Oplichter sloeg zijn slag in Breskens en IJzendijke WALCHEREN NIEUW GEBOUW BLIJFT VOOR LEESZAAL DRINGENDE EIS Agenda Waar zijn onze schepen? 00K IN SOUBURG WORDEN DE BESTEDINGEN BEPERKT WOENSDAG 8 MEI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 POLITIERECHTER MIDDELBURG Echtgenote smeet in boze bui 40 grammofoonplaten op de vloer De los-werkman H. P. de D. uit IJzendijke moest zicb dinsdagmorgen verantwoorden voor de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, omdat bij zicb beziggehouden bad met oplicktersspraktijken. Zo had bij in Breskens bij enkele winkeliers goederen gekocht zonder die te betalen, terwijl hij voorts met J. H. D. uit Schoondijke een contract opgemaakt bad voor de levering van een elektrische installatie, waarbij hij zich uitgaf voor een vertegenwoordiger van een firma, ofschoon hij dit in het geheel niet was. Tijdens het afsluiten van dit contract vroeg hij om een voor schot van 300 (van de totaal te betalen 675) hetgeen hij kreeg, maar bij herhaald aandringen van de zijde van D. leverde hij de installatie niet. Hij had bovendien de 300 voorschot voor eigen gebruik besteed. De D. had dus gevraagd om direct 300 te betalen, hetgeen D. wel vreemd vond, maar toch deed. De ver dachte had verklaard, dat de appara ten duur waren, terwijl de firma voorts geen risico wilde nemen, zodat bij de levering de rest van het be drag aangevuld zou worden. De of ficier van justitie, mr. J. L. Andreae, schetste verdachte als een bijzonder gladde vogel, die immer langs de randjes loopt. Zijn enige oogmerk is geld los te krijgen. Het opmaken van het contract en het ontvangen van het voorschot waren wel gewoon, al dus de officier, die vervolgens op merkte, dat alleen de bedoelingen niet erg correct waren. De officier eiste een voorwaardelijke gevange nisstraf van 4 maanden met aftrek. De raadsman van De D., mr. W. F. P. Kurtz meende, dat het eerste feit de oplichting in Breskens niet zo zwaar aangerekend moest worden. Het andere feit lag anders, hoewel ook hier de raadsman meende, dat het niet in de bedoeling van zijn cliënt lag om D. op te lichten. De po litierechter achtte beide feiten echter overtuigend en wettig bewezen en vonniste conform de eis. De vertegenwoordiger W van B uit Rotterdam had zich op 29 oktober van het vorige jaar te Terneuzen op zettelijk uitgegeven voor ambtenaar van de rivierpolitie. In het begin maakte hij er een spelletie van, maar op de duur werd het bittere ernst. Hij ging zelfs op zoek naar een ver loren portemonnaie en fouilleerde een aantal bezoekers van een café. Conform de eis veroordeelde de poli tierechter deze verdachte tot 50 of 10 dagen. De koopman-muzikant 1VL H. uit Bergen op Zoom had op 21 februari jj. op de provinciale weg in Philip pine in een auto gereden, terwijl de bevoegdheid hem was ontzegd. Bo vendien had hij geen belastingkaart bij zich, terwijl ook een valse naam was opgegeven. Reeds meermalen had hij op deze wijze in een auto gereden. De officier eiste een on voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand, die de politierechter re- Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. Burgemeester en Wethouders van Vlls- singen; gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 30 april 1957 aan Shell Neder land N.V. te 's-Gravenhage op de daarbij gestelde voorwaarden vergun ning is verleend tot het uitbreiden van een benzlnepompinstailatie door bij plaatsing van een tank van 5000 liter met een aftappomp aangedreven door