Expositie S.P. I neemt vaste vormen aan tot tS.ijpe AMSTLEVEN levensverzekering Zeeuwse Almanak hoest? weg hoest! VERBETERING ZEEWERING VAN DE OOSTERSCHELDE 'join Chefariiie 4 RECREATIE-COMMISSIE VOOR DRIE-EILANDENPLAN GESTART zenuwpijn Agenda a PROVIN 01 ALE ZBEÜWSB OOÖRANT WOENSDAG 24 APRIL 1957 VAN 27 APRIL TOT 2 MEI IN SLUIS Organisator heeft drukke dagen In een kamer aan de achterzijde van het gemeentehuis van Sluis is de laatste weken koortsachtig ge werkt aan het organiseren van de tentoonstelling „Sluis Presenteert I". De postbode brengt er dagelijks stapels brieven en de telefoon staat er geen vijf minuten stil. De heer H. Pulles te Breda, organisa tor van S.P.I., heeft zich namelijk in dit vertrek achter een indruk wekkende tafel geïnstalleerd. Van hieruit organiseert, coördineert en dirigeert hij allerhande zaken over de expositie. Een voorzitster van een grote vrou wenvereniging, die telefonisch inlich tingen vraagt aan de heer Pulles, wordt het al heel gemakkelijk ge maakt. „Honderdvijfentwintig kaar ten, mevrouw? 't Komt in orde, ik laat ze U wel sturen!" Verder: „Of er nog een stand vrij Is op de tentoonstelling, meneer? Het spijt me, dat ik U moet teleurstellen, maar we ken geleden waren we reeds volge boekt". Zo beantwoordt de heer Pul les de vragen, en geen enkele maal verliest zijn stem de opgewekte klank. Nu het nog enkele dagen duurt voordat de expositie wordt ge opend, heerst er op het tentoon stellingsterrein aan de St. Anna- straat grote drukte. Dinsdag is één der tenten opgetrokken, waar in de standhouders hun diverse artikelen aan het publiek tonen. Vandaag wordt de tweede exposi tiehal, benevens het amusementspa viljoen in gereedheid gebracht. Daar na kunnen de standhouders tot actie overgaan en de hun beschikbaar ge stelde ruimte naar eigen inzicht zo goed mogelijk inrichten. Zo zijn on der meer enkele grote maatschappijen en industrieën vertegenwoordigd en vele winkeliers uit Sluis. Verder treft men aan stands van de brandweerin spectie, de E.H.B.O., Veilig Verkeer, de Goed zo-actie enz. Het actie-comité Sluis Presenteert is als volgt samengesteld: voorzitter H. van Iwaarden, secretaris-penning- meester Ch. van Dierendonck, leden de dames BatselaereBevin en ClynckeMaenhout en de heren G. Buskens, C. du Fossé, L. Swerens, O. de Milliano, Iz. Leenhouts en C. Hast. B. en W. van Sluis hebben zitting in het ere-comité. Programma Het programma voor de tentoon stelling, die van 27 april tot 2 mei wordt gehouden, is als volgt samen gesteld: Zaterdag 27 april: 11.30 uur ontvangst staatssecretaris van economische zaken, dr. G. J. M. Veldkamp en de Commissaris der Ko ningin de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. 13.45 uur: ontvangst genodigden voor openingsplechtigneid van de ten toonstelling „Sluis Presenteert" ten gemeentehuize. 14.00 uur: opening tentoonstelling door dr. Veldkamp. 14.15 uur: dropping Jantje van Sluis. Lossing duizenden duiven. Bal- lonoplating en parachutewedstrijd door jeugd van Sluis. 14.3022.00: tentoonstelling voor publiek geopend. Antieke kostuum show door de Haagse kunstacademie o.l.v. mevrouw CantorCremers van der Does en beroemd Surinaams or kest roet Surinaamse dansen onder leiding van Van Braam. Zondag 28 april: Muziekfestival. 14.00 uur. tentoonsrelling geopend. 16.3022.00 uur: optreden Jan Go- rissen en zijn radiokwartet m.m.v. Max van Praag en Gerda Ziller. Maandag 29 april: Dag van de vrouw. 