Moderne stad in de V.S. wordt in breedte, niet in hoogte gebouwd Huurwet wordt een krachtproef voor kabinet-Drees JANTJE VAN SLUIS VERDWEEN UIT HET GEMEENTEHUIS RESIDENTIE-ORKEST SPEELT OP 9 MEI IN VLISSINGEN VRIJDAG 26 APRIL 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 NIEUWE VISIE VAN STEDEBOUWKUNDIGEN Een eind. gemaakt aan sprookje van hemelhoge wolkenkrabbers (door John Kerigan) De Amerikaanse stedebouwers en ontwerpers van het verkeersnet hebben voorgoed een eind gemaakt aan het sprookje, dat de ultramoderne steden bestaan uit hemelhoge wolkenkrabbers met helikopter-landingsplaatsen op het dak en waarin het verkeer zich voortspoedt over op onderscheiden hoog te aangelegde viaducten. Architecten en stedebouwkundigen bezinnen zich integendeel op de aanleg van een stad voor de toekomst, die in plaats van zich hoger en hoger te verheffen, zich verder in het horizontale vlak zal uit strekken en waarbij asfalt en beton vervangen zyn door bomen, grasvelden en beplantingen. Men behoeft slechts te zien naar de steden, die sinds de oorlog verrezen zijn: een ieder, die vanuit de lucht de enorme uitgestrekt heid van de voorsteden heeft gezien zal zich realiseren, dat de „horizontale" stad van de toekomst reeds de kinderschoenen ontwassen is. En toch zou het niet juist zijn wanneer wü de aanleg van voorsteden zouden beschouwen als dé oplossing van het kernvraagstuk van de moderne stedebouw, want er zijn krachten aan het werk die een belofte inhouden dat de stad van de toekomst er anders zal uitzien dan de villastad van vandaag. De oorzaak hiervan is tweeledig: de bevolking van Amerika blijft sprongs gewijs toenemen, maar de zucht om beton en asfalt te ontvluchten blijft onverminderd voortduren. Van de 16 miljoen mensen, die er meer gehuis vest moeten worden dan tien jaar ge leden, wonen er ongeveer 13 miljoen in de „villawijken", zodat het begrij pelijk is dat de voorsteden zich op on gekende schaal moesten uitbreiden. Stad van de toekomst Handel en industrie hebben zich eveneens in die tien jaar enorm uit gebreid en werden gedwongen zich buiten de grote steden te vestigen. De moderne industrie moet kunnen be schikken over een groot terreinopper vlak om daarop de uiteenliggende, laaggehouden fabrieksgebouwen aan te leggen en ruimte te hebben voor de grote aantallen auto's van werkne mers en bezoekers. Dergelijke grote terreinen zijn alleen buiten de eigen lijke woonsteden te vinden of in de nabijheid van de voorsteden. Daar het op- en neerreizen per auto een natio naal gebruik is geworden, moet de industrie zich aan een snelverkeers- weg vestigen en dat is nu juist de plaats waar „de stad van de toe komst" begint. Volgens het nieuwe programma voor de aanleg van snelverkeerswegen zal een net van wegen ter lengte van 64.000 kilometer de dichtbevolkte ge bieden verbinden, waarvan de „lint bebouwing" als het ware een noodza kelijk gevolg zal zijn. Lintbebouwing Deze bebouwing zal zich over een lengte van honderden kilometers langs de snelverkeerswegen uit strekken, in plaats van. zoals dat nu het geval is, zich waaiervor mig uitstrekken vanuit een mid delpunt, waar de wolkenkrabbers dicht opeen staan. De spaarzame opritten naar de snelwegen vertak ken zich in het land meer en meer en vormen de secundaire wegen van de „stad der toekomst", waar langs de eensgezinswoningen staan elk omgeven met een tuin. Een dergelijke lintbebouwing, die vrij wel niet door open stukken wordt onderbroken en meer de indruk geeft van een landelijk stadje dan van de ouderwetse woonstad, kap men al op vele plaatsen aantref fen. Een daarvan, waarby het in dustriële karakter sterk naar vo ren komt, loopt van Boston naar Washington, D.C., een afstand van ongeveer 720 kilometer; een ande re de „Steel Belt" loopt tussen Pittsburgh. Pennsylvanië. en Cle veland in Ohio, een derde is de „Industrial Riviera", die de zuid westelijke oever van het