KAPPIE re st naar een achtergebleven gebied Onhoudbare toestand in vele Zeeuws-Vlaamse kleuterscholen WALCHEREN MARKTBERICHTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN DINSDAG 16 APRIL 1951 PROVtNOtALB ZBB0W8B OOORANT 6 SCHOOLARTS CONSTATEERT: Nog dit jaar een b.l.o.-school? In het jaarverslag over 1956 van de Schoolartsendienst voor Zeeuwsch- Vlaanderen, dat dezer dagen is verschenen, wordt er onder meer. voor wat het district West Zeeuwsch-Vlaanderen en Terneuzen betreft, op gewezen, dat men in dit district dankbaar mag zijn voor hetgeen op het gebied van vernieuwing en verbetering is bereikt. Vele gemeenten in West Zeeuwsch- Vlaanderen ontlenen echter hun vernieuwing van schoolgebouwen aan het feit, dat ze tot de oorlogsgetroffenen behoren en daarom mag men ook niet al te zeer juichen, aldus het verslag, indien men beseft, dat men de ver nieuwing van de schoolgebouwen op 55 procent mag stellen De toestand is thans zo dat schrille tegenstellingen zijn ont staan. Naast zonnige schoollokalen, met colorite of rifvloeren, met prachtige meubelen en stofvrije verwarming ziet men scholen, die indien het burgerwoningen wa ren het predicaat „onbewoon- baar" zouden krijgen en het is be schamend te moeten constateren, dat dit vooral de kleuterscholen betreft. De schoolarts van het district, de heer H. J. S. Timmer, merkt daarbij op, dat nog een zevental kleuterscho len voor bovengenoemd predicaat in aanmerking komen, terwijl daarnaast nog een vijftal kleuterscholen een aanzienlijke verbetering behoeft. Voor wat betreft de lagere scholen hiervan zouden elf scholen een aan zienlijke verbetering behoeven, ter wijl er daarnaast één totaal ver nieuwd zou moeten worden Ten aanzien van de b.l.o.school in West Zeeuwsch-Vlaanderen blijft de schoolarts optimistisch en hij heeft gegronde hoop, dat in 195? de eerste spade in de grond zal gaan voor de bouw van één, zoal uict voor twee b.l.o.scholen. Schoolpantoffels Dankbaa» is men voor de vele ver beteringen, die op srhool-hvgiënisch gebied tot stand zijn gekomen. De kolenkachels worden langzamerhand uit de scholen gebannen en men ziet lokalen, die de sfeer van het huiselijk milieu benaderen. Toch verbaast men zich over het feit, dat de vloerbedek king als iets secundairs wordt be schouwd en verder wordt de vraag gesteld, of de schoenen niet vervan gen kunnen worden door schoolpan toffels en wordt er op gewezen, dat nog vele elementair hygiënische ad viezen zijn te geven. In het jaarverslag wordt verder de schoolmelkvoeding en de school- voeding uitvoerig besproken. Dank zij de welwillende medewerking van de hoofden der kleuterscholen werd de schoolvoeding in genoemd district op alle kleuterscholen ingevoerd. In het district West Zeeuwsch-Vlaan deren en Terneuzen stonden op 31 december j.l. in totaal 89 scholen on der toezicht, onderverdeeld als volgt: 28 kleuterscholen, 46 scholen voor l.o., 5 scholen voor u.l.o., 7 nijverheids scholen en 3 scholen voor hoger on derwijs. Het totale leerlingenaantal Kroon verwierp beroep tegen besluit B. en W. van Veere. Beplanting rond opslagplaats van butaan- en propaangas De Kroon heeft een beroep van de vereniging „Hendrick de Keyzer" te Amsterdam tegen een besluit van B. en W. van Veere van 28 augustus 1956, waarbij aan de heer G. D. Wis se een voorwaardelijke vergunning werd verleend voor een opslagplaats van butaan- en propaangas aan de Markt A 152, ongegrond