Opgewonden menigte verwelkomde Makarios in Athene KLANKBORD F GEVANGENIS SCHEVENINGEN KRIJGT BUITENBEWAKING AAN P00TAARDAPPELEN VOOR HONGAREN MANKEERDE NIETS WARENHUIS LEVERDE GIRAFFE „LIL0U" AF DONDERDAG 18 APRIL 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t MET STRIJDLIED DER OPSTANDELINGEN Weinig hoop meer op compromis in de kwestie-Cyprus Aartsbisschop IVIakarios, het hoofd van de Grieks-Orthodoxe kerk op Cyprus Is woensdagochtend op het vliegveld by Athene aangekomen. H(j arriveerde uit Nairobi (Kenya), waar hy enige dagen vertoefd had nadat hy vorige week uit ballingschap op de Seychellen was vrijgelaten. Een grote menigte was naar het vliegveld gestroomd om de aartsbisschop te verwel komen. De aartsbisschop van Griekenland was op het Vliegveld aanwezig en hij was de eerste, die Makarios omhelsde. De Griekse ministerpresident, Karamanlis, was niet verschenen, doch de voorzitter van de presidentiële raad, Constantlne Tsatsos, ontkende dat Karamanlis weggebleven was om de Turkse gevoeligheden te ontzien. Terwyl een menigte naar het vlieg veld stroomde, zochten duizenden an deren een plaats langs de weg, waar langs Makarios zijn „triomftocht" naar de hoofdstad zou houden. Span doeken met opschriften als „Maka rios hoort op Cyprus" en „Lang leve de E.O.K.A. werden meegevoerd. De opwinding onder de toeschou wers steeg tot luide uitbundig heid, toen de aartsbisschop naar de auto schreed, die hem naar de stad zou rijden. Onder de menig te werd voor het eerst in Athene het strydlied der opstandelingen op Cyprus aangeheven. Temidden van een zee van vlag gen begon Makarios tenslotte zijn tocht. H.M de Koningin bezocht „Oud Sitio" te Doorn H.M. de Koningin heeft woensdag morgen een informeel bezoek ge bracht aan „Oud Sitio", het in Doorn gelegen tehuis voor beiaarden van de vereniging „Pro Senectute". van wel ke vereniging de koningin bescherm vrouwe is. Nadat de 84-jarige mevrouw R. A. Koning-Miei meyer namens alle inwo- nenden bloemen had aangeboden werd een rondgang gemaakt door het tehuis, dat onlangs uitgebreid is met een nieuwe vleugel. De koningin, die eerder op de och tend incognito met prinses Margriet een bezoek aan de Keukenhof ge bracht had, bracht 2 grote bossen tulpen mee voor het tehuis. Voor het vertrek tegen 13.00 uur werd de koningin door de gezamenlijke lnwonenden een „lang leve de konin gin" toegeroepen. Achttien organisten laken houding van bestuur N.O.V. Naar aanleiding van een door het hoofdbestuur van de Nederlandse or ganistenvereniging aan de minister van O., K. en W. gericht adres, waar in geprotesteerd wordt tegen de be noeming van dr. H. L. Oussoren te Wassenaar als rijksorgeladviseur, hebben achttien organisten een con tra-adres aan de minister gezonden. In dit adres distanciëren de organis ten zich van de houding van het hoofdbestuur, o.m. omdat de leden van de N.O.V. niet zijn geraadpleegd. Men betoogt dat het hoofdbestuur „bij herhaling eigenmachtig optreedt in nationale orgelaangelegenheden". De 18 organisten achten het voorts onwelgevoegelijk dat het hoofdbe stuur met het zenden van een adres niet heeft gewacht totdat de minister heeft geantwoord op vragen uit de Tweede Kamer ter zake van het or- gelbeleid. Tot de ondertekenaars be horen o.m. George Stam, oud-voor zitter van de N.O.V., Adriaan Engels, Lambert Erne, Klaas Bolt, Han Hoo-' gewoud, Willem Hulsmann en Piet van den Kerkhoff. Duitsers bereid met Russen te onderhandelen