Terecht waarschuwt jc Holtrop: Economie is op verkeerde weg GARNALENVISSERS GAAN NIET SAMEN MET MOSSELKWEKERS AANVULLEND KREDIET BOUW OPENBARE KLEUTERSCHOOL STERKER DAN GELD Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 24 APRIL 1957 PROVINCIALE ZBBUW 8 E COURANT DE VINGER OP DE WONDE PLEK In 1956 leefde men in welvaartsroes (D.oor onze economische medewerker.) Kloppen, voortdurend kloppen, dat ls de enige manier om de openbare mening tot het inzicht te brengen dat wij op de verkeerde weg zijn, dat on ze economie steeds meer in de knel komt. Maar het maakt toch nog wel enig verschil wie er klopt. En als de presi dent van de Nederlandsche Bank dit doet, dan weten wij dat een man met een bijzonder gezag spreekt. Een man, die uit hoofde van zijn positie het krachtenveld van onze economie als geen ander kan overzien en die dank zij zijn speciale informaties kan zien waar de schoen precies wringt. Telkenjare verrast hij de economi sche wereld In zijn jaarverslag met een keur van cijfers, met een scherp zinnige analyse, maar ook met een nuchtere, tot de bodem toe doordrin gende beschouwing. Ook in het ver slag valt dit alles op. Maar opvallen der Is misschien nog de rustige, beza digde toon, waarop hij de staf breekt over de ontwikkeling. De hoogconjunctuur bleef bestaan, maar er brak als het -ware iets van binnen, het evenwicht tussen beste dingen en produktie werd verbroken. Deze verstoring plantte zich voort op andere gebieden, zij riep spanningen op de geld- en kapitaalmarkt op en veroorzaakte een tekort op de beta lingsbalans met het buitenland tot ruim 900 miljoen, terwijl wij in 1955 nog een behoorlijk overschot hadden. Duidelijk etaleert de president van de centrale bank de feiten: het totale nationale inkomen steeg met 7 maar het verbruik van de particulie ren nam met 10 toe, de bestedingen van de overheid met 12 de inves teringen van de ondernemers met 25 en de voorraadvorming met 20 In het algemeen zijn deze feiten bekend na de nota van de S.E.R. en van de regering over de nood zaak van een bestedingsbeperking. Maar toch is het goed dat zij nog eens en dan op deze nauwkeu rige wijze herhaald worden, want wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat onze be volking niet al te veel stilstaat bij wat er gebeurd is. Wij maken dit op uit de diverse loon- en salariseisen bij hoog en laag, De heer J. de Priester ter aarde besteld Op de algemene begraafplaats te Oost-Souburg is dinsdagmiddag on der grote belangstelling ter aarde be steld het stoffelijk overschot van wij len wethouder J. de Priester. Nadat de baar, die met vele bloemstukken was bedekt, in de groeve was neerge laten, trad eerst burgemeester A. H. S. Stemerding als spreker naar vo ren. Deze noemde het werk van de overledene verdienstelijk voor de ge meenschap. Sinds 1923 was de heer De Priester in de raad voor de S. D. A. P. vertegenwoordigd en reeds in 1927 werd hij tot wethouder benoemd, zo zeide de burgemeester, die voorts verklaarde, dat het verscheiden van de lieer De Priester een grote leegte in het gemeentebestuur achterlaat. Met weemoed herinnerde hij aan de soms pittige discussies en schetste hij de vele deugden van de overledene. Met woorden van deernis tot de fa milie eindigde burgemeester Stemer ding. De heer M. J. van Poelje sprak als voorzitter van het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid. „Een ar beidzaam leven heeft de overledene gehad, waarin vooral bleek, dat con structieve arbeid hem geenszins vreemd was", zo zei de heer Van Poelje, die namens de gehele arbei dende Zeeuwse bevolking de overlede ne een laatste groet bracht. Namens de Souburgse raadsfractie van de P. v. d. A. sprak de heer