verklaard en bepaald, dat er geen aanleiding bestaat de aan de vergunning verbon den voorwaarde te herzien. Het col lege van B. en W. had aan de ver strekte vergunning de voorwaarde verbonden, dat op tenminste 5 meter afstand van de gasflessen een hek werk, voorzien van stevig metaal- vlechtwerk moet zijn geplaatst, ter wijl het hekwerk minstens 2 meter hoog zou moeten zijn en het opslag- terrein alleen toegankelijk zou mogen z|jn door een naar buiten draaiende deur. Voorts hadden B. en W. voorge schreven, dat het hekwerk 3 meter van een erfafscheiding verwijderd moest zijn en tenminste 5 meter van een schutting of van een gebouw, ten zij deze schutting of de wand van dit gebouw brandwerend zou zijn en waarin tot op een afstand van 4 me ter verticaal en 3 meter horizontaal van de flessen gemeten geen deur,, raam of andere openingen zouden voorkomen. De oudheidkundige vereniging „Hen drick de Keyzer" had in haar beroep aangevoerd, dat men wel overtuigd was van een voorgeschreven bescher- uail ming van de openbare veiligheid, de sehritiè kreten maar dat men bezwaren had tegen -)i- - het door B. en W. voorgeschreven hekwerk. Ten aanzien van dit laatste beriep bedroeg 9239 en daarvan werden ln 1956 aan het periodiek systematisch onderzoek 2875 leerlingen onder- worpen. Voor wat oetreft de resul taten van dit onderzoek wordt onder meer gewezen op de vele afwijkingen welke tijdens het psycho-somatisch onderzoek werden vastgesteld en waaruit blijkt hoe groot de proble matiek van het schoolkind is. Ook op ander gebied, waaronder de bijzondere schoolgymnastiek en de logopedie ontbreken rie hulpkrachten. Voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen is er slechts één logopedist en het aantal afwijkingen in West Zeeuwsch-Vlaan deren dat hulp behoeft, bedraagt minstens 27. Inentingscampagne Het percentage van het aantal kin deren met verminderde gehoorscherp- te is aanmerkelijk gestegen; bij het tuberculose-onderzoek bleek 12 pro cent der leerlingen positief te reage ren hiervan bleven 4 procent onder controle. Er deden zich 4 actieve ge vallen voor. De inentingscampagne werd allerwege op z°er actieve wijze gevoerd. Van de ond°rzochte kleuters hebben 33 procent een matig en 30 procent een slecht gebit; 90 procent van de onderzochte leerlingen voor l.o. en 80 procent der onderzochte leerlingen van de ulo hebben een goed gebit. In het district Oost Zeeuwsch-Vlaan deren, dat verzorgd wordt door de schoolarts, de heer P A. Staal, ston den aan het einde van het verslag jaar 82 scholen, namelijk 26 kleuter scholen, 42 scholen voor l.o., 3 scho len voor u.l.o., 2 scholen voor b.l.o„ 7 nijverheidsscholen en 2 scholen voor yoorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, met in totaal 9401 leer lingen, onder toezicht. Daarvan werden in totaal 4U99 leer lingen onderzocht, waarvan 176 naar de huisarts werden verwezen. Bij het periodiek systematisch on derzoek werden bij 771 kinderen af wijkingen gevonden. Bij 3 kinderen was de algemene lichamelijke toe stand matig, bij 139 kinderen liet deze iets te wensen over en bij de overigen kon zij goed worden genoemd. Van de onderzochte kinderen nadden 1802 een matig en 362 een slecht gebit. Voor de b.l.o.school werden in totaal 9 kinderen aangewezen. Geref. kerk Middelburg niet op Karei Doormanplein? Oppervlakte te klein: ook verkeer ongunstige factor In verband met de voorgenomen kerkbouw van de