Sepp Dietrich: „Hitier had mij gedood als ik niet moordde" KL Arno w MEVR. BOUMAN GEPROMOVEERD TOT DOCTOR HONORIS CAUSA w K.L.M. VLIEGT LINDBERGS ROUTE VAN SAN DIEG0 NAAR PARIJS Belgen sloegen reeds in de eerste étappe hun slag DINSDAG 7 MEI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S DE NACHT VAN DE LANGE MESSEN Getuigenissen gewenst van Hess, Speidel en Oberg Te München is maandag de openbare behandeling begonnen van een strafproces tegen de twee hoge officieren van de voormalige S.S., de 64-jarige Sepp Dietrich en de 59-jarige Michael Lippert, die worden beschuldigd van deelneming aan moorden in „de nacht van de lange messen", de nacht van 30 juni 1934. Dietrich, vroeger een vooraanstaand generaal van de zwarthemden van de S.S. en thans een zakenman, zou hebben deelgenomen aan zes moorden. Lippert, die thans een wasserij heeft, wordt ervan beschul digd deel te hebben genomen aan de moord op Röhm, leider van de bruinhemden van de S.A. In de nacht van 30 juni 1934 heeft Hitier door uitschakeling van Röhm en zijn aanhangers de absolute macht verworven. Dietrich en Lippert hebben reeds gevangenisstraffen wegens oorlogs misdaden ondergaan, Dietrich we gens de massamoord op 142 Ameri kanen in 1944 te Malmedy en Lip pert wegens de moord op zestien burgers in Nederland. In totaal zouden in „de nacht van lange messen" meer dan 200 mensen zijn gedood, onder wie ook de vroegere rijkskanselier generaal Schleicher en diens echtgenote. Dietrich zei tot de rechters, dat Hit- Ier hem onmiddellijk zou hebben laten doodschieten, indien hij geweigerd zou hebben de zes S.A.-leiders te doen doden. Hitler had gezegd, dat de zes man nen zich aan hoogverraad schuldig hadden gemaakt. Dietrich zei zich niet te hebben kunnen voorstellen, dat Hitler die hij steeds met „Fuhrer" aan duidde, een ongerechtvaardigd bevel zou geven. Van een „zuiveringsactie" had hij niets geweten. De zes S.A.-leiders werden gedood in de gevangenis Sta- delheim te München. Lippert zei geen van de drie scho ten te hebben gelost, die op Röhm in diens cel zijn afgevuurd. Lippert zei, dat zijn superieur Eicke, toen commandant van het concentratiekamp Dachau, hem had meegedeeld dat hij. Eicke, een opdracht van Hitler had gekregen. Lippert moest als getuige de uit voering van de opdracht bijwonen. Pas tijdens de rit naar de gevan genis Stadelheim zou Eicke Lip pert hebben meegedeeld, dat zij naar de gevangenis zouden gaan, waar Röhm werd vastgehouden. Lippert verklaarde, dat Eicke in Röhms cel een revolver had neer- Uitvoer landbouwzaaizaden in seizoen 1956-1957 groter Uit een voorlopige opgaaf van de uitvoer van landbouwzaaizaden over het seizoen 1956-'57 blijkt, dat de Ne derlandse uitvoer van zaad voor win tertarwe, winterrogge en wintergerst aanzienlijk groter is geweest dan in het seizoen tevoren, namelijk totaal 2.365 ton, tegen 733 ton. De uitvoer van zomertarwe (829 ton) bleek veel minder, doordat in het vorige seizoen de felle februarivorst over heel Europa grote vraag naar dit produkt deed ontstaan. In 1955-'56 werd 27.645 ton uitgevoerd. De uit voer van zaaïhaver bleef met 3.838 ton eveneens beneden die van het vo rige seizoen met 4.600 ton; de uitvoer van lijnzaad bleef boven de 10.000 ton. De export van zaad voor grote erwten en schokkers bleef beneden het sei zoen 1955-56 en bedroeg respectieve lijk 772 tegen 3.345 ton en 544 tegen 1.359 ton. De uitvoer van suikerbie tenzaad daalde van 4.348 ton tot 3.782 ton. De uitvoer van zaaigrassen bleef vrij constant. Besloten werd voorts om op in het buitenland vermeerderd Nederlands graszaad bij invoer een subsidie te verlenen, waardoor op dit zaad een minder zwaar invoerrecht zal druk ken, dan op graszaad van vreemde herkomst. Deze regeling zal ook gel den voor de