KAPPIE reis» naar een achtergebleven gebied Agenda „KINDERZORG" VERLIEST EEN EMINENTE VOORZITTER WALCHEREN ZATERDAG WEER EERSTE NA OORLOGSE WANDEICONCERT VRIJDAG 26 APRIL 1957 PROVINOIALB ZBBUWSB COURANT Vijftigste jaarvergadering vereniging „Kinderzorg" De vereniging „Kinderzorg" te Mid delburg houdt naar 50e jaarvergade ring op donderdag 9 mei a.s. des v.m. 10 uur in de gymnastiekzaal van „Kinderzorg". In de morgenvergade- ring komt het huishoudePyk gedeelte aan de orde. De secretaris, ds. F. H. A. van der Wind van Serooskerke (W.), zal de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag over 1956 uitbrengen. De penningmeester, de heer A. C. Burger, za] rekening en verantwoor ding doen over 1956. Het bestuur vraagt voorts machtiging tot aankoop van twee personeelswoningen Be stuursverkiezing zal moeten geschie den wegens periodieke aftreding van de heren R. Batten. G. M Bréas, A C. Burger J. Germing en J. Jasperse en wegens bedanken van de heren ds .T. van der Graaff. ds. CJP Lam en D. Vleugel (allen aftredend 1957) en jhr. mr. T. A. J. W. Schorer) aftre dend 1958). Ook zal voorzien moeten worden in de vacatures in verband met vertrek uit Zeeland van dr. B. Breek en ds. G. H. van Willenswaard. In de middagvergadering zal de film „De parapluie" worden vertoond, ingeleid door de heer H. Verdam, psycholoog van de vereniging „Kin derzorg" te Middelburg, waarna er gelegenheid tot discussie zal zijn. Eerste verkoop van Bramley Seedling te Goes Op de veiling te Goes zijn donder dagmiddag de eerste Bramley Seed lings afkomstig uit de gasbewaring weer ten verkoop aangeboden. Het aanbod beliep een kwantum van 20 ton. Voor deze keukenappelen, waar voor al verschillende jaren van bui tenlandse zijde belangstelling bestaat, deden het wat de priis betreft be paald niet slecht. Voor de sortering in de maat van 80—90 mm werd een prijs afgedrykt van 64,90, de maat 70—80 mm ging van 52.70 tot 54.70 terwijl de sortering 65—70 een prijs noteerde van 33.40 Alles werd ge kocht voor Belgische rekening. Vol gende week wordt op de veiling te Kapeile eveneens een begin gemaakt met de verkoop van Bramley Seed- !:nsr De bewaring van Bramley Seed ling geeft al verschillende laren in de gascellen goede resultaten te zien, zodat ze tot ver ln het voorjaar be waard kunnen bljjven. VANDAAG Goes „De Prins van Oranje": ring „Onderling Kunstgenot", DS. G. H. VAN Wil,LENS WAARD ....eminente voorzitter.... melijk de geestelijke verzorging op zich van de Rekkense inrichting. Tij(dens de middagbijeenkomst van de jaarvergadering, die op 9 mei a.s. gehouden zal worden in de gymnas tiekzaal van „Kinderzorg" aan de Veersesingel te Middelburg, zal er afscheid genomen worden van ds. Van Willenswaard en dr. Breek. Hier na is er van half vijf tot half zes ge legenheid om afscheid te nemen van het predikantenechtpaar uit Dom burg. ZEER BIJZONDERE FIGUUR Ds. G. H. van Willenswaard vertrek! naar Santpoort Het bestuur van de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg onder gaat per 1 juni aansta inde een ernsti ge „aderlating". Ds. G. H. van Wil lenswaard uit Domburg, sinds 1 juli 1947 drie jaar secretaris en zeven jaar voorzitter, zal de vereniging verlaten in verband met zijn benoeming tot predikant te Santpoort. Ds. H. M. Strating uit Goes, vice-voorzitter, ver klaarde ons het moeilijk om in woor den uit te kunnen drukken, wat deze Domburgse predikant voor „Kinder zorg" betekend heeft. Met inzet van zijn volle persoonlijkheid heeft ds. Van Willenswaard namelijk geduren de die tien jaar alle moeilijkheden, die zich in de vereniging voordeden, aangevat en met het vertrek verliest „Kinderzorg" een voorzitter, zoals er niet snel een zal terugkomen, aldus zei ous ds. Strating. Deze