Geref. Kerk van Middelburg op 't Zand, behandelde de kerkernad het rapport van de bouw commissie. Langdurig werd van ge dachten gewisseld over de wenselijk heid van de bouw van een geref. kerk op het Karei Doormanplein, welk plein de bouwcommissie voor dit doel aantrekkelijk acht. Het verschil met vroeger toen de Geref. kerk ook bouwplannen ter plaatse had is. dat de bijgebouwen thans niet aan de overzijde van het plein kunnen worden geprojecteerd, omdat dit intussen is volgebouwd. Zouden deze plannen doorgang vinden dan zou de kerk direct aan de stra ten, zij het gescheiden door een breed trottoir, grenzen. In de kerkeraad waren er zowel voorstanders als tegenstanders van het plan van de bouw-commissie. Als bezwaar werd o.m. naar voren ge bracht, dat de oppervlakte, ca. 1200 vierkante meter, te gering is, en dat het plein, uit een verkeersoogpunt ongunstig is gelegen, waardoor niet de nodige stilte bij de kerkdiensten gewaarborgd is. De meerderheid van de kerkeraad bleek in verband hier mede tegen het plan der commissie bezwaren te hebben. De commissie zal zich met het oog op dit besluit opnieuw op dit vraagpunt bezinnen. Coos van Hoboken droeg novelle Judas" voor De voordrachtskunstenaar Coos van Hoboken heeft maandagavond voor de commissie voor het Open-Deur- werk der Ned. Herv. gemeente te Mid delburg iin de bovenzaal van de socië teit ..De Vergenoeging" een voor dracht gegeven van de novelle „Ju das" van F. A. Brunklaus. De keuze was niet alleen op cl it stuk gevallen door de toepasselijkheid in de week vóór Pasen, maar ook omdat, de schrij ver de figuur van de verrader Judas gepoogd heeft te plaatsen in een he dendaagse problematiek. Judas was de verrader van de Ene, en tegelijk de vriend en gelijke van velen. Brunklaus heeft deze mysterieuze discipel van Jezus Christus zeer goed getekend. Judas is de discipel met een absoluut vertrouwen en geloof in Jezus, maar ook de man met een door zijn arme afkomst oegrijpelijke be geerte naar materiële zaken, naar veel geld. Geld, niet voor zichzelf, maar om een landgoed te kopen ,waar zijn Meester kan wonen. Dag en nacht hield hij zich bezig met Hem, die ge roepen scheen om te heersen. Judas begreep niet, dat de God der liefde de mensen met zulke verschrikkingen bedreigde. In het daaruit voortvloeiende con flict zoekt deze discipel naar een verzoening tussen de waarde van de geest en de waarde van de materie. Het compromis is onmogelijk: het is verraad met een kus. Coos van Hobo ken heeft op voortreffelijke wijze en met veel begrip dit Bijbelse verhaal naar voren gebracht Van Hobokens voordracht boeide zij.i figuren en dan met name die van Judas, werden met overtuiging aan de bezoekers voor gesteld. Ds. I, J. van Houie, de voorzitter van de commissie Open-Deurwerk, sprak namens deze commissie eeD openingswoord. Ds. S. v. d. Molen kandidaat bestuur unie chr. school Ds. S. v. d. Molen, christelijk-ge- reformeerd predikant te Middelburg is kandidaat gesteld voor een be- stuursvacature bij de unie „Ben school met den Bijbel". Op 23 april zal de algemene vergadering van de unie gehouden worden te Utrecht onder presidium van prof. dr. K. Dijk uit Amsterdam. In de middagverga dering zal dr. J. H. Bavinck uit Am sterdam spreken over „De christelij ke school in wereldverband". VLISSINGEN Feestelijke eindsoiree dansschool Matthijssen In groten getale waren de danslusti- gen zaterdagavond opgekomen om de