7 KWAT TA LEZERS SCHRIJVEN SPOEL OM die melkfles! BOND VAN GEPENSIONEERDEN TEGEN ACHTERSTELLING 't is weer SPORT EN WEDSTRIJDEN uit de ETHER STEKKER DAM GELD 10 PROVINCIALE BBBUW8B COURANT VRIJDAG 26 APRIL 1957 Bijeenkomst afdeling Zuid- en Noord-Beveland „Het hoofdbestuur van de Algeme ne Nederlandse Bond van Gepensio neerden Is matig tevreden over de be handeling van de wetsontwerpen voor 't algemeen burgerlek pensioenfonds, en daarom blkven w ij otfzonder dili gent ten opzichte van de lagere pen- sloeninkomcns, waarvan de „nortings- wet" het meeste knelt", aldus de bondsvoorzitter, de heer G. de Noo uit Voorburg, op de donderdagmiddag In de „Landbouw" te Goes gehouden jaarvergadering van de afdeling Zuid en Noord-Beveland. HJj hield hier een bespreking over het pensioenvraagstuk, waarin h(i de vier nieuwe wetten aanstipte en deze met verschillende voorbeelden verdui delijkte. Bijzondere aandacht besteedde de heer De Roo aan de vraagpunten, die allerwege rijzen over de strekking van de pas ingevoerde wetten. Hij wees er daarbij op, dat het hoofdbestuur zal streven om voor de betrokkenen de meest voordelige wijze van uitleg te verkrijgen. Spreker was van mening, dat een glijdende pensioenschaal het meest geschikt is... en noemde dit de enige waarborg tegen een schrome lijke achterstelling. „Daarom zien we met spanning uit naar het eindrapport van de commissie over de bestudering van deze mogelijkheid", zo zei de bondsvoorzitter. Aan het begin van zijn causerie deed de heer De Noo enkele medede lingen. Hij vertelde de leden, dat zij uit de betaling door de pensioenraad in Drie zaterdagclubs in strijd K.N.V.B.-voetbalbeker Voor de wedstrijden om de K.N.V. B.-voetbalbeker (zaterdagvoetbal) hebben drie Zeeuwse clubs Ingeschre ven t.w. Nieuwdorp, Colijnsplaatse Boys en Smerdiek (St.-Maartens- dijk). Zij zijn samen ingedeeld In 1 groep en spelen daarin een halve competi tie. De winnaars van elke groep spelen daarna verder volgens afval- systeem. Voor zaterdag 27 april is vastgesteld Nieu wdorp-Smerdiek, terwijl op 4 mei SmerdiekColijns plaatse Boys zal worden gespeeld. Bij een gelijk spel wordt de uitspe lende vereniging als winnaar aange merkt. Swift gaat op bezoek bij lantaarndrager T.O.V. Zaterdag a.s. gaat de Middelburgse korfbalvereniging Swift op bezoek bij T.O.V. in Dordrecht. De Dortenaren staan eenzaam op de onderste plaats en slechts een wonder zou hen nog van degradatie kunnen redden. Met de moed der wanhoop zullen de Merwe- stadbewoners zich zaterdag in de strijd werpen, maar dat mag voor Swift toch geen beletsel zijn, om de punten mee naar huis te nemen. Koploper Merwede rekent in Schie dam met ruim verschil met Succes af. Ons Huis besluit de competitie met een kleine overwinning op Charlois. Bij O.D.O.-Zwaluwen en Unicum- Overkanters zullen de ontvangende verenigingen de punten wel in eigen huis houden. Advertentie Waarom zou u méér betalen Er is immers de toiletrol. 300 vel van het fijnste toiletpapier voor VRAAG BIJ UW BOODSCHAPPEN OOK EEN ROL POPLA mcl a.s. nog niet kunnen zien, hoe het bedrag uiteindelijk zal zijn. Na de pauze werd er gelegenheid gegeven om vragen te stellen, waar van verschillende leden gebruik maak- ten. In zijn openingswoord zwaaide de voorzitter, de heer G. P. Beaufort van Helnkenszand, lof toe aan het hoofd bestuur voor de wijze, waarop men werkt tegen de aftrek voor de A.O.W. Ook werden aan het begin van de ver gadering de ontvallen leden met en kele ogenblikken stilte herdacht. De secretaris, de heer J. A. Duinen van Kamperland, vroeg in zijn jaar verslag de medewerking van de leden, als één mah achter het