„Kinderzorg" krijgt binnenkort opvangcentrum- doorgangshuis Zeeuwse Almanak ZUIVERING VAN RIOOLWATER IN GEMEENTE STAVENISSE GROENE KRUIS MIDDELBURG VIERDE GOUDEN JUBILEUM BI.ANKENHEYM 2 PROVINOIALB ZEEUWSE OOUBANT VRIJDAG 26 APRIL 1957 GROTE OPBOUWPLANNEN IN 'T VERSCHIET Nieuw gebouw zal verrijzen op terrein „Welgelegen" te Serooskerke Do vereniging; „Kinderzorg" te Middelburg staat voor enkele zeer ingrij pende beslissingen, o.a. met betrekking tot enkele grote opbouwplannen. Dit vertelde ons de vice-voorzitter van bet bestuur, ds. H. M. Straling uit Goes naar aanleiding .van het verschenen van het jaarverslag, dat de se cretaris zal uitbrengen tijdens de 50e jaarvergadering op donderdag 9 mei a.s. Ds. Straling heeft ons een en ander meegedeeld over de bouwplannen der vereniging. Dnar het bestuur tot de overtuiging is gekomen, dat het geen aanbeveling verdient om kinderen, die uit de „randgebieden" naar tehuizen moeten worden overgebracht, naar overig Nederland over te he velen, heeft het bestuur gezocht naar een „Zeeuwse" vorm van onder brenging. Men Is thans zover gevorderd, dat er tekeningen gemaakt zyn voor de bouw van een gecombineerd opvangcentrum-doorgangshuis op 't terrein van „Welgelegen" te Serooskerke (W.), welke door het departe ment in eerste instantie zjjn goedgekeurd. Deze zaak is urgent, omdat het te huis op „Welgelegen" anders is inge richt, terwijl het gebouw bovendien overvol is. Het plan voorziet in een woning in het midden met aan weers zijden een vleugel voor vqf kinderen. In elke vleugel is er een leidsterka mer, terwijl er tevens een zitkamer tje voor ae psycholoog wordt ge bouwd. Er zjjn twee factoren, die van belang zjjn oor dit nieuwe tehuis namelijk het aantal kinderen en £lllll!lllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllip g Franse dame verzorgt j| rampwezen Kinderzorg Behalve de vele en goede zor- M gen. die particulieren in Zee- land en ook in overig Nederland aan de kinderen van de verenl- ging „Kinderzorg" te Middel- burg besteden, ondervindt de vereniging tevens belangstel- fl ling uit het buitenland, met na- H me uit Frankrijk. Zoals bekend. heeft de vereniging de voogdij gekregen over rampwezen, kin- deren, die door de ramp van i| 1953 ouderloos geworden zijn. In de Franse stad. Nice nu woont madame Seydoux, die zeer veel voor deze rampwezen doet. Zij verzorgt onder meer geld- schenkingen, waardoor de jon- H gens en meisjes onbezorgd kun- nen studeren. Ook kunnen de kinderen er fietsen voor kopen, s terwijl madame Seydoux tevens de zorg op zich genomen heeft H voor de huwelijksuitzetten! De- ze Franse dame hoopt nu maar. M dat de kinderen eens in de ge- s legenheid zijn om een bezoek p aan Nice te brengen. de exploitabilitelt ervan. De kin deren voor- het opvangcentrum worden opgenomen om na te gaan wat met hen gedaan moet worden. Het doorgangshuis is bestemd voor „noodgevallen", namelijk wanneer er plotseling kinderen opgenomen moeten worden. Hoewel het ministerie van finan ciën momenteel alle „remmen aan trekt", heeft het bestuur niettemin goede hoop, dat men binnen een jaar met de bouw kan beginnen. Voorts heeft men zorgen over de oude ge bouwen. Het tehuis voor kinderen met leermoeilijkheden aan de Veerse- singel te Middelburg is veel te klein, zodat het wonen er in bijna niet lan ger meer kan.' Men heeft thans ge dacht aan een afzonderlijk tehuis voor jongens met leermoeilijkheden. Men heeft dit gebouw als nummer twee op de urgentielljst geplaatst. Ook is hierbij contact opgenomen met de gemeente en met ae A.V.O. (beschuttende werkplaatsen). Tevens is het bestuur in contact gekomen met Maatschappelijke Zorg te Mid delburg. omdat deze instelling een terrein zocht voor een buiten-werk- gelegenheid. Zodoende heeft de vere niging een stuk grond afgestaan op „Welgelegen", waar een buitenwerk plaats ingericht kan worden. Vervolgens is ook het jongens huis aan de Veersesringel in prin cipe afgekeurd en de