NIEUWS ÜIT DE KERKEN ACHTERSTELLING WEGENBOUW KAN CATASTROFAAL WORDEN WETSONTWERP FINANCIËLE VERHOUDING RIJK-GEMEENTEN STERKER DAN GELD VRIJDAG 3 MEI 1957 PROVINCIALE ZEEUWS B C O U R A CONCLUSIE IN SCHEVENINGEN: Bestedingen niet eenzijdig beperken Een „onhoudbare toestand" noemde het Tweede Kamerlid mr. H. F. van Leeuwen het afwentelen van de beste dingsbeperking op de wegenbouw. Hy sprak tydens een door de K.N. A.C. in Scheveningen belegde verga dering over „bestedingsbeperking en wegverkeer", welke door minister ir. H. Witte werd bygewoond. In de bestedingsnota wordt gesteld, dat de gemeenten op hun lopende uit gaven een percent en op hun kapitaal uitgaven 75 miljoen gulden (vyf per cent) zouden bezuinigen. Hierachter staat de slagboom van de bepaling, dat geen kapitaaluitgaven mogen worden gedaan zonder beschikking over do benodigde gelden. Alleen wo ningbouw kan zonodig met kort geld worden gefinancierd. Op grond van het rentegamma kun nen de gemeenten geen lang geld kry- gen. De wegenbouw is daarvan het slachtoffer, want het is een koud kunstje geen aanbestedingen te hou den, aldus mr. Van Leeuwen. Het zou zijns inziens beter zjjn, in dien de gemeentelijke investeringen beperkt zouden worden tot een bedrag van bjjv. 10 percent boven hetgeen in 1955 is besteed. De Delftse hoogleraar prof. Ir. T. H. van Wisselingh had bere kend, dat de zuiver jaarlijkse winst, voortvloeiende uit bespa ring op kilometers en tijd tussen de 10 en 20 percent van het in wegen feïnvesteerde kapitaal ligt. Boven- ien is het aantal ongevallen op nieuwe, kruisingsvrye wegen met Jan Westdorp toch niet in Ronde van Nederland. Maar Theo van Wijchen uit Goes rijdt nu wel mee In de Nederlandse B-ploeg voor de Ronde van Nederland, die onder lei ding van Kees Pellenaars staat, is weer een wijziging gekomen. Jan Westdorp, die aanvankelijk als zeven de man was aangewezen, wordt ver vangen door Theo van Wijchen uit Goes. De ploeg ziet er nu als volgt uit: Piet van aen Brekel, Ap Donker, Jaak Kersten, Harrie Schoenmakers, Frans Mahn, Arie van Wetten en Theo van Wijchen. Piet Rentmeester won race in België. Piet Rentmeester uit Yerseke heeft donderdag een wedstrijd voor ama teurs over 110 km, die verreden werd in St. Michiels-Brugge (België), ge wonnen. In deze race toonden de ren ners van de Zeeuwse ren- en toerclub „Theo Middelkamp" zich oppermach tig. Door voortreffelijke samenwer king gelukte het Piet Rentmeester, Jaap Huissoon uit Heinkenszand en Ab Geldermans, die sinds kort ln Goes woont, een voorsprong te nemen op de overige deelnemers. Die voor sprong groeide langszaam maar ze ker uit tot vijf minuten. Rentmeester won in de sprint, Geldermans werd tweede en Huissoon derde. Jo de Roo uit Schore en Emiel Verstraete uit Eede moesten door materiaalpech opgeven. Advertentie) gescheiden rijbanen 6 7 per 10 miljoen verreden kilometers tegen 30go op nlet-kruislngsvrye een- baanswegen. Teneinde op grove raming de be hoefte in 1970 enigszins te benaderen is een jaarlijkse investering van 100 miljoen gulden per jaar in rijkswegen en voor de eerste 5 k 6 jaar 45 miljoen per jaar voor bruggen en tunnels no dig. Voor 1957 werden resp. 70 en 30 miljoen gulden genoteerd, waarvan thans 4,2 miljoen voor bestedingsbe perking is afgehaald. Het wegennet van het rijk geeft slechts 1/5 van de totale opdrachten. Het laat zich aan zien, dat de beperking bij de lagere wegbeheersende instanties veel ern stiger Is. Een en ander, aldus prof. Van Wis selingh, zal tot gevolg hebben, dat de achterstand in de verbetering van het wegennet groter wordt, waardoor wel licht van inhalen van de achterstand geen sprake meer kan zijn. Ir. G. Slotboom, directeur van de kon. my. Wegenbouw N.V. zeide, dat de Nederlandse