RANG is alleen RANG als er RANG op staat, jj Weer vaart langs Suez voor de vereniging kanaalgebruikers? w (/êfauyacs ESPANA 27 ct PR0DUKTIEREC0RD VOOR DE KONINKLIJKE SHELLGR0EP ZEEUWS ZATERDAGTEAM VOOR WEDSTRIJD TEGEN N,BRABANT Nederlanders lieten zich ook nu door Belgen overtroeven KLMEA uit de ETHER 10 PROVINCIAL!* Z E IV S b. V O K A N l WOENSDAG 8 MEI 1957 r= èëc Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangctje :<^C5 RANG, een product van de Kingfabrieken M &Ci VERWACHTINGEN TE LONDEN Wheeler:-Egypte competent de waterweg te beheren Naar alle waarschynlykheidj zal de raad van de Vereniging van Ge bruiker» van het Suezkanaal, waarbij vijftien landen 7,yn aangesloten, vandaag besluiten zijn leden toe te staan weer gebruik te maken van het Suezkanaal, aldus vernam Reuter dinsdag te Londen van door gaans welingelichte z^jde. De Amerikaanse luitenant-generaal Raymond A. Wheeler, de spe ciale afgezant van de Verenigde Naties met toezicht op de bergings werkzaamheden in het Suezkanaal, heeft gisteren na zijn aankomst uit Parys te New York verklaard dat het Suezkanaal geheel in orde is voor normaal verkeer, en dat Egypte „competent is het te beheren". Wheeler arriveerde uit Parijs, op de laatste étappe van zyn terug keer uit Egypte, alwaar hij de op ruimingswerkzaamheden aan het Suezkanaal heeft geleid. „Egypte heeft de verzekering ge geven dat het kanaal voor normaal verkeer open is", zei generaal Wheeler, „Weliswaar zyn er niet zoveel sleepboten beschikbaar als voor de militaire actie, maar er zyn er genoeg. Ook zijn er niet zoveel baggermolens meer, maar verschil lende worden gerestaureerd". Zieke automobilist wegens dood door schuld veroordeeld De rechtbank In Den Haag heeft dinsdagochtend de 63-jarige automo bilist L. Z. wegens dood door schuld veroordeeld tot een geldboete van 1000 subsidiair honderd dagen hech tenis. en ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van vUf jaren. In oktober 1956 had Z., riidende in zijn auto op de Soestdijkse Kade te Den Haag, een wielrHder doodgere den. Uit getuigenverklaringen was komen vast te staan dat de gezond heidstoestand van Z. zodanig was dat 'hij een auto niet veilig kon besturen. Z. leed aan lage bloeddruk en een vaatziekte. De politie meende dat Z. dronken was toen zij hem aanhield, maar het was wel gebleken, dat het ongeval niet aan de enkele glazen wijn, die Z. had gedronken, te wijten was geweest. De officier van justitie had 1000 subsidiair vyftig dagen hechtenis en vijf jaren ontzegging van de rijbe voegdheid geëist'. 'n ror*tel(jke sigaar^ Langkoeas Daar het m.s. „Langkoeas" Indone sische Mohammedaanse pelgrims heeft gebracht naar Djeddah in de Rode Zee, de havenplaats van Mekka, en van daar de reis moet vervolgen naar Rotterdam, heeft de Konlnklyke Rotterdamse Lloyd gisteren na rijp beraad besloten dit schip via 't Suez kanaal te laten varen. Het betreft hier, naar het A.N.P. be richt, een incidenteel geval, zoals ook reeds meermalen ln de afgelopen weken Amerikaanse. Engelse Duitse, Italiaanse en Scandinavische schepen, waaronder verscheidene van concur rerende buitenlandse lijnen, in inci dentele gevallen de route door het Suezkanaal hebben genomen. Voor de „Langkoeas", die, gere- kent van kaap Guardafui af, bij Djeddah reeds ongeveer 1100 zee mijlen (dit is ruim 2000 kilometer) is gevorderd op de weg naar Suez, zou het terugvaren om Kaap de Goede Hoop in vergelijking met de gebruikelijke route via Suez, een omweg van bijna 7000 zeemijlen (13.000 km) of achttien dagen, hebben betekend. Vergeleken by de thans bevaren route van Indo nesië om de Koap naar Rotterdam zou de „Langkoeas" via Djeddah toch nog een extra omweg van 4000 zeemijlen of ruim 10 dagen hebben moeten maken. Verwacht wordt, dat het