KAPPÏE reist naar een achtergebleven gebied mm UITREIKING DIPLOMA'S LAGERE LANDBOUWSCHOOL KRUININGEN WALCHEREN NIEUW RAADSLID BEËDIGD EN WETHOUDER BENOEMD VAN ONZE ADVERTEERDERS ut de ETHER VRIJDAG 19 APRIL 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Op de lijst voor nieuw gebouw. Do Lagere Landbouwschool In Kruiningen één van de zes onder wijsinstellingen van de Z.L.M. op dit trebled kon donderdagmiddag weer een mooi resultaat boeken. De tien leerlingen, die vier jaar lang de cursus hij de heer J. C. de Ridder en zttn on derwijzers hebben gevolgd, konden al len uit handen van de rijksconsulent voor landbouwonderwijs. Ir. J. Ver steeg. het diploma in ontvangst ne- 'UNadat hen eerst door de heer De Ridder en Ir. Versteeg een proef was afgenomen over de opgedane kennis, kwamen er van verschillende kanten felicitaties en gcede wensen voor de toekomst van de leerlingen. Daarbjj deed de secretaris van de Z.L.M.. mr. ,J. F G. Schlingemann. aan de com missie van toezicht en de hoofdonder wijzer de toezegging, dat ook hun la gere landbouwschool op de lijst gezet zal worden voor een ruimere behui zing In de vorm van een nieuw gebouw dat.geschlkt zal zijn voor het uitvoe ren van de moderne leermethodes. Aan het begin van deze eindles heette de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer I. J. Smallegan- ge uit Krabbendijke, alle aanwezigen hartelijk welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot burgemeester A. Lokker van Waarde en de afge vaardigde van de kring oostelijk 7uid Beveland van de Z.L.M., de heer E. A. E. M. Suij uit Kruiningen. Het hoofd der school, de het. J. C. de Ridder voelde, daarna zqii leerlingen nog even aan de tand met enkele vragen over bemesting, veevoeding en plan tenteelt. Dit „examen" werd nog ge volgd door een drietal korte inleidin gen van de geslaagden. De heer C. M. Goud uit Waarde sprak over „De landbouw in onze samenleving", waarna de heer A. Vogelaar uit Ril land Bath een korte verhandeling hield over kalimeststoffen. Tenslotte leidde de heer J. L. van Dijke uit Kloetinge het onderwerp „Mechanisa tie" in. Ir. Versteeg bracht daarna enkele praktische vragen over plantenzTek- ten ter tafel, die alle door de leerlin gen vlot werden beantwoord. Hierna gaf hij een korte toelichting op de film „Handvaardigheid", die later op de middag aan de aanwezigen werd vertoond. Daarin komt tot uiting, hoe men op vele scholen reeds het onder wijs aantrekkelijk maakt door een praktische cursus te geven in het om gaan met gereedschappen. Deze met hode wil de Z.L.M. ook op haar lagere landbouwscholen in deze provincie gaan invoeren, waarvoor natuurlijk een uitbreiding van de lokaliteiten no- dir is. Bij het uitreiken van de diploma's sprak de rijksconsulent zijn voldoe ning uit over het onderwijs in Krui ningen. Hij noemde deze eindles een mijlpaal en hoopte, dat de gediplor meerden hun vergaarde kennis met vrucht-in de prakrijk mogen toepas sen. De heer Versteeg betrok in zijn felicitaties ook de aanwezige ouders en wees er op, dat dit getuigschrifti reeds nu aan de t verwachten vesti- 1 gingseisen in de landbouw voldoet. De heer Schlingemann onderstreepte zijn woorden en legde nog eens nadruk op het belang van deze school voor oos- E.H.B.0.