Parlementsleden op bezoek bij de industrie in Zeeland KAPPIE PREDIKBEURTEN WALCHEREN GOUDSTROOM HANSWEERTSE GEMEENSCHAP' NU DEFINITIEF OPGERICHT Als U keelpijn hebt... reist naar een achtergebleven gebied DONDERDAG 18 APRIL 1957 PROVINCIALE Z BEÜW 8 E O ORANT AANDACHT VOOR ZWS.-VLAAN DEREN Werkbijeenkomst in Vlissingen Evenals In 1951 en 1954 het geval was zal ook dit jaar weer een parle mentair industriebezoek worden georganiseerd. Uitgenodigd zijn de presi denten en leden van de Eerste en Tweede Kamer, de griffiers en de leden van de parlementaire pers. Er is op een dusdanige belangstelling gerekend, dat men de gasten in twee groepen splitst. Een van deze groepen zal be drijven bezoeken in of in de omgeving van Haarlem, Leiden, Breda en Zee land. In onze provincie zal in het bijzonder aandacht worden besteed aan Zeeuwsch-Vlaandercn. In Vlissingen zal een werk bijeenkomst worden gehouden, ge wijd aan de industriële gevolgen van de verwezenlijking van het Deltaplan. Een overeenkomstige bijeenkomst vindt plaats in Em- men ter bespreking van vraagstuk ken, verbonden aan het industria liseren van een overwegend agra risch gebied. KERKNIEUWS Ds. E. P. Borgman zeventig jaar Ds. E. P. Borgman te Leeuwarden, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk hoopt Goede Vrijdag (19 april a.s.) de leeftijd van de sterken te be reiken. Ds. Borgman werd op 19 april 1887 te Groningen geboren, bezocht het stedelijk gymnasium in zijn geboorte stad, waar hij ook aan de rijks uni versiteit studeerde. Nadat kand. Borgman in 1915 door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht was toege laten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk en eerst ongeveer een half jaar hulpprediker te Renesse was geweest, werd hij op 14 mei van het daaropvolgend jaar (1916) door ds. P. van der Wal, toen nog predi kant te Jelsum, te Wier in de classis Leeuwarden in het ambt bevestigd. Daarna stond de jubilaris verder nog te Klooster ter Apel, Franeker en on geveer vier jaar te Wirdum, waar hem in verband met zijn benoeming tot voorganger van de afdeling van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden te Middelburg met ingang van 1 oktober 1937 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus werd verleend. In 1942 werd hij door de kerkeraad van Middelburg aange steld als hulpprediker van de her vormde gemeente. Twee jaar later keerde ds. Borgman weer als dienst doend predikant in de Ned. Herv. Kerk terug en deed hij op 23 januari 1944 zijn intrede te Westzaan. In 1947 verwisselde de jubilaris deze gemeen te met die van Gorinchem, vanwaar hij ongeveer drie jaar later naar War- Si in de classis Leeuwarden vertrok. eze zijn achtste en laatste gemeen te diende ds. Borgman tot 1 mei 1952, toen hem op vijfenzestig-jarige leef tijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat heeft de jubilaris nog onge veer een jaar te Warga bijstand in het pastoraat verleend en in 1953 vestigde hij zich metterwoon te Leeu warden, waar hij in de wijkgemeente van ds. F. H. Bruins nog bijstand in het pastoraat verleent. De Christelijk Geref. kerken in Nederland Uit het jaarboek van de Christelijk Gereformeerde Kerken in Nederland bl(jkt, dat het aantal gemeenten is ge stegen van 159 tot 161, het aantal pre dikanten van 98 