Chauffeur reed zonder noodzaak links op de weg en ramde auto Zeeuwse Almanak N.V.vhGEBR. POLAK VLISSINGEN E.T.I.-RAPPORT VERLEGGING VEERHAVEN IN BRESKENS VAN tot tS.ijpe TELEVISIE VLISSINGSE JEUGD KRIJGT „VRIJE SPEELPLAATSEN" A'.'JLl-fUL' Agenda PR0VIN01ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 13 APRID 1B67 RECHTBANK MIDDELBURG Autobestuurder passeerde lange rij auto's aan rechterkant De chauffeur J. K. uit Oostburg moest zich vrijdagmorgen voor de recht bank te Middelburg verantwoorden, omdat htj op 6 maart j.l. op de rijksweg OostburgAardenburg ecu botsing veroorzaakt had, waarbij een dame le vensgevaarlijk gewond werd. K. had grond vervoerd en na afloop van de werkzaamheden wachtte hy in een café In Aardenburg op iemand. Iiy dronk een paar glaasjes bier (een stuk of vier, meende K. ter zitting) en toen zijn college gearriveerd was, besloten zij naar huls te rijden. Even buiten Aar denburg reed K., hoe wist hy zelf niet, op het linkerweggedeelte en kwam daardoor In botsing met een personenauto, bestuurd door G. Het dak van de personenauto werd er finaal afgerukt, terwyi de echtgenote van G. zwaar gewond werd. Daarby kwam nog, dat K. na de botsing is doorgereden. Tegen de politie, had hij verklaard, dat hd niets van de botsing gemerkt luid (nh reed Sn een zware GMC). Uit het onderzoek was de officier van ju stitie, mr. J. L. Andreae, echter ge bleken, dat zich op de vrachtauto de len van de personenwagen bevonden, Met nog een aantal andere punten kwam de officier tot de conclusie, dat K. schuldig geacht mocht worden aan het ongeluK. De politie had verder ge constateerd, dat K. onder invloed van drank chauffeerde. Wel nam de offi cier in overweging, dat K. naderhand goede notitie genomen heeft van het slachtoffer. De eis was een gevange nisstraf van acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. alsmede ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar. De raadsman van K., mr. W. K. H Dleleman, gaf toe, dat zijn cliënt te veel links gereden had. Ten aanzien van het drankgebruik verschilde de raadsman echter met de zienswijze van de officier. Mr. Dleleman wees er op. dat K. vol komen normaal reageerde. Tevens stipte pleiter nog aan,*dat K. zich na hot ongeluk om het slachtoffer bleef bekommeren. De raadsman vroeg daarom clementie. Oplichting De vertegenwoordiger J. A. B. uit Schiedam was tot de eerste helft van 1956 werkzaam bij de N.V.R.S. In de ze functie kwam hij bij verschillende provinciale maatschappijen om elek trische materialen aan te bieden. B. wilde echter zelfstandig worden, zo- HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. dat hij in het voorjaar van 1956 de N.V..P.Z.E.M. te Middelburg een of ferte deed voor schakelmatcriaal, dat gemaakt was door een Engelse firma, welk materiaal hij kon aanbieden te gen scherp concurrerende prijzen. B. kreeg een order van 4800, maar de materialen kwamen niet. Toen aangedrongen werd op spoedige leve ring, kreeg B. onder valse voorwend sels nogmaals een voorschot van 4000. Elektrische schakelaars ble ven echter uit. De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, wees er op, dat de maatschappij voor een belangrijk be drag was opgelicht. Ook in Dordrecht was tengevolge van oplichterijen te- fen K. eenzelfde dagvaardiging uitge recht. Overigens stipte mr. van der Dussen aan, dat de vertegenwoordi ger tenminste een „prooi" heeft uitge zocht, die zich verdedigen kon. Daar om vroeg de officier een gecombi neerde straf, zijnde een gevangenis straf van een jaar, waarvan