KAPPIE reist naar een achtergebleven gebied LENING VAN DRIE TON VOOR BOUW TWEE KLEUTERSCHOLEN WALCHEREN A.R.-KIESVERENIGINGEN 't ZAND EN MIDDELBURG FUSI0NNEREN 0. W. FISCHER MAAKTE FILM NAAR BOEK VAN CR0NIN KLmm DINSDAG 7 MEI 1957 PROVINOIALB ZEEUWSE OOURANT RAAD MIDDELBURG VERGADERDE Worden Z.V.U.-concerten enz. meer en meer uitgevoerd in Vlissingen De Middelburgse gemeenteraad, die maandagmiddag onder voorzitter schap van burgemeester mr, dr. N. Bolkestein in het stadhuis bijeenkwam, heeft in minder dan een half uur een omvangrijke, maar weinig belangrijke agenda van twintig punten afgewerkt. Met algemene stemmen besloot do raad om twee geldleningen aan te gaan van elk 150.000 groot, voor de fi nanciering van de bouw van een openbare- en een bijzondere kleuterschool. Burgemeester Bolkestein bracht in di t verband dank aan de geldschieters, die beneden het normale rentegamma werken. Het aantrekkelijke van deze leningen zal hoogstwaarschijnlijk tot gevolg hebben, dat de noodzakelijke goedkeuringen voor de bouw der kleuterscholen verkregen zullen worden. Voorts stelde de raad een krediet van 19000 beschikbaar voor de bouw van een transformatorhuisje-annex- wachthuisje voor buspassagiers t< Brigdamme. In antwoord op 'n vraag van de heer P. H. Geers (p.v.d.a.) deelde wethouder jhr. mr. T. A. J. W. Schorer mee, dat de opname van een wachthuisje in het transformatorhuis- ie voordeliger is dan een andere op lossing. Bij de behandeling der ingekomen stukken werd een schrijven van het bestuur der vereniging ,,De Chr. Bur gerschool" over de bouw van nog twee lokalen aan de u.l.o.-school aan de Olmenlaan in handen van B. en W. gesteld om preadvies. Bij de benoe ming van leraren aan de avondschool voor nijverheidsonderwijs gerekend te zijn ingegaan op 1 oktober 1956 merkte de heer B. A. Hesselink (v.v. d.) op, dat de termijn reeds lang in gegaan is. Wethouder J. W. Kögeler merkte op, dat de raad niet tot benoe ming mag overgaan eer de ministe riële goedkeuring op de benoeming is afgekomen. De benoeming van een lerares voor de tijd van een jaar aan het gymna sium. ingaande 1 september 1957, werd aangehouden in afwachting van de uitslag der medische keuring. Bij de behandeling van het punt inbreng gronden nabij de Griffioen in het grondbedrijf deelde de voorzitter mee dat de bouw van een strook woningen spoedig gerealiseerd zal worden. De andere stroken zün echter gelegen op het terrein, waar momenteel de nood- school van de chr. h.b.s. en het Am bonezenkamp staan. In verband met de bouw van 336 en 30 woningen is het noodzakelijk 'n deel van de Stromenwyk bouw rijp te maken. Hiervoor verleende de raad een krediet van 741.980 ten laste van het grondbedrijf. De heer J. S. Hoek (a.r.) wilde weten of de gemeente voor dit krediet ook gelden kon aantrekken. Hier bij gingen de gedachten van dit raadslid uit naar de bestedingsbe perking. De voorzitter merkte op. dat de bestedingsbeperking niet van toepassing is op de woning bouw. Lang geld is moeilyk te krijgen, aldus mr. Bolkestein, maar dat geldt voor alle gemeen ten. Enkele onderwysvoor.stellen, onder meer over de aanschaffing van een kast voor de kleuterschool aan 't Zanddorp en een extra krediet voor handenarbeid aan de v.g.l.o.-school, alsmede enkele begrotingswijzigingen voor de dienstjaren 1956 en 1957 gin gen vlot onder de hamer door. waarbij ook de begroting 1957 van de stich ting voor Voortgezet- en Economisch Onderwijs wer* goedgekeurd. Z.V.U.