Middelburg wordt een week leger- en luchtmachtstad Drie dagen middenstandsshow in de Kapelse veilinghal Zeeuwse Almanak Uw Kunstgebit RAAD VERSTREKTE GARANTIE VAN f 5.000.- AAN V.Z.O.V. ER KOMT WEER EEN KAMITO Een ongezond leven? Agenda 2 PROVINOIALB ZEEUWSE OOORANT DINSDAG 7 MEI 1957 TENTOONSTELLING „PARAAT" Koninklijke Militaire Kapel geeft vrijdag a.s. taptoe op de Markt ALS TWEEDE GEMEENTE IN NEDERLAND zal Middelburg na Utrecht de vergrootte leger- en luchtmachUentoonsteUing „Paraat" bin nen haar poorten krijgen en wel van vrijdag 10 tot en niet zaterdag 18 mei. De buitenexpositie zal worden opgezet achter en rond bet gemeentehuis, terwijl het gehele Schuttershof tot aan de nok toe gevuld zal worden met de 600 vierkante meter grote binnententoonstelling. Het doel van de ten toonstelling is om de bevolking nader in contact te brengen met zijn krijgsmacht. Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg zal vrijdagmiddag om vier uur precies in de Burgerzaal van het stadhuis de officiële opening verrichten. Bij deze gelegenheid zal ook liet woord gevoerd worden door de territoriaal commandant van Zeeland, de luitenant-kolonel A. Kornet, terwjjl voorts aanwezig zal zjjn de heer T. Paauwe (oud-Middelburger) plaatsvervangend hoofddirecteur Personeel van het ministerie van Oorlog en Marine. Zoals reeds bekend, zal de Ko ninklijke Militaire Kapel deze ope ning muzikaal opluisteren, het geen een zeer bijzondere attractie zal zjjn voor de Middelburgse be volking. Des middags van drie tot vier uur maakt de K.M.K. een mars door de stad, waarna des avonds om negen uur voor het stadhuis in ceremonieel tenue een taptoe zal worden gegeven, die drie kwartier zal duren. De tentoonstellingsleiding, die on der oppercommando staat van de ka pitein J. G. E. Heitzer, zal voor een aantal robuuste „blikvangers" zorgen. In de omgeving van het stadhuis zullen opgesteld worden een straal jager (type Thunderyet), een Har- vard-lesvliegtuig, een Centurion-tank van 50 ton, een stuk luchtdoelartil lerie van 90 mm, een gereedschaps wagen van de mobiele colonne (een onderdeel van de zogenaamde mili taire bescherming BB), een splinter nieuwe ziekenauto, een gereedschaps wagen van de genie een speciale wagen als mobiele werkplaats inge richt en een S.C.R. 93, een mobiele wagen van de verbindingsdienst, die voortdurend verbinding heeft met de legerplaats, waar hij vandaan komt De bezoekers zullen hier en in het Schuttershof voorgelicht worden door een legertje van 80 militairen. Niet alleen rond het stadhuis, maar ook op de binnententoonstelling is er veel te zien. Het begin van deze ten toonstelling wordt gevormd door een grote fotomontage van H.M. de Ko ningin, geflankeerd door de vertegen woordigers van de verschillende korp sen in ceremonieel tenu. Daarna zal de aandacht der bezoekers bepaald worden bij het ontstaan en het ver band van de N.A.V.O., waarin ons land met veertien andere landen sa menwerkt. Veel belangstelling zal ook de Indelingsraad trekken, waar de jongeman en zijn ouders alle gewen ste inlichtingen kunnen krijgen over Advertentie gevoelt U de gehele dag nietl Geen vrees meer, dat de gebitsplaat van het gehemelte loslaat. DENTOFIX, het nieuwe, verbeterde, antiseptische poe der 's morgens een weinig op de plaat gestrooid houdt het gebit de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats. Geen onaangename smaak. DENTOFIX verschaft U een gevoel van zekerheid bij het eten, lachen, spreken en niezen. U vergeet, dat U een kunstgebit heeft. Koopt nog heden een strooibus voor slechtst 