A. W. Bouff, waarna de heer A. Wolff dit deed als voorzitter van de Souburgse afdeling van de P. v. d. A. De heer J. J. van Ginkel sprak als gemeente-secretaris woorden van deernis tot de familie namens 't gemeentepersoneel, waar voor de overledene veel tot stand heeft weten te brengen. Namens de afdeling Souburg van het „Groene Kruis" sprak de heer A. J. Leenhouts woorden van dankbaar heid over het werk van wijlen de heer De Priester, waarna de heer J. Vos namens de vereniging Volkson derwijs sprak. De heer J. van Leeu wen, directeur van het provinciaal bureau van het ministerie voor socia le zaken en volksgezondheid sprak eveneens woorden van deelneming. De heer F. de Priester dankte ten slotte namens de familie voor de overgrote belangstelling. Geen vergoeding voor gedupeerde mosselkwekers Enige weken geleden, toen bekend werd dat sommige mosselkwekers in Zeeland, door omstandigheden buiten hun schuld niets of zeer weinig had den kunnen leveren, werd ln Bruinis- se het initiatief genomen voor deze kwekers een tegemoetkoming aan te vragen uit het Kwekersfonds, het fonas dat in het leven is geroepen om hulp te bieden bij bedrijfsschaden. Het Produktschap voor Vis en Vis- produkten heeft thans aan belangheb benden bericht, dat voor mosselkwe- kers die door geringe leveringen in het afgelopen seizoen financiële moei lijkheden ondervinden gelegenheid be staat een bedrijfsvoorschot op te ne men. Er is dus geen sprake van een ver goeding wegens gederfde inkomsten, zoals oorspronkelijk in de bedoeling lag van de initiatiefnemers. maar wij maken dit niet minder op uit de voortdurend stijgende over heidsuitgaven. Alsof er niets aan de hand is, wordt er thans weer voor on derwijs 100 miljoen meer gevraagd. Maar er zijn meer voorbeelden. Het achterblijven van de produktie bij het inkomen wreekt zich altijd op verschillende manieren. In de eerste plaats door het zeer «terk oplopen van de invoer waarbij de exportstij ging eenvoudig In het niet zinkt. Ove rigens niet alleen in 1956, want ook in het eerste kwartaal van dit jaar gaan wij verder bergafwaarts met onze handelsbalans. Pas bekend ge maakte cijfers laten zien, dat de to tale invoer in det eerste kwartaal 4065 miljoen bedroeg tegen 3230 Rijk draagt 90 pet. bij in kosten verlenging Westkappelse dijk Jaarvergadering polder Walcheren Uit het thans verschenen jaarver slag over 1956 van de Polder Walche ren blijkt, dat het rijk voor 90 pro cent voorlopig bij wijze van voor schot zal bijdragen in de kosten van verlenging van de Westkappelse zeedijk richting Domburg met 600 meter alsmede met nog 150 meter. Ook dit jaar werd weer een gedeel te van de ondeugdelijke stortsteen- asfaltglooiing op de Westkappelse zeedijk over een lengte van 107 me ter vervangen door een met asfalt gepen e t ree rde basal tg looiin g De Polder Walcheren had reeds eni ge jaren aan de minister van verkeer en waterstaat verzocht om dit werk en de soortgelijke in vorige jaren uit gevoerde werken te beschouwen als herstel van geleden oorlogsschade en deze zodoende voor rekening van het rijk te willen nemen. De bewindsman verklaarde zich bereid om 61 voor rekening van het rijk te nemen, op grond van de overweging, dat naaset herstel ook van verbetering ge sproken moest worden. Deze toezegging betrof de bestek ken 130,136 en 146? waarmee een be drag van rond 1.035.000 gemoeid is geweest, maar geldt ook voor het thans in uitvoering zijnde bestek 152 en do kosten van het aan het aangren zende dijkvak nog uit te voeren soort gelijke werk. miljoen in het eerste kwartaal van 1956, ten toeneming van ruwweg Dit alles laat natuurlijk zijn spo ren na: in 1956 verminderde onze goud- en deviezenvoorraad