-concerten In de rondvraag verklaarde de heer L. A. Schenk (v.v.d.), dat, naar hem was meegedeeld, bepaalde evenemen ten van de Z.V.U. meer en meer naar Vlissingen overgeheveld zouden wor den, omdat in die gemeente de verma- kelükheidsbelasting lager was. De voorzitter wees erop, dat Middelburg deze culturele manifestaties enerzijds subordeert. doch dat aan de andere kant de verordening er nu eenmaal is. ..Maar de belasting wordt betaald door de bezoekers", aldus de burge- Marktberichten. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 6 mei. Aanvoer in totaal 2010. Vette koelen en ossen 1289; varkens 721. Vette koeien le k\v. 525—350, 2e kw. 290 —320, 3e kw. 275—285: varkens (lev. gew.) le kw. 179. 2e kw. 177, 3e kw. 175. beide in et. per kg. Vette koelen aanvoer iets minder, han del kalm, eerste kwaliteit goed prijshou dend. prima's boven notering; varkens (lev. gew.) aanvoer korter, handel vlot. prijzen even hoger, prima's boven note ring, afloop minder. GRAANBEURS ROTTERDAM. 6 mei. Binnenlandse granen ochtend- beurs officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe Rode op vochtconditie tot 28 00. Voedergranen met weinig handel, zomergerst naar kwa liteit 21.00—22.25; extra daarboven: ha ver, naar kleur, droogte en kwaliteit 18.50—21.00; extra blank daarboven; rogge doorsneekwaliteit f 2100; ge- droogte ca. 21.50; bakrogge geschoond ca. 22.50. Peulvruchten mei tamelijk omzet groene erwten 28.0040 00. schokkers 35.0057.50; bruine bonen blanke droge 47.50-54.50, AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 6 mei. Klelaardappelen 35 mm op- waarts. Bintjes 9.00—9.50. Alpha's 750 —7.75. Furore 13.0015.00, bevelanders 14.00—16.00. Voeraardappelen 003.25. prijzen berekend per 100 kg. en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING MIDDELBURG 6 mei Furore grote II 9.70 Bintjes grote II 5.00—7.20. Jonathan hll 37—39, 65-70, 57, 60-65, 48, k 26—43. f 24. Goudreinetten f 48—50 Aardbeien per doosje 70loi. Sla A 5—10. B 5—6. Prei 16—23. Bloem kool A 68—132. B 46—70, C 37—56. D 18—24. Radijs 13—21. Rabarber 39—56 Spinazie 34—57. Bospeen 66—85. Postelein 99—107 Rammenas 18—21. Andllvie 99108. Kom kommers A 58—62. B 48—49, C 32—33. D 17. VISMIJN VEERE 6 mei. Exportgarnalen, aanvoer 2854 prijs per kg 210—263. Schar 156, 53—78, Bot 61, 53—66. Middel tong 59 250—331 Rog 19. 55—72. Griet 17, 105—198. Wulken meester „en niet door de organiseren de vereniging". „De pry/.en zjjn overigens nog steeds aan de lage kant", zo ver volgde mr. Bolkestein. De burge meester geloofde evenwel niet dat hel, gerucht waarheid bevatte, want Middelburg is vaste grond voor de Z.V.U., aldus besloot de voorzitter. De herverkaveling in Zeeland Blijkens een verslag van de centrale cultuurtechnische commissie zijn to de rampgebieden van Zeeland in 1956 40 miljoen gulden besteed voor cul tuurtechnische werken (ruilverkave ling enz.). De mechanisatie bij deze werkzaamheden is in dat iaar opge voerd tot 95 procent. Bij de ruilver kaveling waren op Schguwen-Duive- iand 7200 personen als rechthebben den betrokken, op Tholen 5200, m de Zak van Zuid-Beveland 2900 en m de polder Waarde 620. Ten behoeve van de agrarische ontsluiting werd 35 km wegen met een interlokaal ka rakter aangelegd, 65 km boerderij' wegen en 42 km ontsluitingswegen voor landbouwgronden. Bij het her stel van droogtegevoelige afgeslagen gronden is op Schouwen-Uuiveland een gebied van 85 ha bewerkt met 135.000 m3 