tot 101, en het aantal vacante gemeenten gelijk is gebleven: 65. Het aantal belijdende leden ver meerderde met 822 tot 29.665 en het totale zielental is met 2309 gestegen tot 60.393. Nieuwe gemeenten kwamen er bij door kerkinstituering te Haamstede en de overkomst van de gemeente van ds. R. Kok te Veenendaal naar de Christelijk Gereformeerde Kerken. De Christelijk Gereformeerde Ker ken hebben vier particuliere ressorten overeenkomstig de windstreken, de particuliere synode van het zuiden omvat de classes Dordrecht, Middel burg en Rotterdam. Het aantal vacante gemeenten is vrijwel gelijk over het land verdeeld (het noorden 17, het oosten 15. het westen 12 en het zuiden 21). Marktberichten. VISMIJN VEERE 17 april. Exportgarnalen, aanvoer 2184, prijs per kg 68—1.31. Schar 285, 16—25. Bot 63, 16—18. Middel tong 92, 2,35—3,55. Rog 277, 43—80. Griet 3, 56—1,93. Kabel- jouw 1, 77. VEILING MIDDELBURG 17 april. Aardappelen Bintje, grote 6,30. Furore, grote 8,50—9,50. Fruit: Goudreinette 65-75, 45—47; 75-85, 56; k 34—45. Jonathan £0-60, 30—33; 60-65. 38; 68-70, 37—40; 65-70, 45—51; k 38—53. Winston k 28—29. Nieuwe aardappelen, grote 167, kriel 102. Heden werden de eerste nieuwe aard appelen aangevoerd door de heer S. van Soelen, Vrijburchstraaï 49, Souburg. Groenten. Kropsla A 8—16; B 5—10; C 5—5. Bloemkool A 59—116; B 44—68; C 26—57; D 9—14. Bosradijs 19—26. Raap stelen (bos) 13. Rabarber 22—34. Andijvie 50—61. Witlof 76—86. Uien per kg 34. Rodekool 7—9. Breek- peen 6—14. Spinazie 16-45. Prei 10—11. Blijkens een communiqué van het Argentijnse ministerie van marine is schout-bij-nacht Anibal Olivieri, die eind vorig jaar ontheven werd van Zijn post van permanent afgevaardig de van Argentinië naar de Ver. Na- thans ook ontslagen als marine officier. Deze maatregel is een reac- brief van Olivieri, die thans in de v.S. verblijft, aan de militaire bewindhebbers, waarin hg kritiek le verde op de economische politiek der regering. Het initiatief tot óe/e trip ging uit van de contactcommissie van het „Verbond van Nederlandsche werk gevers", het „Centraal Sociaal Werk geversverbond", het „Katholiek ver bond van werkgevarsvakverenigim- gen" en het „Verbond van prot. chr. werkgevers in Nederland". Het bezoek is georganiseerd voor de tijd van maandag 9 september des avonds tot vrijdag 13 september a.s. des middags. In totaal zullen 60 on dernemingen worden bezocht; iedere deelnemer kan in deze dagen 5 en in enkele gevallen zelfs 6 bedrijven be zichtigen. Het parlementair imdustriebezoek zal op 13 september worden besloten met een gemeenschappelijke samen komst en lunch, waarbij Prins Bern- hard heeft toegezegd, aanwezig te zullen zijn. De minister van econo mische zaken is uitgenodigd om ge durende de slotlunch re Den Haag een toespraak te houden. EERSTE AARDBEIEN Op de Bergen op Zoomse groenten- en fruitvetllng werden de eerste aardbeien aangevoerd. De aardbeien brachten 33 cent per stuk op. Prijswinnaars tekenwedstrijd. De prijswinnaars van de tekenwed- j lijn zijn: Groep A t/m 8 jaar: Herman Bui telaar, Robbie Vermaes, Heleentje Westerhof, Hans de Klerk, Jan van Mourik, Adje Kunst, Henk Karelse. Leo van Loenhout, Hans Weezepoel. Henriette Donjacour, E. de Jonge, Joke Hoogesteger, Els Grim, Jossij de Smit, Kees Kreugel, Addie Neals, Marianne