oogst 1955. Winststijging van 12 pet. bij Koninklijke Shellgroep Het nettoresultaat van de Koninklij ke Shellgroep over 1956, na aftrek van belastingen, beliep 179.528.055 pdst., tegenover 159.992.265 pdst. in 1955, hetgeen een toeneming betekent van 19.535.790 pdst. of 12 pet., zo wordt in het. jaarverslag der N.V. Koninklij ke Nederlandsche Petroleummaat- schappij medegedeeld. ONDERSCHEIDING. In het Franse plaatsje Meiun is Robert Montegani tot een half jaar gevangenisstraf ver oordeeld. in hoofdzaak het gevolg van een ongelukkige keus in liet huis. dat hij beroofde. Eind januari brak Montegani in bij de inspecteur van politie van het vier de district van Pariis. Victor Gérard. Toen hij enkele dagen later door Ge rard werd gearresteerd, droeg hij diens colbertjasje, compleet met het lintje van het Legioen van Eer, dat de inspecteur enkele jaren geleden had ontvangen. WEESHUIS. Koning Aladesida Odjid- jigogoen, een negervorst uit het wes ten van Nigeria is zondag overleden Zijne Majesteit Odjidjigogoen heeft sinds 1897 geheerst over de provincie Ondo. Hij is ruim honderd jaar ge worden. Hij laat ook ruim honderd weduwen en 200 kinderen achter. en zich binnen tien of vijftien mi nuten van het leven beroven. Eicke droeg vervolgens Lippert op, het gevangenispersoneel op een af stand te houden, aldus de beklaagde. Deze zei tot zijn rechters, dat toen hii voor de tweede maal in Röhms cel kwam, de leider van de S.A. reeds dood op de vloer lag. Hij zei toen ge loofd te hebben, dat Röhm zichzelf van het leven had beroofd. Verder zei Lippert geen schoten te hebben gehoord en tijdens de schoten niet bij de celdeur te hebben gestaan. Lippert zei. dat hij voor 30 juni 1934 was geschokt door het zedelijke gedrag van Röhm en een aantal van diens medewerkers. Later hoorde hg van het leger, dat Röhm een staats greep beraamde. Van de zijde der verdachten is aan het gerechtshof gevraagd om te laten verschynen als getuigen a, decharge: Hess, die in de gevangenis van Span- dau straf uitzit voor oorlogsmisda den, generaal Hans Speidel. comman dant van de Navo-t roepen in Europa en Karl Oberg, een hoge voormalige officier van de S.S. Hess zou de enige nog in leven zijnde getuige zijn van de gebeurtenissen, die zich rond de zaak-Röhm hebben afgespeeld. „Geneesmiddelenwet gauw naar Kamer" vraagt Suurhoff De commissie van voorbereiding van het ontwerp-geneesmiddelenwet beeft, zoals bekend, besloten geen eindverslag uit te brengen. Men is voornemens het onderwerp van de agenda der Tweede Kamer af te voe ren. In verband hiermede heeft mi nister Suurhoff een prief tot de Ka mervoorzitter gericht. „Ik vernam, zo schrijft hij onder meer, „dat de commissie tot het be sluit is gekomen, niet Omdat het ont werp nog onvoldoende zou zijn voor bereid, doch omdat men wil wachten op een door mijn ambtgenoot van economische zaken op grond van de Vestigingswet Bedrijven 1954 in het leven te roepen drogisterijenbesluit en wellicht ook op andere besluiten. Ik ben na ernstige overweging van mening, dat dit standpunt onjuist is." „Uiteraard", aldus dit schrijven, „kan de Kamer bij de open bare behandeling V2n het ontwerp alle aspecten der geneesmiddelen voorziening ter sprake brengen, ook de belangen van een bepaalde groep daarbij in dit geval dus ken nelijk die der drogisten maar deze belangen mogen naar mijn overtui ging geen motief zijn om het ontwerp, nu de schriftelijke voorbereiding is voltooid, niet rn behandeling te ne men, toi schade van de volksgezond heid. Ik moge er dan ook met klem bij U op aandringen het daarheen te leiden, dat de openbare behandeling niet langer wordt uitgesteld." Prijs van 30.000 op lot no. 4575. In de 535ste staatsloterij, tweede klasse is maandag de prijs van 30.000 gevallen op lot nummer 