acht maanden onvoorwaardelyk en vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, alsmede onder toezicntstel- ling van het genootschap voor reclas sering. De raadsman van B., mr. Adriaanse. betoogde nog, dat B. tot nu kon bo gen op een blanco strafregister, het geen toch wel voor hem pleit. Daar by drong pleiter eveneens aan' op een gecombineerde straf. Het was een uiterst gevaarlHke ma noeuvre, die de chauffeur R. V. V. C. met zUn bestelauto op 25 oktober van het vorige jaar had uitgehaald. Niet temin was ny In appél gegaan tegen het vonnis van de kantonrechter te Middelburg. Tijdens de zitting van 9 januari J.L van het kantongerecht was deze zaak uit de doeken gedaan door de Goese kolenhandelaar Th. J. R. Deze reed in zyn vrachtauto achter een file auto's op de Veerweg te YVolphaartsdyk, waar deze auto's zojuist van de veerboot gekomen wa ren. Vóór de getuige reed de bestelwa gen, daarvoor twee personenauto's en daar weer voor een vrachtauto. Stopte niet.... De gehele file hield links aan, omdat men op dit moment een tractor met aanhanger passeerde. Daar er verder geen verkeer uit de tegenovergestelde richting aankwam, bleef de file links aanhouden, omdat er 50 meter verder een met paarden bespannen wagen reed, die men eveneens moest passe ren. Even nadat de auto's het eerste voertuig gepasseerd waren, schoot de bestelauto naar opzij en Trasseerde en kele wagens van de file die dus links reden aan de rechterkant van dc weg. Wilde hij echter niet tegen de volgende rechts van de weg rijdende wagen (met de paarden er voor) bot sen, dan moest hij noodgedwongen weer in de file terechtkomen. Of hij moest stoppen. Het laatste deed hij echter niet. zo dat hij weer tussen twee auto's in de rij schoof. De kantonrechter en ook de president van de rechtbank waren er verbaasd over, dat alles zo goed was afgelopen. Ook gisteren was C. niet ter zitting verschenen. Wel getuige R.; die ter il lustratie hoe erg de wijze van rijden van verdachte was, opmerkte: „Als ik een geweer had gehad, zou ik gescho ten nebben". De officier, mr. Th. Le- bret, vroeg thans het dubbele van zijn reeds eerder uitgesproken eis. name lijk twee maal 40. In alle drie de zaken zal de recht bank uitspraak doen op vrydag 26 april a.s. (Slot v/an nag li huisjes zouden moeten komen, wor den geraamd op ruim 230.000. De opkomst van Breskens als bad plaats zou vergemakkelijkt kunnen worden indien men besloot tot op richting van een bad-exploitatiemaat- schappij, aldus het rapport. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat het aanleggen van goede verbin dingen een voorwaarde is voor het slagen van Breskens als badplaats. Industrievestiging Ook-de vestiging van nieuwe in dustrieën kan compensatie betekenen. In dat verband wordt genoemd met betrekking tot de visserij een koel huis annex ijsfabriek. Indien mogelijk zou een dergelijk bedrijf kunnen wor den gecombineerd met een visconser- imn ERGERLIJK. In Axel heeft zich dezer dagen een wel zeep ergerlijk geval van balda* dighcid voorgedaan. De nissenhut van de padvinders is het mikpunt geweest van de vernielzucht van een tiental jeugdige vandalen. De jongelieden drongen het verblijf binnen en zij hebben er vreselijk huisgehouden. Het meubilair werd in kachelhout ge slagen en toen men zover gevorderd was, werd ile zaak in brand gesto ken. Wat de verkenners na vele uren van moeizaam werken hadden opge bouwd. werd in enkele ogenblikken volkomen geruïneerd. Een gelukkige omstandigheid is, dat de rijkspolitie de daders op heterdaad