SCHOOLHANDBALTOERNOOI IN GOES SUCCES VOOR M.T.S. v/v SPORT EN WEDSTRIJDEN Waar zijn onze schepen? STERKER DAIM GELD Schilder als een man van 't vak: Cetalac! VAN CETA-BEVER PROVINCIALE Z Pi E U to 8 E COURANT VRIJDAG 19 APRIL 1987 GOEDE ORGANISATIE VAN „V.L.A.M." Eerste en tweede team werden kampioen Op bet sportveldencomptrx te Goes werd donderdag weer bet jaarlijks handbattoernooi voor de Zeeuwse middelbare scholen gehouden, een toernooi, dat zoals tc doen gebruike lijk is, door „Vlam", de sportvereni ging van het Goese lyceum voortref felijk was georganiseerd. I)e leerlin- fen van de Vlissingse M.T.S. waren eze dag wel buitengewoon succesvol, want niet alleen het eerste team werd In de eerste klas kampioen, maar ook de reserves legden in hun afdeling beslag op de eerste plaats, dank zij een beter doclgcmiddclde dan R.K.S. II. In de eerste klas dames veroverden de meisjes van de Vlissingse R.H.B.S. de titel. De M.T.S.-ers, die met zoveel verve de titel hadden behaald, moes ten, tijdens een wedstrijd, die na af loop werd gespeeld, evenwel hun meerderen' erkennen in de scheids rechters van het Nederlands Handbal- verbond, die deze dag de fluit vele malen hanteerden. Do arbiters zege vierden met 65. Een druilerig motregentje, dat in d« morgenuren neerviel en de velden in glijbanen veranderde, dreigde aan vankelijk roet in het eten der orga nisatoren te strooien. Maar gelukkig nam Pluvius omstreeks het middag uur afscheid. Het kwam het spel al leen maar ten goede. Overigens lag het peil van het merendeel der wed strijden op een laag niveau. Er vielen eigenlijk alleen in de eerste klas he ren aantrekkelijke duels te zien. Met name het treffen tussen de Middel burgse Rijks Kweekschool en de M.T, S. bracht aardige momenten met zich mee -en spanning viel er genoeg te beleven. De aanstaande onderwijzers too-nden zich zelfs sterker en ver sloegen de kampioenen in spé met 42. De technici eindigden zodoende gelijk met Vlam, dat echter een slech ter doelgemiddelde had en dus van de eerste prijs moest afzien. De mannelijke leernngen van de Vlissingse R.H.B.S. spelen volgend jaar Jn de hoogste afdeling, nu zij in de tweede klas de titel in de wacht sleepten. De openbare ulo-scholen uit Goes en Terneuzen behaalden het kampioenschap resp. in de derde en de vierde klas. R.K.H.B.S. Goes, r.-k. ulo Goes en de openbare ulo uit Ter- neuzen eindigden resp. in de tweede, derde en vierde klas dames op de eerste plaats. Heren eerste klas: Vlam M.T.S. I 0—3; Vlam R.K.S. I 5—2; M.T.S. I Ruyterschool 4—0; R.K.S. I R.K.H.B.S. I 3—3; Viam - R.K.H.B. S. I 4—3; R.K.S. I M.T.S. I 4—2; Vlam Ruyterschool 4—2; M.T.S. I R.K.H.B.S. I 4—2, R.K.S. I Ruy terschool 32; Ruyterschool R.K. H.B.S. I 1—5. Heren 2e klas: Chr Kweek As- tra 0—4; Opb. Ulo Mid. Opb. Ulo V'.Iss. 3—4; R.H.B.S. Vliss. Opb. Ulo Mid. 2—2; Astra Opb. Ulo Vliss. 1—1; R.H.B.S. VllSs. Chr. Kweek 52; Astra Opb. Ulo Mid. 3—2; Chr. Kweek Opb. Ulo Vliss. 