De Westduitse regering heeft gis teren in een te Moskou overhandigde nota medegedeeld, dat zij bereid is dadelijk onderhandelingen met de Sowjet-Unie te beginnen over de han del, de repatriëring van Duitsers en de consulaire betrekkingen. Voorgesteld wordt de besprekingen in Moskou te houden. Het hoofd van de Westduitse delegatie zal de rang van buitengewoon ambassadeur heb ben en de bevoegdheid om overeen komsten te paraferen. In een brief aan maarschalk Boel- ganin die dinsdag in Moskou is afge- teven, zegt bondskanselier Adenauer, at de betrekkingen tussen beide lan den slechts kunnen verbeteren als de repatriëring van de Duitse staatsbur gers uit de Sowjet-Unie wordt opge lost binnen het "verband van de han gende problemen. West-Duitsland stelt, dat er nog ongeveer 100.000 Duitsers in de Sow jet-Unie zijn, terwijl de Sowjet-rege- ring heeft medegedeeld, dat de repa triëring voltooid is. COMMISSIE. Het onderzoekings centrum voor het Amerikaanse leger heeft dezer dagen de instelling be kendgemaakt van een advies-commis sie voor militaire schoenveters. PERSPECTIEF. In Sedgley, Enge land, deelde Herbert Rouse, de be heerder van de begraafplaats mee, dat er weinig zaken gedaan werden en dat het aantal begrafenissen ge ring geweest was. Hij verwachtte evenwel een aanzienlijke toename van het werk in het komende jaar. EXCUUS. In Las Vegas werd de Amerikaan Ashby betrapt; toen hij zat te vissen zonder vergunning in het Mead-meer. Hij protesteerde he vig, toen hij een bon kreeg, want, zo verklaarde hij, ik probeerde alleen maar mijn hengel op te vissen, die in het water is gevallen. Nadat de aartsbisschop, gezeten In een glanzend witte auto, by Phaleron was aangekomen, doorbraken tal van toeschouwers in vervoering de afzet ting der politie, stormden op de auto af en kusten het zwarte kleed van Makarios. Overal onderweg daalde een regen van bloemen op de auto neer en op tal van plaatsen verwel komden plaatselijke autoriteiten de gast. Gespierde taal Nauwelyks was de aartsbisschop in zyn hotel aangekomen, of hij richtte zich In een redevoering tot de wachtende menigte. Een redevoering die aan iedere hoop, die de Engelsen konden koeste ren op een compromis Inzake Cy prus, de bodem Insloeg. „Het gebeente van de mannen, die op Cypriis terechtgesteld zyn als „extremisten", zo zelde Ma karios, „zal de bouwstof zijn voor het gebouw der vryheid." De terugkeer van Makarios heeft, zo meldt United Press, ernstige stag natie teweeggebracht in de Engels Turkse besprekingen inzake Cyprus. De Turken weigeren deel te nemen aan onderhandelingen, waarbij ook de aartsbisschop betrokken zou zijn. Zij zouden de voorkeur geven aan een oplossing in N.A.T.O.-verband en eventueel aan een verdeling van het eiland. Het Britse voorstel, om onderhan delingen te openen tussen vertegen woordigers van de Griekse en van de Turkse groepen op Cyprus loopt hier door groot gevaar onder tafel te ge raken. Engeland wil Cyprus niet definitief opgeven. Het heeft het eiland nodig ais strategisch-milltaire basis en het wil het voor dat doel althans behou den. Gouverneur sir John Harding heeft nog gisteren te Nicosia ver klaard, dat Cyprus onontbeerlijk blyft als luchtbasis voor de verdediging van de flanken van het N.A.V.O.