2,35j verkrijgbaar bij apotheken en drogisterijen. de diverse mogelijkheden in militaire dienst. Dan zijn er de verschillende stands van de land- en luchtmacht, zoals die van de infanterie, luchtdoelar tillerie, de verbindingsdienst (deze afdeling zorgt op de tentoonstel ling zelf voor een voortdurende te lexverbinding tussen de land- en luchtmachtardeling) en de rangen- Na de stands van de Kon. Mare chaussee, de Milva, de mobiele colon ne en de genie, komt het luchtmacht gedeelte der expositie, waar allereerst op een grote fotomontage met wolken dek alle typen vliegtuigen te zien zijn, die de luchtmacht gebruikt. Voorts kunnen de enthousiastelingen rond- draaien in de linktrainer, waarvan er in Middelburg wellicht een nieuw type aanwezig zal zijn. Voorts wordt er na tuurlijk aandacht geschonken aan de geestelijke verzorging, de vrije tijds besteding en de sociale dienst. In en kele interessante stands worden deze facetten van het militaire leven ook belicht, Verder komt er in Middel burg nog een speciale stand van de reserve MilvaLuva, Tijdens de tentoonstelling wordt een doorlopende soort Cineac die door de organisatoren reeds „Para- teac" genoemd is gegeven van tel kens een uur, waarbij de bezoekers met korte films getoond wordt wat er zoal in de land- en luchtmacnton- derdelen gebeurt. Deze tentoonstelling, die gratis toe- fankelijk zal zijn, wordt iedere werk- ag opengesteld van 's morgens 11 uur tot 's avonds 10 uur. Des zondags is het geheel gesloten. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Wellicht bootdienst Burgh- Zierikzee voor toeristen De raad der gemeente Zierikzee heeft maandag in een spoedeisende vergadering besloten een garantie te verstrekken van 5000 aan de ver eniging „Zierikzee ontvangt Vreem delingen". Het staat nu vast. dat deze zomer de Skymasters. The Dutch Swing Collcgeband, de Koninklijke Marinierskapel en andere gezelschap pen naar Zierikzee zullen komen. Ge durende het zomerseizoen zal Zierik zee elke avond van 18 juli af tot en met 22 augustus in de belangstelling staan van alle op het eiland verblij vende toeristen. Gezien de populariteit van de te engageren gezelschappen mag men zeker een goed programma verwach ten, aldus burgemeester mr. F. Th. Landbouw in Brabant op Zeeuws meer aangewezen In het rapport „Waterbeheersing in Noord-Brabant", dat gisteren aan de Staten van Brabant tijdens een spe ciale zitting is aangeboden, wordt het voor die provincie van groot belang geacht, dat bij uitvoering van het Deltaplan een ruim zoetwaterreser voir (het z.g. Zeeuwse meer) ont staat. De hoeveelheid wafer, die in droge tijden nodig is voor de landbouw- en tuingebieden in Noord-Brabant wordt geraamd op ongeveer 80 kubieke me ter per seconde. De Maas levert 17,5 kubieke meter en de rest moet men verkrijgen van de Rijn en het Zeeuw se meer. De Brabanders zullen ech ter voor het grootste deel van hun watervoorziening op Zeeland zijn aangewezen. Het Rijnwater krijgt na melijk in het kader van het nationale waterbeheersingsplan nog andere be stemmingen. VAN e3.tUÏ in TOT UIT AMERIKA De bjjna 72-jarlge mevrouw Scha perVan Essendeut, die sinds haar 19e jaar In de Verenigde Staten woont, heeft weer eens een reis naar haar geboorteland gemaakt. Zij be zocht een familielid in Nieuwerkerk en voorts bracht zij een bezoek aan het graf van haar in de Tweede We reldoorlog in Nederland gesneuvelde zoon, die is begraven op de erebe graafplaats Margraten in Limburg. De vitale Amerikaanse was vol lof over de wijze, waarop de oorlogsgra ven in Nederland worden