slaap Amager: onbekend stukje Holland waar Deens gespróken wordt DE VIJF RIETVINKEN geen verfvraag RIPOLIN RODENT MARECHAUSSEEVERENIGING THANS IN HET GOUD RAT en MUIS Huidgenezing I Waar zijn onze schepen? gezotut STERKER RAN GELD S N E L P O N lijmtbreukenenbreektsnelheidsrecords velpon ZATERDAG 13 APRIL 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GROENT ENTU IN.... Jansens en Pietersens onder de rook van Kopenhagen Dat Kopenhagen, „het Parijs van het noorden", op het eiland Seeland lipt, weet U natuurlijk. Het is één van de ruim 500 eilanden, waarvan er slechts 108 z.yn bewoond, die tezamen het koninkrijk Denemarken vormen. Maar dat een deel van de Deense hoofdstad zich uitstrekt over het kleine Amager, is U vast niet bekend. Kastrup, de Deense nationale luchthaven, vindt U op Amager. De IJsland- en Groenlandvaart zijn er geconcentreerd. Amager is ook de groentetuin van Kopenhagen enhet woonoord van de Jansens, Pietersens en andere Denen van Nederlandse afkomst. Wie een tocht over Amager maakt, waant zich soms in Nederland! Amager met zijn 50.000 bewoners, is het land der tegenstellingen, waar men oud en nieuw, het platteland en de voorposten van de grote stad, ver mengd aantreft. Heuvels en hoogten zijn aan dit land ontzegd: het land Is vlak als een presenteerblad. Het biedt een schilderachtig, weelderig pano rama. Gezien vanuit een vliegtuig, kan men zich voorstellen, dat Amager het bonte palet van een schilder is, waarvan Kopenhagens voorstad Sundby dan het duimgat met de grys en bruin bemorste duin vormt en de vele hof steden, boomgaarden, hyacinten-, tulpen-, graan- en koolvelden de op het palet gesmeerde glinsterende verfkluiten zyn. Het typische van Je Nederlandse volksaard, de rjjke vaderlandse tradi ties en andere zeden en gewoonten, zijn door de eeuwen heen op Amager behouden gebleven. In alle volksuitinr gen kan men evenwel een eigen ont wikkeling herkennen. Zo ontwiei Vlak langs de kust varen kleine, logge vissersboten. Ze dragen meis jesnamen: Leise, Grith, Trein We lezen de namen v>tt de hofsteden: Wijbrandts Minde (Minde gedach tenis), Hollands Minde, Hollaender- gaardensteeds opnieuw wordt de eenzame toerist op Amager herinnerd aan de 184 Waterlandse boeren, die zich ïn 1521 op Amager vestigden en die met hun nakomelingen een Ne derlands stempel drukten op dit Deense eiland. Koning Christiaan II („de Wrede") haalde de 184 boeren en hun familieleden naar het vrucht bare eiland. Ze kwamen allemaal uit de buurt van Edam en Monnikendam en de bedoeling was, dat zy het hof van groente, boter en kaas zouden voorzien. De koning was helemaal niet te spreken over de Deense landbouw methoden; de opbrengst was onvol doende en de kwaliteit liet ook te wensen over. Nee, dan die Nederlan dersDe koning kende hun metho den, hun produkten en wist dat ze met een stuk grond wonderen konden doen. Hoe hij aan die wetenschap kwam? Dat hadden twee Hollandse vrouwen hem verteld: Sigbrit Wil- lemsz en haar dochter Duifje (Dyve- ke). De koning, die met Isabella van Oostenrijk was getrouwd, had Duifje in de bergen in Noorwegen leren ken nen, waar haar moeder, de weduwe van een Hollandse reder, een herberg beheerde, vermaard door het Hol landse bier en de Hollandse wafels, die men er kon krijgen. Duifje, vol gens de legende door Christiaan min of meer geschaakt, werd diens min nares en Betoonde hem een tedej>» en nederige aanhankelijkheid. Veel behouden Zij, maar nog meer haar potige moeder, oefende een grote invloed uit op de leiding der staatszaken. Haar beider eenvoudige afkomst en „volkse" levensbeschouwing leidden er toe, dat de koning zich aan de macht van de adel onttrok en een strijd op leven en dood met deze aanging. Christiaan deed niets zonder de toestemming van de twee Hollandse vrouwen en zo is het dus ook begrijpelijk hoe het mogelijk was, dat zich in 1521 plotseling 184 Waterlandse boeren op Amager vestigden. Veel sym pathie van de kant der Denen be stond er natuurlijk niet. Ze be schouwden de Nederlanders als in dringers en felle ruzies waren daarvan dan ook het gevolg. Het resultaat was, dat Christiaan ten slotte het noordelijke deel van Amager aan de Denen toewees, terwijl de Hollanders het zuidelijke deel zouden bewonen. Hollaender- bye, de stad der Nederlanders, be stond uit twee centra: Store Mag- leby, waar de boeren op de rijke hofsteden zaten, en Dragör, waar de vissers zich vestigden. In de loop der jaren verivlerven de Hollanders zich een uitstekende naam door hun produkten van hoge kwali teit. Zij verbouwden alles wat in de keukens van arm en rijk nodig was. Amager werd en dat is het door de eeuwen heen gebleven de „groen tetuin van Kopenhagen", in een zelf de omvang en betekeis als het West- land voor Den Haag en Rotterdam. ierpei ,r Ne de Waterlandse vrouwen, naar derlandse gewoonte, een klederdracht waarin vele invloeden merkbaar zyn. Vermoedelijk is de eigen sty! in de klederdracht ontstaan, doordat de vrouwen de kostuums van opvaren den van vele buitenlandse schepen als voorbeeld namen. De Amagerdracht is nog steeds niet verdwenen. Op hoogtijdagen kan men de mannen nog met een korenblauwe hoed van pluizig kameelhaar en een wjjde Volendammer broek zien, ter wijl de vrouwen een spitse Jacoba van Beierenhoed dragen. Maar ook op Amager sterft de klederdracht uit. Het is te duur! Maar de Nederlandse volksfeesten, zoals de vastenavond viering, St.-Maarten, de maskerade e.d. heeft men in ere gehouden. En op 5 december rijdt St. Nicolaas verge zeld van één of meer zwarte onderda nen ook op Amager rond op zyn wit te schimmel. Overal zyn de Neder landse invloeden nog merkbaar. Maak maar eens een wandeling over het kerkhof in Store MagLeby; op de graf stenen staan de namen gebeiteld van Jan Jansen, Willum Dirksen: Crillis Teunissen: Anna Backer; Johanna Kempen; Jacob Willemsen enja de Pietersens natuurlijk ook. En bo ven de deur van de witgepleisterde kerk op de begraafplaats lezen wij: „Anno 1731 is dese Kerck om gebou- wet up unse egen bekosting. Dit selve janr als den 6 juny is kö- ning Christian de 6 gekroont." Op school heten de kinderen nog Theis (Thijs), Grith) (Griet), Trein (Trijn), Crilles (Krelis), Aght (Aagt), Rejr (Reier), Gerrit, Cornelis, Dirk en Wi- brandt (Wijbrand) en elk iaar wor den nog de traditionele volksfeesten gehouden in Kongelunden ('s konings bosschage) ten westen van Store Mag leby. Met begeleiding van hoornmu- ziek worden dan Nederlandse volks dansen uitgevoerd, de mannen gaan ringrijden, de kinderen tonlopen, eier- dansen en ook touwtjespringen. Er is in Store Magleby zelfs een heel mu seum ingericht ter herinnering aan de 184 Waterlandse boeren, die hier gingen pionieren. Er is in het mu seum (250 jaar oud!) van alles te zien; mooie geborduurde slabbetjes, talrijke kostuums, interieurs van boerderijen, boeken, schilderijen, mun ten en nog veel meer. Het is een uniek museum. De museumbewaarder hij heet Petersen en is trots op zyn Nederlandse afkomst! mag af en toe Nederlanders in zijn museum be- EENS DROOMDE BRIGADIER, GEVOLG Luisterrijke viering op 5 en 6 juni in Den Haag (Van een onzer redacteuren) Dromen mogen bedrog