ViCREM Middenstand Kapelle-Biezelinge brengt interessante expositie KAA§ Kinder zorgnam afscheid van voorziffer ds. Van Willenswaard Iwin rS.ijpe Zeeuwse Almanak B.B. HOUDT PROVINCIALE WEDSTRIJDEN IN TERNEUZEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 10 MEI 1057 TIJDENS JAARVERGADERING IN MIDDELBURG Ds. H. M. Strating: „Dit werk is een opdracht voor U geweest" De vereniging „Kinderzorg" heeft donderdag tijdens de in de gymnastiek zaal van jiet gebouw te Middelburg gehouden jaarvergadering afscheid ge- namen van haar voorzitter, ds. G. H. van Willenswaard uit Domburg. Ds. II. M. Strating, vice-voorzitter, wees er in z^jn dankwoord op, dat de schei dende voorzitter de taak van secretaris en later van voorzitter op zich geno men heeft op een ogenblik, dat er vele en snelle veranderingen kwamen, ook op het gebied van de kinderbescherming. „U hebt in uw leven de gaven van het visionaire en toch ook van het nuchtere meegekregen", zei ds. Stra ting, die de Domburgse predikant verzekerde, dat „Kinderzorg" hem tot in lengte van dagen zal biyven gedenken. Ds. Strating schetste de scheldende voorzitter als een man met een groot incasseringsvermogen, waardoor het moderamen meermalen voor „blun ders" bewaard gebleven is. Verder wees spreker er op. dat er teamwerk ontstaan is, dat geleid heeft tot per soonlijke vriendschap in het gehele moderamen, „Wy zijn blij, dat U voor „Kinderzorg" heeft mogen werken", stelde ds. Strating, „want dit werk Is een opdracht voor U geweest". Na mens de Zeeuwse inwoners en ook na mens velen daarbuiten dankte ds. Strating de scheldende voorzitter met een stevige handdruk en met de be lofte, dat het „Kinderzorg"-geschenk later zal volgen. Vervolgens richte ds. Strating zich tot het tweede scheidende be stuurslid, namelijk dr. B. Breek. „Uw irritante kritiek heeft ons al tijd verheugd. De schermutselin gen in het moderamen zjjn scherp geweest en voor uw „medewer king" daarin zullen wy niet ge makkelijk een vervanger krijgen", zwaaide de vice-voorzitter dr. Breek lof toe. Ds. Strating merkte op, dat de bijdrage van dit schei dende bestuurslid niet gering ge weest is, „maar ook U had hier een opdracht te volvoeren". Ds. Strating richtte zich verder tot de dames v. Willenswaard en Breek die steeds achter de beide „Kinder- zorg"-steunpilaren gestaan hadden. Voor beide dames waren er bloemen. „Ik ben vandaag alleen maar dank- De natuur geëvenaard Da wonderbaarlijke charme, de vogelt geelt, geelt Gebruik ViCREM •n ontdek hoe mooi Uw eigen haar it Vitamine Haarcreme Grote pot 1.65 - tube 1.20 baar, dat ik voor „Kinderzorg" heb mogen werken", aldus ds. Van Wil- lens.waard in zijn dankwoord tot ds. Strating. Ook dr. Breek dankte ds. Strating voor zijn woorden en het moderamen voor de vriendschap. THdens de hierop volgende receptie werden ds. en mevrouw Van Willens waard toegesproken door jhr. mr. H. P. van der Mieden, namens de directie kinderbescherming van het departe ment van justitie, die aanstipte altjjd prettig met „Kinderzorg" samenge werkt te hebben. Jhr. Van der Mieden verklaarde persoonlijk geheel achter de opbouwplannen der vereniging te staan. De enige manier Mr. P. van Empel wees er niet alleen als kinderrechter voor Zee land, maar ook als persoonlijk vriend op, dat ds. Van Willenswaard de vereniging door de moeilijkheden heeft heengeleid op een wijze, telijk de enige was. Daarbij spi die fei- ■PH.irak mr. Van Empel zijn dankbaarheid uit voor de manier waarop de scheidende voor zitter het werk van de justitionele kinderbescherming terzijde gestaan heeft. Tenslotte werd het woord gevoerd door de heer Krijger uit Bruinisse, die namens de provinciale hervormde kerkvergadering ds. Van Willens waard dank bracht voor zjjn werk hierin. De heer Krijger wenste ds. en mevrouw Van Willenswaard tot slot Gods beste zegen toe. Velen