eindsoiree van de dansschool Gé Mat thijssen, die in het Vlissingse Con certgebouw gehouden werd, bij te wo nen. Het is een geslaagd feest gewor den, met charme en vrolijkheid, zwier en gratie. Er werd o.m. gedanst om de wisselbeker voor het beste paar. Een tiental paren bond de onderlinge strijd aan in quickstep. Engelse wals en tango. Tenslotte bleek, dat de heer N. Geelhoed, met mejuffrouw L. Lako als partner, het hoogst bij de jury bestaande uit de heren C. de Ruijter. W. Sprong en C. Plassche aange schreven stond en de heer Matthijs sen overhandigde het paar de zilve ren wisselbcker, waarna beiden een teug namen van het geestrijke vocht, dat de beker bleek te bevatten. De heer A. Koolwijk en mejuffrouw F. Balmakers vormden het tweede win nende paar, dat niet minder in de feestvreugde deelde. Hierna volgde de wedstrijd in ballroom-jive. Dat deze dans niet altijd met woeste tonelen gepaard behoeft te gaan, bleek toen twintig paren zich stijlvol en met zwièr over de vloer bewogen op de muziek van „Mackie Messer", waar van Jan Groenewoud met zijn Ham mondkwartet een originele interpre tatie gaf. Ook thans was het pleit snel beslecht: de heer W. de Nooijcr en mejuffrouw T. van der Berg gin gen met de eer strijken en werden voor een jaar eigenaar van de wissel beker. Er volgde ook noj een geani meerde demonstratie rock 'n roll. Het programma van deze avond vermeld de voorts enige minder bekende en oude dansen. De „Frühlingsbode" en de Beatrixwals bijvoorbeeld werden door enige gevorderde dansers en danseuses op elegante wijze uitge voerd. Zoelwaterwinning in Braakman (Slui vaD pae manpolder. Hij vestigde er de aan dacht op, dat het in de bedoeling ligt. In een 165 ha groot nebost gebied ten noorden van de Middenweg op hei z.g. Schiereiland, een recreatiecen trum te stichten. Zo wordt gedacht aan de bouw van enige boothar/en, ren hotel, een zwembad en 70 zomerwonin gen, alsmede het aanleggen en In richten van een kampeerterrein. Ten behoeve van de zeilers van de Gentse Roy3l Sailing Club, welke vereniging haar boten deze zomer naar de kreken in de Braakman zal overbrengen, worden binnen kort halverwege de Braakmanbre- ken aanlegsteigers gemaakt. Op 29 en 30 juni zal de Gentse club wed strijden organiseren. Burgemeester Hanssens deed een verheugende mededelir.g voor de hen gelsportliefhebbers. Het is thans voor leden van een hengelsportvereniging mogelijk bij hun vereniging een ver gunning aan te vragen om in de Braakmankreken te vissen. Ook niet* leden worden in de gelegenheid ge steld. een Braakman-paling of -bot in hun netten te slepen. Zij kunnen bij de gemeentesecretarieën van Hoek, Philippine en Biervliet een vergun ning krijgen. In de middaguren werd nog gedis cussieerd over hetgeen des morgens w as besproken. Ir. De Vink trad daar bij als gespreksleider op. Tenslotte werden een kleuaenii'm en een wit- zwartfilm vertoond, beide over de zeilsport. aardapphlbeurs rotterdam. I 15 april. Klelaardappslen 85 mm op* 1) I waart». Eigenheimers 10.OS—16.00. Bin- I tjes 130—6.00. Bevelander» 13 00- 13.00. Furore 10.00—U-00. Meeriander» 10.00—10-50. ZandaarrJappelen geen no tering. Voeraardappelen 3J>0—3.50. prijzen bo- rekend per 100 kg. cn 3p de handclavoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. Volgende week geen aardappelbeur*. Wethouder spreekt voor Middenstandscentrale Vanavond zal in hotel Goes (en niet in ho.tel Noordzeeboulevardte