1—3; R.H.B.S. Vliss. Astra 5—0; Chr. Kweek Opb. Ulo Mid. 03; R.H.B.S. Vliss. Opb. Ulo Vliss. 1—0. Heren 3e klas: Opb Ulo Goes Chr. Ulo Goes 3—1; Opb Ulo Z'zee Chr. Ulo Vliss. 5—0; Chr. Ulo Vliss. Opb. Ulo Goes 0-6; Opb. Ulo Z'zee Chr. Ulo Goes 3—4; Opb. Ulo Z'zee Opb. Ulo Goes 0—5; Chr. Ulo Vliss. Chr. Ulo Goes 1—1. Heren 4e klas: A.B.S. Goes Z.T. I. Goes 31; Opb. Ulo Tern. Z.T.I. Goes 1—0; A.B.S. Goés Chr. Ulo Z'zee 3—1; Opb. Ulo Tern. Chr. VCK kan degradatiespook bijna niet meer ontgaan Zaterdagvoetbalprogramma Voor de eerste klas van het zater dagvoetbal krygt de adsnlrant-kara- - 'rlld te v< Col pioen een lastige wedstrl verwer- Boys. Toch geloven wjj, dat de dorpers met het kampioenschap in zicht geen fouten meer zullen maken. Arnemuiden zal dat zeker niet doen met het oog op een eventuele misstap van Nleuvvdorp en daarom op de slof fen van Zaainslag winnen. V.C.K. moet de laatste wedstrijden per se winnen om nog een kans te hebben de degradatie te ontgaan. Krabbcn- dyke, de ploeg waar de hekkesluiters zaterdag tegen aantreden, heeft nog maar één punt nodig om veilig te zjjn. WemeldingeRilland fa Is van geen belang meer of het r-ioest zjjn dat Rlltandia nog op de vierde plaats aast. Maar dan zal ook geivofitièn moeten worden van Wemeldinge. In de 2e klas A is Kapelle II nog niet veilig, maar dat is Kloetinge H theoretisch ook niet en daarom zul len beide ploegen felle strijd voeren om de begeerde puntjes. Serooskerke II zal ook al het mogelijke doen om de dans te ontspringen, maar of dit lukken zal tegen KrabbendHke be twijfelen wij. In de 2e klas B is Ar nemuiden II favoriet tegen Nieuw- land, hoewel de laatste ploeg kandi daat is voor de laatste plaats. Nieuw- dorp II verliest van Oostkapelle, ter wijl Zeeland Sport VI de beste kan sen heeft tegen R.C.S. IV. In de 2e klas C mag Wolphaarts- dijk geen fouten meer maken en dat zal ook wel niet gebeuren tegen Goes IV. Me'vo wint van Heinkenszand, Kloetinge verliest, van Kats, terwijl S.V.D. sterker Is dan Yerselie III. Het volledige programma luidt: le klas: Zaamslag Arnemuiden, Co- lynsplaatse Boys Nieuwdorp, V.C. K. Krabbendijke. Wemeldinge Rillandia; 2e klas A: Kapelle II Kloetinge EE, Serooskerke II Krab bendijke II; 2e klas B: .g— Nieuwland. Nleuwdoi kapelle. Zeeland Sport VI K.u.S. TV; 2e klas C: WolphaartsdijkGoes rV Mevo Heinkenszand, Kloetinge —'Kats, S.V.D. Yerseke III. Ulo Z'zee 3—0; Opb. Ulo Tem. A.B.S. Goes 11; Cnr. Ulo Z'zee Z.T.I. Goes 0—5. Heren 5e klas: M.T.S. II R.K.S. II 0—1; R.K.S. II Opb. Ulo Mid. II 8—0; R.K.H.B.S. II Opb. Ulo Mid. II 0—0; M.T.S. II R.K.H.B.S. II 4—0; R.K.S. II R.K.H.B.S. II -7—2; M.T.S. II Opb. Ulo Mid II Dames le klas: R.K.S. Vlam 14; R.K.H.B.S. Vliss. Opb. Ulo Vliss. 2—1; R.K.S. Opb. Ulo Vliss. 0—0; Vlam R.H.B.S. Vliss. 10; Vlam Opb. Ulo Vliss. 0—2; R.K.S. R.H.B. S. Vliss. 