Wethouder Van Popering over sanering van oud Vlissingen WALCHEREN EINDCENTRALE DREISCHOR OFFICIEEL IN WERKING MARKTBERICHTEN WOENSDAG 17 APRIL. 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 BIJEENKOMST MIDDENSTANDSCENTRALE Thans nog een object van studie... In hotel Goes te Vlissingen heeft wethouder M. A. van Popering dinsdag avond voor de Vlisslngse Middenstandscentrale een causerie gehouden over de sanering van de oude stad en de uitbreidingsmogelijkheden van Vlissin gen. Onder de wel zeer talrijke aanwezigen bevond zich ook de heer J. Moll, directeur gemeentewerken In Vlissingen. De voorzitter van de Middenstandscentrale, de heer J. P. Ventevogel, wees er o.m. op, dat het Initiatief In eerste instantie uitging van „Gemeen schappelijk Belang" maar naderhand besloot men deze zaak voor de Midden standscentrale te laten behandelen. Positieve resultaten zyn er niet uit gekomen op deze avond maar de ver tegenwoordigers van het gemeentebestuur hebben nogmaals kennis kunnen nemen van hetgeen onder de middenstanders leeft. Aan de andere kant hebben de mid denstanders wederom vernomen, dat aan de sanering van de binnenstad vele problemen vast zitten, temeer daar men thans onder geheel andere omstandigheden moet werken. In zijn welkomstwoord deelde de heer Ventevogel nog mede, dat het aantal deelnemers aan de zomershow dit jaar groter is dan in vorige jaren. Wethouder Van Popering gat in het begin een historisch overzicht van de herstelwerkzaamheden in Vlissingen sinds 1945 en de inundatie in 1953. Hij wees op het werk van het ge meentebestuur om verpaupering in de oude stad te voorkomen en tegelijker tijd de zorg om in ieder geval een deel van de bewoners in dit stadsdeel te behouden. Zelfs het scheppen van een nieuw centrum aan de Nieuwe Markt kan ook al neemt men de uitbreiding van Vlissingen daarbij in beschouwing de belangrijk heid van het winkelcentrum in het oude stadsdeel niet te niet doen. Er dient dus een natuurltfke ver binding te komen met de uitbrei ding van de stad. De wethouder illustreerde dit met cijfers: in het oude stadscentrum be vinden zich 358 zaken, welk aantal verre uitgaat boven de zaken in de aangrenzende of nieuwe wijken. Overigens is dit vraagstuk niet al leen een zaak van het gemeentebe stuur maar ook van de middenstands verenigingen zelf. Men dient van die zijde begrip te hebben voor de moei lijkheden, welke aan een sanering verbonden zijn. Een radicale sanering zal niet mogelijk zijn zonder de mede werking van de Rijksoverheid. De wethouder gaf verschillende kostencijfers ter ondersteuning van zijn betoog. Hij besprak vervólgens de juridische aspecten van deze sa nering en het economische belang aan een dergelijk vraagstuk verbon den. De opdracht aan het stedebouwkun dig bureau dat deze sanering onder de loep neemt is zo ruim mogelijk. Uitvoering zal niet in één keer moge lijk zijn. In dit verband dacht spreker ook aan een opschuif-systeem voor wat de bewoning in de te saneren wijk betreft. Aan de hand van een kaart toonde spreker aan wat al reeds in eigendom van. de gemeente is in het te saneren stadsgedeelte. De kosten van deze aankopen was van 1952 tot 1956: 100.000 gulden en voor 1957 werd door de raad nog een krediet van 32.000 gulden toegekend. Natuurlijk zal het gemeentebestuur de nodige spoed betrachten bij deze sanering. Maar de vrije medewerking van de burgerij is daarbij onontbeer lijk. Adviesraad In verband met deze plannen en die voor de stadsuitbreiding toon de wethouder Van Popering zich een enthousiast voorstander van Declamatie wedstrij d middelbare scholen In het gebouw