Qfaitèda ASPRO ft KRABBENDIJKE VERWELKOMDE BURGEMEESTER L. CNOSSEN Agenda WALCHEREN AANLEG VAN STRANDHOOFDEN VOOR VERSTERKING KUSTVAK DONDERDAG 25 APRIL 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Slot van pag. 2) worden, zo merkte burgemeester Cnossen verder op. Hij verklaarde zich ook een warm voorstander van een goed organisatieleven en wees daarbij met name op het jeugdwerk in organisatorisch verband en de sportbeoefening, aan de ontwikkeling waarvan hrj zoveel mogelijk wil mee werken. Hij hoopte en vertrouwde, dat het een vreugde zal zijn in deze gemeen te, vol tintelend leven, te mogen werken. Met de wens en bede, dat God zijn arbeid in deze gemeente zal willen zegenen, verklaarde de heer Cnossen het ambt van burgemeester in deze gemeente te aanvaarden. In de officiële raadsvergadering spraken hierna nog wethouder G. van Vel zen, de heer L. Th. Vogelaar na mens de raadsleden en de gemeente secretaris, de heer H. Bos namens t fersoneel om de nieuwe burgemeester un medewerking toe te zeggen. De heer Vogelaar richtte ook dankwoor den tot de heer, Gebraad voor zijn optreden als loco-burgemeester. Gelukwensen Na een pauze boden daarop vele sprekers en spreeksters hun geluk wensen aan en uitten de verwachting voor een goede samenwerking in de toekomst. Achtereenvolgens voerden het woord de heer A. Zuidweg, voor zitter van het Oranjecomité, dokter G. J. Noome namens het Groene Kruis, de heer W. Cnossen, vader van de burgemeester, namens de familie. Voorts spraken oud-burgemeester J. Vader, de heer H. Don voor het ge zamenlijk onderwijzend personeel en namens de chr. kleuterschool, burge meester A. C. Willemsen van Yerseke namens de Kringcollega's, de heer Baart, voorzitter van de Ned. Bond van Prot. wasindustriëlen, waarvan de heer Cnossen secretaris is geweest, burgemeester Th. Andriessen van Ovezande, voor de vereniging van burgemeesters en secretarissen op Z. en N, Beveland, de burgemeester van Nederhorst den Berg, baron B, A. Ph. Baron van Harinxma thoe Sloo- Adven entte) R ^fUMANO*4 Let op de „R* op de om- band. Uw garantie voor echte anti-reuma breiwol! Neveda Reumanon voor reumalijders en gezonden! Landbouwschuur in Sint- Annaland uitgebrand Door onbekende oorzaak is woens dagmiddag omstreeks vijf uur de land bouwschuur bij de boerderij „De Bleyendaal" te Sint Annaland, be woond door de leer B. Brooijmans, volledig uitgebrand. Ook de land bouwwerktuigen in de schuur gingen geheel in de vlammen op Men slaag de er in het vee te redden. De brand weer van Sint Annland, die spoedig aanwezig was, kon weinig uitrichten. De verzekering dekt de schade. Aanbesteding Te Sint-Annaland werd dezer dagen aanbesteed het aanlegen van wegen ter lengte van ongeveer 3100 meter op het eiland Tholen. De inschrijvin gen waren als volgt: N.V. Aannemers mij Hillen en Roosen te Amsterdam voor 149.700; firma J. D. Janse te Middelburg voor 156.400; firma J H. Eleveld en Zoon te Groningen voor 157.000; firma M. Uil te Middelburg voor 164.300, G. W. Polderman N.V. te Spaarndam voor 168.900; Gebroe ders Johs. en M. Moerland te Sint- Annaland voor 169.000. De gunning werd in beraad gehouden. Geen vo'doende deelnemers voor Zilvermeeuwrit De Zilvermeeuwrit, lijnde een lich te betrouwbaarheidsrit door Zuid-Be veland. die op 27 april