Michigan Meer omzoomt. Verder loopt er een dergelijke gordel van Los Angeles naar San Diego en een uitbreiding naar het zuiden van San Francisco uit. In de noordweste lijke staat Washington ligt het gebied Seattle-Tacoma en in Texas zijn Dal las en Fort Worth aaneengegroeid en strekken zich meer en meer in de richting van de prairie uit. Ook „industriële parken" ziet men veelvuldig van New Jersey tot in Ca- lifornië, waarby ultramoderne fabrie ken zich aanpassen aan het landschap en door grasvelden en tuinen vanaf de weg byna niet meer zyn te zien. Hoe zich dit alles nu verder zal ontwikke len en welke gevolgen het zal mee brengen, twee voordelen treden onbe twistbaar aan de dag „de grote open ruimten", waarvan Amerika er nog vele bezit, blyven onaangeroerd en de langgerekte stad zal de bevol king in staat stellen van de natuur te genieten en verre te blijven van de fabrieksschoorstenen en de verkeers drukte, die er in de allereerste plaats toe bijgedragen heeft, de mensen uit de steen- en betonmassa's der grote steden te verdrijven. De export van sla Zwitserland heeft besloten, dat de periode waarin sla in dit land mag worden ingevoerd, voorlopig zal wor den verlengd tot 27 april. Oorspron kelijk was door Zwitserland bepaald, dat de invoer van sla slechts zou mo gen plaatsvinden tot 21 april. Vanuit ons land wordt wekelijks nog heel wat sla naar dit land verzonden. In de tweede week van april bedroeg het naar Zwitserland geëxporteerde kwantum nog 70 ton. België en Luxemburg hebben besloten met in gang van 24 april de invoer van Ne derlandse sla weer toe te staan. Er is wel de bepaling gemaakt dat enkel a-kwaliteit mag worden ingevoerd. Verder blijft ook de exportheffing voor sla naar België en Luxemburg bestaan. Deze is afhankelijk van de Nederlandse veilingsprijs. Voor 24 april was de heffing 6 ct. per krop. De prijs van de sla is deze week on der invloed van grote vraag voor binnen- en buitenland iets aangetrok ken. Voor de beste a-kwaliteit werd gisteren II tot 12 cent per krop be taald. Voorspelling kwam uit Een rondtrekkende zigeunerin heeft een rijwielhandelaar bij Bergen op Zoom voorspeld, dat hij een erfenis zou krijgen, waarop hij goed moest passen want deze zou hem worden ontstolen door een van zijn kennissen. De handelaar S. was inderdaad zo fortuinlijk, zodat hij de beschikking kreeg over een bedrag van rond 1500.Bij het sluiten van zijn zaak op dinsdagavond bemerkte hij even wél, toen hij zijn portefeuille met het geld mee naar net woonhuis wilde ne men, dat een ander hem was voor ge weest. Hoe men zocht, de portefeuülè was en bleef zoek. De rijkspolitie in Halsteren werd ge waarschuwd, die onmiddellijk naging welke mensen zo tot de kennissen kring van de bestolene behoorden. Al spoedig kon A. A. uit Halsteren wor den aangehouden, een vaste klant van de rijwielhandelaar. De man ontkende iets van de diefstal te weten, maar hij is in afwachting van de resultaten van het onderzoek voorlopig vastgehou den. Bang voor dropping uit vliegtuig Het begint er zo lang zamerhand op te lijken, dat Zeeuwsch-Vlaan- deren een onveilig ge bied is voor „histori sche figuren". In het begin van deze maand zette Reinaert de Vos het stadje Hulst op stelten door de plaat te poetsen en naar Axel uit te wijken, en thans houdt Jantje van Sluis de gemoede ren danig bezig in het oude vestingstadje. In de nacht van ivoens- dag op donderdag is de klokkenluider van het Belfort, die als 'n eenzame waker in de hal van het stadhuis stond, door onbeken den meegenomen en is tot nu toe onvindbaar. Dit is min of meer een ramp voor de Sluize- naren, want Jantje is vooral in deze dagen een belangrijke figuur. Zaterdagmiddag name lijk de openingsdag van de expositie I" zou liet houten manneke gedropt wor den uit een vliegtuig. In Sluis mompelt, men reeds, dat Jantje, die door het oorlogsge weld in, van 'het Middeleeuwse stadhuis stortte, bitter