VRAGEN AAN B. EN W. OVER SANERING VAN GOES-NOORD WALCHEREN HOFMAN (W. v. Z0ELEN) WON NA ZWARE STRIJD VAN POPPE KLANKEN Jjl' TAXANDRIA MOEST NOG HARD VECHTEN VOOR DE TITEL en c?e geheime vlootmanoeuvre MAANDAG 15 APRIL, 195? PROVINCIALE ZEEUWSE OOÜRANT 7 Financiële commissie wil de kosten weten De voorstellen van B. en W. van Goes om enkele woningen aan te ko pen in Goes-noord ten behoeve van de a.s. sanering van dit stadsdeel, heeft de financiële commissie uit de raad, de vraag doen stellen of B. en W. een globaal financieel overzicht kunnen geven van de ten laste van de gemeente blijvende kosten van sanering van Goes-noord. Zonder dit overzicht is het de commissie niet mogelijk te beoordelen of een aan koop al dan niet verantwoord is, zo zegt zij in haar rapport. B. en W. zullen daarbij moeten aangeven, binnen hoeveel jaar het geheel, zo nodig in gedeelten, zal worden gerealiseerd. Deze laatste vraag houdt verband met het feit, dat in het aan de raad gedane voor stel tot aankoop van de woning Adolf van Westerwijkbuurt 8 wordt uitgegaan van een afschrijving in 16 jaar, terwijl in het voorstel tot aan koop van de woningen Noordelnde 8 en 10, geen afschrijvingstermijn wordt genoemd. Geconcludeerd kan echter wel worden, dat in dit laatste geval een veel langere termijn wordt aangenomen. De financiële commis sie meent, dat een termijn van 16 jaar te lang is. Bij het voorstel tot aankoop van de kwekerij van de heer J. A. Dussart wordt geen ex ploitatieoverzicht overgelegd, terwijl dit bij het voorstel voor de genoem de woningen aan het Noordelnde maar gedeeltelijk het geval ls. Bij beide voorstellen is naar de mening van de financiële commissie geen sluitend geheel te verkrijgen. Op zichzelf is in een sporadisch geval een jaarlijks tekort wel te dragen. Komt dit veelvuldig voor, dan nemen de tekorten een zodanige omvang aan, dat daardoor noodzakelijke uit gaven moeten worden uitgesteld of KERKNIEUWS Intrede ds. J. van der Klaauw Na bevestiging in de morgendienst door zijn schoonvader, ds. Post uit Rijnsburg, deed ds. J. van der Klaauw zondag in de middagdienst zijn intre de bij de Gereformeerde Kerk te Krabbendijke. Als tekst had de nieu we predikant gekozen Efeze 4 vers 16. In zijn predikatie nam ds. Van Klaauw als hoofdthema, Christus, de Bron van alles. Vervolgens richtte de predikant zich tot de Kerkeraad van zijn nieuwe gemeente, ds. J. Stoffels, consulent en afgevaardigde van de classis Tholen, as. Post, zijn bevesti ger, ds. J. van Leeuwen, hervormd predikant te Krabbendijke en de waarnemend burgemeester W. P. de Braat als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. Woorden van dank richtte ds. Van der Klaauw tot zijn moeder en de studentenvereni ging. Namens de kerkeraad voerde vervolgens ouderling C. Boucherie het woord, gevolgd door ds. Stoffels, ds. J. van Leeuwen, de heer W. P. de Braat en een lid van de studentenver eniging. Tenslotte dankte de nieuwe predikant de sprekers voor de geluk wensen, waarna hij zijn dank betuig de voor de betoonde belangstelling bij zijn huwelijk. Collecten De te Sint-Annaland gehouden ex tra collecte ten bate van de kerkvoog dij heeft 208,43 opgebracht. Voor de G.Z.B. kwam 281.85 binnen en voor de inwendige zending