maakten hierna nog van de gelegenheid ge bruik om de scheidende voorzitter en diens echtgenote de hand te drukken. Deze jaarvergadering was des mor gens begonnen met het afwerken van de huishoudelijke zaken. Na de gebruikelijke opening wees ds. Van Willenswaard er In een korte toespraak op, dat de hervormde gemeenschap niet genoeg liefde en vriendschap betoont ten opzich te van „Kinderzorg". Ds. Van Wil lenswaard zag een moeilijk en uit gebreid programma voor het 'e- stuur om de gemeenten van Chris tus op te roepen kinderen van het licht te worden, die veel meer nood moeten kunnen dragen, dan zjj op het ogenblik doen. Ds. F. H. A. van der Wind, de secre taris. begon zjjn jaarverslag over '56 met het m herinnering brengen van het hoogtepunt, namelijk de jubileum viering. Vervolgens wees hij op een probleem, dat de vereniging voortdu rend bezig houdt, namelijk de tewerk stelling van de oudere debielen. Het (Vervolg op pag 10) Met een stevige handdruk dankte ds. H. M. Strating de scheidende voor zitter van de vereniging „Kinder zorg", ds. G. H. van Willenswaard, voor het vele werk, dat deze in het belang der vereniging verricht heeft. (Foto P.Z.C.) Voor Zeeuws nieuws zie men ook de pagina's 7 en 10. VVWSWv\\WVWAWVVVW VAN MOSSELEN. De mosselkwekers van de Oude Tongse Bank voelen zich niet op hun Ecmak. Midden in de met mosselen ezettc percelen is rijkswaterstaat deze week namelijk begonnen borin gen te verrichten, die in verband staan met de eerlang te leggen dam door de Grevelingen van Duiveland naar Flakkee. De kwekers vrezen nu. dat ernstige schade zal worden aan gericht aan de percelen. Men heeft zich in verbinding gesteld met do Deltadienst om gedaan te krijgen, dat de schade vergoed zal worden. In afwachting van een regeling zijn de boringen tijdelijk gestaakt. PAARD CONTRA VARKEN. Een paard van de landbouwer P. V te öuwerkerk heeft zich heel erg Uwafed gemaakt opeen varken I Dóór welke handeling van het varken GELUID Een blikken bus, een spijker en een stuk touwddt zyn de onderdelen van een apparatuurdie vele Vlis- smgse knapen de laatste dagen aan hunne rijwielen hebben gemonteerd. Het resultaat is verbluffend. Telken male hebt ge de neiging om een zij sprong te maken, omdat ge meent .op het punt te staan door een.. tram te worden overreden.' Want het effect van die apparatuur staat in geluidssterkte en weergave gelijk aan een Amsterdamse tram in de bocht. Scheurend, gillend, piepend. Some ook alleen maar in een heel hoge, schrille toon jengelend en wan neer er drie knapen tegelijk komen aanfietsen lijkt het of de ganse in houd van een grootstedelijke tram remise is losgebroken. Een helse uitvinding, die de jeugd niettemin veel plezier schijnt te be zorgen. De volwassenen bezorgt het uitsluitend de hierboven geschetste tram-haJhtcipaties plus een perma nent kippevel. Een lezer deed ons een suggestie. „Meldt de jeugd", zo schreef de man, „meldt de jeugd, daf het op de we gen buiten liet centrum en in het vr\je veld veel beter klinkt het paard zo vertoornd raakte, ver meldt de historie niet, maar het is een feit, dat het varken ln zijn nek vel gepakt werd en enige keren op hardhandige wijze van de grond ge tild werd. Tot besluit diende het paard zijn slachtoffer nog een paar tlinke opstoppers met de noeven toe. De edele viervoeter, die tot nog toe door zijn baas als „erg mak'f be schouwd werd, liet zich na afloop van het „duel" zonder verweer- wegleiden. Het varken zou er goed vanaf geko men zijn RESPECTABEL. Er was ln Öuwerkerk nog een „huisdier", dat uit zijn slof schoot. Een kip van de heer A. M. Bakker produceerde namelijk een ei met het aanzienlijke gewicht van 188 gram. Het legsel bleek slechts één dooier te bevatten, maar twee vol ledige „schillen". - Volledigheids halve zij nog vermeld, dat het hier geen record betrof, want enkele maanden