-ge- bied en van dat van het Pact van Bagdad. Pablo Casals getroffen door hartaanval Tijdens de eerste orkestrepetitie voor het festival in San Juan is de beroemde, tachtigjarige musicus Pa- blo Casals getroffen door een hart aanval. Een specialist constateerde, dat Casals lijdt aan trombose van de kransslagader. Hij zal verscheide ne weken het bed moeten houden. De organisatoren van het festival, dat ter ere van Casals gehouden wordt, hebben besloten om de concer ten toch maandag te laten beginnen. Maar als eerbewijs voor Casals zal er geen dirigent voor het orkest staan. Het festival was drie maanden geleden al uitverkocht. Men wil er nu een drieweekse hulde aan de ge troffen cellist van maken. Het pro gramma zal hetzelfde blijven, met dien verstande dat symphonische- en kamermuziek in de plaats zullen ko men van de werken, waarin Casals zelf zou hebben gespeeld. i i- - - - - J SAMKALDEN IN SENAAT Verruiming van echtscheidingsgronden (Van onze parlementaire redacteur) Aansluitend op de betogen van som mige afgevaardigden, die gewaar schuwd hebben zich door de recente ontsnappingen uit Nederlandse ge vangenissen niet uit het veld te laten slaan en zeker niet over te gaan tot wyziging van ons gevangeniswezen, heeft de minister van justitie, prof. Samkaldcn, %voensdagmiddag in de Eerste Kamer enkele mededelingen gedaan over de ontvluchting van de „Zwarte Ruiter". Deze ontsnapping werpt namelyk de vraag op, of aan de beveiliging in de gevangenis in Scheveningen wel de aandacht is besteed, die nodig is. De „Zwarte Ruiter" is gevlucht uit de centrale penetentlaire inrich ting, waarin alle delinquenten thuis behoren die aan bepaalde geestelijke stoornissen lijden. De minister kon verklaren, dat het personeel geen blaam treft. De ont vluchting is mogelijk geweest, door dat vier verschillende soorten van in stellingen strafgevangenis, huis van bewaring, psychopatenasiel en centrale penetentiarie inrichting -- in één gebouw zijn ondergebracht. Zy hebben verschillende voorzieningen gemeen en zij hebben uiteraard con- VERONTWAARDIGING IN DEN HAAG Volstrekt ten onrechte afgekeurd Van officiële zijde wordt medege deeld: „Op grond van het resultaat van een daartoe ingesteld onpartijdig officieel onderzoek ontkent de Ne derlandse regering met verontwaar diging de mededeling van het Hon gaarse ministerie van landbouw, waarin wordt gesteld, dat de door Nederland aan het Hongaarse volk geschonken poota3rdappelen geïnfec teerd zouden zijn met de nematode- worm (heterodera-rostochiensis). Nadat de Nederlandse regering had kennis genomen van de beslissing der Hongaarse regering om de aardappe len voor pootdoeleinden af te wijzen, heeft zij een deskundige van de plan- tenziektekundige dienst opdracht ge geven ter plaatse een onderzoek in te stellen. Tevens werd door de FAO (wereld landbouw- en voedselorgani- satie) een landbouwexpert naar Hon- Balenciarja, beroemd Parijs' modevorst, komt voor Pasen se H met dit koddig gevormde hoed- je, dat wat aan een poeder- m dóns doet denken. De stof is witte organdie, de diamanten appelbloesemdie als versie- M ring dient, is van Boucheron. m Niïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii garije gezonden om in overleg met de Nederlandse deskundigen en een officiële vertegenwoordiger der Hon gaarse regering gezamenlijk monsters te trekken uit de door de Hongaarse autoriteiten besmet verklaarde par tijen pootaardappelen. De getrokken monsters werden daarop onderzocht door een door de FAO daartoe aange zochte Deense enthomoloog Deze heeft daarin géén nematode- worm aangetroffen. Eveneens werden monsters onderzocht