Joosse, Etty Mulder en Ad de Jonge. Groep B 9 t/m 10 jaar: Nellie Ha- rinck, J. Jansen, J. Koster, Joke Ou- termans, A. Kaaisteker, Stieneke Berrevoets, D. van de Vrede, Marietta Donjacour, Annetje 't Hooft, Corrie de Dreu, Jaap Felius. D. van Dalen en Nelly Knuist. Groep O 11 t/m 13 jaar: Huib Ploe- faert, Piet Driedijk, Ko Hoebeke, J. om, Hans Franken, At je Zwart. Erix Debbaut, Albert Loto, Loes van Liere en Henk Tromp. Eervolle vermeldingen: Ans Kwan ten, Johnny Durinck en Tacques Tel genkamp. Groep D 14 t/m 16 jaar: Magda de Jonge, K. op 't Hof, K. van Strien, A. van der Heyde, Annie Faes, S. N. Hiemstra, Lien Karelse, Adr. Ver beent, Jopie Verheyke en Kitty Claeys. Groep E 17 jaar en ouder: Babs Ausems, Regter van Wissekerke, Lia Slabbekoorn, Yerphie Faberij de Jon ge en A. Jacobse. De prijs voor groepstekenlngen is toegekend aan ae Vakschool voor Meisjes. Er zijn voor de winnaars gratis treinreizen naar Rotterdam met een boottocht en een bezoek aan Blijdorp en geldprijzen. Deze laatste worden via de hoofden der scholen uitgereikt. De jury voor deze wedstrijd be stond uit de heren J. Lemaire en F. L. Maandag te Middelburg en A. Franse te Terneuzen. MIDDELBURG Middelbare scholen in Middelburg hielden sportdag De rijks h.b.s. en de middelbare school voor meisjes in Middelburg hebben dinsdag een sportdag gehou den. In de zaal werd van 84 uur volleybal gespeeld en op de speel plaats werd gekorfbald. De eerste klas jongens en meisjes speelden micro korfbal. De winnaars ronde was voor 1 b I, terwijl de ver liezersronde door het 2e team van 1 a werd gewonnen. De jongens van 2 a wisten daarna met 24) van 2 b te winnen. Dc mclsje3 van 3, 4 en 5 speelden een halve competitie,.waar bij de 2e kl. al hun wedstrijden wis ten te winnen, de 4e kl. werd 2de met 2 overwinningen. Bij de jongens was het le team van de 5e klas superieur. Bij de volleybalwedstrijden speel den 2 teams van de 3e klas. één team van de 4de en 4 teams uit de 5e klas. De finale werd bereikt na 12 wed strijden en werd gewonnen door 5 D na spannende strijd met de 4e klas. Bij de 2e klas speelden 4 teams om de overwinning. De 2 a I klas wist al zijn wedstrijden te winnen. Bij de meisjes werd minstens zo fel gestreden met als resultaat dat 4 A B de finale won van 4 M. Tot besluit werden nog estafettes gelopen op de speelplaats. Van de le klas won 1 b van 1 a, terwijl de meis jes hier revanche namen. De 2e klas meisjes won van de 3e klas, en de 3e klas jongens wonnen van de teams van 4 en 5. De directeur, de heer Kui per dankte na afloop de leerlingen voor hun medewerking, enthousiasme en de geboden sport en de heer Wol- thers voor de leiding van deze in alle opzichten geslaagde sportdag. Interkerkelijke paaszang Evenals vorig jaar zal in Middel burg op de morgen van de eerste paasdag om 11 uur na afloop van de kerkdiensten een interkerkelijk paas- zang-bijeenkomst op de Markt wor den gehouden. In verband hiermede zullen de kerkdiensten van de her vormde gemeente op eerste paasdag niet om 10 uur, maar om half tien aanvangen. In de Oostkerk zal als dan een paaskinderdienst worden ge houden voor de leerlingen van de West-Hill-Kinderdiensten en de zon dagsscholen der hervormde gemeen te. Rapid JC en Enschede deelden de punten De uitslag van de op woensdagmid