weinig voelt voor een tweede tuimeling! De inwoners van Sluis houden zich thans met de vraag bezig wie de onverla(a)t(en) wél mogen zijn. die hun klokkenluider hebben medegenomen. Sommi gen vermoeden 'n stu dentengrap van de stu- diekring St. Anna ter Muiden, maar hardop icordt dat niet gezegd. De organisatoren van S.P. I. zitten intussen met de handen in het haar. Men hoopt nu maar, dat houten Jan nog voor zaterdag te recht is, want tenslot te is hij het symbool van Sluis. En feestvieren zonde. Jantje doen de Sluize- naren toch liever niet Binnen een maand verdrag over V.S.-hulp aan Polen In Washington ls donderdag bekend geworden, dat de Ver. Staten binnen een maand een overeenkomst met Po len hopen te tekenen. Regeringsambtenaren verklaarden, dat de Ver. Staten Polen 105 miljoen dollar hebben aangeboden en wel 30 miljoen voor leningen om machines voor de mijn- en landbouw etc. te kun nen kopen en 75 miljoen voor de aan koop van landbouwoverschotten. Nieuwe chef voor de luchtmachtvoorlichting De chef van de luchtmachtstaf deelt mede, „dat het hoofd van de lucht machtvoorlichtingsdienst, de heer W. van Veenendaal, de minister van oor log heeft verzocht met ingang van 1 september a.s. te mogen worden ont heven van zijn functie. Het verzoek houdt onmiddellijk verband met een geaccepteerde opdracht voor een door ae heer Van Veenendaal te onderne men wereldreis, die om technische re denen niet met ziin functie kan wor den gecombineerd. Het ligt in de be doeling, dat de heer K. Akkerman hem 1 september zal opvolgen". De heer Akkerman is thans werk zaam bij de K.LM. Hij heeft tot voor enkele jaren reeds geruime tijd bij de luchtmaehtvoorlichtingsdienst ge werkt. Jongeman door elektrische stroom gedood In de Prinses Margrietkazerne te Wezep is woensdagmiddag een ern stig ongeluk gebeurd, dat aan de 19- jarige verwarmingsmonteur M. C. van den Beid uit Zwolle het leven heeft gekost. Van den B. was in de kelder onder het badhuis bezig het in wendige van een verwarmingsketel te reinigen met een elektrische staalbor- stel. Daarbij schijnt hij door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak met de elektrische stroom in aanraking te zijn gekomen. Een collega, die buiten de ketel stond, bespeurde onraad en waarschuwde onmiddellijk een mili taire arts. Enkele ogenblikken later overleed het slachtoffer. Weer toeneming misdaad in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse federale bureau van onderzoek de F.B.I., heeft in zijn verslag over de in 1956 in de Verenig de Staten gepleegde misdrijven ver klaard, dat het aantal misdaden in dat jaar in vergelijking met 1955, met 13.3 procent is gestegen. Door de misdrijven werd, in 1956 voor 440.000.000 dollar dat is 1.694.000.000 gulden schade aan gericht. Hugh Caitskell, de leider van de Britse Labourpartij, die op het ogen blik voor politieke besprekingen in Rome vertoeft, heeft voor een dagje de politiek de politiek gelaten, en is, gekleed in een overall ter bescher ming tegen de modder, gaan graven in een Étruskisch graf in de Nekro- Ïiolis van Cerveten, bij Rome, waar lij tot zijn grote trots een met mod der gevulde, maar volkomen gave vaas opgroef. De foto laat zien hoe hij trots glimlachend zijn vondst schoonmaakte. Prins Willem IV eerste in haven van Chicago. Het Nederlandse schip „Prins Wil lem IV", met vlaggen wapperend over de hele lengte van het dek. heeft woensdag een race van zeven dagen van Montreal uit gewonnen en werd het eerste buitenlandse schip, dat deze lente de haven van Chicago bereikte. Het 1535 ton metende vrachtschip versloeg daarbij de „Villa de Mon treal" van Frankrijk en de „Volx- holm" van Zweden in de wedstrijd naar de haven van Chicago. Havenautoriteiten hebben gezegd, dat het volgens hun heugenis de vroegste tijd was, waarop een buiten lands schip de haven van Chicago binnen was gelopen. De „Prins Willem IV" behoort aan de