zyn, een feit is dat vijftig jaar geleden een jong brigadier-titulair der Marechaussee- brigade Eindhoven, Cornelis Croes, een circulaire deed verschijnen in de kazernes der Marechaussee waarin hij verklaarde een droom te hebben gehad, waaruit hy werd gewekt door de aflopende wekker bij zijn bed en die afgebroken droom had hem ge ïnspireerd tot het oprichten van een vereniging van leden, behorende tot het Wapen der Koninklijke Mare chaussee. Zo staat het in een artikel „Stem men uit het verleden" dat opgenomen werd in het in 1932 verschenen jubi leumnummer van „Koninklyke Mare chaussee", toen de vereniging dus haar zilveren feest vierde. Die oprich ting zal op 15 april een halve eeuw geleden zyn en nu komt er een „droom" achterna: een luisterrijke viering op 5 en 6 juni in Den Haag. SCHRIK DER BOOSDOENERS Op die gouden viering straks in de Dierentuin van de residentie zal een „wereld" van herinneringen aan de geestesogen van ministers, staatsse cretarissen, hoge officieren en aan die van oud-leden en leden van de jubile rende vereniging voorbij trekken. Want er is veel gebeurd na de tijd, toen een beroepsmarechaussee te voet nog een bezoldiging van 105 cent per dag „genoot", toen net krijgshaf tige meer in de snor zat dan in wa pens en bevoegdheden en er meer moed voor nodig was om een militai re belangenvereniging te stichten dan een partijtje te knokken met aarts smokkelaars. Als we het nu over vijftig jaar ge leden hebben, denken we aan stoe re mannen in het blauw op statig stappende paarden, aan glanzende knopen en tinkelende nestels en aan in de zon blikkerende lange hu zarensabels. De veldwachter mocht hier en daar een ontzagwekkende persoonlijkheid zijn, wanneer bij oploopjes of stakingen de tijding kwam: „De marechaussees ko men!" sloeg boosdoeners de schrik in de benen. Die tijd is voorbij. De Marechaussee, een roemrijk wapen uit de vorige eeuw, verschijnt niet meer in het blauw dan alleen bij bijzondere gele genheden en het Wapen werd nog meer een keurcorps, met behalve een politiële ook een militaire taak, die niet alleen eervol, maar ook bij zonder verantwoordelijk is. Daarom zijn de leden van het wa pen Cornelis Croes en diens kameraad uitgeroeid met groeten. Op 7 september 1922 teken den koningin Wilhelmina cn prins Hendrik ln het gastenboek en op 7 april 1946 zetten prinses Juliana, prins Bernhard, prins Frederik en prins Knud hun handtekeningen. Maar voor de overige Nederlandse toeristen die Denemarken ieder jaar bezoeken, is Amager onbekend. Zij Êaan naar Kopenhagen en menen dan Denemarken te hebben gezien. Ze ver gissen zich. Weliswaar hebben ze dan wel de meeste Denen gezien in Kopenha gen woont meer dan een kwart van de Deense bevolking! maar de schoonheid van Jutland hebben zjj nog niet ontdekt, het verrassende landschap van Zuid-Fiinen hebben ze niet leren waarderen endat klei ne stukje Nederland in Denemarken hebben ze zelfs niet gezien. Amager is de moeite van een bezoek waard. Niet om I" tfldens uw vakantie aan Nederland te helpen herinneren, maar om een vergeten bladzijde uit de Nederlandse geschiedenis op te slaan. Veel is Nederlands gebleven, zelfs de bolle boerengezichten. Alleen spreken ze Deens. En dat klinkt wel een beetje raar Advertentie Huidzuiverheid - Huidgezondheid I ijuVI.I* Houdt de winter uit handen en voeten. en medeoprichter Gerrit Berends he den ten dage buitengewoon dank baar, want voor de marechaussee die veel aan zyn hoofd heeft, is de „ver eniging van leden behorende tot het Wapen der Koninklyke Marechaussee, beneden de rang van officier", van