Gillette Rocket Li-5?. L.J.G.-bloesemrit door Zuid-Beveland Zinker gelegd in het Walcherse kanaal Gillette Zeeuwse Almanak Een nieuwe lente een nieuwe ZEEUWSE C.J.M.V.-ERS MET WEEKEND NAAR DE ARDENNEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 15 APRIL 1951 VOOR AUTO'S, MOTOREN EN BROMFIETSEN Wisselbeker naar Rilland-Bath Temidden van de met hun witte pracht pronkende bongerds van Zuid-Beveland ronkten zaterdag middag de motoren van een tach tigtal auto's, motorfietsen en brom fietsen. De Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland had in pro vinciaal verband het initiatief ge nomen tot een „bloesemrit", waar voor de heren K. G. L. van Nieu- wenhuijze van Krabbendpke en C. v. d. Werff van Rilland een route uitgestippeld hadden, die de deel nemers door de mooiste streken van Zuid-Beveland leidde. Eigenlijk is „leiden" hier niet het juiste woord, want automobilisten, motor- en bromfietsrijders moesten deze oriënteringsrit aan de hand van een summieire beschrijving eigenlijk zelf geheel „uitdokteren" en dan nog alles precies op tijd. Wie een minuut te laat aan de tijdcontrole kwam, kreeg twee strafpunten op zijn lijst en wie een minuut te vroeg kwam op dagen incasseerde één strafpunt. Zo eiste deze tocht, die voor de au to's en motoren 60 kilometer lang was en voor de bromfietsers 21 km bedroeg, de uiterste nauwkeurigheid. De start voor de auto's en moto ren was in Rilland bij het gemeente huis. Onder grote belangstelling ver trok daar ieaere minuut één van de deelnemers met naast zich een kaart lezer. De Z.L.M. en de Plattelands vrouwenbond waren ook met enkele wagens vertegenwoordigd bij deze bloesemrit, die vooral voor de motor rijders en bromfietsers een nogaf frisse tocht is geworden. De finish was bij hotel „De Zwaan" in Kapelle. (Advertentie) Uit de opmerkingen van de dames en heren, die tegen vijf uur langza merhand de kom van de gemeente Kapelle kwamen binnenrijden, bleek wel. dat deze eerste bloesemtocht voor de Zeeuwse L.J.G.-ers diverse moeilijkheden had opgeleverd, allen hebben echter de tocht uitgereden. Nadat de organisatoren het grote aantal deelnemerskaarten had door- Eawerkt, kon de voorzitter, de heer I. v. d. Linde uit Kortgene, over gaan tot het uitreiken van de prij zen. Voor elke categorie wai^n er drie medailles en nog diverse andere prijzen. De winnaar van de gehele toent, dokter J. A. Kamps van Ril land, kreeg naast de medaille nog een wisselbeker en een andere prijs. Ver der waren er in de afdeling auto's medailles voor de heren A. J Luteyn uit Groede en P. C. de Feijter uit Zaamslag. In de afdeling motoren Door dak van kippenhok gevallen en overleden. Zaterdagmiddag is de 78-jarige Camillie Oossens te IJzendijke tij dens het afbreken van het dak van zijn kippenhok onverwacht door het zoldertje gezakt en met het hoofd op een stenen voederbakje terecht gekomen. Binnen enige ogenblikken was de heer Oossens, die een zware hoofdwonde opliep, aan de gevolgen van zijn val overleden. Dokter H. C. Rozemeyer kon slechts de dood con stateren. konden de heren J. M. Murre uit Scherpenisse. G. van Kernebeek uit Goes en F. C. v. d. Vliet uit Kapelle met een medaille huiswaarts keren, terwijl deze herinneringstekens in de categorie bromfietsen waren voor mej. A. Kwekkeboom uit St. Laurens en de heren J. A. van Kocveringe uit Goes en H. R. de Witte van Zoute- lande. Geruime tijd heerste er in hotel „De Zwaan" nog een opgewekte stemming waartoe voor een niet onbelangrijk deel het Zuidbevelandse L.J.G.-or- kest bijdroeg. In het najaar hoopt men, nu deze rit zo goed is geslaagd, een puzzelrit te organiseren. Op de bodem van het Kanaal door Walcheren bij Souburg ligt sinds zondag een zinker, die een onderdeel vortnt van een tweede buizenstelsel van de waterleidingmaatsohapp^ Midden Zeeland, dat loopt van de Sloedam naar Vlissingen. Het leggen van deze zinker bracht geen moei lijkheden met zich mee. Voordat het gevaarte onder het watervlak ver dween, werd er lucht i» de buis ge perst, onder een overdruk van 1 at mosfeer. Zodoende werd nagegaan of de zinker „luchtdicht" was. Eén van de werkmensen brengt hier de slang aan, waardoor de lucht in de zinker geperst moet worden. (Foto P.Z.C.) VAN