Vlis- singen een vergadering worden ge houden van de Virssingse Midden standscentrale, waarop de heer M. A. van Popering, wethouder van gemeen tewerken en volkshuisvesting zal spreken over de sanering van de oude stad en over de stadsuitbreiding. AAGTEKERKE Diepvriesvereniging opgericht In een vorige week te Aagtekerke gehouden vergadering is opgericht de Coöperatieve Diepvriesvereniging Aagtekerke. De vereniging start met een twintigtal leden en is de eerste op Walcheren, die zich met het ver duurzamen van levensmiddelen op moderne wijze belast. vismijn veere 19 april. Exportgarna'.en. Aanvoer 2231. prijs per kg 1.56-2.18. Schar. 136. 35-32. Bot 196. 18—34. Middel tong 104. 1.98- 2.88. Rog 161, 56—81. Griet 1, 99 Kabel- Jouw 1. 1.07. Steun aan restauratie gereformeerde school De gemeenteraad van Aagtekerke kwam bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. Geuze. Van het bestuur van de school der Gerefor meerde Gemeente was een verzoek binnengekomen om medewerking te willen verlenen aan de restauratie der school. De begeleidende begroting werd door de voorzitter toegelicht. Ook het rapport van de inspecteur van het lager ondcrwys en dat van de districtsopzichter van bouw- en wo ningtoezicht werden ter tafel ge bracht. Tenslotte besloot de raad zonder hoofdelijke stemming de ge vraagde medewerking te verlenen. In de rondvraag vroeg wethouder P. de Visser Czn. hoever men reeds ge vorderd is met de centrale vuilophaal dienst. Uit de toelichting van de voor. zitter bleek, dat hieraan wel gedok terd wordt, maar helaas Is een defini tieve totstandkoming nog steeds niet verwezenlijkt. Examen Voor het examen gemeente-admini stratie I (schriftelijk gedeelte) slaag de de heer K. Hoogerneide te Middel burg, ambtenaar ter secretarie te St. Laurens. Geslaagd aan de Rtjkstulnbouw- school te Hoorn voor het einddiploma de heer P. J. J. Hlllebrand van Sint- Laurens. Geslaagd voor het typediploma van de Alg. Stenografenbond de heer P. J. J. Hiflebrand van Sint-Laurens. Officiële publikaties VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Vllssingen maakt bekend dat hij verhinderd is woensdag 17 april a.s. spreekuur te houden. ZEELAND SPORT-ODIO 5-0 Zeeland Sport heeft in een matige wedstrijd ccn verdiende overwinning op Odio behaald (5-0). De thuisclub telde invallers voor T. van Rijswijk en F. Riteco. In him plaats speelden L. van Rijswijk en C. Elve. In de eerste helft was er aanvankelijk van een Zeeland Sport overwicht nog geen sprake. De uitstekende Vlissingse de fensie schakelde de Odio-aanval ech ter volkomen uit. Daarentegen wist de aanval van Zeeland Sport zich be tere kansen te scheppen, maar de Vlissingers tippelden nog al eens in de buitenspelval. In de 29e minuut speelde linksbuiten Noest zich goed vrij en schoot raak (1-0). Twee minu ten later benutte Hnbregtse een voor zet van Veenstra. maar scheidsrech ter Den Boer keurde dit doelpunt we gens buitenspel af, hoewel de links back van Odio bijkans op de doellijn stond. Na de rust is Odio nog maar zelden gevaarlijk geweest, terwijl Zeeland Sport daarentegen keer op keer in de aanval trok. In de 20e mi nuut scoorde Noest weer. waarna ook Hubregtse raak schoot. Toen de links back zo hard op zyn doelman terug speelde, dat de bal in de touwen ver dween betekende dit 4-0. Tenslotte zorgde Veenstra voor de 5-0-eind- stand. RCS-METO 3-0 In een zeer matig gespeelde wed strijd, waarbij