Gillette Rocket L 4-50 OOK OP PASEN VERBODEN IN WATERWINGEBIED TE LOPEN Evenwichtig tempo bij herverkaveling Gillette AFSCHEID PENNINGMEESTER EN COMPETITIELEIDER 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 9 MEI 1957 KANTONRECHTER MIDDELBURG Duivenmelker liet zijn dieren tijdens ophokverbod frisse lucht happen Het was wel jammer voor de landbouwer P. D. uit Vrouwenpolder, maar y.yn moeite om naar het kantongerecht te Middelburg te komen, bleef onbe- rloond. Vijf gulden, zei kantonrechter mr. A. C. van Epenhuyzcn, en geen cent minder voor de moeite. D. had op Paasmaandag zijn handen gewassen in de zee („dat i» er zo goed voor", verklaarde hy) en was daarby door het waterwingebied gelopen. „Het was toch Pasen" verklaarde hy, „ik dacht, dat het dan wel mocht". De kantonrechter haastte zich echter om dit tegen te spreken. „Door myn weiland liepen de gehele dag ook veel burgers, en daar heb ik niets van gezegd. Omdat het Pasen was hé", verklaarde D. daar op. Mr. T. Lebret, de officier, eiste een boete van 5. De Paasdagen ^aten de landbouwer kennelijk nog al in het hoofd, want juist omdat het op die feest dag gebeurd was, had hy op 2.50 gerekend. „U moet uw handen wassen in onschuld, inplaats van in zeewater", schertste de kantonrechter, die er nog byvertelde, dat de gewone prijs 5 bedroeg. J. B. uit Hoedekenskerke had zijn duiven vrij laten rondvliegen tydens het door B. en W. van deze gemeente vastgestelde ophokgebod. B. ver klaarde, dat het jonge duiven waren, •die niet vliegen konden en het hok moesten verkennen. Tegen de politie had hij echter verklaard, dat hy die avond laat thuis zou komen en van "tevoren maar even z\jn duifjes in de gelegenheid gesteld had om wat fris- Be lucht te happen. Vliegen konden ze toch niet. 15 of 3 dagen eiste de of ficier. „U hoort dat uit de mond van een groot vogelliefhebber", zei de kantonrechter tot de verdachte. De veroordeling luidde 11 of 2 dagen. De 67-jarige inwoner uit Arnemui- den C. J. B. nad op een zondag, toen hij op de fiets uit do kerk kwam, op de Blauwedijk te Middelburg geen voorrang verleend aan een autobus, die uit Vlissingen kwam en de Sta tionsstraat wilde indraaien. B. was eerst geschrokken, toen naar links uitgeweken en vervolgens afgestapt. Intussen kon de bus niet verder. Dat was nu wel niet zó heel erg, maar de wet moet nageleefd worden. Eis f 15 of 3 dagen; evenals in de vorige zaak hield de kantonrechter de hoger be- roeplimiet aan: 11 of 2 dagen. P. B. uit Sint-Philipsland had op de Londense Kaai te Middelburg met zijn personenauto achteruit gere den en was daarby in botsing ge komen met een langs de trottoir zijde geparkeerd staande auto, al dus het proces-verbaal. Deze ver dachte kon zich dat echter niet herinneren. De weg is breed ge noeg, verklaarde hy. zodat hij alle gelegenheid had om te draaien. De getuige J. J. van S. uit Middelburg verklaarde gehoord te hebban, dat B. tegen de auto opreed. Het ge beurde echter buiten het gezichts- vlak van deze getuige, zodat de of ficier niet bewezen achtte, dat B. de geparkeerde auto aangereden had, hetgeen eveneens de gedach te van de kantonrechter was. Vrij spraak dus. De Middelburgse mecanicien J. H. T. W. had zijn monteur A. naar Oude- lande laten rijden, zonder dat deze in het bezit van. een werkboekje