een bedrag van 157.15. geheel achterwege gelaten, zo vreest de commissie. Ten aanzien van het voorstel tot aankoop van de wonin- ?en Noordeinde 8 en 10 voor resp. 2000 en 2200 is de commissie van mening, dat deze aankoop te duur is. Daarom adviseert zij de raad dit voorstel niet te aanvaarden. Zeehengelwedstrijd. (Slot van pag l) De uitslagen Ook werd nog een concert gegeven door de muziekverenigingen uit Hoofdplaat, IJzendüke en Schoondjj- ke. De prezen van de hengel wedstrijd kwamen in handen van: le prijs A. Knaepe, Antwerpen (B.), 855 punten; 2 A. Everaat, Hejjst (B 815 p.; 3 J. Viaren .Maldegem (B.), 780 p.; 4 J. Tatenhove, Vlissln- fen, 755 p.; 5 A, Plasschaert, West- orpe, 735 p.; 6 L. Pieters, Hejjst (B.), 700 p.; 7 G. Lambaert, Brussel, (B.), 630 p.; 8 E. Vervat, Brussel (B.), 620 p.; 9 P. Martens, IJzendiJke 580 p.; 10 mevrouw RflckeDe Smet, 575 p.; 11 B. Picavet, Hulst, 560 p.; 12 J. Hamelinck, Oostburg, 525 p.; 13 R. de Man, Izegem (B.), 515 p.; 14 J. de Ruiter, Terneuzen, 475 p.; 15 P. Hoste, Oostburg, 470 p.; 16 C. van Rjjn, Rotterdam, 455 p.; 17 N. de Koning, Bergen op Zoom, 450 p.; 18 P. Bleijenberg. Vlissingen, 440 p.; 19 S. Brequet, Axel 440 p.; 20 L. Hels- land, Sas van Gent, 440 p. Kerk en Samenleving hield conferentie op Hedenesse Op het vormingscentrum „Hede nesse" bij Cadzand werd het afge lopen weekeinde een conferentie ge houden, die was georganlsr ;rd door „Kerk en samenleving", een raad van bijstand van de Generale Syno de der Nederlands Hervormde Kerk ip samenwerking met het N.V.V., en waaraan werd deelgenomen door vakbondsbestuurders van het N.V. V. Het thema van de conferentie luidde: „Om verantwoordelijke sa menleving", hetgeen ook de titel was van de filmstrook, die wlka J. A. Hes, zaterdagsavonds vertoonde en die door een levendige discussie werd gevolgd. Wlka R. Wasterval, directeur van Hedenesse, leidde zondagsmorgens de ochtendwijding, waarin hij sprak over enkele Bijbel se aspecten van een verantwoorde lijke samenleving naar aanleiding van Jesaja 58. 's Middags werden in twee groepen de vraagpunten van de zaterdagavond besproken. De ene groep vroeg zich af wat de Kerk zou moeten doen, de tweede groep discussieerde over de taak van de vakbeweging. Na een slotdiscussie werd het weekend door wika Hes gesloten. Franse oestersorteerder wordt getoond in Yerseke Binnenkort zal een Franse uitvin der te Yerseke de door hem ontwor pen machine voor het sorteren van oesters demonstreren. Tot dusver ge schiedde het sorteren in Zeeland nog uitsluitend door geschoold personeel. Naar verluidt zou de sorteermachlne een capaciteit hebben van 75.000 Stuks oesters per uur. Van de zijde van het bedrijfsleven bestaat flinke belangstelling voor deze Franse uit vinding. MIDDELBURG Motorrijder geslipt De heer B. uit Middelburg reed za terdagavond met zijn motor op de Badhuisstraat in Vlissingen. Bij de Paul Krugerstraat slipte hij bij het voorrang verlenen aan een auto en werd daarbij licht gewond. Dr. Bax verleende de eerste hulp. Het slachtof fer werd naar het ziekenhuis Bethes- da vervoerd en ter verpleging opgeno men. Officiële publikaties VLISSINGEN. Sluiting bureaus en diensten der gemeente op Goede vrijdag. B. en W. der