0—2. Dames 2c klas: Chr. Kweek Opb. Ulo Goes 01; Opb. GoesOpb. Ulo Z'zee 3—3; Chr. Kweek Opb. Ulo Z'zee 01; R.K.H.B.S. Goes Opb. Ulo Goes 2—1; R.K.H.B.S. Goes Chr. Kweek 4—2; R.K H.B.S. Goes Opb. Ulo Z'zee 21. Dames 3e klas: Astra Chr. Ulo Goes 2—3; Chr. Ulo Z'zee Chr. Ulo Goes 2—3; Astra R.K. Ulo Goes 02; R.K, Ulo Goes Chr. Ulo Goes 41; Astra Dhr. Ulo Z'zee 12; Chr. Ulo Z'zee R.K. Ulo Goes 22. Dames 4e klaBt Opb. Ulo Mid. Opb. Ulo Kruin. 10; Opb. Ulo Tern. Landb. hhs. Z'zee 1—1Opb. Ulo Mid. Landb. hhs. Z'zee 0—0; Opb. Ulo Tern. Opb. Ulo Kruin. 11; Opb. Ulo Mid. Opb. Ulo Tern. 01; Opb. Ulo Kruin. Landb. hhs. Z'zee 11. tw. In Ooeit werd donderdag het Jaar lijkse handbaltoernooi voor middel bare scholieren gehouden. Hier ziet men enkele meisjes in actie tijdens een spannend moment voor één van de doelen. (Foto P.Z.C.) Kippen in Rusland die een behande ling met ultra-violette stralen hebben ondergaan, hebben haar elerenproduktle met 65 procent verhoogd, zo meldt Nederland uitgeschakeld voor halve finales. Jeugdelfta! verloor van Oostenrijk Het Nederlands jeugdelftal, dat in Spanje deelneemt aan het FIFA- toernool, heeft zich toch niet ge plaatst voor de halve finales. De „Oranje-hemden" werden uitgescha keld door een 51 nederlaag tegen Oostenrijk. En toch, ondanks, die o 1 heeft het Nederlands team een eer volle nederlaag geleden. De 30.000 toe schouwers in net stadion van Barce lona hebben geen eenzijdige wedstrijd gezien. Dat het geen ontmoeting was. waarin de Oostenrijkers voortdurend op de Nederlandse helft opereerden, blijkt wel uit het feit, dat Nederland dertien corners heeft genomen en Oostenrijk elf. De Nederlandse voor hoede schoot echter te veel tekort bij het afwerken van de aanvallen. Tot aan de rust hield Nederland foed stand. Na 25 minuten opende chilling voor Oostenrijk de score (1 0). De D.W.S.-er Braam slaagde er evenwel in een tiental minuten later gelijk te maken (11). Op vrij for tuinlijke wijze kwam Oostenrijk in de 37e minuut aan het tweede goal. Met een 12 achterstand gingen de Ne derlanders rusten. Na de hervatting volgde een heftig Oostenrijks offensief. Na een kwar tier werd een snelle combinatie beslo ten met een schot van Nemetz dat doel trof (31). En toen Lahner in de 22e minuut de stand op 41 bracht was het pleit in feite reeds beslist. Een vijfde Oostenrijks doelpunt volg de nog in de 31e minuut (51). Een hartelijk applaus van de toe schouwers viel de twee-en-twintig spelers ten deel bij het verlaten van het veld. Nederland was uitgescha keld voor de halve finales, doch het spel van de Nederlandse juniores heeft bewezen dat onze jeugdspelers de stijgende lijn te pakken hebben. Nederland speelde ln de volgende opstelling: Heyink, .MolengraafTer Horst, Romein, De Jong, Ris Steur. De Nooijer. Feldmane De Vries en Braam. Voor de groep C, waarin ook Ne derland en Oostenrijk zijn ingedeeld verloor het Engelse team met 32 van Griekenland. Van groep B gaat Spanje naar de halve finale door een 1—1 gelijk spél tegen West-Duits- land. Frankrijk c heeft door een 20- halve finale bereikt. Engelse voetballers spelen voor Sport Steunt Zonneveld. Zaterdagmiddag aanstaande wordt te iddelburg