4575. „HARTVERWARMENDE MOED" Pleidooi voor instelling supranationale rechtspraak „De moed, mevrouw Bouman, naar. mee gy tijdens het proces in Indonesië tegen de Nederlanders Jungschlaeger en Schmidt hebt gestreden voor liet recht, was hartverwarmend. Het is deze moed in dienst van het recht, die de Groningse senaat heeft willen erkennen er. eren door aan U de hoogste waardigheid te verlenen, die hy verlenen kan: het doctoraat honoris causa. Die verlening is uit drukking van zyn overtuiging dat, in de huidige tijd meer dan ooit, het recht niet alleen de dienst van het in tellect maar ook die van de moed be hoeft. In dat laatste zyt gy ons allen ten voorbeeld geweest". Na deze woorden van de promotor, prof. mr. B. V. A. Röling, hoogleraar in het strafrecht aan de Rijksuniversiteit in Groningen, hing de sporetaris van de senaat, prof. dr. F. H. van Os. me vrouw Bouman de wijnrode cappa en stola om als tekenen van haar waar digheid. Daarna feliciteerde de promo tor de nieuwe ere-doctor in de rechts geleerdheid als eerste. Tevoren was prof. Röling in de tot de laatste plaats bezette aula van de universiteit ingegaan op de achter gronden van de politieke processen in Zondag j.l, was het 60 jaar geleden, dat het echtpaar W. Bassie-F. van Leerzemwonend aan de Seisweg II7 te Middelburg, in het huwelijk trad. Tijdens een bijzondere feestdag heeft, dit diamanten echtpaar het jubileum herdacht in liet gercf. jeugdgebouw in het bijzijn van z\jn alle acht nog in leven zijnde kinderen en S3 klein kinderen. De heer en mevrouw Bas- sie, die beiden SI jaar oud zijn en nog bijzonder vitaal, moesten tijdens de receptie een grote belangstelling verwerken. Vooral mevrouw Bassie gaf op deze dag van haar humoris tische gaven blijk. De beide oudjes interesseren zich nog voor alle dage lijkse gebeurtenissen. De heer Bassie de moderne tijd. Als de universiteit mevrouw Bouman eert, zo sprak de promotor onder meer, dan betrekt zij in dat eerbetoon mr. H. A. Bouman voor het werk dat hij gedurende de eerste helft van de processen heeft verricht. Mevrouw dr. M. S. BoumanVan den Berg hield na haar promotie een rede. waarin zonder meer zei: „De mij geschonken eer aanvaard ik met gebogen hoofd. Want wel zelden zal zoveel lof gegeven zijn bij zo weinig succes. Een Kleine troost is de ge dachte dat wij mogelijk anderen, al thans voorlopig, eenzelfde lot als deze twee Nederlanders hebben bespaard. Spreekster ging vervolgens in op de wijze van procesvoering, waarbij om kopingen, dreigbrieven en mishande lingen aan de orde van de dag waren. Zij zei er mee doorgegaan te zijn, om dat zij meende dat het toch beter was te proberen zoveel mogelijk van de achtergrond van deze processen aan het licht te brengen. Voor de beklaag den zelf had zij in een vrij vroeg sta dium eigenlijk al de hoop opgegeven. Mevrouw Bouman pleitte voorts voor een supranationale rechtspraak in het bijzonder bij politieke delicten, althans de mogelijkheid van een be roep op een supranationale instantie. De plechtigheid werd besloten met een receptie in de senaatskamer, die onder anderen werd bijgewoond door de minister van justitie, prof. dr. I. Samkalden. Het Wereldgebeuren Scherp Bij het droogvallen van de nieuwe polder Oostelijk Flevoland zijn vijf honderd meter buiten dc ringdijk van Roggebotsluis naar Elburg de resten boven water gekomen van een naaldbos, dat. daar eeuwen geleden een oppervlakte van minstens tien hectare moet hebben beslagen. Een merkwaardige bijzonderheid is dat juist op de plaats, waar de oude stronken van een I/O cm hoogte uit de klei opsteken, een nieuw bos is geprojecteerd. Foto: Dwalend door het nieuwe land trof de fotograaf dit scherpe contrast: de laarzen van een nijver lid van het twintigste eeuwse dtjklcger naast