gemeente Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op de Goede vrijdag, 19 april a.s.. de bureaus van alle openbare instellingen en diensten der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzon dering van het bureau van de burger lijke stand, welk kantoor op die dag zal zijn geopend des morgens van 9 tot 10 uur. VLISSINGEN. GEEN OPHALEN HUISVUIL. De directeur van gemeentewerken te Vlissingen maakt bekend, dat in ver band met de Goede vrijdag en de Pasen, het huisvuil in die wijken waar dit vrij dags en 's maandags wordt opgehaald, vrijdag 19 april en maandag 22 april a.s. niet opgehaald zal worden. Examen Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het kandidaatsexamen Nederlands recht de heer C. J. van Epenhuysen te Vlissingen. De heer J. de Zwaan, leerling der „De Ruyterschool" te Vlissingen, slaagde voor het examen tweede stuurman g.h.v. TAFELTENNISKAMPIOENSCHAP MIDDELBURG Spannende en op hoog peil staande partij Degenen die zaterdagavond tijdens het tafeltennistoernooi om het kam pioenschap van Middelburg, getuige zijn geweest van de finale herenenkel le klas-overgangsklas hebben kunnen genieten van een uitermate spannen de en op hoog peil slaande wedstrijd tussen M. Hofman en J. Poppe, bei den van „Will van Zoelen". Vóór het echter zo ver was gekomen hadden beide spelers reeds enige partijen achter dc rug, waarin Poppe de groot ste tegenstand ondervond. Vooral zijn partij in de halve finale tegen J. C. Sinke was een dubbeltje op zijn kant. Hofman had tot dc finale weinig moei te met zijn tegenstanders en kwam zodoende vol vertrouwen in de eind strijd die werd gespeeld in best-of- fide. De eerste game was met 2116 voor de prachtig verdedigende Poppe, maar Hofman bleef aanvallen en ging minder fouten maken, waardoor hij dc tweede game voor zich opeiste. Dc derde game was weer voor Poppe en in dc vierde had hij bepaald pech toen bij de stand 2019 voor Hofman ccn keiharde sniasli van laatstgenoem de op het net belandde en onbereik baar voor Poppe op zijn tafelhelft rolde. Stand na vier games dus ge lijk en nu moest de beslissing komen. Hofman bleef in de aanval. Thans volgde de mooiste game waarin Poppe een enkele maal zijn flitsende back hand afvuurde maar zich grotendeels beperkte tot fraai verdedigen. Bij de stand 1212 liep Hofman uit tot 1612 maar Poppe kwam terug en het werd 16 gelijk. Toen was het gedaan met Poppe zodat Hofman verdiend voor de tweede achtereenvolgende maai het kampioenschap van Middel burg veroverd had. J. C Sinke van Will van Zoelen werd derde door winst op Kermanides (Sla Raak). Tweede klas In de tweede klas ging de titel naar H. de Vries van V.S.V., rtadat hij in de finale P. v. d. Kuijl van M.T.T.C. had verslagen. De derde plaats was voor A. de Pagter (P.Z.E.M Na af loop van de wedstrijden sprak de heer H. de Vries a's voorzitter van de N.T.T.B. afdeling Zeeland, een woord van dank voor de goede or ganisatie door „Will van Zoelen" en reikte onder luid appiaus de vele prij zen uit. De overige uitslagen zijn: Heren enkel 3e klas: 1. W. Minnaar, W. v. Z.; 2. L. Hilleman, M.T.T.C.; 3. R. Hilleman M.T.T.C. Herenenkel 4e klas 1. L. Hilleman, M.T.T.C.; 2. R. v. d. Werff. W. v. Z.; 3. R. Hilleman, M.T.T.C. Herendubbel le en 2e klas: 1. J. Poppe