een elektromotor met een vermogen van Va p.k. op het perceel, kadastraal bekend gemeente Vldssingen, Sectie A, No.'s 3227—4651, plaatselijk gemerkt Koude- kerkseweg 1—7. Vlissingen, 4 mei 1957. duccerde tot 3 weken. Verder kwamen er op deze zitting ook nog enkele mishandelingen aan de orde. De mossel visser J S. uit Zie- rikzee had mevr. J. H.T. op erger lijke wijze mishandeld door haar te gen het gezicht te stompen en te slaan. Bij verstek werd de man ver oordeeld tot 40 of 8 dagen. H. J. de M., een landbouwer uit IJzendijke, had mej. E. S. uitgeschol den voor alles wat mooi en lelijk was. De ruzie ging over een schuurtje, waarvan de deur al of niet open zou moeten staan... Waar je al geen ruzie over kan krijgen. Vijftien gul den, luidde de veroordeling van de politierechter. De lasser J. H. van D. uit Kruinin- gen had op 5 maart j.l. H. E. mis handeld, omdat deze zijn I3-jarig zoontje geslagen had. Conform de eis werd het hier 20 of 4 dagen. Veertig platen De voddenkoopman C. C. van S. uit Goes had naast een mishan deling ook nog beledigende woor den gesproken, zoals in het proces verbaal stond. Het gebeurde op 16 maart. Van S. kwam thuis, wilde een plaatje draaien, waar zijn echtgenote echter op tegen was. Het plaatje werd toch gedraaid, waarop mevr. Van S. boos werd, een stuk of veertig platen bijeen- grabbelde en het geheel tegen de grond smeet... Daarna is ze boos het huis uitgelopen naar haar ouders. Toen Van S. haar daar ging halen, werd hij op onheuse wijze bejegend door mej. V.-S., „ons aller wel bekend", volgens de politierechter. Van S. schold eens lekker terug en gaf zijn rivale bovendien nog een stevige klap. „Nee", zei Van S., „het was alleen maar een tikje op de schouder. Maar met oehulp van twee getuigen wist Van S. de klap er af te krijgen, zodat de politierechter de belediging conform de eis met 15 honoreerde. MIDDELBURG Schoorsteenbrand op de Bree Dinsdagmiddag moest de Middel burgse brandweer weer uitrukken voor een schoorsteenbrandje. Dit was ontstaan in de woning van de heer W. aan de Bree nummer 12, waar een he vige rookontwikkeling de aandacht van vele voorbijgangers trok. De brandweer rukte ompiddellgk uit en nadat het vuur met weinig water ge blust was, moest boven in de woning nog een buis verwijderd worden. De oorzaak moest gezocht worden in de grote hoeveelheid roet in de schoor steen. De schade viel betrekkelijk nog mee. Benoemd bij de raad voor de kinderbescherming Bij Koninklijk Besluit werd in tij delijke dienst benoemd tot secretaris van de raad voor de kinderbescher ming te Middelburg mr. J. A. Zwar tendijk, thans plaatsvervangend se cretaris bij de raad voor de Kinderbe scherming te Rotterdam. VLISSINGEN Wielrijder aangereden. Op de Irislaan in Vlissingen kwam zaterdagavond de wielrijder P. in aanraking met de laadbak van een vrachtauto, bestuurd door R. uit Vlissingen. P. viel en kwam met een arm onder een achterwiel van de auto terecht. Het ongeval liep echter nog goed af. De man liep slechts en kele kneuzingen en ontvellingen op en kon, nadat eerste hulp was ver leend, huiswaarts keren. AAGTEKERKE Afscheid Hongaren kamp Aagtekerke De ln het kamp te Aagtekerke ver blijvende Hongaren beleggen donder dagavond een Dijeenkomst. waarin zij afscheid zullen nemen van hun gast vrije Zeeuwse vrienden. CULTURELE VERKOOP ZOUTELANDE Coöp. boerenleenbank vergaderde. De coöperatieve boerenleenbank te Zoutelande hield haar jaarlijkse leden vergadering onder voorzitterschap van de heer P. de Visser. Bij de be stuursverkiezing werd de heer K. Ver- hage als bestuurslid herkozen en de heer L. de Buck als lid van de raad van toezicht. De rentetarieven zijn voor 1957 vastgesteld op 2.64 voor spaargelden van 1000.tot 10.000.2.04 voor bedragen van 10.000.