Radio-activiteit kan gevaar voor de mensheid opleveren. halfzware shag \to(. pittig ■en tócA tac/it :1 LEZERS SCHRIJVEN DE VIJF RIETVINKEN Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Chefarine-4 STEKKER DAM GELD PRISMA PROVINCIAL h 54 E E U W S B O O O R A N T WOENSDAG 8 MEI 1957 NA ATOOMBOMEXPLOSIES Vermeerdering van straling dient 'zoveel mogelijk beperkt! Epn week Eek-de kivam uit BU«»Uk (X.H.) een berleht, dat moldlns maakte tan een nleutv „record" voor .N'edeelatW wat betreft de ntetlncen Jr ïf1 do ^tuupbrinp Een „plek", die vijfmaal zo hoog was als do gemiddeld gemeten waarden. Deze piek was een direct gevolg van een of meer proefexplosies van H-bommen. Sinds de metingen in Rijswijk worden verricht Juli 1955 hebben de grafieken pieken te zien gegeven, die kennelijk verband hielden met proefexplosies van kernwapens. Aangezien er tussen die „explosie- pieken" in gewooniyk vrjj grote tussenruimten liggen, is de invloed daar van op de gemiddeld in de dampkring \oorkomende radioactiviteit, over bijvoorbeeld een jaar gezien, niet groot. Wel is echter geconstateerd dat het gemiddelde niveau in 1956 al iets hoger was dan in 1955. Sinds april 1958 worden ook ln de K.N.M.I.-stations te Den Helder, De Bilt en Eindhoven luchtmonsters ge nomen, die in Rijswijk worden onder zocht. Daar wordt tevens de neerslag opgevangen en gemeten op radio-ac tieve straling. Het is de bedoeling, dat ook dit onderzoek binnenkort op enkele meteorologische stations zal worden uitgevoerd. Voorts wordt in Rijswijk de biolo gische werking van radio-actieve straling (tumorvorming, erfelijke af wijkingen bestudeerd. Daartoe wor den tal van dierproeven, o.a. op mui zen, cavia's en apen verricht, terwijl ook de invloed van straling op geïso leerde organen, op weefsel en op cel len wordt nagegaan. De onderzoekingen worden verricht door het medisch-Diologlsch laborato rium der rijksverdedigingsorganisatie T.N.O. en het radiobiologisch insti tuut der gezondheidsorganisatie T. N. O., die beide onder leiding staan van §rof. dr. J. A. Cohen, hoogleraar aan e rijksuniversiteit te Leiden. Prof. Cohen heeft onze Haagse redacteur een onderhoud toegestaan, waarin hg een overzicht gaf van de tot dusver bjj de onderzoekingen opgedane er varingen en de betekenis daarvan voor ae volksgezondheid. Conclusies De conclusies, waartoe men thans in Ryswijk gekomen is. kunnen wor den samengevat als volgt: 1 De bestraling van de gonaden geslachtsklierenvan de mens is onbetekenend in verhouding tot de natuurlijke straling. Daar echter in genetisch opzicht elke straling schadelijk is, aient elke vermeerde ring zoveel mogeiyk beperkt te wor den. O Het wordt onwaarschijnlijk ge- acht, dat het voorkomen van „strontium 90" in de huidige doses schadelijk voor de gezondheid is, op de duur kan echter Eg toeneming van de hoeveelheden een besmetting op treden, waarbg 't ontstaan van been tumor en leukemie niet is uitgeslo ten. Grote voorzichtigheid is daarom geboden. 3 Een schadelgke invloed van ra- dio-activiteit op de ademha lingsorganen lgkt niet waarschijnlijk. Het staat echter niet vast, dat de verhoogde radio-activiteit in dit op- Zicht onschadelijk is. Prof. dr. J. A. Cohen, onder wiens leiding de onderzoekingen in Rijswijk worden verricht, heeft ons de bete kenis van deze conclusies nader toe gelicht. De gonaden behoren tot de gevoe ligste organen van het lichaam. Aan- Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen eikeer en doen wonderen I D« vier geneesmiddelen van Cbefarine „4" worden in de hele wereld met uit stekend resultaat gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen talen. leg»» pijnen tn griep. Geschikt voor de gevoeligste n)Mg, noot die wordt beschermd door het bestanddeel (beleren. gezien bestraling van de gonaden de erfelijkheid kan beïnvloeden, is het voor ons