geleden konden wij nog berichten over een el, dat zo'n slordige 170 gram woog! ZEEUWEN IN HOLLAND. De Zeeuwen in Dordrecht, die onder de naam „Luctor et Emergo" bij elk aar plegen te komen, hebben het win terseizoen afgesloten. Dit gebeurde tijdens een dezer dagen gehouden bij eenkomst, onder leiding van de heer A. Bruynzeel. De toneelgroep voerde het toneelspel „Ad et Tië verloapt" op. Dit stuk, dat van Groningse oor sprong Is, werd door de heer K. Koeta ln het Zeeuws „vertaald". Vooral het snel. dat de debutanten mej. P. SelD en de heer Piet Meeuwse lieten zien. houdt een belofte ln voor de toe komst. Na afloop maakten de Hol landse Zeeuwen nog een dansje. Advertentie) Jhr. De Casembrool heide eerste paal voor Griffie Gehuld in oliejas en met helm op het hoofd.... De commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, heeft donderdagmiddag geen alledaags karwei ten uuvoergebracht. Gehuld in een stevige oliejas en met een helm op het hoofd heeft jhr. De Casembroot namelijk de eerste van Pieterstraat te Middelburg in de grond geheid. Bij deze plechtigheid waren onder meer aanwezig de griffier der Staten mr. J. M. Pilaar, mr. A. J. van der Weel, lid van Ged. Staten en de aan nemers en onderaannemers. Toen al les gereed was voor de werkzaamhe den, begaf de commissaris der ko ningin zich naar de machtige heistel ling en door enkele malen een hen del op en neer te halen dreef jhr. De Casembroot de metershoge betonnen kolos een stuk de grond in. In de directiekeet feliciteerde de commissaris de bouwers met deze Ipaal op weg ffiogebouw. Kruis van verdienste voor werk bij watersnood 1953 Het hoofdbestuur van het Nederland se Rode Kruis heeft op 3 mei jj. de kringcommissaris van Utrecht, mr. J. de Jongh van Arkel, in Den Ha3g het Kruis van Verdienste toegekend, zo wel voor wat hij in 1953 bij de wa tersnood in Zeeland als bestuurslid van het Rode Kruis in Middelburg heeft gedaan, als voor het werk ten behoeve van de Hongaarse vluchte lingen. Woensdag j.l. op de geboortedag van de stichter van het Rode Kruis, Henri Dunant, heeft het hoofdbestuur nog een aantal onderscheidingen uitge reikt. De eerbewijzen, die door de voorzitter, ir. F. C. C. baron van Tuyl van Serooskerken, zijn overhandigd, geven uiting aan de grote erkentelijk heid voor de steun, die het Rode Kruis heeft mogen ondervinden ge durende de hulpverlening aan de Hongaarse vluchtelingen in de Julia- nahal in Utrecht. Zo werden mr. H. A. R. Schuit, directeur van de Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs en de heer A. Vrijlandt, arts, begiftigd met het Kruis van Verdienste. Voorts werden nog enkele zilveren medailles en legpenningen uitgereikt. Kleuter te Goes in een sloot verdronken Donderdagmiddag is het tweejarig zoontje van de familie M. te Goes, vermoedelijk spelenderwijs in een sloot nabij de Roggeveenstraat in Plan-West gevallen en verdronken. Toen de moeder omstreeks half één het kind miste, ging zij op zoek en zag toen iets in de sloot liggen. Zij riep haar man, die inderdaad het vermiste knaapje in het water. vond. Er'is nog langdurig gepoogd om door kunstmatige ademhaling' en het toe dienen van' zuurstof het kind Weer tot bewustzijn te brengen, doch he laas mocht dit alles niet meer baten. ZATERDAG 18 MEI A.S. In tegenwoordigheid van commissaris der koningin In tegenwoordigheid o.a. van de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Oisembroot, de rijksinspecteur B.B., mr. P. Bolle en vele autoriteiten, worden op zaterdag 18 mei aanstaande in Terneuzen de provinciale B.B.