maatschappij Zeetransport, Rot terdam. Wereldomroep was in 1956 6140 uur in de lucht Radio Nederland Wereldomroep is in 1956 rond 6140 uur in de lucht ge weest. Op werkdagen waren er steeds 15 uitzendingen, waarvan vijf in het Nederlands, vier in het Engels, drie in het Spaans en één in het Arabisch, Indonesisch en Afrikaans, De ont vangst van deze uitzendingen is het afgelopen jaar beter dan voorheen §eweest. dank zij de twee nieuwe zen- ers van 100 kw, die de Wereldom roep in de loop van 1956 ter beschik king kreeg. Vooral de ontvangst in Indonesië en het Verre Oosten verbe terde aanzienlijk, zo wordt in het jaarverslag 1956 van de Wereldom roep opgemerkt. Het jaarverslag wjjst er verder op, dat men er met deze nieuwe zenders nu niet helemaal is. omdat de concur rentie in de ether steeds groter wordt. Maar. zo wordt opgemerkt,- Neder land heeft nu Sn ieder geval weer de middelen om zijn positie in de ether te verdedigen in afwachting van een nieuwe internationale golflengten- overeenkomst. Kilometerdag voor actie „Goed-Zo" op 26 april Enkele ondernemers, die nauw be trokken zijn bij het vervoer over de weg hebben na overleg met een aan tal eigen vervoers- en beroepsver voersbedrijven het plan opgevat op al le beroeps- en eigen vervoerders een beroep te doen aan de „Goed-Zo"-actie medewerking te verlenen in de vorm van een speciale „kilometerdag". Na overleg met de organisatoren dag 26 april te beschouwen als „kilometerdag voor Goed-Zo". Op de ze dag zal. voor elke gereden kilome ter 'tenminste) één cent afgedragen worden voor de lydende en ernstig getroffen kinderen. Zoals bekend zal op 9 mei aanstaande het Residentié-orkest een con cert te Vlissingen geven in de Jacobskerk in het kader van de De Kuyter- herdenkingen in de geboortestad van de grote admiraal. Voor dit concert Is een speciaal programma samengesteld, dat de organisatoren weliswaar aanvankelijk enige moeilijkheden opleverde immers de verbinding van De Ruyter met muziek Is niet eenvoudig maar die uiteindelijk toch wel past in de herdenkingssfeer. Men koos namelijk Beethovens Eroica, de „helden-symfonie" van deze grote componist en voorts zal uitgevoerd worden de De Ruyter-ouverture van Henk Stam, welk werk zoals bekend door deze componist in opdracht van het gemeentebestuur werd geschreven. Concert in kader van De Ruyter-herdenking Behalve deze „herdeningswerken" zal Herman Krebbers concert meester van het Residentie-orkest Mendelssohn's vioolconcert spelen, 's Middags verzorgt het Residentie-or- van de Goed-Zo-actie is besloten vrij- Jtest, dat onder leiding van Willem •an Otterloo staat, een jeugdcobcert, waarvan het programma aan Beetho ven is gewijd (Egmond-ouverture en de Symphonie pastorale). Dit jeugd- concèrt zal niet alleen worden bijge woond door Vlissingse scholieren, BLOKKERING MOGELIJK STRUIKELBLOK Ondanks politieke tegenstellingen weinig kans op kabinetscrisis (Van onze parlementaire redacteur) Ook in de politiek werpen grote gebeurtenissen hun schaduwen vooruit. Vóór 1 juli a.s. zullen de wettelijke voorbereidingen van d? huurverhoging, die op deze datum moet ingaan, hun beslag gekregen dienen te hebben. Binnenkort zullen de wetsontwerpen dus in het parlement behandeld worden. Het zijn zeer gewichtige wetsontwerpen neerkomende op de ver hoging van de bestaande huren van de in het algemeen vóór de oorlog gebouwde huizen met 25 pet. en blokkering van de helft van de opbrengst dezer verhoging ten bate van verbetering en vernieuwing der woningen. Bovendien zullen enkele fiscale maatregelen getroffen worden. Op zichzelf beschouwd is hier sprake van belangrijke wetsontwerpen, omdat van een zeer grote bevolkingsgroep een aanzienlijk offer gevraagd wordt, omdat zij een loonsverhoging van twee procent noodzakelijk maken en omdat de oude huren weer een stap dichter naar een verantwoord peil gebracht worden. Zij zijn in politiek opzicht van het