aanstaande verreden zou worden, kan wegens ge brek aan belangstelling van de zijde der rijders niet doorgaan VANDAAG. Middelburg Electro: „De dertiende pas sagier", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Con certzaal Z.V.U.V.V.V., lezing, 20 uur: Schouwburg: Georgette Hagen doorn voor samenwerkende perso neelsverenigingen, 20 uur; Burgerzaal: Jubileumviering Groene Kruisvereni ging. 20 uur. Vlisstngen Alhambra: „Terug uit de hel", (14 Jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „De avonturen van Quentin Durward", (14 Jr.), 20 uur; Britannia: Het Vlissings Schouwspel „Hart tegen hart", 20 uur. Goes Grand: „Terug uit de hel". (14 jr.), 20 uur. Goes „De Landbouw Ledenvergade ring Alg. Ned. Bond van Gepensio neerden. afdeling Zuid- en Noord- Beveland. 14.00 uur. „De Landbouw" Tweede verkeersavond ..De Brom vlieg", 20.00 uur. ten, In welke gemeente de heer Cnos sen ambtenaar ter secretarie was, ds. J. B. Bel, predikant van de Geref. gemeente, de heer S. G. Nooteboom, directeur veiling K.E.O., dokter J. P. Roos voor de ver. v. Wijkverpleging, de heer I. Smallegange namens het waterschap en de landbouwvereni- ging E.M M„ majoor W. H. van Bal- legoyen de Jong, districtscomman dant rijkspolitie, de heer J. W. P. de Jonge, districtsopzichter C.D.B., ds. J, van Leeuwen, Ned. herv. predikant, de heer H. Wolfert namens de Geref. kerk en de afd. Z. Beveland van de C.B T.B., mej. Dominicus, namens de N C.V.B., de heer J. Koster voor de brandweer en de zondagsschool, mevr. Woutersen namens de platte landsvrouwen, de heer M. L. Markus- se voor de muziekvereniging „Con cordia" en de sportcommissle, de heer G. van Velzen namens de lagere en uloschool van de Geref. gemeente en de heer J. Blok als afgevaardigde van de korfbalclub en de ijsclub. Met een dankwoord van burgemees ter Cnossen werd tenslotte omstreeks vijf uur deze plechtigheid beëindigd. Intussen waren er voor de bevol king diverse volksspelen op 't sport terrein, waarvoor een goede belang stelling was. Tussen zes en zeven uur werd een rondrit door de gemeente gemaakt, waarbij de burgemeester op Oostdjjk namens de bevolking door de heer J. Joosen werd verwelkomd. Tenslotte was er 's avonds in „De Koophandel" een drukbezochte receptie, waar vele gemeentenaren met hun nieuwe bur gemeester kwamen kennismaken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiii Ooievaar Waarhéén p Dinsdagmiddag hebben enkele §j Inwoners van de Bevelandse gemeente Kapelle het zeldzame verschijnsel gezien, dat een M ooievaar over nun dorpje vloog p Omstreeks drie uur zag de heer D. de Jonge, Dflkwel 32. Vadertje Langbeen overvlie- p gen en verscneidene andere p Kapellcnaren hebben het rood- potige dier enige tijd kunnen volgen in zjjn vlucht in de rich- p ting Biezelinge. Daar de ver- p schtfning van een ooievaar in onz'e provincie zeldzaam is ge- s worden, is hier alleszins spra- p ke van een bijzonderheid. Men heeft helaas niet kunnen waar- nemen, waar en öf de ooievaar p neerstreek. Stremming schutsluis Veere in kanaal door Walcheren Wegens het verrichten van herstel werkzaamheden aan de kleine schut- sluit ln het kanaal door Walcheren te Veere zal het scheepvaartverkeer door deze sluis volledig zijn gestremd en uitsluitend worden geleid door de f'ote schutsluis van 29 