kon betrap pen. Zij zullen hun straf niet ont gaan! TIENTJES De Middelburger, die onverwacht een kleine treinreis moest maken, propte haastig twee tientjes in tfn portefeuille en snelde naar het sta tion. jBp het loket gekomen bestelde hij haastig z'n kaartje en wierp ach teloos een bankbiljet ter tafel. De spoorwegman nam het behoed zaam tussen duim en wijsvinger, lvief het in het licht en sprak: „Dat is niet geldig meer. Het is een oud biljet". Waarop hy het plechtig te- rugschoof. Daar stond onze man. Zonder een .cent, met op het- perron een trein, die elk ogenblik kon vertrekken en met ergens in de verte een bindende af- spraak, die onder geen beding ge mist mocht worden. Ongelovig staar de hij de ambtenaar aan, betastte beteuterd het tientje en wendde zich verslagen af. Maar als de nood het hoogst is Achter hem stond een reddende engel, in de vorm van... een bank directeur. Deze beroepsfinancier sprak welwillend: „Geeft U mij uw tientjes meer, dan zal ik ze wel in- wisselen". Waarop hij twee goede tientjes maar, dan zal ik ze wel in- heb je tenslotte adn relaties, als ze nooit iets voor je doen". Dankbaar is de man toen trein- waarts gegaan, bereid tot vele goede daden DUIF. Op de Hulsterweg te Kuitaart ont stond een uitermate vreemdsoortige botsing. Veldprediker ds. van O., die daar met zijn auto reed, zag plotse ling een postduif voor zich opdoemen en een fractie van een seconde later boorde het dier zich door de voorruit. Deze werd totaal versplinterd. De in het rondvliegende glasscherven ver wondden de predikant aan het ge laat. Desondanks zag deze er kans voor zijn wagen zonder ongelukken tot stilstand te brengen. KOE. In Ossenisse werd een rund „ter slachtbank" geleid door een sla ger. De koe, die het onheil mis schien wel voelde aankomen, zag op een gegeven ogenblik zijn kans schoon. Het dier ontsnapte en liet de slager met een verbouwereerd gezicht aan de kant van de weg staan. De koe prefereerde blijk baar de wei boven de slachtbank en zocht zijn domein weer op. Al les werd in het werk gesteld om de koe te vangen, maar het was ziin belagers steeds te vlug af. De rijkspolitie maakte tenslotte met een pistoolschot een einde aan 's runds leven. Arm dier GOED zo: Gisteren maakten wij melding van het feit. dat een aantal ondernemende visserskinderen in Yerseke zich had den ingespannen om gelden te ver- krygon ten bate van de „Gocd-Zo"- actie. Maar liefst 479 bedroeg de buit. Maar laat het nu in Veere gebeurd zijn! De eer gaat dus niet naar Yer seke, maar naar de Walcherse vis- sei'Bhaven. venfabriek of een visfileerinrichting. Ook het aantrekken van andere in dustrieën mag niet worden verwaar loosd. Het gedeelte van het havenbek ken, ten oosten van de tegenwoordige fuik. zou kunnen worden opgehoogd en van kademuren worden voorzien. Daardoor zou een uitstekende moge lijkheid tot vestiging van kleine in dustrieën worden geschapen. Er wordt voorts nog op gewezen, dat de ligging van Breskens ten opzichte van het directe achterland vele mo gelijkheden biedt. Havenaccommodatie De jachthaven van Breskens, die niet is berekend op het opnemen van een groot aantal jachten, zou verbe terd en uitgebreid kunnen worden, in de eerste plaats door verlenging van de bestaande steiger. Gesuggereerd wordt verder om de jachthaven te verplaatsen naar het gedeelte van de haven, gelegen ten oosten van de te genwoordige fiiïk. Ook na het ver trek van de veerdienst is dit gebied gemakkelijk per auto te bereiken, terwyl het niet ver van de horeca-be- drijvén langs de haven verwijderd ligt. Tenslotte behoort by elke jachthaven van betekenis een gelegenheid om schepen des winters op te bergen. De bouw van een behoorlijke loods met hellinginrichting zal de attractie van de jachthaven slechts verhogen, zo concludeert het E.T.I. Uiteraard zou de uitvoering van dergelyke plannen belangryke in vesteringen vergen. Vast staat, dat de steun van de overheid niet zal kunnen worden ontbeerd. Zo zouden bepaalde projecten in D.A.C.W.