14.00 uur: tentoonstelling geopend. 14.3032.00 uur: modeshow door firma BatselaereBevin. Optreden Bueno de Mesquita. Radioshoworkest Martin Erich. Hilly de Moor, zang. Auto reed onder Biervliet tegen boom: 6 gewonden Bij de Driesprong te Biervliet ge beurde op tweede paasdag een ern stig ongeluk, toen de bestuurder van een Belgische personenauto, die uit do richting Philippine kwam, te laat de wegwijzer naar Breskens opmerk te. Hu probeerde toch nog de weg naar Breskens in te slaan, maar de auto die te veel snelheid bad, gierde over de weg en het rijwielpad en kwam tegen een boom tot stilstand. Van de zes Inzittenden waren de be stuurder A. G. en zijn echtgenote er het ergst aan toe. De vader van de bestuurder, A. G. en diens echtgeno te, M. G.de M. en twee kinderen liepen hoofdwonden op. Zij werden naar het ziekenhuis te Sluiskil ver voerd en vandaar naar het ziekenhuis te Gent. (Advertentie) Verwaarloos ie niet die Bhenmatiiehe Pijnen. Anders kont U straks niet meer op of neer... Begin morgen die bloedzuiverende Kruschen-kuur, om zelf te ondervin den en al spoedig! hoeveel be ter ge U voelt, naar lichaam en geest. Want ook uw stemming hepft van Reumatische Pijnen zo te lijden. Eigenlijk vergallen die pijnen uw hele leven, belemmeren U in uw doen en laten. En dat terwijl hulp voor 't grijpen ligt. Neem toch Kru- chen. De kleine dagelijkse dosis doet wonderen. Op uw hele gestel. Dinsdag 30 april: Dag van de land bouw. Autorally S.A.M. en Z.E.V.A.C. 10.00 uur: tentoonstelling geopend. Rundveeshow, landbouwtentoonstel ling. Braindweerdemonstratie. 15.30—22.00 uur: optreden Jan de Cler en orkest Martin Erich, met me dewerking van Hilly de Moor, zang. Woensdag 1 mei: Lelgische dag. 11.00 uur: tentoonstelling geopend. 15.00 uur: optreden van de dans groep Heister Klakkertjes. 16.30—22.00 uur: optreden Henriëtte Davids, Peter Piekos, Martin Erich en Hilly de Moor. 20.00 uur: André de Mets met de Heister Klakkertjes. 22.00 uur: Sluiting met taptoe door Sluise Harmonie „Apollo". (Slot van pag. 1) afgelopen jaar werd vastgesteld met een eindcyfer van 698.566.07, w.o. een batig slot van 85.786.75. Er was een goed slot van plm. 45.000 ge raamd, maar door verschillende om standigheden werd dit hoger. Beslo ten werd aan de polderwerkman W. Wisse te 's Heer Arendskerke, die na een diensttijd van ruim 40 jaar, per 1 mei a.s. ontslag heeft gevraagd, een jaarlijkse toelage toe te kennen. In verband met het uit te voeren werk aan de Westerschelde werd be sloten een kasgeldlening van 150.000 tegen 5 aan te gaan met de N.V. Ned. Credietbank en het bestuur ge machtigd verder kasgeldleningen aan te gaan tot een bedrag van 350.000 VAN POSTKANTOOR Zoutelande heeft dezer dagen een nieuw postkantoor gekregen. Geheel voor eigen rekening neeft de kantoor houder van de P.T.T., de heer K. Wou ters, het pand laten bouwen, zodat een woord van waardering hiervoor alleszins op zijn plaats is. Op de hoek LangedamBosweg staat het nieuwe kantoor, dat 5 by 3.60 meter groot is en o.a. een ruime wachtkamer bevat. Vooral dit laatste zal in het seizoen door de badgasten gewaardeerd wor den, aangezien zij by het oude kan toortje in de Langstraat vaak op straat in de rij moesten staan. Spijtig is alleen nog, dat de straatverlichting nog niet aangebracht is, maar ook dit zal wellicht spoedig verholpen wor den. De bushalte Korte Wegeling is nu verplaatst naar het nieuwe