onderhou den. ALBINO'S. Tijdens het dorsen van een haver- mijt op de hofstede „De Abeele" te Oosterland ontdekten arbeiders een aantal muizen, waarbij enige vol maakt witte exemplaren. Deze albino- muizen bleken bijzonder tam te zijn. BRIEFJE Eenvoud is nog altijd het kenmerk van het tcare en daarom kan de ver eniging Uit het volk voor het volk" in Middelburg zich bijzonder geluk- kig prijzen met het sobere briefje, dat zij dezer dagen mocht ontvan- gen. Het luidde als volgt: Wat een ge zellige koninginnedag in Middelburg. Daar wil ik U gaarne mee belonen, ten bedrage van tien gulden van een echte volksvrouw. Ingesloten 10..-. P.S. Ik wil er beslist niet voor be dankt worden". Een mooiere beloning kan de Mid delburgse vereniging zich beoaald niet wensen. Er spreekt dankbaar heid en waardering uit dit simpele briefje, waarin in enkele woorden al les is gezegd, wat er te zeggen viel onder tierelantijnen, direct, oprecht en spontaan. Het is, lijkt ons. waardevoller dan menige uit holle jrasen opgebouwde redevoering. zodat men geen moeite had de dieren te vangen. VIERMAAL GOUD. Deze keer zijn er wederom enke le gouden echtparen tussen Zwin en Zijpe. Allereerst het echtpaar J. la GrantTraas te Hoedekensker- ke, dat eind vorige week zijn 50-ja- rige echtvereniging vierde. Clinge telde zelfs twee gouden echtparen en wel de heer en mevrouw Th. RottierBosschaert en C. Willaert Drumont. Een feestcomité had oen aantrekkelijk programma vastgesteld en de plaatselijke rau- ziekverenging bracht de gouden f>aren een serenade. In Westkapel- e is het vrijdag 10 mei a.s. feest, want het echtpaar P. Minderhoud en A. MinderhoudFlipse viert op die dag zijn 50-jarige bruiloft. WERELDBIBLIOTHEEK. Zoals wij reeds hebben gemeld, zal de Wereldbibliotheek op 11 mei a.s. haar algemene ledenvergadering hou den in de raadszaal van het stadhuis te Veere. Allereerst is er een officiële ontvangst door de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, in de Sta tenzaal te Middelburg. Het gezelschap begeeft zich vervolgens naar Veere, waar een koffiemaaltijd wordt aange boden. De burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer I'oortugael en zyn echtgenote zullen daarbij aanzitten. Om drie uur volgt dan de officiële ontvangst ten stadhuize, gevolgd door een rondgang door het dorp onder lei ding van de burgemeester. Tenslotte wordt de ledenvergadering gehouden, waarna het gezelschap een rondrit over het eiland zal maken. De dag wordt heëindigd met een maaltyd in de Nieuwe Doelen te Middelburg. Dyckmeester. Spreker wees er op, dat het gemeentebestuur buitengewoon veel waardering heeft voor het initia tief van de V.Z.O.. Mr. C. J. B. de Croo (v.v.d.), toonde zich verheugd, dat Zierikzee wat fleur zal krijgen in het zomerseizoen. Toch was h(i het raadslid, dat ten aanzien van de financiële kant van de te orga niseren concerten een enigszins som ber geluid liet horen. De heer J. W. van den Doel (a.r.) lichtte het voor stel toe. Do,V.Z.O.V. verwacht in die periode 5000 bezoekers uit de Westhoek. Ten aanzien van het vervoer zjjn onder handelingen gaande met de R.T.M. Men zal trachten een bootverbin ding Burgh-Zierikzee te krygen, het geen voor de toeristen zeer attractief is. Het vervoer terug zal per bus ge schieden. Van de zijde van de R.T.M. is toegezegd de kosten van een derge lijke reis zo laag mogelyk te houden. De heer V. d. Doel merkte nog op, dat van de zjide van de middenstands- en horecabedrijven de nodige mede werking zal worden verleend. Tweedaagse excursie naar Schouwen van