een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een geselecteerd elftal uit het rayon Middelburg van het zo meravondvoetbal en een Engelse club, de Dynamos F. C. Ealing. De baten van deze wedstrijd zijn bestemd voor „Sport Steunt Zonneveld". De toe- fang is vrij, maar voor bovenvermeld oei zal worden gecollecteerd. In ho tel Nieuwe Doelen, waar de Engelsen hun intrek hebben genomen, zal na afloop van de wedstrijd het geld wor den overgedragen. Fiorentina in finale Europese voetbalbeker. De Italiaanse kampioensploeg, Fio rentina, heeft de finale voor de Euro pese voetbalbeker bereikt. Het speel de in de tweede wedstrijd van de hal ve finales tegen Rode Ster (Zuid- Slavië) gelijk: 00. Scheidsrechter was de Nederlander Klaas Schipper. De eerste wedstrijd werd in Bel grado door de Italianen met 10 ge wonnen. In do finale zullen zij uitkomen te gen de winnaar van de andere halve finale, Manchester United (Enge land) of Real Madrid (Spanje). Real, de bekerhouder, heeft de eerste wedstrijd reeds met 31 gewonnen. Partij tussen Smyslov en Botwinnik afgebroken. De 18e partij in de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen Smyslov (wit) ên Botwinnik is na de 41e zet van Smyslov afge broken. Botwinnik gaf zijn 41e zet onder couvert af. KERKNIEUWS Afscheid en intrede Ds. G. Jansma, hervormd predikaht te Zaamslag zal op zofidag 28 april a.s. afscheid nemen van die gemeen te en een week later worden beves tigd als bijstand in het pastoraat te Ankeveen (N.H.) VRIJ EVANG. GEMEENTE Aangenomen naar Veendam, ds. Q. van de Vrie te Cadzand. Appel speelt niet meer voor Nederlands elftal. Bram Appel, de middenvoor van 't Nederlands elftal, heeft na rijp be raad besloten zich niet langer be schikbaar te stellen voor de nationa le ploeg. Appel trekt zich binnenkort uit de actieve sport terug en be schouwt de onlangs gespeelde wed strijd tegen Duitsland als een mooie afsluiting van zijn interlandcarrière. Op de wekelijkse trainingsbijeen komst te Boxtel werd Appel dinsdag avond hartelijk toegesproken door 't bondsbestuurslid de heer Kruyver, die tevens voorzitter is van de technische commissie. Deze bedankte de Limbur ger voor al hetgeen hij voor de na tionale ploeg heeft gedaan. Appel debuteerde op 31 juli 1948 voor het Nederlands elftal in de wed strijd tegen de amateurs van Groot- Brittannië, die voor het voetbaltoer nooi van de Olympische Spelen werd gehouden. Hij speelde toen nog voor Sittard, dat in 1950 met Sittardse Boys een fusie aanging (de huidige combinatie is „Sittardia"). Onze landgenoten verloren deze wedstrijd na verlenging met 43, ondanks het feit, dat Appel reeds na tien minuten het eerste doelpunt scoorde. De Lim burger heeft daarna nog elf keer voor het Nederlands elftal gespeeld en in totaal tien doelpunten geprodu ceerd. Bovendien was Appel rechts buiten en aanvoerder van het elftal van Nederlandse professionals dat te Parijs de bekende „Watersnoodwed strijd tegen het Franse nationale elf tal speelde. Negen ploegen van