post kantoor. IN TOGA Voor de eerste maal was de ambte naar van de burgerlijke stand van de gemeente Kloetinge bij de voltrekking van een huwelijk gekleed in toga. De toga is uitgevoerd in parelgrijs en af- LESJE De Middelburgse agent van politie, die evenals zijn collega's tot taak had nautolettend toe te zien dat geen burger zijn rijwiel onbeheerd laat staanliet onlangs op een avond z'n eigen fiets vlot en bekwaam onbe heerd achter voor de deur van z'n woning. Zulke dingen blijven nooit onge straft. Ook in dit geval waren er on middellijk enkele op zoete wraak be luste lieden, die er toe over gingen „oom agent" een klein lesje te ge ven. Ze hesen het rijwiel zorgvuldig in een in de nabijheid staande lantaren paal, alwaar het een ganse nacht lu guber in de wind heeft gebengeld. 'Als een opzichtig verwijt aan de zor geloze agent. Maar tot zijn eer dient gezegd, dat hij de zaak sportief heeft opgevat. Vaardig is deze dienaar der wet de volgende morgen in de lantarenpaal geklommen om zijn eigendom er uit te vi.ssen. Of er een bekeuring is ge volgd, vermeldde de historie niet gezet met zwart fluweel, omboord met gouddraad en met het wapen van Kloetinge op de mouw. Een waarlijk indrukwekkend ambtsgewaad RING-AV ONTUUR De trouwring van de heer M. J. Klompe te Bruinisse heeft ïn een periode van ongeveer vyf jaar een vreemd avontuur beleefd, maar met goede afloop. Jaren terug was de heer Klompe zijn ring kwyt ge raakt, toen hy één zyner kalveren te drinker, gaf. Het dier had het kostbare kleinood ingeslikt en het zou jaren duren voor de heer Klompe zijn gouden ring weer om zijn ringvinger kon doen. Vorige week werd de verlorenring opeens gevonden, honderden meters van de plaats waar men deze in -de stal was kwijtgeraakt. Bij het éggen vond men namelijk aan een eggetand de huwelijksring, die blijkbaar met de mest op het land terechtgekomen was! QUISTEN KOMEN NIET Op tweede pinksterdag zou in Hil- sum een feestelijke reünie gehou den worden van de afstammelin gen van de heer Quirijn Quist, een welgesteld landbouwer, die om streeks 1575 het Zeeuwse Ouwer- kerk als standplaats nam. Over al le delen van de wereld zijn thans de Quisten verspreid, en ook de bakermat Zeeland telt vele nako melingen. De reünie,, die na genealogische on derzoekingen van ir. P. A. Quist te Den Haag door een comité op touw gezet was, kan echter niet doorgaan, omdat de belangstelling vooral uit Zeeland ver beneden de verwach tingen is gebleven. Men heeft nu het voornemen om in 1958 een grote „fa miliebijeenkomst" te houden. Be langwekkend is voorts, dat ir. Quist onomstotelijk aangetoond heeft, dat de Quisten van afkomst geen Hugeno ten zijn, zoals velen vermoedden. of zoveel meer als de financiering van het werk te Schore noodzakelijk maakt. W egverbetering By de voorkomende zaken vestigt de heer Karelse de aandacht op de slech te toestand waarin de Sint Maartens- broerweg te Schore verkeert. Deze opmerking gaf de dijkgraaf aanlei ding het beleid ten aanzien van het wegennet uiteen te zetten. De laatste jaren is men bezig om het gehele we gennet van een gesloten wegdek te voorzien. Van de 260 km wegen in het waterschap, werd er ruim 100 km reeds geasfalteerd. Doordat de techni sche dienst in 1956 overbelast was met de voorbereidingen voor het werk in Schore, heeft men de verbetering van het wegennet moeten laten rusten. Ook dit jaar zal men om deze redenen wel niet tot