-wedstryden gehou den. In totaal nemen 38 ploegen aan deze wedstrijden deel, terwijl het aantal medewerkers circa 400 be draagt. Er zyn afzonderlijke wed- stryden voor de genecsk. dienst, de reddingsploegen, de blokploegen en voor de ploegen van de radiowa gens. Voor wat laatstgenoemde ca tegorie betreft, kan worden opge merkt, dat dit de eerste wedstrijden op dit gebied in Nederland zijn. Voor elk der genoemde groepen is een wisselbeker beschikbaar gesteld, namelijk door de commissaris der ko ningin, de provinciaal commandant, het kringbestuur van Beveland en de Stichting Bevordering Bescherming Bevolking. Daarnaast zyn voor iede- re groep drie medailles uitgeloofd, geschonken door de kringen in Zee land en de beide A-gemeenten, Vlis- singen en Terneuzetf. De wedstrijden voor de reddings- en blokploegen, die gehouden worden in het nieuwe uitbreidingsplan aan de Axelsestraat, beginnen om 12 uur, die voor de geneeskundige dienst (Zuidlandschool) en de ploegen van de radiowa^«ns (in en nabij de com mandopost, gebouw der Waterleiding Maatschappij) om 13 u. 30. Na af- „KAMITOIV" TREKT DE AANDACHT Burgemeester H. G. van Suijlekom pleegde een „doorbraak" Met hetzelfde enthousiasme als van burgemeester H. G. van Suijlekom, die donderdagmiddag op originele wyze een officiële opening verrichtte door het papieren gordijn aan de ingang te „doorbreken", hebben de Kapelse mid denstanders in nauwelyks twee dagen tyd de grote veilinghal omgetoverd in een gezellige, smaakvolle tentoonstelling. „Kamito IV" is inderdaad ge worden wat de organisatoren ervan beloofd hebben: nog grootser en aan trekkelijker dan vorig jaar! Met de frisse, kleurige stands, die tezamen een ryke staalkaart vormen van de verscheidenheid welke men daar op zaken- gebied aantreft, vormt deze expositie het levend bewijs, dat de Kapelse mid denstand kerngezond is en in zijn service aan de klant met de tijd meegaat! De ruim twintig standhouders heb ben zeker kósten noch moeiten ge spaard om met hun produkten zo goed mogelijk voor de dag te komen. Voot- al de textielbranche heeft gewoekerd met de vele mogelijkheden, welke kleurrijke stoffen bieden, waardoor een buitengewoon feestelijke aanblik is verkregen. Daarnaast hebben ove rigens ook de wrinkeliers uit de ande re branches kans gezien hun artike len op een niet minder aantrekkelijke manier in een verzorgde omgeving ten toon te stellen. Voor de officiële opening bestond een grote belangstelling, zowel uit de gemeente zelf, als van daarbuiten. Nadat de voorzitter van de midden standsvereniging „Handelsbelangen" de heer C. J. Hutssoon, de genodigden in hotel „De Zwaan" had verwelkomd, ging men met de Kamito-paardenex- press naar de tentoonstellingshal. Bur gemeester Van Suijlekom baande daar voor de genodigden een toegang door een papieren barrière, om vervolgens in de theetent met een vlotte speech te getuigen van de grote interesse, waarmee hef gemeentebestuur de ac tiviteit van de Kapelse middenstand volgt. Hij maakte daarbij een verge lijking met de tuinbouwprodukten, welke anders ln deze veillnghal met veel moeite worden bijeengebracht na met veel werklust te zijn geteeld. Zo is ook voor deze tentoonstelling bi zonder veel werk verzet. De burge meester hoopte, dat de resultaten daarom ook zijn. Ilij waarschuwde er echter voor, dat men er voor zal moeten zorgen het aureool van een bloeiende, welvaren de middenstand, ook te behouden. „Moge uit deze Kamito IV voor U al len „veel werk aan de winkel" voort vloeien", zo wenste burgemeester Van Suylekom tenslotte zijn middenstan ders toe. De middenstandsvereniging „Han delsbelangen" mocht nog verschillen de gelukwensen ontvangen. De heer A. J. Carpentier uit Goes deed dit met een sympathieke toespraak namens de Goese zustervereniging „Handels belangen", het voorbereidingscomité van de Goese „Hajuto II" en voor de Ned. Middenstandsbank. Hij achtte 'n goede concurrentie gezond. Hiermee wordt voorkomen, dat de middenstand in de verschillende gemeenten in slaapt. Mr. D. Kluiver bood de felicitaties van het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Middenstandsbond aan en de heer