— tot 20.000.— en 1.08 voor bedragen boven 20.000.De rente in lopende rekening bedraagt: credit 1 debet 5 en rente van lo pende voorschotten 4.5 De winst bedraagt 2436,16. Gezien de geringe opkomst zal binnenkort opnieuw een vergadering worden uitgeschreven om de voorgestelde statutenwijziging mo gelijk te maken. OOSTKAPELLE Opperwachtmeester Verhage ter aarde besteld Op de algemene begraafplaats te Oostkapelle werd dinsdagmiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer C. Verhage, in leven op- Serwaehtmeester der rijkspolitie te ostkapelle. Personeel van de groep Westkapelle van de rijkspolitie droeg de baar, die bedekt was met tal van bloemstukken. Onder de aanwezigen die de overledene de laatste eer bewe zen, waren o.a. majoor W. H. van Bal- legoijen de Jong, districtscomman dant der rijkspolitie in Zeeland, bur gemeester F. G. Sprenger van Oost kapelle en burgemeester mr. W. J. F Crömmelin van Domburg. Ds. Th. Sj. de Groot, geref. predikant te Oostka pelle, sprak enige woorden van deel neming. Een broer van de overledene dankte voor de belangstelling. GRIJPSKERKE Collecten De in Grijpskerke gehouden col lecte voor „Simavi" bracht op 259. De in Grijpskerke gehouden col lecte voor het Leger des Heils bracht op '116.60. Bestuur rekent op steun van bedrijfsleven De vereniging „Openbare leeszaal en Bibliotheek" te Vlissingen heeft dinsdagavond in de leeszaal een jaar vergadering gehouden, die traditie getrouw weer bezocht werd door slechts enkele leden. Vanzelfsprekend memoreerde de voorzitter, de heer J. P. Ventevogel, in zijn openingswoord de verbouwing van de leeszaal. Daar bij had hij bijzonder veel waardering voor het gemeentebestuur, dat door zijn medewerking 4.000,deze verbouwing heeft mogelijk gemaakt, „Overigens", zo zei de lieer Ventevo gel, „blijven wc streven naar een nieuw gebouw, want dat is in een stad als Vlissingen toch wel nood zakelijk". Hij wees er daarbij op dat men de lectuurvoorziening min of meer als een verkoopartikel kan zien en dat een nieuw gebouw deze „culturele verkoop" ongetwijfeld sti muleert. Het jaarverslag van de penning meester over 1956 was zeker met in mineur gesteld. Aan i'r.komsten waren er 25.397,51 en aan uitgaven 25.315,11, zodat er een batig saldo was van 82,40. In het afgelopen jaar kon er 2801,81 voor boeken en 546,50 voor tijdschriften en dag bladen worden uitgegeven, hetgeen heel wat meer is dan het voorgaande jaar. Aan contributie werd m 1956 385,75 meer ontvangen dan was begroot. Het kapitaal bedroeg op 31 VANDAAG. „De Prins van Oranje"1 Prov. voor- J aars vergadering Bond van Platte landsvrouwen, afd. Zeeland, 10.30 u. december 1956 1.006,32. Aankopen voor inventaris werden tot een be drag van 3.832,99 uit het reserve fonds bekostigd, zodat er nu nog 867,17 in dit fonds is. De begroting voor 1957 was ech ter wel in mineur gesteld. Deze be groting sluit namelijk met een na delig saldo van f 3500 In dit ver band wees de heer Ventevogel er nog eens op, dat nu de gemeen te bij de verbouwing voor zo'n uit stekende financiële steun gezorgd heeft het Vlissingse bedrijfs leven eigenlijk moeilijk kan ach terblijven. Uit het jaarverslag van de direc teur, de heer D. H. Baarslag, bleek, dat het