door de Oosten rijkse plantenziektekundige dienst, alsook door de plantenziektekundige dienst te Wageningcn. Beide onder zoeken leverden hetzelfde negatieve resultaat op. Vóórdat de aardappelen naar Hon garije werden verzonden, zijn zij op de normale wijze door de N.A.K. (Ne derlandse Algemene Keuringsdienst voor landbouw zaaizaad en pootgoed) en p.d.. (plantenkundige dienst) ge keurd. Daarbij zijn uiteraard de hoge keuringsmaatstaven aangehouden, welke steeds worden nageleefd bij de export van Nederlandse pootaard appelen naar alle delen van de wereld. Op grond van bovenstaande bestaat er voor de Nederlandse regering dan ook de zekerheid dat de naar Hon garije gezonden pootaardappelen vol strekt ten onrechte zijn afgekeurd". tact met elkaar. Dat eist een grote zorg voor de beveiliging. De man is niet apart ïn een cel op gesloten, omdat men een sterke ach teruitgang van zijn geestestoestand vreesde, als hij eenzaam werd opge sloten. Er zullen thans maatregelen ge troffen worden voor de interne beveiliging van de gestichten en tenslotte zal, zo lang verschillen de Instellingen in het ene gebou wencomplex zijn ondergebracht, een permanente buitenbewaking, die tot nu toe niet nodig geacht werd, worden ingesteld. Minister Samkalden zal woensdag na Pasen zijn rede ter beantwoording van de afgevaardigden voortzetten, Over zijn begroting voor 1957 hadden het woord gevoerd: prof. Diepenhorst (a.r.), mr. Witteman (k.v.p.), prof. De Grooth (v.v.d.), mr. Cammel- beeck (p.v.d.a.), Scegers (c.p.n.), mr. Van Bruggen fc.h.), mr. Llchtenauer (c.h.), mr. Willemse (p.v.d.a.) en mr. Van Meeuwen (k.v.p.).. Er werd aandacht besteed aan de echtscheidingen. De zogenaamde „grote leugen" als echtscheidings grond vond algemeen veroordeling, Mr. Witteman dacht daarvoor in de plaats te stellen „liederlyk levens gedrag" van de echtelieden of van een van hen, doch mr. Cammelbeeck gaf de voorkeur aan wat men in Duits land noemt „Zerruttung der Ehe" Dat is een algehele ontreddering van het huwelijk. Westelijk protest tegen manoeuvres in O.-Berlijn. De Westelijke geallieerden hebben woensdag bij de Russen een protest ingediend over de op grote schaal ge houden gevechtsoefeningen door mi litia van de fabrieken in Oost-Berlijn op 13 april j.l. In gelijkluidende nota's, die aan de Russische ambassadeur in Oost- Duitsland werden overhandigd, ver klaarden Frankrijk, Engeland en de Verenigde Staten, dat deze oefenin gen „gevaarlijk en provocatief" wa ren. Afgelopen zaterdag hadden en kele duizenden fabrieksarbeiders, uit gerust met geweren, tommy-guns en pantserwagens, onder leiding van of ficieren van de Oostduitse „\olkspoli- tie" een schijnoorlog gehouden tegen een denkbeeldige anti-communisti sche revolte in de stad. Negenjarige jongen door aanhanger overreden In de Sint-Vitusstraat te Bussum Is circa acht uur gistermorgen de ne genjarige scholier J. O. met zijn fiets bij het passeren van een geparkeerde vrachtauto, vermoedelijk in aanra king gekomen met het laatste stel achterwielen van de aanhangwagen ener 17 ton zware met kolen geladen vrachtauto: Het knaapje kreeg de wielen over het hoofd en was op slag dood. De chauffeur van de vrachtauto had van het gebeurde niets gemerkt. Pas later bij de kolenlosplaats werd hij door een voorbijganger van het droevfe feit op de hoogte gesteld. Woensdagochtend heeft aarts- bisschop Makarios voor het H eerst sinds zijn verbanning weer voet gezet in Athene. De