was. A. moest een accu brengen naar een dragline, die in de buurt van Oude lande gebruikt werd. Het bleek, dat de garages gezamenlijk steunen op de werkzaamheden, die B. verricht be treffende elektrische onderdelen aan auto's enz. Er was W. meegedeeld, dat hij voor zijn monteur geen boekje no dig had,, zolang er niet meer dan acht uur gereden werd. De officier merkte echter op. dat het een formele over treding was, zodat hy 3 of 1 dag eiste. Binnen bedrijfskring De raadsman van W., mr. H. Bruin, trok in twUfel of het rytydenbesluit van toepassing was op A., die niet als chauffeur by W- werkzaam was. De dragline stond stuk op Oudelande, welke plaats pleiter zag als de werk- S laats. vallende onder artikel 2 van et rytuigenbesluit, waarin opge merkt wordt, dat de chauffeur zich met accu en apparatuur naar de repa ratieplaats kan begeven, de zoge naamde uitzonderingsbepaling. In verband met het normale bedryf gaat hy dus werkzaamheden ergens anders verrichten. De kantonrechter stelde het zo, dat het bedrijf zich door specialisatie uit gebreid heeft. Ook mr. Van Epenhuy- zen meende, dat de speciale uitzonde ringsbepaling hier van toepassing was, omdat A binnen de kring van het bedryf werkzaam was geweest. M. werd aldus vrijgesproken. Voor Clinge begint tegen Halsteren promotiestrijd. De promotiewedstrijd plaatsen in de derde kla om twee klas K.N.V.B. zal zondag a.s. beginnen. Clinge, de Zeeuwse kampioen, zal de strijd moe ten aanbinden met Halsteren, SCO (Oosterhout) en Vlijmense Boys. SCO ontvangt zondag Vlijmense Boys, terwijl Clinge de reis naar Halsteren zal maken. Het verdere programma luidt: 19 mei: Clinge SCO, Vlijmense Boys—Halsteren; 26 mei: Halsteren—SCO. Clinge—Vlij mense Boys; 2 juni: SCO—Halsteren, Vlijmense BovsClinge; 10 juni: SC OClinge. Halsteren—Vlijmense Boys en 16 juni: Vlijmense BoysS CO en Clinge—Halsteren. De vertegenwoordiger C. P. H. uit Halburg had op de ryksweg Middel- burg-Goes een stilstaande autobus ge passeerd en was vervolgens door ae- ze manoeuvre in botsing gekomen met een tegenligger. „Hoe krijgt U het in uw hoofd om in 1957 toertjes te gaan uithalen met een wagen, die lang niet meer zo snel is", vroeg de kantonrech ter verstoord aan deze verdachte. De officier achtte zelfs iedere geldboete nog te laag, omdat er hier nelemaal geen reden aanwezig was om zulke waaghalzerijen te verkopen. Zestig gulden, eiste de officief, hetgeen de kantonrechter conform overnam. „En wees daverend gewaarschuwd. Deze maal is het nog coed afgelopen," kreeg de verdachte nog mee naar huis. Toch een motor De bankwerker D. P. de L. uit Mid delburg reed op 19 maart op een mo torfiets, zonder rybewijs, kentekenbe wijs en belastingkaart. Oorspronke- g een brom fiets geweest, maar eentje met een buddyseat, door de wet echter als een motor aangemerkt. De L. had echter een opklapbaar yzeren beugeltje op de buddyseat bevestigd om zyn „mo tor" weer het aanzien van een „brom fiets" te geven. Het vogeltje ging echter niet op, want het bleef een mo tor. U moet er maar voor zorgen, dat het weer een echte bromfiets wordt, zei de kantonrechter tot de bankwer ker, want het is onze bedoeling om de ze zaken voorgoed de kop in te druk ken. Conform de eis werd verdachte veroordeeld tot een boete van 3 of één dag. T enniscompetitie Be KLAS