nageslacht van het grootste belang vast te stellen welk deel van de op aarde neergeslagen gamma straling de gonaden bereikt en wat daarvan de gevolgen zgn. Reeds is gebleken, dat deze extra-straling tot dusver niet groter is dan ongeveer een honderdste deel van de natuurlij ke straling, maar over de gevolgen staat nog niets vast. De veiligste weg is dus om aan te nemen, dat elke ver hoging van radio-actieve straling het natuurlijk evenwicht verstoort en derhalve schadelgk kan werken. Gevaarlijk strontium Bedreigt dit risico het welzijn van de menselijke gemeenschap, in stron tium 90 schuilt een gevaar voor de gezondheid van de mens als individu. Strontium 90 slaat neer op de aarde wordt opgenomen door gewassen en bereikt zo het lichaam van mens en dier. Strontium 90 heeft de nare ei genschap, dat het doordringt in het beenderenstelsel en dus in 't lichaam blijft. Het heeft een halveringstyd van 28 jaar, hetgeen betekent dat 't eerst na 28 jaar de helft van zijn radio-actieve werking verliest. Zelfs bg zeer kleine hoeveelheden kan strontium 90 botkanker en leukemie (bloedkankerï veroorzaken. Vooral voor kinderen kan het gevaarlgk zijn. Voorshands heeft men. o a. op grond van ervaringen met radium, aangenomen dat circa 1 microcurie „strontium 90" per persoon maximaal toelaatbaar is. Dit maximum kan echter zowel te hoog als te laag zijn gesteld men weet het nog niet. In Engeland is onlangs in het lichaam van een kind de aanwezig heid van ongeveer een duizendste deel van deze maximaal toelaatbare hoeveelheid „strontium 90" geme ten, dus ongeveer een duizendste mi crocurie. De onderzoekingen in Ne derland wgzen er op. dat de situatie hier niet veel met die in Engeland verschilt. We „zitten dus aan de zeer veilige kant", maar, aldus prof. Co- hen: „we moeten rekening houden met enkele omstandigheden, die er toe kunnen leiden, dat dit aangeno men maximum tot een tiende, mis schien zelfs tot een honderdste deel daarvan moet worden terugge bracht." De aanwezigheid van een duizendste microcurie strontium 90 betekent dan dus, dat we in het laatste geval reeds het tiende deel van dit maximum hebben bereikt. Worden de proefnemingen met de huidige frequentie voortgezet, dan zal de hoeveelheid op aarde neerge slagen strontium 90 binnen 100 jaar tienvoudig zijn toegenomen en de grens van een honderdste microcurie hebben bereikt. En zelfs wanneer de proeven nu onmiddellijk worden stop gezet, zal uit de stratosfeer, waar nu op 20 30 kilometer hoogte enor me slierten radio-actieve stof zweven, naar schatting nog ongeveer twee maal zoveel strontium 90 geleidelgk op aarde neerdalen, als tot dusver reeds is gevallen. Opgegeten radio-activiteit Grote gevaren bedreigen dus de mens, maar de omvang en ernst er van kunnen nog nauwelijks bij bena dering worden vastgesteld. Terwijl wetenschappelijke werkers van aller lei richting over de hele wereld koortsachtig zoeken naar nieuwe ge- Ïfevens, neemt de radio-actieve stra- ing in de dampkring toe en wordt de bodem door radio-actieve stof in regen en sneeuw verder besmet. De mens ademt de lucht in en eet de ge wassen, waarin de radio-activiteit van de bodem wordt geconcentreerd. Het inademen van radio-actieve deeltjes uit de lucht schijnt momen teel niet gevaariyk voor de adem halingsorganen te zgn. De verdeling van de radio-actieve stof in de lucht is echter niet regelmatig. Er komen deeltjes in voor, die zeer sterk radio actief zon. Een zo'n deeltje kan slechts door één mens worden inge ademd en men weet niet precies, wat daarvan de gevolgen kunnen zijn. Ook daarom blijft „voorzichtigheid dus vereist." .