ledenaantal van 999 tot 1050 gestegen was. Het ledenaantal bij de jeugd kwam van 236 op 292. Werden er in 1955 58.500 boeken uitgeleend, in 1956 waren dit er 65.500 Er werden vorig jaar 910 nieuwe boeken aange schaft, terwijl er 415 oude boeken moesten worden afgeschreven. In to taal bezit de leeszaal en bibliotheek nu 12.595 boeken, waarbij 5370 studie boeken. De aftredende bestuursleden me vrouw M. Wolters-Hazeu en de he ren J. Geluk, W. M. van Aller en J P. Ventevogel werden herkozen. In de vakatures van de heren J. van Wagtendonk en A. L. A. Borst, die uit Vlissingen zijn vertrokken, wer den gekozen de heren J. Adriaanse en A. de Mulder. In de kascommissie werd benoemd drs. J. Smit. KANTONGERECHT TERNEUZEN Bus met arbeiders ramde huizen in Koewacht Chauffeur veroordeeld tot f 35. boete. De kantonrechter te Terneuzen. mr. H. v. d. Belt, behandelde dinsdag de zaak tegen de 24-jarige chauffeur D W. te Axel, die in de morgen van za terdag 16 februari j.l. in de Nieuw- straat te Koewacht met een door hem bestuurde autobus, waarmede arbei ders naar een der fabrieken te Sluis kil werden vervoerd, een ernstig on geval had veroorzaakt De chauffeur had een bocht in de Nieuwstraat niet gevolgd doch was met zijn autobus rechtdoor tegen een huis gereden, waarna het voertuig naar rechts de weg was overgestoken om daar tegen een ander huis tot stil stand te komen Verscheidene inzit tenden werden min of meer ernstig gewond. Zo was er in het proces-ver baal sprake van kaakfractuur, her senschudding. kneuzingen neus- en andere verwondingen W bestreed, dat hij te hard zou hebben gereden. Volgens hem was het ongeval te wijten aan het gladde wegdek en de op dat tijd-tip vallende sneeuw. De officier van justitie, mr Th. Lebret, zeide, dat b!? slecht weer een glad wegdek de grootste oplet tendheid vereist Hij was er niet van overtuigd, dat verdachte voldoende oplettend was geweest. Hij wilde echter met alle omstandigheden re kening houden en zijn eis luidde ten slotte 35.— of 7 dagen hechtenis De kantonrechter vonniste conform 9 mei. Vlissingen lerneuzen Hansweert Zierlkzee HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+ N-A..P. U.—N.A.P. Droge aprilmaand met veel zonneschijn. (van onze weerkundige medewerker) Het is dit voorjaar met de neer slag Juist andersom geweest dan de landbouwers het over het algemeen wel wensen, althans willen wij het gezegde „Een droge maart en een natte april is naar de boer zijn wil" feloven. De aprilmaand is droog ge leven. In het oosten en noordoosten en ook hier en daar in Brabant zeer droog zelfs met niet meer dan 4 tot 6 mm neerslag. Zo droog was april daar na 1893 niet meer geweest. Ook in Zeeland bleef het vrij droog. In Vlissingen viel 19 mm. Goes 19. Ble- zelinge 24. Aardenburg 20. Vlissln- §en 19, Aardenburg 20. Sas van Gent 6. Aagtekerke 16, Biezelinge 24, Middelburg 24, Kats 16, Goes 19. Cad- zand 19. Renesse 13. Normaal valt er in april 43 mm regen. De gemiddelde temperatuur lag te De Bilt 0.1 gr. C hoger dap in mrt en was vrijwel normaal. Bijzonder ho ge temperaturen heeft april ook niet gebracht Dicht bij de grond werd te Aardenburg op 14 april nog bijna twee graden vorst gemeten Wel was het een zeer zonnige maand De Bilt registreerde 206 uren zon (verleden gar 149) tegen normaal 155 uren. e laatste dagen is het weer te koud De wind moet nodig eens weer naar zuidwest tot zuid wil de lente van dit jaar haar voorsprong van ongeveer drie weken behouden. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 4043 Weektotaal 6053 Vette koelen en ossen 400; gebrulksvee 836; vette kalveren 300: graskalveren 221; nuchtere kalveren 1479; varkens 60; big gen 167; paarden 103: veulens J; schapen of lammeren 116: welde/zulglammeren 321: bokken of gelten 42. vette koelen le kw. 325—350 2e kw. 290 —320, 3e kw. 285; vette kalveren le kw. 300—330, 2e kW. 290—300. 3e kw 260-290- slachtpaarden le kw. 250, 2e kw. 240, 3e kw. 230, alles ln ct. per kg. Pr. ln gld. p. st. le 2e 3e Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Schapen Welde/zulglammeren Kalfkoelen Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koelen a 130 115 100 80 70 60 1190 990 790 1190 990 790 900 800 670 875 775 575 625 525 400 lets minder, han del kalm. prijzen als gisteren, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer flink, handel willig. Iets stijver ln prijs; graskalveren aanvoer korter, handel kalm. ruim prijshoudend; nuchtere kal veren aanvoer kleiner, handel goed. wat stijver ln prijs; biggen aanvoer groot, handel vlug, prijzen onveranderd; slacht paarden aanvoer Iets minder, handel stroef, wat lager in prijs; schapen aan- Amerakerk 6 Kaapstad Alp hard 5 380 m. w.n.w. Axoren. AUoth 5 360 m. zzw St. Jago kaap. Aieor 6 Antwerpen. Aludre 9 Amsterdam verw Annenkerk 5 640 m. n. St. Helena. Alnati 4 Santos n. Montevideo. Aiphacca 6 Vliorla. Alamak 5 100 m. z. Recife. Amsteistaal 5 105 m. w.t.n. Colombo. Amyntas p. 5 Kaap Passcro. Amstelslot 5 Davao n, Zamboanga. Arendskerk 6 Marseille Arkeldljk 6 Belawan. Banda 5 Savannah. Benlnkust 4 Lagos n. MaUdl. Bontekoe 7 Menado verw Boschkerk 4 10 m. w. Dakar. Caltex ..The Hague" 5 MO m. r.z.w. So co tra. Caltex Pernis" 7 Rotterdam Calamares 6 Puerto Barrios. Clstula 7 Rotterdam. Congokust 4 Dakar n. Duinkerken. Cotttca 4 430 m. z.w. Azoren. DalerdUk 4 550 m. z.o. Bermudas. Delft 4 650 m. n.o. Barbados. Esso Den Haag 7 Kreta n. Antwerpen. Eemland 5 Hamburg. Gaasterland 5 Paranagua n. Rio de Jan. Gadlla 7 Pladju. Groote Beer 4 p. Dakar. Gulneekust 5 Amsterdam. Heemskerk p. 6 Guardeful n Djibouti. Hera 5 Philadelphia. Haulerwljk 4 Hamptonroads n. Holland. Hoogkerk 7 Melbourne Herstlia 5 Port of Spain n. Ivoorkust 6 kaap Palmas. Jacaranda 6 Antwerpen Jagersfontein 6 Southampton Japara KRL 4 400 m. o.n.o Belra. Joseph Frer.ng 3 Monrovia n. IJmuiden Johan van 01debarten«*elt 5 Las Palmas n. Amsterdam. Kabylla 5 600 m. o.z.o Montevideo. Kallnga 5 220 rn. z.w. Pt. Elisabeth. Kalydon 7 Ornholdsvik verw. Katelysia 5 300 m. n.o. Martinique. Kellla 5 400 m. z. Horta. Kermla 5 Geelong n. Mirl. Kieldrecht 6 Gibraltar n. Madras. Korenta 6 110 m. n.n.o. Balabae. Kloosterdijk 5 Antwerpen. Korovlna 5 740 m. o. Wellington. Kota Agoeng p. 6 Flnisterre n Marseille Koplonella p. 5 Mozambique. Kryptos 5 870 m. o. Montevideo. Kylix 5 530 m. o. St. Helena voer gewoon, handel lui. niet geheel prijshoudend; welde/zulglammeren aan voer flink, handel redelijk, prijzen als vorige week; kalfkoelen en melkkoeien aanvoer korter, handel redelijk, goed prijshoudend: vare koelen aanvoer iets kleiner, handel stroef, vooral niet ho ger ln prijs: vaarzen en pinken aanvoer even minder, handel k3lm ruim prijs houdend. 20 ct. VISMIJN VEERB 7 mei. 2532 kg exportgarnalen 205—247. 83 kg schar 52—82. 179 kg bot «1—78. 85 kg tong 254—346. 43 kg rog 47-80. 7 kg griet 73—143. l kg kabeljouw 1.00. 1 kg kreeft 569. 3 kg ongestnrteerde vis 89. VELE PLANNEN UITGESTELD.. 