april 1957 te uur tot 11 mei d.o.v. te 14 uur. In afwijking van het bepaalde in lid 5 van de kennisgeving van 16 mei 1956, no. 4, op zondag 5 mei 1957 zal met de grote schutsluis te Veere wor den geschut van 7 uur tot 12 uur. van 14 uur tot 18 uur en van 20 uur tot maandagmorgen 6 mei d.o.v te 7 uur. Voorts moet er rekening mee worden gehouden, dat het tijdens de uitvoe ring der werkzaamheden mogelijk kan blijken om de hiervoren genoemde pe rioden te bekorten of te verlengen. MIDDELBURG Aanvoer winterbloemkool Op de coöperatieve veilingvereni- fing „Walcheren" te Middelburg wor- en de laatste weken grote hoeveel heden winterbloemkool aangevoerd. Dit produkt in Engeland en Frank rijk wordt ook in belangrijke mate winterbloemkool aangevoerd en in feite ten onrechte Broccoli genoemd begint vcror deze veiling de laatste laren een belangrijke betekenis te krijgen. Hoewel het een zeer riskante teelt is door vooral in ons land optre dende nachtvorsten meende de Zeeuw se Groentetelers Vereniging wel iets in deze teelt te zien. Enkele jaren gele den is men dan ook begonnen met het selecteren en omdat de temperaturen zelfs in de strengste winter altijd iets hoger op Walcheren zijn dan elders in ons lana. heeft men hiermede al ver schillende goede resultaten gehad. Vooral de strenge winter van 1955 1956 was bij uitstek geschikt om aan te tonen dat deze teelt reden van be staan heeft. Momenteel heeft men dan ook een goede selectie van winter bloemkool. Vooral de zachte winter van het afgelopen winterseizoen is er oorzaak van dat men van een zeer goede oogst kan spreken. De aanvoe ren zijn dan ook niet onbelangrijk. Vorige week had men zelfs een aan bod van 2200 kratten. Dat ook de han del belangstelling heeft blijkt uit de goede prijzen die cr betaald worden. Op deze veilingdag lag de A-kwali teit tussen 59 en 1.37 per stuk, B-kwa liteit van 36 tot 65 ct.. terwijl de C- sortering zelfs prijzen te zien gaf van 15 tot 38 cent per stuk. Burgemeester Bolkestein opent tentoonstelling „Paraat" Burgemeester mr. d". N. Bolkestem van Middelburg zal op vrijdag 10 mei aanstaande des middags om viei uur de leger- en luchtmachttentoon stelling „Paraat" openen. Dit zal ge schieden in de Burgerzaal van het stadhuis. „Uit het volk - voor het volk" vanaf 1865 tot heden Burgemeester mr. dr. N Bolkestein van Middelburg zal maandagavond 29 april aanstaande om nalf negen in de leeszaal van de Provinciale Biblio theek te Middelburg de tentoonstel ling openen van foto's en drukwer ken enz., betreffende het werk van de vereniging „Uit het volk - voor het volk" vanaf 1865 tot heden. "IISSINGEN Nieuwe beiaardentehuis in Vüssingen. Nog niets bekend over de pensionprijs Op vragen over het nieuwe bejaar dentehuis in Vlissingen kan in hèt al gemeen geantwoord worden, dat er nog geen pensionprijs is vastgesteld. De aanvragers voor een kamer in het nieuwe tehuis krijgen in ieder geval bericht. Er wordt op gewezen, dat er nu reeds een flinke v-achtlijst is. Men zal waarschijnlijk in december kunnen overgaan van het oude naar het nieu we tehuis en cle situatie is zo, dat wel licht pas in de zomer enkele defini tieve mededelingen kunnen worden gedaan over de opname-mogelijkhe den. Wijzigingen in Culturele Raad van Vlissingen In de Vlissingse culturele raad heb ben