besprekingscentrum De directeur-generaal van de land bouw, ir. A. W. v. d. Plasse heeft maandagmiddag in de aula van de landbouwhogeschool te Wageningen, het internationaal besprekingscen- trum voor ontginning van landbouw gronden geopend. Aan deze besprekin gen nemen 66 deskudigen uit 32 lan den deel. Het gezelschap maakt dins dag 14 en woensdag 15 mei a.s. een excursie naar het eiland Schouwen- Duiveland. De besprekingen duren tot en met 24 mei. t Advertentie) Witte tanden - frisse adem met COLGATE! Bestrijdt tandbederf de gehele dag Grote tube slechts 70 ct Standaard tube 44 ct Familietube 100 ct Colgate vernietigt met éénmaal poetsen wel 85% der bacteriën, die slechte adem veroorzaken Gouden zakenjubilsum De heer C. Duvekot Lzn.( te Goes De president-commissaris van Du- vekot's Graanhandel te Goes, de heer C. Duvekot Lzn., was 1 mei een halve eeuw verbonden aan het bedrijf, dat over drie jaar reeds honderd jaar in de Ganzestad gevestigd is. Op 16 mei aanstaande zal de gouden jubilaris dit heuglijke feit officieel gedenken met een receptie in hotel „De Koren beurs". Twee dagen later zal er een gezellige avond voor het personeel zijn. waar een tweede jubilaris aan de zaak, nl. de pakhuisknecht de heer A. Daniëlse veertig jaar terug kwam deze bij de pas opgerichte naamloze vennootschap in intieme kring zal worden gehuldigd. Op zeventienjarige leeftijd stapte de heer Duvekot in de zaak van zijn va der. die toen nog aan de Nieuwstraat in Goes stond. Tevoren had hij, na zijn h.b.s.-opleiding, enige kantoorerva- ring in Brussel opgedaan. Toen tien jaar later de n.v. was opgericht, ver huisde het inmiddels ver uitgegroeide bedrijf naar de J. A. v. d. Goeskade, waar tegenover het kantoor een pak huis van de heer Jac. Nieuwenhuijze werd aangekocht. Tot 1941 bleef de zaak, die in binnen- en buitenland zaaigranen, landbouwzaaizaden en peulvruchten verhandelt, met een aparte afdeling voor vogelzaden en duivenvoer, een naamloze vennoot schap. Tijdens de oorlog (in 1941) werd deze echter voor korte tijd opge heven en maakte men van de zaak een firma. Hieraan kwam in 1954 opnieuw een eind; men ging weer over tot de n.v.-vorm inmiddels was een hele rij panden „tussen de twee poorten" aan gekocht en was de personeelssterkte van 5 op 46 man gekomen Toen de heer Duvekot tién jaar bij zijn vader in' de zaak had gewerkt, werd hij directeur van het bedrijf. Hg is dit zevenendertig jaar lang geble ven en heeft daarop in 1954 deze functie aan zijn zoon, de heer L. Du vekot Czn, overgedragen. Niettemin werkt hij nog hard mee en is boven dien nog vice-voorzitter van de Rot terdamse korenbeurs en bestuurslid van het produktschap van Granen en Cultuurtechnische werken in 1956 In totaal 175 miljoen gulden besteed Er is in het afgelopen jaar 175 mil joen gulden geïnvesteerd in cultuur technische werken, waarin de cul tuurtechnische dienst subsidie ver leende. De overheidsbijdrage in rutl- verkavelingswerken bedroeg in 1956 gemiddeld 76%, voor grondverbete ring droeg de overheid gemiddeld 54% bij, voor ontsluiting 40%, voor boerderijbouw 45% en van aanvullen de cultuurtechnische werken ter be strijding van de werkloosheid nam de overheid gemiddeld 88% voor haar re kening. Deze cijfers zijn ontleend aan het verslag 1956 van de centrale cul tuurtechnische commissie, de cultuur technische dienst, de herverkavelings commissies Zeeland en Walcheren en de stichting tot het beheren van land bouwgronden. Dit verslag vermeldt voorts, dat verder is gegaan met de uitbouw van de centrale directie van de cultuur technische