ZUID AFDELING 3. Na vorige week met 62 te heb ben gewonnen van de T.V. „Axel" wist net Goese „Sla Raak" ook zyn tweede wedstrijd tegen „Smash" (St. Jansteen) in winst om te zetten. De uitslagen waren: Dames enkelspel: mevr. L. Molmej. A. Lockefelr 63, 60.; mej. H. Hendrlkxmej. J. Lockefelr 04, 6—1. Herenenkelspel: J. BarthR. Re- mortel 64, 60; W, Smallegange L. Weemaes 61, 6—0. Gemengd dubbelspel: mevr. L. Mol en G. v. a. LooMei. A. Lockefelr en L. Weemaes 61, 61. Mevr. J. v. d. Loo en J. Barth mej. J. Lockefeir en J. Kleine 62, 6—3. Damesdubbelsnel: mevr. L. Mol en mevr. J. v. d. Loo—mej. A. Lockefeir en mej. J. Lockefeir 63, 61. Herendubbelspel: W. Smallegange en G. v. d. LooR. Remortel en J. Kleine 62, 61. Totaaluitslag 8—0. EMM organiseert regionale atletiekwedstrijden De Middelburgse atletiek- en hand balvereniging E.M.M. organiseert op dinsdag 14 mei regionale atletiek wedstrijden op de Nadorstterreinen in Middelburg. De aanvang van de wedstrijden is op zeven uur gesteld. Het programma vermeldt o.m. meisjes C 60 meter hardlopen en hoogspringen m.a., meisjes B 80 me ter vèrspringen m.a., meisjes A 80 meter en kogelstoten, dames 100 yards en hoogspringen met aanloop, jongens D 60 meter en hoogspringen m.a., jongens C id., jongens B 80 me ter, 600 meter en kogelstoten, jon gens A 100 yards, 1500 meter en ko gelstoten, heren: 100 yards. 1000 me ter (lopers D-klasse), 2000 meter (klasse A, B en C), hoogspringen m. en kogelstoten. Tenniscompetitie Het jeugdteam van de Vlisslngse tennisclub D.O.S. speelde ln Vlissin gen tegen het jeugdteam van ,,'t Hal ve Maantje" uit Goes. Uitslag 53. De gedetailleerde uitslagen lulden: J. E. G. VierhoutG. J. Colen brander 64, 46, 2—6; W. Priester Sj. Gosses 108, 62. M. E. M. Kok—G. Hofman 6—4, 64. E. VisserM. Gosses 64, 4 4—6. J. D. G. Vierhout en W. Priester G. J. Colenbrander en Sj. Gosses 2 6, 4—6. M. D. M. Kok en E. Visser—G. Hofman en M. Gosses 62, 63. G. D. M. Kok en G. VierhoutF. van Riesen en G. J. Colenbrander 6 —4, 4—6, 6—3; E. Visser en W. Pries terJ. Maat en Sj. Gosses 75, 61. JAARVERSLAG OVER 1956 In Zeeland voor f 40 miljoen verwerkt Vier Jaar na de ramp in Zeeland Is in het geteisterde gebied van 86.000 hectare veel werk verricht Niet alleen op waterstaatkundig en cultuurtechnisch terrein, maar ook op het gebied van landschapsverzor ging, landbouwvoorlichting, planolo gie en maatschappelijke en culturele ontwikkeling. De herverkavelings- commissle Zeeland heeft ln 1956 40 miljoen verwerkt, nameiyk 21,4 mil joen op Schouwen-Duiveland, 10,8 miljoen op Tholen, f 1,5 miljoen in de Klder Waarde en 6,3 miljoen in de k van Zuid-Beveland. Dank zy een zorgvuldige planning kon een evenwichtig uitvoeringstem po worden bereikt. Zo heeft men in de natte winterperiode, waarin machina le uitvoering minder goed mogelyk is. overgeschakeld op handkrachtuitvoe- ring, waarmee tevens de in dit sei zoen veel voorkomende werkloosheid bestreden kon worden. Aldus wordt meegedeeld in het gecombineerde jaarverslag over 1956 van de Centrale Cultuurtechnische Commissie, de Cul tuurtechnische Dienst, de Herverka velingscommissie Zeeland, de Herver kavelingscommissie Walcheren en de Stichting tot het Beheeren van Land bouwgronden. Op heldere en beknop te wijze wordt verslag gedaan van het werk van deze