grote betekenis geworden. De pioniers Berends en Croes zouden meer dan verbaasd zijn wanneer zij nu nog eens kennis konden nemen van het resultaat, dat hun initiatief heeft gehad: een vereniging met meer dan 2400 leden (allen beroeps) en met een naam, die in de kringen van Oor log en Justitie met respect genoemd wordt. De gouden viering zal, zoals gezegd op 5 en 6 juni te Den Haag gehouden worden in de grote zaal van de Die rentuin. Op de 5e wordt een jubileum congres gehouden, een herdenkings- Elechtigheid, een receptie en een ga- ifeestavond, waaraan niet alleen le den van de vereniging die zelfs af delingen heeft in Parys en Paramari bo zullen deelnemen, maar ook tal van hooggeplaatste gasten, zoals mi nisters, generaals en anderen. Echtgenoten van de leden hebben voor de nu gouden Marechausseever eniging een nieuw vaandel aange schaft het eerste ging tijdens de Eerste Wereldoorlog verloren en dat zal een van de mooiste geschen ken zyn die in de Dierentuin zullen worden aangeboden. Pardon, is dit vlot niet gereserveerd voor eerste klasse passagiers Annenkerk 9 Bremen. Andijk 10 400 m, w.z.w. Horta. Amyntas 11 Sevilla te A'dam. Aludra 10 800 m. z.o. Kaap Race. AUoth 11 Rotterdam, Aflcor 9 dw. Fem. Noronha. Amerskerk 12 Antwerpen. Aagtekerk 8 Manilla n. Rotterdam. Aalsdijk 10 Singapore. Aardijk 10 New York n Kaapstad. Alblreo 10 270 m. o. Mogadiscio Alnati 11 Rottendam n. B, Aires. Alphacca 11 Santos n. Montevideo. Ameland 9 800 m. z.o.t.z. Monrovia. Ampenan 10 150 m. z. Chagos Arch. ArendsdUk 10 330 m. n. Azoren. Arendskerk 10 A'dam n. Hamburg. Arkeldtjk 10 500 m. z.o. St.-He!ena. Atje Ray S. 12 Rotterdam verw. Axeldljk 11 Mobile n. Tampa. Banka 12 Bal-ikpapan. Banda 10 430 m, w.z.w. WalvLsbaai. Blitar 9 Penang. Bloemfontein 11 Las Palmas. Benlnkust 11 Antwerpen. Breda 11 Willemstad. Caltex „Pemls" 9 310 w. z.w. Flores. Oalamares 9 400 m. z.z.w. Kaap Hatteras. Charis 9 1680 m. z.w, Fayal. Colette 9 Cassablanca. Cistula 10 Liverpool. Con go kust 10 Takoradl. Cottica 10 100 m. n.o. Barbados. Delft 12 Puerto Cabello. Daler dijk 10 Londen n. Antwerpen. Drente 10 675 m. z.z.w. Kaap Fimsterre. Eemland 12 Recife. Esso Nederland 12 Baytown. Gaasterland 11 Porto Alegre. Advertentie) 4. „Zo Teupeltnk", zei mijnheer Rietvink met veel zelfbeheersing, „wat kan ik voor je doen?" De politie agent maakte een korte, gebiedende beweging met zijn hand en zei op bijna snauwende toon: „Dame, laat U deze meheer eens effe zien wat U zo net uit uw kinderwagen hebt opgevist!" Er trad een dikke Juf frouw naderbij, die rood van opwinding zag. Zij had een bloempot in de hand, waar uit een zwa3rgeknakte geranium bungelde. „Die hebbe ze zomaar ln mijn kin derwagen gesmeten", zei ze klagerig, „en ik zeg maar, dat n een schande Is. Als onze Chrlssie d'r in had ge legen, had 't schaap wel dood kunne weze" Mijnheer Rietvink liet ongemerkt een zucht van verlichting ont snappen. Hij durfde te vragen, waar die bloempot van daan was gekomen. Toen wezen de juffrouw en de agent Teupelink bijna gelijktijdig naar boven, in de richting van het zolderraam. „Daér vandaan'" riep de juffrouw, ,,en tk blijf 't een schande vinden". Ga roet p. li Key West n. New York. Gjadila 11 300 m. o. Singapore. Groote Beer 10 Temeritte n. Kaapstad. Guineekust 10 Freetown n. Amsterdam. Heelsum 12 Houston. Hera 11 San Juan. HersIHa 11 New York. Haulerwljk 13 Amsterdam verw. Heemskerk 10 Hongkong. Hestla 11 Cludad Trujil'o. Hulst 10 Lissabon. Hoogkerk 12 New Castle (N.S.W.) Houtman 9 Belawan n. Djakarta. Ivoorkust 12 Antwerpen. Japara KRL 11 