PULLMAN Overig Nederland nu sneller in Zeeland BELANGRIJK DUEL TUSSEN FORTUNA '54 EN AJAX SCHOLIER SLOEG GEEN ACHT OP BORD VERBODEN TOEGANG -I <5 10 PROVINCIALS EBBÜWBB COURANT DONDERDAG 18 APRIL 1957 MR. BOLKESTEIN CONSTATEERT Ir. Den Hollander onthulde beeld in Vlissingse stationshal De ontvangst in Vlissingen van het hoge gezelschap was even har- telyk als welgemeend. Te ruim kwart over elf verzamelde men zich in de stationshal om getuige te zijn van de onthulling van een beeld, het werk van Ph. ten Klooster uit Veere, het gezamenlijk geschenk van de aan de Zeeuwse lijn gelegen gemeenten. Met deze onthulling belastte zich ir. Den Hollander door het wegnemen van de knijpers rond de nationale driekleur, welke het beeld bedekte. Tevoren hield burge meester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg een allercharmantste speech. Nadat de president-directeur dit fraaie en symbolische geschenk had aanvaard ging het in grote bussen van de Stoomtram Walcheren naar Britannia, waar het Vlissingse gemeentebestuur de gasten ont ving. Op zichzelf was de ontvangst in Vlissingen eenvoudig en ongedwon gen. Met belangstelling werd geluis terd naar de korte rede van de Mid delburgse burgemeester, die als tolk optrad voor zijn Zeeuwse collegae. „Wij vieren het totstandkomen van de elektrificatie", aldus spreker, „niet omdat er nu ineens zoveel verbeterd is, terwijl het vroeger zoveel slechter was. Integendeel, Zeeland was altijd tevreden over hetgeen de Nederland se Spoorwegen boden. Trouwens, waarom zouden wij speciaal in Zeeland dit feit, met vreugde begroeten. In de tien &n- dero provincies heeft men even veel reden om verheugd te zijn dat men zoveel beter en sneller naar Zeeland kan(hartelijk gelach en applaus). De gemeenten, gelegen aan de Zeeuwse lijn, hebben besloten, aldus mr. BolKestein, om gezamelijk een geschenk aan te bieden en vandaar ook dat niet de burgemeester van Vlissingen het woord voert bij do aanbieding van dit geschenk. Mr. Bolkestein gaf vervolgens een omschrijving van de betekenis van het beeldhouwwerk van Ph. ten Klooster uit Veere, n.l. do leeuw, die de Zeeuwen symboli seert en de man met bliksem, die de elektrificatie in beeld brengt... „Dat moet U dan wel zijn", aldus mr. Bolkestein tot de president-di recteur van de N.S. Hij sprak de verwachting uit dat ir. Den Hollander én leeuw én man met de bliksem wel zou willen aan vaarden, welk beeld nog jarenlang een getuigenis zal ziln van dé vreug de in Zeeland over ae verbetering in de spoorwegverbinding. Beeld onthuld Nadat Ir. Den Hollander het beeld had onthuld zeide hij uitermate ge troffen te zijn door de aanbieding van dit geschenk. Ofschoon dus de elektrificatie een aantal Zeeuwse gemeenten direct aangaat wenste de president-direc teur van de N. S. Zeeland toch als één geheel te blijven zien. Het deed hem oijzonder veel genoegen dat ook de burgemeesters en vertegenwoordi gers van de gemeentebesturen van andere Zeeuwse plaatsen, die niet di rect aan de spoorlijn zijn gelegen, te genwoordig waren. De Zeeuwse lijn zag spreker als symbool van Zeeland, een verbinding, waaraan deze mooie provincie als het ware gelegen is. Weliswaar verlaten vele Zeeuwen deze streken maa spreker verwachtte voor de toekoms. een grotere bevolking en ruimere mo gelijkheden. Ir. Den Hollander noemde Zeeland dan ook het land vol van goede belof ten. Met de leeuw was hij zeer ver trouwd maarminder met. de blik sem en het