instellingen. Het geheel is verlucht met tal van duide lijke foto's, kaartjes en grafieken. Aan het verslag ontlenen wij verder: De drainage is voor 95 pet. geme chaniseerd In 1956 had men de be schikking over 14 draineermachines tegen 9 ln 1955. Hiermee is in het af gelopen jaar ongeveer 2400 ha. of de helft van de totaal gedraineerde op pervlakte uitgevoerd. In de herverkavelingsgebieden zijn twee kernen van rationalisa- tiebedrijven gesticht, bestaande uit 14 en 13 kleine bedrijven. De zeer intensieve voorlichting gaat (Advertentie) (ricr om. in te bij tent hierby gepaard met het verlenen van premies op Investeringen, dio de bedrijfsvoering op een hoger plan brengen. Bij de ruilverkaveling waren in 1956 in totaal 15.920 belanghebbenden betrokken. Op de lyst van rechtheb benden, het register van de schat tingsuitkomsten van de landbouw gronden, alsmede op de kaarten met klassegrenzen, zijn 529 bezwaar schriften binnengekomen. De adviezen van de afdeling onder zoek van de provinciale directie in Zeeland voor net complexenwerk be sloegen het afgelopen jaar 3500 ha. Voorts werd onder meer onderzoek erricht ten aanzien van de afgespoel de gronden en de benodigde hoeveel heden gips voor structuurverbetering. De hoofdleidingen van het nieuwe ontwateringssysteem kwamen in 1956 goeddeels gereed. Inmiddels heeft het provinciaal bestuur voorbereidingen getroffen voor de samenvoeging, zo wel technisch als administratief en be- stuurlyk, van de 29 polders en water schappen op Schouwen-Duiveland en de 21 op Tholen tot voor ieder eiland 'n afzonderlyk waterschap, ter grootte van respectievelijk 21.000 en 11.000 ha. Een bijzonder probleem vormt het herstel van afgeslagen gronden. De niet verdrogende gronden ontvingen na ploegen een fosfaat- en gipsbemes- ting. Op de 700 ha. waarop dit Is toe gepast, viel in het overgebleven pro fiel een duidelijk herstel van de bouw- voor waar te nemen. Bouwactiviteit In totaal werden 9 nieuwe gemalen gebouwd, waarvan er reeds 2 zyn op- feleverd. Tot nu toe werden 222 hoer erijen herbouwd of hersteld; 30 zijn in uitvoering; 42 stukp zijn gegund doch nog niet in uitvoering. De bestaande utlliteitsvoorzienta- gen moesten worden uitgebouwd met het oog op de nieuwe situering van de boerderijen. De Provinciale Zeeuw se Elektrlcitells Maatschappij en de N.V. Waterleiding My. „Schouwen- Duiveland" hebben daartoe een plan opgesteld voor de aansluiting van res- pectievelyk 400 en 300 landbouwbe drijven. In 1956 kon met de uitvoering van de bedrijfsvergroting worden begon nen Eind 1956 bezat de Stichting tot het Beheeren van Landbouwgronden in de herverkaveling Zeeland bijna 2000 ha., waarvan in het afgelopen jaar 658 ha. Is aangekocht. In het voorjaar van 1957 was het boomgaardareaal van 100 ha. weer nagenoeg geheel, maar nu veel effi ciënter, ingericht. De voor vergroting in aanmerking komende tuinbouwbe- drüven zijn alle vergroot tot ongeveer 5 ha.; elk bedrijf beschikt daarby over een aaneengesloten kavel. Middelburg-junioren op stap Op zondag 12 mei zullen een 40-tal junioren van Middelburg, op Initiatief van de actieve juniorencommissie, een uitstapje maken naar Rotterdam met o.m. een bezoek aan de diergaarde Büjdorp. Bovendien zullen de jeug dige groen-wlttep de wedstrijd Fev- enoordRapid JC bijwonen. Op de