nieuwbouw is op de urgentielttst geplaatst. Dit veelomvattende bouwplan hoopt het bestuur in enkele jaren te realiseren. Het is momenteel nog niet bekend of men deze nieuwbouw zal uitvoeren op het oude terrein. Men heeft ook reeds gedacht aan een herbouw in kleinere eenheden. Toch gunstig jaar Zjjn in het afgelopen jaar dus veel plannen tot stand gekomen, 1956 VAN iwin TOT ijpe JAZZ IN OOSTBURG Jazzliefhebbers in Oostburg en wijde omgeving zullen de tiende mei in het Ledeltheatcr hun hopelijk ritmisch kloppende harten kunnen ophalen, dank zij een initiatief van de „Plaat selijke Gemeenschap Oostburg". Dit actieve comité engageerde namelijk niemand minder dan Peter Schilper- oort, een naam. die de ware jazz- enthousiasten als een trompetsoio in de oren klinkt. Met zijn kwartet en bovendien nog bijgestaan door de niet minder befaamde Stork Town Dixie Kids zal hij ongetwijfeld een jazz concert van klasse geven. DRUKKE DAGEN In de jeugdherberg „Bleve Haghe" te Axel heert men drukke dagen ach ter de rug, zo blijkt uit een klein staatje van overnachtingen, dat ons bereikte. In de week voor pasen boek te men 240 overnachtingen van En- feisen en in die dagen herbergde men ovendien 45 Belgische trekkers. In de paasweek kwam men tot niet min der dan 700 overnachtingen! En de ZODRA Zo resten ons nu van de zonnige paasdagen alleen nog maar de licht- gebruihdc gelaten, die ge zo hier en daar tegenkomt. Een stormachtig briesje, begeleid door enkele slagre gens, heeft alle voorjearsilhesies Jcrachtig weggeblazen en de donkere regenluchten noden nu niet bepaald tot wandelingen langs zee cn staand. De zo langzamerhand spreekwoorde lijke hoge Zeeuwse hemel is na Pa sen haastig op reces gegaan en rest slechts de hoop, dat hij straks nog eens zo hoog uit de rustperiode te voorschijn zal komen. Met véél zon, heel veel eonwant anders staan w\j er tegenover die talloze buitenlan ders die natuurlek terugkomen in hun eerstvolgende vrije dagen niet zo best op. Want een zee bij zon is heel wat anders dan een zee bij storm en een boulevard in de regen is bepaald niet te vergelijken mét 'n wandelweg onder een strakblauioe lucht. Dat wist ge al, maar voor al die buitenlanders uit de verre bin nenlanden van ons aloude Europa kon het wel eens een minder prettige verrassing worden en dan heb je het gegooi in de glazen. Boze. natte toe risten, kleumend in klamme hotelka mers, bediend door kouwelijke kei- ners. Brrr. wat een toekomstbeeld schotelen wij daar U en onsself voor. Maar ge moet het maar op rekening van dat sombere regenluchtje zet ten. Zodra het, eerste zonnestraaltje door het gebruikelijke wolkendek breekt, beloven toy U een opgewek ter stukje drukte is nop niet afgelopen. Deze week vertoeven er de pupillen van een Engelse meisjesschool uit Purley, die „Bleye Haghe" kennelijk hebben le ren waarderen, want zij zijn er al voor het derde, achtereenvolgende jaar. IN HET GOUD En ook ditmaal weer een „in goud frevat bericht". Vandaag is het name- ijk feest voor het echtpaar M. van der Jagt-Wesdorp in Sint-Annaland, dat vijftig Jaar geleden in het huwelijks bootje stapte. Na al die Jaren vaart het nog prima; belde echtelieden ver heugen zich in een goede gezondheid. ANDER GOUD Ander goud blinkt in Hulst, waar morgen de Slnt-Willibrordusschool een halve eeuw bestaat. Bovendien herdenkt men dan het feit, dat vijftig jaar geleden de Broeders van Huij- bergen belast werden met de verzor ging van het lager onderwijs in Hulst. Een feestcomité heeft een aantrekke lijk programma samengesteld, met o. m. een receptie, waarbij namens de bevolking een geschenk zal worden aangeboden. In de avonduren zullen leerlingen van de school de operette „Roswitha" opvoeren. Zondag volgt een herhaling van deze opvoering, speciaal voor de ouders van de leerlingen en verder zal volgende week woensdag speciaal de jeugd nog aan bod komen, waarna er nog voorstellingen voor het publiek zullen volgen op 2, 4 en 5 