RANG RANG AMSTLEVEN levensverzekering HENK DE NOOIJER GAAT MET JEUGDPLOEG NAAR SPANJE STERK SPEL VAN D0NNER, BOUWMEESTER EN v. d. BERG en de geheime vlootmanoeuvre 'r^W' STERKER DAN GELD WOENSDAG 10 APRIL 1957 PROVINCIALE ZEETJWSE COURANT 11 Advertentie 2gC3 05®E CSSE *t)e vets/uzpeuna. van dvmsfe RANG is alleen RANG als er RANG op staat ma sm 3S2C3 M ALS ENIGE AMATEUR.. Deelnemen aan F IFA-toernooi Henk de Nooijer, de 18-jarigc links binnen van de Zeemvsse eerste klas- ser Vlissingen, gaat toch mee niet de Nederlandse jeugdploeg, die in Span je zal deelnemen aan 't FIFA-jeugd- toernooi. Dinsdagmiddag kreeg deze veelbelovende voetballer het bericht, dat hy alsnog was aangewezen voor de Nederlandse ploeg. En dat belang rijke nieuws kwam voor hem als een donderdslag aan heldere hemel. „Ik had liet helemaal niet meer ver wacht", vertelde hy, „want enkele dagen geleden wees de K.N.V.B. al zestien spelers aan voor de groep, die naar Spanje zou gaan en mijn naam was er niet bij. Toen hield ik er dus geen rekening meer mee, dat ik nog mee zou gaan". Deze verkiezing is voor Henk de Nooijer een bijzonder compliment en ook voor zijn trainer, de neer Bram de Smit, die de VC Vlissingen in de laatste jaren tot bijzondere prestaties heeft geïnspireerd en die in de jeugdi ge De Nooijer een van zijn talent volste leerlingen had. Pas in Spanje zal uit de zeventien spelers, die ge selecteerd zijn, een elftal worden ge kozen. „Maar", vertelde ons de heer De Smit, „ik ben er van overtuigd, dat Henk wel een wedstrijd zal mee spelen". De verkiezing van Henk de Nooyer wint nog aan glans als men weet, dat deze Vlissingse voetballer in feite de enige spe ler is, die van een amateurclub afkomstig is. Weliswaar is doel man Gjjsel, die ook meegaat lid Selectiewedstrijd voor het zaterdagmiddagelftal. Zaterdag in Arnemuiden. Ter voorbereiding van de op 11 mei a.s. te Kapelle te spelen voetbalwed strijd tussen de vertegenwoordigende zaterdagelftallen van de afdelingen Zeeland en Brabant zal op zaterdag 13 april a.s. om 15.30 uur op het veld van de voetbalvereniging „Arnemui den" een selectiewedstrijd worden gespeeld tussen twee zaterdagelftal len van de afdeling Zeeland. De op stelling dezer elftallen luidt als volgt: Elftal A: doel J. v. Bendegem (AZVV), achter: W. v. Belzen (Ar nemuiden, S. Meertens (Tern. Boys), midden: C. Walraven (Rillandia) G. Tramper (Krabbendijke) F. Diele- man (Spui), voor: C. Schaap (Rillan dia), A. Dommissie (Nieuwdorp), K. Poortvliet (Arnemuiden), H. Houte maker (Wemeldinge), C. de Kok (Nieuwdorp). Elftal B.: doel M. Traas (Nieuw dorp), achter C. Lobbezoo (Rillan dia), M. Nieuwdorp ('s-H. Hendriks kinderen), midden H. Poort (Rillan dia), G. de Engelsman (AZVV), M. C. Rijke (Arnemuiden), voor: L. v. d. Ketterij (Arnemuiden), P. Hamelink (Tern. Boys), A. Verweij (Colpl. Boys), I. Haverhoek (Mevo), P. Haak (AZVV). Reserves: W. de Kok (Nieuwdorp), J. C. Meesters (Rillan dia), N. v. Iwaarde (Krabbendijke), M. L. Westdorp (Rillandia), J. Fe- lius (Wemeldinge). L. J. G. Bloesemrit op zaterdag a.s. De L. J. G. Bloesemrit 1957 is thans definitief bepaald op zaterdag 13 april a s. De auto's en motoren zullen 's middags starten vanuit Rilland- Bath. terwijl de bromfietsen