9.54 1.59 10.18 1.77 10.48 1.89 11.03 144 22.19 1.58 22.48 1.75 23.12 1.88 23.29 1.26 Wemeldinge 11.19 1.61 23.50 1.44 3.46 1.78 4.13 1.90 4.40 2.08 4.16 1.58 4.33 1.82 17.20 1.53 U.—N A.P 16.23 1.43 16.50 1.55 17.18 1.73 1658 1.32 Een wijziging van de gemeentebegroting is in een raadsvergadering meestal een simpele aangelegenheid: een hamerstuk. Maar de „wijziging nummer vijf van de gemeentebegroting 1957", die dinsdagmiddag in de Souburgse raad aan de orde kwam, was dat beslist niet. Burgemeester A. H. S. Stemerdlng noemde het zelfs „een radicale koerswijziging". Het be trof hier namelijk niet meer of minder dan de beperking van de bestedingen in Souburg. Verschillende kapitaalswerken zullen niet kunren worden uit gevoerd en werden dan ook van de begroting geschrapt. Zo zal de verbete ring van de straatverlichting voorlopig niet doorgaan en ook het riolerings- plan voor West-Souburg moest noodgedwongen op de lange baan geschoven worden. Met de uitvoering van dit laatste plan is een bedrag van 250.000 gemoeid. Uitgesteld zijn ook de bouw van een schooi met de bijbel 167.000) en de bouw van een tweede gymnastieklokaal 97 400), terwijl de uitbreiding van het sportveld 21.000) opgeschort is. lenweg draagt de naam Prins Hen drikstraat en de straat tussen de Mo lenweg en de Nagelenburgsingel Prins Mauritslaan De raadsleden zagen niet veel heil in aansluiting bij het Insti tuut Ziekenfonds Ambtenaren en nadat verschillende sprekers hun bezwaren kenbaar hadden ge maakt, namen B. en W. dit voor stel terug. Voordat dit punt weer in de raad aan de orde komt, zal er een vergadering worden belegd voor de raadsleden, vertegenwoor digers van ambtenarenbonden, als mede vertegenwoordigers van het ziekenfonds en van het I.Z.A. De geloofsbrieven van de heer J. de Grave werden in orde bevonden en dit nieuwe lid zal dan ook tot de raad worden toegelaten. Besloten werd tot de bouw van ze? woningwetwoningen aan de Van Vis- vlietstraat voor de Koninklijke Ma rine. Medewerking werd verleend voor aankoop van diverse materialen voor de Beatrixkleuterschool. Ook werd medewerking verleend voor hel aanleggen van een nieuwe riolering in deze school. Verder kan de Mar- nixschool zich met medewerking van de gemeente leermiddelen voor nutti ge handwerken aanschaffen. Tenslot te werd nog medewerking verleend voor de aankoop van een filmtoestel voor de Julianaschool en de Maraix- school, alsmede een filmtoestel voor de school met de bij oei. Geen bezwaar had de raad om voor de financiering van het heien der pa len voor de bouw van zestig wonin gen in het uitbreidingsplan een kas geldlening van ÏOO.UOO aan te gaan Deze woningen zijn bestemd voor per soneel van de koninklijke maatschap pij „De Schelde" te Vlissingen. Naar aanleiding van een vraag van de heer P. den Boer (p.v.d.a.) kwam in de rondvraag nog even de viering van het koninginnefeest in Souburg ter sprake, waarbij vastgesteld moest worden, dat er in Souburg „praktisch niet is gefeest". De heer Stemerding voerde 3an dat het initiatief hiervoor niet moet uitgaan van B. en \V. maar van bijvoorbeeld een Oranjevereni ging. Bij de aanvang van de vergadering herdacht de raad wethouder J. de Priester, die onlangs is overleden Nadat het woord was gevoerd odor de heren Stemerding ei. A. W. Bouff, werden enkele ogenolikken stilte in acht genomen. Straten in plan Nagelenburg kregen namen De raad heeft deze wijziging niet zonder een woord van protest aange nomen. De heer G. J. Janse ichu) be treurde het in 't bijzonder, dat de riolering van