mei. heeft ook veel zorgen gebracht. Het geheel overziende, kan men echter spreken van een gunstig jaar. De ge zondheidstoestand van de kinderen was uitstekend. Ondanks de behui zing geeft dit verslagjaar een gunsti ge indruk, waardoor men de vergelij king met andere tehüizen In het land zeer goed doorstaan kan. Daarbij komt nog, dat de financiële positie goed is te noemen, zelfs uniek is in Nederland, hetgeen te danken is aan de particuliere bijdragen, die een .goede 40.000 bedragen. Ds. Straling wees er op, dat men deze be dragen niet missen kan, zodat er hiervoor dan ook grote dankbaarheid bestaat. Voorts is er ook het afgelopen jaar weer een goed contact geweest met de vereniging van oud-nuisgenoten. die voortreffelijk geholpen heeft bij de zogenaamde „nazorg." In de eer ste plaats komt voor het onderhouden van dit contact een woord van lof toe aan de directeur van „Kinderzorg", de heer T. J. Kolk. Verder maakten de kinderen ter gelegenheid van het gouden jubileum met autobussen een reis naar Antwerpen, waarna in de herfstvakantie door de goede zorgen van het weldadigheidsfonds „De Daad" van de Nederlandse Reisvere- nlging een bezoek gebracht werd aan Rotterdam. Enkele problemen Een van de grootste problemen was het personeelstekort. Dit zal evenwel een voortdurend probleem blijven. Er is thans voor iedereen, die hieraan wil deelnemen, rn opleidings cursus voor leiders en leidsters in de inrichting begonnen, die onder lei ding staat van deskundige krachten. Verder is het heel moeilijk om voer de pleegkinderen gezinnen te vinden. Men doet. vaak een vertwijfeld be roep op de medewerking van de ge nieenten en gezinnen en het is zelfs zo erg, dat men niet alle kinderen in Zeeland kan plaatsen. Men zoekt thans ook naar gezinnen die genegen zijn om gedurende de vakantie en kele weken kinderen op te nemen. Wat de financiën betreft, de exploi tatierekening gaf by een totaal aan ontvangsten en uitgaven van 491.498,67 een tekort aan van 17.074,62. Dit tekort werd echter opgevangen door de particuliere bij dragen, zodat er aan het einde van het jaar een batig saldo aanwezig was van 491.71! Evenals op 31 december 1955 wa ren er op 31 december 1956 ln de te huizen in totaal 298 kinderen aan wezig. Hiertegenover staat een soneelsslerkle van 50 a 00 dames en heren, onder wie zich een verheugend aan'al jonge krachten bevindt! Het aantal verpleegdagen in de inrichtingen bedroe 56.014, terwiil 't aantal gezinsverpleegdagcn 54.814 was. in totaal dus 110.828. Vorig jaar bedroeg dit totaal aantal verpleegda gen 108.476. Geref. drankbestrijding bijeen te Vlissingen De Zeeuwse Bond van afdelingen der Geref. Vereniging voor Drank bestrijding vergaderde te Vlissingen. De voorzitter, de heer M. Borst uit Goes, sprak in zijn openingswoord naar aanleiding van Jesaja 28, over Gods oordeel wegens schandelijk drankmisbruik door Israëls leidslie den en het hedendaags toenemend al coholisme, wat onze strijd, zij het met een kleine groep, gebiedend noodza- kelyk maakt. De secretaris, de heer P. Boon sr. uit Sint-Laurens. deed mededeling over de actie door propaganda met kerstnummers en brochures. Tevens over de enquête onder geref. en chr. geref predikanten. Van de ruim 40 in Zeeland gezonden vragenlijsten, werden slechts een 14-tal terugont vangen. Omdat deze enquête over het gehele land werd gehouden, zal liet hoofdbestuur dezer geref. vereni- fing zich beraden over de wijze van eantwoording. De penningmeester, de heer J. Boone uit Haamstede, kon zyn rekening met een klein batig saldo sluiten en con stateerde met dankbaarheid de steun uit de provinciale subsidie en de gun stige financiële resultaten van de ver kochte kerstnummers. Tot afgevaardigde naar de algeme ne vergadering werd benoemd de heer D. Zachariasse uit Goes en als secun dus de heer L. Janse de Jonge uit Middelburg. Op de vergadering waren alle afdelingen present. I Advertentie vcrkrggbtv bij H-H. «ooUielw* drogUUn. Uww» M