uitbreiding van het aan tal wegen met gesloten wegdek kun nen komen. De dijkgraaf gaf de ver zekering dat het bestuur diligent blijft op dit punt. Hy kon echter niet toe zeggen dat de Sint Maartensbroerweg en andere wegen, als o.a. Bosseweg en Verlorenewegje, dit of volgend jaar zullen worden geasfalteerd. Een der grondbezitters, de heer F. de Ridder uit Den Haag, kwam op deze vergadering het water schapsbestuur hulde en dank bren gen, voor de voortreffelijke wijze waarop het zyn gewichtige en zwa re taak verricht. De heer F. Buysrogge, die informeer de naar de mogelijkheid om ook de wegsloten mechanisch te delven, kreeg van de voorzitter te horen, dat het waterschap er zich volkomen op gaat instellen, alle delfwerk mechanisch te gaan uitvoeren. Polder concentratie Op een vraag van de heer D. W. Lin- denoergh naar de stand van zaken bij de polderconcentratie in Zuid-Beve land kon de dijkgraaf mededelen, dat de uit de 66 polders samengestelde ad viescommissie, een positief advies bij Ged. Staten heeft ingediend. In deze commissie, hebben naast 4 door G. S. aangewezen personen, verder zitting 1 afgevaardigde van de calamiteuze polders, 2 voor de binnenpolders en 4 voor de vrije, zeewerende polders. Er is toegezegd, dat een nieuw op te stel len reglement eerst gemeenschappelijk met de polders zal worden besproken. De heer Dekker vewachtte dat de sa menvoeging van de Zuidbevelandt-r polders niet eerder dan 1 januari 795P een feit zal kunnen zijn. Tenslotte bracht de heer Ganzemai nog het bezwaar naar voren, dat he' zware verkeer gebruik maakt van polderwegen als bijv de Vierwegen, om zo zonder omweg op de grote ver keersweg te komen. De dijkgraaf kon hierop slechts antwoorden, dat geda ne pogingen om diverse wegen tot B- weg aangewezen te krijgen, zijn mis lukt. Intussen schijnen G.S. we] voor nemens te zijn van de Vierwegen een tertiaire weg te maken. Om de polder wegen zoveel mogelijk voor vernieling te behoeden, kan het waterschap slechts waarschuwingsborden op deze niet op gen plaatsen. (Advertentie) dankzij da gopatenteerde binnenverlng volgens het Amerikaanss systeem I O.W.U.-SOUPLEX MATR ASSENFABRIEK EN, UTRECHT, AMSTERDAM, ROTTERDAM Jongen uit 's-Gravenpolder schoot wilde eend dood De 16-jarige L. J. G. te .'s-Graven- Eolder schoot nsdag met een lucht- uks en op het terrein van een an der een op het nest zittende wilde eend dood. De politie maakte proces verbaal op en nam de buks ln be slag. De eend, die G. doodde, had haar nest in een knotwilg en toen G. zich na het schot naar de boom begaf om de eend mee te nemen, tuimelden 11 jonge eendjes van enkele dagen oud uit de boom. Deze zochten een veilig heenkomen in het water. Acht in leven gebleven eendjes worden thans verzorgd door een die renvriend. Nerts beet 51 kippen dood. Op de nertsenkwekerij van de heer A. Walliout te Borsselc zag een nerts kans uit zyn hok te ontsnappen. Het dier richtte onder de op het bedryf aanwezige kippen een ware slachting aan en toen de rover weer was ge vangen, bleek dat 51 ionge hennen het slachtoffer geworden waren van het bloeddorstige dier. „Zeeland presenteert" op vier en vijf september De propaganda-actie voor de Zeeuw se oesters en mosselen, die voor het eerst werd gehouden onder het motto „Zeeland presenteert", zal dit jaar vooral gericht zijn op de mosselcul tuur. Dit jaar zullen de propaganda- dagen op 4 en 5 september worden ge houden. Als „centrale