s aankomst op de luchthaven H van de Griekse hoofdstad. iïïininininiinnniiiiiiniiiiiimniiiiiiniiiiimiiiiimiiiriinfiiiiiiiiüiiniiiiiii K.B. over bescherming tegen gevaarlijke straling. In het staatsblad van donderdag 18 april zal een op de veiligheidswet be rustend koninklijk besluit worden ge publiceerd. dat in de eerste plaats ten doel heeft te voorkomen dat men .zonder noodzaak aan gevaarlijke straling blootstaat en dat voorts de maximaal toelaatbare doses aangeeft indien ioniserende straling tijdens het werk niet kan worden vermeden. Naar aanleiding van dit te verwach ten besluit, dat „veiligheidsbesluit ioniserende stralen" genoemd zal worden, maakt het ministerie van so ciale zaken en volksgezondheid be kend, dat het gebruik van toestellen en 6toffen, welke ioniserende stralen uitzenden, in de industrie en voor me dische en andere doeleinden hand over hand toeneemt. Overmatige ge vaarlijke straling, bijvoorbeeld van röntgentoestellen en van radio actieve stoffen vormt een bedreiging voor de gezondheid van degenen, die hiermede werken of geregeld in de nabijheid daarvan vertoeven. Radiologisch personeel zal zich aan een verplichte periodieke medische keuring moeten onderwerpen en zal in het algemeen controlemiddelen moeten dragen, waarmede geregeld de hoeveelheid straling tijdens het werk kan worden gemeten. Er wordt teveel gevergd van voorstellingsvermogen zeevaartscholieren In de dezer dagen te Rotterdam gehouden vergadering van de „Ver eniging van Nederlandse koopvaardij kapiteins opgericht 1943" heeft de voorzitter medegedeeld dat de vereni ging op 1 januari 1957 746 leden o.w. 390 varende leden telde. In het vervolg van zyn rede bracht spreker de bouwkosten voor schepen ter sprake en zcide, dat hoge en on zekere bouwkosten evenzeer gelden voor de rederijen, die hun schepen on der de z.g. pan-hon-libvlaggen exploi teren, doch deze rederijen behoeven niet, zoals de Nederlandse rederijen, een belangrijk deel van hun winst aan de fiscus af te dragen. Hij hoopte dat onze regering het grote belang van financieel sterke Nederlandse rederijen zal inzien. De commissie ingesteld voor het formuleren van een advies aan de wa gering over een reorganisatie van het zeevaartkundig onderwijs heeft haar taak nog niet beëindigd. Een der punten, die o.i. en ook naar de mening van de reders bij de reor ganisatie zeer zeker overweging ver dienen, is het verbeteren van onder wijsmethoden. Te veel wordt gevergd van het voorstellingsvermogen van de leerling der zeevaartscholen. Te wei nig wordt naar onze mening gebruik gemaakt van moderne hulpmiddelen, aldus spreker. Mevrouw Verwey-Jonker verlaat de Senaat (Van onze parlementaire redacteur.) Mevrouw dr. H. VerweyJonker heeft tegen 15 mei a.s. bedankt voor het lidmaatschap van de Eerste Ka mer, in welk college zij de P.v.d.A. vertegenwoordigt. Mevrouw Verwey- Jonker, die op 23 november 1954 haar intrede in de Eerste Kamer deed. zal als opvolgster van prof. Samkalden tot kroonlid van de Sociaal Economi sche Raad benoemd worden. Het Wereldgebeuren Historie gemaakt De heer Lim Yew Hock (Singa pore) heeft in zijn loopbaan menigmaal met tegenslag te I kampen gehad. Bijvoorbeeld in de I dertiger jaren, toen hy zyn kantoor baan kwijt raakte tengevolge van de crisisomstandigheden. Maar veel geluk stond daartegenover, vooral thuis, b(J zjjn vrouw en zyn vier kin deren. De universitaire studie, waarnaar hij indertijd zo verlangde maar die