schip omstreeks li mei a s. in Suez zal aankomen. Interpellatieverzoek over Nationale Reserve (Van onze parlementaire redacteur) In de dinsdagmiddag gehouden ver gadering van de Tweede Kamer heeft Het anti-revolutionaire lid mr. Roos- jen de Kamer verlof gevraagd de mi nisters van Binnenlandse Zaken en van Defensie te Interpelleren over de voorgenomen opheffing van de Natio nale Reserve. Het communistische lid de heerWa- genaar vroeg de kamer verlof voor een interpellatie tot de minister-pre sident over het bezoek van de Duitse generaal Speidel aan Nederland. Over beide verzoeken zal heden middag bij de aanvang van de verga dering worden beslist. Avio-Diepen vraagt ontslag voor twintig man personeel De op het vliegveld Ypenburg ge vestigde maatsenappy Avio-Diepen N.V. neeft meegedeeld, dat zij genood zaakt is voor een twintigtal leden van haar personeel ontslag aan te vragen. Deze maatregel bleek noodzakelijk, aangezien het niet mogelijk was tijdig nieuwe opdrachten te verkrijgen. Bo vendien werd het onderhanden zijnde werk door de opdrachtgever eniger mate beperkt. Het betreft hier uitslui tend personeel uit de indirecte sector, zoals werkvoorbereiding, controle, technische dienst en administratieve afdelingen. Wel is dezer dagen een contract af gesloten met de Amerikaanse lucht macht in Europa voor het conserve ren en te zyner tijd weer vlicgklaar maken van een aantal Amerikaanse vliegtuigen. Deze opdracht brengt échter zeer weinig werk voor de indi recte sector met zich mee. Het vrygekomen produktieve perso neel, zoals vliegtuigmonteurs, plaat werkers, etc. is, respectievelijk wordt geleidelijk ondergebracht in andere bedrijven, hoofdzakelijk bij Fokker- Schiphol, waar behoefte aan vaklie den bestaat Zodra de te verwachten programma s gaan aanlopen, zal dit personeel successievelijk weer in het eigen bedryf te werk worden gesteld. VOOR HET EERST BOVEN 100 MILJOEN TON Op één na grootste olieconcern. De Koninklijke Shell-Groep heeft in 1956 voor het eerst in haar histo rie meer dan honderd miljoen ton ru we olie geproduceerd. Blijkens het thans verschenen jaarverslag werd 'n bruto-produktie bereikt van 105,97 miljon ton tegen 97,98 miljoen ton in 1955. Door deze produktiestyging met ruim 8 percent slaagde de Groep er in haar aandeel in de totale olie- ?roduktie van de vrjje wereld ad 72,53 miljoen ton opnieuw te vergro ten en wel tot 13,7 percent tegen 13,6 pereent in 1955. De verkopen van hef Brits-Neder landse olieconcern stegen eveneens met acht pereent. Dank zij het feit, dat gedurende het gehele jaar ook hogere pryzen golden, namen de in komsten met ongeveer 13 percent toe tot 2321 miljoen pond sterling of 270 miljoen pond sterling meer dan in 1955. De Koninklijke-Shell Groep is na de Amerikaanse Standard Oil of New Jersey het grootste olieconcern ter wereld. De afstand tussen de beide concerns is brzonder klein en is in de afgelopen vijf jaar relatief zelfs ge ringer geworden. Samen nemen ze ruim dertig percent van de totale olieproduktie in de vrije wereld voor hun rekening, waarvan de Koninklij ke-Shell Groep bijna 14 percent en de Esso ongeveer 17 percent. Zowel kosten, afschrijvingen als de belastingen stegen in 1956 waardoor als nettowinst 179,5 miljoen pond sterling resteert tegen 159,9 miljoen pond in het voorafgaande jaar. Het verslag van de directie wijst er daar bij met nadruk op, dat de uitkomsten van dit en ook al van vorig jaar uiting geven aan de sterke positie van cle,groep, die vooral te danken is aan de "enorme investeringen die ieder jaar opnieuw weer worden gedaan. Het verslag wyst er op, dat de froduktle van de Groep ongetwij- eld nog meer zou zijn gestegen, als het Suez-conflict niet tussen beide was gekomen. In de Vere nigde Staten werden