met 770 miljoen, waardoor ons bezit aan bui tenlandse betaalmiddelen een geduch te aderlating onderging. Maar er is meer. Die te grote be steding was slechts mogelijk doordat er meer geldmiddelen In het verkeer werden gebracht, doordat het ver schil tussen het totaal aan investerin gen en de besparingen op inflatie- verwekkende wijze gefinancierd werd en wel door én gela te scheppen én uit de liquide reserves te putten. Dit betekent dat er geld in het ruilver keer werd gebracht dat er voordien niet was of dat voordien geen dienst deed. Hoewel overheid en bedrijfsle ven beide zich schuldig maakten aan de inflatoire financiering, krijgt vooral de lagere overheid de veeg uit de pan: haar investe ringsuitgaven stegen in 1956 met 26 De president raadt dan ook drin gend aan onder het oog te zien hoe verzekerd kan worden dat ln de toekomst de investeringen van de lagere overheid aan de financie ringsmogelijkheden worden aan gepast. Dit 'is wat men noemt: put it in your pipe and smoke it. Wij leefden in 1956 in een wel vaartsroes en daaruit zijn wij op wrede wilze wakker geschud. Thans staan wij voor het probleem het te veel af te kappen. De plannen van de regering zijn he kend: een bestedingsbeperking 700 miljoen. Do president van de Nederlandsche Bank acht dit voldoende om het even wicht in de rijksfinanciën te herstel len, maar hij acht het bepaald onvol doende om de spanningen bij de fi nanciering en het gebruik van infla- tieverwekkende middelen weg te ne men. Hij vreest voor de bank ook bij zondere problemen doordat er steeds meer een beroep op haar zal worden gedaan. Tijdelijk mag zij hieraan vol doen doch nooit mag zij een bron var duurzame inflatoire financiering wor den. Het is goed dat dit zo duidelijk wordt gesteld: moge de regering zich deze waarschuwing ter harte nemen zoals wij allen de kritische beschou wing van onze economische positie op ons moeten laten inwerken. Per slot van rekening komt zij niet van de eerste de beste. RAADSVOORSTELLEN VLISSINGEN. Beatrixschool moet verbeterd worden. B. en W. van Vlissingen hebben de gemeenteraad, die aanstaande vrijdag vergadert, een voorstel doen toeko men om een aanvulen krediet van 33.300 te verlenen ten behoeve van de bouw en de inrichting van de drie- klassige openbare klcutesrchool aan die Schuitvlotstraat. Tijdens de bouw van deze kleuterschool) die op het ogenblik in een vergevorderd stadium verkeert, was komen vast te staan dat het onlangs verleende kre diet niet toereikend zal zijn. Bij de bouw der school werd bovendien reeds rekening gehouden met een mogelijke uitbreiding van het gebouw tot zes lo kalen, hetgeen eveneens hogere uit gaven vereiste. De raad zal verder moeten beslis sen over een plan van B. en W. om aan het bestuur der vereniging voor chr. kleuteronderwijs medewerking te verlenen bij de verandering van de in richting der Prinses Beatrixkleuter- school aan de Glacisstraat. Het ligt in de bedoeling van het schoolbestuur in de toekomst een nieuwe school te bouwen op een andere plaats, maar deze plannen kunnen op het ogenblik nog niet gerealiseerd worden. Hoewel het thans in gebruik zijnde gebouwtje niet meer aan de te stellen eisen vol doet ,zal het nog enige jaren als kleu terschool in gebruik moeten blijven. Het aanbrengen van enkele verbete ringen wordt derhalve noodzakelijk geacht. Zo dienen in elk geval de gar derobes uit de lokalen te worden ver wijderd en ook aan de inrichting der toiletten zal het een en ander verbe terd moeten worden. Met de voorge stelde veranderingen zal naar schat ting een bedrag van 10.000 ge moeid zijn. Voorts zal de raad enkele ontslag aanvragen te behandelen krijgen. B. en W. stellen voor eervol ontslag