figuur" heeft men de legendarische Rotterdamse visvrouw Kaat Mossel gekozen die in de mid dag van de vierde september in Brui nisse zal arriveren, 's Avonds zal zij in Zierikzee verblijven en voor de vol gende dag staat een bezoek aan Tholen en Bergen op Zoom op het programma. Op de Oosterschel- de hoopt mejuffrouw Mossel kennis te maken met Pieter Corneliszoon, de waard uit „De Drie Haringen", die sa men met Kaat zijn intocht zal houden in Yerseke, waar dan verder de na middag en de avond zullen worden doorgebracht. Motorrijder reed tegen lantaarnpaal Op de rijksweg tussen Sint-Maar tensdijk en Stavenisse, even buiten Sint-Maartensdijk gebeurde op tweede paasdag omstreeks half acht 's avonds een ernstig ongeluk. De motorrijder I. W. uit Stavenisse raakte in een bocht de macht over het stuur kwyt en reed tegen een lantaarnpaal. Hij werd met inwendige kneuzingen en een been breuk in 't ziekenhuis in Bergen op Zoom opgenomen. Zijn toestand was ernstig. (Advertentie) Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Ge leerden hebben vaslgesteld waar en hoe pijn ontstaat en zij hebben geleerd pijn te meten- Daarna hebben zij kans gezien de werking van één der oudste pijnbestrijders belangrijk le versterken door toevoeging van nieuw ontdekte mid delen. Deze combinatie werkt bij pijnen en ook bij griep beter dan eik middel afzonderlijk. Ttgtn pijMn en griep. Geschikt *oor de gevoeligjle na»g, Mini die word! beichermd door hel bestanddeel (heiatol. ZUIVER VOORBEREIDENDE TAAK Bredere opzet dan recreatie alleen Zoals bekend werd enkele weken geleden ln de Statenzaal te Middelburg door het provinciaal bestuur van Zeeland een Informatieve bijeenkomst ge houden voor de polder- en gemeentebesturen, die betrokken zijn bj] het Drie- Eilandenplan, waarop onder meer van gedachten is gewisseld over de kwes tie, hoe de recreatie ln het Veerse Gat en de Zandkreek na de uitvoering van het Drie-Ellandenplan zou moeten worden opgezet. Ged. Staten hebben toen toegezegd, dat zjj een vergadering zouden beleggen met de raden van de gemeenten, die aan het Veerse Gat en de Zandkreek gelegen zyn. Die ge meenten zyn Arnemuiden, Kattendijke, Kortgene, Veere, Vrouwenpolder, Wissekerke en Wolphaartsdijk. Tijdens deze laatste vergadering, die gehouden werd in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg, kwamen de raden van deze zeven gemeenten byeen onder voorzitterschap van mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Ged. Sta ten, terwijl als vice-voorzitter aanwe zig was de heer M. J. van Poelje, even eens lid van Ged. Staten. Tijdens deze bijeenkomst is uitvoe rig van gedachten gewisseld over de ontwikkeling van de recreatie en de noodzakelijkheid van een zo breed mo gelijke samenwerking. Er werden twee belangrijke besluiten genomen In de eerste plaats werd er een commissie gevormd, waarin iedere gemeente met twee leden vertegen woordigd zal zyn, namelilk een lid uit het college van B. en W. en een lid uit de overige raadsleden. Voor elk lid zal een plaatsvervanger ge kozen worden. Van de zyde van Ged. Staten zijn voor deze commis sie aangewezen mr. dr. Mes als voorzitter en de heer Van Poelje als vice-voorzitter. Deze commissie zal dus bekijken wat er nodig is ten aanzien van de recreatieplannen, terwijl tevens be zien zal worden, welke vorm van sa menwerking de voorkeur verdient. De commissie heeft een gdviserende taak en haar werkzaamheden moeten