Swift naar Roosendaal. Seriewedsfrijden „Alliance" op Paasmaandag De seriewedstrijden, die de Roosen- daalse korfbalvereniging Alliance tas jaarlijks op Paasmaandag organi seert, mogen zich altijd verheugen in de grote belangstelling van Swift. jaar nemen niet minder dan Dit negen vier senioren- adspirantentwaalf tallen aan dit toernooi deel. Swift I staat voor de zware taak de Brabants Nieuwsblad-wisselbeker te verdedigen. Slaagt zij daarin, dan is deze beker definitief in het bezit van de Middelburgers, omdat zij deze trofee reeds tweemaal achtereen ge wonnen heeft. Of de gehavende Swiftploeg succes zal hebben, is ech ter lang niet zeker. Zij ontmoet in haar groep het Dordtse Regenboog verteden week kampioen geworden van de tweede klas van de K.N.K. B. en gepromoveerd naar de eerste klas! Oranje wit uit Tilburg één van de sterkste tweede klassers van Brabant en tenslotte O.S.C.R. uit Rotterdam, één van de oudste korfbalverenigingen van ons land en ook al een tweede klasser. Swift wacht dus een zwaar programma en de wisselbeker zou wel eens in andere handen kunnen overgaan. Ook Swift II krijgt haar handen vol. Trekvogels uit Rotterdam en To- vers uit Zeist zullen wel te sterk zijn voor de reserves, die hier bovendien Tjoba zullen bekampen. Swift III komt tegen een Belgische ploeg in het veld. Het is S.C. ólym- pia uit Brussel. Verder spelen ln deze groep Spartaan II uit Rotterdam en het Tholense Eendracht. Swift IV speelt tegen K.I.K. uit Steenbergen, Olympia '47 II uit Roo sendaal en tenslotte Tjoba II. Ook de adspirantenploegen ontmoe ten naast Zeeuwse ploegen, twaalftal- Jeugd van V.C. Vlissingen tegen Engelse junioren. Zaterdagmiddag om drie uur speelt een jeugdelftal van de VC Vlissingen op het hoofdveld aan de Irlslaan een wedstrfld tegen een sterke Engelse leugdcombinatle. de Addison Youth jeugdc Club. I Het Vlissingse elftal is samen- d uit veelbelovende spelers van 18 jaar en ziet er als volgt uit: doel: Hans Woltering; achter: Schets en J. van Peenen; midden: Jan Wit te, Bart Bruggencate en Bram van Belzen; voor: Aad Corré, Jan van Hulzen, Adrle Stroo, Kees Stroo en Wim Soetemeyer. Tegelnkertijd speelt er een tweede Jeugdelftal van de VC Vlissingen, samengesteld uit spelers van 15 tot 17 jaar, een wedstrijd tegen de Ar lington Youth Club uit Londen. Swift moet Succes zeker niet onderschatten Als regel stelt de competitieleider van de K.N.K.B. rond de paasdagen geen competitieprogramma vast, maar omdat Swift een grote achter stand heeft, zullen de Middelburgera a.s. zaterdag voor de competitie toch in het veld komen. Zij ontvangen bezoek van Succes. De Schiedammers zijn de laatste we ken tot verdienstelijke prestaties ge komen en hebben zich thans op vei lige afstand van de zo gevreesde laatste plaats verwijderd. Swift kan deze ontmoeting winnen, maar de Middelburgse ploeg dient zich te hoe den voor onderschatting van de gas ten, om een onaangename paaaver- rassing te voorkomen. len uit Holland, Brabant en