te verlenen aan mevrouw E. Kougzer- Doolaege te Goes als tijdelijke vak leerkracht voor huishoudkunde aan de openbare school voor voortgezet ge woon lager onderwijs, evenals aan de heer W. S. Mijnheer als leerkracht in de lichamelijke oefening aan de open bare school voor uitgebreid lager on derwijs. Laatstgenoemde diende een ontslagaanvrage in wegens uitbrei ding van zijn aantal lestijden als le raar in lichamelijke oefening aan de Zeevaartschool. Verder wordt voorge steld om mevrouw M. J. K. Jan se n- Bos te benoemen tot tijdelijk assisten te in de naaldvakken aan de gemeen telijke industrie- en huishoudschool. Feuilleton 33 Volkomen overrompeld staarde Claudia hem aan. Toen zij haar mond opende om een protest te laten horen, viel hij haar vriendelijk in de rede: „Je moeder was zo vriendelijk, je auto onder haar hoede te nemen. Ze zal ervoor zorgen, dat die thuis komt. Dan kun je met mij meegaan. Een voudig genoeg, vind je niet?" Hij richtte zijn blik op Marion. „Als dit een wat ongebruikelijke gang van za ken is, mevrouw Russell, neem me dan niet kwalijk. U zult begrijpen, hoe het zo gekomen is". „Jazei Marion stroef. Claudia draaide zich om en zag tot haar schrik Allans norse gezicht in de deuropening. Zacht hoorde ze zijn stem, die zei: „Ja, we begrijpen het allemaalHet was niet voor tweeërlei uitleg vatbaar. Ze deed onwillekeurig een stap vooruit. Het was, alsof ze onverhoeds in een val was gelopen. Een zichtbare val, weliswaar, maar een heel ge vaarlijke. Ze wierp een hulpeloze blik naar haar moeder, die echtet ongeïn teresseerd in een druk gesprek met Marion gewikkeld was. Claudia deinsde terug voor de ge dachte, dat zij het was geweest, die door Sonia Ueane moedwillig deze val had opgesteld. Maar toch, die gedachte nam angstig vaste vormen aan in haar brein, was er sprake van een samenzwering tus sen haar moeder en Raymond? Ze verachtte zichzelf er om, dat ze zo iets sléchts kon denken, zoiets verra derlijks, dat op geen enkele grond be rustte. Toen, plotseling ontmoette ze Al- lans rustige, zelfverzekerde blik en een ontroering maakte zich van haar meester. In zijn ogen, die de hare half spottend, half uitdagend ont moetten, blonk een onheilspellende donkere schaduw. Een verbijstering en een bijna boosaardige opstandig heid groeide in haar. Uitdagend wendde ze zich met een instemmend gebaar tot Raymond. Helen had ondanks haar uiter lijke onverschilligheid tot het ui terste gespannen op het antwoord ge wacht. Zij had het hele spelletje ln elkaar gezet. Zij had Raymond opge beld. Zijn vriendelijke, geruststellen de en zekerheid gevende woorden bonsden nog na in haar hoofd: „Op de dag, dat Claudia mijn vrouw wordt, zal ik U de sleutels van mijn flat plechtig overhandigen, Die zal, Vergadering in Bruinisse. Tijdens de vergadering van de mos sel kwekersvereniging „Algemeen Vissersbélang" te Bruinisse is op nieuw gesproken over het al of niet toelaten van een 20-tal garnalenvis- sers tot het mosselkwekersbedrijf. Deze kwestie, die in vorige vergade ringen nogal wat stof had doen op waaien, is thans op niets uitgelopen. Als gevolg van meningsverschillen tussen de garnalenvissers onderling, is dit geval thans helemaal van de baan. Dit houdt in, dat gronden, die bij de garnalenvissers thans In gebruik zijn, niet worden uitgegeven. De Bruinis- De heer J. C. Heimerikx ter aarde besteld Onder grote belangstelling is dins dagmiddag op de protestantse be graafplaats te Berden op Zoom het stoffelijk overschot van wijlen de heer J. C. Heimerikx ter aarde be steld. De overledene was in leven di recteur van het kantoor voor mos selzaken van het produktschap voor vis en visprodukten te Bergen op Zoom. Des