hoofdbestuur te staan. Voor een vlottere gang van zaken bepleitte h(j het benoemen van contactpersonen, die ln nauwe ver binding met het districtssecretariaat staan. Het financieel overzicht van de penningmeester, de heer D. de Jonge uit Kruiningen. meldde over 1956 een batig saldo van 87,97. Tijdens het tweede gedeelte van de vergadering werd nog de beschrij vingsbrief voor de landelijke jaarver gadering, die eind juni te Utrecht zal worden gehouden, besproken. De voorzitter en de secretaris zullen de afdeling op deze vergadering verte genwoordigen. De penningmeester, de neer D. de Jonge en het bestuurslid de heer J. Jansen uit Kruiningen werden in hun functies herkozen. Zeeuwse successen m criterium bij Mechelen. Een afvaardiging van de Zeeuwse ren- en tourclub „Theo Middelkamp" legde tijdens een paastournee door België een waar meesterschap aan de dag, door ln het internationaal cri terium van Haacht bij Mechelen met een minimaal aantal punten beslag te leggen op de eerste plaats ln het ploegenklassement. Ab Geldermans, Hector Middel kamp en Jan Rol, alsmede Emiel Ver- straete en Jan de Poorter bezetten in het individuele klassement respectie velijk de eerste, tweede en derde plaats en vijftiende ex aequo in de zelfde tijd als nummer twee. Daags daarna werd ln de klassieke wegwedstrijd BrusselRillaar op nieuw de eerste plaats ln het ploegen klassement veroverd met de renners Geldermans, De Poorter en Verstrae- te, die in het individuele klassement respectievelijk tweede, zesde en ne gentiende werden. Abel Tasman-toernooi Het elfde „Abel Tasman-sporttoer nooi" voor leerlingen van de middel bare zeevaartscholen en scholen voor scheepswerktuigkundigen, dat de af gelopen drie dagen in Amsterdam is gehouden, heeft een overwinning op geleverd voor de „De Ruyterschool" uit Vlissingen, voor de zeevaartschool uit Schcveningen en de kweekschool voor de zeevaart uit Amsterdam. De Vlissing-ers wonnen de onder delen volleybal en voetbal, Scheve- ningen het sloeproeien, de Amster dammers het hockey, terwijl de Noor- derkweekschool voor de zeevaart „Abel Tasman" uit Delfzijl bij atle tiek zegevierde. Aan dit toernooi is deelgenomen door dertien scholen. Alleen de school voot scheepswerktuigkundigen uit Leeuwarden liet verstek gaan. Jo de Roo schitterde in Ster van West-VIaanderen In de achtdaagse etappenwedstrijd Ster van West-Vlaanderen leverde Jo de Roo uit Schore van de Zeeuwse ren- en toerclub „Theo Middelkamp", een buitengewone prestatie door zo wel de eerste als de tweede etappe te winnen. Hy leidde na de tweede rit zodoende in het algemeen klassement. In de derde etappe werd hy twaalfde, waardoor hij afzakte naar de zesde plaats in het algemeen klassement, echter slechts met een achterstand van 1 min. 14 sec op de leider, de Belg Crabeels. Piet Rentmeester uit Yerseke leidt in het puntenklassement met 35 pun ten, vóór Boot (B.) met 15 punten. De Roo is hier vierde met 10 punten. De Engelsman Gil Taylor, die in de ploeg van de Middelkampers mee rijdt, bezette na de derde etappe de derde plaats ln het algemeen klasse ment met en achterstand van 30 sec. Koop Kwatta-pakje ...elke week! Tandartsenkwestie. Wilt U het navolgende opnemen? De zin die lk in uw blad van woensdag met ergenis aanhaalde betreffende de tandartsenkwestie meende ik te moeten begrijpen als 't onbegrijpelijk dreigement: dato zorgvuldige arbeid afhankelijk werd gesteld van (popu lair gezegd) bevredigende betaling. Ik werd er intussen opmerkzaam op gemaakt dat deze conclusie foutief was, omdat het heel anders in elkaar zit; en nog wel heel ingewikkeld. Waar ik juist genoeg van neb begre