M. Hofman (W. v. Z.). Herendubbel 3e en 4e klas: I. B. Hemerik L. Beun (W. v. Z.). Coöp. Boerenleenbank vergaderde De Coöperatieve Boerenleenbank te Biggekerke hield haar algemene vergadering. Uit de verslagen over 1956 bleek, dat de omzet nog steeds toeneemt en over 1956 1.689.104,41 bedroeg tegen 1.653.000 het jaar daarvoor. Over 1956 bedroeg de winst 2.271,41. Dit. betekende dat het re servefonds opnieuw versterkt kon worden. De vergadering besloot na melijk de winst aan dit fonds toe te voegen, waardoor dit stijgt tot 38.342,37. Van minder sparen was in 1956 niet veel te merken, 'daar het saldo der spaargelden nog een stijging te zien gaf. Dit kwam van 810.199,38 op 830.401,75, inclusief de bijge schreven rente over 1956, groot 20.267,81 (v.j. 15.113,45). Het aan tal leden blijft nog regelmatig stij gen en bedroeg op de balansdatum 132. Het aftredende bestuurslid, de heer J. Caljé, en h'éf aftredende lid van de raad van toezicht, de heer A. Houterman te Mellskerke, werden herkozen. Tot plaatsvervangende be stuursleden werden gekozen de heren W. Geschiere en J. Francke. Een door het bestuur voorgestelde wijziging van de statuten en het huis houdelijk reglement, kon wel behan deld worden, doch niet in stemming worden gebracht, daar niet genoeg leden van de vereniging aanwezig waren. Het zal derhalve noodzakelijk zijn een tweede algemene vergade ring bijeen te roepen, die dan over de ze wijzigingen beslist, ongeacht het aantal leden dat aanwezig is. „Vuil ver wij dering" aan de orde in vergadering De commissie ter bestudering van het vuilverwijderingsvraagstuk op Walcheren, destijds ingesteld door de vereniging van burgemeesters en secretarissen, heeft in overleg met deze vereniging een vergadering ge houden, waarbij alle gemeentebe stuurders op Walcheren waren uit genodigd. Deze vergadering, welke werd ge houden in net Schuttershof te Mid delburg, stond onder leiding van bur gemeester J. L. Dregmans. Na de opening werd het woord verleend aan de neer Slagboom, die een causerie hield over de moderne vuilverwijdering. Het gesprokene werd gevolgd door een film van de zelfde strekking. Gestreefd wordt naar een vuilver wijdering met uniforme emmers, moderne auto's en verwerking van het huisvuil in de compostinrichting te Vlissingen. De heer J. Ph. Koene, gemeente secretaris van Middelburg, wees er op dat men de hygiëne voorop moet stellen. De voorzitter bepleitte met klem de thans bestaande gelegen heid te benutten, niet alleen door de aanschaffing van moderne emmers en autotractie, maar eveneens door samen te werken met Vlissingen. f Adv«*tonUei Voor Uw gemak.. de -wringer fl >y 4 iAUii Ut' Er zijn belangrijke voordelen Uiterst modern en aantrekkelijk van vorm o Door en door roestvrijgeheel aluminium o Gelijkmatige aandrijving door 4 tandwielen o Afneembare toevoerbladen o Waswater kan naar 2 zijden worden afgevoerd o Zowel links- als rechtshandig te gebruiken o Voorzien van nylon lagering Prijs vanaf f 68.-. ERRES- wringer* sparen Uw kracht Uw wasgoed. R.S. Stokvis Zonen N.V. - Afdeling Electr. Huish. Toestellen. UT DE ETHER DINSDAG IS APRIL. HILVERSUM I. «OS u» 744 IW«. 1.00 —21.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.4* Morgen- gebed en Uturg. kaL 8.00 Nw».