grond, waarvan 55 000 m3 afkomstig was uit het nieuwe haven complex voor Rotterdam In de poi- ders Krumingën en Waarde werd op 56 ha baggerslib uit de Schelde- havens gebruikt. Met de herverkave- lingswerken op Walcheren is in 1956 een bedrag van 9 miljoen gulden ge moeid geweest. Ten behoeve van di drinkwatervoorziening werden 11„ km waterleiding gelegd, waardoor 205 woningen en 183 weidepercelen kon den worden aangesloten. MIDDELBURG Marsroute K.M.K. vrijdag a.s. door Middelburgs centrum Vóór de opening van de leger- en luchtmachttentoonstelling „Paraat" op vrijdag: 10 mei te Middelburg zal de Koninklijke Militaire Kapel onder lei ding van de adjudant-onderofficier Th. Jansen, de onderkapelmeester, van drie tot vier uur een mars door de stad maken. De K.M.K. vertrekt van af de generaal-majoor Berghuiskazer ne en zal de volgende route lopen: Koningstraat-rechtsaf Zuidsingel BleekBalansKorte BurgGroen marktNieuwe BurgMarkt (oost en noordzijde)PottenmarktPlein 1940GortstraatVarkensmarkt HoogstraatNieuwe HavenTurf- kaaiHoutkaaiSegeersstraat Lange Delft (linksaf)Markt (zuid en westzijde)stadhuis. Na de opening van „Paraat" om vier uur zal de K.M.K. afmarcheren via de Lange NoordstraatKorte NoordstraatZuidsingelKoning straatkazerne. Des avonds om negen uur zal een beweeglijke taptoe gegeven worden in ceremonieel tenue onder leiding van de majoor R. van Yperen. Het korps zal dan met bussen naar de Markt ge bracht worden. Vereniging „Dieren in nood" vergaderde in Middelburg. Tijdens de vergadering van de Zeeuwse vereniging tot bescherming van dieren „Dieren in nood", die in café-restaurant „Wöhler" te Middel burg werd gehouden, gaf de voorzit ter een verslag van de werkzaamhe den in het afgelopen jaar. Uit het jaaroverzicht van de secretaris bleek, dat het aantal leden na aftrek wegens vertrek en bedanken met 53 leden toenam. De penningmeesteresse gaf een overzicht van de financiële om standigheden. Het nieuwe jaar werd begonnen met een batig saldo. Blijkens de rapporten van de in specteur werden 105 klachten inge diend betreffende overtredingen van de bepalingen van de jachtwet of vogelwet en overtreding van de ver ordening tot bescherming van de waakhond in Zeeland, terwijl ook nog diverse klachten over dierenmishan deling werden onderzocht. Ook het asyl aan de Industieweg had het af gelopen jaar niet over belangstelling te klagen. In 1956 werden 203 hon den opgenomen met een totaal van 1664 pensiondagen. Aan 100 poesen werd 1625 dagen pension verleend. Aan 36 zwjerfhonden werd 151 da gen asyl verleend, terwijl verder 57 poesen zwervend aangetroffen wer den, waarvoor 1504 verpleegdagen nodig waren. Doordat er in het sei zoen steeds meer aanvragen binnen kwamen dan er plaatsen beschikbaar waren, werd een flinke barak aange kocht en geplaatst, waardoor het mo gelijk is om meer dieren te herber gen. Na stemming werd tot voorzit ter gekozen de heer J. P. Bakker, terwijl de heer H. J. van Doorn, A. Blok en W. A. de Vin tot bestuurs lid werden gekozen. Na afloop der vergadering werden enkele fraaie kleurenfilms vertoond, die bij de aan wezigen zeer in de smaak vielen. Muziekkorps Leger des Heils maakt mars door stad Ter gelegenheid van her 70-jarig be staan van het Leger des Heils in Nederland, zal de afdeling Middel burg op woensdag 8 mei een mars door de stad maken, waarbij o.a. het muziekkorps en de drumband mede werking verlenen, terwijl alle onder afdelingen in de mars vertegenwoor digd zijn. De daarop volgende her denkingssamenkomst zal staan onder! leiding van brigadier Govaars. i VLISSINGEN H.b.s.