wel zeer bijzondere figuur in het verenigingsleven van „Kinder zorg" heeft in de zeven jaar van zijn voorzitterschap, waarin heel wat is veranderd, ook ten opzichte van de kinderbescherming, het schip van „Kinderzorg" op rustige wijze in de juiste koers gehouden! Uiteraard is de vereniging verheugd, dat ds. Van Willenswaard zijn benoeming gekre gen heeft naar Santi-oort. maar aan de andere kant laai hij hier toch een lege plaats achter Behalve zijn vele oemoenneen voor „Kinderzorg", had deze predikant ook zijn werk bij do hervormde ge meente van Domburg. En juist door dat vele werk voor „Kinderzorg'was ds. Van Willenswaard veel weg uit zijn gemeente. De gemeenteleden in Domburg hebben misschien wel eens wat gemopperd, maar het zegenrijke werk voor de vereniging is toch ook de pastorale verzorging ten goede ge komen. „Ik heb een stuk geestelijke verzorging in „Kinderzorg" gekre gen", zo zegt ds. Van Willenswaard zelf. Zo heeft dus ook de gemeente van Domburg er iets voor teruggekre gen. Het bestuur van de vereniging is de hervormde gemeente er dan ook ten zeerste dankbaar voor, dat zij haar predikant zo dikwijls heeft af gestaan. Met overleg Zo is het opvangcentrum-door gangshuis, waarover wij elders in dit blad schrijven, uit het „brein" van ds. Van Willenswaard ontspro ten. Rustig en met overleg heeft hij dit plan voorbereid, een plan, waarvoor de vereniging hem grote dank verschuldigd is. In zijn nieu we gemeente wordt de scheidende voorzitter naast predikant ook geestelijk verzorger van de psy chiatrische inrichting van Noord- Holland. Ds. "Strafing zal tot het tijdstip, dat er een opvolger ge vonden is, bet voorzitterschap waarnemen. Het „Kinderzorg"-oestuur verliest per 1 mei nog een medewerker, na- melijk dr. B. Breek, die evenwel vol ledig bij het kinderbeschermingswerk blijft betrokken. Dr. Breek neemt na- Katwijks motorschip bij Terneuzen gezonken Tengevolge van ovcrspocllng kwam het 101 ton metende «chip „Marle" uit Katwijk aan Zee, geladen met schelpen, ongeveer 2 kilometer buiten Terneuzen ln moeilijkheden, waarna het zonk. De vijftig-jarige schipper. J. van de P. en diens 26-jarige knecht C. O.. beiden uit Katwijk, hadden zich even tevoren te water beeeven en werden door de sleeoboot ..Passé Partout". kanitein P. Bosma. in Terneuzen aan wal gebracht, waar zil op het politie bureau door bemiddeling van de dienst voor maatschappelijke zorg van bovenkleding worden voorzien. Kringvergadering Ned. Rode Kruis De lering Zeeland van het Neder landse Rode Kruis zal op 18 mei a.s. in hotel „Centraal" te Goes haar jaarlijkse kringvergadering houden. Tijdens deze vergadering zal het pro vinciaal campagnebord 1956 aan de Kring Zeeland worden uitgereikt, omdat Zeeland het afgelopen jaar de eerste plaats bezette met de op brengst van de Jaarlijkse inzameling. Ook het afdeiingscampagnebord '56 zal worden uitgereikt en wel aan de afdeling St. Philipsland die als afde ling de grootste opbrengst bij de in zameling behaalde. Verder zal ter sprake worden gebracht het eindre sultaat van de ledenwerfactie van 't afgelopen winterseizoen en de aan staande boottocht voor chronische in validen De heer D. van Kleef, hoofd van het Jeugd Rode Kruis te Den Haag zal een inleiding houden over 't werk van het Jeugd-Rode-Kruls, MIDDELBURG Prachtige kleurenfilms over schoonheid van Zuid-Afrika „De schoonheid van Zuid-Afrika" was als titel meegegeven aan een se rie prachtige kleurenfilms over dit land, die woensdagavond in café restaurant „Wöhler" te Middelburg gedraaid werden voor de leden en ge nodigden van de afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. De cineasten van de Zuidafrikaanse Toeristen organisatie bleken hun vak uitstekend te ver