zich verschillende mutaties voor gedaan. B. en W. stellen voor, na overleg met de plaatselijke verenigin- ger en organisaties, de volgende wij zigingen aan te brengen: Algemene secties, in de vacature mr. W. de Bruine, die zich niet meer herkiesbaar stelt: 1. de heer N. Veld huis 2. mevrouw N. T. Homburg- Hoekveld; in de vacature van de heer H. P. Veening, die eveens niet meer beschikbaar is: 1. de heer H. W. Zwa german, 2. de heer A. Jorritsma; in de vacature van de heer P. H. Broer- se: 1. de heer P. H. Broerse, 2. de heer J. Oosterling; in de vacature van de heer G. Heeren: 1. de heer G. Heeren, mevrouw N. V.*. de Bert-Evertse. Voor de sectie muziek wordt voor- I gesteld in de vacature van de heer F. Naerebout: 1. de heer F. Naerebout, 2. de heer C. H. M. van Erck; in de vacature dr. M. Schreuder, die zich niet meer beschikbaar stelt: 1. de heer W. M. van Aller, 2. de heer H. J. ten Blacken. Voor de sectie toneel; in de vacatu re-C. I. Colijn, die zich eveneens niet meer beschikbaar stelt: 1. de heer H. M- Harinck, 2. de heer G. van Korten- hof. Voor de sectie zang in de vacature van de heer C. v. d Gra^, die niet herkiesbaar i 1. de heer J. Gel jon, 2. de heer J. P. van Beveren. In de sectie ontspanning en ontwik keling in de vacature van de heer J. Koops, die uit de gemeente is vertrok ken: 1. de heer C. J. Mommaas, 2. de heer A. Schenkel. Voor de sectie beeldende kunst wordt geen wijziging voorgesteld n.l. in de vacature van de heer J. Adri- aanse: 1. de heer J. Adriaanse. 2. de heer L. van der Steen en voor de sec tie lectuurvoorziening in de vacature van mevrouw L. P. C. Kemper-Blan- kert: 1 mevrouw L. P. C. Kemper- Blankert, 2. mevrouw A. E. Priester- v. d. Sande. Teraardebestelling J. Louwerse Woensdai Woensdagmiddag is op c begraafplaats te Vliss 3e besteld het stoffelijk de algeme- iissingen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer J. Louwerse, in leven oud ambtenaar van de gemeentesecretarie en conservator van het Stedelijk Mu seum. Daarbij waren o.a. aanwezig het lid van Ged. Staten van Zeeland, de heer A, A. Schout, burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen, de ge meentesecretaris, de heer A. de Beijl, en vele personeelsleden van de secre tarie. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door burgemees ter Kolff, die namens de gemeente woorden van deelneming sprak. De heer Kolff noemde wijlen de heer Lou werse een hard en nauwgezet werker, die een grote liefde had voor zijn ge boortestad Vlissingen. Nadat ds. J. Kwast was voorgegaan in gebed, sprak een schoonzoon een woord van dank voor de belangstelling. Kranslegging in de De Ruyterschool Op zaterdag 4 mei aanstaande, 's middags om 4 uur, zullen in de ..De Ruyterschool" te Vlissingen kransen en bloemen worden gelegd bij de ge denkplaat in de hal.'Dit zal geschie den door 't „Comité Gedenkplaat" en door diverse scheepvaartsmaat.schap pijen, waarna er gelegenheid is voor familieleden van de in de oorloe om gekomen oud-leerlingen van de school bloemen bij de gedenkn'^at *e leggen. Ook „Walcheren" speelde tegen Engelsen Ook de Vlissingse voetbalclub Wal cheren heeft tijdens het paasweekein de een Engelse club („Verheds" uit Londen) op bezoek gehad. In deze wedstrijd toonden de Zeeuwen zich het sterkst en wonnen