wegenbouwers tot 1 april ji. voor 78 miljoen aan wer ken opgedragen kregen tegen 112 miljoen in de overeenkomstige perio de van 1956. Terwijl de regering in de bestedingsnota een investeringsbe perking van 7 èL 8 percent noemde, is hier reeds 30 percent bereikt. Het is absurd, aldus spr., dat de Ned. Spoorwegen wél geld tegen aan trekkelijke rente mogen lenen en dat dit voor gewone wegen niet is toege staan. De voorzitter van de K.N.A.C. jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen leidde Vergadering Geref. Bond in Utrecht Onder voorzitterschap van prof dr. J. Severhn, is donderdagmorgen in Utrecht de algemene vergadering van de Geref. Bond in de Ncd. Her vormde (gereformeerde) Kerk gehou den. Prof. Severyn noemde het een voorrecht, dat de gemeenschap van hervormd-gereformeerden ook in de verschillende sectoren van de gere formeerde beweging wordt gevoeld en erkend. We ztjn ons intussen welbe wust, aldus prof. Severijn, dat wfl hervormd-gereformeerden elkander nodig hebben en op elkander aange wezen worden door de na-oorlogse ontwikkeling van het kerkelijk leven binnen en buiten de Hervormde Kerk, welke, volgens prof. Severijn afkerig is van het traditionele geloof. Deze ontwikkeling heeft, volgens prof. Se- veriin, een z.g. midden-orthodoxie in de Üervormde Kerk aan de macht zien komen, die zich laat leiden door denkbeelden van de „nieuwe" theolo gie, die, volgens hem, op fundamente le punten welbewust afwijkt van de leer der vaderen. De gemeenteraad van Berendrecbt bij Antwerpen heeft met zes tegen drie stemmen (socialistische meerderheid te gen C.VJ>.) gunstig advies uitgebracht voor aansluiting bij Antwerpen met bet oog op de havenuitbreldtng. de bijeenkomst. Hij verklaarde, dat de Nederlandse prognose over de ver keersdichtheid in 1970 reeds door de feiten is achterhaald. De O.E.E.S. heeft berekend, dat in I960 in West- Europa 26 miljoen motorrijtuigen zul len rjjden tegen 17 miljoen in 1955. Deze stormachtige ontwikkeling dreigt bij het steeds verder achterop raken van de verkeersvoorzieningen catastrofaal te worden. Bij de Tweede Kamer is ingediend het wetsontwerp regelende voorzie ningen met betrekking tot de finan ciële verhouding tussen het rijk en de gemeenten voor het jaar 1958. Het wetsontwerp sluit, voor wat de voeding van het gemeentefonds en de uitkeringen aan de gemeenten betreft, in materieel opzicnt aan op hetgeen de commissie-Oud heeft ge adviseerd. Het advies van de commissie komt er, zoals bekend, voor wat het jaar 1958 betreft, op neer, dat de bestaan de regeling ln feite wordt gehand haafd, met diens verstande en ook in dit opzicht volgt het wetsontwerp het uitgebrachte advies dat in 1958 op zich zelf geen toepassing zal worden gegeven aan de ln de bestaan de regeling aanwezige mogelijkheid tot (subjectieve) verhoging van de algemene uitkering uit het gemeente fonds. Nederlands zaterdagelftal tegen België. Het Nederlands zaterdagelftal, dat op zaterdag 11 mei a.s. in het sport park „Nieuw-Zuid" te Katwijk tegen het zaterdagelftal van België speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Woudsma (D.E.S Achter: v. d. Vuurst (IJsselmeer- vogels) en Van Zwol (Oranje-Nassau). Midden: Nieuwstraten (Zwart-Wit '28), Van Laar (D.O.V.O.) en Van Duyn (Quick Boys). Voor: Kerkdijk (Sparta Enschede), Van Dalfzen (Spel. Genemuïden), v. d. Oever (Quick Boys), Nieuwenhuy- sen (Quick Boys) en Bout (Huizen). De wedstrijd begint om 4 uur. Ne derland en Belgie zijn door neder lagen tegen Frankrijk reeds uitge schakeld voor de eerste plaats in het toernooi om de Coupe Fernand Ca- nelle. Succes voor Zeeuwse renners. De jeugdige renner Emiel Verstrae te uit Eede heeft woensdag in Lembe- ke (België) een wedstrijd over 125 