Rotterdim n. Priok. J. v. Oidcnbameveld 10 dw. Coooa ell. Kabyka 11 Curasao. Kaltnga 10 dw. v. Azoren. Kalydon 12 Bodo n. Rotterdam. K<ara 11 Curasao n. New Orleans. Kateiysla 10 New Orleans n. R'dam. Kenitra 11 Algiers. Kellla 11 Beaumont n. Napels. Kermla 12 Mena al Almadi. Kleldrecht 10 Hamburg. Kosicia 10 680 m. z.w. Azoren. Koren/ia 10 330 m. w.z.w, Bombay. Korovlna 13 Singapore. Kot* Agoeng 9 Hamburg Kloosterdak 12 New York. Kota Baroe 10 975 m. z.z.o. Dakar Kryptos 10 Curacao. Langkoeas 12 Surabaja. Lekhaven 10 Dakar. Lekkerkerk 10 Bremen Leopoldskerk 10 Rotterdam n. Basra. Leuve4cerk 11 Antwerpen n. Rotterdam, Limburg 10 Djakarta. Llssekerk 10 370 m. o. Mombasa. Loenerkerk p. 10 Dakar. Louis Lantz 10 110 m. z w. Port Etlenne. Maasdam 11 New York n. Southampton. Maashaven 10 375 m. n.o. St.-Pauis Rock. Maaslloyd 12 Singapore. Macoma 11 Port Ohha n. Abadan. Merwede 11 Rotterdam n. Freetown. Mijdrecht 11 La Plata. Modjokerto 11 Bremen. Molenkerk 18 Bombay n. Karachi. Nieiiw-Amsterdam 12 Rotterdam Noordam 10 725 m. o. Kaap Race. Ootmarsum 11 New Orleans. Oranje 10 1600 m. n.n.o. Mauritius. Oranjefontein 10 Antwerpen. Parkhaven 12 Montevideo Phrontls 10 Djakarta n. Tjilatjap. Prins Alexander 11 R'dam n. Quebec. Pr. Casimir 12 Le Havre n Montreal. Pr. Fr. Willem 10 600 m. o.t.n. Kaap Race Pr. Willem IV 12 Quebec. Reyniersz. 6 Djakarta. Rotula 10 47 m. o. Porl Elisabeth. Rondo 10 225 m. n.o. Las Palmas. Samaclnda 9 ïooo m. o z.o. New York. Saroena 10 Piadju. Schie 10 Port au Prince Senegalkust p. 12 Las Palmas n. Dakar. Sibajak 10 300 m. n. Fayal. Sliedrecht 10 2500 m. o. Labos ell. Stad Arnhem 10 Rotterdam. Stad Breda 9 Emden. Stad Schiedam 11 Bona n. Rotterdam. Straat Torres 4 Singapore n. Brisbane. Straat Cook 9 Fremantle. Statendam 11 Havana n. New York. Straat Soenda 8 Kobe. Sumatra 11 Southampton n. Antwerpen. Sunetta 11 Bangkok. Tabian 10 i$oo m. z.z.o. Dakar. Ta ra 12 Buenos Aires. Tabinta 10 Belawan. Tegelberg 12 Port Elisabeth. Theobaidius 10 310 m. n.n.w. Puerto Rico. Theüdomus 10 370 m. w Barbados. Tomori 10 Belawan. Utrecht 9 Tandjong Manl. Van Riebeeck 11 Djakasta. Vasum 12 Las Palmas. Waterman 9 4O0 m. n.o St.-Helena. Willem Barendsz. 10 Kaapstad. Willem Ruys 9 160 m. t o. Durban. Willemstad 11 Amsterdam n. Dover. Wonorato 10 Calcutta n. Belawan. IJssel 11 Georgetown. Zeeland 12 Salala. Feuilleton 25 „Ik ben er bang voor", zei Marion beslist. „Waarombang?" „Omdat hij niks om haar geeft. Er is maar één meisje waar Allan belangstelling voor heeft en dat is Claudia. Bovendien", zei ze vastbe raden, „ik geloof dat Claudia net zo veel van hem houdt als hij van haar. Hoewel ze nog niet zo zeker van zichzelf is als hij." Heel rustig en overtuigend zei Helen: „Ik denk dat U het bij het verkeerde eind hebt, mevr. Russell. Claudia is beslist niet verliefd op AllanRaymond Winters is veel eerder haar keus." „Meneer Winters!" Schrik en on geloof stonden op Marions gezicht te lezen, „Maar „Hij heeft haar al ten huwelijk ge vraagd. Ze heeft zijn aanzoek nog wel niet aangenomen, maar dat zal ze straks beslist doen.... dat weet Ik." En om haar woorden kracht bij te zetten, ging ze verder: „Ik vrees, dat Claudia ook niet bepaald een goede boerin zou worden. Dat zou voor U even erg zijn, als voor hem, door Sonia lleane zelfs als ze heel veel van hem zou houden." „Maar Claudia is gek op de boer derij." „Zekermaar alleen voor een paar uren, of misschien dagen. Niet voor altijd. Ik geloof vast, dat boer innen worden geboren en niet ge maakt. Ik bewonder jullie heel erg, maar ik ben bang, dat mijn