-,„Pe "Opgegeten radio-activiteit" blgft echter voorshands voor prof. Cohen en zyn medewerkers de groot ste zorg. Onderzoek van veld en ge was is dringend noodzakelijk. Wel is aangekondigd, dat in Wageningen o. a. voor dit onderzoek een speciaal instituut zal worden opgericht, maar het zal vermoedelijk nog wel enkele jaren duren voordat daar met het werk kan worden begonnen. „Zo lang kunnen we niet wachten", zegt prof. Cohen. In Rgswyk is men daarom reeds begonnen met voorbe reidingen om zelf dit onderzoek ter hand te nemen. In de eerste plaats zullen melk en boter in dit onderzoek worden betrokken, daarna de gewas sen van land- en tuinbouw. De ver klaring ligt voor de hand: de gewas sen, inclusief gras, verzamelen de ra dio-activiteit uit de grond. Koeien eten veel gras en de radio-activiteit uit het gras wordt weer in de melk geconcentreerd. Zo kan een liter melk dus „gevaariyker" dan een bloemkool of een pond bakmeel zgn. Dit betekent overigens niet, dat er van ernstig direct gevaar sprake zou z(|n. Men wil in Rgswyk juist zo nauwkeurig mogelijke gegevens ver zamelen en vroegtydig met de onder zoekingen beginnen, teneinde in staat te zyn eventueel gevaar vroeg tydig te kunnen ontdekken. Hetzelfde geldt voor de controle bij vreedzame toepassing van kern energie „Met het lozen van radio-ac tieve afval op het water ook op zee moeten we uiterst voorzichtig zijn", meent prof, Cohen. „Dat mag alleen gebeuren onder controle van de volksgezondheidsorganen". Daar om is de gezondheidsraad bij Petten reeds begonnen met een onderzoek naar de stromingen van het water en naar de herstel het dierlgk leven in de zee en op het land. De aangekondigde atoomwet moet zo spoedig mogelijk tot stand komen, want tal van dingen zijn nog niet ge regeld. Begrippen als „toelaatbaar heid" en „gevarengrens" mogen niet zoals soms onder kernfysici wel gebeurt al te gemakkeiyk worden gehanteerd. Het zijn geen vaste be grippen, het zgn slechts „ezelbrugge tjes'', die elk ogenblik kunnen veran deren. Het noemen van een geva rengrens betekent niet: tot zover is het veilig. Het is alleen een rode lijn, die men in geen geval mag over- schryden, maar waar men by voor keur zo ver mogelgk oiider moet blg- ven. Rabah Naboelsl, de dochter van de voormalige Jordaanse premier, heeft be sloten „onder de huidige omstandighe den" in Egypte te blijven, Zij bevond zich met een gezelschap Jordaanse stu denten te Alexandrië, toen haar vader tn ongenade viel. (Advertentie) Koninginnedag te Waarde. Bij het lezen van het stukje in de P.Z.C. van 3 mei 1.1., waarmee wij het overigens volkomen eens zijn, trof het ons onaangenaam, dat de inzen der er niet bij vermeld heeft, dat de muziekvereniging „Vooruit" op eigen initiatief 's avonds een rondgang heeft gemaakt, terwijl het in de be doeling lag een concert te geven in de tent, hetgeen door het gure weer geen doorgang kon vinden. Waarde. Het bestuur „Vooruit". Koninginnedag achter de toonbank Het winkelpersoneel te Goes vier de koninginnedag achter de toon bank. Niet de vrije dag, waarop iedereen had gerekend en naar uit gezien, nee, de winkeliers wilden deze dag, die toevallig samenviel met de marktdag, niet missen. Wg moes ten, met oranje getooid, klanten be dienen. die met zonnige gezichten, vergezeld van hun echtgenoten, druk van deze gelegenheid gebruik maak ten. De dames vonden het heerlijk, dat de zaken open waren, nu konden ze immers met manlief samen hun keus maken. Ze stroomden de win kels binnen. Toch waren er nog onder hen, die verwonderd waren, dat wg moesten werken, en waren er wier vreugde over de geopende winkels vermengd werd met een tikje mede lijden voor dc verkopers en verkoop sters, die in een lang niet plezierige stemming hun werk deden, een stem ming, die de verkoop niet stimu leerde. Jammer, dat de winkelende dames niet hebben begrepen, dat ze door hun boodschapjes niet een dag uit te stellen, het winkelpersoneel eigenlijk in de steek hebben gelaten. Konden die niet een dagje wachten? Maar er werd verkocht en dus was de 30ste april een „geslaagde" dag. We kun nen nu alleen maar hopen, dat de volgende koninginnedagen ook voor het winkelpersoneel feestdagen zul len zijn Dat hangt slechts af van de Goese winkeliers. Goes. EEN VERKOOPSTER. Noot van de redactie): Naar de voorzitter van de Goese midden standsvereniging „Handelsbelangen" ons mededeelde, is wel degelijk over wogen of tot gehele of gedeeltelijke sluiting Van de Goese zaken op ko ninginnedag kon worden geadvi seerd. Daar echter van gemeentezijde na een enquête or.der de markt kooplieden werd bepaald, dat de weekmarkt, hoewel naar de Beesten markt verplaatst, toch doorgang zou moeten vinden, achtten de besturen van de middenstandsverenigingen het niet verantwoord hun leden tot slui ting t.e adviseren. De beslissing hier over werd volledig aan de winkeliers zelf overgelaten. Wanneer geen markt zou zgn gehouden, dan wel dat koninginnedag niet op dinsdag was gevallen, was naar alle waar- schgnlgkheid wel een advies tot slui- Eervolle onderscheiding of straf bij handbalspel? Met verwondering lazen wg in de P.Z.C. van donderdag i.l. dat „Mara thon" door de Goese handbalvereni ging „Tonido" gestraft is door niet mee te mogen doen aan het pink- stertoernooi, door deze club georga niseerd. Waarschijnlgk zal dit op een misverstand berusten, daar wg, na overleg met de andere Vlisslngse handbalverenigingen, besloten hebben (het vorige jaar reeds na het toer nooi), in ae geest zoals daar handbal wordt gespeeld, niet meer in te schry- ven voor dit toernooi. Zeer terecht werd er in uw dagblad over dit toer nooi geschreven, aat de buitenlandse gasten zeer onsportief hadden ge speeld. Dit spel had inderdaad met hand bal niets te maken. Nadat de voorzitter van „Tonido", de heer De Leeuw, hiertegen gea geerd had met een Ingezonden stuk in uw dagblad, hebben wy onze me ning kenbaar gemaakt in ons clubor- taan. Graag spelen wy handbal, maar an naar de regelen en in de geest van het handbaTspel. Dit mag niet ontaarden in trekken aan en smyten met de tegenstander! Dit is hetgeen wij onze leden voorhou den sportiviteit en eerbied voor de te genstander. Het is een eenvoudig werk hierop de betreffend» vereni ging opmerkzaam te maken. Men is in Duitsland hard spel ge woon, maar er zit nog groot verschil tussen hard en onsportief spel. Aan dit spel heeft men zich als gast maar aan te passen. Helaas kan het bestuur vao „Tonido" de kracht niet opbrengen dit deze mensen kenbaar te maken. Jammer, want dit doet ook de Duitse handballer geen goed, hoe wel ze het toch waarschynhjk wel an ders zouden willen. Het spel van deze Duitsers past evenwel beter ln de geest van het „Tonido"-bestuur. Durfde men daar om als bestuur van „Tonido" geen be slissing te nemen? Betekent leiding geven een halfjaarlijkse vergadering by elkaar te roepen en de niets weten de leden een oordeel te laten uitspre ken door middel van een geheime stemming? Laat men als sportman 22. Opgewonden en bijna over z^n eigen woorden struikelend vertelde Muub zijn vriend welk een myste rieuze ontdekking hij had gedaan. Een kip en een ko nijn, die hun boven- en onderkant hadden verwisseld en die zich op de vliering van zijn ouderlijk huis ver maakten met het eten van maïskorrels en slablaadje.s Leo stond met een schuin hoofd naar zijn eigen crea tie te staren en hij maakte niet de indruk met veel be langstelling naar dit vreemdsoortig verhaal te luiste ren, hetgeen Huub woest maakte. „Een kip!" schreeuw de hij. „met konljnepoten en zo'n k'.eVn kort staartje en een konijn met een buik vol veren en op twee kip- pepoten. Leo, luister dan toch en ga mee Je zal Je ogen niet kunnen geloven!" Leo Luitlnk begon zijn „Europa" nu van een andere kant te bekijken en hij kneep daarbij zijn ogen dicht. „Die kop van die stier moet lager", gromde hij, „ik geloof dat lk 't nou gevon den heb". Huub greep vol