-team uit Middelburg won wedstrijd in Vlissingen. Met Vlissingse ploeg naar provinciaal kampioenschap De EHBO-ploegen van Middelburg en Vlissingen zullen Walcheren ver tegenwoordigen op de provinciale EHBO-kampioenschappen, die bin nenkort te_Kortgene gehouden zullen worden. Dit werd donderdagavond bekend gemaakt in het Scheldekwar- tier te Vlissingen, toen daar de ploe gen van Middelburg, Vlissingen, Vrouwenpolder, Oostkaj>eUe en Sint- Laurens in het veld getreden waren voor deze twee begeerde plaatsen. De wedstrijd stond onder leiding van dokter D. N. van Gelderen, die geassisteerd werd in de jury door de doktoren P. J. Bom van Öostkapelle en J. Vader te Vlissingen. De ploe gen moesten een overigens niet alle daags probleem oplossen. Bij een ge vecht tussen twee mannenwerd er één gewond door een mes, terwijl de ander met het hoofd tegen een 'paal gevallen was. De Middelburgse EHBO'ers voer den deze opgave het best uit en kre gen het maximum aantal punten, na melijk 310 toegewezen. De leider van de ploeg, behaalde eveneens het maximum te behalen aantal punten, namelijk 100. De Vlissingse ploeg kreeg respectievelijk 290 en 100 pun ten. Vrouwenpolder 285 en 100. Sint- Laurens 163 en 40, terwijl Oostka- oelle de rij sloot met 145 en 30 pun ten. Het totaal puntenaantal voor alle wedstrijden tezamen bedroeg voor Middelburg 1318, voor Vlissingen 1229, Vrouwenpolder 1119, Oostka- nelle 1114 en Sint-Laurcns 1046. Zo doende zullen dus de ploegen uit de hoofd- en de Scheldestad met twee Zuid- en twee Noord-Bevelandse teams strijden om het Zeeuws kam- moenschap. De winnaar hiervan zal de Z«euwse eer verdedigen on de natio nale wedstrijden in Utrecht. Nieuwe kantonrechter „verkende" Zierikzee De nieuw benoemde kantonrechter van Zierikzee, mr. W. E. van Vloo- ten, heeft donderdag een bezoek ge bracht aan zijn nieuwe standplaats. Zijn belangstelling ging in de eerste plaats uit naar het gehouw, waarin hij straks zal moeten werken, maar ook met betrekking tot de woon ruimte voor hem en zijn gezin heeft mr. Van Vlooten zich georiënteerd, waarbij hij tevens zijn eerste indruk ken van het oude Zierikzee heeft op gedaan. Mr. Van Vlooten zal op 8 mei a s. als kantonrechter worden ge ïnstalleerd. teljjk Zuid Beveland. Ais de pijlers voor de landbouw zag hij ln de eerste plaats het onderwijs en de voorlichting Aan de beste leerling, A. Vogelaar, reikte de Z.L.M -secretaris vervolgens een boek uit. Namens de kring ooste lijk Zuid Beveland bracht de heer Suy de gelukwensen aan leerlingen, ou ders en onderwijzers over en stelde daarbij aan de tweede gediplomeerde op de ranglijst M. van Koeveringen uit Waarde, eveneens een boek ter hand. In een gedicht van een van zijn medescholieren haalde deze laatste de geschiedenis van de Kruiningse lagere landbouwschool nog eens op. Hierna feliciteerde burgemeester Lokker van Waarde de geslaagden. De heer C. Goud-Koster bracht uit naam van de ouders de dank over aan de commissie van toezicht en leer krachten Nadat de heer C. Goud de dank van de leerlingen had vertolkt, en aan de onderwijzers als bljjk van waardering een boekenbon had over handigd sloot de heer Smallegange de rij van sprekers en feliciteerde na mens de commissie van toezicht en leerkrachten. De heer De rv.dder gaf zijn leerlin gen nog een woord voor de toekomst mee en sloot deze middag met dank gebed. De namen van de geslaagden zijn: J. L. van Dijke van Kloetinge; J. J. Goud en M. van Koeveringen uit Waarde; J. Louwerse uit Yerseke; J. Sinke uit Kruiningen; J, van Velzen uit Yerseke; A. Vogelaar uit Rllland- Bath; J, E. Wiskerke en L. Wonder- gem uit Kruiningen en C. M. Goud uit Waarde. Engelse band concerteert in