- es weer- ber. 8.15 Gram. tM Voor de vrouw. 0.83 Walerit 9 40 Lichtbaken eau» 1000 Voor de kleuters. 10.15 Gram 10 80 sehoolra- dlo U.oo Voor do vrouw il M Oram. 11.50 Al» de ziele luistert. eau» IJ 00 Middag klok-noodklok 12.0J K'.maotiacbe mui.. 1220 Gram 12» Land- en tulnbouwme- ded. 12.33 Instr Octet. .*Sü Zonnewijzer. 13.00 Nw*. en kath. nwi 13» Metropole" ork. en solist 14 00 Sc noil radio 14 20 Gr 14.30 Voor de vrouwen van het platte land. 14.40 Kamerork.. koor en eol. 13.00 Schoolradio. 15.30 Gram 16 00 Voor de zieken. 18.30 Zlekenlol lï 00 Voor de jeugd 17.40 Beursber. 17 43 Regennga- ultz.: Rijksdelen overree: dr R Kool. marktverkenning voor tropische pro- dukten. 18.00 Lichte muz 18» Sport- praatje. 18.30 Amus. mui 19 00 Nws. 19.10 Uit het bock der boeken. 19 30 Brabants ork. en sollat- 19.43 Act. 2000 Lijdensme ditatie. 21.00 Planorecital. 21 10 Kamer koor. 22.00 Concertge«b»uwork en sollat. 22.30 Gram. 23 00 Nws. 21 u-24 00 Gram. HILVERSUM (L 298 m 1007 kd*. TJO AVRO. 7J8 VPRO. 8 00- 21.» AVRO. AVRO: 7.00 Nw». 7.10 Gym 7.» Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO 8.00 Nws. 8.13 Gram. 9.00 Gym. 9 10 Voor de vrouw. 9 15 Gram. 9 40 Morgenwijding 10.00 Gr. 10.50 Voor de kleuters 11 00 Orkestconc. II 30 Bas en piano 11.30 Gram. 12.» Lich te mui. 12.30 Land- in tuinbouwmeded. 12.33 Plano en orgel. 13.00 Nw» 13.15 Me- ded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. i4.40 Schoolradio. 15 00 Voor de vrouw. 13 M Planoduo. 18.» Gram. 18.30 Voor de Jeugd 1730 Nieuwe gram. 18» Nws. 1113 Pianospel. 11.10 Fototlps 15.40 Westlnduch ork. 18-55 Pa rts vous parle. 19.» Voor de kinderen. 19.05 Viool en plano. 19 45 Toneelbe schouwing 20.00 Nws. 20,05 La FUle de Madame Angot. operette. 21.15 De ant woordman 21.30 De trossen los* 22.30 Ka merkon! 22.55 Ik geiooL dat 23.» Nws U I» Koersen van New York. 23.18 Journ en New York calling. A.R.P. voelt meer voor vrijwillige verzekering In de serie rapporten van het col lege van advies der anti-revolutio naire partij is een rapport verschenen inzake de wettelijke regeling van het ziekenfondswezen. Het ziekenfonds wordt gedefini eerd als een sociaal georganiseerde instelling teneinde individuele ge neeskundige verzorging te waarbor gen, met een collectieve verzekering als middel om dit geheel te finan cieren De individuele gezondheidszorg moet volgens het rapport allereerst als een persoonlijke plicht worden beschouwd. Het behoort evenwel tot de taak van de overheid zodanige voorzieningen te treffen, dat deze plicht tot verzorging der gezondheid voor geen enkele groep van de be volking geheel of gedeeltelijk onuit voerbaar word.t Het rapport geeft de voorkeur aan een vrijwillige ziekenfondsverzeke ring, doch in de gegeven omstandig- ieden kunnen de opstellers van het rapport de verplichte verzekering tot een zekere weistandsgrens aanvaard baar achten. Het zou, aldus het rapport, alles zins aanbeveling verdienen het ka rakter van de ziekenfondsraad zoda nig te wijzigen, dat de raad een zui ver maatschappelijk orgaan wordt ten dienste van het ziekenfondswe zen. Daarnaast, maar dus scherp er van gescheiden, zou dan het staats toezicht op het ziekenfondswezen kunnen fungeren. Eden maakt het, na operatie, redelijk