dag gespeelde ere-divisiewedstrijd Ra pid JCSpel. Enschede is 11. Jaarvergadering van Poolse oudstrijders. Woensdagavond kwam de kring Vlissingen van de vereniging van Poolse Oudstrijders in jaarvergade ring bijeen, tijdens welke aan 'n drie tal Vlissingse Polen, de heren, T. Gra- bik, J. Narloch en J. Witkowski als blijk van verdienstelijkheid het zilveren ere-insigne werd uitgereikt. De kring Vlissingen telt 46 leden, wat ongeveer een duizendste deel uitmaakt van het totale aantal leden verspreid over 22 landen. Het voor naamste doel van de Vereniging van Poolse Oudstrijders is de strijd voor de vrijheid van Polen. Grote aandacht werd geschonken aan de toestand in Polen en de nood zakelijkheid van economische en fi nanciële hulp van het Westen, opdat het Poolse volk van honger en een e- conomische ramp zou worden gered. Er werd besloten 'n inzamelingsactie te houden voor de Polen, die thans onder de meest kommervolle omstan digheden uit Rusland terugkeren. Als voorzitter werd met algemene stemmen herkozen ir. J. Minkiewicz, als tweede-voorzitter, de heer P. Sa- kowski en als secretaris de heer P. Benski. Declamatiewedstrijd Tijdens de jaarlijkse voordrachts wedstrijd van de Zeeuwse middelbare scholieren, die dinsdag in het gebouw van de r.h.b.s. te Vlissingen gehouden is, werd eveneens een tweede prijs be haald door mej. G. Geljon, leerlinge van de rijkskweekschool te Middel burg. ZUID-BEVELAND Opening van gascellen met Bramley Seedling Tijdens een Jlnsdagavond ten kan tore der veiling gehouden vergade ring van kwekers welke op de veiling te Kapelle Bramley Seedling in de gascellen hebben opgeslagen, is be sloten tot opening van cellen en ver koop van deze appelen over te gaan. Van de ruim 120 ton Bramley die In de cellen is opgeslagen zal de eerste verkoop plaats vinden op 30 april a.s. Bekend ls nog niet of 15 of 20 ton op deze veiling aangeboden zal worden. Men is echter van plan in enkele vel lingen de appels te ruimen. GOES Eindfuif Rijkslandbouw- winferschool Ter ere van de ges'aagden en als traditionele afsluiting van de cursus was er woensdagavond in „de Prins van Oranje" de eindfuif van de schoolclub van de Rijkslandbouwwio- terschool, d;e geheel in beslag geno men werd door de opvoering van het toneelstuk in drie bedrijven van Mar- tie Verdenius en Hans Keuls „Stad huis op stelten". Deze comedie, waar van de regie berustte bij twee docen ten, ir. G. J. Jurriéns en de heer A. Haandrikman, speelt z'ch af op de se cretarie van het gemoedelijke dorpje Sloomburg. Er komt een woningzoe kende dame binnenlopen, die stee vast weigert het domein van secreta ris Van Weerden Pol te verlaten, voordat haar moeilijKheden met de meeste urgentie uit de weg zijn ge ruimd. De ambtenaren „doen wat ze kunnen" en na kantoortijd ontwikkelt zich de ene amourette na de andere, wat tenslotte uitdraait op een happy end. Het groepje scholieren, dat voor de keuze van het stuk zijn licht had op gestoken bij de heer J. Lemaire uit Middelburg, toneeladviseur van de Ned. Amateur Toneel Unie. heeft van het geheel een aardige vertolking ge geven. Om er enkele figuren uit te nemen: Tonny van Arenthals bracht met veel zwier de deftige secretaris op het toneel en Ineke de*Jager slaag de er in, een vlotte uitbeelding te ge ven van de