staan, want zij brachten een aantal rolprenten, waarvan veel te genieten viel. De eerste film gaf het leven en de gewoonten weer van de Afrikaan se bosjesmannen. Interessant was het te zien, hoe deze vrijwel nog onbe schaafde wereldbewoners in hun on derhoud voorzien. Treffend was het verzamelen van water, dat zij het grootste deel van het jaar moeten mis sen. De tweede film „Durban Dairy", liet de vakantiegenoegens zien van een Amerikaans meisje, van het „sur- friding" op de lange brekers van de oceaan tot een bezoek aan de ma jestueuze rotsplateaus in de omgeving van deze moderne wereldstad. De der de rolprent had Zuid-Afrika's ko ninkrijk van de dieren tot onderwerp, namelijk het Kruger National Park. Voortreffelijk waren de opnamen van de ln dit park levende dieren. Men kan geen dier opnoemen of liet leeft in dit „koninkrijk", van de goudvis tot de olifant en de rinocheros. Voorts was er nog een film, speciaal voor de hen gelaars onder de bezoekers. Zij kre gen het kweken, sorteren, uitzetten, distribuéren enz. van vissen te zien. zien. De heer C. Sanderse sprak een openingswoord en deelde verder mee, dat op woensdag 22 mei onder des- u&i i>u «uciiouag mei unuci uco voor ae vussingsc middenstanders kundige leiding een bezoek zal wor- een jaarlijks terugkerend evenement, Verbouwing belastingkantoor. De gemeenteraad van Vlissingen, die aanstaande vrijdag bijeen komt, zal moeten hesluiten over een voor stel van B. en W. om een krediet te verlenen voor het treffen van enkele voorzieningen aan het belastingkan toor aan de Zeilmarkt. De kosten van de verbouwing, welke bestaat uit het veranderen van de ingang, alsmede het inrichten van een kluis en een ar chiefruimte, worden geraamd op 5800. In verband met het feit, dat de te maken kosten in dergelijke ge vallen in de huursom verdisconteerd kunnen worden, stellen B. en W. voor tot deze verbouwing te besluiten en het college het gevraagde krediet te verlenen. Na het gereedkomen van de verbouwing kan dan in overleg met de Rijksgebouwendienst een nieuwe huursom vastgesteld worden. Huldiging leden A.N.M.B. De afdeling Vlissingen van de al gemene Nederlandse bedrijfsbond voor de metaalnijverheid en de elek tronische industrie organiseert op maandag 29 april a.s. te acht uur een huldigingsbyeenkomst in „Britannia". Op deze avond zullen een zeventigtal leden worden gehuldigd in verband met het feit, dat zij 40 of 25 jaar lid zijn van deze organisatie of van een bij het N.V.V. aangesloten organisa tie lid zijn geweest.' Bezoekers uit Folkestone De middenstandsvereniging „Ge meenschappelijk Belang" te Vlissin gen belegt zaterdagavond een gezel lige avond in het Strandhotel. Men ontvangt dan de jaarlijkse bezoekers uit Folkestone, leden van de Cham ber of Trade in deze Engelse kust plaats. Dit contact met Folkestone is voor de Vlissingsc middenstanders den gebracht aan de bossen te Dom burg. Voor de kinderen op koninmnnedaq Buurtverenigingen brengen filmvoorstelling De buurtverenigingen in Vlisisngeri Badhuisstraat en omgeving", „De Posthoorn", „Het Eiland", Nieuwen- dijk. Hobeinstraat en omgeving, Paul Krugerstraat en omgeving. Spuistraat en omgeving, geven op koninginne dag des middags te 2 30 uur een film voorstelling voor de kinderen van 6 tot 14 jaar in het Concertgebouw. Ver toond zullen worden de Nederlandse film „Het vliegende oog" alsmede en kele aardige tekenfilms. Voor zover thans bekend zal de mu ziekvereniging St. Caecilia van 810 uur des avonds in de muziektent op het Bellemypark concerteren en Cres cendo van 8—10 uur op het plein bij de Johanneskerk. Schoorsteenbrandje In een pand in he' Havendorp ont stond donderdagmiddag een schoor steenbrandje. De brandweer die direct gewaar schuwd