een verweerde boomstronk van eeuwen oud HERDENKING EERSTE OCEAANVLUCHT Europese opstelprijsvraag over betekenis luchtvaart Op 22 en 23 mei a.s. Z3l de K.L.M. een bijzondere vlucht uitvoeren die voor de burgerluchtvaart uniek zal zijn. In samenwerking met de Dou- glasfabrieken in de Verenigde Staten worden thans voorbereidingen getrof fen voor een vlucht zonder tussen landing van „Lindbergfield", het vliegveld van San Diego naar Le Bourget bij Parijs, een afstand van bijna 10.000 km. Men heeft de afleve ring van de vierde DC-7c „Zwarte Zee" aan de K.L.M. op deze wijze ge regeld om het pionierswerk van Charles Lindberg te eren, die dertig jaar geleden in een eenmotorig vlieg tuigje de oceaan overstak van New York naar Parijs. Op 10 mei 1927 vertrok Lindberg met zijn „Spirit of St.-Louis" van San Diego. Zijn vlucht over de Rocky Mountains naar St.-Louis duurde 141; uur. Op 12 mei zette hij zijn tocht voort; ruim zeven uur later landde hij in New York. Hij bleef daar ruim een week om enkele voorbereidingen te treffen, tevens wachtend op gun stig weer voor zijn oceaanvlucht. Op 20 mei vertrok de „Spirit of St.- Louis" om acht uur 's-morgens uit New York. Na 33 uur vliegen kwam Lindberg op 21 mei omstreeks 10 uur in de avond op Le Bourget aan, waar hij door tienduizenden werd verwel komd. Van San Diego af had hij een totale vliegtiid van 55 uur laten no teren. De DC-7c van de K.L.M. met de heer J. Stroeve ais gezagvoerder, hoopt deze afstand in ongeveer 23 uur af te leggen. De weersom standigheden vormen uiteraard een belangrijke factor. Bij het uit zetten van de route zal daarom Nederlands jongetje gewurgd in Zuid-Afrika. verband met de dood van de 10- jange Robert Klein wiens ouders uit Nederland afkomstig- zijn is zondagavond in Johannesburg een 31-jarige doodgraver gearresteerd. De jongen werd sinds donderdag ver mist. Zijn lijk is zondagmorgen bij het kerkhof van Johannesburg ge vonden door een van de 200 Neder landers bewoners van de voorstad waar ook de jongen woonde die zondagmorgen op onderzoek waren uitgegaan. Het bleek dat de jongen met zijn eigen riem gewurgd was. gebruik worden gemaakt van een Nederlandse vinding, de zogenaam de minimum fhghtpath, die reeds een aantal jaren wordt toegepast. Door rekening te houden met de heersende winden maakt zij het mogelijk die route te vinden, die de kortste vüegtijd garandeert. De kortste afstand tussen San Diego en Parijs voert over de zuid punt van Groenland. Het is de bedoeling dat de „Zwarte Zee" op 23 mei op een dergelijk unr in Parijs aankomt, dat de tien passa giers, wier namen nog niet bekend zijn, de Europese première van de Warner Bros-film „The Spirit of St.- Louis" kunnen bijwonen. De beman ning van de DC-7c wil men die avond bij de Nederlandse première in het Amsterdamse Citytheater aanwezig laten zijn. In samenwerking met de filmmaat schappij organiseert de K.L.M. een prijsvraag in veertien landen van Europa en waarschijnlijk ook in Zuid- Afrika, waarby aan alle bezoekers van de gewone voorstellingen van de film een formulier wordt uitgereikt, waarop zij in korte bewoordingen de ontwikkeling en de betekenis van de burgerluchtvaart kunnen omschrij- ven. In elk land wordt als hoofdprijs een retour per Douglas DC-7c voor twee personen naar New York en een verblijf van een week ;n deze stad m april 1958, beschikbaar ge steld. Overval op oude ijsventer in Den Haag. Zaterdagavond hebben vier „koop lieden" namelyk de 42-jarige D. N., de 23-jarige J. J. V., de 35-jarige K. J. L. en de 29-jarige M. L. allen familie van elkaar een overval gepleegd op de 70-jarige ijsventer M. H., die zich op cT te Den Haaj op de Gedempte Gracht ag bevond. Een van het viertal hield de oude man vast, een tweede rukte hem de revers van zijn jas en