West-Souburg niet op korte termijn uitgevoerd zal kunnen ivorden. „Voor de scholen en de ver enigingen zal het een diene teleurstel ling zijn, dat er geen tweede gym nastieklokaal komt", vond de heer W Huson (a.r.), die er verder zijn ver wondering over uitsprak, dat ook de bouw van een school met de bijbel voorlopig niet mogelijk zal zijn. Een lans voor de sportlieden werd gebro ken door de heer C. W. Visser (chu). die vertelde, dat het opschorten van de sportveldenuitbreiding vooral een ontgoocheling voor de korfballers zal betekenen. In zijn antwoord zei de burgemees ter, dat B. en W. dit voorstel „met een bloedend hart op de agenda had den geplaatst". Overigens wees hij er nog eens met klem op, dat door de ze wijziging de verschillende raads besluiten niet ongedaan zijn gemaakt. Het is slechts uitstel en geen afstel. Bovendien was de heer Stemerding van mening, dat deze beperking voor de scholen- en huizenbouw niet al te tragisch moet worden opgevat. Deze bouw zal werkelijk niet lang uitge sield worden. Maar voor het riole ringsplan West-Souburg en voor de uitbreiding van de sportvelden had de burgemeester voorlopig niet veel hoop. Na deze woorden zweeg de raad somber en werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Met een voorstel om aan verschil lende straten in het plan „Nagelen- burg" namen te geven ging de raad zonder op- of aanmerkingen akkoord De rondweg van dit plan kreeg de naam „Nagelenburgsingel", terwijl de iverige straten werden vernoemd naar de verschillende leden van het Nederlandse vorstenhuis De eerste zijstraat van de Nagelenburgsingel, te rekenen vanaf de Middelburgse straat, heet Prins Bernhardstraat en het plein, dat bij deze straat komt krijgt de naam Prins Bernhardplein. Vervolgens krijgen de zijstraten van de Nagelenburgsingel de volgende naambordjes: Irenestraat, Margriet- straat en Marijkestraat De straat tus sen Prins Bernhardstraat en de Mo- Lematerkerk 4 Mombas» n La» Palmas. Leopoldskcrk 5 620 m. n. St. Helena. Loenerkerk 6 Rotterdam. Louis Lantz p. 5 Lissabon. Le:o 5 500 m. n.nx». Atoren. Lombok 5 7oo m. n Cape Verde Isles. Maasdam 6 New York. Maashaven 5 Bremen. Maaslloyd 5 Balikpapan. Malea 7 Singapore. Macoma 4 Dar es Salaam n Abadan. Molenkcrk 5 420 m. o.n o. St. Helena. Nean Commander 5 400 m. t.o Belra. Nieuw-Amsterdam 6 Havana n. New York. Noordam 6 Southampton n. New York. Ondina 5 245 m. o.n.o. Curacao. Oranjefontein 4 Southampton n. Las Palmas. Ou werker >c 5 Bordeaux. Phrontls 7 Belawan n. Colombo. Purfina „Nederland" 5 Kuweit n. Genua. Reynlem. rede Tldore. Rijndam 7 Malaga Rotula 5 80 m n.o. Ras el Hadd. Rondo 5 560 m. z.w. Colombo Schle 7 Amsterdam n Hamburg. Scherpendrecht 4 Straat Malakka n. Fao. Spoorhaven p. 5 Brunsbüttel. Sliedrecht 5 270 m. n.w Triston da Cunha. Stad Schiedam p. 7 Flnisterre n. Rotterdam. Straat Soenda 6 Hongkong Straat Torres 8 Melbourne n. Portland. Sunetta 5 Bangkok. Tablnta 7 Makassar. Thelldomus 5 700 m. St-Helena. Tegelberg 8 Belawan verw Tjlluwah 4 Tg. Priok n. Singapore. Tjlpanes 4 Kobe n. Hongkong. Tjlponda 6 surabaja. Triton 5 Willemstad n. Marcafbo. Utrecht 5 210 m. z.o. Nelson ell. Van Rlebeeck 4 Singapore. Wieldrecht 7 Fao verw. Vasum p. 5 Durban, w. Alton Jones 5 36(Tm, z. Socotra. Waterman 6 280 m. z.o. Kangaroo ell. Woensdrecht 5 Surabaja n Balikpapan. Willem Ruys 4 Colombo a Kaapstad. Willemstad 5 Cristobal n. Cartagena. Zeeland 5 Khorramshar Aagtekerk p. C Dakar n. Las Palmas. Amsteldljk 7 te Le Havre. Amstelkroon