verontwaardiging de deur knop. „Aan jouw kop mankeert ook wat", schreeuwde hij kwaad en toen sloeg hij de deur achter zich dicht. toch ruiterlgk voor zijn standpunt uitkomen en openlijk namen durven noemen. Uit het „Tonido"-clubblad „Paraat" konden wg niet halen, dat liet over Marathon ging. Uw sport verslaggever heeft daarover mis schien inlichtingen gevraagd en ge kregen. Wij voelen evenwel deze „uit sluiting", als de meest eervolle onder scheiding sinds jaren! Zou het „Tonido"-bestuur deze on- verkwikkelgke geschiedenis mis schien dan als een straf voor zichzelf bezien? Het is bijna niet te geloven! Het gevolg zal zgn, dat wg voortaan ieder jaar een handbaltoernool te Vlissingen gaan organiseren, geba seerd op sportiviteit. En ook „Toni do" zal hiervoor worden uitgenodigd, evenals wij dit steeds doen voor ons zevenhandoal-jeugdtoernooi. Namens het bestuur V.S.V. „Ma rathon", W. Theune, secretaris. Vlissingen, 3 mei. Nederlandse Jaal op aanslagbiljetten. Wel gaarne zag ik het onderstaan de in uw geëerd blad opgenomen. „Al diverse malen heb ik mij de vraag gesteld, welk lumen mundi of beter linguist stelt de redactie op van de aanslagbiljetten dgkgeschot (Polder Walcheren) Gisteren nog héb ik mg er voor de zoveelste maal aan geër gerd. Belasting moet betaald worden, dit weten we allemaal. Een tikkeltje burgerlijke beleefdheid, zoals tegen woordig van 's Rijksbelastingzgde wordj in acht genomen, zou ook wel prettiger aandoen van de zgde van de „Polder Walcheren". Die oerdom me alinea": Gy wordt uitgenodigd tot betaling van uw dgkgeschot vóór of op de vervaldagen, in gebreke blij vende, stelt gy U bloot aan vervol ging ingevolge de wet", ware gemak- kelgk te wijzigen in: „U wordt uit genodigd tot betaling van uw dijkge- schot vóór of op de vervaldagen; in gebreke blgvende stelt U zich bloot aan vervolging ingevolge de wet". Dit laatste doet „zachter" aan; is bovendien taalkundig juist en past in ieder geval beter in dit tijdsbestek. G. A. VERBURG. N. Vlissingseweg 268, Middelburg. (Advertentie) BLANKENHEYM (mee de baard) heeft de sleutel van de gezelligheid Feuilleton 45 Claudia voelde zich, alsof haar maag zich omkeerde. Zeiden de men sen aat... En was het zo? Wat was haar liefde voor Allan waard, als ze hem niet vertrouwde? Liefde zonder vertrouwenRustig zei ze: „Ik geloof nooit iets van wgt de mensen zeggen, moeder. Als Allan me zelf vertelt, dat hij van Meg houdt en met haar faat trouwen, zal ik het weten. Als hij terugkomt, zal ik hem zeggen, wat ik denk. Tot zolang zul len we er niet meer over praten. Het kan ons alleen maar verder van el kaar brengen". Daarmee liep ze vlug de kamer. Haar hart bonsde wild, ze voelde zich ziek, maar boven alle on zekerheid uit bleef haar liefde onge schonden. Als Allan terugkwam, zou blijken, dat dit allemaal een boze droom was geweest. In Schotland, een paar dagen later, zei Allan: „Vind je het erg. a*s we morgen teruggaan naar huis, Meg?" Meg hield haar adem in. „Nee", zei ze aarzelend, „maar waarom?" Eerlijk legde hij uit: „Claudia! Ik 11 n: Dit maakt me gek.' moet haar zien. duur Sonia lleaue Misschien kwam ze, toen wij vertrok ken wel om „Om te vertellen, dat ze met je zou trouwen" maakte Meg de zin af. „Jahet moet wel raar geleken hebben, dat wij er samen op uit gin gen en er was geen t»jd om iets te zeggen. Oh, ik weet, dat Winters..." Hij zweeg. „Sorry, je dit aan te doen, liefste, maar... Wat is er Meg; waar om kijk je me zo aan?" „Omdat, ik" antwoordde ze onrus tig. „je bijna niet durf vertellen, wat ik je vertellen moet". Tei-wijl ze sprak, overhandigde ze hem een brief. „Van Susan". Zacht en vriendelijk ging ze verder: „De aankondiging van Claudia's verloving met Ray mond Winters stond deze week in de krant- HOOFDSTUK IIX. Verbaasd, pijnlijk ongelovig, staar de Allan Meg aan. Hij nam de brief van Susan en las die door- De sfeer in de kamer was geladen en het leek Meg, of in deze spannende ogenblik ken haar hoop tastbaar werd. Hees zei Allan: „Wel, het schijnt waar te zijn". Vreemd dacht hij, hoe je tegen de waarheid kunt vechten. Hoe je kunt weigeren te geloven in het onvermij delijke. jezelf in slaap kunt sussen, zodat je niet meer in staat bent, de mogelijkheid van een nederlaag te er kennen, totdat dan. plotseling, de grimmige vrees oplost in de naakte Advertentie) voor moeder JS i| yj 'mmmmm Omdat zi) het zó cn dwsrs m In aroom f 52.50 «SS In Double f 59.