-sportdag met muziek en hagel De leerlingen van de Vlissingse rijks-h.b.s. toonden op hun jaarlijkse sportdag, die maandag op liet T' Nispenplein werd gehouden, hart voor de sport te hebbenondanks het slech te weer waren vrijwel alle leerlin gen aanwezig, hetzij als speler, het zij als supporter. Ook verscheidene leraren hadden hagel- en regenbuien getrotseerd om getuige te zijn van de sportieve strijd tussen de verschillende klassen. De leiding berustte bij de heer J. Ste vens. terwijl de heren T Seynstra A. Schreurs als wedstrijdleiders op traden. Op het programma stonden kastiewedstrijdon, hoog- en vèrsprin- gen en een handicaprace. Om kwart voor tien werd met dit programma begonnen, nadat eerst enkele admi nistratieve en techni sche moeilijkhe den waren opgelost. Om tien uur kwam de stemming er pas echt in toen een orgeldraaier verscheen, die door de directeur en het E.W W-bestuur onmiddellijk werd geëngageerd voor de rest van de dag. Het peil van de wedstrijden steeg meteen en op de hagelbuien werd niet meer gelet. De wedstrijden werden gespeeld om de wisselbeker van 1946, die werd ge wonnen door de 2e klas met 31 pun ten. De 3e klassen werden tweede met 28.3 punten. „De Broederband" had omzet van ruim twee miljoen Vanavond komt de ledenraad van de coöneratleve verbruiksvereniging en -bakkery „De Broederband" (u.a.) MiddelburgVlissingen in vergade ring bjjeen ter bespreking van het jaarverslag. De omzetten in de ver slagperiode van 1 september 1955 tot en met 31 augustus 1956 bedroegen 2.227.290,13 (het jaar daarvoor ƒ2.188.107.07). Het ledental van de vereniging be droeg aan het eind der verslagperiode 4003. waarvan 1258 te Middelburg en 2745 te Vlissingen. U't het overlijdens- fonds werd 2607.33 uitgekeerd uit het ziekenfonds 1102.92 en uithet moederschapfonds 1849,43. Het ge garandeerde dividend bedroeg 70.328,35. Het bestuur stelt voor van de winst 750 te deponeren in het moeder- schanfonds. 750 in het ziekenfonds en 500 in het overltjdensfonds. Aan het propagandafonds zal 1500 wor den toegevoegd en aan het reserve fonds 1937.40. Voorts stelt het be stuur voor om de uitkeringen u»t het ziekenfonds voor het boekjaar 1956 1957 te stellen op maximum 6 dagen voor de bakkerij en maximum 6 da- fen voor de kruideniersafdelingen. Het prosramma vermeldt verder be stuursverkiezing. Examen Geslaagd voor scheeoswerktuigkun- dige diploma A, J. Buyze en'L, H. Schink, leerlingen der „De Ruyter- school". Leger des Heils bijeen Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van het Leger des Heils in Nederland, zal de afdeling Vlissingen woensdagavond een samenkomst hou den in haar gebouw aan de Paul Kru- gerstraat. Hier zal spreken de oud- territoriaal commandant van het Le ger des Hells in Indonesië, luitenant- commissionnair A. C. Beekhuis uit I Amsterdam. De bijeenkomst begint i om 8 uur. Tevoren is er een korte openlucht-samenkomst op de Kleine Markt, vanwaar men naar het ge bouw in de Paul Krugerstraat zal trekken. Biljarfcompetitie. In dc koffiekamer van het P.Z.E.M.