het de spelers was aan te zien dat er niets meer op het spel stond, heeft RCS het seizoen beslo ten met een 3-0 overwinning op Meto. Voor al het plaatsen was zeer slecht verzorgd en het dient gezegd dat Me to het nog het minst slecht deed. RCS had zijn voorhoede weer eens gewij zigd maar ondanks deze overwinning zal het wel duidelijk zijn geworden dat het Souburgse elftal hoognodig „op de helling" zal moeten wil men volgend jaar een rol van betekenis spelen. De verdedigingen bleven voor rust de aanvallers gemakkelijk de baas, hoewel verschillende aanvallen over en weer niet van gevaar ontbloot waren. De afwerking liet echter veel te wensen over zodat de rust met blanke stand inging. Na de rust kwam er wat meer leven in de brouwerij en er werd, wat men pleegt te noemen, zo nu en dan stevig tegenaan gezeten. Na 1 n&inuut kon Henderikx een voor zet van Kculemans met een goed doelpunt afronden en 20 minuten la ter vergrootte dezelfde speler de voorsprong tot 2-0. Dit doelpunt kon geen genade vinden by de Meto- grensrechter, maar scheidsrechter Van Petegem kende het desondanks toe. Dit wekte kennelijk wat wrevel bij enkeLe spelers en de scheidsrech ter moest dan ook nadien nogal eens een waarschuwende vinger laten zien. In de 35e minuut strafte van Den Dries slecht wegwerken met een der de doelpunt af en nadat P. de Kraker drie minuten voor het einde na een overtreding van de doelman daarvoor toegekende strafschop ver naast had geschoten, kwam het einde met een 3-0 overwinning voor RCS. GRENS WA CHTERS ZEELANDIA 1—4 Zeelandia is erin geslaagd de lasti ge uitwedstrijd tegen Grenswachters in een verdiende, wellicht iets geflat teerde 41 overwinning om te zetten. Wel begon de thuisclub de Zeelandia- verdediging op de proef te stellen, maar toen de hoofdstedelingen zich wat hadden losgewerkt kon Jan de Ruyter na 20 minuten de score ope nen (01). Zeelandia bleef nu ster ker en na 35 minuten was het weer de Ruyter die een misverstand in de thuisclub-achterhoede op de juiste manier afstrafte (02). De Puttena- ren kwamen nu fel en fanatiek aan vallen cn met ccn fantastisch doel punt verkleinde de rechtsbuiten 1 mi nuut voor de rust de achterstand 1 2). Na de rust probeerden de Putte- naren de zaak te forceren maar de Zeelandia-achterhoede met rechts back Geers aan het hoofd, vormden een voortdurend struikelblok, ter wijl ln laatste instantie doelman Becks voor geen kleintje vervaard bleek. Tot tweemaal toe plukte hij de bal van de schoenen der doorge broken Grenswachters. In deze perio de slaagde van Iren erin met een houdbaar schot de voorsprong te ver groten (13) en wat Grenswachters ook probeerde, de groen zwarten ga ven geen krimp en in de laatste mi nuut slaagde Verstraten er zelfs nog in met een hard schot de eindstand op 14 te brengen. de vereniging zich op de architecto nische schoonheid, omdat men nog slechts kort geleden het vlak bij de gasopslagplaats gelegen pand had laten restaureren. Door het aanbren gen van het hekwerk zou de beteke nis van die restauratie ten zeerste worden verminderd, aldus het vereni gingsbestuur. De Kroon heeft thans overwogen, dat het bezwaar van de vereniging kan worden ondervangen door rondom het voorgeschreven hek werk een passende beplanting aan te brengen, waardoor niemand iets meer van het hek zal zien. Op grond hier van is de Kroon v.an oordeel, dat ed geen enkele aanleiding bestaat de door B. en W. aan de vergunning ver bonden voorwaarden te nerzïen. 