hem door de moeilijke om standigheden onthouden bleef, kan hij nu aan zyn zoon Ronald ver schaffen. Die studeert voor civiel in genieur in Engeland. Overigens heeft Lim Yew Hock het na die moeilijke jaren ook ver geschopt Hy bekleedt immer» tegenwoordig het eerste-ministerachap. Als pre mier van Singapore heeft hij dezer dagen in Londen geschiedenis ge- i maakt voor zjjn land. Hy en de Brit- Ise minister van Koloniën. Alan Len- nox-Boyd. zetten na lange en moei zame onderhandelingen hun handte kening onder een document, waarbij aan Singapore op korte termijn zelfbestuur wordt beloofd. Singapore, tot nu toe een Britse kroonkolonie, zal op een nader vast te stellen dag na 1 janua- rle 3958 de naam „State of Singa pore" krjjgen. Deze staat zal binnen het Britse gemenebest biyven en Groot-Brittannië zal er in de per soon van twee hoge autoriteiten con trole oefenen: een functionaris met de Maleise titel „Jang-di-Pertoean Negara", die in plaats van de huidi ge gouverneur de koningin verte genwoordigt en een commissaris, dia zich in de staat Singapore zal be vinden als afgezant van de Britse regering. Die commissaris zal voor zitter zijn van de raad voor interna veiligheid, welke zal worden samen- festeld uit drie afgevaardigden van ingapore, drie vertegenwoordiger» van Engeland en een lid der rege ring van het naburige Maiakka, Mi litaire aangelegenheden en buiten landse zaken zijn onderwerpen, die voor de Engelsen gereserveerd bly- ven, ook wanneer Singapore een zelfstandige staat geworden i*. Lim Yew Hock was blijkbaar al biy toe, toen hij vernam dat zijn land een eigen volksvertegenwoordiging mag kiezen. Hy heeft althans de nieuwe grondwet „zeer bevredigend" ge noemd. Misschien heeft hy daarmee blijk gegeven van een zekere beza digdheid, die men bij de jonge naties maar weinig vindt. Politici in landen, die nog helemaal in de volkerenge meenschap moeten opgroeien, zijn zich maar al te zelden ervan bewust dat zij weliswaar te groot zyn voor het servet, maar toch nog te klein voor het tafellaken. Op één punt was Lim Yew Hock helemaal niet in zijn nopjes. Men had hem een beetje over vallen, door nog net op het laatste moment tevoorschijn te komen met een nieuwe voorwaarde: dat namelyk aan mensen, die zich schuldig hebben gemaakt aan subversieve activiteit, verboden wordt mee te dingen in de verkiezingsstryd. Lim Yew heeft in Londen op de valreep tot journalisten gezegd, dat deze voorwaarde maar een stuk of tien mensen betrof, „som migen van hen kunnen communisten zijn, anderen meelopers. Maar wij zul len in de verkiezingsstrijd wel raad met hen weten, en wij voelen dat liet fout is om hen van de verkiezingen uit te sluiten". Enerzyds is het te be grijpen, dat de Engelsen in Singapore waar de communisten nogal eens on rust hebben veroorzaakt, boven alles de binnenlandse veiligheid willen waarborgen. Anderzijds is het duide- lyk, dat Lim Yew Hock en de andere mannen, die menen, straks aan het stuur te zullen staan van een zelf standiger Singapore, dit varkentje zelf willen wassen. Zij voelen er klaarblijkelijk voor, hun communisti sche tegenstanders in een open ver kiezingsgevecht duidelijk te verslaan. Lim Yew Hock b.v. heeft in oktober j.l., toen vijfduizend Chinese studen ten twee scholen barricadeerden, kor daat ingegrepen. Toen in de gehele stad relle tjes ontstonden riep hy Britse troe pen te hulp en hij zou dat ook in de toekomst doen wanneer het onver hoopt