- gebouw aan de Poelendaelesingel te Middelburg werd de eerste ronde ge speeld van een biljartcompetitie om een destijds beschikbaar gestelde wis selbeker tussen de biljartvereniging P.Z.E.M. en een biljartcombinatie van het Nederlands Koffiehuis. De eerste dag werden 10 partijen gespeeld, waarvan er 5 door PAEAI. en 4 door Nederlands Koffiehuis werden gewon nen en 1 partij in gelijk Bpel eindigde. De hoogste serie van deze avond was 19 caramboles. De volgende avond werden 9 partijen gespeeld, waarvan er 5 door P.Z.E.M. en 4 door Neder lands Koffiehuis werden gewonnen; de hoogste serie van deze avond was 34 caramboles. De stand na deze eer ste ronde is derhalve: P.Z.E.M. 21 punten, Nederlands Koffiehuis 17 i punten. Volgende week zullen de re- I vanche-partrjen in het Nederlands Koffiehuis worden gespeeld, waarbij dan waarschijnlijk ae beslissing valt welke van beide verenigingen defini tief eigenaar van de wisselbeker wordt. VEERE „Stichting Veere" had een rustig jaar In de vorm van een „vouwstrip" verscheen dezer dagen het jaarver slag van de „Stichting Veere". Hier in is onder meer te lezen, dat 1956 voor de stichting „een rustig jaar" was. waarin niet aan nieuwe objec ten werd begonnen. De restauratie van het oude pand A 152 tegen over het stadhuis kwam, in sa menwerking met de vereniging „Hendrick de Keyser", gereed. De na de overstromingsramp van 1953 beschadigde of verdwenen tuinmuur tjes zijn thans grotendeels hersteld of herbouwd met financiële mede werking van de stichting, zo blijkt uit het verslag. Op het Zuiderhoofd werden de ka nonnen geplaatst. Het wordt be treurd, dat velen hun namen of ini tialen in de affuiten krassen. Een bij drage van de stichting maakte het mogelijk, dat de beiaardconcerten 's zomers nog geregeld worden ge houden en dat het carillon hersteld kon worden. Het dagelijks bestuur van de „Stichting Veere" gaf in jan uari 1957 de wens te kennen af te treden en er moest derhalve een nieuw bestuur gevormd worden. Hoewel de plannen nog geen defi nitief karakter dragen, ligt het in de bedoeling, in samenwerking met de vereniging „Hendrick de Keyser", een pand aan de Markt te restaure ren. Voorts wordt de mogelijkheid onderzocht een bijdrage te verlenen aan twee eventueel te herstellen ge vels van huizen met historische waarde en het herstel van nog enkele oude muurtjes. Men wil de aandacht blijven vestigen op het onderhoud van gebouwen, die in beheer zijn bij openbare lichamen. In het verslag wordt verder het overlijden van dr. J. H. van Heek, door wiens financiële steun veel tot stand kwam, gememoreerd. Het ka pitaal der stichting "bedroeg op 31 december van liet vorige jaar 8.672,36. REORGANISATIE KWAM TOT STAND Twee districtsverenigingen met centraal bestuur Tyriens een maandagavond in het Schuttershof te Middelburg gehouden vergadering zUn de zelfstandige A.K.- kiosverenigingen van Middelburg en 'l Zand opgeheven, tervvül nog die zelfde avond de gemeentelijke centra le kiesvereniging Middelburg Is opge richt. Deze nieuwe vereniging be staat uit twee districtskiesverenigin gen. namelijk Middelburg-noord en Middelburg-zuid. die elk een apart be stuur hebben gekozen. Beide besturen vormen met een uit een voordracht gekozen voorzitter het centraal be stuur der centrale gcmeentciyke kies vereniging. Het voorbereidende werk voor deze reorganisatie is verricht door een commissie. Deze reorganisatie komt dus hierop neer, dat het grondgebied van de nieuwe vereniging is verdeeld in twee delen. De grens loopt via de Seisweg. Seisstraat, Kromme Weele, Vlasmarkt, Pottenmarkt-Plein 1940. Gortstraat, Vllssingsestraat en VHb- slngs Wagenplein. Het gedeelte, dat ten zuiden van die grens ligt behoort met deze straten, alsmede net gebied over het kanaal door