zui ver gezien worden als voorbereidende. Ruimere taak Teii tweede is op deze bijeenkomst besloten om de taak van de commissie veel ruimer te stellen. De vergadering is afgestapt van de recreatie als zul- Bromfietser in botsing met motorrijder Op de weg tussen IJzendijke en Philippine kwam tweede paasdag 'n bromfietser in botsing met een mo torrijder, toen de eerste bij Pyramide linksaf wilde slaan en daarbij de weg over moest steken. Hij zag de motor uit de richting IJzendijke niet naderen. De bromfietser K. S. liep slechts enkele ontvellingen op. De motorrijder O. N. had een hoofdwon de, terwijl zijn duo-passagiere, zijn echtgenote mevrouw M. N.-^de P. uit Lookeren in België over pijnen aan de rechterkant van het lichaam klaagde. Zij werden per taxi naar Lookeren vervoerd, waar de' vrouw voor onderzoek naar het ziekenhuis werd gebracht. Viermaal de aarde rond it) dienst „Je kunt de krant j jry rj ft niet missengeen van ae r.A.C. dag", is een uitspraak, die de lezer zo van tijd tot tijd in onze adver tentiekolommen kan tegenkomen. Iedere dag én nacht is er een legertje mensen in de weer, om ervoor te zorgen dat onze abon- né's hun lijfblad niet behoeven te missen. Uit dat korps van P.Z. C.-werkers willen we vandaag één van de oude getrouwen voor 't front halen: de agent- bezorger M. Kole uit de Peperstraat in Kloe tinge. Waarom die bijzonde re belangstelling? Om dat het morgen donder dag 25 april, vijfender tig jaar geleden is, dat onze vriend Kole een rantenwijkje van zijn buurvrouw overnam en •net zegge en schrijve ?9 exemplaren van de 1<:e?e Courant" door het dorp trok. „Het was altijd maar één blaadje, 'n vracht had ik er niet aan", zegt Kole. Moet je nu eens komen! Niet alleen dat de P.Z.C. veel groter van omvang is, maar onze «ctieve agent heeft in de loop der ja ren zijn wijk weten uit te bouwen tot over de M. KOLE icdete dag 15 km. vierhonderd abonné's „Ik heb veel baantjes gehad, maar dit werk heb ik altijd het liefste gedaan", bekent de nu bijna zeventigjarige. Hij heeft er even over gedacht om over een paar maanden zijn werk in jongere han den over te geven, maar hij kan er toch nog niet van scheiden Kole houdt van zijn werk, van zijn krant. Zeker, veel slecht weer meegemaakt in al die jaren Te begrijpen als je nagaat dat Kole met zijn kranten een afstand van ongeveer viermaai de omtrek van de aarde heeft af gelegd. Iedere dag ped delt hij een 15 km. om de abonné's hun krant te bezorgen. En dat 35 jaar lang! Meer dan tiendu.zend keer heeft hij dat ritje gemaakt, 't Is wel geweest, dat er op één winter elf weken achtereen sneeuw lag. maar Kole ging er steeds door! Zelden moest hij we gens ziekte verstek la ten gaan. Zijn goede humeur deed hem alle moeilijkheden en be zwaren, die ook aan 't werk van een kranten bezorger verbonden zijn met grote blijmoe digheid overwinnen. Dit is tevens één van de redenen, waarom hij het met zijn abonné's altijd goed heeft kun nen vinden Hij heeft nog vijf „klanten", waar hij vijfendertig jaar geleden al de Goe- se Courant bezorgde. Kole hoopt zijn werk nog een tijdje te kun nen voortzetten. Hij kan zijn P.Z.C. niet missengeen dt „Wat zou ik anders hele dag moeten doen (Advertentie) Universitair examen Te Wageningen slaagden voor het ingenieursexamen tuinbouw mej. N. J. de Vos, Arnemuiden en voor het kand. examen Nederlandse landbouw J. L. Hiel, Ossenisse, ver doel. De commissie zal thans cle