pen om in te zien dat mijn opmerking niet terzakekundig en er naast was. En dat vind ik vervelend. Axel P. J. Pennings. Speelplaatsen te Vlissingen Met belangstelling hebben we kennisgenomen van de plannen om voor onze jeugd diverse speelplaat sen aan te leggen. Dit is prachtig, want de jeugd moet zich kunnen uitleven, natuurlijk! Maar dat er nu een rolschaats- baan en nog een speelplaats met toestellen komt op de Hogeweg, is nu niet bepaald toe te juichen, wat hebben we daar fraaie pleinen en wt konden deze nog verfraaid wor den door wat bloemperken aan te leggen. Een sieraad voor de nieuwe stad. Ook konden er wel wat meer rustbanken worden gezet, er staat nu op het ogenblik één bank. Doch de plannen zijn helaas an ders. Nu zullen de bewoners de no dige herrie en overlast krijgen. Neen, geacht college van B. en W„ uw plannen zijn toe te juichen, maar laat het plein zoals het is en tracht het nog mooier te maken. Er zijn misschien nog wel andere plaatsen ora uw plannen te verwe zenlijken. U zoudt de bewoners van de Ho geweg een zeer goede dienst bewij zen! Vlissingen, Enige bewoners van de Hogeweg". Het perkje voor het Goese stadhuis Onlangs over de Westsingel te Goes wandelend, heb ik met bewondering staan kijken naar de Kwekerij van de gemeente. Doorlopend kwam het vol gende bij mij op: „waarom wordt niet veel van dit moois regelmatig ge bruikt voor het perkje onder de ge denkplaat in de gevei van het stad huis. M.i. zou het zeker de aandacht trekken van inwoner èn vreemdeling, indien aan dit perk eens zorg werd besteed. Het grootste gedeelte van het jaar loopt iedereen er voorbij zonder te zien, en dit kan toch anders. Zoals het perk er dan uit z>et is het geen bewijs van dankbaarheid en hoogach ting ten opzichte van Hen, die voor onze stad hum leven offerden. Zeker, als we zo straks de bevrijdingsdag vieren worden er kransen en bloemen gelegd. Maar gaat U over een paar maanden eens kijken Ik ben er vast van overtuigd, dat zeer velen het met mij eens zijn, en hoop van harte, dat er verandering inkomt. Goes. J. M. H. F. Franken-van Ewijk. 100 gram Arnemuiden II-Z. Sport VI met 2e plaats als inzet Programma plus bekerwedstrijden voor zaterdagcompetitie Zeehengelconcours aan kust van Walcheren Organisatoren verwachten 400 500 deelnemers Er staat heel wat op het spel voor de Middelburgse hengelsportvereni ging. >Vant als haar eerste interna tionale zeehengelwedstrijd, die zon dag 5 mei aanstaande aan de Walcher- se kust gehouden wordt, slaagt, dan is dit een goede propaganda niet al leen voor de vereniging, maar ook voor de visserij aan de Walcherse kust. Het eiland is voor de hengel sport uitstekend geschikt, omdat de vissers zelf het plekje kunnen bepa len, waar geen wind staat. Staat er een noordwester, dan kiest men een plaatsje tussen Zoutelande en West- kapelle en waait er een stevige zui denbries, dan verbuist men naar het kustvak Domburg-Wcstkapelle. De voorbereidingen voor dit eve- mement zijn uiteraard reeds een flink eind gevorderd. Er zijn thans reeds 100 inschrijvingen binnen. Volgens „kenners" een respectabel aantal, want het kan betekenen dat mét de inschrijvingen van de wedstrijddag zelf wanneer immers het gros bin nenkomt tussen de 400 en 500 hen gelaars hum aasje m de zee zullen mikken. Het programma is thans bekend geworden. Op zaterdag 4 mei zal om vijf uur des middags in café „De Eendracht" te Middelburg de trek king der plaatsen geschieden. Op zon dag worat dan het concours gehou den van twaalf uur tot drie uur des middags. De deelnemers, die geen eigen vervoer hebben, worden ge bracht tot vlak voor de wedstrijd plaats met