C. L. Duinink deed dit namens de leraren van het Instituut voor mid denstandsontwikkeling in Zeeland. Deze prees daarbij de samenwerking van de middenstanders in deze Kami to. De rijksmiddenstandsconsulent, de heer A. Korstanje zei, Kapelle vaak als voorbeeld te stellen om aan te to nen, dat een actieve middenstand zelf kan voorkomen dat de koopkracht uit de gemeente wegvloeit. Hij noemde de middenstand de zuurdesem van de plaatselijke gemeenschap. Aan het slot van de openingsplech tigheid bracht voorzitter Huissoon de verschillende sprekers dank en voorts niet minder het gemeentebestuur, het bestuur, de directeur en het personeel van de veiling en alle andere perso nen en instanties, die bij deze Kamito weer hun medewerking verlenen. Ook de genodigden kregen gelegen heid deel te nemen aan de Kamito-es- tafette, de aardige attractie, welke in de komende dagen verschillende be zoekers (-sters) met een mooie prijs huiswaarts zal doen keren. Mej. Ber- i Advertentie) doe^érnjetJ ledereen smuil* van gebakken kaasboterhammen loop van de wedstrijden reikt de com missaris der koningin in het Jeugd- gebouw aan de Kerklióflaan, waar ook de melding der ploegen geschiedt, prijzen uit. Tot besluil Ine de prijzen uit. Tot besluit zullen de deelnemers en medewerkers zich aan een gezamenlijke maaltijd verenigen. Voor de wedstrijden zijn 33 „slacht offers" bescHlkbaar, die op zeer rea listische wijze worden uitgebeeld, ver der worden geluidswagens ingescha keld en zal door middel van een net van radioposten leder object in ver binding staan met de verzamelpost. Aan de provinciale wedstrijden, waarvan het hoofd der B.B. te Terneuzen, de lieer K. Reinders, de algemene leiding heeft en die thans voor de tweede maal in Zeeland worden gehouden, (vorig jaar in Goes) nemen slechts gese lecteerde ploegen deel. De beide A-gemeenten. Vlisslngen en Terneuzen zenden elk 2 genees kundige teams en verder een red- dings-, een blok- en een radlo- plocg. De 6 kringen in Zeeland ne men ieder deel met 4 ploegen, ter wijl Middelburg en Goes uitkomen met een blok- en een reddings ploeg. t Advertentie) man uit Biezelinge was de eerste win nares in deze estafette. De eerste dag dat de Kamito IV haar poorten voor het publiek open de, had men bepaald over belangstel ling met te klagen. Reeds in de mid daguren vulde de grote veilinghal zich met kijkers en kopers, maar in de avonduren was er toch de groot ste belangstelling. De vijfentwintig standhouders, die met de ruim 1000 m2 expositieruimte een complete „winkel van Sinkel" hadden gemaakt, kregen de handen vol om van de door hen tentoongestelde nieuwste snufjes aan belangstellenden voorlichting te geven. Het bleef bij velen niet bij kijken, want er werden goede zaken gedaan. Bij al deze drukte, er passeerden deze eerste dag ruim 600 personen de con trole, heerste er ook een gezellige sfeer. Hiertoe droeg ten zeerste bij het muzikaal optreden van de „Black and White Swinger?" uit Goes. Al met al kan de middenstandsvereni- gmg „Handelsbelangen" tevreden zijn over de eerste tentoonstellingsdag, evenals de talrijke bezoekers die van de grote prijzenregen profiteerden. VANDAAG. Middelburg Electro: ,.De man In het donkergrijze pak", (18 J.). 19 en 21.1S uur; Schouwburg: ..vrouwen ln boel en". (18 j.), 20 uur; Concertzaal: con cert Fotlens Motor Works band, 20 uur; Burgerzaal stadhuis: opening tentoonstelling „Paraat", 16 uur; Markt: taptoe K.M.K., 21 uur. Vlissingen Alhambra: „High society", (a.!.), 19 en 21 uur. i.uxor: „Het huis der geheimen", <14 j.), 20 uur. Goes Grand: „Morgen zal ik hullen", (18 J,), 20 uur; Schuttershof; uitvoe ring r.-k. toneelver. „De Rede- rljckers", 20 uur. Een kijkje in de veilinghal te Ka pelle. waar donderdag de midden- stundstentoonstelling werd geopend. (Foto P.Z.C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2