-ver- band kunnen worden uitgevoerd. Door het opvangen van de directe inko- mensschade zal het gevaar voor in- eenschrompeling van het economische leven in Breskens kunnen worden af gewend, aldus besluit het rapport. Vakkundige plaatsing. Snelle service bij storingen. Gratis demonstratie aan huis. „DE LICHTBRON" Lange Noordstraat 14 - Tel. 8378 MIDDELBURG Avontuur van Senegalees eindigde in Temeuzen. Verstekeling nergens gewild nu naar zijn vaderland terug. Een 23-jarige Afrikaner, F. Co lumbus Umejuru uit Dakar (Sene gal), die twee weken geleden met de Nederlandse kustvaarder Triton in Temeuzen arriveerde, zal naar zijn land worden teruggestuurd. Hij be vond zich reeds drie maanden aan boord van het schip, waar hij onlangs als verstekeling aan boord kwam om een reis naar Londen te kunnen-ma ken. Zoals dit meestal met dergelyke lie den het geval is, wilde geen enkel land hem opnemen. De kapitein van de Trigon zag zich zodoende genood zaakt de Senegalees aan boord te houden. Toen liet schip gedurende achttien dagen voor herstelwerk zaamheden in Groningen lag, werd Umejuru in het politiebureau onder gebracht, maar zodra de kustvaarder zee koos,- werd hij wéér aan boord ge bracht. De Terneuzense politie maakte echter een einde aan de omzwerving van de negerjongen, die gedoemd scheen de rest van zijn leven aan boord van schepen of binnen de mu ren van een politiebureau door te brengen. Er werd contact gezocht met de vreemdelingenpolitie in Am sterdam en deze zal proberen Ume juru. die inmiddels naar Amsterdam is overgebracht, weer in Senegal te krijgen. IHIIIIIIIIIIIIII lllllllllllllllllllltlllllllllllljill Ei in een ei, s Een eigenaardige gewaarvvor- ding had de neer Chr. v. d. §1 Schraaf le Kapelle deze week, H toen hij bij zijn ontbijt een ei s wilde eten. Het gewone kippe- ei bleek bij het openen nog een klein ei te bevatten, dat ook een normale schaal bevatte. M Wel een bijzonder iets dat men niet alle dagen tegenkomt. iitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil Zeehondenjacht in principe voor altijd gesloten. Maandag 15 april a.s. treedt een beschikking van de minister van land bouw, visserij en voedselvoorziening in werking, die ten doel heeft de zee hondenstand te beschermen en het stropen van deze in de Waddenzee en de Zeeuwse stromen levende dieren tegen te gaan. Was tot nu toe de jacht op zee honden gedurende een deel van het jaar voor iedereen geopend, voortaan zal zij in principe het gehele jaar ge sloten zijn. Alleen houders van een vergunning zullen haar nog mogen uitoefenen. Iedere geschoten zeehond zal in een register verantwoord moe ten.zijn en de huid zal moeten wor sen voorzien van een slechts eenmaal te gebruiken merk, dat fl,50 kost. De beschikking is opgenomen in de Staatscourant van vrijdag. Een soort gelijk systeem is al in toepassing voor de jacht op reeën. Benoemingen De gemeente Veere heeft de heer J. A. A. Mol benoemd om zitting te ne men in de commissie ter bevordering van de recreatie in het kader van het Drie-Eilandenplan. Omdat de stem men staakten werd na