van de rijks h.b.s. te Vlissingen werd dinsdag de jaar lijkse voordrachtwedstrijd gehouden van de Zeeuwse middelbare scholie ren. Voor de elfde maal'waren ver tegenwoordigers van de Zeeuwse mid delbare schooljeugd deze dag naar Vlissingen gekomen om hun declama tie-capaciteiten te laten beoordelen door een jury, bestaande uit mej. dr H. C. M. Ghijsen uit Domburg, mevr E. van de Broecke-De Man uit Aar denburg en de heer A D Constandse uit Middelburg. De wedstrijden werden bijgewoond door de inspecteur van het middel baar onderwijs in Zeeland, dr. J. P. C. de Boer De eerste prijs bij de oudere meis jes was voor mej E Lug» van het prof. Zeemanlyceum te Zierikzee Ook mej I Sanderse van .de m.m.s te Middelburg kreeg een eerste prijs Tweede prij/.en werd°n bij de oudere meisjes toegekend aan de dames C. Fraanje van het christelijk lyceum te Goes en A Ballmtijn van de r.h.b.s. te Middelburg Bij de jongere meis jes werden de eerste prijzen toege kend aan de dames E. Henri van het Terneuzense lyceum en J. M. A. Baan van de m m.s te Oostburg De da mes L. de Schipper van het christe lijk lyceum te Goes en M. Fukken van het gymnasium te Middelburg kregen een tweede prijs. Eerste prijzen bij de jongere jon gens werden toegekend aan de heren H. de Mey van de christelijke h.b.s te Middelburg en W. M de Vries van de r.-k h b.s. te Goes Tweede prijzen waren voor F. Kik van het prof. Zee manlyceum te Zierikzee, L. de Jong van het Jansemuslyceum te Hulst en G Lockefeer van het Jansemusly ceum te Hulst. Een derde prijs werd toegekend aan de heer J. de Baar van het Jansemuslyceum te Hulst. De eer ste prijzen bij de oudere jongens wa ren voor de heren M P. Haak van de christelijke kweekschool te Middel burg, A. C. Dourlijn van de christe- ke kweekschool te Middelburg en A. de Boer van het Janseniuslyceum te Hulst. Tweede prijzen waren er bij de oudere jongens voor J M. Meul- meester van de rijkskweekschool te Middelburg en H. H. de Klerk van het Terneuzens lyceum. een adviesraad, waarin o.a. de middenstand zitting heeft, alsmede bijv. de consument. Men kan bij uitvoering van het sa neringsplan wel een wijziging in het stratenlan verwachten, terwijl de woningen, in een niet te dure huur- klasse zullen moeten zijn. Wat de plannen betreft voor een Lange Zelke enz. dient men af te wachten wat het stedebouwkundig bureau voor advies geeft. Het vraagstuk van de demping of wijziging van de Spuiboezem noemde de wethouder ook een taai stuk on gerief. Overigens geloofde hij wel, dat de veranderde situatie ook een ge wijzigde opvatting van het polder bestuur kan inhoudeu. Voorts wees de heer Van Popering op het gebrek aan grond voor de bouw van woningen ten behoeve van het zo snel groeiende Vlissingen. Wat de muur in de Scheldestraat betreft meent het gemeentebestuur niet te kunnen rekenen op verplaat sing. De heer Ventevogel wees er op, dat men dan maar vóór de muur moet bouwen, al zijn er verkeersmoeilijkhe den te overwinnen. De plannen zyn gereed.... De wethouder wees op het belang van de sanering van de Lange Zelke e.o. en op de voorrang, welke dit pro bleem heeft naar zijn mening, boven dat van een Scheldemuur. De heer Ventevogel merkte op, dat men het een kan doen en het andere niet nala ten... Na deze bespreking volgde een uitvoerige discussie, waarbij vast kwam te staan dat hetgeen in Mid delburg is geschied voor de bouw van een nieuw winkelcentrum niet vergeleken kan worden met Vlis singen. In de Zeeuwse hoofdstad hoort dit alles tot het wederop- bouwplan maar bij de sanering van de binnenstad in Vlissingen en voor andere maatregelen moet men werken