Middelburg en Oostburg. Zoals reeds gemeld zal het Engelse blaasorkest „Fodcns Motor Works Rand", onder leiding van Henri Mor timer, ook dit jaar weer een bezoek aan Nederland brengen. Voor Zeeland konden twee concerten van deze be roemde brass-band worden besproken, n.l. op 10 mei te Middelburg en op 18 mei te Oostburg. Voor Middelburg, waar het concert gegeven wordt in de Concert- en Ge hoorzaal, zijn nu reeds, alle plaatsen uitverkocht, terwijl niet minder dan 300 mensen teleurgesteld moesten worden. Voor Oostburg, dat de Zeeuws- Vlaamse primeur van dit orkest ge niet (het is zelfs de eerste maal, dat een Engels ensemble van een zo hoog gehalte in Zeeuwsch-Vlaanderen zal concerteren) wordt evenzeer een gro te toeloop van alle liefhebbers van blaasmuziek verwacht Het ligt in de bedoeling van de or ganisatoren van dit concert te Oost burg, de Zeeuwse Volksuniversiteit in samenwerking met de muziekvereni ging „Harmonie" te Oostburg. om. wanneer de belangstelling inderdaad zo groot is als wordt verwacht, te trachten jaarlijks een soortgelijk eve nement in Zeeuwsen Vlaanderen te organiseren. Het concert, dat mede dank zij een belangrijk provinciaal subsidie kan plaatsvinden, zal worden gegeven in het gebouw van de Rooms-Katholieke Kring te Oostburg. Het aanvangsuur is 7.30 uur n.m. precies. Universitair examen Aan de landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het inge nieursexamen mej. N. J. Vos te Ar- nemuiden. MIDDELBURG Route eerste wandelconcert „Excelsior" en „Achilles" Zoals bekend wordt op zaterdag 27 april a.s. het eerste wandelconcert gehouden van de muziekvereniging „Excelsior" en de signaalafdeling van de gymnastiekvereniging „Achilles" te Middelburg. De stoet vertrekt des avonds om kwart over zeven vanuit de Singelstraat, waarna de volgende route gelopen wordt: Singelstraat, Spanjaardstraat, Balans, Burg, Lange Delft, Segeerstraat, Stationsstraat, Blauwedijk, Teerpakhuizenstraat, Wa genplein, Pottenbakkerssingel, Dom- burgs Schuitvlot, Langevieleweg, Burgerweidestraat, Poelendaeleweg, Baarsjesstraat, Trompstraat. Nieuwe Vlissingseweg, Vlissingsesingel, Zand straat, Langeviele, Beddewijkstraat, Vlasmarkt, Markt, Noordstraat, Ach ter het Hofplein, Koningstraat, Ba- gijnhof, Bree, Wagenaarstraat, Noord straat, Blindenhoek, Bachtenstenen, Noordstraat, Markt, Lange Delft, Kor te Delft, Dam, Molstraat, Singelstraat. VLISSINGEN Zomeravondconcerten Deze zomer zal in Vlissingen weer een aantal zomeravondconcer ten gegeven worden. Deze concerten, die alle om 8 uur beginnen, zijn te beluisteren op de volgende plaatsen: Dinsdag 30 april, St. Caecilia, Bel- lamyparkdinsdag 30 april (verjaar dag H.M. de Koningin), Crescendo, Ho<?eweg (tegelplein nabij Johannes- kerkzaterdag 1 juni. Ons Genoegen Bellamypark; zaterdag 15 juni, St. Caecilia. Bellamypark; zaterdag 29 juni, (verjaardag Z.K.H. Prins Bern- hard), Ons Genoegen, Bellamypark: zaterdag 13 juli, St. Caecilia, Boul. Evertsen; zaterdag 27 juli, Ons Ge noegen, Bellamypark; zaterdag 17 augustus, Crescendo, Boul. Evertsen; zaterdag 24 augustus, Ons Genoegen, Bellamypark; zaterdag 31 augustus, Ons Genoegen, Bellamypark; zater dag 31 augustus, (verjaardag H.K.H. Prinses Wilhelmina), St. Caecilia. Hogeweg (tegelplein nabij Johannes- kerk); zaterdag 7 september, Cres cendo, Bellamypark. De concerten van zaterdag 13 juli en 17 augustus zullen bij slechte weersomstandigheden worden gehou den in de muziektent in het Bellamy park. E.H.B.O.