1. Het goede schip Kraak koerste hmswaarts. De zee was glad als een spiegel en de lucht h:.d het ijle blauw van een voege lentedag De zilte wind geurde nog frls- dan gewoonltjk. Zelfs n van de meeuwen die rond de schoorsteen cirkelden, had den iets leestelbks. Ver weg naar stuurboord schitterden de duinen als een helle Lijn aan de hori zon: de Kraak stoomde langs de kust naar de thuis haven Lutjewier. het eind punt van een lange reis. Een merkwaardige reisi De regelmatige lezer van deze verhalen zal nu wei hebben oegrepen dat de Kraak maar weinig reizen maakt, waarop zti en haar bemanning niet in het een of andere avontuur wor den betrokken Welnu! De ze reis wof zo merkwaar dig geweest omdat er hoe genaamd niets was voorge vallen Dit verhaal zou dan ook niet zijn geschreven indien niet op het laatste moment, met Lutjewier om zo te zeggen in zicht, een van die mistbanken, waarom dit zeegebied berucht ls, de Kraak eens- klaps in een grijze massa had gehuld. Terwijl Ksppie met regelmatige tussenpozen de misthoorn liet galmen, tuurde de Maat somber voor uit. Al zijn bange voorgevoelens kwamen plotseling VEILING MIDDELBURG 15 april. Aardappelen. Furore, grata 10JO. Groenten. Kropsla A 6—12. B 5—7. C 5—6. Bloemkool A i&—90 B 33—«6. C 15—27. BosradU» 19—23. Spinazie 17—21, Rabarber 14—30. Andijvie 49-61. Prei 10—11. Uien per kg 15-33 RodekooJ 7—8. Witlof 71. Raapitelen per bo» 23, Ooudrelnette 65-75. 45- 47. 75-65. 67, K 33—42. Jonathan 50-60. 27. 60-6». 38—40. 55-70. 50. tl 25. K 36. Heden werd door de neer H. J. r. ó- Berge. tuinderij „Beatrix" te Veere het eerste doosje aardbeien aangevoerd. Het bracht t Si.— op. hetwelk door de teler ter beschikking werd gestele van de act:e ..Goodzo". 4 GRAANUKURS ROTTERDAM. 15 april. Binnenlandst granen, och- tendbeurs. officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe: rode op vochtoondltle 23.00. Voedergranen: Zomergest, vriendelijker, naar kwaliteit 2l.0O-z2.50. Extra daar boven. Haver. vast. Mm kleur, droogte en kwaliteit 18.50—21 00 Extra blanke 22.00. Rogge, vaat, doorsneekwalltelt 20.50. Gedroogte 21 50. Bakrogge. ge schoond 22.50. Peulvruchten- Groene erwten 26.00—38.00. Scnokker» 3S.OO— 52.00. Schokker» en bruine bonen prak tisch zonder zaken Bruine bonen ln de blanke droge kwaliteit 48 00-31.00. Volgende week geen graan beun. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 15 april. Aanvoer in totaal 1830. Vette koelen en ossen 1082: verken» 748. Vette koelen le kw. :i0—330. 3e kw. 300 —330. 3e kw. 235—295: varkena (lev. gew.) le kw. 179, 2 ekw. 177, 3e kw. 175. belde In ct. per kg. Vette koelen even groter, handel re delijk, vooral niet lager ln prljo, prlma'a boven notering: varkens (lev. gew.) aan voer kleiner, handel vlug. prijzen leta hoger. VEILING TERNEUZEN 15 april. Sla AU 7,30-11.—Bil 5.00- 5,50. Stoofsla 18—19. Kadljs 17—19. Prei 14—19. Rabarber 29—32. Spinazie II 40— 50. Witlof All 60. B afw. 55 Jonathan hulsh. H 24—26. keuken 88. fabr. 23-26. Burgerlijke stand middelburg. Bevallen: M. Simons—De Kam. d.; M. de Visser—Sinke, d.; M. T. Koole—Hllle brand, d.; M. C. de Zeeuw—Clement, z.; J. C. Coumou—Van FrankenhuUzen, z.: G. Brand—Hubregtse, J. Becks—Van Dort, z.; M. J. Moens—Poortvliet, z.; A. N. GabriëlseHoogesteter. z.: B. de RooijKramp, z.: L. W M. Caijouw— Becude, z.; J. M. A. van OtterdUk— Moens, z. Ondertrouwd: P. Vaandrager. 