met art. 43 van de woningwet en rekening houden met allerlei juridische bezwaren. Tenslotte legde de heer Moll die deze avond tevergeefs had gewacht op het stellen van dit probleem, de volgende vraag aan de vergadering voor: Vlissingen heeft binnen af zienbare tyd een 40.000- Inwoners (thans 28.000). Waér moet volgens de plaatselijke middenstand het nieuwe zakencentrum komen? Zullen de toe komstige inwoners van Pauwenburg ook nog naar het oude centrum gaan? Zal dit niet te klein zyn om de gehele bevolking te voorzien? Het bleek dat in een volgende vergadering van de Middenstandscentrale het probleem van de financiering van nieuwe vesti ging zal worden bezien, terwyl men alle aandacht zal wyden aan de ge stelde problemen. C.J.M.V.-volksdansfeest Op zaterdag 27 april a.s. zal in de veilinghal te Middelburg evenals voorgaande jaren een groot volks dansfeest gehouden worden, waar van de organisatie in handen is van de volksdansgroep van de C.J.M.V. te Middelburg. De dansleidlng berust bij Jaap Krug uit Velp, terwijl Jaap van Pagee de algehele leiding op zich heeft genomen. De aanvang is gesteld op vier uur en voor degenen, die zo vroeg nog niet in de middag aanwezig kunnen zijn, om zeven uur 's avonds. Van onze adverteerders Drogisterij „Damen" opende moderne nieuwe zaak Door de uitbreiding van de Berg- huijskazerne te Middelburg moest onder andere drogisterij „Damen" 't pand aan de Korte Noordstraat 44 verlaten. Dit besluit is al weer enige tijd geleden gevallen, want dinsdag middag om drie uur werd de nieuwe zaak op nummer 61 geopend. De heer G. Boot, de eigenaar van deze drogis terij, heeft er een zaak voor terug gekregen, die niet alleen uiterst mo dern is ingericht, maar zeer zeker even gezellig geworden is al die „aan de overkant". Er heerst dezelfde ver trouwde sfeer en wellicht vinden de klanten het er nog wel gezelliger. Grote aandacht is er besteed aan de factoren licht, ruimte en overzich telijkheid. Voor het licht zorgen de grote ramen en een doelmatige ver lichting. De winkel zelf is groter dan de oude zaak, zodat de heer Boot zijn cliëntèle thans gemakkelijker kan helpen. De in vakken verdeelde kas ten langs de muren waarborgen een eveneens gemakkelijker keus. Een woord van bijzondere lof moet hier neergeschreven worden voor de twee etalages, een aan de Noord straat en een aan de Penninghoeksin- gel. Zij zijn voortreffelijk ingericht. Niet te druk, maar zeker doeltref fend. De officiële opening werd verricht door de voorzitter van dc christelijke middenstands vereniging, de heer Jac. Allewijn jr., die eveneens de prettige sfeer in deze zaak roemde. Voorts werd het woord gevoerd door burge meester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg die namens 't gemeen tebestuur zijn verontschuldigingen aanbood, dat deze verplaatsing moest gebeuren door de kazernebouw. Mr. Bolkestein hoopte echter, dat de in vesteringsbeperking een snelle af werking van deze bouw niet in de weg zou staan. De gehele dag ontving de heer Boot een overstelpend aantal blijken van belangstelling, zowel van zakenrela ties als van cliëntèle, terwijl de nieu we winkel binnen korte tijd veran derd was in een bloemenzaak. VLISSINGEN Accordeonisten Associatie In het maandblad „Accordeon Re vue" is een lijst van by de Nederland se Accordeonisten Associatie aange sloten leraren gepubliceerd. Op deze lijst komt voor de naam van de heer J. Adriaanse, muziekleraar te Vlis singen. Namens de Associatie is de heer Adriaanse aangesteld als dis trictsvertegenwoordiger voor Zee land. Paas-zang-samenkomst In de gereformeerde £erk te Vlis singen werd