-^SSS i Advertevlttt feiten en verder zelfbedrog onmoge lijk wordt. „Ik heb geprobeerd ie te waar schuwen", zei Meg eindelijk. „Dat weet ik. Ik wilde het alleen maar niet geloven", antwoordde hij treurig. Zijn lippen vormden een flauwe, gekunstelde glimlach. „En ik maakte mezelf nog wijs, dat ze die morgen naar „Cloverdell" was ge komen, om te zeggen, dat ze met me wilde trouwen". „Wil je nog terug?" vroeg Meg vol medeleven. De uitdrukking op zijn gezicht ver starde. „Nee, we zullen ons bij ons oorspronkelijke plan houden". Hij keek haar vriendelijk aan. „Je bent gezellig gezelschap, Meg. Vergeef me, ais ik je geïrriteerd heb, maar..." „Soms helpt het, luidop te den kenals dë ander je begrijpt". Ze nam zijn hand in de hare. Haar hart bonsde hevig. Waar enkele ogenblikken geleden dikke wolken haar wereld verduister den. straalde nu een verblindend licht. Hoe was dat wonder van die verlo ving tot stand gekomen Ze had in Claudia's moeder een bondgenote ge vonden, dat moest het zgn. Nu kon zg Allan voor zich winnen. Ze vergat dat hij van Claudia hield en maakte zich wijs, dat dit niet meer dan een dwaze verliefdheid was. Trouwens, maar één ding telde nu: dat Claudia nu buiten zgn bereik was. Allan deed zyn best, het pijniyke gevoel te stillen, dat in de leegte van zün maag drong. Hg voelde zich, als of alle kracht uit hem wegvloeide, hem zwak en ziek achterlatende. Hoe hy ook probeerde dat gevoel ais dwaasheid van zich af te schudden, hy kon het niet kwgt raken. De gedachte, dat Claudia met Ray mond Winters zou trouwen, bracht zijn bloed aan het koken. Die plotse linge boosheid sleep de scherpe kan ten af van de kwellende gedachten. Ze had hem als een speelbal gebruikt, hem aan een touwtje gehouden, zon der dat ze van plan was geweest met hem te trouwen. Ze had zich ver- schuild achter het ongelukkige huwe- lijk van haar ouders, om haar voor zichtigheid te vergoeilijken. Zonder twgfel had ze hem gebruikt om Ray monds jaloezie op te wekken en zo de rgkste van de twee mannen, die ze te gen elkaar uitspeelde, in haar netten te verstrikken. Hg huiverde, omdat zgn gedachten hem nog meer pgn de den, dan zijn boosheid, een boosheid, waartoe hg zijn toevlucht had geno men, zoals een gewonde zijn toevlucht zoekt tot een morfine-injectie. Hij ver achtte iedere zwakheid, maar ClaudiaClaudiaHet was niet te geloven, dat zij zich zo zou hebben gedragen. Meg dacht vlug na, bouwde lucht kastelen en berekende haar toekomst. Welke houding moest zg aannemen, vroeg ze zich af. Hoe kon ze zichzelf nu net best voorgoed een plaats in Allans leven verschaffen Haar ogen ontmoetten de zijne, toen ze zei: „Ik weet, hoe je je voelt, Allan en ik wil Je helpen, jy bent net als ik. je aat medelijdendat weet ik ze ker". „Je hebt gelijk", antwoordde hij bit ter. Ze ging staan en kwam langzaam op hem toe. Haar ogen hield ze neer geslagen, maar toen, plotseling, sloeg ze die op en zei: „Mag ik iets zeggen, datdat nu misschien nog beledi gend lijkt, maar dat je uiteinaelgk zal helpen?" Allan keek haar teder aan. „Je weet het antwoord. Meg". „Ja", zei ze zacht, „maar ik wil niet op onze verhouding vooruit lo pen". „Dat kun je nooit", zei hij vol over tuiging. Wordt vervolgd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 8