km voor amateurs gewonnen. Tweede werd de sterke Belg Gilbert Maas. Jan de Poorter uit Hoek legde beslag op de zesde plaats. Jo de Roo klas seerde zich als vyftiende. Piet van Hees van de Zeeuwse ren- en toerclub „Theo Middelkamp" heeft in Den Haag in het Zuiderpark een wedstrijd voor nieuwelingen gewonnen. De vraag, of en. zo ja, in hoeverre op een later tijdstip aandacht moet worden besteed aan dc wenselijkheid om alsnog voor het jaar 1958 tot ver hoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds langs subjectieve weg over te gaan, zal worden over wogen in het kader van de toch in elk geval binnen afzienbare tijd tot stand te brengen meer definitieve regeling. Luchtreiziger kreeg pokken. De Britse regering heeft donderdag een waarschuwing laten uitgaan aan alle passagiers van een K.L.M.- vliegtuig, dat op 24 april j.l. van Lon den naar Amsterdam is gevlogen. Aan het Engelse ministerie van ge zondheid is meegedeeld dat een Duit se passagier van dat vliegtuig sedert dien aan pokken lijdt. Een woordvoerder van het Engelse ministerie heeft verklaard dat iedere passagier van dit vliegtuig die inmid dels naar Engeland is teruggekeerd en die zich de komende tien dagen ook maar enigszins onwel gevoelt, zich met zijn huisdokter in verbin ding moet stellen. Misschien is de Duitse passagier ten tijde van de vliegtocht besmettelijk geweest voor anderen, zo voegde hij er aan toe. Naar wij van de zijde der K.L.M. bij informatie vernemen is de Duitse passagier op 20 april in Londen aan gekomen, nadat hrj per vliegtuig van Rome via Amsterdam naar Londen was gereisd. Enkele dagen later, op de 24e, is hij van Londen via Amster dam naar Hamburg gegaan. Nadat hij in Hamburg; was aangekomen bleek het dat zich bij hem verschijn selen van pokken voordeden. De vertegenwoordiger van dc K.L.M. aldaar heeft de medische dienst van de Nederlandse luchtvaartmaat schappij onmiddellijk op de hoogte gesteld en deze heeft op zijn beurt di rect de quarantainedienst verwittigd. Hoewel het niet gezegd is dat er besmettingsgevaar is geweest, zijn van de zijde der K.L.M. onmiddellijk alle maatregelen genomen die in zo danige gevallen nodig worden geoor deeld. Het grondpersoneel dat in aan raking is geweest staat onder voort durende controle. W. van der Vorm Sr. te Rotterdam overleden. Donderdag is in stilte het stoffelijk overschot gecreemeerd van de heer Willem van der Vorm, die maandag j.l. op 83-jarige eleftijd is overleden. De heer Van der Vorm was een voor aanstaande figuur op het gebied van steenkool en scheepvaart. Hij begon Senator-rokers geven elkaar gelijk: over deze sigaar kan men lang of kort praten, men kan veel of weinig vergelijken, na de eerste heerlijk-zachte Senator vergelijkt men nóóit meer. Fijnproevers zijn het er kortweg over eens: öm. &a. C&A Exodus van predikanten Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd is met in gang van 1 mei 1957 emeritaat ver leend aan onderstaande predikanten van de Ned. Herv. Kerk: Ds. Joh. H. H. van Beem te Amster dam; ds. C. Brinkerink te Oostvoorne, blyft als „ambteloos burger" te Oost voorne wonen; ds. A. C. Diederik te Blaricum, vestigt zich metterwoon te Hilversum, waar hij is benoemd tot bijstand in het pastoraat; ds. J. H. de Groot te Eibergen, is benoemd tot voorganger van de evangelisatie kring te Putten; ds. J. Homan te Hulst in Zeeuwsch-Vlaanderen, wordt zondag 5 mei a.s, bevestigd als bijstand in het pastoraat te Made in Noord Bra bant; ds. G. Jansma te Zaamslag, wordt 5 mei bevestigd als bijstand m het pastoraat te Ankeveen; ds. J. F. Ossewaarde te Lochem, blijft te Lochem wonen; ds. Jac. de Pree te Hoorn, is benoemd tot voorganger van de afdeling Maassluis van de Neder landse Protestanten Bond; ds. J