U «»»1—Ibf—b». Advertentie) EERSTE INSTALLATIE OP THOLEN Sinds woensdagmiddag officieel een feit Dc burgemeesters van alle Thoolse gemeenten, het merendeel der wet houders, het voltallige gemeentebe stuur van Stavcnisse en vele andere genodigden hebben donderdagmiddag de ingebruikstelling bijgewoond van de rioolwaterzuiveringsinstallatie der gemeente Stavenisse. De heer M. D. Zeeuwse problemen voor dr. Veldkamp (Slot van pag. 1) hier gevoerd voor de aanleg van een recreatiecentrum en voor in dustriële en havenontwikkeling. ARTIKEL 8 Van principiële betekenis by dit al les is de vraag, of de middenstand zal vallen onder artikel 8 van het ont werp Deltawet. Dit artikel regelt na melijk de schadevergoeding. De toe lichting in de bijbehorende memorie geeft evenwel geen aanleiding tot op timisme, omdat alleen de vissers en aanverwante bedry'ven worden ge noemd. Evenals bij Breskens zal men desóndanks zijn toevlucht moeten zoeken bij het beginsel, dat hier scha devergoeding dient te worden ver leend op grond van onevenredig gro te schade. Op dit pad moeten ech ter nog de eerste stappen worden ge zet. De Zuiderzeesteunfondswet heeft enigszins inzicht verschaft op 't stuk van de compensaties voor steden en dorpen als geheel genomen. Het probleem, waarom het by dit bezoek echter ook gaat en waarop wj(j doelden in de aanvang van dit arti kel, is van algemener aard: Zeeland vindt, dat er meer aan de economi sche uitbouw moet worden gewerkt. De begrippen „Sloeplan" en Kanaal voor Terneuzen openen hier ruime perspectieven. Een industriële ontwikkeling op deze plaatsen zon ook andere activi teiten met zich meebrengen econo mische, zoals b.v. ten aanzien van de middenstand en niet-economische, zo als een sociale opleving, gelijk als in Emmen. Het kan niet anders of de staatssecretaris zal zich met deze voor onze provincie zo belangrijke problemen bezig moeten houden! Het programma van het bezoek Het bezoek aan Zeeland van de staatssecretaris van Economische Za ken. dr. G. M. J. Veldkamp, begint vandaag om half elf in het gemeen tehuis te Tholen, waar dr. Veldkamp een onderhoud zal hebben met het gemeentebestuur en met de verte genwoordiger van de drie midden standsorganisaties. Daarna zal een kort bezoek worden gebracht aan het Industrieterrein. Vervolgens wordt naar St.-Maartensdijk vertrokken, waar om 12.30 uur het industrieter rein in aanleg zal worden bekeken -en waar de staatssecretaris een onder houd zal hebben met de burgemees ter van deze gemeente. Met een boot van de rijkspolitie te water wordt naar Brumisse vertrokken, waar in hel gemeentehuis om 13.45 uur een bespreking wordt gehouden met het gemeentebestuur en de voorzitter van de plaatselijke middenstandsvereni ging. Om 14.30 uur wordt eveneens per R.P.-boot naar Yerseke ver trokken. waar men om 15.40 uur aan komt. Hier wordt eveneens in het ge- n>eentehuis gesproken met het ge meentebestuur en de plaatselijke mid denstand. Als laatste punt voor van daag staat een bezoex aan Vee re op het programma: aankomst 17.40 uur. Hier staan eveneens besprekingen met gemeentebestuur en midden standsvertegenwoordigers op het pro gramma. De tocht naar Sluis wordt morgen gemaakt via de Braakman, waar het recreatieterrein wordt be zocht. BIJEENKOMST IN BURGERZAAL Op eenvoudige maar stijlvolle wijze heeft de Groene Kruis-vcrcniging te Middelburg donderdagavond haar vyftigjarlg bestaan gevierd. Vele be langstellenden waren byeengekomen In de Burgerzaal san het stadhuis, waar de voorzitter van de vereniging, dokter W. K. Schuling, hen allen har telijk verwelkomde. Een speciaal welkomstwoord richtte de heer Schuling tot burgemeester en wethouders van Middelburg, de heer P. L. Abrahanise, de penningmeester van de provinciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis", dokter W. XV. Stevens, de gemeente-geneesheer te Middelburg, de heer C. Onderdijk en de vertegenwoordigers van diverse andere verenigin gen. Tevens werd op deze avond gehuldigd zuster S. van Roo, die eveneens een Jubileum vierde. Zuster Van Roo heeft namelyk 25 jaar haar beste krachten aan de t.b.c.