koppige van-huis-en-haard berooide „logé" op de secretarie. De avond werd geopend door de vice- voorzitter van de schoolclub, de heer J. Nieuwenhuyze uit Ooltgensplaat. Aan de heer Lemaire werd dank ge bracht voor zijn medewerking. Tot slot was er een gezellig bal met de Orpheans. RAAD WAARDE. Besloten tot de aanleg van een brandvijver Na een uitvoerige bespreking be sloot de gemeenteraad van Waarde in een woensdagavond gehouden ver gadering om over te gaan tot de aan leg van een brandvijver op het ter rein in het uitbreidingsplan achter de woningen van de heren Waterman en Weststrate. Verder besloot de raad de lopende kasgeldlening .groot f 50.0U0 voor de tijd van 6 maanden te ver lengen. Aan de heren Waterman en Kole zal worden verkocht het achter hun woningen gelegen perceel bouw grond. Advertentie) ADVOCAAT Hollandse brandewijn, suiker en vanille, niets meer, ook niets minder! Het is de beste advocaat waar de naam GOUDSTROOM op staat DANIEL VISSER Z00NEN OPGERICHT 1714 AANWINST VOOR HET DORPSLEVEN Voor organisatie van feestelijkheden In Hansweert is dezer dagen do „Hansvveertse Gemeenschap" op richt, een vereniging die zich zal zighouden met de organisatie van feestelijkheden, sportdagen voor de jeugd tijdens de vakanties, e.d. De „Hansweertse Gemeenschap" is een overkoepelend orgaan en in het be stuur ervan hebben vertegenwooi gers van de verschillende plaatselijke verenigingen zitting. Omdat in Hans- weert een grote behoefte aan een der gelijke vereniging bestond, hebben enkele inwoners onder leiding van de heer M. H. Stevense het intitiatief ge nomen tot oprichting van de „Hatis- weertse Gemeenschap", die men te vens moet zien als een middenstands- vereniging. Nadat men voordien al enkele ma len bijeen gekomen was, werd een op richtingsvergadering gehouden, waar voor de afgevaardigden van de ver schillende verenigingen in het dorps huis „Kaj Munk werden uitgeno digd. De heer Stevense zette uitvoe rig het doel van de Gemeenschap uit een. Hij bracht hierbij o.m. het festi val in herinnering, dat de muziekver eniging „Scheldegalm" vorig jaar zou houden, maar dat toen niet kon door gaan in verband met het feit, dat er mensen waren, die onvoldoende mede werkten. „Het doel van de Gemeen schap is", aldus sDreker, „om ook bij zo'n gelegenheid de schouders er on der te zetten". De heer Stevense wees er nog op, dat zo'n evenement dan moet slagen, omdat de Gemeenschap de hele bevolking vertegenwoordigt, ongeacht religie of politieke overtui ging. Hij deelde mee, dat verschillen de vooraanstaande personen hun me dewerking reeds hebben toegezegd. Het bleek tijdens de rondvraag, dat er bij de bevolking nog van een ze kere terughoudendheid sprake is. De inwoners zullen evenwel binnen af- Walcheren GOEDE VRIJDAG, 19 APRIL. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 7 ds. Theunissen; Arnemuiden 7.30 ds. Ver- wey; Biggekerke 7.30 ds. R. Abbing; Domburg 7 ds. Van Willenswaard (H.A.); Gapinge 5 ds. De Boer; Grijpskerke 7 ds. Wisse (H.A.); Kle- verskerke 5.30 ds. Otte; Koudekerke 7.30 ds. Hoffman (H.A.); 't Zandt 7.30 ds. Durkstra (H.A.); Meliskerke 7 ds. Van Woerden; Middelburg Oost- kerk 7.30 ds. v. d. Linde; Nieuwe Kerk 10 ds. Dijckmeester, 7.30 ds. Aalders (H.A.); Koorkerk 7 ds. Van Houte; Nieuw- en St.