TOT MEElt TIJD. Pe zakenlieden in Zeemvsch-Vlaan- deren, die gewend waren om op maandag een retourtje ie nemen per helicopter naar Rotterdam, zullen met ingang van vandaag meer tyd hebben om hun zaken af te doen. De dienstregeling wordt namelijk zoda nig gewijzigd, dat het vertrek uit Brussel vervroegd is tot vijf minuten over negen, zodat de wentelwiek reeds om vjjf minuten over half tien uit Axel kan vertrekken. Om kwért over tien arriveert de helicopter dan Ergens op Walcheren worstelt een man met een aanslag van de belastingen. Een beklagenswaar dig mens. die niet. goed weet hoe hij de zaken i» het reine moet krijgen. Komt meer voor. zult ge zeggen, maar het gaat hier toch wel om een heel bijzonder geval. Het slachtoffer kreeg namelijk een aanslag in de straatbelasting ten bedrage van'. 0,03. Met als vervaldag de eerste mei. Nu staan er voor de aangcsla- qene diverse wegen open en daar ligt dc moeil\jkhe:d. Hij kan het namelijk niet met zichzelf eens worden of hij de som per giro zal betalen, per cheque of zonder meer contant. Dat probleem ach tervolgt hem al dagen lang en het dreigt uit te groeien tot een ob- cessie. Ambténaren, die de ver antwoording dragen voor het uit schrijven van dergelijke aansla gen, mochten er wei eens rekening mee houden, dat het niet slechts dc grote vorderingen zijn. die ver. warring kunnen zaaien in de menselijke ziel. Ge ziet het, juist het geringe sticht verwarring en narigheid. Misschien kan men daar voor taan een beetje rekening mee hou den. Tevoren even een briefje om het slachtoffer voorzichtig voor te bereiden en de zaak is in orde in de Maasstad. De retourvlucht van uit Rotterdam begint nu om half zeven des avonds, zodat men om tien over zeven weer in Axel is. Deze regeling geldt echter voorlopig slechts tot 26 augustus a.s. MEER DAN GOUD. Donderdag 18 april zal het voor de heer A. de witte en mevrouw C. de WitteGoedegebuure te Sint Anna- land groot feest zijn. Op deze dag zal namelijk het heuglijke feit herdacht worden, dat de echtelieden 55 jaar ge leden in de echt verbonden werden. IN GALOP. Het was voor de landbouwers knecht K. Deurloo te Sint Anna- land helemaal geen plezierig ogen blik, toen hij, rijdend met 'n maai- machine bespannen met één paard, plotseling zag, dat het dier schrok en op hol sloeg, omdat liet tuig onklaar raakte. Gelukkig wist de heer Deurloo zich bijtijds in veiligheid te stellen, maar het paard zette in volle galop zqn reis door Sint Annalands straten en dreven voort. Zonder dat er ie mand aan te pas behoefde te ko men, kwam het dier evenwel weer tot stilstand en de landbouwers knecht kon toen zijn reis weer voorzetten. HONGAREN VERTREKKEN. Naar verluidt ligt het in de bedoe ling, dat de te Zierikzee verblijven de Hongaren op 22 mei zullen ver trekken naar hun nieuwe vaderland, te weten Canada. Deze vluchtelingen zullen clan tien weken in het woon oord Zelkepolder hebben doorge bracht. Het ls nog niet bekend, of na het vertrek van deze groep nog een nieuwe groep Hongaren in Zei kepolder zal worden ondergebracht. OOK NAAR CANADA. Twee van de drie op Schouwen- Duiveland verblijvende Canadese leer krachten zullen reeds aan liet eind van deze maand terugkeren naar Ca nada. Vrijwel alle Hongaren zijn dan bekend met de eerste beginselen van de Engelse 1aa', zodat de lessen van de Canadezen niet zonder resultaat gebleven zijn. Enige Hongaren, die reeds Engels spraken, zullen voor 't verdere lesgeven zorgen. In het Kanaal door Walcheren bij Souburg is zondag een zinker gelegd voor de waterleidingmaatschappij Midden-Zeeland. De werkzaamheden aan een tweede buizennet voor deze maatschappij van de Sloedam naar Vlissingen zijn hiermee zo goed als beëindigd. De gehele dag is men be zig geweest om de zinker op zijn plaats te krijgen en deze af te dekken met zand. Tegen de avond was men hiermee gereed; daarna kon het ka naal weer voor de scheepvaart wor den opengesteld. Het leggen van deze zinker is vol komen volgens plan verlopen en er deden zch geen moeilijkheden voor. Bij controle op lekken, bleek de buis, een zogenaamde 400 mm gewapend betonbuis, „luchtdicht" te zijn. Er moet nu nog enkele dagen afgewacht worden om te weten of het materiaal ook waterdicht