-bestryding gegeven. Hoewel zuster Van Roo er niet van houdt om officieel en plechtig te doen, zoals dokter Schuling opmerkte, heeft de vereniging dit jubileum toch niet onopgemerkt voorby willen laten gaan. stilte en dit jubileum is dan ook geen wereldschokkende gebeurtenis", be sloot dokter Schuling, „maar toch wil len wij aandacht schenken aan het initiatief van de oprichters". Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein noemde het werken aan de volksge zondheid organisatorisch ingewikkeld. De burgemeester vond echter, dat men de organisatie van alle instanties, die ermee te maken hebben, ook niet al te simplistisch moest voorstellen. De kruis-vereniging heeft altijd een belangrijke rol gespeeld in dit appa raat, aldus mr. Bolkestein. die ten slotte hoopte, dat de vereniging nog lange tijd in het belang van de volks gezondheid te Middelburg mocht blij ven werken. Voorts bracht de heer Bolkestein aan zuster Van Roo de dank van het gemeentebestuur over voor de uitoefening van haar veel omvattende taak. Vervolgens werd een film gedraaid over de plantengroei, waarin de aan wezigen konden kennismaken met de grootsheid vain de natuur. Na een korte pauze werd gelegen heid geboden om zuster Van Roo te complimenteren met haar jubileum. Dokter Schuling wees op de eenvoud en de bescheidenheid, die immer het werk van zuster Van Roo kenmer ken, de rust en de overtuiging, waar mee zij de patiënten tegemoet treedt en de humor, die dikwijls vruchtdra gend is. Voor deze betoonde liefde en toewijding overhandigde dokter Schuling de jubilaresse namens de Middelburgse Groene Kruis-vereni- ging een sierspeld. Namens.de provinciale vereni ging bood de heer Abrahanise zijn gelukwensen aan. ,.Uw vereniging is een dikke gezonde tak aan de Groene Kruis-boom", aldus spre ker, die vervolgens aan zuster Van Roo namens de landelijke vereni ging de zilveren medaille voor 25- jarige trouwe dienst overhandigde. Ook dokter D. N. van Gelderen te Middelburg feliciteerde de vereniging en zuster Van Roo met hun jubilea en memoreerde in het kort de ge schiedenis van de vereniging voor t.b. c.-bestrijdmg te Middelburg. „Wij kunnen U voorlopig nog niet missen", zei dokter Var. Gelderen tot zuster Van Roo. Spreker hoopte dan ook, dat zij nog enkele jaren haar functie zou mogen blijven uitoefenen. Namens de patiënten en oud-patiën ten uit Middelburg werden dankwoor den gesproken door mejuffrouw J. Kerkhove, en namens die uit Vlissin gen door mevr. Van Leeuwen. Zus ter P. N. C. de Vlieger sprak namens de wijkverpleegsters. Tot slot dankte zuster Van Roo allen hartelijk voor dez6 huldiging, waarna velen nog ge bruik maakten van de gelegenheid om haar te feliciteren. Zuster S. van Roo hartelijk gehuldigd In zijn openingswoord wees de heer Schuling er verder cp, dat niemand van de oprichters thans meer aanwe zig kon zijn. Daarom verheugde het spreker mevrouw Van Deinse te kun nen begroeten, daar mr. J. F. van Deinse vele jaren als bestuurslid op de bres heeft gestaan voor de belan gen van de Groene Kruis-vereniging. „Men vindt het vanzelfsprekend, dat de kruis-vereniging er is", merkte dokter Schuling op. Dit houdt tevens in, dat de belangstelling ervoor kan verminderen. Het bestuur heeft daar om gemeend de bijeenkomst ter her denking van de oprichting te moeten houden, aldus spreker. Vervolgens stond dokter Schuling stil bij enkele punten uit de geschiedenis der ver eniging, waarover wij reeds eerder schreven. „De vereniging werkt in A. Glerum, hoofdingenieur-directeur van de wederopbouw en volkshuisves ting in Zeeland, stelde deze installa tie de eerste op het eiland in be drijf. Nadat de installatie bezichtigd was, begaven de aanwezigen zich naar het café van de lieer Hendriks, waar verscheidene sprekers 't woord voerden. De heer A. Sluymers, de