dochter zich nooit tot jullie hoogte zou kun nen opwerken." Marion wist niet, wat ze er aan had. Ze was van nature een schran dere en scherpzinnige vrouw en een uitstekend mensenkenner. Maar in dit geval zag ze geen kans de kron kels in de hersenen van Helen te verklaren. Ze begreep niet, dat er achter haar woorden een speciale Aavertenttt/ bedoeling zat en wat ze zei kon ze slechts voor waar aannemen. Ademloos zei ze: „Het is niet mijn zaak U tegen te spreken, maar „Zullen we afspreken, dat we beiden onze eigen kinderen het best kennen?" Helen lachte. „Susan vind ik bijvoorbeld een heel ander meisje dan U zult doen. Zo is het ook met Claudia. Zc is het trouwste meisje in de wereld en ze zal een uitsteken de vrouw zijn voor een man als Ray mond." „U spreekt, alsof hun huwelyk'n voldongen feit is." Helen lachte geheimzinnig. „Dat is het ook. Werkelijk. Naar mfln be scheiden mening past het een meis je niet. een man haar jawoord te ge ven als hij haar voor het eerst vraagtHelemaal niet, als er, zo als in dit geval, veel geld mee ge moeid is." Ze haastte zich, het ge sprek op iets anders te brengen. „Het was verschrikkelijk lief van U, al die drukte te maken voor Clau dia's verjaardag." Marion voelde zich erg ongeluk kig. Plotseling realiseerde ze zich, hoe erg ze er op had gerekend, dat Allan en Claudia met elkaar zouden trouwen: het was altijd zo vanzelf sprekend geweest, dat ze nooit aan een andere mogelijkheid had gedacht. Ze had met een gerust hart de dag afgewacht, waarop zij hun verloving beleend zouden maken. Eerlijk ge zegd, had ze gehoopt en verwaent, dat dat vanavond zou gebeuren. Maar nu was in één keer al haar hoop de bodem ingeslagen. Het kwam niet in haar op, Helen niet te geloven. Op haar beurt bedacht Helen, dat ze erg verstandig had gehandeld. Ze was niet in staat de dingen nu in (Advertentie) hun juiste proporties te zien, omdat haar eigen belangen te nauw met die van Claudia verbonden waren en ze vast geloofde, dat alles wat ze deed en nog zou doen om het huwe lyk van Raymond en Claudia te be spoedigen, haar plicht was. Zo'n hu welijk was immers het mooiste, dat haar dochter zich wensen kon. Het feil, dat dit ook voor haar zelf een ommekeer zou betekenen, speelde daarby geen rol, zo redeneerde ze en ze had zichzelf er al lang van overtuigd, dat het haar volste recht was, hier tussenbeide te komen. Op dat ogenblik naderde Raymond Winters. Marion voelde instinctief, dat onder zijn charmante uiterlijk hoog hartigheid en onoprechtheid schuil gingen en dat hij dit hele feest maar iets minderwaardigs vond. Dat deed hij dan ook en hij had reeds besloten. Claudia als ze eens zijn vrouw zou zijn te verbieden, nog met deze mensen om te gaan. „Uw dochter ontloopt me, geloof ik", zei hij luchtig. Het deed Marion plezier, dat ze kon zeggen, dat Claüdia een paar minuten geleden met Allan naar bui ten was gegaan. Helen fronste haar wenkbrauwen. Het was duidelijk: Marion Russell probeerde Claudia als schoondochter J te krijgen. „Ze komen juist weer binnen", zei Helen vlug. „En ik geloof, dat we zo langzamerhand moeten opstap pen, mevr. Russell." Hoe eerder ze Claudia uit deze romantische om geving en van Allan weg kon ha len zo redeneerde ze des te beter. „Maar", protesteerde Marion, het feestje is nog niet half voorbij." „Myn hoofd bonst, alsof het zal barsten", hield Helen volZou U de familie bij elkaar willen halen meneer Winters? Charles zal wel ergens in de buurt zijn en stuurt U dan direct Claudia hier heen." »\\>rai vrvolgd) (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9