-examens Voor het eenheidsdiploma voor E.H.B.O legden 18 Vlissingse kandidaten met goed gevolg het examen af. Twee kandidaten werden afgewezen. De geslaagden zijn: de dames A. C Bouvy, F. Ch. Fregeres, H. C Groesser v. d. Berge, E. H. Kruft v. d Berge. G Loekemeijer, E. H. Matteman d. Otter en w Maquelin; en de heren P. Baart. J. Bimmel, W. Fleurbaaij, C A. Frans- sèns, K. Klap. J. Kwantes. J. Loeke meijer, A. van Noorden, J. Tleleman. Chr. Verbeek en A. Koper, allen wonen de te Vlissingen. Marktberichten. VISMIJN VEERE 18 april. Exportgarnalen, aanvoer 1750. prijs per kg 881.30. Schar 105. 2234 Bot 27, 19—37. Middel tong 79. 2.89—3.65 Rog 274. 41—60. Griet 5. 1.07—1.48. Jongetje liep tegen vrachtauto op Op het Bellamypark ln Vlissingen stak het 6-jarige knaapje L. uit de Slijkstraat plotseling de rijweg over toen een vrachtauto naderde, be stuurd door de heer M. uit Vlissin gen. Het knaapje kwam te vallen en moest zich naderhand onder dokters behandeling stellen. Gelukkig kon worden geconstateerd dat hij geen ernstig letsel opgelopen had. Een waarschuwing nog eens te meer voor de jeugd niet plotseling de rijweg over te steken. Benoeming In verband met de grote toeneming van het leerlingenaantal der chr. u.l.o. te Vlissingen is met ingang van 1 september a.s. tot achtste leer kracht benoemd de heer H. C. Diks uit Utrecht. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, da', in het tijdvak van 10 tot 17 april 1957. de navolgende voorwerpen als gevonden aan zijn bu reau zijn gedeponeerd: enige dames- en herenrljwtelen en kindersteps, diverse handschoenen en wanten muntbiljet, ge wicht. diverse sleutels, armbandje, meis jespolshorloge. ceintuur sjaal, zakkam, oorbel, kettinkje, plastic bal. jongens pet. broche en kinderportemonnaie met inhoud en dat inlichtingen zijn te beko men aan zijn bureau omtrent de adres sen, alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: bankbiljet, enkele sleu tels. enige portemonnale's met en zon der inhoud, vulpen, 1 paar voetbalschoe nen, kindersjaal, kampeerbroek, oor knopje, muts. combinatietang. vulpot lood, kmderbril, bijbel, contributieboek jes S.H.V., kinderschoentje bril en 1 paar wollen herenhandschoenen. Aanwinsten openbare leeszaal Het boekenbezit van de openbare leeszaal te Vlissingen werd uitge breid met dc volgende werken: Household, De geheimzinnige pas sagier; Laye, Kind van Afrika; Van Nijnatten-Doffegnies, De aarde is mijn vaderland; Remarque, De zwar te obelisk: Suvin, Regen zal ik drin ken; De Wit, De sleutel is gebroken; Gary, Les racines du ciel; Rhodes. The eighth plague; Pollakow en Wulf Het Derde Rijk en de Joden; Beynon, Nederland staat terecht in Indonesië; Denis, Met een luipaard op schoot; Den Doolaard, Joegoslavië; Van Selms, De verscheurde stad; Rens en Rens, Handboek der radiotechniek, deel 7, meetapparaten en metingen; Maaskant, De koperen helm; Ham- nwher, Beeldhouwkunst eeuw. in Eindstand damcompetitie De eindstand van de door de Grijps- kerkse damclub gespeelde competitie luidt: 1 J. J. Engelvaart 14 13 l o 27 2 A. Geldof 14 6 5 3 17 3 J. Dommisse 14 4 6 4 14 4 J. Dekker 14 4 5 5 13 5 Abr. de Wolf 14 5 2 7 12 6 A. van Sluijs 14 4 4 6 12 7 J v. d. Broek 14 4 3 7 li 8 W. wisse 14 14 9 8 In groep B moeten nog enkele wed strijden worden gespeeld. Berging van „Achilles" verloopt vrij vlot De bergingswerkzaamheden aan de Duitse kustvaarder „Achilles", die nu reeds meer dan vier weken gekap seisd ligt op het strand van Westka- pelle. hebben een vlot verloop. Er zfln reeds vier stroppen onder het schip aangebracht en wanneer de weers omstandigheden gunstig zijn. zal wor den getracht de „Achillea" overeind te krijgen. Donderdag werden de ber gingswerkzaamheden ln verband met het minder fraaie weer stopgezet. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Gapinge van de N. C. V. B. hield haar maandelijkse verga dering, waarop als spreekster aan wezig was ds. A. van Haarlem uit Nieuw- en St. Joosland, die het on derwerp „Man en vrouw" behandel de. Tevens gaven zich twee nieuwe leden op. De volgende vergadring werd vastgesteld op 14 mei a.s., waarop ds. Van der wal zal spreken. KOUDEKERKE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Koudekerke van de N.C.V.B. hield onder leiding van me vrouw Hoekstra een vergadering, waarop ds. Veltman uit Coiynsplaat gesproken heeft over het onderwerp ..Omgang tussen jongens en meis jes". Deze leerzame lezing werd met grote aandacht gevolgd. Ds. Veltman beantwoordde na afloop vele vragen. Er werd nog meegedeeld, dat tijdens de volgende vergadering in mei a.s. mevrouw HeuftAs van Wqk uit Dordrecht zal spreken over „Vrou wen achter de tralies.' OOSTKAPELLE N.C.V.B.-vergadering Dinsdagmiddag vergaderde de afdeling Öostkapelle van de Neder landse Chr. Vrouwenbond. De leiding berustte bil mevr. Lantsheer-Hoeufft. Voor de afdeling sprak deze middag ds. Th. Sj. de Groot over „Jezus, de overwinnaar der demonen". Mevr. Wisse-Maljers droeg enkele paasge- dichten voor. RAAD ARNEMUIDEN Geen stille omgang op de vierde mei Dc raad van de-gemeente Arnemui- den kwam in vergadering bijeen. Na opening wijdden de voorzitter en het raadslid, de heer J. L. Joo«se enkele woorden aan de nagedachtenis van wethouder B. J. Ia Soe. Hierna werd overgegaan tot beëdiging van het nieuwe raadslid de lieer C. Dekker. De voorzitter wenste de heer Dekker toe. dat hij gedurende vele jaren zijn krachten als raadslid aan de ge meente zal mogen schenken De heer C. van Hcmert werd met meerderheid van stemmrn tot wethou der benoemd. Bij de behandeling der ingekomen stukken wees de heer J. Allaart op de wenselijkheid van het instellen van een permanente com missie ter behartiging der sportbe- langen. De voorzitter deelde mede. dat dit in de eerstvolgende vergade ring van B. en AV. zal worden be handeld. Bij de behandeling van dc agenda punten besloot de raad toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling voor de Zeeuwse Muziekschool. In dit verband wees de heer Van Hemert op de noodzakelijkheid van het volgen van muzieklessen op de school, het geen hij echter niet van toepassing wilde brengen op dc balletlessen Hierbii werd deze spreker gesteund door ae heer J. L. J'oosse (s.g.), die balletonderricht eveneens niet nood zakelijk achtte. Daarom werd voorge steld om steun te verlenen met uit zondering van de lessen Sn ballet. Het leek de heer J. Allaart (p.v. d.a.) echter bijna onmogelijk om op deze voorwaarde toe te treden. Burgemeester Van der Heide be sloot dan ook het voorstel in stem ming te brengen. Alet de stem van de heer Joosse tegen en één ont houding werd besloten toch toe te treden tot de Muziekschool. Voorts benoemde de raad een lid cn een plaatsvervanger voor de nieuw gevormde commissie ten aan- zien van de recreatie voor het Drie- Eilandenplan. De voorzitter merkte op, dat er een tweetal weken geleden een bespreking is geweest tussen de gemeentebesturen van zeven gemeen