bussen. De route naar het wedstrijdterrein zal gemerkt worden met houten zeebaarzen, die geel van kleur zjjn. Ook voor aas zal in vol doende mate gezorgd worden. Na drie uur zullen de vangsten gewogen wor den door vijf weeers. De prijsuitrei king volgt daarna om half zes in de Sociëteit „De Vergenoeging" door burgemeester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg. De prijzen zullen vanaf zaterdag 27 april a.s. geëtaleerd worden in de lunchroom van de heer P. van Giezen aan de Markt te Middelburg. Voor de eerste prijswinnaar is er een zeewerp hengel met molen, alsmede een herin neringsbeker van de vereniging. Ver der heeft het bestuur reeds ontvangen vier bekers, zeven medailles en een lauwertak, waarbij prijzen zijn onder meer van de gemeentebesturen Mid delburg en Westkapell^. Swift-ptoeg diende Succes 10-2 nederlaag toe. In een betrekkelijk eenzijdige wed strijd heeft Swift geheel volgens de verwachtingen overigens de beide punten tegen Succes ln eigen huis behouden. De bezoekers moesten met een 10-2 nederlaag weer naar huis vertrekken. Indien de Swift-aan- vallers hun schoten beter verzorgd hadden, dan was de uitslag wellicht nog groter geweest. Vooral voor de rust kwamen de Schie dammers er vrijwel niet aan te pas en de ruststand 8-0 drukte de verhou ding goed uit. Na de hervatting ging Succes agressiever spelen en dit resulteerde weldra ln twee doelpun ten, zodat de achterstand tot 8-2 ge reduceerd werd, Swift gooide er nu ook een schepje op, maar door het slechte schieten kwamen de Middel burgers niet verder dan twee doelpun ten, zodat de eindstand tenslotte 10-2 aanwees. De doelpunten voor Swift werden gemaakt door Mop de Voogd, Anneke Steijn, Chris van Leerdam en Adrie van Moolenbroek (allen een) Henk Bruggeman, Jan Maljers en Piet Eiff die er allen twee voor hun rekening namen. In verband met de eerste ronde voor de bekercompetitie van het zaterdag voetbal, wordt dit weekeinde slechts een beperkt competitieprogramma afgewerkt. In de 2e klas A treedt Se- rooskerke n In het strijdperk tegen Rillandia. Ondanks de goede presta tie van de Walcherse voetballers te gen Krabbendljke II van vorige week geloven we niet, dat zij dit staaltje herhalen kunnen in Rilland. In de 2e klas B spelen Arnemuiden H en Zeeland Sport VI met als inzet de be zetting van de tweede plaats. Wij ge ven de thuisclub de beste kans. Mid delburg IV kan een kleine zege be halen op Oostkapelle, terwijl RCS IV als favoriet start tegen Nieuwdorp IL In de 2e klas C is Kapelle thuis in staat om Kats op de knieën te krij gen, maar dan zal ook hard aange pakt moeten worden. Kloetlnge en Wissekerke zullen elkaar niet veel ontlopen, hoewel de thuisclub wellicht het voordeel van eigen terrein kan uitbuiten. Goes IV zal de punten moe ten afstaan aan Mevo. In de 2e klas D wordt de wedstrijd tussen Bruse Boys II en Mevo II thans overgespeeld. De Zierikzeese reserves zullen thans alles op alles zetten om een beslissingswedstrijd met Duiveland te forceren en daarom geven wy Bruse Boys II dan ook de minste kansen. Het volledige programma luidt: 2e klas A: Rillandia II Seroosker- ke II; 2e klas B: Arnemuiden II Zeeland Sport VI, Middelburg IV Oostkapelle, RCS IV Nieuwdorp II; 2e klas C: Kapelle Kats. Kloe- tinge Wissekerke, Goes IV Me^o; 2e klas D: Bruse Boys H Mevo II. Voor de le ronde van de bekerwed strijden in het zaterdagvoetbal zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: VCK Zaamslag. Tern. Boys Ril landia, Bevelanders Colijnspl. Bovs, Zierikzee IV Arnemuiden, AZW .Wolphaartsdijk. Voor de K.N.V.B.