F. Roth te Nieuw Loosdrecht. vestigt zich metterwoon te Hoogmade in de classis Leiden waar hij is Denoemd tot bijstand in het pastoraat; ds. C. A. Schenk te Scheemda, is benoemd tot voorganger van de afdeling Nunspeet van de Nederlandse Protestanten Bond (daar ds. Schenk nog geen huis zijn loopbaan bij de Scheepvaart en Steenkolen Maatschappij te Rotter dam, aan welk bedrijf hij laatstelijk verbonden was als gedelegeerd com missaris. In 1933 werd hij benoemd tot commissaris bij de HollandAme rika Lijn, later tot president-commis saris. De heer Van der Vorm was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw commandeur in de Orde van Oran je-Nassau. te Nunspeet heeft is de datum van zijn afscheid te Scheemda nog niet be paald); ds. A N. Tonsbeek te Appin- gedam, vestigt zich metterwoon te Helium in Groningen, waar hij bij stand in het pastoraat gaat verlenen en aan ds. A. H. de Wit van Zoelmond. Verder gaat op 1 mei ook officieel het emeritaat in van ds. G. A. Barger, pre dikant voor buitengewone werkzaam heden te Edam en speciaal belast met de geestelijke verzorging van het rechtzinnige gedeelte van die ge meente. Ds. Barger vestigt zich met terwoon te Warnsveld bij Zutphen. Ds. H. Torenbeek kwart eeuw predikant Ds. H. Torenbeek van Den Ham in Overijssel viert woensdag 8 mei a.s. zijn zilveren ambtsjubileum als predikant in de Gereformeerde Ker ken in Nederland. Ds. Torenbeek werd op 129 okto ber te Voorschoten geboren, was eerst acht jaar werkzaam bij het onderwijs, deed in 1927 staatsexa men en studeerde vervolgens aan de theologische hogeschool te Kampen, waar hij in '31 zijn kandidaats-exa men deed. Nadat kandidaat Toren beek in december 1931 door de clas sis Gorinchem was beroepbaar ge steld in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hij op 8 mei van het daaropvolgend jaar (1932) door wij len ds. J. D. van der Velden van Kralingen te Yerseke in het ambt bevestigd. Op oktober 1936 verwis selde de jubilaris deze kerk met die van Driebergen, vanwaar hij op 2 september 1945 naar Bunschoten- Spakenburg vertrok. Sinds 26 sep tember 1948 dient ds. Torenbeek de gereformeerde kerk van Den Ham in Overijssel waar hij werd bevestigd door zijn voorganger ds. J. H. Meu- leman, die in september 1947 naar Steenwijk was vertrokken. Prof. Van Stsmpvoort over Bultmanns program Onder auspiciën van de Generale Synode der hervormde kerk. de her vormde predikantenvereniging en de vereniging van vrijzinnig-hervorm den is donderdag te Utrecht de jaar lijkse predikantenvergadering begon nen. Ds. H. Bardeloos opende de ver- fadering, waarna prof. dr. P. A. van tempvoort sprak over het onder werp „het program van Rudolf Bult- mann en de hemelvaart in het Nieuwe Testament: uitdaging en antwoord". Het program van Bultmann, dat 1 nieuwe Testament ten dienste der verkondiging wil bevrijden van over leefde mythologie, heeft, volgens prof. Van Stemp'voort, behalve in Ne derland een oeverloze discussie en Babylonische spraakverwarring ver wekt. Het weldoordachte, door een le ven van stoere en vruchtbare weten schapsbeoefening gefundeerde pro gram van Bultmann heeft recht on 'n weloverwogen beoordeling, aldus prof. Van Stempvoort, die meent dat deze beoordeling bijzonder wordt be moeilijkt door dë véle dogmatische en wijsgerige premissen in Bultmann's werk. Het voornaamste bezwaar van de exegeet tegen de opvatting van Bultmann is. aldus prof. Van Stemp voort. niet diens kritische durf, maar zijn historische skepsis en voorbarige conclusies Inzake historische kwes ties, die wel altijd onder discussie zullen blijven. Het blijkt dat de nade re bestudering van ae hemsivaarts- perikopen kritische gezichtspunten opent. Het program van Bultmann als geheel is, aldus