dinsdagavond de jaar lijkse paaszang samenkomst gehou den. Het gereformeerd evangelisatie- zangkoor verleende hierbij medewer king. De lijdensmeditaties werden ge houden door ds. P. Homburg, gere formeerd predikant te Vlissingen en ds. G. J. Pontier, emeritus-predikant voor de evangelisatie van de classis Middelburg. Bij de uitgang werd een collecte gehouden voor de plaatse lijke evangelisatie. Aanrijding in Floris Versferstraat In de Floris Versterstraat in Vlis singen kwam gisteren de groenten- handelaar B. uit Souburg, die daar met zijn wagen reed, in botsing met een particuliere wagen, bestuurd door mevr. M. De groentenhandelaar wilde linksaf slaan maar werd ingehaald door mevr. M., die recht door wilde rijden. Een botsing was onvermijdelijk. Er deden zich geen persoonlijke onge vallen voor maar de luxe wagen werd ernstig beschadigd. GRIJPSKERKE Raad komt bijeen Hedenavond zeven uur zal de raad der gemeente Grypskerke in verga dering bij enkomen. De agenda ver meldt o.m. een voorstel om de uur lonen van het brandweerpersoneel met ingang van 1 januari 1957 te verhogen, voorts is er een voorstel om te bepalen, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan wordt voor bereid voor het terrein (en omge ving) van de timmerfabriek „De Toekomst". B. en W. stellen vervol gens voor om voorlopig voor één jaar toe te treden tot de gemeen schappelijke regeling Zeeuwse Mu ziekschool. ARNEMUIDEN Gemeenteraad vergadert De gemeenteraad van Arnemuiden komt a.s. donderdag om half tien des morgens in het gemeentehuis in openbare vergadering bijeen onder meer voor het benoemen van een nieuwe wethouder en de beëdiging van een raadslid. Voorts wordt gesproken over toe treding tot de Zeeuwse Muziek school, terwijl nog enkele benoemin gen in commissies en het onbewoon baar verklaren van een woning aan de orde komen. Sirjansland kreeg fraai verenigingsgebouw Officiële openstelling door penningmeester Rampenfonds Do penningmeester van liet Natio naal Kampenfonds, mr. D. P. C. de Hoop Seheffcr heeft zaterdagmiddag onder grote belangstelling liet vere nigingsgebouw te Sirjansland offi cieel opengesteld. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door de gehe le gemeenteraad van Oosterland. de gemeenteontvanger, de heer -J. M. dc Waal en het hoofd der plaatselijke lagere school, de heer Ilenle De heer De Hoop Scheffer verrichtte de offi ciële opening door het verwijderen van de driekleur, die aan de voorge vel van het gebouw was bevestigd. Tevoren had burgemeester S. W. A. Laurense een toespraak gehouden, waarin hij schetste, hoe men tot de bouw van het verenigingsgebouw was gekomen. Twee meisjes, te weten Betsie Felius en Janny Mol. boden na de openstelling aan mevrouw De Hoop Scheffer een ruiker bloemen aan. Namens het Rampenfonds sprak vervolgens de heer De Hoop Scheffer, die o.a. meedeelde, dat de totale in komsten van het Ramoenfonds een bedrag van f 139 miljoen beliep. Spreker was overtuigd van de nood zaak, dat er in Sirjansland een vere nigingsgebouw moest komen. Hij sprak de wens uit. dat het gebouw 'n svmbool zou mogen z!1n van de ge meenschapszin en dat Sirjansland ve le jaren van het mooie gebouw zou kunnen genieten. Verder werd nog 't woord gevoerd door de heer Heule als hoofd der school, de heer Van Bode graven als architect, ds. Silthoff na mens de kerkelijke gemeente en de heer Joh. Boogerd uit Oosterland. de uitvoerder van het werk. De heer Boogerd bood een klok aan en de heer Van Bodegraven zeerde een drie kleur toe De feestelijke middag werd besloten met de opvoering van het toneelstuk „De ooievaar vergist