-beker van het za terdagvoetbal waarvoor, zoals be kend, drie Zeeuwse clubs inschreven speelt Nieuwdorp tegen Smerdiek. C. van Hees was snelste beginneling in Axel. Onder grote belangstelling werd tweede paasdag in Axel een wegwed strijd voor beginnelingen gehouden over een afstand van 60 km. Van de 25 deelnemers toonde P. van Hees uit Hoogerheide zich de snelste met een tijd van 1 uur 41 min. De eerst aankomende Zeeuw was C. v. d. Vij ver uit Axel. Hij arriveerde korte tijd na de winnaar en legde beslag op de derde plaats. Om half vier begonnen de jeugdige renners aan het 40 ron den tellende parcours, dat via Sta tionsstraat. Wilhelminastraat, Pion straat en Prins Hendrikstraat naar de Kerkdreef leidde en vandaar langs Weststraat en Noordstraat weer naar Stationsstraat. Nadat aanvankelijk de Kapellenaar Schipper geruime tijd aan kop had gelegen, gingen ook an dere renners de lakens uitdelen. Van Hees verkreeg een voorsprong en on danks het feit. dat zijn positie fel be laagd werd, slaagde hy erin, dank zij zijn soirit en uithoudingsvermogen de eindstreep als eerste te passeren. De uitslagen luiden: 1 P. van Hees, Hoogerheide; 2 F. Schrauwen, Ossen - drecht; 3 C. v. d: Vijver, Axel; 4 J. van Espen, Axel; 5 J. Linders. Roo sendaal; 6 G. Heeren. Sint-Willibrord; 7 G. Raas, 's-Heeienhoek; 8 C. Schip per, Kapelle; 9 De Visser, Hansweert; 10 B. Wieles, Terneuzen. Niet zo laten staan metéén onder de kraan I Goes-combinatie won met 74 van Arnemuiden. Arnemuiden. met enkele Invallers, speelde een vriendschappelijke wed strijd tegen een sterke Goes-combina tie, waarin 6 eerste elftalspelers wa ren opgesteld. Wel namen de Arne- muidenaars de leiding, toen een der Goes-backs in eigen doel trapte, maar Moens had het antwoord gereed (1-1). Schipper van Goes zorgde weer voor een Arnemuiden-voorsprong. maar nu was het Rosier die gelijkmaakte (2-2). Moens maakte 2-3 en P. Wys zorgde voor een 2-4 ruststand. Daar na verkleinde Poortvliet de achter stand (3-4), maar weer hadden Moens en Krhger succes (3-6). De thuisclub verkleinde de achterstand nog wel door Grootjans tot 4-6, maar Moens zorgde tenslotte voor 4-7. De opbrengst van deze wedstrijd, die ten bate van „Sport steunt Zonneveld" werd gespeeld, bedroeg circa 100 gul den. De heer H. L. Plompen, secreta ris van „Sport steunt Zonneveld" dankte bestuur en spelers van beide verenigingen voor hun medewerking. Tol (Volendam) leidt de aanval van Nederland-B Het Nederlands B-elftal, dat op 27 april a.s. te Turnhout tegen België B speelt, is als volgt geformeerd Doel: Van der Wint (Spel. Enschede) Achter Kerkum (Feijenoord) en Ren- sen (PSV). Midden: Schaap ('t Gooi), Andriessen (Ajax) en Brooymans (Willem II). Voor: Angenent (For- tuna '54), Kruiver (KFC), Tol (Vo lendam), Voges (Spel. Enschede) en Janssen (Spel. Enschede). Reserves: v. d. Voort (RCH). Brusselers (PSV) en Schuurman (ADO). KL'Mffi ZATERDAG 27 APRIL. HILVERSUM I. 402 in 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.1S Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. (9.359.40 Waterst.) 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok 12.03 Pro menade ork. en solist. (12.30—12.33 Land en tuinbouwmeded.) 12 55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 MU. Ka pel. 13.55 Gram. 14.00 Dit Is leven, eaus. 14.15 Gram. 14,20 Engelse les. 14.40 Boek- bespr. 14.50 Lichte muz. 15.10 Kron. van letteren en kunsten. 15.45 Franse chan sons. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoon heid van het Gregoriaans. 17.20 Lichte muz. 17.35 Amus. muz. 17.55 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Gr. 18.30 Pari. overz. 