was daarom maar goed, dat men die In deze ruimte had inge kapseld. Tenslotte dankte spreker voor de aanbieding van dit geschenk en hij sprak de verwachting uit, dat deze elektrificatie een goede bijdrage zou betekenen in de ontwikkeling van Zeeland. In Britannia waar men vervolgens bijeenkwam voor een ontvangst door het Vlissingse gemeentebestuur be groette de burgemeester, mr. B. Kolff de vele gasten> De Zeeuwse lijn loopt dood tegen de kust, aldus de burge meester, en daarom leek het goed dat men een ogenblik gelegenheid had aan die kust te vertoeven. Mr. Kolff stelde vervolgens in het licht wat de haven- en industriestad Vlissingen te danken heeft aan de spoorwegverbinding, terwijl Vlissin gen als badplaats eveneens veel voor deel heeft van deze verbinding. Mr. Kolff verdiepte zich vervolgens in de historische ontwikkeling van deze lfin. Hij haalde herinneringen op aan zijn jeugd, toen zijn moeder in 1908 met de elektrische trein van Rotterdam naar Den Haag wilde gaan. „Zou je dat nu wel doen?", zo vroeg de heer Kolff Sr., „de elektri sche trein rijdt zo snel Wel een bewijs hoezeer de tijden veranderd zijn. In zijn antwoord zeide lr. Den Hol lander het. eindpunt en het station in Vlissingen toch ook te willen beschou wen als een station. dat naar Zeeuwsch-Vlaanderen gericht is. „Het is een geste onzerzijds", aldus spre ker, „om de spoorlijn zo dicht moge lijk bij Zeeuwsch-Vlaanderen te bren gen In zijn jeugdjaren heeft ir. Den Hollander er gevoetbald tegen E.M.M. op ongeure plaatsen, waar de wind altijd voor verrassingen zorgde. Ir. Den Hollander huldigde tenslot te Vlissingen als een prachtige stad met een magnifieke industrie en een stoere bevolking. Advertentie J BETAALD VOETBAL Minieme kans voor Willem II om weer te klimmen. Er valt niet over te debatteren welke wedstrijd voor de eredivisie op maandag, tweede paasdag a.s., het belangrijkste is. Dat is onmiskenbaar de „bigmatch" Fortuna '54Ajax. Zo en weet is de Amsterdamse club zondagmiddag helemaal alleen aan de leiding gekomen, doordat Fortu na zich in Utrecht bij D.O.S. een mis stap permitteerde. De Limburgers hebben nu twee punten achterstand en zouden ze ook in het a.s. weekein de weer verliezen dan krijgt Ajax een wel bijzonder comfortabele voor sprong van vier punten. We verwach ten echter niet, dat het zover zal ko men, want Fortuna '54 bezit meer klasse dan Ajax. s In de hal van het Vlissingse H station onthulde dr. Den Hol' m ee lander een bronzen beeldje, H aangeboden door de gemeen- M ten langs de Zeeuwse l\jn en vervaardigd door de Veerse beeldhouwer Ten Klooster. ee (Foto P.Z.C.) ff KANTONRECHTER MIDDELBURG Hij dachty dat het voor de koeien bestemd was „Verboden toegang; art. 468 W. v. S.", stond er op het bordje op een dyk onder Arnemuiden. Maar de scholier H. E. uit Sint-Maartensdyk had het bordje genegeerd en toch op deze dyk gelopen. Deswegen moest hy woens dagmorgen voor de Middelburgse kantonrechter., mr. A. C. van Epenhuy- zen, verschynen. „Ik dacht, dat het bordje voor de koeien bedoeld was", verdedigde de scholier zich. ..Maar U bent toch geen koe", aldus mr. Van Epenhuyzen. „Er z|jn wel mensen die met koeien gelijk zijn te stellen, maar deze grond was verpacht voor de hooioogst". De officier van justitie, mr. Th. Lebret, eiste een boete van f 5 of 1 dag. „Hebt U nog iets daarop te zeggen", vroeg de kantonrechter aan verdachte. „Ja edelachtbare, ik ben maar een scholier en ik heb maar