e v. Kaapstad n Dakar Amstelvllet p. 6 Kaap Race n. Kiel. Boschkerk 7 te Las Palmas Gaasterland 7 te Rio Janeiro. Groote Beer 6 v. Teneriffe n Southampton. Hera 7 te Baltimore. Rersilia 7 te Paramaribo. Jagersfontein 7 te Antwerpen. Japara KRL p. 6 ten n. Madagascar n. Belawan. Katelysia 7 te Pto La Cruz Kloosterdijk 6 v. Antwerpen n. New York. Lekkerkerk 7 te Amsterdam verw. Mariekerk 6 v Londen v Lissabon n. Marseille. Ondina p. 6 Martinique n. Dakar. Peperkust S v Antwerpen n. Hamburg. Rijndam 6 v Casablanca n Malaga. Rljnkerk 7 te Durban. Schledijk 6 v. Baltimore n. Norfolk. FILMS IN ZEELAND „Johannes Huss" in donderdagcyclus. In de donderdag-cyclus vertoont Grand-theater, Goes, „Jouw muziek behoort mij", een operafilm over het leven van Vincenzo Bellini. Deze rol- Srent, die vooral de nadruk legt op et „liefdeleven" van de componist, is niet dlleen een charmante speel film. maar vooral een treffende mu ziekfilm, met muziek van Bellini, Donizetti en de virtuoze violist Pa- ganini. In de kleurige Tsjecho-Slowaakse film „Johannes Huss" (Alhambra, Vlissingen) komt duidelijk naar vo ren, dat Huss, die van 1369 tot 1415 leefde, in dat land niet zozeer wordt gezien als voorloper van de hervor ming, dan wel als nationale held. die veel heeft bijgedragen tot de nationale bewustwording van dit volk. De activiteiten van Huss wa ren vooral gericht op de sociaal-po litieke noden van zijn volk en rijn strijd tegen de verwereldlijking der kerk. Zijn anti-pauselijke houding als gevolg daarvan, beschouwen de Tsjechen van minder belang. De film schildert dan ook in hoofdzaak de sociale problemen en op het tweede plan komt Huss als geloofs strijder. Het leven van deze Tsjech is overigens op lnponerende wijze verfilmd tegen de kleurige middel eeuwse decors. „Sinds Adam en Eva...." (Elec tro. Middelburg) Is gemaakt naar de comedie „I am a Camera" van •John Druten. Regisseur Henry Cor nells heeft dit pittige en vaöd< on deugende verhaal met vaart op het witte doek gebracht. Julie Harris en Shelley Winters spelen de hoofdrol len in deze film. Aanbesteding In hotel „Hof van Holland" te St.- Maartensdijk werd dezer dagen aanbe steed bestek T.D. 1206. codenr. 2214.38 In zake het egaliseren van percelen en het graven van leidingen en kavelsloten, een en ander met bijbehorende werken" ln blok H, compl. 3. vak 1 (Noordpolder). Ingeschreven werd als volgt; G. v. Herk Tzn„ Nleuwerkerk a. d. IJssel, 155.000.—; J. v. Vossen en K. J. Moer land. St.-Anna!and. 158.800.—.* N.V. Ge- br. v. Oord, Werkendam, 161.000.—; W. Uil, Amsterdam, 1S2.000.—: B. Steglnk. Vlissingen. 166 soo N.v Aann. bedr. C. J. Kooyman Son 168 000.—; Fa, J. D. Janse. MiddHburR r 169.000.—; J. de Oude en K T c' 169.500.G 170.000.-: Aan.t Middelburg, f 17- Co., Lepelstraat en K. T. de Jonm Gebr. C. Th w- dam, 184.300 - n Roosen, Amste Raming 211 790 Jan de Graaf componeerde mars „De Ruyterstad" De heer Jan de Graaf, dirigent van de harmonie „St. Caecilia" te VMssin- fen. componeerde ter gelegenheid van e De Ruyterherdenking een mars voor harmonie- en fanfare-orkest. De ze mars. getiteld „De Ruyterstad" is opgedragen burgemeester mr.'B. Kolff van Veringen en zij zal gedu rende de Dp P.uyterfeesten In Vlissin gen worden gespeeld De firma Mole naar te Wormerveer verzorgt de uit gave van de mars. lurte. Biervliet, er Vlissingen, z-eland" N.V„ Gebr lansen 8c M de Oude e- 183.000.—; N v Werken- «nn MIJ. Billen 197.500.—.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3