loting benoemd tot lid de heer L. J. A. Huijbrecht. Het college van B. en W. van Veere had reeds eerder als lid aangewezen burgemeester I. F. den Beer Poortu- gael en als plaatsvervangend lid wethouder D. Kasse. Mevrouw Veele 103 jaar oud. Leden van de Tafelronde in Steenbergen ontvangen Burgemeester mr. dr. L. de Gou van Steenbergen heeft de >?den van de tafelronde uit Antwerpen, Goes,' Breda, Bergen op Zoom en Schouwen- Duiveland in de raadszaal van het stadhuis ontvangen. „De internationa le facetten van het parlementaire werk" was de titel van de causerie, die de burgemeester voor het gezel schap hield. Hij gaf een geSchiedkun-, dig overzicht van Europa, vanaf de middeleeuwen toen Europa altham Seestelijk een eenheid vormde tot eden. Hy gaf Nederland de eer de eerste stoot gegeven te hebben voor de verwezenlijking van de Europese gedachte, een ontwikkeling die nil niet meer te stuiten is. Uit de talrijke facetten van de internationale samen- Wörking belichtte hij vooral de Inter- no organisatie van de Raad van Eu-- ropa. PLAN KOMT IN DE RAAD Op énkele punten komen rolschaatsbanen In vele grote steden is dc tijd al lang voorbij, dat de schooljeugd op straat genoeg ruimte kon vinden om te spelen. Vele open plekjes werden „opgeslokt" door de woningbouw en zo bleef de kinderen vaak niet meer over dan trottoirs. Verscheidene Zeeuwse steden hebben nog niet met dat probleem te kampen, maar er zijn toch ook in deze provincie enkele plaatsen, waar de speelruimten niet meer.dikgezaaid liggen. Vlissingen bijvoorbeeld! Daar zijn de laatste ja ren de nieuwe huizen als paddestoe len uit de grond geschoten en open plaatsen, waar de jeugd naar harte lust kon ravotten of achter een bal aandraven, bleven er niet veel over. Maar dat zal niet lang meer duren! Want de wethouders IVt- A. van Pope- ring en J. Post, die dit probleem on derzocht hebben, zullen mettertijd in de raad komen met een plan voor zo genaamde „vrije speelplaatsen". „In andere steden heb ik die vrije speelplaatsen wel eens gezien", ver telde de heer Post ons, „en Ik moet zeggen, dat de kinderen er zich naar hartelust kunnen vermaken". In die speelplaatsen komen wat speelwerk- tuigen, zoals wip- en klimapparaten en ook zandbakken. Verder wordt er vooral naar gestreefd rolschaatsba nen aan te leggen, want daar kunnen de kinderen zich vaak urenlang bezig houden. In deze vrije speelplaatsen kunnen de jongens en meisjes vrij in- en uitlopen en ook is er geen bewa king. „De politie houdt wel een oogje in het zeil", aldus wethouder Post. Het ligt In de bedoeling, dat in Vlissingen op vier punten derge lijke vrije speelplaatsen zullen ko men. Allereerst is er nog een braak liggend terrein aan de Ko renbloemlaan, vlak achter enkele flats aan do Singel. „Daar kan op een terrein van veertig bij twintig meter een rolschaatsbaan uitgezet worden", zei wethouder Van Po- pering. Ook aan de Hogéweg, tussen de Schuitvaartgracht en de Bonedijke- straat is voldoende ruimte voor een vrije speelplaats. Het ligt zelfs in de bedoeling op dit terrein twee aparte speelruimten te creëren. Voor de poort, die toegang geeft tot het Rave- steinplein, is een rolschaatsbaan ge dacht. Deze baan krijgt een lengte van 60 70 meter en een breedte van vijftien meter. Aan de andere kant van het plein komt dan een speel plaats met verschillende speelwerk- tuigen; hier is een ruimte van ne gentig bij vijftien meter. Compensatie Een terrein aan de Gasthuisstraat, waar het nieuwe repetitielokaal van de Vlissingse muziekkorpsen reeds staat en