België. Swift A speelt o.a. tegen de A-ploeg van de organiserende vereniging en Swift C en D komen bovendien tegen Belgische ploegjes in het veld. Annenkerk 17 te Rotterdam. Atje Ray S 17 v. R'dam n. Hampton Roads Aludra 16 370 m. n.n.o. Bermuda. Alkxth 17 Hamburg. Alcor 16 280 m. n.n.o. Las Palmas. Adphard 10 Houston. Annenkerk 17 Antw. n. Rotterdam. Aagtekerk 16 580 m. z.o. Ceylon. Aardijk 16 860 m. w.t.n. Kaap Verd, eil. Albireo 17 Bahrein. Alcatt 17 I-as Palmas n. Rio de Janeiro. Alphacca 17 B. Aires. Alpherat 16 Paransgua n. Santos. Ameland 17 Las Palmas n. Isle of Grain. Andijk 17 Havana verw. Arendskerk verm. 20 Hamburg n. Antw. Arkeldijk 16 20 m. o. Durban. Averdijk 160 Corpus Chrlsti. Banda 16 625 m. z. Cape Verdiache ell. Blitar 17 Port Swettenham. Bermekom 17 Dover. Bloemfontein 16 370 m. z.z.o. Monrovia. Beninkust 16 120 m. w.z.w Lissabon. Bontekoe 16 Makaasar n. Surabja. Feuilleton 30 „Dat is gemeen", viel Claudia uit. „Het is niet een kwestie van „laten komen." Ik kan mezelf toch niet dwingen om van Raymond te hou den." „Oh, liefste! Als ik dat maar in je hoofd kon slaan: als ik je maar aan het verstand kon brengen, dat het leven geen romantisch verhaaltje is." „Zou je niet denken", zei Claudia ernstig, „dat j|j en vader meer van het leven hadden gemaakt, als je 't zo had beschouwd? Ik kan niet in zien, dat jullie bepaald een aanbeve ling zrjn voor de liefde zonder roman tiek, moeder. Zie je niet, dat ik er doodsbang voor ben. jullie voetspo ren te volgen en diezelfde afgrijse lijke fout te maken?" Helen begreep, dat ze haar neus voorbij had gepraat, maar "ze ma noeuvreerde zich handig uit de be narde situatie: „Dat is allemaal waar, liefste", zei ze, „maar voor de rechtbank die de eclitscheidings-pro- cessen behandelt, staan niet allemaal huwelijken die als het onze begon nenLiefde is niet zo belangrijk als jij denkt. Geld en goede positie door Sonia fleane duren veel langer en voorkomen, dat het leven een sleur wordt, als de ro mantiek ontbreekt. Als je een paar jaar boerin geweest bent, zul je nog wel eens aan riiijn woorden denken. Helen sprak opzettelijk, alsof het huwelijk van Claudia en Allan een voldongen feit was. Maar dit bete kende niet, dat ze van plan was. dit zonder meer te acceptéren. Ze wist best, dat dit de laatste keer was, dat de zaak tussen hen bepraat zou wor den en dat elke verdere poging dié ze zou willen ondernemen om haar zin te krijgen, noodzakelijk een zeer voorzichtige zou moeten ztjn. Claudia ging langzaam van het bed opstaan. Ze keek op haar moe der neer. Er was medelgden in haar ogen en in haar hart een mengeling van trouw, onzekerheid en een wan hopig verlangen om haar ouders ge lukkig te zien. Zacnt, terwijl ze haar hand ophief, zei Helen: „Liefste, denk niet, dat ik egoïstisch ben„... Dat is het niet... Ik zal alles wel verdragen....; ik heb zoveel geleden, dat voor mij jouw ge luk het allerbelangrijkste is." Ze stopte even, als om haar woorden kracht bij te zetten. „Je