goed De vroegere minister-president van Groot-Brittannië, sir Anthony Eden, is zaterdag te Boston (Ver. Staten) voor de vierde maal in vier jaren geopereerd. De gal-operatie, die ongeveer twee uur duurde, werd verricht door dr. Richard Cattell. De oorzaak van de recente instorting van Eden en van zijn voortdurende koorts kon worden weggenomen. De patiënt maakte het zondag, na een rustige nacht, redelijk wel. Sir Ho race Evans, de lijfarts van Eden, die voor de operatie uit Londen was overgevlogen, was van plan gister reeds weer naar Engeland terug te keren. Vanuit Parijs ontving Eden in net ziekenhuis vorige week het volgen de telegram van koningin Elisabeth EL „Het verheugt mij te weten, dat U veilig in Boston bent aangekomen en ik hoop, dat U daar spoedig en geheel zult herstellen. Wij beleven veel genoegen van ons bezoek aan Parijs, waarvoor U zozeer uw best hebt gedaan", getekend Elisabeth. MIDDELBURG VERLOOR MET 3—2 Eindfase bracht sensatie op sensatie. Toen Taxandria, in de belangrijke uitwedstrijd tegen Middelburg (23) ondanks het windnadeel met een 20 voorsprong thee kon gaan drin ken, leek het er op. dat de bezoe kers een gemakkelijke kluif zouden hebben aan de tot riat moment niet sterk spelende thulseinh. Het is ech ter anders gelopen, want tegen het einde moest Taxandria alle zeilen nog bijzetten om de gelijkmaker te voorkomen en het zo zeker schijnen de kampioenschap heeft nog een tijd je aan een heel dun draadje gehan gen. Het begon voor Middelburg aller minst hoopvol, want na 2 minuten ai had linksbuiten Wyggergans doel man Minderhoud gepasseerd (0—1) Nadat Weststrate een vrije trap kei hard in een kluwen spelers had ge jaagd kwam het eerste gevaar voor Taxandria na goed voorbereidend werk van Sigtermans die een uit stekende partij speelde Precies na een half uur gleed de snelle Smolders via de rechtervleugel door de verde diging en zijn voorzet kwam bij W'.jg- gergans die ook nu geen fout maakte (02). Na de rust was Middelburg meer in de aanval. Toch was er wei nig gevaar te duchten en toen Goos- sen een keer finaal miste kon slechts ten koste van een hoekschop worden gered. Nadat Van de Brand een ge makkelijke kans had gemist kwam uit een vrije trap de bal bij Van Her cules die tegen de ia' knalde Carol Bejaardentehuis in V.S. brandde af: 14 doden. Een brand welke een twee eeuwen oud gebouw in de voorstad Pointe aux Trembles van Montreal, waarin een tehuis voor ouden van dagen ge vestigd was, zaterdagavond in as heeft gelegd, heeft 14 levens geëist De slachtoffers sliepen of rustten in kamers op de bovenverdieping van het twee verdiepingen tellende ge bouw en de meesten van hen kwa men in hun bed om. Andere bewo ners van het huis bevonden zich ii. een zaal gelijkvloers toen de bram' kort na zevenen uitbrak. Zij keken daar naar de televisie en konden ont snappen. was er bij om de bal in het net te prikken (1—2). Even leek Taxandria van zijn stuk gebracht maar ai spoe dig herstelde men .och Toen back Schilders een vrije trap kreeg te ne men kogelde hij de hal keihard van 25 meter afstand in bel M odelburg- doel (1—3). Een min u' late: maakte De Brum echter 23 en Taxandria moest tot het einde toe hard vechten om de voorsprong te