prof. Van Stemp voort, een aansporing tot radicale openheid jegens de moderne mens. Deze uitda^Hng vraagt, volgens hem, echter om een gefungeerd antwoord uit de stukken, i.e. het Nieuwe Testa ment. zonder omwegen en uitvluch ten. Feuilleton 41 Claudia protesteerde. „Ik wil met je praten", zei hij vastberaden. „Heeft je moeder dat gedaan „Nee, vader. Maar het is werkelijk het beste. Voor allebei." „Als jy trouwt, zal je moeder hele maal alleen zijn." Claudia's stem klonk tartend: „Ja." Raymond legde zijn arm op de leu ning van de zitbank. Terwrjl hij naar haar toeschoof zei hij zacht: „Als jij wat anders was, Claudia, zou ik heel veel voor jullie kunnen doen." Wanhopig schreeuwde ze: „Haal nu alsjeblieft geen oude koeien uit de sloot, Raymond. Moeder redt zich best. Ze heeft altijd haar vrijheid ge wild. Welnu, ze heeft die nu ge kregen." „Ben je niet een beetje hard?" „Hard?" Ze lachte zenuwachtig. „Dat is de eerste keer, dat iemand me dat verwijt. Haar vrolijke stem kon niet verbergen, dat zijn woorden haar onaangenaam getroffen hadden. Als een spookachtig en grimmig beeld, verscheen het plichtsgevoel weer voor haar ogen. Weer datzelfde gevoel van onzekerheid en twee- door Sonia lleane strijd Met handig geveinsde onverschillig heid ging Raymond verder: „Ik ben het beslist oneens met de mensen die altijcj beweren, dat een kind zich voor zijn ouders op moet offeren. Maar soms kan een kind geluk en-zeker heid verschaffen, zonder dat het een offer meebrengt of zelfs maar on gemak veroorzaakt „Met andere woorden", viel Clau dia hem lomp in de rede, „ik moet met jou trouwen om het leven van mijn moeder wat plezieriger te ma ken. Bedoel je dat?" „Nee", viel hij scherp uit, „dat be doel ik niet. Ik wil je alleen maar laten zien, wat ik zou kunnen doen, als jij de waarheid onder ogen wilde zien en zou willen begrijpen dat je mii niet iverschillig laat. En de waarhei ">oial, dat Allan Russel met zij ht gaat trouwen en dat je kosl' lijd verknoeit door nog steeds inen op hem te zetten' Clft> rbleekte. Ze voelde zich ziek. .■.ymond's woorden klonken zo overtuigend. Maar koppig hield ze vol: „Ben je niet wat heel erg ver waand, en „Ik heb het recht, ja de feiten te laten zien, waarvoor je zelf blind bent". „Dat is te gek om los te lopen". Met een dringende vastberadenheid en een donkere blik in zijn ogen keek hij haar aan. „Op die avond; toen je weigerde met me te trouwen, heb ik je al gezegd, dat ik dat niet accep teerde, Claudia. Dat zeg ik je nu nog eens. Ik ben ongeduldig omdat we zo veel tijd verknoeien en het me spijt, dat je steeds in hetzelfde kringetje blijft ronddraaien, inplaats van toe te geven, dat je op het verkeerde paard hebt gewed". „Het verkeerde paard", hijgde ze... Wat..." „Allan", zei hij onverstoorbaar. „Als je dat nog niet gelooft, terwijl je hem met een andere vrouw met vakantie ziet gaan, wanneer zullen dan je ogen opengaan?" „Er hoeft toch niets achter te ste ken, dat Allan met zijn nichtje naar familie gaat!" „Zo naief heb ik nog nooit iemand gezien". Hij verloor zijn geduld, maar camoufleerde dat meesterlijk, toen zrin stem veranderde en hij zacht zei: „Ik zal geduld met je hebben, schat tebout. Hoe dieper je je in de put werkt, des te meer zul je me straks nodig hebben om je er weer uit te halen. Het is zo eenvoudig als wat. „Als je maar wilde begrijpen, hoe ik me voel", snikte ze wanhopig. „Dat is zo. Ik weet het", zei hij troostend. „Ik hewonder je houding, maar ik zou willen, dat je wat snug gerder was". Hij zuchtte. Claudia was vervuld van twijfel, toen ze dacht aan Allan en Meg. Ze was nu niet meer in staat, zich vast te klampen aan een vast geloof. Daar voor had haar vertrouwen een te erge knauw gekregen. Het liet haar niet met