morgens bestond er Sn het sterf huis gelegenheid tot condoleren. Tal van figuren uit visserijkringen uit het gehele land, mosselhandelaren en kwekers betuigden hier hun mede leven. Ook de commissaris der konin gin in de provincie Zeeland bracht een condolatiebezoek. Op de begraafplaats waren tal van vrienden en bekenden van de overle dene aanwezig om hem de laatste eer te bewyzen, onder wie dr. A. Gryns van het laboratorium van het bestuur der Vissergen op de Zeeuwse Stromen en tal van mosselkwekers uit Zeeland, alsmede verschillende onderwijzers van de neutrale school, waarvan de overledene 18 jaar pen ningmeester was. In de stoet werd 'n schat van bloemen meegevoerd. Be halve de kransen van familie en ken nissen waren er kransen of bloem stukken van de vereniging D.E.T.V. uit Wieringen, het produktschap voor vis en visprodukten, het hoofd en het personeel der neutrale school, de vissersbelangenvereniging te Yer- seke, de Bergen op Zoomse neutrale schoolvereniging, de visserij vereni ging uit Yerseké, het kantoorperso neel van het kantoor voor mosselza ken, de vereniging Zevibel, het kan toor mosselzaken buitendienst en van talrijke mosselfirma's. Aan de groeve sprak drs. J. van Dijk, directeur van het produktschap voor vis en visprodukten uit Den Haag. Spreker schetste de levens loop van de overledene, voor wie ie dereen grote achting had. „Vrij plot seling werd hij uit ons midden ge rukt, maar hij zal lang in onze her innering blijven", aldus spreker. Hier na sprak nog de heer P. C. Molenaar namens de neutrale schoolvereniging. Op verzoek van de familie werden verder geen toespraken gehouden. Nadat een zwager namens me vrouw Heimerikx en de kinderen had bedankt voor belangstelling en mede leven, sprak ds. Elseman een gebed uit. scr kwekers echter, die in de uitoefe ning van hun bedrijf gehandicapf zijn, hebben een niouw perceel gekre gen. Het verloop van de besprekingen over hulpverlening aan bedrijfsgeno- ten, die weinig hebben kunnen ver kopen, werd teleurstellend genoemd. De stichting Zevibel had een voorstel tot steunverlening ontworpen. Het bleek echter, dat enige leden van de Mosselzaadcommissie tegenstanders waren van een uitkering ineens uit het kwekersfonds. Bovendien voelde de meerderheid van dit college niets voor 't geven van 'n renteloos voor schot. De kwekers, die minder dan 40 van hun standaardcapaciteitscijfer hebben geleverd, zouden nu een voor schot kunnen ontvangen tegen een rente van 5 In Bruinisse is men evenwel van mening, dat dit een vril hoge rente is en dat men hier niet meer kan spreken van hulpverlening. Een ander punt, dat in de Mossel Advies Commissie ter sprake is ge weest, is dat van de herziening aer standaardcapaciteitscijfers. De voor standers van verandering voeren aan, dat deze cijfers zijn vastgesteld naar cijfers van 20 jaar geleden. Een vasthouden aan deze cijfers leidt volgens hen tot verstarring in het bedrijf en dat moet worden voor komen. Op verlangen van de M.A.C. is van de zijde van het Mosselverkoopkan toor een lijst samengesteld van de wijzigingen in de standaardcapaci teitscijfers der bedrijven als het voor stel tot wijziging zou worden aange nomen. In totaal zou bij 67 bedrijven vermindering worden toegepast en bij ruim 70 bedrijven verhoging. Voor verschillende kleinere bedrij ven zou, zo meende men, wijziging gelijkstaan met gedwongen liquida tie. De verschuivingen werden der mate onbillijk geacht, dat het voor stel tenslotte is teruggenomen. Voor het eerst sinds 25 jaar hebben de padvinders op het eiland Sehou- wen-Duiveland weer de traditionele Sint Jorisdag gevierd. Zoals overal in Zeeland heeft men 's morgens tij dens een bijeenkomst de belofte