waar ook nog een houten gebouw voor gemeentewerken komt, biedt nog voldoende ruimte voor de jeugd. Het plan is zelfs een speel plaats, een speelweide en een rol schaatsbaan aan te leggen. Tenslotte is er dan nog een open (Advertentie) d v!y beste voor bezige handen P v.ig.r» handgelee den P Volgens «X m - recept AH o bereid cs Ss rydag was hel 103 jaar geleden, dat Axels oudste inwoonster, me vrouw JVeele, het levenslicht aan schouwde. Voor dit jeit werd grote belangstelling aan de dag gelegd en onder hen, die de jarige kwamen ge lukwensen, bevonden zich o.a. de burgemeester van Axel, de heer P. L. D. J. van Oeveren, die vergezeld werd van de heren J. L. J. Maris en P. J. van Bendegem, resp. gemeente secretaris en wethouder. De heer Van Oeveren bood mevrouw Veele een autorit door haar geboortestreek Zuid-Beveland aan. Dc tocht zal worden gemaakt, zodra liet wat milder weer is. Uit handen van een deputatie van de bond van ouden van dagen ontving de jarige een taart. De felicitaties van familie en bekenden waren véle. Proefrit van elektrische trein verliep naar wens. De geëlektrificeerde Zeeuwse spoor lijn, die volgende week woensdag of ficieel in gebruik wordt genomen, is getest en in orde bevonden. Een trein stel van dc Nederlandse Spoorwegen maakte vrijdag een proefrit en deze is goed verlopen. De trein, die om 9.45 uur uit Utrecht was vertrokken, arriveerde om 12.25 uur aan het sta tion Vlissingen. Daar vandaan werd tien minuten later de terugreis onder nomen. Er werd gereden met een snelheid van 100 kilometer per uur; dat is de normale baanvaksnelheid. J. E. C. Kuiler overleden. In Bergen op Zoom is op de leeftijd I van 73 jaar overleden de heer J. E C. Kuiler, in leven architect èn kunst- schilder. Als - kunstschilder heeft de heer Kuiler lange tijd in Koudekerke gewoond, waar hij, evenals in andere plaatsen op Walcheren, bekendheid genoot door zijn olieverfschilderijen van het Walcherse landschap. Voor de oorlog wa3 de heer Kuiler als architect verbonden aan het ar chitectenbureau Kuiler en Dreeuwis in Groningen. Gedurende de oorlogs tijd legde hij deze functie neer en vestigde zich in 't Karde als kunst schilder. Daar hij zich erg aangetrokr ken voelde tot Zeeland zijn voor ouders woonden namelijk in Veere kwam hij na de oorlcg naar Walche ren, alwaar hij zich vestigde in Kou. de kerke. Vooral in de Walcherse duinen en de bossen bij Domburg kon men de heer Kuiler dikwijls met zijn palet aantreffen. In deze omgeving maakte hij vele schilderijen, terwijl hij ook meermalen in Veere vertoefde. De begrafenis zal geschieden op maandag 15 april a.s. op de begraaf plaats te Veere. Vertrek uit Middel burg om twee uur. Landbouwschmir afgebrand in Kloosterzande. In de nacht van woensdag op don derdag hrak brand uit in de land bouwschmir van de heer ,J. Burm aan i Koningsdijk te Kloosterzande. De •andweer, die snel stukje grond tussen de Joost de Moorstraat en de Bonedijkestraat. Enkele zakenlieden hebben deze open ruimte ook al op het oog voor het parkeren van voertuigen en voor op slagplaats, maar de kans, dat hier een speelruiyite komt is toch ook groot. „Verder hebben we dan nog het plan", vertelde wethouder Post, „om een veldje, vlak bij het derde sport terrein ann de Irisïaan, te egaliseren en in te zaaien om daarmee de jeugd een terreintje te geven voor balspe len". „En dit zal dan een compensatie zijn voor het verlies van het veldje voor de Vlissingse h.b.s., waar met tertijd ook gebouwd zal worden, maar waar nu de jeugd iedere middag nog een balletje