werd was snel ter plaatse en slaagde erin de brand in de kiem te smoren. Er was vrijwel geen schade. waaraan veel waarde wordt gehecht- Op maandag: 29 april gaat men met de bus naar de bollenvelden. Jaarverslag VHssingse Bestuurdersbond In het jaarverslag van de Vlissing- se Bestuurdersbond. dat dezer dagen is verschenen, wordt o m. gewag ge maakt van het feit. dat de Bond vo rig jaar de vierduizend leden heeft overschreden. Het ledenaantal, dat op het eind van 1955 nog 3860 bedroeg, was op 31 december 1956 gestegen tot 4139. In zijn inleiding geeft de secretaris, de heer J. Bliek, een overzicht van de voornaamste gebeurtenissen in bin nen- en buitenland. Er wordt gecon stateerd, dat de in Vlissingen geves tigde bedrijven aan een gestadige groei onderhevig warenhet haven bedrijf had het drukker dan ooit. Dit alles opende gunstige perspectieven voor de arbeidskrachten. In een apart hoofdstuk worden de werkzaamheden van de verschillende afdelingen in het kort behandeld. Hieruit blijkt o.m., dat de A.N.M.B. een grote reorganisatie onderging. De afdeling Vlissingen der Neder landse Politiebond wordt als de grote voorvechter genoemd van de aanslui ting van deze bond bij het N.V.V.. De rekening van de penningmees ter. de heer J. Mommaas, vertoont aan inkomsten en uitgaven resp. be dragen van 9 457,67 en f 8.206,91; een batig saldo dus van 1.250,76. Jubileum P.Z.C.-agent M. Kole De heer M. Kole, die donderdag J.l. vijfendertig jaar agent-bezorger van ons blad in Kloctlnge was. heeft 's middags bezoek gehad van een deputatie uit ons bedrijf. Een der di rectieleden, de heer F. van de Velde I jr uit Vlissingen. heeft daarbH deze I trouwe medewerker dank gebracht voor zijn diensten, zovele Jaren aan I de P.Z.C. bewezen. Als geschenk werd de heer Koole een couvert met Inhoud aangeboden. TRADITIE IN MIDDELBURG HERSTELD Afdeling Oranje-Groene Kruis vergaderde De stichting diuronessenarbeid Vlissingen, een onderafdeling van het Oranje Groene Kruis, vergaderde in het hervormd verenigingsgebouw to Vlissingen, onder voorzitterschap van ds. J. Kwast, die de vergadering opende met schriftlezing en gebed. De voorzitter toonde zich verheugd over de opkomst, die hij beter noem de dan de vorige maal, toen er geen enkel lid verschenen was. Uit het jaarverslag bleek, dat dc beide zusters van de vereniging in het afgelopen jaar een frappant hoog aantal bezoeken hebben afgelegd: 13.792. Het ledental van de vereniging gaat steeds omhoog. Op 1 jan. 1956 telde de veren. 1401 leden, op 31 dec. 1957 waren er 1577 en momenteel zijn reeds 1632 mensen lid van het Oranje-Groene Kruis. Dit succes was voor een belangrijk deel te danken aan een ledenwerfactie. Vorig jaar werden 732 verplegingsartikelen uit gegeven. Dank zij de rijkssubsidie en de verhoogde gemeentelijke subsidie, die berekend wordt op basis van het ledenaantal, is de financiële positie van de vereniging vrij goed. In dit jaarverslag werd nog een bijzonder woord van dank gericht tot de twee zusters. De aftredende bestuursleden, me vrouw M. WoltersHazeu en de he ren G. Huser en A. J. Leenhouts wer den bij acclamatie herkozen. Het be stuur werd uitgebreid met de heer A H le Feber namens de Christelijke Besturenbond. Na de pauze, met kof fie en thee, werd een film vertoond over het Oranje Kruiswerk, getiteld: „De christelijke wijkverpleging in beeld", waarbij zuster Kooymans een toelichting gaf. Tot slot werd nog een korte film over het dierenleven 1' Afrika en een humoristische film van Stan Laurel en Oliver Hardy ge draaid. Nadat ds. Kwast de aanwezigen had aangespoord om mee te helpen het ledental van de vereniging te ver groten. sloot hij de vergadering met rfa^ktrebed. Feestavond buurtvereniging Voor de leden en