nieuwe be langrijke oliereserves ontdekt, voornamelijk in de Golf van Mexi co. De ontdekte reserves waren aanzienlijk groter dan de in het verslagjaar daar gewonnen hoe veelheden. In Venezuela werden door de regering voor het eerst sinds 1945 nieuwe concessies ver leend. De Groep verkreeg daarvan ruim haar deel. De vloot van tankschepen, die de Groep in het afgelopen jaar ter be schikking stond had een totaal draag vermogen van 8.6 miljoen ton waar van drie miljoen ton eigen tonnage. De beschikbare vloot was derhalve aanmerkelijk groter dan eind 1955, toen deze totaal 7,7 mil joen ton draagvermogen omvatte, waarvan 2.8 miljoen eigen tonnage. Het verslag verwaarloost hierby de schepen kleiner dan 2000 ton. De maatschappij, die reeds de grootste redery ter wereld onder haar doch ter-ondernemingen telt, heeft thans nog bouwopdrachten lopen voor tan kers tot een totaal van meer dan 1,5 miljoen ton, die in de jaren 1957- 1961 zullen worden afgeleverd. Ned. Handelmaatschappij: bevredigende resultaten. De uitkomsten van de Nedcr- landsche Handelmaatschappij N.V. in 1956 waren in het geheel bevredi gend. Do <buitenkantoren droegen tot tevredenheid bij tot de winst. In het Nederlandse bedrijf waren de om standigheden voor een groot deel van 1956 niet van dien aard, dat de be langrijke stijging van de onkosten, door toeneming van de inkomsten uit rente en provisie, kon worden goed gemaakt, aldus de directie in het jaarverslag. Blijkens de winst- en verliesrekening zijn de inkomsten uit provisie ge daald van 37.364.955 tot 36.050.777. De post interest, wissels en effecten steeg van 49.797.264 tot 54.562.578. De baten uit cultuur- ondefnemingen beliepen .696.905 (v,j. 483.564), De kantooronkosten stegen in 1956 met ruim zes miljoen, n.l. van 42.175.113 tot 46.434.836. Het voordelig bedrijfsresultaat ls, na aftrek van betaalde en gereserveerde belasting 21.758.484 (v.J. 22.704.347). Na afschrijvingen enz. resteert een winstsaldo van 8.695.788 (v.j. 7.360.278). Voor gesteld wordt een dividend van 4 pet (onv.) op de preferente en 10 pet. (onv.) op de gewone aandelen uit te keren over het met 3 miljoen ver hoogde kapitaal van 63.030.000. (In de loop van 1956 werd ten laste van de agioreserve een bedrag van 3 miljoen in aandelen uitgekeerd). Aan de buitenlandse reserve is we derom 5 miljoen (onv.) toegevoegd, waardoor deze gebracht werd op 20 miljoen. De bijzondere reserve onder crediteuren is met 5 miljoen (v.j. 6 miljoen) versterkt. Aan de re serve is een bedrag van 1.5 miljoen toegevoegd en deze is gebracht op WEINIG VERRASSINGEN Sterke defensie: aanval geleid door Haverhoek De samenstelling van het Zeeuws zaterdagmiddagelftal, dat zaterdag 11 mei a.s. om 4 uur te Kapelie de str(jd zal moeten aanbidden tegen het Brabantse elftal, ls nu bekend. Veel verrassingen z(jn daarbij niet uit de bus gekomen, maar uit deze samen stelling biykt toch wel, dat men in de dcstUas gespeelde selectiewedstrijd de juiste opstelling nog niet had gevon den. Men heeft voor de plaats onder de lat aan M. Traas van Nieuwdorp de voorkeur jgegeven boven Van Bende- gem (AZvv), die nu als reserve is aangewezen. W. van Belzen (Arne- muiden) vormt samen met G. den En gelsman (AZVV) de achterhoede. De halfllnie bestaat uit de beide Rlllan- dia-spelers C Walraven en J. C. Mees ters, terwijl C. de Kok (Nieuwdorp) deze linie completeert. In de voor hoede Btaat P. Haak van AZW rechtsbuiten, de gevaarlijke Dommis se (Nieuwdorp) kreeg de rechtsbin nenplaats toee-ewezen, terwttl de schotvaardige M?vo-man I- Haver hoek de miavoorplaats zal bezetten. P. Hamelink (Tern. Boys) en H. Hou tekamer (Wemeldlnge) vormen sa men de linkervleugel. Zonder enige twijfel zal het een aan- trekkeiyk duel worden, waarbij de Zeeuwen nog iets goed