is. De leiding waarvan deze zinker een onderdeel vormt, was aan beide zijden van het kanaal al gereed. Het zal evenwel nog enige tijd duren al vorens de verbindingsstukken kunnen worden aangebracht, omdat de zinker nog enigszins zakt. Zou men nu reeds een verbinding tot stand brengen, dan is de kans op breuk zeer groot. Wanneer binnen niet al te lange tijd echter dit buizenstelsel helemaal klaar is, beschikt de waterleiding maatschappij Midden-Zeeland over een tweede leiding naar Vlissingen, die beschouwd moet worden als een reserveleiding. Zij dient om het gro tere waterverbruik van Vlissingen in de toekomst te kunnen opvangen. Bouwkeet „op sleeptouw' zakte in elkaar Op de Halsterseweg nabij Bergen op Zoom werd zaterdagmorgen een directiekeet van de firma Leije uit Middelburg geheel vernield. De keet werd van Middelburg naar Schouwen-Duiveland versleept op een paar onderstellen achter een vracht auto. Vermoedelijk zijn door het lange staan of door het vervoer de bouten en verbindingen losgegaan, want op een gegeven moment zakte de keet als een kaartenhuis in elkaar. Het gehele geval botste tegen een langs de weg staande lichtmast §n daarna kwam alles aan stukken en brokken langs de weg te liggen. De chauffeur, die van het ongeval niets bemerkte, redd nog enige tientallen meters door. Gelukkig was er door het vroege uur nog* geen verkeer op de weg zo dat er geen persoonlijke ongelukken gebeurden. De rijkspolitie en de ver- keersbrigade waren spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stel len. De stukken en brokken werden daarna op een weiland in de buurt opgeslagen. Johan Willem Friso-kapel naar Z.L.M.-dagen Definitief is thans besloten dat de Johan Willem Friso-kapel uit Assen aan de tentoonstelling van de Z. L. M. die op 4, 5 en 6 juli in Zierikzee wordt gehouden, medewerking zal verlenen. Behalve de concerten op het terrein op vrydag en zaterdag zal zaterdag eveneens een taptoe worden gehou den. Dat frisse voorjaarsgevoel krijgt U lis U zich icheert met een nieuwe Gillette. Doe Uw oude tpparaat weg. Neem een Gillette Rocket, een prachtig precisie - apparaat, waarbij U een Dispenser en 4 Blauwe Gillette mesjes krijgt, de scherpste ter wereld. Gillette scheert de baard er werkelijk olkomcn uit en U bent de^gehele dag goed geschoren, tot 's avonds toe. Snelwerkend, ééndelig apparaat In mool etul. voor super - snol schoren Bemiddelingscomité „Reinaert-geschil" Zoals bekend, is tijdens een geza menlijke vergadering van het Rein- aert-comité met de besturen van de verschillende buurtverenigingen in Hulst een comité gevormd, dat zal trachten te bemiddelen in het gescnil tussen B. en W. van Huist en het Reinaert-comité. Dezer dagen heeft het bemiddelingscomité een onder houd gehad met het college van B. en W. In verband daarmede zal de heer J. de Vries dinsdagavond aanstaande om 8 uur-in hotel ./Terminus" verslag uitbrengen van de besturen van de buurtverenigingen over hetgeen is besproken. Smokkelaar ontkwam Te Clinge werd tijdens een nacht patrouille door de douane een wiel rijder met verdachte bagage gesig naleerd. Op het haltgeroep der dou aniers reageerde de man door rij wiel en bagage (50 kg boter) in de steek te laten en in het beschermen de duister te verdwijnen. Fiets en boter werden de buit van de doua ne. De smokkelaar wist te ontko men op Belgisch gebied. Grote plannen voor de De Provinciale Commissie Zeeland van het C.J.M.V. heeft grote plannen voor de a.s. zomer! Er worat druk gewerkt aan de voorbereidingen voor een weekend in juli voor C.J.M.V.- ers en hun meisjes. Gedacht wordt aan een weekend van zaterdagoch tend tot maandagavond in het Belgi sche plaatsje Lustin, tussen Dinant en Namen. Men wil dan verblijven in een jeugdhuis van de Belgische C.J. M.V. en wanneer dit niet mogelijk mocht blijken, in een jeugdherberg. Aangemoedigd door het succes van dit jaar, besloot de gemengde com missie C.J.V.F. en C.J.M.V. reeds nu, ook in 1958 een Zeeuws weekend op de Ernst Sillemhoeve te organise ren. In de zaterdagmiddagin hotel Scholieren bouwden poppenhuis Elju can Liere, het vijfjarige dochtertje van het hoofd van de H. v. d. Veenschool te Goes, keek zaterdag middag erg verrast, toen acht