ontwikkelingsmogelijkheden in hun geheel van net Drie-Eilandenplan on derzoeken. Reeds hebben enkele gemeentera den de leden voor de commissie be noemd. In dit verband werd er door gemeenteraadsleden op aangedron gen om het recreatieterrein in de be treffende gemeenten zoveel mogelijk in eigen hand te houden. De commis sie ziet de noodzaak hiervan ook wel in, maar onderzoekt tegelijkertijd de mogelijkheid van het instellen van een overkoepelend orgaan. Men moet uiteraard zoveel mogelijk rekening houden met bepaalde verlangens en wensen van de verschillende gemeen ten en eerst dan zal het mogelijk zijn om een definitieve samenwerkings vorm op te stellen. R.-k. onderwijzers hielden vergadering in Goes Ruim honderd leden van de Katho lieke Onderwijzersbond in het bisdom Breda waren dinsdag naar het Schut tershof te Goes gekomen voor de 54- algemene vergadering, waarop zjj naast verschillende huishoudelijke zaken onder meer het bestuursbeleid en de structuur van de Katholieke Onderwijzersvereniging onder de loep hebben genomen. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer Ph. Musters uit Zun- dert, werd 's morgens eerst rapport uitgebracht door de controlecommis sie over de geloofsbrieven. Een voor stel van het hoofdbestuur om de jaarlijkse contributie met ingang van 1 januari 1957 te brengen op 7,50, werd aangenomen. De afdeling Breda wilde in het ko mende verenigingsjaar een onderzoek doen instellen naar de resultaten, die geboekt zijn met spreekbeurten over heemkunde en zodoende deze onder wijsvorm bevorderen. Unaniem was men het er over eens, dat de verwer kelijking van dit denkbeeld afhangt van activiteit van de afdelingen. „De huidige gang van zaken brengt de leerlingen en leerkrachten in een benarde positie, omdat zij het slacht offer zyn van de concurrentie, die de lagere scholen onderling voeren om een zo hoog mogelijk aantal ge slaagden aan het ulo of m.o. af te le veren", zo betoogde de afdeling Ber gen- op Zoom in een voorstel, om by de minister van O. K. en W. aan te dringen, op hét treffen van maatrege len, waardoor de eisen die aan deze „gedupeerden" gesteld worden, het normale peil niet te boven gaan. De voorzitter wilde dit voorstel overhe velen naar het pedagogisch bureau en dit met twee leden van deze instel ling in het dagelijks bestuur brengen. „Maar de meest praktische oplossing ligt op 't regionale terrein", zo voeg de hy er aan toe. Tegen het eind van deze vergadering kwam de structuur van het Katho liek Onderwijzersverbond nu ter sprake. Bij de bespreking bleek, dat slechts enkelen voorstander waren van één landelijke organisatie. Het merendeel van de aanwezigen achtte handhaving van de tegenwoordige or ganisatie gewenst. Ook werd nog ge sproken over de invloed van de sec ties en de mogelijkheid van een recht streekse binding met het K.O.V. voor de materiële belangen. spit of spierpijn "AKKERTJES" helpen direct Middelburg Electro: „Léven in de brouwerij", (a.l.) 13 en 21.15 uur; Schouwbui£: Voordracht Georgette Hagendoorn voor samenwerkende personeelsverenigingen, 20 uur; res taurant Wöhler: Mij. voor Tulnbouw- en Plantkunde, 20 uur. Vlissingen Alhambrn: „Aanranding" (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „De avonturen van Queetin Dmward" (14 Jr.) 20 uur; Britannia- Het Vllssingsch Schouwspel „Hart tegen hart", 20 u. Goes Grand: „Istanbul" (14 jr.) 20 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2