tenslotte met 4-0. P. de Vries scoorde drie doelpunt ten en J. Leijdekker zorgde voor de vierde treffer. Raadslid Kattendijke liep uit zitting weg Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Kattendijke onder voor zitterschap van burgemeester P. J. Evers werd woensdagavond onder meer als ingekomen -tuk besproken dc beschikking over* de premietoe- kenmng voor woningverbetering ten behoeve van de heer F C van der V. De voorzitter lichtte toe dat deze beschikking lang op zich had laten wachten, omdat er bij de provinciale directie van de wedo-opbouw te Mid delburg een brief was binnengeko men, die ondertekend was met de naam Van Kleunen Gebleken was echter, dat de brief van de hand van het raadslid J. F. Hundersmarck was. Het onderzoek naar ae daarin voorko mende insuniatie had langer geduurd dan bij andere verzoeken het geval was. De heer Hundermarck beweer- de echter nergens van af te weten. Later in de vergadering deelde de voorzitter nog mede, dat de begraaf plaats te Kattendijke prima in orde was, in tegenstelling tot hetgeen de heer Hundersmarck 1-1 de vorige ver gadering gezegd flad. De heer Hun dersmarck bestreed dit in felle be woordingen en verliet hierop de ver gadering. Ruimen van „Achilles" worden afgesloten Dc bergingswerkzaamheden aan de bij Westkapelle gestrande Duit se kustvaarder „Achilles" zullen napr wordt verwacht vrijdag of zaterdag worden beëindigd. Nadat maandag de pogingen waren mis lukt om het schip recht te zetten, zijn de Duitse bergers begonnen de ruimen af te sluiten. Het water dat zich erin bevindt, wordt eruit ge pompt, waardoor de opwaartse druk toeneemt. Wanneer alle rui men dicht zijn gemaakt, zullen de bergers opnieuw proberen de „Achilles" recht te zetten. Het ligt dan in de bedoeling de kustvaarder de haven van Vlissingen binnen te slepen. Zeeuwse dag Leger des Heils Hedenavond om half acht zal ln het febouw van het Leger des Heils te iissingen een verenigde openbare samenkomst worden gehouden, waar aan door alle Zeeuwse korpsen zal worden deelgenomen. De bijeenkomst staat onder leiding van een elftal of ficieren. Des middags om half vijf zul len de elf offle'-jren een jeugdmiddag houden met muziek en lékespel. SEROOSKERKE (W.) Raad komt bijeen De raad van de gemeente Seroosker- ke W) zal op vrgdag 26 april, 's mid dags om 15.30 uur, bijeenkomen. De agenda vermeldt onder meer een voorstel van B. en W. tot het wijzigen van de uitgifte prijzen van bouwter rein en tot wijziging van het besluit inzake delegatie van de bevoegdheid tot verkoop van deze gronden. De raad zal in deze vergadering beslis sen óver het al of niet verlenen van subsidies aan het Groene Kruis, afde ling t.b.c. en over het verlenen van een eenmalige bijdrage voor de in richting van een zuigelingen- eïi kleu terbureau. Verder staat op de agenda een voorstel van B. en W. tot krediet verlening voor de aankoop van een transnortwagentje ten behoeve van de B.B. B. en W. stellen verder voor een'extra bijdrage te verlenen aan de gemeente Voorburg ln de uitgaven ten behoeve van de doofstommen- school „Effatha". O.- EN W.