terugreis zal nog worden gestopt in het Liesbosch bij Breda. Een nieuwe lente een nieuwe Dat frisse voorjaarsgevoel krijgt U sis U zich scheen met een nieuwe Gillette. Doe Uw otnle ippirwt weg. Neem. een Gillette Rocket, Waarbij U een Dispenser en 4 Blauwe Gillette mesjes krijgt, de scherpste ter wereld. Gillette scheert de baard er werkelijk volkomen ert en U bent de gehele dag goed geschoren, tot 's avonds toe. voor super - snel scheren KERKNIEUWS Ds. J. B. M. Dalfsen overleden In de ouderdom van bykans 79 jaar ls te Zutphen overleden ds. J. B. M. van Dalfsen, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds. Van Dalfsen werd 11 juli 1878 te Aalsmeer geboren. Hy bezocht de h.b.s. te Amsterdam, deed staats examen en studeerde aan de gemeen- teiyke universiteit aldaar en aan de rijksuniversiteit te Groningen theolo gie. In 1902 werd hij kandidaat in Zuid-Holland; op 8 maart 1903 werd hy te Klooster-Ter Apel in het predik ambt bevestigd. In 1905 vertrok ds. Van Dalfsen naar Diever, welke standplaats hy in 1931 met Aarden burg verwisselde. Deze laatste ge meente diende hij tot aan zijn eme- riaat op 1 mei 1944. Ds. van Dalfsen was praetor van de ring Meppel lid van het classicaal be stuur van IJzendyke en hulpprediker te Sint Kruis. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar 's-Iierenhoek-Nieuw- dorp: B. ZooUma, legerpredikant te Ven. lo. Bedankt voor Lochem: P. C. de Bruin te Wel en Ammerzoden; voor Lexmond: L. Brasser te Voorthulzen; voor St.- Maartensdijk: M. L. Lekkerkerker te Montfoort. Bedankt voor Haamstede, ds. W. L. Heymans van Oudelande. GEBEF. GEMEENTEN Bedankt voor Oostkapelle: J. B. te Krabbendyke. Bedankt voor Nieuwerkerk en Ooster- land: W. Hage te Nunspeet. GEREF. KERKEN. Beroepen te Meliskerke: M. E. van Heesen te Oosthem. Swift moet revanche nemen op bezoekend Charlois. Zaterdag a.s. speelt Swift de laatste thuiswedstrijd in deze competitie. Het Rotterdamse Charlois komt op bezoek en deze ploeg haalde ln het begin van de competitie het huzarenstukje uit, om Swift haar eerste en tot nu toe enige nederlaag toe te brengen. In het verdere verloop van de competitie heeft Charlois beslist geen grote wa penfeiten aan haar vaandel toege voegd en Swift moet dus voor eigen publiek in staat zijn, om revanche te nemen voor de destyds geleden neder laag, ook al zullen de Middelburgers wel weer niet volledig in het veld kun nen komen. Van de andere ploegen spelen alleen T.O.V. en Succes. Misschien kan T.O. V. in de wedstrijd tegen de Schiedam mers de puntjes thuis houden, al zal het de Dordtenaren niet veel meer ba ten. A.D.O. in bekerfinale door zege op Amsterdam De bekerwedstrijd ADO Amster dam voor de kwartfinale van de K.N.- V.B.-beker is na twee gelyke spelen eindelijk beslist. ADO won met 43, ruststand 3L (Advertentie) AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Aanbod Deli Mij. van geen invloed op overige cultuurwaarden 7 mei 8 mei Nederland 1951 (8%) 90% b. 90% Nederland 1948 (3%) 85A 85% Nederland 1955 (374) 85% 85% Nederland 1947 (3%) 3 87%, nu Nederland 1937 3 85 85 Dollarlening 1947 3 95% 95% Investeringscert. 3 9174 91% Nederland 1962-64 3 90% 90% Nederland N.W.S 2% 55 55% Ned. Indië 1937 3 92 91% Grootboek 1946 3 85% 85% Nat. Handelsbank 104 102% Ned. HandelmiJ. 