uiterste gewicht, omdat zij de toets steen vormen voor de hechtheid van het huidige kabinet-Drees Geen won der dus, dat de behandeling van de huurvoorstellen reeds thans herhaal delijk in politieke artikelen en ge schriften, hetzij rechtstreeks, hetzij zijdelings onderwerp van bespreking is. De politieke achtergrond van de komende debatten wordt in wezen ge vormd door de langdurige en moei lijke onderhandelingen, die geleid hebben tot de vorming van het minis- terie-Drees, dat zijn bestaansrecht niet ontleend aan de overtuiging bij het Nederlandse volk, dat een sterk en hecht team de touwtjes in handen heeft gekregen, maar aan de droeve omstandigheid, dat m de bestaande politieke constellatie geen beter ka binet te formeren was. Het bevredigt dus niemand. De vraag is nu. of men het zal aandurven, om het weg te stemmen. De behandeling van de huurwet zou daarto? een gemakke lijke gelegenheid bieden. De huurverhoging vormde name lijk al het grote struikelblok bij de formatie. De P .v. d. A. verlangde huurverhoging met „afroming", dat wil zeggen, een huurverhoging, die niet de eigenaars ten goede zou ko men althans niet geheel doch die de staat door middel van een huurbelasting gedeeltelijk aan de eigenaars zou ontnamen teneinde mel de opbrengst van die belasting de woningbouw te financieren De andere partijen wezen de huur verhoging resoluut af. Er is toen een compromis gevonden, neergelegd in het over enige tijd in de Tweede Ka mer aan de orde komende wetsont werp en bestaande in een huurver hoging van 25 pet., waarvan de helft geblokkeerd zal worden. Verhoging van 12Y2 pet Het is duidelijk, dat ook dit voor stel eigenlijk niemand bevredigt. Vandaar, dat men van verschillen de kanten bezig is er aan te trek ken. Het Chrisrelijk Nationaal Vakverbond en de Katholieke Ar beiders Beweging lanceerden het denkbeeld van een huurverhoging van 1213^(p>ct. Daarbij zou ook de blokkering, waarvan men een massa dure administratieve romp slomp verwacht en waarvan som migen zelfs be: wij fel en of zij praktisch uitvoerbaar is. kunnen vervallen. In „De Gids", het or gaan van het C.N.V., is berede neerd, dat een loomcompensatie van 2^ pet. bij een huurverhoging van 25 pet. niet voldoende' is voor de arbeiders in de hogere gemeen teklassen, dat is in de middelgrote en grote steden. Da verhoging zou daar 3 a 3',4 pet. moeten bedragen. Aangezien gevreesd wordt, dat de overheid hieraan niet haar goed keuring zal hechten, omdat deze loonsverhoging ongetwijfeld ook de prijzen weer in beweging zou brengen, is bij C.N.V. en K.A.B. de gedachte aan een huurverho ging van 1214 pet. gerezen. Van. antirevolutionaire zijde is ze ker verzet tegen de blokkering te verwachten. De voorzitter van de a.r.- fractie in de Tweede Kamer, de heer Bruins Slot, schreef als hoofdredac teur van „Trouw" dst bij de Kabi netsformatie uitdrukkelijk vastge steld is, dat de blokkering in de praktijk aanvaardbaar zou moeten zijn. „Dit is niet het geval", zo voeg de hij er aan toe. Ook de V.V.D. verwerpt blokke ring. De C.H.U. voelt er niet voor en de K.V.P. loopt er niet mee weg. Daartegenover heeft de heer Evert Vermeer, voorzitter van de J\ v. d. A. en lid van de Tweede Kamer, toen hij het congres van de Vrouwenbond van de P. v. d. A. toesprak, gezegd, dat er huurverhoging met afroming in elk geval met blokkering komt, of geen huurverhoging! En de socialisti sche minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer Suurhoff, heeft verklaard als zijn persoonlijke j opvatting te huldigen, dat de huur- Gereformeerde predikanten verhoging met blokkering gezien moet worden als een compromis, dat doch ook door leerlingen van onder wijsinrichtingen uit Middelburg. In dit verband is het merkwaardig, dat in Middelburg grote belangstelling bestaat onder de docenten en leerlin- fen van de middelbare scholen voor it concert, terwjjl die belangstelling op de Vlissingse