18.40 Gram .18.45 Re- geringsuitz.: Atlantiscn allerlei: Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. I9.cn Nws. 19.10 Com mentaar op het nws. 10.15 Kamerork. en solist. 20.10 „Lichtbaken caus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 23 50 Gevar. progr. 22.10 Cabaret. 22.35 Wij luiden de zondag ln. (Aansluitend: avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10 20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7 20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbljtclub 9.00 Voor de vrouw. VPRO: 10.0U Tijdelijk uitge schakeld, caus. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram, 1025 Dansmuz. 10.50 Bultenl. weekoverz. 11.05 De familie Doorsnee. 11.35 Pianodecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuimbouwmeded 12.33 Gr. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Roe meens ork. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Zanggroep. 14 50 Boekbe- spr. 15.05 Top songs. 15.30 Van de wieg tot het graf. caus. 15.45 Concertgebouw- ork. 16.40 Is de maat vol?, caus. 16.55 In- str. kwint, en soliste. 17 20 Act. 17.50 Gr. I8.00 Nws. en comm. 13.20 Ballroomork. 18.45 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het evangelie van Johannes, caus 19.55 Deze week, caus. VARA: 20 00 Nws 20.05 Ge- var. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Ama- teursuitz. 22.40 Politie patrouilles, docu mentaire. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Opspo ring verzocht. Te uil lel o" 35 „Het is niet afgehandeld", zei Claudia eerlijk. „In zoverre ten minste, dat Ik hem nog geen ant woord gegeven hebniet m'n ja woord". „Oht" Door de duisternis van He- lens gedachten blonk een straaltje licht. Terwijl ze sprak, berekende ze vlug, wat ze zou doen. Ze begreep dat ze Claudia niet van zich moest ver vreemden, om zo haar vertrouwen te verbeuren. Voorzichtig ging ze ver der: „Vreemd hé, hoe een paar woor den iemands hele leven kunnen ver anderen!" Claudia sloeg haa* blik op en staar de bijna verschrikt in de verwijtende ogen van haar moeder. „Wat bedoel je?" De adem stokte haar in de keel. Helen glimlachte. „Ik dacht werke lijk, dat je met Raymond zou trou wen en hoe dat mijn leven zou ver anderen. liefste. Maar ja. mijn droom van vrijheid en onafhankelijkheid was kort" „Het spijt me, moedermaar". door Sonio tenue Het was Claudia te moede, of ze door de grond ging. „Het is in orde", zei Helen vlug. „Als dat de enige consequentie was, zou het allemaal erg eenvoudig zijn. Maar laten we er niet meer over pra ten Ik hoop, dat je er geen spijt van zult krijgen „Door Allen?" De woorden klonken ongelovig. „Ja, door Allan". Vlug voegde ze er aan toe: „En Meg". „Maar dat is waanzin, moeder!" „Wel, we hebben allemaal recht op onze eigen mening. Maar Meg is een van die vrouwen, naar wie een man altijd terugkeert, 'ij bent denk ik, niet meer dan een droom, die voorbij gaat". „Dat is nonsens, moeder", wierp Claudia haar dapper tegen. „Allan en Meg zijn immers familie van elkaar. Natuurlijk zijn ze goede vrienden en hij gaat vriendschappelijk met haar om. Waarom ook niet?" „Inderdaad, waarom ook niet" her haalde Helen veelbetekenend. Ze voel de, dat het scheppen van achterdocht een stap in de goede richting was. „Mits het daarmee ophoudt". „Ik geloof niet", zei Claudia stijf, dat je het begrijpt... Welterusten, moeder". „Welterusten, lieveling. Ik ben bang, dat ik het te goed begrijp", voegde ze er zacht aan toe. Claudia lag lang wakker die avond en keek naar de groteske figuren, die het maanlicht op de muren en het plafond tekende. Ze probeerde zich te koesteren in het zoete geluk van de overpeinzing. Trouwen met Allan; voorwaarts lopen met hem. de