Walcheren tot Mlddelburg-züid. Al het overige ge bied behoort dus tot ..noord". Deze gecombineerde vergadering werd gepresideerd door de heer J. S. Hoek, de voorzitter van de oude kies vereniging Middelburg, die in zijn openingswoord de organisatie der ver eniging nader onder de loep nam. Na Bromfietser in botsing met bestelauto. Tengevolge van het niet verlenen van voorrang op het kruispunt Bloe- menlaanVan Gohglaan in Vlissin gen. kwam de bromfietser P. in bot sing met een bestelauto, bestuurd door J. uit Vlissingen. P. liep enkele lichte verwondingen aan een neen op. De bromfiets werd zwaar bescha digd. Geref. en hervormde mannen bijeen. De hervormde mannenvereniging „In dienst der kerk" en de gerefor meerde mannenvereniging „Beza" te Vlissingen, hielden in net gebouw der C.J.M.V. een gecombineerde vergade ring, waarbij als spreker optrad ds. P. Homburg, gereformeerd predikant te Vlissingen met als onderwerp: ..Bedreigt ae huidige welvaart ons kerkelijk en geestelijk bestaan?" Op dit met grote aandacht gevolgde re feraat volgde een geanimeerde be spreking. Collecten. De in de Nederlands hervormde kérk te Grijpskerke gehouden collec te heeft 139,84 opgebracht. de oorlog Ringen de A.R. en de C.H. U. eerst enige tyd samen, maar na '46 werden belde partijen weer zelfstan dig. Na de verwoesting van de Zeeuw se hoofdstad werd 't Zand bij Middel burg gevoegd, teneinde hier meer wo ningen tc kunnen bouwen. Ook In het toegevoegde gebied was een A.R.- kie8verehiging aanwezig. In het kort ging de voorzitter hierna in op de werkzaamheden, die tot deze samen voeging geleld hebben. Verder vertelde de heer Hoek nade re bijzonderheden over de geschiede nis van de beide partijen, sinds het jaar 1886. toen de Middelburgse ver eniging onder leiding van de heer J. A. Vertregt jarenlang raadslid voor de kiesvereniging nieuw leven ingeblazen werd. Uiteraard kon de heer Hoek van de afdeling 't Zand niet zoveel meedelen, maar wel noem de hö de heren J. Lorler en wyien C. Schout als twee van de voormannen in deze vereniging. De heer Lorler tot nu toe voorzitter werd door de heer Hoek dank ge bracht voor de onverdroten arbeid, die deze in het belani» van de vereniging verricht hnd. „Met de nieuwe vereni ging beginnen we thans aan een nieu we toekomst", aldus besloot de heer Hoek. Verkiezing besturen Vervolgens werd overgegaan tot de verkiezing van besturen voor beide districtsverenigingen: Als voorzitter van Middelburg-noord werd met meerderheid van stommen gekozen de heer J. A. van Bennekom. die deze be noeming voorlopig in beraad nam. Tot voorzitter van Middelburg-zuid werd gekozen de heer J. S. Hoek, ter wijl tot tijdelijk voorzitter van de cen trale vereniging werd gekozen de heer J. S. Hoek. Voorts werden voor het bestuur van Middelburg-noord gekozen de heren A. Meulbroek, A. F. Klaver. B. J. van de Berg. J. A Janse de Jonge. M. Wattel, J. A. van Bennekom en A. de Poorte. In het bestuur voor Middel burg-zuid werden gekozen de heren A. Maas. H. H. UHl, J- Besuijen. ir. H. Steur. M. de Bruljn. J. S. Hoek en M Ton. De functies zullen later verdeeld worden. FILMS IN ZEELAND Duitslands meest vooraanstaande filmacteur O. W. Fischer speelt in de door hem geregisseerde film „Liefde sterft nooit" (Electro, Mid delburg) de hoofdrol en daarmede vraagt hij wel wat al te veel aan dacht voor zichzelf. De film, die ge maakt werd naar de gelijknamige roman van A. J. Cronln, handelt over een dokter in een zenuwinrich