ten, gelegen aan de Zandkreek en het Veersegat en vertegenwoordigers van Gebr. Kunsi openden eerste discobar in Zeeland. Het was donderdagmiddag feest in het pand nummer 68 in de Lange Delft te Middelburg. Met gerecht vaardigde trots toonde daar het elektro en radio-technisch bureau gebr. Kunst zqn fonkelnieuwe 75 vier kante meter grote showroom met discobar-radio-televisie, die deze mid dag geopend werd. Een lang gekoes terde wens was in vervulling gegaan, niet alleen voor de gebr. Kunst, maar zeer zeker ook voor de clientèle en daarvan in het bijzonder het muziek- minnende deel. Want naast de nieuwste vindingen op radio- en televisiegebied prq'kt daar de discobar, uniek in Zeeland. Een hypermoderne inrichting, die werkelijk voortreffelijk in elkaar ge zet is. In de bar zqn vier automati sche draaitafels aangebracht en acht telefoons (met pseuao-stereofonische geluidsweergave) voorzien van HlFi- versterkers en elastisch snoer. Op de ze manier is het mogelijk om onge stoord de plaat van zjjn of haar keu ze te beluisteren, waarbij de platen zelf gekozen kunnen worden uit prak tisch alle binnen- en buitenlandse merken. Alleen al de geluidsweergave van de telefoons is een bezoek aan deze discobar ten volle waard. De unieke platenverzameling van enkele duizenden stuks doet de echte gramofoonliefhebbers „het water uit de mond lopen". Overzichtelijk opge steld in rekken liggen daar de klas sieke-, opera-, jazz- en populaire pla ten, waaruit zelfs de meest veeleisen de discotheekbezitter een keus kan maken. De bar wordt gecompleteerd met zes gezelligë barkrukken. Geheel onafhankelijk van de disco bar is de radio- en televisie afdeling opgesteld. In het midden van de ruim te is een uiterst gezellig zitje inge richt, dat uitstekend dienst kan doen tijdens demonstraties en shows. De functionele kleuren van muren, gor dijnen en „grondwerk" passen bij dit alles uitstekend aan. Tevens is de verkoopruimte beneden opnieuw ingericht met groepsgewij ze indeling van alle elektrische appa ratuur. De aandacht trekt voorts de keurig ingerichte étalage. Onnodig te vermelden, dat de gebr. Kunst een overstelpende belangstelling te „ver werken" kregen, met veel bloemen en veel geschenken. Fa. Jac. de Bruijn breidde zaak belangrijk uit Naast de reeds bestaande zaak op nummer 34 heeft de heer Jac. de Bruijn donderdag in de Langeviele het verbouwde pand nummer 30 ge opend. Door deze uitbreiding is de zaak bijna tweemaal zo groot gewor den. In de nieuwe zaak kunnen de klanten een ruime keuze maken uit een grote sortering haarden en ka chels, wasmachines, centrifuges, stof zuigers en gascomforen (ook fles- sengas Vooral de sortering haarden en kachels mag uniek genoemd worden voor de Zeeuwse hoofdstad. Rondom de muren staan op een verhoging, zo dat ze van buiten uit goed zichtbaar zijn. veertig verschillende soorten op gesteld, waarbij met name de olie- stookhaardenafdeling genoemd kan worden. De nieuwste soorten zijn aanwezig, zoals de „Sunny-fire" van de fa. Pelgrim, een haard die veel warmte rondom verspreid. Ook zijn er de nieuwste typen van „EMJ" en „Jan Jaarsma", die gecompleteerd worden door de nieuwste soorten elektrische wasmachines en centrifu ges. Naast de heer J. de Groot, een der medewerkers van de heer De Bruijn, kunnen de klanten speciaal voor de afdeling kachels en haarden voorlich ting krijgen van de heer A. Pluimers (voorheen in de smederij Zuster straat). Uitgebreid is ook de sortering huis houdelijke