167% 170 Alg. Kunstzijde Unie 193 193% Berghs' en Jurgens 260 263 Calvé-Delft 339 336 Hoogovens n.r. 310 31076 Ned. Kabelfabrlek 29276 Philips 291% 291% Unilever 412% 41476 Billtton 305 306 Kon. Petroleum Mij. 185.45 164.95 Amsterdam Rubber 79% 7974 HoUand Amerika Lijn 171% 171% Kon. Paketvaart 169 168% Rotterdamse Lloyd 175 175 Scheepvaart Unie 179 17974 Stv. MIJ. Nederland 197 196% H.V.A. 106% 106 Dell Mij. 91% 95% Bank van Ned. gem. 4% MA 94% Albert Heijn 116 116 Bank van Ned. gem. 0-5-10 110 1. 108 Van Berkels Patent 119% 119% Centrale Suiker 188 190 Kon. Mij. De Schelde N B. 191% 192 Intern. Nickel 111% 110% Anaconda 66% 66 Baltimore en Ohio 46% 47A Bethlehem Steel 187% 185 General Motors 43 43A Kennecott 116A 116 A Missouri K.T. 9% Pennsylvania 20% 20% ZEEUWSE DAMBOND VERGADERDE Tydens de 32e jaarvergadering van Zeeuwse Dambond, welke onder voorzitterschap van de lieer M. F. de Jonge te Middelburg werd gehouden, werd afscheid genomen van de pen ningmeester, de heer J. Strooband te Middelburg en de wedstrijd- en competitieleider, de heer L. Goed- bioed te Vlissingen. De heer Goedbloed heeft van de oprichting af zitting in het bestuur gehad, o.m. als secretaris en voorzit ter en later als competitieleider. De heer Strooband is 24 jaar bestuurs lid geweest, waarvan 21 jaar pen ningmeester. De scheidenden werden op hartelijke wijze toegesproken door de voorzitter, die hen dank bracht voor het vele dat zij voor de dam sport in Zeeland hebben gedaan. Tot nieuwe penningmeester werd gekozen de heer J. J. Engelvaart te Grijpskerke, lid van de damclub Aag- tekerke. Tot wedstrijd- en competi tieleider werd benoemd de heer P. Goedbloed te Vlissingen, zoon van de scheidende wedstrijdleider. De voor zitter. de heer M. F. de Jonge, werd by acclamatie herkozen. Als afge vaardigde naar de jaarvergadering van de K.N.D.B. werd aangewezen de heer N. Corstanje te Vlissingen. De heren J. A. Ingelse te Goes en I. Vin- ke te Koudekerke werden benoemd tot lid van de kascommissie. Na enige w.yziging werden de nieuwe statuten en huishoudeiyke reglementen goedgekeurd. In de rondvraag bracht de heer Goedbloed, ook namens de schei dende penningmeester Strooband, dank aan allen, met wie hij in de loop der jaren had samenge werkt. Hij deelde nog mede. aat hij in verband met zlJn gevorderde leeftyd ook het voorzitterschap van de Vlissingse damclub D.I.D. zal neerleggen, Bij de aanvang der vergadering had voorzitter Dë Jonge een jaarréde uit gesproken, waarin hij constateerde, dat 195G een gunstig jaar is geweest voor de damsport in Zeeland. Eén vereniging moest zich tei*ugtrekken en twee clubs gaven zich op als lid. Om tot een hoger spelpeil te komen in Zeeland, moest men volgens spre ker meer aandacht besteden aan de jeugd. Hy stelde daarbij Middelburg als voorbeeld, dat naast een Kerst- damtoernooi, ook schooldamcompeti- ties houdt. Vervolgens memoreerde de voor zitter het vele en omvangryke werk dat wijlen de heer Lieve als secreta ris voor de K.N.D.B. en voor de Zeeuwse dambond heeft gedaan. Na dat staande een minuut stilte in acht was genomen, werden de verslagen van secretaris, penningmeester en competitieleider goedgekeurd. LEZERS SCHRIJVEN Koninklijke Militaire Kapel marcheert Met heel veel belangstelling hebben wfj als scholieren de tentoonstelling „Paraat" en