middelbare school, vreemd genoeg, maan. matig is. Ter- wijl hethier toch om een unieke ge beurtenis gaat.... Bovendien kan men dit concert beschouwen als een ge schenk door het Vlissingse gemeente bestuur aan de middelbare scholieren ter gelegenheid van de De Ruvter- herdenking Dank zij de aanzienlijke gemeentelijke subsidie immers be hoeft de toegangsprys niet hoger dan 0,75 te liggen. Ook voor het avond concert worden lage entreeprijzen geheven, variërend tussen een en drie gulden, eveneens mogelijk dank zij de niet onaanzienlijke spbsidie der ge meente. VROEG AANVANGSÜUR. Met de kaartverkoop wordt van daag begonnen. De kerk is daartoe ingedeeld in een aantal vakken, aan geduid met letters. Men koopt eon kaart voor een bepaald vak, doch in dat bewuste vak worden geen indivi duele plaatsen gereserveerd. Op elk verkoopadres voor de kaarten is een plattegrond aanwezig, waarop de vakken staan aangegeven. Het avondconcert begint reeds om half acht. Dit vroege aan- vangsuur is om twee redenen ge kozen: in de eerste plaats omdat het orkest per extra trein reist en dus aan bepaalde tijden is gebon den. en voorts om de Zeeuws-Vla mingen gelegenheid te geven nog per gewone dienstboot Vlissingen Breskens huiswaarts te kunnen gaan. Een extra boot behoeft dus niet te worden ingelegd. Zoals be kend wordt de organisatie van beide concerten vergoed door de Zeeuwse Volksuniversiteit. De uitvoering van de De Ruyter- cantate. die destijds moest worden uitgesteld in verband met ziekte van Jan Kuiler, is thans vastgesteld op 28 juni aanstaande. tijdens de kabinetsformatie tot stand gekomen is. Ook de andere socialisti sche ministers denken er ongetwijfeld ook zo over. Men mag hieruit aflei den, dat van de kant van de P. v. d. A., welker vertegenwoordigers in het parlement het ai erg genoeg vinden, dat zij de huurbelasting hebben moe ten laten vallen, geen duim breed zal worden toegegeven. Zo zijn de tegenstellingen duidelijk gemarkeerd. De voo-maamste politie ke partijen gevoelen, dat zij in een onaangename positie verkeren. Zou de Tweede Kamer de blokkering af stemmen, dan treden de socialistische ministers uit het Kabinet en dan zit ten we dus in een kabinetscrisis in optima forma. Dus het ontwerp-huurwet maar voorzichtig slikken in zijn tegen woordige vorm? Ondanks de be zwaren, die men er tegen heeft? Het schijnt, wil men een kabi netscrisis voorkomen, de enige mo gelijkheid. Men wenst inderdaad een crisis te vermijden Hij zou namelijk opnieuw tot een langdu rige periode van moeilijk onder handelen zonder r>en bevredigend resultaat leiden. £r is op het ogen blik geen beter kabinet samen te stellen dan het zittende Kabinet- Drees te Utrecht bijeen Te Utrecht is gisteren de Jaarverga dering begonnen van de vereniging van predikanten van de Gereformeer de Kerken in Nederland. De voorz. ds. P. D. Kuiper uit Sassenheim. ver welkomde o.a. urof. dr. F. W. Gros heide in een delegatie van de Her vormde predikantenvereniging. De kerk. zo merkte ds. Kuiper op, is tot het besef van haar terreinver- lies gekomen. Zij moet penetreren in het volksleven, omdat het behoud van het volk ook haar behoud is. De pre diking is thans korter, directer, ge durfder. actueler, maar spreker durft niet te zeggen ook dieper. De kerk moet in de beste zin des woords met haar tijd meegaan, maar zij mag de stijl van haar verkondiging niet ont lenen aan de wereld. I De kerk mag de barmhartigheid niet verwisselen m" Prof. dr. N. H. Ridderbos, hoog leraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, sprak hierna over „het oude testament in de geschiedenis". In de avondvergadering bracht ds. D Scheele uit Assen hét Jaarverslag uit. waaraan wij ontlenen, dat de ver eniging ruim 800 leden telt. De voorzitter deed een mededeling over een door het bestuur uit te schrijven prysvraag over een theolo gisch onderwerp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7