donateurs van de j buurtvereniging „De Posthoorn" werd vorige week in het Concertgebouw een geslaagde feestavond gegeven, die werd verzorgd door bet cabaretgezel schap „De Optimisten"' onder leiding van Frits Koster cn door het ensemble „The Melody Players", dat onder lei ding van de heer S. Visser de dans muziek verzorgde.. De voorzitter van de vereniging, de heer Van Zutphen, sprak een openingswoord, waarin hij zijn vreugde erover uitsprak, dat een gedeelte van hftt „eiland" zich bij de vereniging had aangesloten, zodat het ledental met de donateurs reeds de 200 was gepasseerd. Met een non-stop cabaretprogram ma, waarvan Jo Ville? de conférence verzorgde, hielden „De Optimisten" de vele aanwezigen enige uren aan genaam bezig. Vooral de heer Koster oogstte veel succes met zijn bijzonder humoristische schetsjes. Deze caba- rettier gaf blijk van gezonde humor, hetgeen bij de aanwezigen in de smaak viel. In de pau/.e werd een ver loting gehouden. Ais dank voor het gebodene overhandigde de heer Van Zutphen na afloop van het feestelijk programma een taart aan de arties ten. Met een gezellig bal werd deze geslaagde avond besloten. Fofo-zoekrit MC „De Zeeuwen" De fotozoekrit van de M.C. „De Zeeuwen" mocht zich van de zijde der rijders in een behoorlijke belangstel ling verheugen. De deelnemers moes ten 5 gefotografeerde objecten op het eiland Walcheren opsporen, hetgeen de meeste van hen gelukte. De ob jecten bevonden zich te Vlissingen, Biggekerke, Aagtekerke, Veere en Sint-Laurens. De uitslag van de rit luidt als volgt: 1. C. Sinke; 2. mevrouw Cijsouw; 3. Houterman; 4. S. Jongepier; 5. P. de Kluis; 6. Cijsouw; 7. R. Joosse; 8. B. Wattel; 9. C. Trübbendorfer; 10. J. Dekker. De eerste deelnemer eindigde met 50 strafpunten, terwijl deelnemer no. 48 met 3625 strafpunten ala laatste eindigde. Alle deelnemers keerden met een aardig aandenken huiswaarts, terwijl voor de best geklasseerde rijders, extra prijzen beschikbaar waren. Collecten De te Axel in de jeugddienst ln de maand maart gehouden collecte voor het in stand houden van de jeugddien sten In de N. H. Kerk, bracht f 82.48 op. Door samenwerking van „Achilles" en „Excelsior" Dank zij de sportieve samenwer king van het muziekkorps „Excelsior" cn de signaalafdeling van de gymnas tiekvereniging „Achllles". beide te Middelburg, gaat aanstaande zater dag on» kwart voor acht des avond» hei eerste van een 'serie wandclcon- certen weer van start. De verenigin gen herstellen hiermee een oude tra ditie in de Zeeuwse hoofdstad, een traditie, waermce een begin werd ge maakt op 15 juli 1929. Op die datum verscheen In de Middelburgse Cou rant een ingezonden stuk. getiteld „Dc muziek komt", ondertekend met het pseudoniem „Dixi". Het doel van de schrijver was om bijvoorbeeld wat meer „muzikaal genot" in de Middel- Vierde sportweek Souburg In de week van 17 tot en met 22 juni zal te Souburg de jaarlijkse sportweek worden gehouden Het pro gramma omvat weer een aantal aan trekkelijke sportevenementen. Na een optocht der deelnemende verenigin gen naar het gemeentelijk sportter rein volgt de officiële opening, waar na de avond verder zal worden ge vuld met zevenhandbal, met daarna een selectiewedstrijd tussen twee handbalploegen. Op dinsdag zijn er gymnastiekdemonstraties waar de plaatselijke clubs Animo en Zuid westers hun beste beentje zullen voorzetten. Voordten maken ze een mars door het dorp. De woensdag staat geheel in het teken der zwem- sport, hoewel de mogelijkheid niet is uitgesloten dat alsnog die dag een roeiwedstrijd zal worden ingelast. Donderdag zal men allereerst van volleybal kunnen genieten en daarna zullen twee jeugdploegen van de voet balclubs R.C.S. en Zeeland Sport elk aar partij geven. De