-Joosland 7 ds. Van Haarlem (H.A.); Oost- en West- Souburg 7.30 ds. Haitjema; Oostka- pelle 7 ds. Richard (H.A.); Ritthem 3 en 7 ds. Van 't Hof (H.A.); Seroos- Advertentie) 85 ct kerke 7 ds. v. d. Wind (H.A.); St.- Laurens 7 ds. Kalkman (H.A.); Vee* re 7.30 ds. Otte; Vlissingen St. Ja- cobskerk 10 ds. Kloosterman, 7.30 ds. Kwast (H.A.); Johanneskerk 7.30 ds. De Groot (H.A.); Vrouwenpolder 7 ds. De Boer; Westkapelle 2.30 ds. Oosthoek, 7.30 ds. Oosthoek (H.A.); Zoutelande 7 ds. Wagener (H.A.). Eglise Wallonne. Middelburg geen dienst. Geref. Kerk. Amemuiden 7 ds. Poelman: Gapinge 6.30 drs. Ver schoor; Koudekerke 7.30 ds. Elshout; Middelburg Hofpleinkerk 7.30 ds. Meister: Noorderkerk 7.30 ds. Van Til; Oost- en West-Souburg 7.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 8 ds. De Groot; Serooskerke 7.30 ds. Van Wouwe; St.-Laurens 7.30 ds. Boon (H.A.); Veere 7.30 ds. Streefkerk: Vlissingen 8 drs. Verschoor; Westka pelle 7.30 ds. Dondorp. Geref. Gemeente. Aagtekerke 4.30 ds. Heerschap; Middelburg 7.30 lees- dienst; Oostkapelle 7.30 leesd.; West kapelle 6 leesd.; Zoutelande 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Vlissingen 7.30 leesdienst; Middelburg 7 leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden. Vlis singen 7 ds. Van Leeuwen (H.A.). Evang. Luth. Gemeente. Middel burg 7.30 ds. Johannes (H.A.); Vlis singen 18 april 7.30 ds. Johannes (H. A.). Doopsgezinde Gemeente. Middel burg geen dienst; Vlissingen 7.30 mej. da. D^Boer (H.A.). Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstr. 5) 7 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10, 3 en 8 samenkomst o.l.v. Sr. Maj. Edel- koort. 3. Een onderdeel van een seconde stond Kappie ver stijfd van schrik aan de verschansing. Toen sprong de wakkere gezagvoerder de stuurhut in. „Volle kracht achteruit!" gilde hij, met een ruk aan de telegraaf. En tot de Maat: „Scherp aan bak boord'" Helaas, al deze maatrege len mochten niet baten. Zelfs nog vóórdat de be manning van de Kraak ge legenheid kreeg, Kappies orders uit te voeren, trilde de sleepboot onder een lichte schok. Buiten weer klonk een knal, gevolgd door het geluid van splin terend houtwerk. Daarna een sombere stilte! Okki kwam opgewonden de stuurhut binnenrennen. „We hebben een zeiljacht geramd, kep'tein!" hijgde hij. „Een jofel bootje. Het is midscheeps geraakt!" Kappie gaf een nieuwe ruk aan de telegraaf. ,Zet de sloep uit!" beval hij. zlcnbare tijd op de hoogte worden ge bracht van het „hoe en waarom" der Gemeenschap. Een nog te vormen commissie zal het punt financiën be studeren. Men is van mening, dat met een eventuele subsidie en de me dewerking van de Hansweertse gezin nen al heel wat bereikt kan worden. Er werd tot slot een definitief be stuur gekozen, waarin zitting hebben de heren M. H. Stevense. voorzitter, J. de Paauw, secretaris, Ch. van Loon. penningmeester, en mevrouw Enslng-Hanzeman en de heer C. Slab- benkoorn, leden. Officiële publikaties GEMEENTE MIDDELBURG. Het bureau van de burgerlijke «tend zal op 19 april a.s. (Goede vrijdag) ge opend zijn van 9—9.30 uur voor het doen van aangiften van geooorte en overlij den. VLISSINGEN. HERHAALDE OPROEP. De burgemeester-strandvonder van Vlissingen roept rechthebbenden op van een aangebrachte vliegtuigmotor. Vlissingen, 16 april 