ting. die bij zijn onderzoekingen naar een nieuw geneesmiddel wordt gedwarsboomd door een hoofdver pleegster en door de vrouw van de directeur. De dokter (O. W. Fischer) is een cynisch man, die vele teleurstellin gen heeft gehad in zijn leven. Dit wordt echter geheel anders, als in het sanatorium waar hij werkt een jonge vrouwelijke dokter arriveert, die voornemens is zich in China aan het zendingswerk te wijden. Zij komt echter om bij een brand en de dokter, die van haar was gaan hou den, besluit haar werk in China over te nemen. Een film dus, die gaat over verandering van levens opvattingen, die sober en boeiend bleef, dank zij een strakke regie. „Tempel der verleiding" met Lana Turner en Edmond Purdom in de hoofdrollen (Luxor, Vlissingen) is het verhaal van een jonge jood, die 2000 jaar geleden in Kanaan leefde. De jongen wordt overrompeld door de betoverende schoonheid van een hogepriesteres van BaSl. wier gun sten hij weet te winnen. Hij wordt in de gevangenis geworpen, maakt een opstand van het volk tegen de priesters van Baël mee en keert uiteindelijk boetevol naar de ouder lijke woning terug. „Het circus speelt toch" (AJ- liambra. Missingen) is een hu- draak wordt cestoken met de moristische film, waarin de bureaucratie. De bioscoopbe zoekers worden geconfronteerd met circusdirecteur Liska, die de artiesten een vrije avond heeft gegeven. Het publiek neemt dat echter niet, want dat wil een voorstelling zien. De wijze waarop er tenslotte toch een voorstelling in elkaar wordt gedraaid, vormt een vermake lijk verhaal. Grand-theater, Goes, vertoont ..De slavin van het oerwoud", welke film wij vorige week zaterdag hebben besproken. Winkels in Aardenburg tot acht uur geopend In de onder voorzitterschap van burgemeester J. M. A. C. van Don gen gehouden vergadering van de raad der gemeente Aardenbnrg werd een nieuwe winkelsluitingsverorde ning vastgesteld. Des zomers zullen de winkels op werkdagen tot 20.00 uur geopend zijn cn des winters tot 19.00 uur. Voor de zondagen geldt een aparte regeling, namelijk van 8 tot 10 uur en van 15 tot 19 uur. De dins dagavond wordt als koopavond be stemd. De winkels v'fjtt dan tot 22 uur open. Mevrouw E. J. van den Broecke-De Man (p.v.d.a.) en de heer A. I. Catsman (a.r.) waren tegen de openstelling van winkels op zondag. Na uitvoennge discussie besloot de raad het schrijven van de architec ten in West Zeeuwsch-Vlaanderen, waarin wordt verzocht het ontwer pen van bouwwerken alleen aan hen en niet aan de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht in West Zeeuwsch-Vlaanderen op te dragen, voor kennisgeving aan te nemen. Men was van mening, dat het in het belang der gemeente is in bepaalde gevallen wel opdrachl te geven aan de Centrale Dienst. UIT DE HOOG EN LAAG WATER U. N.A.P. U.+NAP. 8 mei. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 8.32 8.57 9.28 9.44 10.00 1.57 1.76 21.03 21.32 21.55 22.14 22.36 1.40 1.58 1.70 1.08 1.26 2.17 2.44 3.14 3.05 3.07 1.84 1.97 2.14 1.58 1.83 14.53 15.20 15.49 15.46 15.52 1.43 1.56 1.73 1.28 1.49 werklieden 18. Een groep was de .-est van ae aag druk in de weet op de Kraak Een grote hoevee!