-SOUBURG Paaszangdiensf In de gereformeerde kerk te Sou burg werd op eerste paasdag een zeer druk bezochte interkerkelijke paas- zangdienst gehouden ,waar als spre kers optraden ds. Homburg, gerefor meerd predikant te Vlissingen en ds. Van Duyne, hervormd predikant te Souburg. Medewerking aan deze •dienst werd verleend door het her vormd kerkkoor. Film voor zwemmers Voor de Souburgse zwemvereniging werd een aantal films gedraaid van de K.N.Z.B. De middagvoorstelling voor de jeugd, welke in „De Zwaan" werd gegeven, was goed bezocht; de avondvoorstelling voor de ouderen in Rehoboth had minder belangstelling. N.C.V.B.-vergadering Tijdens een vergadering van de af deling Souburg van ae N.C.V.B. hield de heer Allewijn uit Goes een cai :e over het onderwerp, „De kerk ach ter het ijzeren gordijn". In deze ver* nadering konden de '.eden zich tevens opgeven voor de landdag, die op 19 'uni a.s. in Goes zal worden gehou- t A dvertentie) Een fijne smaak en wat fantasie... geven U een goede kans in de grote, landelijke reclameprijsvraag, waar van U morgen in deze krant de voorwarden zult lezen! Het bezorgt U een leuke verrassing en U kunt er een aantrekkelijke prijs mee winnen. Tot morgen dus! 1 POLDER WALCHEREN VERGADERT Achter Oranjezon en aan Westkappelse zeedijk De Polder Walcheren houdt, zoal» gisteren reed» gemeld, op 4 mei a.s. een algemene vergadering. In het verslagjaar -erd gegund de aanleg van twee strandhoofden aan liet noordelijk einde van de Westkappelse zeedijk en van drie strandhoofden achter Oranjezon, aansluitend jp de v|jf daar reeds geconstrueerde hoofden. Het polderbestuur acht echter aanleg van hoofden om de 200 meter (thans geschiedt het om de 400 meter) op dit sterk aangevallen kustvak noodzakelijk. Dc constructie van zg. „staarten" aan de hoofden is vereist om te voorkomen, dat het achter de hoofden ge legen strand zal afnemen. van de polder de door de eigenaren der onderhavige percelen te lflden schade zou worden vergoed. Ten aanzien van de moeilijkheden over de heffing van polderlasten, ontstaan door de feitelijke herver kaveling zonder dat er enige kans bestaat op een spoedige passering van de acte, werd kort voor het einde van het verslagjaar een tweede schrijven ontvangen van de minister van Landbouw, dat nerzijds zeer onbevredigend was De constructiewijze van 400 meter afstand zonder „staarten" is dan ook aanvaard omdat het hier een proefne ming: geldt en het rijk zich bereid verklaarde om in de kosten van een eventuele latere aanleg bij te dragen. In verband met het bezoek aan Walcheren op 1 februari 1956 van de minister van Verkeer en Waterstaat werd overlegd met het gemeentebe stuur van Domburg over het uitbrei dingsplan. een en ander in verband met het verzoek van het polderbe stuur om op een bepaalde strook langs de zeewering een oouwverbod te leg gen met het oog op mogelijk in de toekomst aan te brengen voorzienin gen. Het gemeentebestuur van Dom burg bleek genegen met dit verzoek rekening te houden, mits van de ztfde Nijverheidsdagschool werd kampioen van Vlissingen Met veel animo heeft de Vlissing se schooljeugd woensdag het spelen van de jaarlijkse schoolvoetbalwed- Collecte De ,.Simavi"-collecte bracht te Aar denburg 101,80 op. Voor het Leger des I its werd 55.48 gecollecteerd. (Advertentie Hè-hè, dank zij 'ASPRO' kon ik mijn opkomende verkoudheid onderdrukken. Twee 'ASPRO'-tabletten en verkoudheid, hoofd- 1 pijn, kiespijn, zenuwpijn, reumatische pijnen, verdwijnen. A\ 'ASPRO' werkt snel zonder de gezondheid te schaden. zonder de maag te irriteren. Elk 'ASPRO'-tablet is apart, hermetisch gesloten verpakt. Gemakkelijk mee te nemen, gemakkelijk in te nemen, geeft altijd verlichting! 