weinig geld", zo sprak deze, terwyi hy nog betoogde, „dat dit inderdaad een geval van onwetendheid was". Illllllllllllllillllllllllllllllllllllllillill „Ik zal U niet uitmaken voor een slecht mens", zo stelde de kanton rechter E. gerust, „maar U was toch werkelijk in overtreding". Mr. Van Epenhuyzen vonniste daarom con form de eis van de officier. Vijf gul den dus, die overigens contant door de scholier betaald werden hetgeen de kantonrechter de opmerking ontlok te: „Het verweer was dan niet be paald deugdeiyk...' De bakkersknecht J. M. S. uit Veere had in de Nederstraat te Mid delburg by een kruising geen voor rang verleend aan een van rechts ko mende personenauto S. verklaarde verblind te zfln geweest door de zon. Bovendien overstemde het geluid van een dragline de signalen van de an dere auto, die bestuurd werd door dokter S. De officier eiste een boete van f 35 of 7 dagen, maar de kan tonrechter besloot de zaak voor on bepaalde tijd aan te houden om de verdachte in de gelegenheid te stellen om de schade te regelen. De Goesenaar F. J. H. had sinds 3 juli 1956 naar de radio geluisterd zon der in het bezit te zUn van een luis- tervergunning. „Ik kan begrypen als het eens 'n maandje vergeten wordt", merkte mr. Van Epenhuyzen op. „maar als het zolang wordt.... H. be riep zich er op, dat hy geen tijd had gehad om deze zaak voor elkaar te brengen, omdat z\)n schoonmoeder zipk was. De kantonrechter wees er echter op, dat het toch zo verbazend eenvoudig was om even naar et postkantoor te lopen. Niet sportief. Mr. Lebret merkte op. dat het fei- j telijk niet sportief is tegenover dé andere luisteraars, die wel betalen, 1 hetgeen H. tenvolle beaamde. Volgen? het tarief eiste de officier een boete I van f 25 of 5 dagen Mr Van Eperj- huvzen vonniste conform met vrien- I delyk verzoek aan de Goese inwoner om dit aan anderen door te vertellen J. W. uit Koudekerke had op het kruispunt VolderijlaagteHereD- graentbrug te Middelburg geen voor rang verleend aan een auto, die van rechts kwam. Tegenover de politie had W. verklaard, dat hij voor 100 pet. schuld had, maar gisteren leek het hem echter, dat het ongeval op het linker- in plaats van op het rech tergedeelte van het kruispunt ge-' beurd was. Hij wilde het dus zien als een grensgeval. De kantonrechter wees hem er op. dat het hier een druk punt betreft, wat het wel altijd blyven zal. „Het is dan echter zaak om nog meer op te letten", zei de kantonrechter. De of ficier merkte nog op. dat de situatie 's avonds zeer redelijk geacht mag worden, omdat meu dan eikaars licht signalen kan zien. De eis van de of ficier, zijnde f 35 of 7 dagen, werd daarom conform overgenomen door de kantonrechter. Eind januari had de landbouwer B. V. bp de kruising Kleverskerk- sepadVeerseweg geen voorrang verleend aan een personenauto, bestuurd door de fruitkweker J. P. S. uit Waarde, dié uit de richting Veere kwam genaderd, terwijl V. de weg wilde opryden, een ma noeuvre, die hij reeds vele malen verricht heeft. Als gemachtigde trad de vader van V. op. die ver klaarde, dat het uitzicht slecht was door het struikgewas en een houten schot van de auto. Voorts verklaarde V., dat de auto kwam aanrijden met stadslichten, zodat het precies leek of er een fiet ser aankwam. De fruitkweker, die als getuige verscheen, verklaarde echter, dat hij met gedimde lichten gereden had. hetgeen bevestigd werd door de getuige Van W. uit Veere. Conform de eis werd V. veroordeeld