her. nicuwd. Da middag en de avond heeft men doorgebracht in dc duinen <tt de westhoek van het eiland. In dc avond werd op het terrein van de heer J. B. Blom een kampvuur ge houden, waarbij aanwezig waren verkenners van de groep vaii Mr. Bakker te Zierikzee en de groep Ka- ninefaten uit Burgh-Haamstcde. Oil- baasNijhuis las tijikuis 't kampvuur de geschiedenis van Bint Joris voor. (FOTO P.Z.C.J Rillandse jongen ernstig gewond in Noord-Brabant Op de Antwerpsestraatweg onder de gemeente Hoogerheide heeft de 17- jarige Anton I. uit Rllland-Bath eer ste paasdag een ernstig ongeluk ge had en daarna bewusteloos in 't Alge meen Burger -Gasthuis te B. op Z, opgenomen. De jongen maakte met enige vrienden een fietstocht door Noord-Brabant. Na een rustpauze bleef hij even achter, waarna plot seling de trapper van zijn fiets brak. De knaap kwam met het hoofd op het stuur, smakte op het wegdek en bleef bewusteloos liggen. Passerende militairen uit Woensdrecht troffen de iongen aan en droegen hem een café linnen. Dokter Van der Kar uit Woensdrecht, die een hoofdwonde en een hersenschudding constateer de, adviseerde tot overbrenging naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom. De toestand van Anton I- is thans redelijk wel. In café mishandeld C. J. te Tholen deed bij de recher che van Bergen op Zoom aangifte van mishandeling. In het café van A. was C. J. door een hem onbekende man met een bierglas tegen het hoofd geslagen, waardoor hij een snijwonde boven het rechteroog op liep. De recherche stelt een onderzoek in. Annenkerk 20 Amsterdam. Alcor 21 Rotterdam. Aludra 22 Philadelphia n. Nederland. Alphard 22 Galveston. ALioth 21 Antwerpen. Aagtekerk 19 480 m zw Diego Garcia. Alnatt 19 250 m nw Dakar. Alpherat 20 Vitorta. Ameland 22 Isle of Grain. Ampenan 21 Singapore. Amsteldiep 20 Bombay. Amstelslot 19 Rede Dlpolog. Arendsdijk 20 R'dam n. Bremen. Arkeldijk 19 160 m o Madagascar. Atje Ray S 29 S m zo Scillys. Axeldijk 19 Panama City n. Antwerpen. Banda 24 Halifax verw. BUtar 20 Singapore. Barentsz 22 Singapore n. Belawaa. Bloemfontein 24 Kaapstad verw. Beninkust 22 Freetown Boschkerk 22 Kaapstad n. Las Palmas. Bontekoe 19 Soerabala n. Semarang. Caltex „Pernis" 21 Houston n. A'dam. Calaroares 39 New York n. Port Cortes. Clstula 22 Rotterdam. Charls 20 R'dam. Congokust 12 Telagos. Cottdca 23 Georgetown n. Amsterdam. Diemerdijk 22 R'dam n. Londen. Eemland 20 Las Palmas. Gaasterkerk 20 Bangkok. Groote Beer 20 Walvlsbaai n. Kaapstad. voor U zijn, zolang U leeft... Ik zal alles doen, om U het leven te veraan genamen, daar kunt U op rekenen... naaJt U alleen maar uw aochter over om met mij te trouwen. Dat is alles. Ik ken uw moeilijkheden en lk zou U graag gelukkig zien". Hij had er aan toegevoegd: „Ik zie niet ln, waarom wij in deze zaak al te kies keurig zouden zijn. Laten we de fei ten eerlijk onder ogen zien en daar naar handelen. Het gaat om Claudia's geluk en U weet, dat haar plan om met die Russell te trouwen, te gek is om over te praten". Claudia wendde zich tot haar. „Vindt U het goed, moeder?" „Best", zei Helen, zonder zich op gelucht te tonen. „Ik blijf dan hier wel lunchen". Ze glimlachte onopval lend naar Raymond. „Tot ziens, me neer Winters, en bedankt voor het brengen". Terwijl ze naar de deur liep, zag Claudia Allan recht in de ogen. Een folterend verlangen deed haar adem stilstaan, een verlangen om zijn llp- uen op haar mond te voelen. Nooit iad ze zoveel van hem gehouden en nooit was die liefde zo wanhopig ge weest. Zijn blik ontmoette de hare. Ze meende er iets van een onweer staanbaar verlangen in te zien. Toen, alsof lig zichzelf niet durfde te ver trouwen, zei Allan wrevelig: „Vaar wel, Claudia". De