de anderen na men hem zijn geldtas af, waarin zich een bedrag van 40 bevond. De oude man, die een houten been heeft, kon zich niet tegen zijn belagers verzet ten. die zich snel uit de voeten maak ten. Van 12 tot 16 augusrus wordt tn Hel sinki de algemene vergadering gehouden van het verbond van Europese land bouw (CEA). De Nederlandse deelne mers zijn ir. M. A. Geuze, dr. ir w. H. Ubbink en H. D. Louwes. denkt, kiest Denk...." Dat vas een der leuzen tijdens de ampagne voor de zondag ia Oostenrijk gehouden presidentsverkie- I zingen. Uitvinders van deze leus wa ren mensen van de ir.-k.) Volkspar tij en van de (liberale) Vrijheidspar tij. En met deze vier woorden werd cie kiezers aangeraden, hun stem te gever, aan professor Wolfgang Denk. Deze hooggeleerde heer had in de po litiek nog geen sporen verdiend, al was zijn huis wel steeds een forum van politieke discussies geweest. Zijn kandidatuur had hij dan ook te dan ken aan het feit, dat hij naam heeft gemaakt op een ander gebied: in de chirurgie. Als chirurg en ais hoog leraar aan de Weensc medische facul teit is Wolfgang Denk wijd cn zijd beroemd. Bovendien zochten de Volks partij cn de Vrijheidspartij hem voor de presidentschapskanditatuur aan, omdat hij geacht kon worden, boven de partijen te zullen staan. Men re kende dus erop, dat ook kiezers die niet tot de Volkspartij of tot de Vrij- heidspartij behoorden, Denks naam op het stembiljet zouden invullen. Vandaar die leuze: „Wie denkt, kies'. Denk". Daartegenover was een andere slagzin bedacht, en wel door de (socialistische) tegenpartij. D:e slagzin luidde: „Wie scherp denkt, kiest Scharf". Op deze man:cr werd reclame gemaakt voor de kandidatuur van dr. Adolf Scharf, die het in de wetenschap niet zo ver heeft geschopt als prof. Denk, maar die een ervaren politicus is. Men beschouwt hem als een man. die zijn naam eer aandoet: aan scherpzinnigheid ontbreekt het hem niet. Bovendien kasi hij bijzonder scherp zijn in politieke vertogen. En het komt nogal eens vöor, dat hij zich met een redevoering of met een ge schrift in het politieke strijdperk werpt. Hij doet dat dan altijd als een beginselvast socialist. In die hoeda nigheid heeft hij ook diverse periodes meegemaakt, waarin hem het zwijgen werd opgelegd, onder meer doordat men hem opsloot in de gevangenis. Tijdens de woelingen van 1934 in Oos tenrijk werd hij enige tijd in arrest gehouden en hetzelfde was het geva: in 1938, toen de nazi's in zijn land te keer gingen. Ook in 1944 werd hij door Hitiers trawanten in de gevangenis gezet. Het scheelde toen een haar, of hij was ter dood gebracht. Aan zijn eigen handigheid en aan de vinding rijkheid van zijn vrouw was het te danken, dat hij voor de zwaarste straf bewaard bleef. Met meer glorie dan tevoren kon hij na de oorlog zijn po litieke carrière voortzetten. Weder om werd hij voorzitter van de socialis tische partij en sinds 1945 is hij v:ce- kanselier in de Oostenrijkse regering. Hij kreeg gelegenheid te o%*er om :c- tonen, dat hij scherp is. Zoals gisteren werd gemeld, is niet Denk, maar Sch;irf voor de volgende zes jaar gekozen tot president van Oostenrijk. Van de par tijpoliticus Scharf zal nu dus worden geëist, dat hij als staatshoofd boven de partijen zal staan. Dat zal voo: Scharf niet meevaiienzelfs mede socialisten hebben hem ervan beticht, dat hij weieens al te beginselvast is. En zijn politieke tegenstanders heb ben het aar. hem verweten, dat aller lei tegenstellingen, zoals de kwestie van het openbaar en het bijzonder on derwijs, de Oostenrijkse gemoederen in hevige mate bezighouden. De so cialisten en de (r.