zich". ZOUTEIANDE Plannen Oranjevereniging voor a.s. seizoen Onder leiding van de voorzitter, de heer J. de Bree werden tijdens de vergadering van de Oranjevereniging te Zoutelande in principe de plannen vastgesteld voor het aanstaande sei zoen. Op koninginnedag zullen de school kinderen getrakteerd worden, 's mid dags en 's avonds worden verschil lende voetbalwedstrijden gespeeld, waarbij de plaatselijke muziekvereni ging aanwezig zal zijn. In overleg met V.V.V. zal tegen 5 augustus een strandfeest georganiseerd worden. BIGGEKERKE Toneeluitvoering De toneelvereniging te Biggekerke belegde een geslaagde ontspannings avond- Na de opvoering van een paar schetsjes cn enkele zangnummers met begeleiding van accordeon, werd een detective-spel opgevoerd getiteld ..De Vluchtelinge", in drie bedrijven. Het applaus van het publiek bewees wel, dat het gebodene zeer op prijs werd gesteld. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de verenigingskas. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen op 15 april na Goeree: Malta van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken op 15 april na Goeree: geen. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen: Prins Fredertk Hendrik van Car tagena Iduna van Norway; Hleke van Amsterdam: Nore van Amsterdam. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen: Arendsdijk naar Rotterdam; Sta- tenlaan naar Rouaan; Tasmanië naar Helsinki: Oosterburgh naar Stockholm; Minje naar New Ross: Heiloo naar Lon den: Amerskerk naar Amsterdam; Adara naar Ipswich; Dlemertiijk naar Rotter dam. DERDE TELEFOONCENTRALE In aanwezigheid van talrijke genodigden is woensdag aan de Gaanderweg te Dreischor de eindcentrale voor de gemeenten Dreischor, Znnnemaire en Noordgonwe in werking gesteld. Dit is de derde eindcentrale. die thans op Schouwen-Dniveland in dienst gesteld is. De overigen zullen in dienst treden, wanneer de werkzaamheden aan de centrale te Zierikzee voltooid zullen zijn en het gehele eiland geautomotiseerd is. Men verwacht, dat dit omstreeks november zal zijn. Burgemeester voerde het eerste gesprek De burgemeester van de gemeente Dreischor voerde als eerste een ge sprek over de nieuwe kabels, die het mogelijk maken lokaal automatisch met elkaar in contact te treden In hotel „De Drie Schapen" te Dreischor werd na de officiële in dienststelling een bijeenkomst gehouden, waar werd gesproken door de directeur van het telefoon district, ir. R. Diks. De heer Diks gaf een uiteenzetting van de tot standkoming van deze eindcen trale. Hij was zeer verheugd, dat indanks de vertraging die het werk heeft gehad, de In dienst stelling zo vlot heeft kunnen plaatsvinden. Met de in dienststelling van deze eindcentrale vallen twee handbe diende centrales uit. Hij dankte de kantoorhouder van Noordgouwe, de heer M. I. Geluk en de stationhouder van Zonnemaire, de heer M. Verseput voor hun werk en bood een herinne ringsgeschenk aan. De eindcentrale heeft een capaci teit van 300 abonnees. Tot nu toe zijn er 200 aangesloten, zodat de moge lijkheid tot uitbreiding zeer zeker be staat. Overigens verwachtte de heer Diks op Schouwen-Duiveland in de loop der jaren een aanzienlijke uit breiding van het aantal telefoonabon nees. Het aantal was voor de oorlog 860. De heer Diks dankte verder allen, die aan de bouw en de totstandko ming van deze centra'e hadden mee gewerkt. Burgemeester A. H. Vermeulen van Dreischor toonde zich ten zeerste ver heugd over de indiensttreding van de eindcentrale. Hij dankte verder de directeur van het telefoondistrict voor de grote medewerking, die men vlak na de ramp heeft