woorden bleven naklinken als een requiem. Ze huiverde en herin nerde ze zich lange tijd later nog... en hun tragische profetie. Toen ze weggingen, zuchtte Helen. Het was een doeltreffende zucht, die alle achterdocht wegnam. „Ik hoop maar, dat ze gelukkig zuilen wor den", zei ze. „Ik heb net zo'n idee, dat ze vanavond hun verloving be kend zullen maken". Vlug zei Marion: „Ik geloof, dat U een huwelijk van Claudia met me neer Winters nog zo gek niet vindt". Ze hoopte, dat Allan nu uit de eerste hand de reactie van Helen zou horen. „Dat doe ik ook niet", antwoordde Helen nadenkend. „Maar je weet het nooit zeker en je verlangt altijd het beste voor je kinderen... Voor Clau dia speelt de liefde een heel belang rijke rol. Haar hart heeft altijd haar hoofd geregeerd. Ik geloof, dat ik blij moet zijn, dat ze niet met iemand om z'n geld trouwt, maar... dat ze toch verliefd is geworden op iemand, die geld heeft... Om de uitwerking van haar woor den op Allan te zien, draaide ze zich om. Zonder een woord te zeggen was hg echter met grote stappen de ka mer uitgegaan. Toen ze een ogenblik later alleen was met Meg, vroeg Helen met een overdreven vriendelijkheid in haar stem: „Biyf je lang hier?" „Dat hangt er van af", antwoord de het meisje langzaam. „Van Allan „Ja". In haar ogen blonk een door dringende, vragende blik. Helen tekende, al9 ln gepeins ver zonken, poppetjes op de tafel. „Ik denk", ging ze verder, „dat Allan gauw helemaal... laten we zeggen vrij... zal zijn". (Wordt vervolgd) Gulneekust p. 19 Ouesscnt. Heclsum 24 Baton Rouge verw. Haulerwijk 19 230 m zw. ScUlles. Heemskerk J9 Singapore. Hulst 19 Antwerpen. Houtman 25 Shanghai verw. Ivoorkust 23 Bordeaux. Jagersfontein 2 Las Palmas verw. Johan van Oldenbarnevelt 22 Kaapstad n. Las Palmas. Kalydon 23 Oslo n. Thameshaven. Katelysla 24 Rotterdam verw. Kieldrecht 22 Antwerpen. Korenia 21 Ballkpapau, Kloosterdijk 23 Rotterdam. Kota Baroe 23 R'dam. Lekhaven 21 Wtnneba n. Takoradl. Leto 23 R'dam verw. Leuvekerk 23 R'dam verw. Loenerkerk 19 Genua. Lombok 22 Kaapstad n St.-Vincent. Lieve Vrouwekerk 19 Z.n m nw Kaapst. Llssekerk verm. 22 Dubai n. Kuwe:t. Loenerkerk 20 Havre. Louis Lantz p. 19 Oucssant. Lutterkerk 19 Bremen Maasdam 20 Rotterdam. Maashaven 22 Antwerpen. Maaslloyd 23 Semarang. Malea 22 Kooe n. Mojé. Merwede 22 Freetown, Modjokerto 20 R'dam n Priok. Molenkerk :9 700 m no Socotra. Nias 21 Colombo. Nieuw-Amsterdam 20 Southampton. Noordam 20 New York n. R'dam. Oldekerk 18 Kaapstad n. Port Elisabeth. Ootmarsum 23 Savannah. Oranjefontein 3 A'datn n. Durban. Orestes 22 Amsterdam. Ouwerkerk 19 Kaapstad n. Las Palmas. Peperkust p. 22 FSnisterre n. Havre. Prins Alexander 21 Quebec. Prins Frederik Willem 23 Toronto. Purfina „Nederland" 23 Port Said. Prins Willem 4 24 Chicago verw. Reyniersz. 20 Donggaia. Ruys 22 Buenos Aires n Rto de Janeiro. Rijndam 23 New York. Rljnkerk 22 Dar es Salaam. Roepat p. 17 Atlantic City. Senegaikust 23 rede Accra. Statendam 23 Southampton. Stad Arnhem 19 250 m wzw Ouessant. Stad Schiedam 20 Vlasrdingen. Stad Leiden 19 anker uij Las Palmas. Stad Breda 21 Vlaardingen. Sumatra 20 A'dam n. Indonesië Sunetta 22 Priok. Tana 22 Rlo de Janeno n. Rio Grande do Sul. Thelldomus 23 R'dam n. Curacao. Triton p. 21 Azoren. Tjlluwah 20 Singapore. TJlpondok 21 Hongkong. TJltjalengka 22 Durban Trajanus 23 dw. Flnlsierre. Tomore 22 Priok. Urmajo 20 Rotterdam. Vasum p. 22 Las Palmas. Weltevreden 22 Singapore. Willem Ruys 22 Priok. Willem Barendsz 19 540 m ono Ascension. Willemstad 28 Curacao verw. Woensdrecht 22 Gladstone. Wonorato 23 Manilla. Zuiderkruis 25 Amsterdam verw. Zeeland 19 Ras Tanura.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7