dienst, waarbij gestreefd wordt naar een staf van gemiddeld 3-8 landbouwkundige ingenieurs per provincie. Daarnaast zijn per provin cie 8 tot 20 technische ambtenaren en 10 tot 15 administratieve ambtenaren werkzaam. Bij de kadastrale ruilver- kavelingsdienst (die onder het mini sterie van financiën ressorteert) zrjn aan 11 bureaus nu 44 landmeters, 58 landmeetkundigen en 110 man kan toorpersoneel werkzaam. Nieuwe aanleginrichting provinciale veerboten Rijkswaterstaat heeft aap het aan nemersbedrijf E. Blok, te Rotterdam, gegund het maken van de nieuwe aanleginrichting voor de provinciale veerboten te Vlissmgen. De aan nemingssom bedraagt 2.402.000, dige tijd vergen. In 1954 bij de ophef fing van de firma., werd een nieuwe handelsmaatschappij opgericht onder de naam „Conserduc". Dit is een dochtermaatschappij van Duvekot's Graanhandel, met een aparte directie, die voornamelijk conserveringsmidde len voor hout- en plantaardige vezel- produkte in de handel brengt. Bij al zijn drukke werkzaamheden vindt deze bekende Goese zakenman nog tijd voor allerlei functies op ker kelijk en verenigingsgebied. De heer Duvekot is o.m. ouderling van de Vry Evangelische Gemeente en hoofdbe stuurslid van de N.C.R.V, Daarnaast is hij penningmeester van het Chr. Lyceum voor Zeeland en heeft hij zit- -ting in de besturen van divrse ande- Peulvruchten, functies die ook de no- re christelijke scholen. Aantrekkelijke tenioonsielling Meestal 's avonds na tien uur eerder hebben zy geen tyd komen de laatste weken vier middenstanders uit Kapelle bijeen om te vergaderen. De zogenaamde kleine uurtjes zijn al aangebroken, voordat de heren naar huis gaan, want om een tentoonstelling goed voor te bereiden, komt er heel wat kyken. Het werkcomité voor de vierde „Kamito", bestaande uit de heren H. P. W. Adriaansen, H. J. Blok, J. P. Herseiman en J. Geense, lieteft zijn han den vol. Maarhet belooft dan ook iets goeds te worden, zo verzekerde ons de heer Geense als een van de organisatoren van dit middenstands- festijn. Nog groter en aantrekkelijker dan vorig jaar, toen niet minder dan vierduizend bezoekers in de grote Kapelse veilinghal kennis hebben geno men van wat de middenstand in deze welvarende gemeente presteert. Op de Kamito 1956 was nog plaats ingeruimd voor de bond van oud-strrj- ders, die in deze gemeente ook actief is. Ditmaal is echter de belangstelling van de zijde van de Kapelse midden standers zó groot, dat men de ruim 1000 m2 oppervlakte welke in de gro te veilingnal beschikbaar is, dubbel en dwars nodig heeft om alle vijfen twintig gegadigden aan standruimte te helpen. Het is zelfs zo, dat er op sommige aanvragen wat beknibbeld is moeten worden. De organisatoren voorzien dan ook dat in 1958 „deze tentoonstelling wordt zeker een jaar lijks terugkerend evenement", vertel de de heer Geense met de ene vei linghal niet meer zal kunnen worden volstaan. Want de standhouders die nu van de partij zyn, komen terug en de winkeliers die dit jaar nog even heb ben gewacht, willen volgend jaar ook deelnemen, zodat dan de tweede hal eveneens tot tentoonstellingsruimte zal moeten worden ingericht. Voor wat de veiling betreft, zal dit zeker wel gelukken, want de medewerking van bestuur en directie van de vei lingvereniging is uitstekend. Niet minder ook van het gemeentebestuur. „De heren staan altijd voor de volle Honderd procent achter onze plan nen". De Kamito 1957, waarvoor de bur- Semeester van Kapelle, de heer H. van Suylekom, donderdagmid dag 9 mei om half drie officieel de poorten zal openen, wordt een