burgemees ter van Stavenisse, sprak hier een welkomstwoord. Hij zei onder meer met een gevoel van trots vervuld te zijn, omdat Stavenisse de eerste ge meente op Tholen is, die voor de zui vering van zijn rioolwater zorgt. Hij sprak woorden van daiak aan het adres van degenen, die aan de bouw medewerkten. De heer Glerum zette de redenen uiteen, waarom tot de bouw van een zuiveringsinstallatie moest worden overgegaan. Na de ramp, toen het in Stavenisse een chaos was, was het noodzakelijk om een wederopbouw- plan te maken en hier werd en pas sant een nieuwe riolering in opgeno men. De heer Glerum zwaaide de raad lof toe voor het snelle tempo, waarmede deze plannen behandeld werden. Er werd een centraal riole ringsplan ontworpen en zodoende moest er onvermijdelijk een zuive ringsinstallatie komen voor het riool water. Bij een centrale riolering im mers, worden ook afvalstoffen opge nomen en het ongezuiverde water mag niet op de polder geloosd wor den, omdat deze stoffen schadelijk zijn en uit een oogpunt van hygiëne verwijderd dienen te worden. De lig ging van de installatie in Stavenisse is zodanig, dat in de bebouwde kom geen last wordt ondervonden van de stank. Dank zij de voortvarendheid van de raad, aldus de heer Glerum, werd het wederopbouwplan van Sta venisse als eerste op het eiland vol tooid. Rest nog te vermelden, dat het in genieursbureau Dwars, Hederik en Verhey uit Amersfoort, de installatie ontwierp, de firma Landustrie uit Sneek, de motoren leverde en 't aan nemersbedrijf Van Oosterhout Mol uit Breda het werk uitvoerde. (met de baard) heeft de sleutel van de gezelligheid „Kwaliteitskennis van japonstoffen" Instructieve modeshow in Goese Korenbeurs (Van onze redactrice). De vele modeshows die tegenwoor dig ieder voor- en najaar gehouden worden, bieden de vrouw gelegen heid te over om zich te oriënteren omtrent de nieuwe modelijnen van ie der seizoen. De bezoeksters horen op zulke shows vele namen van nieuwe stoffen noemen, maar doorgaans is er te weinig gelegenheid om iets meer te vernemen over de eigenschappen van die nieuwe stoffen. De firma N. J. Mcnko N.V. uit Enschede, fabrikant van japonstof fen, wil hierin verandering orengen en heeft daarom uit voorjaar een se rie voorlichtingsdagen genouden in diverse plaatsen uns land. in hotel „De Korenbeurs" te Goes is gister middag en gisteravond een dergelijke voorlicntingsbijeenkomst voor huis vrouwen gehouden, in samenwerking met Goese confectie- en stoffendetail- listen. Het voornaamste programma onderdeel van deze bijeenkomst werd gevormd door een show van dames- en meisjesjapounen en kindei jurkjes, bij welke show uitgebreide explicaties werden gegeven omtrent de verwerk te stoffen. De belangstellende toe schouwsters hoorden diverse wetens waardigheden omtrent jersey, we- venit, de verschillende katoensoor ten, omtre.it de spun-rayons en de mengweefsois, zoals katoen met ny lon. En intuöoc.i toonden du manne quins vele zoi. ac toiletjes: combi naties in mavnijo.uuw en wit; een complet van roue v. oveuit, bestaande uit een eeüvouuige jurk met een opvallend blousena j isje; een japon netje met vierkante hals cn een gro te strik op de rug, gemaakt uit raf- flakatoen in een hcei aparte kleuren combinatie van zachtgeel en beige. Heel geslaagd waren ook de katoenen jurkjes in Egyptisch dessin, het geel- gestreepte strapless zonnejurkje af gezet met een bloemetjesrand, een strak mouwloos tweedelig pakje (voor zéér slanke figuurtjes!) in pe- troleumgroen met witte biezen en 't trois-pièces met plooirok in 'n delfts blauw dessin. Allemaal fleurige il lustraties van deze voorlichtingsbij eenkomst, waarvan het voornaamste doel is, de vrouw kwallteitenkennis bij te brengen van de moderne japon- stoffen die tegenwoordig zo talrijk zijn, dat het geen overbodige luxe is om de koopsters een beetje wegwijs te maken in deze doolhof van nieuwe textlelnamen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2