33 j. en M. S. Verswijveren, 19 J. Getrouwd: M. G. van HaaiJ, 27 J. en M. W. S. G. Visser. 23 j.; A de Buck. 20 J. en C. Volkers. 21 J.; J. Steenaard, 27 J. en W. Hardon, 52 J J Mondeel, 29 J. en N. F. Geelhoed. 28 J J. de Waele, 21 J. en N. Nortler. 19 J. L J Poerstam- per, 26 J. en J M. L.-ouwer, 23 J.: J. Brugge. 20 J. en C. J. de Wolff 19 J.; J. Roth. 26 J. en S. M. L. Maas. 23 J. Overleden: J. A. van Steenhuijsen, 78 J.: M. wykhutjs, 71 j.. wede. P. Janee: A. de Lange, 57 J., geh. met P. A. van der Heijden; F. Joosse, 78 J. Aanbestedingen St.-Annaland. Door de Ned. Heidemaatschappij werd te Sint-Annaland aanbesteed het bestek T. D. no. 1176 Inzake het egaliseren van percelen en het graven van kavelsloten ln de polder Welhoek. De Inschrijvingen waren als volgt: Firma gebrs Jansen en Co., Lepelstraat voor 246.314.—; G. van Herk Tzn. te Nieuwerkcrk aan de IJsel voor 265.000.—, Fa. J van Vossen en K. J. Moerland te Sint-Annaland voor 268.000.—; Firma B Steglnk te VUssln- gen voor 269.000.—; Aannemersbedrijf „Zee'.and" N.v. te Middelburg voor 271.000.—; Firma J. D Janse te Mid delburg voor 274.800.—; Firma gebrs. Hakkers en G. Schenner* Zn., te Wer kendam—Nieuwendljk voor 277.690.—; M. UU te Middelburg voor 278-000.—; Firma A. en D. C. van der Werl te Sint- Maartensdijk—Scherpenlsse voor 273.600.-; N.v. gebrs Van Oord te Werkendam voor 279 000.—; W Uil te Amsterdam voor 24? 000 C V. ge brs. Van 't Verlaat te lfardinxveld voor 287.000.—; Firma G. Volker te Vlls- slngen voor 290.000.-. N.V. Aan. MIJ. v. h. Hlllen en Roosen te Amsterdam voor 290.000.—; Firma S .A. Sanders te Rijs wijk voor 295.000.-: C.V. vb. fa. J. van 't Verlaat Zn i» ilardlnxveld voor 299.400.— Firma H. <Je Jager cn Co. te Sliedrecht voor JU7.000.N.v, Am sterdamse Aannemers.naatschappy te Den Haag voor f 319.tf T-; M de Oude en K. T. de Jonge le Zlerikzee voor 335.000.N.V Noordvr Grondwerken te Schagen voor >09 480 Firma M. inschrijver was de firma gebrs Jansen Sc co. te Lepelstraat (Noord-Brabant) voor de som van 246.314.—. De gunning werd aangehouden. Verder werd aanbesteed het bestek T. D. no. 1177 Inzake het egaliseren van percelen en het graven van kavelsloten ln de Noordpolder. Er werd als volgt in geschreven: N.V. Noorder Grondwerken te Schagen voor 209 480.00: Firma M. Uil te Middelburg voor f 237.noo.—; n.v. gebrs. Van Oordt te Werkendam voor 242.000.—: Firma gebr» Jansen Co. te Lepelstraat voor >45 945 -: B Ste glnk te Vlusingen voor 252.0».—J. D. Janse te Middelburg voor 257.000.— M. de Oude en K T. de Jonge te Zle rikzee voor 260.000.—: J. van Vossen en K. J. Moerland te Smt-Annaland voor 262.000.—; G. Volker le VUsslngen voor 265.000.—: Fa. gebr. Haxkers en G. Schenners te Werkendam—Nieuwendljk voor 256.000.-; W. Uil te Amsterdam voor 267.000.—; N.V. gebrs. C. en Th. Wijnands te Werkendiam voor 267.300.— A. en D. C. van der Wcrff te Sint-Maar- tensdijkScherpenlsse voor 288.200.—; C.V. v.h. Fa. j. van 't Verlaat Zn., té Hardinxveld voor K9.400.—Firma Nleuwenhuenze en De Braai te Krulnin- gen voor 272.000.-; N V. Amsterdamse Aannemersmaatschappi) te Den Haag voor 283.450.—; Firma S. A, Sanders te Delft voor 285.000.-. a C. Smit en fa. A. Groenewoud Zn. te Wieringei werf— Hooddorp voor 321.200.— z>e laagste inschrijver bleek te zjjn de N.V. Noorder Grondwerken te Schagen voor 209.480.—. D« gunning werd aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3