vrijdag is toe bedeeld aan de korfballers, waar aan vanzelfsprekend ook Animo en De Zuidwesters een werkzaam aan deel zullen hebben. Het zaterdagpro gramma omvat in de middaguren een wielerwedstrijd tussen nieuwelingen en adspiranten van Je ren- en tour club „Theo Middelkamp", terwijl des avonds R.C.S. tot besluit van de sportevenementen een voetbalwed strijd zal spelen waarvoor onderhan delingen gaande zijn met de tweede klasser Roosendaal. Daarna volgt dan de officiële sluiting. Middelburg-comb. won seriewedstrijden Domburg Op tweede paasdag speelden Oost- kapelle, VCK, Domburg en een sterke Middelburg-comb. seriewedstrijden, georganiseerd door de voetbalvereni- gingDomburg. In de morgenuren ver sloeg Domburg met 5-0 zijn buurman Oostkapelle, terwijl VCK met 4-1 het onderspit moest delven tegen de Mid delburg-combinatie. Des middags speelden VCK en Oostkapelle in de verliezersronde tegen elkaar gelijk (2-2) en toen ook na verlenging geen beslissing werd verkregen, werd VCK door het beter benutten van de straf schoppen winnaar. In ae winnaarsronde had Domburg weinig in te brengen tegen de Middel- burg-combinatie. Met rust stonden ze reeds met 3-1 achter en toen de scheidsrechter het eindsignaal aan kondigde bleek de stand tot 9-1 te zijn opgevoerd. De eindstand luidt: 1 Middelburg comb.; 2 Domburg; 3 VCK en 4 Oost kapelle. Schoolvoetbalkampioenen van Walcheren Donderdagmorgen betwistten de Walcnerse schoolelftallen, die de fina les van het schoolvoetbal gewonnen hadden elkaar het kampioenschap van Walcheren. Hoewel het weer geenszins meewerkte kregen de toe schouwers een spannende strijd te zien. die tot de volgende resultaten leidde: Afdeling A: o.l.s. Arnemuiden Bouwen Ewoutschool (Vlissin gen) 00, na strafschoppen 21, dus Arnemuiden is kampioen. Afdeling B- chr. h.b.s. II (Middelburg) rijks-h.b.s. (Vissingen) 10. Afde ling C; nyverheldsdagschool III (Vlis singen)rijks-h.b.s. (M'burg) 50. Afdeling D: rijkskweekschool I (Mid delburg) nijverheidsdagschool (Vlissingen) 21. Vandaag spelen de kampioenen in de afdeling D in Mid delburg om het kampioenschap van Zeeland. De andere afdelingen zullen de kampioenswedstrijden voor Zee land op derde pinksterdag in Goes spelen. burgse straten te brenc-n hetgeen ook voor de zakenmensen voordelig zou zijn. De senrijver nodig 1e allen, die de zelfde mening toegedaan waren uit, om hun sympathiebetuigingen aan de redactie toe te sturen. Er kwamen er zeer vele waarbij ook toezeggingen tot muzikale en andere medewerking in die richting die de redactie van de Middelburgse Courant prompt toe stuurde aan „Dixi", die later de heer L. A. Stofkoper bleek te zijn. Deze organiseerde reeds zeer spoedig een bijeenkomst met enkele andere heren, die spontaan met het voorstel om ge regeld muzikale wandelingen te hou den, akkoord gingen. Er werd toen een comité gevormd uit leden van verschillende vereni gingen cn van enkele particulieren, die op andere wijze deze aangelegen heid wilden steunen. Het comité be-, stond toen uit wijle» de heren E. Berdenis van Brrlekom, J Dronkers, A. de Vos sr., D. Dronkers en de he ren P Blaauw, mr. P C Adriaanse, A. C. Julianus, L. A Schenk W. Lou- werse, C. de Koster e.a. Een techni sche commissie werd gevormd uit de heren E. Berdeni*- van Ber'ekom, C. J. Mazure en P. U!