weet...., ik zou je nooit vragen, je voor mjj op te offeren." Claudia slikte haar tranen weg. De gedachte aan haar moeders ongeluk maakte haar week.... „Het komt al lemaal wel terecht", zei ze, nauwe lijks meer dan fluisterend. „NatuurlijkMaar wat doe je vandaag?" „Allereerst ga ik naar de boerde rij". Ze keek haar moeder ernstig aan. „Allan moet het wel heel erg vreemd gevonden hebben, dat ik met Raymond uitgegaan wasWaarom heb jij hem niet verteld, hoe de vork in de steel zat?" „Lieveling! Daar heb ik niet bij stilgestaan. Ik was niet lekker, dat weet je toch." „Ik zal het in ieder geval zo gauw mogelijk recht zetten", zei Claudia. „Ik ben bang, dat de Russells het niet aardig gevonden hebben, dat wij zo zijn weggegaan." „Je kunt er toch niets aan doen, dat je ziek wordt, Claudia". „Dat weet ik wel, moeder maar..." „Ben je voor het eten terug?" „Ik weet het niet zeker. Reken er maar niet op". Helen vond het niet plezierig, dat Claudia naar de boerderij ging. Was er maar een methode om haar van Allan vandaan te houden. Maar watwat? Treurig zei ze; „Kom zo gauw mogelijk terug, Claudia. Ik voel me nog lang niet goed en ik ben niet graag alleen in huis". Claudia beloofde, dat ze haar best zou doen. „Vader heeft de auto niet meegenomen. Ik zal hem maar even lenen. Dat spaart tijd en ik hoef niet zo lang op de bus te wachtfen". Een paar minuten later was Clau dia op weg naar „Cloverdell". Toen ze de boerderij naderde, voelde ze zich zenuwachtig worden. Ze hield van Allanze hield van hem ze dacht, dat iedereen dat op haar ge zicht zou kunnen lezen. Met de moed der wanhoop probeerde zij het ge sprek met haar moeder te vergeten; Ze probeerde zichzelf wijs te maken, dat ze alleen maar een plicht jegens zichzelf had en dat zij niet verant woordelijk was voor het ongeluk van haar ouders. Haar zelf daarvoor op te offeren was toch al te dwaas. Marion begroette haar bijna plech tig en Claudia voelde direct het bijna onmerkbare verschil in haar houding. Ze was niet minder vriendelijk dan anders, maarmeer op een af stand, alsof er iets tussen hen stond. „Ik kwam onze verontschuldigin gen aanbieden voor het gebeurde van gisteravond", zei ze ademloos. „Hét was verschrikkelijk om zo weg te gaan Op dat ogenblik drentelde Meg de keuken binnen. Toen ze Claudia zag, voelde ze een hevige jaloezie in zich opkomen. Als dit meisje er niet was. zou Allan er misschien over denken, met haar te trouwenVerbitterd draaide ze zich om. Ze zou willen, dat ze iets kon doen, om hem van Claudia af te brengen, zonder dat hij zou •merken, dat ze dat om zichzelf deed. (Wordl vervolgd) Bussum 16 120 m. z.o. Comoro eil. Caltex „The Hague" 16 200 m. w. Freetown. Oaltex „Nederland" 17 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Charis 20 Rotterdam verw. Cottlca 18 Paramaribo. Dalerdljk 17 v. Rotterdam n. Londen. Dellt 17 Maracatbo. Dongedljk 17 Hamburg Emo „Amsterdam" 16 520 m. w. Fayal. Esso „Den Haag" 16 200 m. z.o. Hatteras. Eemland 16 340 m. z. St.