'ASPRO' houdt me fit tijdens werk en vrije tijd. en de pijn verdwijnt! 0, zodat deze school thans kam pioen van Vlissingen is. Donderdag morgen zal de Nijverheidsdagschool een wedstrijd spelen tegen de Middel burgse kampioen voor het kampioen schap van Walcheren. In de afdeling C won Njjverheidsdagschool III van R.H.B.S. n met 8(1 zodat ook Nij verheidsdagschool III in de finale voor het kampioenschap van Wal cheren meedingt. In de afdeling B werd R.HJ3.S. IV kampioen. Ook deze school zal donderdagochtend uit komen tegen de Middelburgse kam pioen voor het kampioenschap van Walcheren. In afdeling A plaatsten P. Louwerseschool I (Souburg) en Bouwen Ewoutschool zich in de fina le. Donderdagmorgen zullen deze beide scholen tegen elkaar spelen voor het kampioenschap van Vlissin gen. De uitslagen luiden: afdeling A: Hervormde school (Koudekerke) Bouwen Ewoutschool 05; Hervorm de school (Koudekerke)Sint Pau- lusschool 10; Bouwen Ewoutschool - Sint Paulusschool 9^—0; Bonedijke- schoolOranjeschool 00; Oranje- schoolJan Ligthartschool 30; Bo- nedQkeschoolJan Ligthartschool 2 0; Bonedijkeschool II—Vincent van Goghschool 00; P. Louwerseschool I (Souburg)Prins Willemschool 1 0; Neutrale schoolBouwen Ewout school 00; Bonedijkeschool II—P Louwerseschool I 1 Souburg) 03; Vincent van GoghschoolPrins Wil- lemschool 03; Neutrale school Oranjeschool 11; Bonedijkeschool IIPrins Willemschool 9—5; Vincent van GoghschoolP. Louwerseschool (Souburg) 02; Bouwen Ewout schoolOranjeschool 40. Afdeling B: R.H.B.s. IV—V.G.L.O. 12-0; R.H.B.S. IVNijverheidsdagschool VII 00; V.G.L.O. INijverheids dagschool VII 1—3. Afdeling C: Nij verheidsdagschool IIIR.H.B.S. II 30. Afdeling D: Nijverheidsdag school i—h.t!s. I 2—0. De rijkskweekschool in afdeling D. de r.h.b.s. EE in afdeling C, de r.h.b. s. III in afdeling B en de o.l.s. Arne- muiden in afdeling A zullen het Middelburgse district vertegenwoor digen in de strijd om het kampioen schap van Walcheren, dat dus gaat tegen de scholen, die in de afdeling Vlissingen kampioen werden. Dit werd gisteren onder grote spanning beslist tijdens de schoolvoetbalwed- strijden in de Zeeuwse hoofdstad. De rijkskweekschool bleek naast goede onderwijzers ook goede voet ballers te bezitten, want de finale ln groep D ging tussen het eerste en tweede team van deze school, een wedstrijd, die door het eerste met 2 0 gewonnen werd. Ook het tweede en derde elftal van de r.h.b.s. bleken succesvol, want deze ploegen drongen tot de „Middel burgse" finale door Tenslotte beves tigde het oittige ploegje van de o.l.s. te Arnemuiden zijn goede voorne mens, want de r.k. school ging met 20 ten onder. Nu maar afwachten wat er vandaag (donderdag) on het Baskenburgse veld te Vlissingen ge beuren zal. In ieder geval zal er een spannende strijd te zien zijn. De uitslagen in Middelburg zijn: Afdeling A. Finale: rk. school o.l.s. Arnemuiden 02; afdeling B: finale: r.h.b.s. Ill—chr. u.l.o. II 3—0; afdeling C: technische school III r.h.b.s. II 04; gymnasiumopanb. u.l.o. 0IJtechnische school II chr. u.l.o. 13; r.h.b.s. Hchr. u.l.o. 2—1; openbare