toe komst tegemoet, wetende dat alle el lende en alle moeilijkheden achter de rug waren... Zij had toch zeker het recht, haar eigen leven op te bou wen... een leven onafhankelijk van dat van haar ouders. Maar terwijl zij daar zo lag, belde Helen in een razernij van angst en onzekerheid Raymond Winters op. „Ik moet met U spreken", zei ze hef tig. „Vergeef me, dat ik op dit uur lastig val". Raymond Winters zat rechtop in z'n bed. Hij trok een kussen achter zijn rug, totdat hij gemakkelijk zat, nam een sigaret uit het doosje, dat op het tafeltje voor het bed stond, stak die op met een handige bewe ging van zijn aansteker en zei ge ruststellend, terwijl hij behaaglijk een dikke rookwolk in de lucht blies: „Dan zal het wel erg dringend zijn. Helen vertelde alles, wat was ge beurd. Terwijl hij luisterde, liet Raymond zijn blik door de slaapkamer dwalen Het leek misschien, dat de hele zaak hem koud liet, maar zijn stem klonk gespannen, toen hij zei: „Raak niet in paniekstemming, Claudia zal niet met Allan trouwen, ik beloof het je. Ik was hierop voorbereid. Het was tot nu toe echter niet nodig stappen te doen, voordat ik zeker van haar bedoelingen was. Denk je, dat ik er de man naar ben om iets, dat ik hebben wil, zomaar door mijn vingers te laten glippen"" Aan de andere haar benen. Haar zenuwen waren t het uiterste gespannen. „Maar wat kan ik doen?" vroeg ze wanhopig. „Als je het oog gericht houdt op het welzijn van je dochter en met mij wilt samenwerken", klonk het zacht in de telefoon, „komt alles in orde. Wat voor mij van belang is: ben je werkelijk zo gesteld 'op naar geluk, dat je ten koste van alles bereid bent, haar van dit rampzalige huwe lijk te weerhouden?" Helen drong de gedachten die in haar opwelden terug en praatte zich zelf in, dat haar enige zorg was Clau dia's geluk en dat haar eigen belang pas op de tweede plaats kwam. „Na tuurlijk", stemde ze in, „Ik zal alles doen om dit huwelijk te voorkomen. Het zou haar leven verwoesten en..." Raymond wist, dat hij te doen had met een zwakke, door het leven murf gemaakte vrouw en niet met een sluwe feeks; met een vrouw, die zich gemakkelijk liet overhalen, die in staat was al haar slechte daden te- fenover zichzelf goed te praten en ie oprecht en hartstochtelijk ge loofde, dat ze door de dingen na te streven, die ze voor zichzelf wenste, indirect ook de belangen van haar dochter diende, van wie ze beweerde zielsveel te houden. Haar kijk op de wereld was, wist hij, door haar eigen mislukte huwelijk volkomen verwron gen. Zo erg, dat ze de dingen onmo gelijk nog in hun juiste proporties kon zien. Hij was daar dankbaar voor en zei overredend: „Bel dan morgen vroeg de Russels op. Maak maar het een of ander smoesje en zorg er voor, dat je in ieder geval een paar woor den met Meg kunt wisselen. Neemt ze de telefoon aan, des tc beter. Doet ze dat niet, vraag dan niet al te op vallend naar haar. Vertel haar, wat Claudia besloten heeft en geef haar de raad, om Allan hier weg te bren gen. Zeg, dat dit voor iedereen het beste is. Je had het over een bezoek aan Schotland? Als dat kan, prach tig. Maar anders moet ze in ieaer ge val vandaag Allan uit de buurt van Claudia houden. Heel eenvoudig. En vergeet niet. duidelijk door te laten schemeren, dat zij er evenveel belang bij heeft, dat de twee geliefden niet met elkaar spreken, als jijzelf". Helens stem klonk flauw, toen ze zei: „Maar dat Is alleen maar een tij delijke maatregel en „Ik weet wat ik doe", viel hij haar geprikkeld in de rede. En autoritair voegde hij er aan toe: „vertrouw maar gerust op mij". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12