gro te staalkaart van wat de plaatselij ke middenstand te bieden heeft. En dat is niet weinig! De verschillen de branches zullen drie dagen lang donderdag 9 mei van 3-6 en 7- 10 uur, vrijdag 10 mei van 2-6 en van 7-10 uur en zaterdag 11 mei van 2-11 uur in aantrekkelijke stands, met een grote verscheiden heid aan artikelen tonen, dat de Kapelse middenstand met zijn tijd meegaat en zijn klanten het nieuw ste op elk gebied kan tonenen leveren! De Kamito is nog méér. Met deze ten toonstelling, welke de plaatselijke middenstandsvereniging „Handelsbe langen" nu reeds voor de vierde maal t Art"?, tentie) MetSNELPONziejeergeenbarstvan De snelste VELPON gaat organiseren, tonen de nering doenden in deze plattelandsgemeente, wat ook hier door een goede samen werking kan worden bereikt. Natuurlijk zal het op deze „Kamito IV" niet aan attracties ontbreken. Er wordt voor een gezellige entourage gezorgd en na de bezichtiging van de stands zal er in een grote theetent ge legenheid bestaan om de dorst te les sen. De Goese band „Black and White Swingers" zal voor een opgewekt muziekje op deze tentoonstelling zor gen. Verder zal deze Kamito weer ver schillende blijde gezichten te z.ien ge ven van bezoekers, die gratis in het bezit komen van een kostbare prijs. Iedere dag zullen bijvoorbeeld de deel nemende winkeliers zeven hoofdprij zen, w.o. een piok-up mei platen, on der de bezoekers verdelen. Hoe dat precies zal gebeuren, blijft voorlopig nog een geheimpje. In ieder geval speelt de folder, welke dezer dagen door de post in een oplaag van tien duizend exemplaren, in Kapelle en wijde omgeving wordt verspreid, bü deze „Kamito-estafette" een grote rol- KUNST „Van de brug af gezien" Goes, „De Prins van Oranje"; „De Nederlandse Comedle". DANK ZIJ AUTEUR Arthur Mil ler, Ko van Dyk en „De Nederlandse Comedle" in haar geheel heeft nu ook Zeeland dé toneelgebeurtenis van dit seizoen mogen beleven, met de opvoe ring van het toneelspel in twee be drijven „Van de brug af gezien", waarvan gisteravond in „De Prins van Oranje" te Goes voor de Z.V.U. een eerste opvoering werd gegeven. Het is een belevenis geworden, die diepe indruk heeft nagelaten, welke zich aan het slot van de opvoering ontlaadde in een minutenlang, ovatio neel applaus waarmee vooral hulde werd gebracht aan Ko van Dijk voor diens magistrale vertolking van de aan zijn emoties ten onder gaande bootwerker Eddie .Met name zijn spel hield de aandacht van de talrijke toe schouwers twee bedrijven lang van minuut tot minuut onontkoombaar gevangen; zelfs na de helaas enigs zins nonchalant gebrachte beginscè nes uit het eerste bedrijf. Maar toen kort daarna klaarblijkelijk ook de spelers weer in de ban raakten van dit door Miller zo bewogen geschre ven, in-menselijke drama, ontstond aan beide zijden van het voetlicht wel dra de gespannen, beloftevolle sfeer van een waarlijk groots toneelgebeu- ren. Een sfeer, die behouden bleef tot zelfs enkele minuten na de slotscène. In „Van de brug af gezien" tekent Arthur Miller de lijdensweg van een eenvoudige, zwart-wit denkende boot werker, die verstrikt raakt in zijn ge voelens voor een pleegdochter en die er zelfs toe komt net lafste verraad te plegen, dat in zijn milieu denkbaar is: het aangeven van statenloze, onge wenste immigranten, van wie er een het hart van zijn pleegdochter ver overt. Dat kost de ruwe en in wezen door en door eerlijke bootwerker het leven. De auteur vond voor de vertol king van dit verhaal een uiterst oor spronkelijke vorm door het te laten vertellen en toelichten door een advo