ondervonden. Wanneer de automatisering van het eiland in het najaar een fei* zal zijn, betekent dit een veriossing uit het isolement. Burgemeester N A. van Wijk van Noordgouwe sprak woorden van dank aan de personen, die de handbediende centrale hebben be diend. Burgemeester H. J Roelvink van Zonnemaire dankte de station houder, de heer M. Veiseput voor het vele werk, dat hij heeft verricht.. Na mens de aangesloten abonnees van Zonnemaire en Dreischor bood hij aan de heer Verseput een radiotoe stel aan. De heer A. S. de Jonge, algemeen secretaris van de kamer van koop handel en fabrieken te Middelburg feliciteerde ir. Diks met de in gebruik neming van de centrale en wenste hem succes met de voortschrijdende automatisering van net eiland. VEILING KRAIJL'ENDIJKE 18 april. Jonathan h 70-75, 5657; 65-70, 5157; 60-65, 45-48; 55-60, 29-25. Golden Delicious h 75-80, 85 70-75, 88; 65-70, 74— 76; 60-65, 57 55-80, 89; II tl; k 58; f 87. Winston h 70-75, 57—63 65-70, «6-61: 60-65. 35—12; 55-60, 87—28; II 11—22: keuken 31—15; fabr. 15-82. Verpakt fruit: Winston h 70-75, 78-87: 65-70, 70-81; 60-65, «3-68; 55-60 28—14. JC. de Dreu veertig jaar bij belasting Middelburg. Tijdens een speciaal daartoe beleg de. bijeenkomst in het belastingkan toor aan de Lange Noordstraat te Middelburg werd dinsdagmorgen de heer J. C. de Dreu gehuldigd, die veer tig Jaar in dienst van de belastingen heeft gewerkt en thans werkzaam is als commies-titulair op het ontvan- Ëcrskantoor van de belastingdienst, ihr De Dreu, die op 16 april '17 als 17-Jarlge iongen als particulier klerk op het belastingkantoor te Goes be gon, werd by deze gelegenheid een ets van Louis Heymans overhandigd, voorstellende een gedeelte van de Abdypoort te Middelburg. De ontvanger van het belastingkan toor, de heer G. H. Romeyn, overhan digde de jubilaris namens het mini sterie van financiën een enveloppe met Inhoud. Voorts kon de jubilaris, die vergezeld was van zyn echtgenote en zijn kinderen, een bloemstuk in ontvangst nemen, dat door het perso neel geschonken was. Als eerste spreker betoogde de heer G. A. Romeyn, dat de heer De Dreu nu weliswaar de vier kruisjes op de rug heeft, maar dat hij zyn werk nooit als een kruis opgevat heeft. „Het werk op een belastingkantoor eist veel geduld en tact en U had beide eigenschappen in ruime mate", zo vervolgde ae heer Romeijn, die voorts de vele deugden van de jubilaris schetste. De hoofdinspecteur van be lastingen te Middelburg, de heer A. A. Vermeulen, wees er op, dat de sa menwerking tussen inspectie en ont vangerskantoor altijd uitstekend was geweest. „Wanneer ik op inspectie kwam, dan was de heer De Dreu al tijd de loods, die me tussen dé klip pen door deed zeilen, zodat ('n verifi catie nooit met moeilijkheden gepaard ging", zo zei de heer Vermeulen, di«. namens de inspectie dankte voor de goede samenwerking met de jubilaris. De heer J. H. Drioel, die de heer De Dreu als chef van de actieve dienst eveneens dankte voor de samenwer king, wees er op, dat deze altijd be- ë:ip had gehad voor de moeilijkheden. en persoonlijk woord tot de jubila ris richtte de controleur, de heer J. S. Hoek, die de jubilaris nu reeds 35 jaar ambtelyk kent, U kunt met ge noegen terugzien op uw amb telijke loopbaan", aldus de heer Hoek. Namens het personeel sprak tenslotte de heer J. C. Hilbert, adjunct-com mies op het ontvangkantoor. De heer Dreu, die hierop de sprekers persoon lijk dank zegde voor de welgemeende woorden, haalde tenslotte herinnerin gen op uit zijn 40-jarige dienst. Officiële publikaties MIDDELBURG. Ophalen huisvuil. In verband reet het niet ophalen huisvuil op Goede Vrijdag 19 april a.s., 2e paasdag 22 april a.s. en de 3e paasdag 23 april a.s. des middags is de volgende regeling getroffen: Het vuil van 19 april wordt op donder dag 18 april opgehaald; het vuil van 22 april wordt op dinsdag morgen 23 april opgehaald; het vuil van dinsdagmiddag 23 april wordt op woensdag 24 april opgehaald. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bekendmaking. De burgemeester van Oost- en West- Souburg maakt bekend, dat het ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan „West-Souburg" voor een ieder ter ge meentesecretarie ter inzage ligt geduren de het tijdvak van 15 april 1957 tot 15 mei 1957, op iedere werkdag, behalve des za terdags, van des voormiddags 9.00 uur tot 12.30 en des namiddags 2.00 uur tot 5.00 uur. en des zaterdags van des voormid dags 9.00 uur tto 12.00 uur. Gedurende bovengenoemd tijdvak kun nen belanghebbenden bezwaren indienen bij de gemeenteraad. Oost- en West-Souburg, 10 april 1957. MIDDELBURG. Onttrekking openbaar verkeer. Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend, dat het voorne men bestaat een deel van de Veersesingel ter oppervlakte van 70 vierkante meter, deel uitmakende van het kadastrale per ceel sectie F no. 3569 te onttrekken aan het openbaar verkeer. Tot en met 27 april 1957 kunnen schrif telijke bezwaren bij de gemeenteraad worden ingediend tegen deze onttrekking. Een tekening ligt ter inzage ter ge meentesecretaris kamer 14. Middelburg, 15 april 1957. (Nagekomen advertentie) Heden ontsliep ln volle vrede mijn lieve vrouw en onze moeder, be huwd- en grootmoeder MARIA JACOBA CORSTANJE geboren VAN RIET op de leeftyd van 53 jaar. Vlissingen: N. CORSTANJE. Zuid-Afrika: J. CORSTANJE. B. CORSTANJE— VAN HELDEN ANJA en MIEKE Rotterdam: IJL. J. CORSTANJE L. CORSTANJE— SLOOTER Vlissingen, 16 april 1957. Tooroplaan 21. De teraardebestelling «al plaatsvinden op zaterdag 20 april a.s. Vertrek Tooroplaan 21 des namiddags 2 uur. Vette koelen Vette kalv. Slachtpa arden VEILING KATELLE-BIEZRLINOE 16 aprlL Industrie- cn exportvelllng. Golden Delicious «L 76-75, 104 75-80, >9. 65-70. 60-66, 69 h 75-80. 89-86. 70-75, 81-97. 85-70. 61JM. 60-65. «8—62, 55- II 31-37, k 4"58. fabr. 22—18. Jonathan h 75-80, 58—66 70-75. 83-66, 66- 70, 51-63. 60-65. 10—60. 55-60. 28-35. li 18-28, k 28-37. fabr. 12-28. Goudrelnette 75-85, 56. 66-75. 47. k 48. tabr 39 Winston h 65-70. 44. 55-40, 25. II 1218. fabr. 7—14. St.-Remy h 65-75. S6-3S II 31. k «8-80. fabr. 25. Zoete Ermgaard I 45. Lomberd Calville k «1. fabr. 30 Br. Bellefleur h 65 31. 55, 22. k 24. 14 Brederode I 32 —39. Aardbeien 27 per rtuk. Aardappelen (nieuwe) grote 129, drielingen 110. Aard appelen (oude) 8.3—10. Groenten: Spinazie «—25. Kropsla 7— 11, Rabarber 22—25, Radijs 11-20. Bloem kool 22—71, Uien stek 8—13, Prei 10—17, Bosaeldcrij 8,5. VEEMARKT ROTTERDAM. 16 apr.l. Aanvoer ln totaal 5782. Wcck- totaal 7562. Vette koeien en owen 450; gebrulksvee 1817; vette kalveren 895; graskalveren 322: nuchtere kalveren 2181; varkens 112; biggen 1V7; paarden 121; veulens 6; scharen of lammeren 204: welde'zulglammeren 7a: bokken of gel ten 38. Ie k. 2e kw. 2e kw. ie k 2e kw. 3e kw. 330—350 300—330 285—295 300—320 230—WC 240—270 260 240 230 Prijs ln guldens per stuk Prijs ln cents per kg Graskalveren 500 400 3000 Nucht. kalv. 58 50 45 Biggen 58 50 44 Schapen 140 120 100 Lammeren 135 1 25 100 Kal fk oei en 1180 990 780 Melkkoeien 1180 990 780 Vare koeien 900 800 670 Vaarzen 850 750 550 Pinken 600 soo «oo Prijzen: vette koelen als gitteren, pri ma's boven notering; vette kalveren la ger; graskalveren stabiel; nuchtere kal veren wa thoger in prils; biggen prijs houdend; Jachtpaarden vooral niet lager In prijs; schapen en lammeren niet ge heel prijshoudend; kalfkoeten en melk koeien constant; var.e koelen prijshou dend; vaarzen en pinken onveranderd. VISMIJN VEERE 16 april. Exportgamalen. aanvoer 1705. prijs per kg 1.18—1,56. Schar 156. 