het bezoek van de Kon. Mil. Kapel tegemoet gezien. Tot onze grote teleurstelling wordt de mars die de Kon. Mil. Kapel maakt, gehouden 's middags om 3 uur. Natuurlyk kunnen hier de scholie ren en speciaal die van middelbare scholen niet naar gaan kijken. Daar men van de zijde van leger- en luchtmacht veel propaganda op onze scholen maakt lijkt ons dit niet juist gezien. Is het door dit schrijven misschien mogelijk dat door het geven van vryaf om 3 uur nog mogelijk te maken dat wij deze mars, die ons wel byzonder aantrekt, kunnen gadeslaan? Wij hopen dit er mee te bereiken. TWEE SCHOLIEREN VAN MIDDELBARE SCHOLEN. wisselmarkt Amsterdamse CONTANTE PRIJZEN. AMSTERDAM, 8 mei. Londen 10.66%—10.67%New York 3.82%— 3.6276; Montreal 3.99%—3.999%; Pa rijs 1.0802%1.0812Va; Brussel 7.57% —7.58%: Frankfurt 90.72—90.77%: Zürich 66.91—86.96: Ztlrlch (vrije fraes.) «9.21%—89-26%: Stockholm 73.61%—'73.66%; Kopenhagen 54.82— 54.67; Oslo 53.32%—S3.87%: Milaan 60.55%—«0.60%: Wenen 14.64%— 14.65%; Japanse verr. dollar 3.78% —3.79%; Turkse verr. dollar 8.79% —3.79%. V\A'VVV\*AAAAAA'VWv\<\A<\*<V Republic Steel 58% 53 Shell OU Comp. 83% 8276 Tide Water 88% 3874 U.S. Steel 64% e.d. 63% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 00 90% Breda 1954 84 83 Eindhoven 1954 71 82% Enschede 1954 86'% 8674 Den Haag 1952 I 9274 9276 Den Haag 1952 n 94% 95% Rotterdam 1952 I 9476 94% Rotterdam 1952 II 92% 92% Utrecht 1052 9274 91% Amsterdam 1956 I Amsterdam 1958 II Amsterdam 1956 III Amsterdam 1933 (C. en A.) Alkmaar 82 Dordrecht 1956 82% 92% 83% 99 H 100 .00% 100% 98% Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Indon. fondsen Algemeen 307.85 305.17 305.17 155,94 155.15 154.79 165,21 162.92 162.50 116.19 116.35 117.33 99.69 98.60 99.51 217.59 215.83 215.90 BEURSOVERZICHT. Gisteren was er flinke handel ln aan delen Del) Maatschappy Tegen een slot- prijs van eergisteren van 9976 pet., werd gistermiddag op 96 Ingezet. Er stond een grote verkoper in de markt, die de koers bepaalde en deze daalde dan ook spoe dig, bij gebrek aan kooporders tot 93. Hierna trad een herste' in tot circa 96. Deze flauwe stemming was niet van in vloed op de overige cultuurwaarden, die vrijwel onveranderd bleven ten opzich te van eergisteren. Koninklijke Olie schommelde rond de 185 en verloor ca. 50 cent Pntlips nau welijks prijshoudend, evenals AKU, ter wijl Unilevers een puntje winst konden boeken ten gevolge .an lichte vraag voor Londense rekening. De affaire voor de Internationale waarden was zeer ge ring. Er ging een gerucht ter beurze dat vandaag het disconto ,n Engeland ver moedelijk verlaagd zal worden. K.L.M. fractloneel hoger op 121 gulden. Scheepvaartwaarden zeer rustig op de zelfde prijzen als eergisteren. Van Nie- velt Goudrlaan, die eergisteren reeds 5 punten verloor, werd gisteren weer 3 punten lager geadviseerd ais gevolg van de aangekondigde aandelenemissie. De staatsfondsen lagen gunstig in de markt, niettegenstaande de eergisteren verschenen ongunstige weekstaat van de Nederlandsche Bank, De koersen bleven goed prijshoudend. Aandelen Wm. H. Mdller en Co. wer den weer hoger geadv.seerd op 385—390 (380) op het verschenen jaarverslag. Prolongatie 8% procent. L.V0R5T5TR.9 GOES heeft de GILETTE ROCKET.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6