vanuit Kapelle vertrekken. De auto's en mot«. ren zullen een oriëntatierit van 60 km. moeten maken en de bromfietsen 21 km. HENK DE NOOIJER ....naar Spanje... van Maurits, maar deze keeper heeft al overschrijving aange vraagd naar Fortuna '54. Vrijdagmiddag a.s. vertrekt de Ne derlandse jeugdploeg al van Schiphol naar Spanje, waar het toernooi zon dag begint. Nederland moet op deze idag spelen tegen het Engelse team. Op dinsdag 16 april spelen de Neder landers tegen de Grieken en donder dag 18 april is Oostenrijk de tegen stander. Met deze drie tegenstanders is Nederland namelijk in één poule ingedeeld. De winnaar van deze poule gaat over naar de halve finale. Henk de Nooijer gaat met de vol gende jeugdspelers naar Spanje: Gij- sel (Maurits). Heyink (Eindhoven), Verplanken (PSV), Romein (SW), Jesse (Ajax). Terhorst (Enschedese Boys), De Jong (DWS), Braam (DWS), Alma (Leeuwarden), Velt- mann (Ajax), De Vries (Sparta) Bouwmeester (NAC), Ris (Heeren veen), Teunisse (Vitesse), Steur (Vo- lendam) en Molengraft (PSV). Het toernooi duurt tot maandag 22 april. Mixed-hockeytoernooi van Middelburg geslaagd. E.M.H.C. won eerste prijs; Middelubrg en Arnhem 2e. Het 46c Middelburgse mixed hoc- keytoernooi is wederom een groot succes geworden voor de bezoekers en de organiserende vereniging! De jeugdwedstrijd voor de jongste leden en een wedstrijd voor de ouders van die leden bracht veel vermaak. Om 3 uur begon het toernooi. Het Middelburgs B-elftal moest nog opge steld worden, daar Togo uit Den Haag in verband met de ingelaste wedstrijd voor het landelijk kam pioenschap verstek moest laten gaan. In poule A speelden Arnhem, H.D. M., Rapide en de Kon. Marine; in poule B waren dit £.M H,C. Tempo en Middelburg A en Middelburg A won de eerste dag alle wedstrijden en speelde tegen E.M.H.C., H.D.M. en Arnhem gelijk, E.M.H.C. behaalde één punt meer dan Middelburg en Arnhem. E.M.H.C. ging dus met de eerste prijs naar Eindhoven, terwijl Middelburg en Arnhem, de tweede plaats deelden. De thuisclub gaf de tweede prijs mee naar Arnhem. H.D.M ging met de derde prijs naar Den Haag. Met een toepasselijk woord reikte de voorzitter van Middelburg de drie bekers uit, waarna vertegenwoordi gers van de bezoekers dankten voor de goede organisatie en de prettige sfeer; enkele boden nog geschenken aan voor de organiserende vereniging Alle deelnemers beloofden het vol gende seizoen weer de reis naar Mid delburg te maken om dit hockeyfes- tijn met te missen. Zeeuwen weerden zich in veldloopkampioenschappen Aan de Nederlandse veldloopkam pioenschappen, die zondag j.l. te Vught werden gehouden, namen naast Hein Cujê ook nog twee andere E.M. M. atleten deel. B-klasser Hans Bostelaar, die In dezelfde groep van 50 lopers als Cujé startte, heeft zich in dit uitermate sterke gezelschap uitstekend geweerd. Hij eindigde namelijk op de zestiende plaats nog voor vele prominente A- klassers. zoals de PSV'er Henk Haus. Rini Mondeel, die zich onder, de veer tig Üeelneménde A-junio'ren bevond, heeft geen rol van betekenis om de eerste plaats gespeeld maar achter de sterkste junioren van Nederland, be zette hij toch een eervolle elfde plaats. Kampioen van Nederland werd hier H. de Vreede. (Trekvogels). Aan