leerlingen van de chr. uloschool haar zo maar een com pleet poppenhuis als verjaarscadeau kwa men brengen! De klei ne kwam'ogen te kort om alle kamertjes in huiise ,JSlja" te be. kijken en telkens ont dekte ze weer iets nieuws in het prach tige miniatuurhuh, dat aller comfort tot elektrische verlichting toe r\jk is. liet plannetje hiertoe was geheel van de leer lingen van de chr. ulo zelf gekomen. Fier klassen van deze school huizen namelijk enkele uren per week in het handenarbeidr lokaal van de Van der Veenschool. Zij ont vangen daar niet al leen gastvrijheid, maar ook alle mogelijke hulp van hel hoofd van deze openbare lagere school, de heer G. J. van Lie re. Daarom kwamen de jongens en meisjes op het idee eens iets terug te doen en toen rijpte het plan, een poppenhuis te maken voor het dochtertje van de hulpvaardige gastheer. De teken leraar van de ulo school, de heer J. van Heldenwerd bereid gevonden voor deze woningbouw als „ar chitect op te treden en een „bouwcommissie" uit de deelnemende klassen was een hele avond bij hem op be zoek om de plannen door te praten. De heer Van Helden maakte toen een werktekening, aan de hand waarvan het poppenhuis, tot in de finesses verzorgd, werd gebouwd en in gericht. Financierings problemen werden door de jongens en meisjes in een handomdraai opgelos1:, want spon taan offerden z\j allen een bedragje voor de aanschaf van mate riaal en de aankoop van artikelen voor de „woninginrichting" Vele uren hebben de uloleerlingen aan hui ze ,J2lja" gewerkt. Toen zij vorige week donderdag hoorden, dat El ja de volgende dag jarig was, is ia allerijl de laatste hand gelegd aan dit geslaagde werkstuk, dat de klei ne Elja zeker vele ■prettige uurtjes bezorgen. „Centraal" te Goes gehouden verga dering van de P.C. Zeeland, onder leiding van de heer C. Leunis uit Terneuzen, waar deze zaken aan de orde kwamen, werd ook besloten de voorjaarswerkvergaderingen voort aan anders op te zetten. Men wil de ze niet meer uitsluitend in Goes hou den, maar ook in andere delen van de proviücie, terwijl het programma voor deze dag groter en aantrekke lijker gemaakt zal worden. In juni a.s. zal in Hoek een week end voor «1e provinciale commissie georganiseerd worden. De belang stelling voor de gemeenschappelijke bondsdag van de Zeeuwse, Brabantse en Belgische C.J.M.V.-ers op tweede Paasdag in Ronse (B.), blijkt zo groot te zijn, dat er op duizend per sonen wordt gerekend. In de vacatures in de Herv. en de Prov. Jeugdraad, ontstaan door het vertrek van de heer C. de Jonge, Yer- seke, werden gekozen de heren J. Sinke, Souburg en ds. Morreau. Kats. In de vacature De Jonge werd tot nieuw lid van de provinciale commis sie gekozen, de heer D. Waverijn uit Terneuzen, die ook het penningmees terschap van de heer De Jonge over neemt. Een tweede vacature in de provinciale commissie werd vervuld door de benoeming van de heer M. D. de Jonge te Sluiskil. Brandje in Arnemuiden was snel geblust Door nog onopgehelderde oorzaak ontstond vorige week brand in het pand nummer 57 aan het Oud Arne- muidsvoetpad te Middelburg, be woond door de familie W. Vader. Omstreeks het nachtelijke uur be speurde de vrouw des huizes rook lucht. Zij waarschuwde haar echt genoot, die ontdekte dat het pla fond in de woonkamer brandde. De heer Vader sloot onmiddellijk alle deuren af, waardoor hij gevaar voor uitbreiding tegenging. Hierna waarschuwde hij de brand weer, die snel ter plaatse was. De Fordspuit werd ingeschakeld en met weinig water wist men het vuur meester te worden. De waterschade in het pand werd tot ccn minimum beperkt. Examen Aan de rijks vroedvrouwenschool te Rotterdam slaagde voor het examen verloskundige mej. C. S. M. Nagel- kerke uit Lewedorp. VANDAAG. Middelburg Electro: „Don 't knock the rock", (14 Jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Gevechtsklaar", (14 J.), 20 uur; Vergenoeging: voordracht Coos van Hoboken, 20 uur; Prov. Bi bliotheek: expositie moderne kunste naars, 10—12 30 en 13.30—16 uur. Vlissingen Alhambrar „De man, die te veel wist", (14 Jr), 19 en 21 uur; Luxor: „El Alametn (14 Jr.), 20 uur. Goes Grand: „Liefde, die duur be taald wordt", (18 Jr.). 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2