- neld feestartikelen werd aangedragen; de jongejuf frouw Munniemaker had de leiding hij de weikzaam- heden Toen de duisternis over de Lutjewierse kade daalde, was het goede schip dan ook nauwelijks meet te herkennen Het dek was herschapen in een dans vloer. kleurige guirlandes en lampions hingen in bon te slingers van de top van de mast naar alle hoeken Kappie en zijn beman nlng hielden zich angst vallig afzijdig: daar alle? plaatsvond met toestem ming vso de nieuwe eigenaar van het schip Konden zij weinig uitrich ten. Na het invallen der duis ternis kwam een groep luidruchtige Jongelieden t schip op; zij werden uit bundig verwelkomd door di .ongejuffrouw De heer Egldlus J Muntiteinakei bood de aan wezigen een feestmaaltijd aan. Alvorens het des sert werd genuttigd, hield hij een korte tafelrede. „Het is mij een genoegen, jong- vrienden1 sprak nij hoffelijk. „U dit afscheidsavondje te mogen aan bieden Zoals gij weet, vertrek ik morgen mèt dit schip naar Marayana, een zeer achtergebleven land. Mijn aoenter Jolanda zal mij vergezellen Gezamen lijk zullen wij trachten de arme achtergebleven Maraya's te laten delen in de zegeningen van onze moderne, vrije wereld. Ii heb gezegd." WOENSDAG h MEI. HILVERSUM L 442 m 116 kc/s. T.0« -24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws 7.10 Gewijde muz. 7.4Ï Een woord voor de di.g 8 Oo NVi/g.- en weerber. 8.15 Tulpenrallye. 8.23 Gram. 8 35 Lichte mui. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 9 35 Waterst. 9.40 Amus. muz. 10.05 Gram 10.30 Mor gendienst 11,00 Gram. 12.05 Fluit, hobo en fagot. 12 30 Land- en iulnbouwmeded. 52.33 Gram. 12.37 Mtddagpauzedlenst. 13.00 Nws. 13.15 Tulpenrallye 13 25 Amus. muz 13.55 Gram. 15.35 Interscholair jeugdtoernooi Haarlem 1957 ÏS.OO Voor de Jeugd. 17 20 Gram 17 «0 Beursber. 17.45 Harprecltal 18.M Koorconc. 18.20 Spec trum van het chr. organisatie- en ver enigingsleven 18.30 R.v U.: Sterrenbeel den. sterrenmythen en sterrenreltgles, door dr H Groot. 19.00 Nws- en weer ber. 19.10 Orgelconc. 19 30 Bulten!, overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant 20 00 Ka- merork. en sol 21.25 Werk in uitvoering, klankb. 22.00 Gr 22 05 Filmbeschouwing. 22.15 Geestelijke liederen. 22 45 Avond- overdenking 23.00 Nws. en SOS-ber 23.15 Zaalsportuitsl. en Tulpenrallye. 23.30— 24.00 Gram. HILVERSUM n. 293 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 1000 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-21.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym 7.20 Gram 7.23 De ontbljtclub 8.00 Nws 8.18 De ont- bijtclub. 8.50 Voor de vrouw VPRO: 19.oo Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11.00 R.V.U.: eigen werk. door £d Hoornlk. 11.30 Gram 12.00 Orgeispel en zang. 12.30 Land- en tulnbouwmeded 12 3» Voor het platteland. 12.38 Instr. trio. 13 00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Licht emuz. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 Voor de Jeugd 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.00 Planoduo. 17 20 Dansmuz. 17.50 Regerlngsult2.: Rijksdelen overzee: Vrije zones voor de handel in de Nederlandse Antillen, door mr. W. M J Alvares Cor- 18.00 Nws. en comm 18.20 Lichte muz. 18.35 Act. 18 40 Pianospel 18.50 Ron de van Nederland VPRO: 19 oo Voor de Jeugd. VARA 20.00 Nws. 20 05 comm. 20.15 Ritmisch strijkork 20 40 Staatsge vaarlijk. hoorspel 22.00 Lichte muz. 22.20 Tussen mens en nevelvlek, caus 22.35 Gram. 23.00 Nws 23.15 Gram. 2350—24.00 Soc. nws. tn Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: !7.oo17.45 Voor de kinderen. NTS: 18.3020,15 Eurovisie- voorronde wereldkampioenschap voetha> i957-*öa te Glasgow. NCRV: 20.30 Een vreemdeling ln uw poorten, TV-speL 2150 Dagsluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3