-k.) Volkspartij, die beide deel uitmaken van de huidige coalitieregering, vliegen elkaar over zulke „principiële" strijdvragen her haaldelijk in de haren. Maar het is helemaal niet. vanzelf sprekend, dat Scharf, die nu nog een politieke functie bekleedt, ook als pre sident olie op het vuur zal gooien. Hi; heeft in elk geval lichtende voorbeel den gehad in de personen van zijn beide voorgangers: Karl Renner en Theodor Körner, eveneens socialisten. Van hen wordt getuigd, da* zij he: presidentschap vervulden op een vol strekt onpartijdige manier. RONDE VAN NEDERLAND IN SNEEUW. EN HAGELBUIEN Wagtmans moest strijd tegen elementen staken, Vlissinger v. d. Sluys 14e De Belg De Cock in de oranje trui, de roodwitte Belgische ploeg op de eerste plaats in het ploegenklassement, de Duitser Junkermann in het rood- wit-blauw van het militaire sprintklassement en 6 Nederlanders minder in de strijd dan bij het begin van de rit, is voor onze landgenoten de trieste balans van de eerste etappe van de Ronde van Nederland. De grootste teleurstelling in deze onder onmenselijke omstandigheden gereden rit van Luik naar Heerlen was wel het uitvallen van Wout Wagtmans. op wie velen na zijn uitstekend rijden in Rome-Napels-Rome hun hoop hadden gevestigd om de Belgische hegemonie van het vorige jaar te breken. (,,nog nooit ziek geweestvertelde hij), vertoeft graag in de buiten lucht en dat is best te begrijpen als men weet, dat hij vele jaren werk zaam geweest is in de land- en tuin bouw. Foto P.Z.C.) Maar juist die wedstrijd heeft hem de das omgedaan, want Wagtmans, die zich enkele dagen geleden nog gekoesterd had in de hitte van de Ita liaanse zon, kon nu, tot op het bol versteend van de koude, niet op tegen de sneèuw, hagel en regen, de onaangename surprise van de wel slecht begonnen meimaand. Dit barre winterweer werd ook Mi chel Stolker te machtig en met hen verdwenen van Nederlandse zijde ook Harry Schoenmakers. Piet Maas, Toon van Oers en Frans Mahn van het strijdtoneel. Een poging van Daan de Groot om weg te komen was het eerste serieuze wapenfeit in de voorhoede geweest. Daarvoor had de meute zich in kalm tempo heuvel op, heuvel af tegen de fnuikende koude verzet. Achteraan was er meer te doen geweest. Vlak na de Ardennen was Arend van 't Hof aan een solorush begonnen die de hele karavaan in spanning bracht. Want Jan Rol en later Hans Junkermann zetten de achtervolging in. Junkermann kwam na 105 km bij Jan Rol, maar kon diens tempo in de nu volgende afdaling van een der Zuidlimburgse heuvels moeilijk vol gen. Hij revancheerde zich tegen de hellingen naar Klein Zwitserland, reed Jan Rol los. en haalde ook Van 't Hof in, die eveneens de Duitser moest laten gaan. Vijf km voor Maastricht lag Jun kermann 1 mi.i. 35 sec. voor op Van t Hof en ruim 2 min. op he* peloton, waarin <ie Belgen zich begonnen te roeren, met de vlakke wegen in het zicht. Tegen dit geweld moest ook Junkermann het hoofd buigen. Aan de voet van de Cauberg zag hij zich PROF. WOLFGANG DENK ....door Scharf verslagen weer omringd door het peloton, da: geen genade kende en dc Duitser een zaam achterliet. Op de eindstreep bleek, dat Junkermann zijn stoule vlucht duur had moeten betalen, me' een achterstand van bijna 10 minu ten. De uitslag luidt: 1. De Cock (Belg, roodwit) 4.53.18, met bonificatie 4.52.13. 2. Van Daeie {Belg, roodwit). 4.53.23, met bonificatie 4.52.53 3. Fore (Belg. wil) 2.t. 4 .Wim van Est (Nrd. geeiz.t. 5. Van der Pluvm (Ned. geel) 4.-53.32. 6. Bergmans (Ned. zwart) 4.53.59. 7. Scholl (Duitsland) 4.54.03. 8. Luyten (Belg, roodwit) z.t. 9. Verplaetse (Belg. roodwit) z.t. 10. Rusman (Ned. zwart) z.t. 11. Van Meenen (Belg. blanc). z.t. 12. Adri Voorting (Neri. roodblauw) z.t, 13. Maenen (Ned. zwart), z.t. 14. Van der Sluys (Ned. zwart) z.t. 15. Post (Ned. zwart) z.t. Cauberg zag hij zich 16. Gerrit Voorting (Ned. geel) z.t.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5