trapt", voegde de heer Post er nog aan toe. Momenteel heeft Vlissingen al en kele speelterreinen. Zo is er één aan de Bloemenlaan, één op Het Eiland en één in Havendorp. „Het zou ove rigens bijzonder toe te juichen zijn", vond de heer Van Popering, „als er meer Initiatieven kwamen van buurt verenigingen voor het oprichten van speeltuinen". Ondertussen is eri van de speeltuinvereniging, die de speel tuin aan de Bloemenweg instand houdt. al een verzoek ontvangen voor uitbreiding van de tuin. KUNST Harry van Öss trad in Vlissingen op. Z.V.U., Britannia. SLECHTS een kleine groep Z.V.U.- f;etrouwen heeft vrijdagavond ge- ui sterd naar Harry van Oss, die in de kleine zaal van „Britannia" volkslie deren voordroeg, zichzelf daarbij be geleidend op de luit. Een kleine groep Inderdaad, maar geestdriftig! Dat laatste was begrijpelijk want Harry van Oss is een begaafd man, die weet hoe hij zijn publiek moet boeien. Hy kent de kracht van het volkslied, die namelijk is gelegen in de eenvoud, in het recht-op-de-man-afgaande. En in deze eenvoud ligt tevens het geheim van Van Oss' kunst: hy leidt de aan dacht niet af door allerlei fraaie byza- ken zoals een al te opvallende bege leiding, door pralen met stemmidae- len of door pathetische gebaren. Niets van dit alles! Harry van Oss vertelt alsof htj met'iéder van zyn luiste raars alleen was, zojuist terugge keerd van verre zwerftochten door vreemde en bonte werelden. En het enige opmerkeiyke aan hem is z(jn roklcostuum; voor het overige is er slechts het lied, de vertelling Zijn programma bevatte gister avond Nederlandse, Franse, Engelse, Deense, Spaanse volksliederen en voorts enkele geestelijke zangen. Van deze laatste moeten hier met name worden vermeld het islamitische „Al- fatika" en het Jiddische „A DuÖele", beide extatische zangen, komend uit d magische oerbron van alle muziek. Tenslotte moet hier worden genoemd de neger-vertelling „Little Isaac", waarm Harry van Oss op uitnemende wijze toonde welk een veelzijdig voor drachtskunstenaar hij is. Doch ook hier was hij in feite slechts vertellej, sober en 'zonder enige pathetiek. Voortreffelijk! 's Middags was een jeugdconcert gegeven, waarin Van Oss eveneens een groot succes oogstte. de K. brandweer, die snel ter plaatse kon niet verhinderen, dat een groot de schuur een prooi der 1 deel v. vlammen werd. Voorts gingen personenauto, twee tractoren en lai van landbouwwerktuigen verloren. De brand is vermoedelijk ontstaan doort kortsluiting. iriiiiiiiiiiiiiii WAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN VANDAAG. Middelburg Electro: „Don 't knock the rock", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Gevechtsklaar", (14 jr.), 20 uur; Kunstmuseum: tentoon stelling Overijselse kunstenaars, 14— 17 en 19.30—21.30 u.; Prov Bibliotheek: expositie moderne kunstenaars, 10— 12.30 en 13.30—16 uur. Vlissingen Alhambra: „De man, die te veel wist", (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „El Alamein", (14 jr.), 10 en 21 uur. Goes Grand: „Liefde, die duur betaald wordt", (18 jaar), 19 en 21 uur; Res taurant De Opril: selectiewedstrijd cjeelameren C,J.B.T.i3., 13 uur; Schut tershof: bazaar harmonie „Euphonla", 14—17 en 19—24 uur; De Prins van Oranje: propaganda-feestavond V.A. R.A., 20 uur. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30 19 en 21.15 uur; Schouwburg- als van daag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag. Goes Grand: „2x2 2", (a.l.), 15 uur; idem, als vandaag, 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2