nodig mocht zyn. De Engelsen echter houden kennelijk rekening met het feit, dat er wel eens een premier kan komen, die minder sympathiek reageert dan de man met wie zij nu onderhandelen. Vandaar, dat zy meen den hem enige tegenslag niet te kun nen onthouden op een ogenblik, dat hij historie maakte. Cees Laseur verbond haar in de echt met giraffeheer „Pieter" (Van onze speciale-verslaggever) ..Dat is eens en nooit weer'', heeft vermoedelijk de directie van de Bijenkorf woensdag gezegd, toen mejuffrouw giraffe wegreed naar dicienparJWasse naar. Want onmiddellijk na het vertrek prijkte er op de kassa een bordje: ..Giraffes uitverkocht." Het is al een oud verhaal: het warenhuis bood speel- goedgiraffes aanmaar adverteerde tegelijkertijd, dat als men er nu werkelijk op stond, óók wel een echte geleverd kon worden. Hetgeen voor de directie van het dierenpark aanleiding was, er een te bestellen. Die is er zy het met enige vertraging gekomen. Hagen- bccks dierenhandel in Hamburg kon er een leveren, maar niet voor het voorjaar, als het weer wat milder zou zijn. En zo is dan woensdagmorgen dc lang verbeide bruid voor dc nog steeds in eenzaamheid levende giraffe Pieter van dierenpark Wassenaar in Den Haag aan gekomenVan het station reed de auto met de laadkist eerst naar het warenhuis, waar een kassabon ,,jc kunt nooit weten, of we hem niet willen ruilen..." zei directeur Louwman van het dierenpark en de koop- som gelijk werden overgestoken. Dat gebeurde precies tijdens het koffieuvr en het. was, of geen van dm mensen op straat ooit van een giraffe had gehoord. Hel diertje weliswaar drie meter hoog, maar nog iiicf i olwassen had beslist nooit van mensen gehoord. De vriendelijke onbevangenheid, waarmee zij naar al dit gewoel keek met haar zachte bruine ogen, leek ten minste een duidelijk blijk van vertrouwen. Geen ziekenauto kon voorzichtiger door dc Haagse straten gereden hebben dan de vrachtwagen met dc laadkist uit Hamburg. En wat het verblijf voor dg op dar ogenblik nog steeds naamloze giraffebruid betreft: zij han het zich niet beter wensen. Het is ruim en hoog en goed ver warmd enhet is door een gazenscheiding zo ge maakt, dat zij zich voorlopig kan onttrekken aan de avances van haar bruidegom. Ondanks het bordje op de deur: ,Just married, niet storen". Dat bordje kwam overigens pas tevoorschijn, toen de inmiddels ,.Liloie' gedoopte bruid voor een naam was een prys uit geloofd haar echtelijke woning had betreden. Voordat het zover kwam was er nog een bloemrijke toespraak van Cees Laseur, die als ambtenaar van de burgerlijke stand optrad en met een enorme vergulde ring jongleerde, in de hoop, deze op de een of andere manier aan Lilou te kunnen bevestigen. En ook dat was er niet bij, want een giraffe heeft uit eenmaal geen ringvinger. De ring hangt nu aan een spijker tegen de tcand ven haar verblijf. LIM YEW HOCK gewichtig document Frans generaal kreeg zestig dagep arrest De Franse generaal Bollardière, die kortgeleden zyn bevelhebbersfunctie in Algerije heeft neergelegd, heeft zestig dagen arrest gekregen, aldus meldt de „Times", omdat hy als dienstdoend officier openlijk blijk heeft gegeven van instemming met de artikelen van Servan-Schreiber in l'Express, waarin het Franse leger wegens 2ijn optreden in Algerije ge hekeld werd. Men verwacht dat Bollardièra een nieuwe post overzee zal krygen maar niet in Noord-Afrika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5