te maken heb ben tegen de Brabanders, die hen in seizoen 1953-'54 samen met Dordrecht ln de voorronde uit de landelijke be- kerstryd „wipten". Met de wedstrij den om de Weekenstroo-beker in het Frankie Laine, zingende zakenman (Van onze speciale verslaggever) Een dag is hij in Nederland geweest, Frankie Laine, de man Van ,Jezebell" en >fHigh Noon", van „Granada" en ,J belie ve". Maandagmiddag kwam hij per vliegtuig, rechtstreeks uit New York op Schiphol, aan. Volgdeeen cocktail party in Amsterdam, 'een optreden in Hil versum, een nacht sla pen en gistermiddag vertrok het vliegtuig weer naar Parijs, de startplaats voor een tournee door Europa. Een innemende fi guur, die meneer Lai ne, zoals hij maandag middag in Amsterdam amicaal ,JSey riep en op een cocktail party links en rechts drankjes aanbood. Een net gekleed man, die eerder een zakenman van het Damrak leek dan de artiest uit Hol lywood, die in Londen bevrijd moest worden door de politie, toen al te enthousiaste jonge lui vochten om een stukje van zijn jas als souvenir. Hij schoof aan by ons tafeltje en vertel de honderd uit. Hoe hij als jongeman zong voor een bordje eten, hoe hij twaalf ambach ten uitoefende om plot seling met een „top hit" uit de bus te komen. Dat was in J9j6 en sindsdien is Frankie aan de top ge bleven. Zo groot was zijn succes, dat hij thans met. een verkoop vati dertig milojen pla ten aan de spits van Amerika's grammo- foonplatenartiesten staat. Een record, dat slechts wordt over troffen door de onver woestbare Bing Cros by, maar die is dan ook tien jaar ouder en twintig jaar langer in het vak zit. Tientallen platen hebben Frankies suc ces gemaakt, andere bleven vrijwel onbe kend. Raadselachtig is immers het publiek. „Zo zit je in de vijf duizend-dollar-per- week klasse en zo val je terug op duizend 'dollar per week", fi losofeert de zakenman verder, die zijn colle ga's stuk voor stuk met een ontwapenende openhartigheid taxeert op de dollar. ferry Como, Frank Sinatra, King Cole en gelukkig ik zyn de meest ver kocht eh", stelt hij zon der omwegen vast. Maandagavond werd dat allemaal zo een voudig verteld. De bloem van de Neder, landse kleinkunstive- reld luisterde vol ont zag naar deze grote collegadie er rond uit voor durft uit te komen, dat "if alleen maar zo ver kwam door hard te werken, nog harder te werken en dan nog eens hard te werken. Met een beetje geluk er bij. En in de grote Avro- studio zagen we dan al die verhaaltjes met de feiten geïllustreerd. Frankie Laine voor zijn microfoon, een magische persoonlijk heid ,die in een mini- mum van tijd een zaal vol mensen „mee- krygi". Zondagavond kunt V ze horen, als de Fran kie Laine-show door de Avro wordt uitge zonden. Dan is Fran kie al weer ergens an ders MATTE TWEEDE ETAPPE RONDE VAN NEDER LAND Sprinter Rik van Looy won van het grote peloton met 43 renners In de tweede etappe van de Ronde van Nederland, van Heerlen naar Arnhem over 208 km hebben de Belgen het heft wederom stevig in handen genomen. Rik van Looy werd na een vlakke rit op de Brede Johan de Wittlaan spurtwinnaar van het grote peloton; Roger de Cock behield de oranje trui, Roger Verplaetse veroverde het rood-wit-blauw van het mili tair klassement en kreeg bovendien de prestatieprijs van de dag en het spreekt vanzelf, dat de Beigen dus ook in het ploegenklassemcnt de eerste plaats hebben behouden. Alsof dit alles nog niet genoeg was, veroverde Leon van Dacle de tweede prijs in de etappe plus 30 kostbare seconden bonificatie en omdat Noël Fore zich wederom net voor Wim van Est klas seerde, bezetten de Belgen nu in het algemeen klassement de eerste vier plaatsen. In de weken voor de start van de Ronde is er veel gesproken over het al dan niet deelnemen van een sterke Nederlandse