tot een boete van f 35 of 7 dagen Maar zeker van de zege de ploeg uit Geleen vanzelfsprekend niet. Daarvoor zijn er te veel factoren, die in zulk een wedstrijd meetellen en het belangrijkste is wel, dat de teams hun zenuwen weten te bedwingen. Met geroutineerde internationals als Frans de Munck, Cor van der Hart, Jan Notermans en Bram Appel gaat dat bij Fortuna wellicht nog het bes te. M.V.V. zal ondertussen door een overwinning bij Elinkwijk de beide koplopers wel dicht op de hielen blij ven volgen en ook Feijenoord, dat Eindhoven op bezoek krijgt, zal ze ker niet verder acherop raken. Maar voor het toch kennelijk niet meer zo voortreffelijk in vorm zijnd Ensche de zal het wel even moeilijk zijn de NAC-strijdkrachten aan banden te leggen. We rekenen er op, dat dit zal lukken, maar een spannende wed strijd zal het zeker worden. Willem H krijgt ondertussen een minieme kans om de onderste laats weer over te doen aan Ünilhoven, want de Tilburgers zyn op eigen veld verre van kans loos tegen G.V.A.V. Het laatste woord is in ieder geval nog niet gesproken in de onderste regio nen. Programma EREDIVISIE. AmsterdamRapid JC 1 ElinkwijkMW 2 FeijenoordEindhoven 1 Willem H—GVAV 3 BW—Sparta 2 SC EnschedeNAC 1 PSVNO AD 1 Fortuna '54Ajax 1 VVV—DOS 3 EERSTE DIVISIE A. DWSSW 3 EmmaKFC 2 WageningenADO 2 De GraafschapHaarlem 2 XerxesDe Voiewijckers 3 Roda SportLimburgia 2 HVCVSV 1 EERSTE DIVISIE B. AGOWEBOH 2 Schev. Holl. Sp.Vitesse 2 Fortuna VI.Helmond 3 RCHVolendam 1 StormvogelsRigtersbleek 1 ExcelsiorBlauw Wit 2 H er mes-D VSDFC 2 ExcelsiorHermes-DVS (19/4) 3 TWEEDE DIVISIE A. OosterparkersOldenzaal 2 Tubantia—PEC 1 Go AheadVeendam 3 Be QuickZwolse Boys 1 TWEEDE DIVISIE B. RBCZeist 1 't GooiLonga 3 ZFCHilversum 1 De ValkWilhelmina 2 DHC—DOSKO 1 UVS—NEC 3 BaronieTOP 1 ADO „bekerde" gelijk tegen Amsterdam (0-0). De wedstrijd A.D.O.-Amsterdam, die woensdagavond op het V.U.C.-ter- rein in Den Haag werd gespeeld voor de kwart-finales van het toernooi om de K.N.V.B.-beker, is geëindigd in een gelyk spel: 00. Het is nog niet be kend, wanneer de wedstrijd (te Am sterdam) wordt overgespeeld. Duiveland is nog geen kampioen 2e klas D. Als gevolg van het feit, Jat de za terdag j.l, gespeelde voetbalwedstryd Bruse Boys HMevo H in een 32 overwinning voor de thuisclub is ge ëindigd, werd Duiveland I kampioen van de 2e klas D van de zaterdag competitie. Het biykt echter dat Bru se Boys II in deze wedstrijd met een aantal ongerechtigde spelers is uit gekomen en op verzoek van Mevo II is de wedstryd dan ook ongeldig ver klaard. Ze zal nu moeten worden overgespeeld op het veld van Mevo en de Mevo-reserves kunnen nu nog gelijk in puntenaantal komen met Duiveland, dat zyn kampioensfeest nog even zal moeten laten wachten. Nederlands jeugdelftal speelde gelijk tegen DOS. Het Nederlands jengdelftal (1820 jaar) heeft, ter voorbereiding op de komende wedstrijd tegen de Belgi sche juniores, woensdagavond in het Utrechtse stadion een oefenwedstrijd gespeeld tegen D.O.S. Het was een teleurstellend duel, dat werd afge sloten met een gelijke score (22). De doelpunten werden in de tweede helft gescoord. Vooral in de eerste helft was de strijd weinig aantrekkelijk. Alleen Brokx (Ajax), de icchtsbuiten van het jeugdelftal, zorgde in deze perio de door zijn grote snelheid voor en kele opwindende momenten. Midden voor Sleven kwam niet verder dan een mislukte kopbal en een hard schot, dat hoog over het doel vloog. Zes