1957. VLISSINGEN. TOEPASSING WINKELSLUITINGSWET. Burgemeester en wetniuders van Vlis singen; brengen ter openbare kennis: 1. dat op de gemeentesecretarie, 2e afde ling, ter lezing voor een teder, gedu rende 3 maanden is nedergelegd en te gen betaling der kosten is verkrijg baar gesteld een door de raad dier gemeente ln zijn vergadering van 27 februari 1957 onder nr. 22 op grond van de winkelsluitingswet 1951 vastgestel de verordening tot wijziging van de Verordening, regelende afwijkingen voor het zomerseizoen van de wette lijke verboden om op zondag en op werkdagen na 18 uur een winkel voor het publiek geopend te hebben en om op zondag en op werkdagen na 19 uur straathandel uit te oefenen, welke ver ordening is goedgekeurd bij Konin klijk Besluit van 2 april 1957, nr. 24. en ln werking treedt op 18 april 1957: 2. dat het, ten gevolge van het inwer kingtreden van deze wijziging van de onder 1 vermelde verordening, in het vervolg geoorloofd zal zijn om. a. op zondag een winkel voor het pu bliek geopend te hebben in het tijd vak van 30 april tot en met 30 sep tember en op de eerste paasdag en de eerste pinksterdag van 9 uur tot 22 uur, mits deze winkel ls ge legen aan de Boulevard Evertsen, Boulevard Banker! Boulevard de Ruyter. het strar.d liggende vóór de Boulevard Evertsen en vóór de Boulevard Banke.-t het Stations plein en het gedelete van de Prins Hendrikweg ten zuiden van het per ceel plaatselijk gemerkt Prins Hen drikweg 52; b. op zondag in het onder a genoemde tijdvak en op de eerste paasdag en de eerste pinksterdag van 52 uur tot 56 uur in de overige straten een winkel voor het puniiek geopend te hebben, mits daar;n uitsluitend of in hoofdzaak plegen te worden ver kocht: prentbriefk iarten. souvenirs, goud- en zilverwerken, bvouterieën, foto-artikelen, rookartikelen, sui kerwerken en chocolade, vis en fruit en uitsluitend voor de verkoop van genoemde waren: c in het onder a genoemde tijdvak een winkel voor het pubhek ge opend te hebben on werkdagen tot 22 uur op de eerste vijf werkdagen en tot 23 uur op zaterdag, voor al le winkels, gelegen aan de onder a genoemde stadsgedeelten; d. op zondag in het onder a genoem de tijdvak en op «Je eerste paasdag en de eerste pinksterdag van 9 uur tot 22 uur straathandel uit te oefe nen tn de onder a genoemde stads gedeelten: e. in het onder a genoemde tijdvak straathandel uit te oefenen: I. tot 22 uur op de eerste vijf werk dagen en tot 23 uur op zaterdag in de onder a genoemde stadsgedeel- Dit laatste bleek geenszins overbodig. Want nog terwijl de Maat haastig naar het jacht roeide begon dit laatste te hellen. Langzaam, heel langzaam ver ten; II. tot 20 uur de verkoop van •teen. 17 april i»S7. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken 17 april: Fries land. Setubal; Henry Deny. Rotterdam. Gepasseerd naaT Antwerpen: Columbus. Rotterdam: Zephir, Rotterdam Gent; Ll- rio, Londen: Uranus, Rotterdam; Rifoan, Rotterdam; Bill S, Hamburg: Wim, Rot terdam; Lutterkerk, Las Païmas; Harry, Ventsptls. Gepasseerd van Antwerpen: Sommels- dijk, Rotterdam; Pr. ïr. Hendrik. Am sterdam; Ameland, Londen: Minerva, Ipswich; Appingendam. Rotterdam; Da- capo, Rotterdam; Vivo. Rotterdam: Pr. Willem Georg rrederik. Hamburg; Aal- sum, Londen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3