22—37. Bot 63 27—36. Middel tong 158 2.55-3,40. Rog 109, 64—73. Griet 1. 1,05. Visiever 2, 6.88. EIERNOTERÏNG GOES Bericht van handelaren. Kipeieren 8. Ganseleren 25. Kalkoen eieren 12 cent. MARKT GOES Aardappelen. Voor export bestond praktisch geen vraag. De prijs van klel- aardappelen bedroeg heden; Bintje 35 mm opw., blnnenl. sor*.. 7,50: Bevelander idem 12.00—12.50; Alpha Idem 7.00—7^0: Furore. Idem 9.50—10.00. Alle prijzen gel den per 100 kg, geleverd aan de sorteer- Inrïchtlng, sorteerkostcn voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 2,50 per 100 kg. Stro van ruwvoeder: Stro v. tarwe, p. ton, draadgeperst af bedrijf 40.00; Gerst, idem 30.00; Haver, Idem 25 00; KI. gr. erwten, idem 60.00: Schokkers, ld. 50.00. In uien bestond praktisch geen handel meer. Granen en peulvruchten. De prijzen waren: Tarwe, boerer.schoon basis 17 pet vocht, af boerderij 29.00—27.50; Gerst, Idem 19.50—21 00; Haver, idem 18.50—20.00; KI. gr. erwten, boerc-i .schoon af boer derij 25.0035.00; Schokkers Idem 40.00— 50.00; Br. bonen, idem 10 00—46.00; Maan zaad 130.00—157.50; Lijnzaad, slag 40.00— 46.00: Karwljzaad 72.00 Vlas. Naar goed vlas was de vraag nog groter dan vorige week De prijzen be droegen: Goede kwal. gerepeld vlas p. kg 17—23 cent, afw. kwal.» 10—18 cent. Goede kwal. ongerepeld vlas p. kg 14—15 cent, afw. kwal. 8—14 cent. Eieren noteerden 1,65 per kg Bij deze wordt de aindacht er op ge vestigd, dat tot en met 25 april 'a.s. de gelegenheid bestaat om. In het kader van de garantieregeling 1956. aardappelen aan te bieden voor contr-ictering en over name door het A.V.A. Aanbiedingen kunnen geschieden bij de Plaatselijke Bureauh uders en recht streeks bij het A.V.A Hooftskade l te Den Haag. Door het A.v A. worden uitsluitend contraeten afgesloten voor minstens 5000 kg per contract ongeacht of by contrac tering van meer dan één ras de hoe veelheid per ras lager is dan- 5000 kg. De garantieprijs bedraagt bij afname door het A.V.A. in april 5.80 en bij af name in mei 5,95 per too kg franco op auto, ln schip of wagen Bij de Plaatselijke Bureauhouders zijn de aankoopvoorwaarden en de contract- formuLeren verkrijgbaar Na 25 april zal voor eventuele over schotten geen enkele gelegenheid tot aanbieding meer worden geboden. Treinverkeer met Parijs stagneert door staking Wegens de aangekondigde spoor wegstaking in Frankrijk zal er van daag en morgen geen treinverkeer tussen Amsterdam en Parijs zijn. De treinen Nederland Parijs zullen slechts tol Brussel rijr.en. De Franse spoorwegmensen staken gedurende 48 uur om hun looneisen kracht bij te zetten KEKIVNjEUWS Conferentie Vrije Evangelische predikanten De predikantenconferentie van de Vrije Evangelische predikanten zal op Lfi—2® te Nilverdal worden gehouden onder presidium van ds. J. Karelse van Goes. Als referenten zul len optreden de vrije-evangelische predikanten ds. J. Ytsma van Bus- sum met het onderwerp: „De leiding van de nieuw-testamentische ge meente (twee-erlei arbeiders)": tls. H. C. Leep van Rotterdam, onderw.: ..De gesteldheid van de hedendaagse mens en ds. J. v. d. Werfhorst te Utrecht, onderwerp: „Wat leert de exegese van de le Corinthebrief ons in verband met de geestelijke gaven".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3