caat, waarbij hij gebruik maakte van de flash-backmethode. Het bleef so ber, direct en ongemeen boeiend en het voert met een verrassende snel heid naar een aangrijpende climax. Onder regie van Henk Rigters, die tevens de rol van de advocaat vervul de. heeft „De Nederlandse Comedie" er een sterk bewogen en over de ge hele linie feilloos gespeelde opvoering van weten te maken. Met weergaloos knap en vaak overrompelend levens krachtig spel van Ko van Dijk in de hoofdrol. Met een verrassend zuivere, van veel, heel veel talent getuigende creatie van de jeugdige Sigrld Koetse als de pleegdochter Catherine en met bezield en overtuigend spelende ac teurs als Frans 't Hoen cn Ramses Shaffy. Waarin Jopie Koopman een zeer subtiele, bewonderenswaardig in getogen vertolking gaf van Eddie's vrouw Beatrice en waarin voorts de bijrollen stuk voor stuk vaardig ge speeld werden door Bert van der Lin den, Jan Apon, Jan Vreeken en Eli Blom. Tegen een in zijn soberheid zeer suggestief (vast) décor van Harry Wicn is er gisteravond in Goes een in drukwekkend stuk toneel te zien ge geven, dat onmiskenbaar het hoogte punt van dit seizoen is. Vanavond gaat „Van de brug af ge zien" in Middelburg. v. B. Duitse scholieren brengen bezoek aan Middelburg Maandagmiddag arriveerde in Mid delburg een groep leerlingen van het Soderblöm-gymnasium uit de West- Duitse plaats Espelkamp, die een week in de Zeeuwse hoofdstad zal verblgven. De zeven meisjes en acht tien jongens worden gedurende deze week ondergebracht bij leerlingen uit de beide vierde klassen van de r.h.b.s. te Middelburg en bij de leerlingen uit de vierde klas van de ms.v.m., ver bonden aan de hoofdstedftlrike r.li.b. s. Als begeleiders van de Duitse leer lingen zijn vier leraren meegekomen. De Middelburgse scholieren hebben voor hun Duitse gasten een aantrek kelijk programma samengesteld. Be halve het bijwonen van enkele „Ne derlandse" lessen zullen de Duitse jongens en meisjes ook de stad en an dere delen van Walcheren bezoeken. Een van de hoogtepunten van hun be zoek zal zyn het bijwonen van het concert dat het Residentie-orkest de ze week in Vlissingen geeft. Ellewoutsdijk krijgt nieuwe kleuterschool De kleuterschool te Ellewoutsdijk, welke thans nog gehuisvest is in het van Hattumhuis, zal binnen afzienba re tijd een eigen gebouw krijgen. Er is voor rekening van de gemeente een schooltje, bestaande uit een werk- speellokaal in aanbouw, dat na het gereedkomen wordt overgedragen aan de schoolvereniging. Het is thans zo ver, dat donderdagmorgen elf uur of ficieel de eerste steen kan worden ge legd. Jan Nico van Overbeeke, net zoontje van de voorzitter van het schoolbestuur, zal deze handeling verrichten. Advertentie) Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk leven. Gevolgenslappe werking der orga nen. onzuiver bloed, verstopping. Daar door onstaan moeheid, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz. HERBESAN kruidenthee geeft het lichaam zijn natuurlijke werking terug! Verkrijgbaar bij apotheker of drogist f. 1.80 per groot pak. voldoende voor maanden. VANDAAG. Middelburg Electro. „Liefde sterft nooit", (14 jr.), 19 en 21.15 uur. Vlissingen Alhambra: „Het circus speelt toch", (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Tempel der verleiding", (18 jr.), 20 uur. Goes Grand: „De slavin van het oer woud". (14 jr.), 20 uur. De Prins van Oranje: Optreden kiindercircus „Het Jeugdhonk", 19.30 uur. Schuttershof: Uitvoering C.O.V. „Willem "t Hooft" met „Die Jahres- zeiten", 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2