artikelen, ijzerwaren, ge reedschappen, porselein, aardewerk, glas enz., waarbij voor de eerstge noemde artikelen gebruik is gemaakt van geperforeerd hardboard, hetgeen de overzichtelijkheid zeer ten goede gekomen is. Eén speciale vermelding verdient de doeltreffend ingerichte etalage, waardoor men een prima zicht heeft in de winkel zelf. Naast de gebruikelijke ontvangst van bloemen en geschenken ontving de heer De Bruijn tevens veel belang stelling van leveranciers en clientèle, zodat het de gehele dag een flinke drukte was. het provinciaal bestuur Deze bespre king was belegd teneinde onder meer de recreatiemogelijkheden in deze ge bieden te bezien Uit de raadsleden werd ais i:d met algemene stemmen benoemd de heer G. Siereveld. De benoeming van een plaatsvervanger moest beslist worden na drie stemmingen ten gunste van dc heer Allaart. De heer Joosse merk- te nog op bevreesd te zijn. dat door de verwezenlijking van deze recrea- tieplannen in de afgesloten waterge bieden Gods naam en dag nog meer veronthéiligd zou worden hetgeen de voorzitter bestreed door te betogen, dal men dan juist in deze commissie zitting moest nemen. Overigens wordt de autonomie van de gemeenten zo veel mogelijk nagevolgd. hetgeen dus inhoudt, dat de gemeenten de. volle medezeggenschap krijgen. De benoeming van een lid In de ad viescommissie in de plaats van wet houder Van Hemert leverde vele „moeilijkheden" op. Na drie stemmin gen moest zelfs hei lot beslissing brengen. Gekozen werd de heer W. Marteijn. In de commissie tot wering van schoolverzuim werden gekozen de heren C. Lammers, W Janse en J. A. Jonker. Voorts werden de voor stellen betreffende dc wijziging van de begroting 1957 en de voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1953 goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat het niet meer in de bedoeling ligt op de vierde mei een stille omgang naar de begraafplaats te houden, aangezien hiervoor niet voldoende belangstel ling meer aanwezig is Bij de rondvraag Informeerde de heer G. Siereveld naar de bouw van de openbare school, waarop de voor zitter mededeelde dat binnen zeer korte tijd een bespreking met de raadsleden hierover zal worden ge houden. De heer Joosse drong aan op woningbouw aan dc Zuidwal, en informeerde naar het saneringsplan, waarmee, aldus de voorzitter, zo spoe dig mogelijk een begin zal worden gemaakt. Tot slot vroeg dc heer Al laart om het matglas in de school te doen vervangen door gewoon glas. Officiële publikaties MIDDELBURG. Kosteloze Inenting en herinenting tegen pokken. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op dinsdag 7 mei 1957. des voormTddagg te 9 uur. gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken ui het Medisch Centrum, Eigenhaardstraat 2. Er wordt ln het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor bi- enting' moet worden beschouwd. Voor een Juiste vermelding ln de vac- clnatlebewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, 15 april. 1037. MIDDELBURG. OPENBARE KENNISGEVING. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat: a. dc straatnaamborden: Braakmenstraat. Joost de Moorstraat. Zusterplein, Wal- pledn. zijn aangebracht; b. dat de hulsnummers, welke ln ver band hiermede moesten worden ge wijzigd, eveneens zijn aangebracht en gecontroleerd: c. dat met ingang van heden de namen en de nummers op poststukken en der gelijke dienen te worden vermeld: d. dat de oude nummers nog één jaar op de percelen moeten blijven aange bracht. Middelburg, 17 april 1957. PREDIKBFURTFN GOEDE VRIJDAG, 19 APRIL Geref. Kerk. Sint-Laurens 7.30 ds. 4. De Maat bereikte het zinkende zeiljacht net op tijd. De aanvaring met de Kraak had voor het hou ten vaartuig zeer ernstige gevolgen gehad Aan bak boordzijde was hel scheep je zowel c-nder als boven de waterlijn opengereten door de voorsteven van de Kraak, die door het jacht was heengegaan als een mes door de boter Het plezlerbootje maakte dan ook snel water en zakte zienderogen dieper de gol ven ln „Sakkerse amateurs!" mopperde Kappie die aan de verscnansing stond te wachten. „Spelevaren in een mistbank' Levensge vaarlijk voor ledereen die op zee een eerlijk stuk brond probeert te verdie nen!" Zijn blik dwaalde naar boven waar de mist nu, even onverwacht als hij was komen opzetten, dunner oegon te worden .Gelukkig zijn we vlak bij Lutjewier Dan kan die waaghals de wal op, waar hij thuishoort!" De Maat had ondertussen de roeiboot langszij ge- .- -{f r'' - tl <L ^7-; - r4Vt lis F#HSE*5i5i A- oxacni Toen Kappie omlaag keek zag nij noe een slanke figuur juist een koffertje oppakte „U mag van geluk spreken, dat U er het leven van ai o-engi. mynheer" nep oe geprikkelde gezag voerder „Kom maar gauw aan ooord!" De slanke gestalte draaide zich langzaam om.... ZATERDAG 2# APRIL. HILVERSUM I. 402 m 746 kda. 7.00 -1.30 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Ge- vijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kaï 8.00 Nws. en wes-ber. 815 Gram, 3.25 Inleiding plechtigheden. 8 30 Metten eniauden van paaszaterdag. 3 45 Gram. 10 00 Voor de kleuters 10 15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor 1e zieken. 11.45 Gram. 12.00 Idem 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath nws. 13Pianoduo. 13.45 Gram. 14 90 Voor de leugd 14 20 Gram. 14.40 Boekbespr 14.50 Fanfare ork. 15.10 Kroniek van letteren en kunsten 15.35 Dameskoor. 16.00 Voor cc leugd 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans 17.20 Chansons. 17 35 Lichte muz. 17 50 Amus. muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Gram. 18 30 Pari. over/. 18.40 Zang en plano. 19.00 Nws 19.10 Radio rilh ork. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Gram. 21.00 „De ge sprekken van Nicodem is" hoorspel. 22.15 Strijktrio en solist. 23.00 Nws 23.15—1.30 Paaswake en plechtige nachtmis. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10 20 VARA. 1134 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7 20 Gram. 3,00 Nws. 8.18 De ontoytclub 0.00 Voor de vrouw. VPRO: 10 00 Tijdelijk uitge schakeld, caus. 10 05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Wlen blelbt W'len 11.15 BuS- tenl. overz. II.30 Oude paasmuz 12 00 Gr. 12.30 Land- en tulnbou-vmeded 12 33 Gr 13.00 Nws 13.15 VARA-t.arta 13 20 Lichte muz. 13 45 Sportpraatje 14 00 Voor de jeugd. 14.35 Koorzang 14 55 Gram. 15.20 Fries progr. 15.45 Kamerork. 16.» Onder wijs - volkszaak, caus 16.45 Dansmuz. 17.10 Weekjourn :7.<o Lichte muz. u.oo Nws. en comm. 18.20 Amus. muz 18.45 Re- genngsultz.- Atlantisch aüerle. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bö het Atlantisch Pact. I9,o0 Artistieke staal kaart. VPRO. 19.30 Pisseparb.ut. caus. 19.40 Het evangelie van Johannes, caus. 19-35 Deze week, caus vara 20 m Nws 20.05 Omr. ork 20.55 Prinses Turandot. sprookje met muz 22..0 Soc c-.mm. 22 25 Gram. 22.45 Amus. muz 23 00 Nws. 23.15— 24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3