-»auw Als secre taris fungeerde wijlen de heer M. Boasson, terwijL hei algemeen voor zitterschap werd opgedragen aan de heer Stofkoper. Succes Deze wandelconcerten, die niet alleen beoogden wat meer „le ven in de brouwerij" te brengen, maar ook ouden van dagen, gc- brekkigen en zieken wat meer le vensvreugde te brengen bleken al spoedig een succea te zijn. Niet in het minst door de krachtige me dewerking van de muziekkorpsen, dc padvinders, de gymnastiekver enigingen, de tamboers- en pijper- korpsen en niet le vergeten de grote steun van de directeur van ..Achilles", de heer J. A. Bal. De concerten werden dus door pu bliek en winkeliers (die gebaat waren bij drukke straten) op prijs gesteld, -maar de uitvoerenden oogstten ook de dank van de tehu'zen voor ouden van dagen, het ziekenhuis enz., waar meermalen werd geconcerteerd. „Ex celsior" en Achilles zu'ten overi gens niet alleen muziek in deze in stellingen brengen, .naar de muzi kanten zullen ook 1- M ddelburgse buitenwijken „ged<< door deze ingezeu-r.t i waardeerd zal worden hetgeen gelijk ge- O.- EN W.-SOUBURG COLLECTEN De opbrengst van de Emmabloem- collecte te Oost- en West Souburg be droeg 244.40. 9 „Hier, Kap'tein", meldde de scheepsjongen opgewon den ..Dit Is nel gebracht door een mijnheer met een hoge hoed Hij was van het gerecht, /ei hij Ei was een hoop haast bij," „Van net gerecht?" her- naaide Kapple verbaasd Hij scheurde de enveloppe open en naaide eeD groot papier «-voorschijn. waar boven me- fraaie letters stond geö-ukt DAGVAAR- DING Met gefronste wenk brauwen begon de gezag- voerdet te lezen Naarmate hij vorderde kreeg zun ge zicht een steeds hoget kleur Uiteindelijk brachi hij zijn vuist met een dreu nende slag op de toonbank „Wel. alle lamgeslagen zeekakelobbesen i" donder de Kapple ..Het toppunt!" HIJ begon opnieuw te ie- zen. luidop ditmaal. .Mm eh inzake een aanvaring tussen nei s'.eepvaartuig Kraak in eigendom toebehorenui beter bekend als Kappie en het zeiljacht .Schel vis", toebehorende aan Egidius J Munniemaker. welke laatste de heer Knels, Wobbe aansprakelijk „Als ik bet niet had gedachtbegon Lange jewier in R.K.F.C.-ZEELAND SPORT 1—2. De 21-zege, die Zeeland Sport op R.K.F.C. behaalde, was enigszins ge flatteerd. Wel was de opbouw van de aanvallen bij de gasten beter ver zorgd, maar de Brabanders pasten zich beter aan aan het harde veld en zij vertoonden over het algemeen meer strijdlust. Overigens had deze wedstrijd meer van een vriendschap pelijk partijtje weg dan van een „ge wone" competitiewedstrijd. Invaller K. v. d. Kreeke maakte voor Zeeland Sport na 20 min. spelen het eerste doelpunt, na een aarzeling in de R.K.F.C.-verdediging (01) en 5 min. nadien vergrootte C. Hubregt- se de voorsprong met een keurige kopbal uit een goc-d genomen corner (02). Aanvankelijk leek het er op, dat de Vlissingers een gemakkelijke overwinning zouden behalen, maar toen de thuisclub na de rust uit een ander vaatje ging tappen, moesten alle zeilen worden bijgezet. De defen sie van Zeeland Sport kweet zich echter goed van haar taak en verder dan één doelpunt, in de tiende minuut na de hervatting gescoord, kwamen de Brabanders dan ook niet. Het word zodoende 21 voor de Vlissin gen?, die zich door deze uitslag ver zekerd hebben van een vierde plaats op de ranglijst. Marktberichten. VISMIJN Vr.ERE 25 april. 1512 kg Ext Ttgarnalen 1.78— 2.44. 63 kg. Schar 22—41 41 kg. Bot 22— 35. 29 kg. Middel tong 1.11—2.99. 42 kg. Rog 61—74. 22 kg Griel 1.29—1.68. S kg. Kabeljauw 89. 6 kg. ongesorteerde vis Na een langdurig ge duldig lijden Is rustig van ons heengegaan onze lieve vader, be huwd- en grootvader, de heer KLAAS STEUR echtgenoot van A. C. STRUYK ln de ouderdom van ruim 83 jaar. Kamperland polder 7: R. D. STEUR. H. T. STEUR— VAN DER WEELE: NEL en verloofde. ADITH. CLARY. ERICA. Rotterdam. Bredestraat 17d: P. Th. JANSEN STEUR Dr. W. JANSEN ADITH. BERNARD. HELGE. ERNST. WILLY, varenbeek, Voortsepad 63: Th. J. J. SLABBE- KOORN—STEUk J SLABBEKOORN ADITH. HELEEN. HANNY. RIEK. Kamperland, 25 april 1Ö57. De begrafenis zal plaatsvinden a.s. zater dag 27 april te 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3