-Vincent. Gaastertand 18 Rio de Janeiro. Gulneekust 16 150 m. o.t.n, Madeira. Hera 17 Santiago de Cuba. Haulerwljk p. 17 Dungèness. Hoogkerk verm. 24 Brisbane n. Pt. Kembia. Ivoorkust 16 Hamburg n. A'dam. Ivoorkust 17 te Amsterdam. Jagersfontein 16 Kaapstad. J. v. Oldenbarnevelt 16 480 m. Z. Mauritius. Kabylia 16 200 m. n.w. Trinidad. Kallnga 16 R'dam n. Freetown. Kalydon 17 Rotterdam n. Oslo. KMelysda IS HO m. z. Bermuda. Kermla 16 270 m. z,w. Bombay. Kenia 18 te Rotterdam. Kinderdijk 17 Bremen. Kleldrecht verm. 16 Hamburg n. Antw. Kostcia 17 Rotterdam. Korovina 17 Singapore n. Wellington. Kota Baroe 16 85 m. z.w Las Palmas. Kryptos 16 370 m. z.o. Paramaribo. Kylix 17 Mena al Ahmaói n. Las Palmta. Langkoeas 17 Wlnneba Leopoldskerk 17 Marseille. Lieve Vrouwekerk 16 4?0 m, n.w. Walvisbaai. Leto 16 380 m. o.z.o. Cape Race, Lissekerk 16 20 m. o. Musoat. Limburg 18 te Port Swettenham. Leuvekerk p. 17 Dungèness. Louis Lantz 17 55 m. w. Cape Finisterre. Loenerkerk 16 420 m. z.z.w. Flnlstetre. Lombok 16 230 m. o. Eelra. Maasdam 20 Rotterdam verw. Maashaven 16 Las Palmas n. Antw. Malea p. 16 Straat Luzon n. Kobé. Metula 18 Pladju. Mariekerk 16 Hamburg, Merwede p. 17 Las Palmas n. Freetown. Mijdrecht 26 Durban verw. Naess Commander 18 Las Palmas. Nias 17 Bombay n. Cochin. Nestor 17 Amsterdam. Ondlna p. 17 Azoren. Ootmarsum 16 Mobile. Oranjefontein 17 v. A'dam n. Bremen. Oranje 16 Kaapstad. Ouwerkerk 18 Kaapstad verw. Orestes 18—19 te Lé Havre verw. Parkhaven 17 Montevideo n. B. Aire». Peperkust 17 p. Kaap Blanco Prins Alexander 16 750 m. n. Cape Race. Pr. Caslmir 16 900 m. o. Cape Race. Rondo 16 210 m. z.z.w. Durban, Ridderkerk 16 360 m. n Dakar. Rijndam 23 New York verw. Ruys 16 Montevideo n. B. Aires. Samanrlnda 16 New York n. Balboa. Sohie 16 Ponce. Sibajak 18 Willemstad. SLgli 14 Pt. Swettenham n. Sydney. Scherpend recht 26 Koehlan verw. Slledrecht 18 La Plata verw. Schiedijk 18 v. Rotterdam n. New York. Stad Arnhem p. 17 Wight. Stad Schiedam 16 60 m. w.z.w. Oporto. Stad Breda 21 R'dam verw. Stad Leiden 16 40 m. z w Finisterre. Stad Delft 16 Lissabon Straat Soenda 13 Yokohama. Straat Torres 18 Sydney. Sunetta 18 Pladju. Tatolan p. 17 Dakar. n. Amsterdam. Telnmon 17 Aruba. Thelidomius 16 189 m. r.w. Azoren. TJiluwah 16 Hongkong n. Singapore. TJnegara 16 880 m. z.w. Sabang. Tjlpondok 16 Maji. Triton p. 17 Ouessant n. Venezuela. Tyro 18 Rotterdam veiu. Tomorl 16 Port Swettenham. Unanus 17 Antwerpen. Vasum 17 Thameshaven. Wieldrecht 8 mei Fao verw. Woensdrecht 17 Melbourne n New Castle. W. Alton Jones 17 Las Palmas n. Mena al Ahmadi. Waterman 16 220 m. z z.o. East London. Weltevreden 16 30 m. o t z. Diego Garcia. Willem Barendsz. 16 610 m. w.n.w. Walvisbaai. Willem Ruys 16 Colombo n. Belawan. Willemstad p. 17 Flores n. Trinidad. Wonosarl 16 300 m. w.z.w. Walvisbaai. Wonorato 17 Singapore. Woensdrecht 19 te New Castle NSW ver wacht. IJssel 16 San Fedix n. Puerto Ordaz. Zuiderkruis 17 Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12