minuten na rust verkreeg DOS een 10 voorsprong, dank zij Krijgs man, die een snelle sprint met een hard schot besloot. Maar reeds kort daarna werkte Sleven, die nu goed op dreef kwam, de achterstand weg (11). DOS behield evenwel een overwicht en het drong de jeugd- ploeg voortdurend terug naar het ei gen doelgebied. Desondanks bereikte de jeugd een 12 stand. Een snelle uitval en nonchalance in de DOS-ver- dedigiing bood Sleven namelijk een kans om te scoren. Kort voor tijd be paalde Lammers tenslotte de eind- score op 22. Sterke ploegen in de ronde van Nederland. Aan de Ronde van Nederland, die van 6 tot en met 13 mei a.s zal wor den gehouden, zullen zeker drie ploe gen uit de stallen van Nederlandse rijwielfabrieken deelnemen, met er varen krachten als Kees Pellenaars en Klaas Bucher als ploegleiders. Ook Gerrit Schulte zal a's leider van een jonge Nederlandse ploeg optreden. Kees Pellenaars heeft thans de sa menstelling van twee van deze fa- brieksploegen bekendgemaakt. In de A-ploeg zijn geroutineerde renners op genomen, die allen zonder uitzonde ring als eens in de ror.de van Frank rijk hebben meegereden. Het zijn Nol ten, De Groot, Wagtmans, Gerrit Voorting, Wim van Est, Van der Pluym en Stolker. Voor de B-ploeg, een ploeg die hoofdzakelijk uit jon geren bestaat, zijn reeds zes renners aangewezen: Van de Brekel, Schoen makers, Van Wetten Kersten, Frans Mahn en Ap Donker. Over de zeven de man is Pellenaars het met zichzelf nog niet eens geworden. Ook Hardwick niet langer trainer van Oranje-team. De heer G. F. M. Hat-dwick, trai ner van het Nederlandse voetbalelftal heeft medegedeeld, dat hij aan het bestuur van de K.N.V.B. verzocht heeft zijn contract, dat op 30 juni 1957 afloopt, niet te verlengen. De heer Hardwick is van mening, dat ten aanzien van de oefenstof en de me thodiek der training van de kandi daten voor het Nederlands elftal een principieel verschil van mening be staat tussen de keuze-commissie en de heer Hardwick zelf. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft er zich reeds mee akkoord verklaard, dat het con tract niet verlengd wordt, zo deelde de heer Hardwick mee. O VERLOOFD JANNY FLIKYVKERT KEES VAN DER MAAS Nieuwerkerk, Sluisweg 6 Goes, Kamperfoeliestr. 26 20 april 1957. Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen bij onze 25-jarige huwelijks herdenking zeggen wij har telijk dank, J. W. H. BAAN C. BAAN-GODESCHALK Middelburg, april 1957. Win eerst raat 1, Middelburg. Op zaterdag 20 april hopen onze geliefde Ij; ouders, behuwd- en ij: grootouders P. STOUTJESDIJK an P. STOUTJESDIJK— v. d. WIELEN, 4: hun 40-jarige echtver- eniging te herdenken, i£ Hun dankbare kinde- ren, behuwd- en klein- kinderen. Nieuwerkerk. Stijlvol! Molière in bruin en zwart. Slanke leest, gedis tingeerd mot jl. Enkel leren zool. Goodyear handwerksysfeem. de schoen waar uw ~oet zich in thuis voelt full man schoenen zijn verkrijgbaar In do volgende plaatsen Alkmaar - Almelo - Amilordarn - Arnhem - Assen - den Bosch - Breda Brunssum - Bussum - Delft - Deventer - Dordrecht - Eindhoven Enschede - Goes - Groningen - den Haag - Haarlem - Heerlen den Helder - Hengelo - Hilversum - Leeuwarden - Leiden Maastricht - Middelburg - Nijmegen - Oostburg - Oss - Rotterdam Scniedom - Sittard Sliedrecnt - Terneuzen - Tiel - Tilburg - Utrecht Velp - Venlo - Vlissingen - Weert - Yerseke - Zaandam - Zandvoort Zutphen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 8