rust dat Allan haar niet terugge beld had. Geen ogenblik kwam het bij haar op, dat Meg opzettelijk haar boodschap achter haa gehouden. „Ik stel voor", zei ze luchtig, „dat we het onderzoek sluiten. Ik heb om een lift naar huis gevraagd en niet om een preek". Ze keek hem aan en weer trof haar dat onheilspellende, wrede licht, dat achter zijn glimlach schitterde. Maar uit ziin houding sprak toch niet die wreedheid en ze kon moeilijk ontken nen, dat hij zich zeer bezorgd toonde voor haar. „Is dat je manier om iemand af te danken?" „Nee, Raymond, het spijt me". Het was een opwelling van vertrouwe lijkheid. „Maar „Je bent helemaal in de war", zei hij zacht, zichzelf feliciterend met de ze onverwachte toenadering. Vlug keek ze naar hem op. „Je bent sympathiek", mompelde ze. Die op merking klonk echter niet direct als een compliment. Het leek eerder, of ze een zeker cynisme n'.ec kon onder drukken. Langzaam boog Raymond zich naar haar toe. Toen drukte hij zijn lippen op de hare in een hartstochtelijke kus. Zonder een woord te zeggen startte hij de wagen en reed weg. Een felrode blos trok over Claudia's gezicht. Ze wilde protesteren, maar zoals steeds, als ze bij hem was, hield een vreemde macht haar daarvan te rug; een macht die niets te maken had met hem, maar wel met haar moeder, die dan telkens als een dreigende schildwacht achter haar leek te staan. Ze reden terug naar „Stoneways", waar Helen deed, alsof Raymonds aanwezigheid haar verrastte." Op de haar eigen manier, met 'n blik vol wanhoop in haar ogen, zei ze pathe- etisch „Claudia heeft U zeker al verteld, datCharles „Ja", viel Raymond haar haastig in de rede. „Maar de tijd heelt wonden dat moet U niet vergeten enals ik U ooit eens ergens mee kan hel pen". ,.U bent zo vriendelijk", mompelde Helen. „U blijft toch zeker eten?" „Is het niet veel beter", vroeg Ray mond vriendelijk, „dat jullie samen met mij meegaan''" Claudia wilde voorkomen, dat dit pijnlijke samenzijn langer zou duren, dan absoluut noodzakelijk was. maar Helen was haar te vlug af. ,Jk moet zeggen, dat ik het bijzonder op prijs zou stellen, een poosje naar dat prachtige huis te gaan", zei ze. „Prachtig. Dan gaan we vanavond nog even naar de stad. Naar de schouwburg of zoiets". Het was duidelijk, dat alle tegen stand nutteloos was. De commande rende klank in Raymonds stem be wees, dat hij zich niet van stuk zou laten brengen. Hij ontweek, terwijl hij sprak, Claudia's blik, wetende, dat hij voor de uitvoering van zijn plan netje op Helen kon rekenen. Zij zou zich op het laatste ogenblik terug trekken, zodat hij alleen met Claudia kon gaan. Onder andere omstandigheden zou het een onvergetelijke dag zijn ge worden. De weelde van „Old Place", de rust van het zitten onder de lom merrijke bomen, met de thee geser veerd in een zilveren servies, maak ten zelfs op Claudia indruk. Maar haar gedachten waren bij Allan, die ze in naar gedachten samen zag met Later op de avond, toen ze samen met Raymond en diens chauffeur naar Londen reed, eerst naar een theater en later naar Hungaria, een restaurant, met een zigeunerorkest en een sfeer van vrolijkheid en waar digheid. drong zich weer de beeltenis van Allan aan haar op. Het werd een kwelling, dat verlangen naar de kracht van zijn armen en de warmte van zijn lippen. Raymond was die avond op zijn best: hoffelijk, vleiend en attent, op zijn eigen, opdringerige manier. „Zou jij", begon hij. toen ze samen dans ten, „van reizen houden, Claudia?" „Nou en of'. „Een reis om de wereld als huwe lijksreis?" Zijn ogen schitterden hartstochtelijk, toen ze de hare ont moetten. „Dat klinkt verleidelijk". „Het is mogelijk, liefste". Zijn stem vibreerde zacht. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 13