consolideren. Taxandria werd na matige eindsprint toch kamnioen. Taxandria is kampioen! Het heeft er nog wel enige tijd naar uitgezien, dat de voetballer» uit Oiaterwijk door R.A.C. zouden worden ingelo pen, maar na afloop van de wed strijd MiddelburgTaxandria kon den dc Brabanders dan toch hun lang verwachte vreugdedans maken. Zij kwamen in de Zeeuwse hoofdstad maar juist met de hakken over de sloot (2—8), maar door deze uitslag zijn zij onbereikbaar geworden voor R.A.C. Goes kon tegen B.S.C. niet verder komen dan een gelijkspel In een doelpuntrijk gevecht (56). Ook Hulst moest, tegen Uno Animo, niet een puntenverdeling genoegen nemen (22), maar de Zeeuws- Vlamingen zijn nu zeker van de der de plaats. Roosendaal kwam iets In de running door een zege op Rood Wit. De stand luidt thans: Taxandria R.A.C. Hulst Rood Wit Roosendaal Middelburg Goes Unó Animo Internos B.S.C. w.v.o. Axel De door R.A C. ingediende protes ten na afloop van de wedstrijd Goes- R A C. werden beide afgewezen, zo dat de uitslag ongewijzigd blijft (2- t Atvertenlttt 21 15 4 2 84 62-24 21 14 3 4 31 46-25 21 9 6 6 24 48-37 21 9 3 9 21 39-41 22 8 5 9 21 46-45 22 9 3 10 21 47-51 21 8 4 9 20 51-53 21 6 5 10 17 34-47 20 7 2 11 16 43-60 21 6 4 11 16 49-62 19 7 1 11 15 30-41 20 5 2 13 12 42-52 70. Schout-blj-Dag Jhr Pa- tee de Müzon had Kappie, de Maat en de kaplteln-lul- tenant-ter-zee A. J .Fluijs- termans, Hoofd van de M l. D., uitgenodigd de maaltijd met hem te gebruiken. In opperbeste stemming ging het vlertai rond de wel- voorziene tafel zitten. „Op het succes van deze operatie" sprak de vloot voogd, het glas geheven „En op de blijvende ver standhouding tussen de ma rine en de koopvaardij!" Zijn blik streelde het mals uitziende dier dat op een schotel lag te dampen „Voor deze zee* speciale gelegenheid heb ik de hof meester opdracht gegeven, zijn fameuze „Kalkoen la Zielerusf te bereiden hoewel het normaliter niet mtjn gewoonte ls. dit ge recht meer dan tweemaal per week te eten U zult merken, dat deze uitne mende schotel, bereid me» peterselie en een teentje knoflook „Ahummml" Een bescheiden kuchje van de over ste Fluijstermans onderbrak de beschouwing. De overste fluisterde zijn bevelhebber iets m het ooi „Juist! Eh en alvorens met de kaviaar te oegtnnen. heb ik hier nog een kleine verrassing. De vlootvoogd stond op en wenkte de Maat. die wat schrikachtig op hem toeliep. „Het ls mij een bijzonder genoegen U, mijnheer Duizendschoon voor uw moedig optreden oy 11e. splonage-bende en het redden vjn onze geheuni Miperraket XY—1, de Marine-Ster voor Moed E: Vreugde te mogen uitreiken. Van narte gefellci teerd!" De aanwezigen klapten .angdurig in dt nanden waarna de feestmaaltijd een aanvang nam En zo loopt dan dit verhaal ten einde, terwijl hel marlne-convool, de Kraak met haar kostbare lading in zijn midden, opstoomde naar Lutiewler. Je geneimzinnige neer Justus iKsT Acn eigenlijk ende niemand hem, dus viel zijn verdwijning niet >p. Wel was er een rapport binnengekomen, dat iet jacht van de bende de eerste nacht de beste op •.ogal onverklaarbare wijze van c'e „Zieierust II" .sas losgeslagen. Maar m de algemene vreugde let te niemand op zo'n kleinigheid... EINDE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7