ploeg met Wim van Est, Wout Wagtmans, Jan Nolten, Gerrit Voorting en Daan de Groot. „Wij doen alleen mee als er ook een sterke Belgische ploeg komt en dan liefst met Rik van Looy, want we willen wel eens laten zien, dat de Belgen dan niet aan bod komen", zo werd er door de leiding van deze ploeg ge zegd. Welnu, men kreeg zijn zin, maar de resultaten wijzen nog niet uit, dat de gestelde eis op enige rede lijke grond berustte. Integendeel, de volgers, die al weer spottend over de „Ronde van Belgen" spreken, hebben het ang stige voorgevoel, dat onze zuider buren, evenals in 1956, de Neder landse Ronde volledig znllen blij ven controleren. Het is aan onze cracks te bewijzen, dat dit een te pessimistische kijk op de zaak is en dat de Belgen niet de baas zijn, maar op het ogenblik slechts de baas spelen. De wedstrijd Alleen Wim Rusman en Roger Ver plaetse hebben enige kleur gegeven aan de tweede etappe. Toen de Haarlemmer nS 51 km bij Puth het waagde om de rust in het peloton, dat na een zware eerste dag weinig zin in actie had, te verstoren, sprong Verplaetse met hem mee. De grote groep geloofde het wel, bleef rustig verder peddelen en zo zag men de voorsprong van het tweetal koplopers langzjtem maar zeker op lopen. Na 76 km, in Echterbos, was het 1 min. 45 sec., 20 km verder in Roermond was er een minuut bij ge komen en zo giing het door totdat de achterstand van het peloton ruim 5 min. bedroeg. Dat was in de buurt van Venlo, waar het traject over een afstand van meer dan 40 km de prach tige brede rijksweg ging volgen. Hier werd een halt toegeroepen aan de stoutmoedigen. Het waren voornamelijk Nederlan ders van de andere ploegen, die aan het peloton begonnen te trekken. Gijs Pauw probeerde enkele malen alleen weg te gaan, Piet van der Lijke had ook wei zin in een avontuurtje en door deze schermutselingen vloog het tempo van de meute omhoog. Het werd duidelijk, dat de vlucht van Rusman en Verplaetse, die een forse aanval op de leiderstrui van De Cock was geworden, tot mislukken ge doemd was. De offensieven waren nog geen kwartier aan de gang of de voor sprong van het tweetal was geslon ken tot 4 min en weer tien km verder konden zij achter zich in de verte de gretige horde verspreid over de weg zien naderen. Rusman was de eer ste, die zich op de smalle landelijke weggetjes bij Milsbeek na 120 km op kop te hebben gelegen, gewonnen gaf. In gesloten gelederen ging het naar Arnhem, waar Van Looy de sprint won. Uitslagen De uitslag van de tweede etappe van r> Ronde van Nederland van Heerlen naar Arnhem over een afstand van 208 km, luidt: 1. Van Looy (Belg, roodwit) met boni ficatie 5.35.59. vooruitzicht, waarin Zeeland vooral ln 1950-'51 triomfen vierde door de be ker in de wacht te slepen, zullen de Zeeuwse spelers ongetwijfeld al het mogelyke doen een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Wy menen, dat de Zeeuwen wel in staat zullen zijn hun Brabantse rivalen de buit afhan dig te maken. De opstelling van het elftal is als vólgt: Doel: M. Traas (Nieuwdorp); achter: W. v. Belzen (Arnemulden), G. de Engelsman (AZW); midden C. Wal raven (Rillandia), J C. Meesters (Rillandia), C. de Kok (Nieuwdorp; voor: P. Haak (AZVV), A. Dommisse (Nieuwdorp), I. Haverhoek (Mevo), P. Hamelink (Tern. Boys), H. Houte kamer (Wemeldinge). Reserves: J. v. Bendegem (AZVV), S. Meertens (Tern. Boys), H. Poort (Ril landia). K. Poortvliet (Arnemulden) en C. Schaap (Rillandia). DONDERDAG 9 MEI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.36 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10 30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamer koor. 12.00 Middagklok noodklok. 12.01 Instr. octet. 