u.l.o.chr. h.b.s. 0— 1; r.h.b.s. IIchr. h.b.s. 31. Afdeling D: rijkskweekschool II r.h.b.s. I 20; technische school I rijkskweekschool I 1—9; rijkskweek school IImachinisten 10; rijks kweekschool I—rijkskweekschool II maar anderzijds de mogelijkheid van een regeling niet uitsloot. Mo menteel wordt onderzocht of deze regeling in praktyk zal kunnen worden gebracht. Tengevolge van storm en ijsgang ont stond schade aan de strandhoofden van de Westwatcring. De herstelkos- ten hiervan h"bben 16.623.47 bedra gen. De schade aan het Nollehoofd, ontstaan door de stranding van de „Transunion" kon nog niet geheel worden hersteld. In het verslag wordt voorts geme moreerd. dat mr. dr. R. W. graal van Lvnden op 1 november zjjn functie al» voorzitter wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd moest neer leggen. Meer dan 30 jaar heeft de heer Van Lvnden met ijver buitenge wone nauwgezetheid en grote plichts betrachting de polder gediend en ge leid. Hij aanvaardde de functie als voorzitter onder moeilijke omstandig heden, waarbij overleg moest worden gevoerd met vele instanties, echter In goede verstandhouding. Grote dank is de polder de heer Van Lvnden ver schuldigd voor het vele werk dat liij heeft verricht. Ook de heer A. P. Koster was ge noodzaakt om dezelfde reden als de heer Van Lvnden zijn functie als raad per 1 november neer te leggen. Com missaris J. Osté. vertegenwoordigde de gebouwde eigendommen, legde zijn functie wegens gezondheidsredenen neer, na 21 jaar de polder te hebben gediend. Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN Sluiting bureaus cn diensten der gemeente op 30 april 1937. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis; dat ter gelegenheid /an de verjaardag van H.M. de Koningin 30 30 april as. de bureaus van alle openbare instellingen en diensten der gemeente op deze dag voor het publiek gesloten zullen zijn. OPHALEN HUISVUIL. De directeur van gemeentewerken te Vlissingen maakt bekend dat. ln ver band met de jaardag «tn H M de Ko ningin. op X april a.shet huisvuil ln die wijken, waar dit dinsdags opgehaald wordt, die dag niet nngehaald zal wor den. Marktberichten. VEILING „WALCHEREN" G.A. 24 april. Aardappelen Vroeg* aardap pelen. gr. I, 1.23—1.29. lilem gr II 1.07. Fruit. Jonathan H I 65-70 48-50, 60*5 40. K 28—50. F 24. Goudreinetten H I 70- 75 51—53. 65-70 56-53. K 43—54. F 44-43. Aardbeien per stuk i cent; per doos 1.06. Groenten. Bloemkool A 40—1.27. B S3— 54, C 15—39 Sla A 8—15. B 6—13. C 6. Stoofsla 14—17. Andijvie 60—85 Spinazie 36-63. Prei 10—15. Radys 14—25 Rabarber 39—45. Postelein 82—85. Bospeen 72—83. Breekpeen 15—18. Ge Ie tooi 15—16. Spits kool 39. Uien 25. Heden werd de eerste spitskool aange voerd door de heer C Joziasse, Boter bloemlaan 11. Vlissingen VISMIJN VEERE 24 april. 2481 kg, Expomgarnalen 92— 24. 156 kg. Schar 10—39. 51 kg Bot 22— 38. 86 kg. Middel tong 77—2 30. 447 kg. Rog 30—75. 10 kg. Griet "9-2-. 3 kg. Ka beljauw l.-. 9 kg. Ongesorteerde vis 25— (Nagekomen advertentie) bieden overleed na --en kortstondig lyden onze beste nicht JANNA JOBSE in de ouderdom van cu lm 80 jaar. Uit aller naam. P. JOBSE. vrnemuiden 24 april 1957. Molenstraat 13. De teraardebestelling za| plaatsvinden op za terdag 27 april a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7