12.20 Gram. 12.25 Wij van het land. 18.35 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Lichte muz. 12.55 Bijeenkomst van de Assemblée van de Westeuropese Unie in Straatsburg. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Zang en piano. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Promenade-ork. en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 16.15 Klavecimbel- recital. 15.35 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermuz. 17.00 Hoorspel voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.20 Accordeonmuz. 18.45 Leger des Heils- kwartler. 19 00 Nws.- en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gr. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Or- gelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Zaalsportultsl. 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Tulpenrallye. 8.25 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 1.1.00 Voor de hulsvrouw. 11.15 Mil. ork, 11.45 Voor- en nadelen van het werken van schoolkin deren in de vakantie, caus. 12.00 Twee plano's. 12.25 In 't spionnet'e. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12 33 Dansmuz. 12.50 Tulpenrallye. 13.00 Nws. 13.15 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.26 Lichte muz. 12.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.45 Planorecital. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Jazzmuz 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rubriek ver klaring en toelichting: Nederland en zijn elf miljoen, door mr. J. Vink, di recteur van het bureau van de rijks dienst van het nationale plan. 18.00 Nws. 18.16 Lichte muz. 18.45 Gram. 18.55 Ge sproken brief uit Londen. 19.00 Cabaret. 19.20 Ronde van Nederland. 19.30 Orgel spel. 19.45 Voor de Jeugd. 19.55 Tulpen rallye. 20.00 Nws. 20.05 Omr. ork. en so liste. 20.55 De wereld zonder grenzen, hoorspel. 21.40 Amus. muz. 22.05 Het in ternationale geofysisch jaar, lezing. 22.25 Harp recital. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. van New York. 23.16 Onze buitenlandse correspondenten mel den. 23.25—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Spiegel der kunsten. 20.45 Nederl. dam kampioenschappen 1957. 21.05 De wereld waarin wij leven. 21.20 Nederl. damkam pioenschappen 1957 (verv.). 21,35 Cabaret. 2. Van Daele (Belg, roodwit) met boni ficatie 5.36.29. 3. Post (Ned. zwart) 5.36.59. 4. Fore (Belg, wit) z.t. 5. Wim van Est (Ned. geel) z.t. 6. Van Tieghen (Belg, wit) z.t. 7. Gerrit Voorting (Ned. geelj z.t. 8. Van der Pluym (Ned. geel) z.t. 9. Rol (Ned. zwart) z.t. 10. Ex aequo een groep van 35 renners onder wie de Nederlanders De Groot (Ned. geel), Nolten (Ned. geel), Pauw (Ned, roodblauw), Adri Voorting (Ned. roodblauw). Van den Brekel (Ned. rood), Van der Lfjke (Ned. rose) en De Cock. Het militaire klassement luidt: 1. Verplaetse (Belg roodwit) 10 punten. 2. Rusman (Ned. zwart) 6 punten. 3. Junkermann (Did.) 5 punten. De uitslag van het ploegenklassement luidt: 1. België roodwit (Van Looy. Van Daele en Schroeders) 18.49 27. 2. Neder land geel 16.50.57. 3. België wit z.t. 4 Nederland zwart z.t. 5. Ex aequo Neder land rose z.t., Nederland roodblauw z.t., Nederland rood, z.t., Duitsland z.t. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. België roodwit 31 uur 28 min. 41 sec. 2. Nederland geel 31.31.55. 3. Nederland zwart 31.33.02. 4. Nederland roodblauw 31.33.06. 5. Nederland rood 31 39.48. 6. Duitsland 31.41.28. 7.Belglë Wit 31 44.12. 8. Nederland rose 32.07.52. Het algemeen klassement luidt: 1. De Cock (Belg, roodwit) 10 uur 29 min. 17 sec. 2. Van Daele (Belg, roodwit) 10.29.22. 3. Van Looy (Belg. roodwit) 10.30.02. 4. Ex aequo Fore (Belg, wit) en Wim van Est (Nederland geel) 10.30.22. 6. Van der Pluym (Ned. geel) 10.30.31. 7. Bergmans (Ned. zwart) 10.30.58.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12