de z.g. „Brjcross" nam André Bostelaar van Zeeland Sport uit Vlis singen deel. Na een dapper gelopen race behaalde hij in de D-klas een dertiende plaats. Juniorenvoetbal. Groep A I (111). Serooskerke A I Meeuwen A I afg. Vlissingen A I Middelburg A I 22. Middelburg A II Walcheren A I 4—1. R.C.S. A I Zeeland Sport A I 01, Zee- land Sport kampioen). Groep A II (112). Goes A II Goes A I 22. Wolfaartsdljk A I Pa trijzen A I 100. Groep B I (113). Arnemuiden B I Vlissingen B I 03. Zeelandia B I Middelburg B I 60; Zeeland Sport B I Bevelanders B I 71. Walcheren BI R.C.S. B I 0—4. Groep B II (114). Domburg BI Zeeland Sport B II 120. Domburg kampioen. Middelburg B II Vlissin gen B H 1—4. R.C.S. BH— Oost- kapelle B I 1—2. Groep B IU (115). Vlissingen B IH Middelburg B IV 1—3. V.C.K. B I —R.C.S. B III 10—1, V.C.K. kam pioen. Groep B IV (116). Goes B I - Wolfaartsdijk B I 80. Kapelle B I Robur B I 2—2. Kloetinge BI Krulningen B I 23. Groep B IV (117). Goes B II Yerseke B I 0—0. Hansw, Boys B I Wemeldinge B I 21. Rillandia B I—Krabbendijke B I 2—2. Groep B VI (118). Patrijzen BI Lewed. Boys B I 03. Groep B VII (119). Aardenburg B I Groede B I 51. Breskens BI IJzendijke B I 2—2. Oostburg B H Oostburg B I 06. Groep B VTH (120). Brouwersha ven B I Mevo B I 7—0. Zierikzee B II Burgh B I 0—10. Zierikzee B I Renesse B I 33. Groep B IX (121). Zaamslag BI Corn. Boys B II 1—4. Tcmeuzen B I Axel "B I afg- Corn. Boys Bl- Terneuzen B H 41. Sluiskil BI A Z.V.V. B I 3—0. Groep B X (122). Graauw BI Hontemssc B I 17. Partij tussen Botwinnik en Smyslov afgebroken. De 15e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen Botwinnik en Smyslov is na de 40e zet van Smyslov (zwart) af gebroken. Botwinnik gaf zijn 41e zet onder couvert af. SCHAAKKAMPIOENSCHAP NEDERLAND Spanjaard is afgezakt (Van onze echaakredacteur) Van den Bergh. Donner en Bouw meester spelen wel het sterkst in dit toernooi. Gezien de stand der afge broken partijen zullen zjj na acht ron- - ~'ten. Hun afgezakt den ieder met één nul prijken. Hun spel is solide. Spanjaard is afgezakt door twee nederlagen tegen Baren- dregt (in een winststelling maakte hy een blunder) en Van den Bergh. Zijn spel is te wisselend om hem een kans te geven op de titel. Van den Bosch is teruggekomen. In de vierde ronde verloor hy door de gevaren op znn koningsvleugel te onderschatten. In de 5e ronde verloor hij van Bouw meester door onbeheerst spel. In de 6e ronde won deze ex-Zeeuw echter van Visser en in de 8e ronde van een andere oud-Zeeuw Barendregt. Van den Bosch, die er 'n romantische styl op na houdt speelt gemeenlijk zeer sterk, maar is ongetraind. Hi^ komt er nu wat in. Zyn partij uit de ie ron de tegen jeugdkampioen Roessel zal hij ook wel winnen. Barendregt staat met Spanjaard in de middelmoot, maar hij heeft toch niet al te sterk gespeeld Hij won van Visser en Span jaard. de laatste partij door een blun der van zijn tegenstander in een voor deze gewonnen stelling. Hij verloor van Van den Bosch door een zwak pionoffer en speelde een korte remise tegen Van Scheltinga. De derde oud- Zeeuw, Orbaan, staat aan de kop van de staart. Hij verloor van Cort- lever, Spanjaard (waarin een mat- aanval hem na prachtig spel verras te) en Bouwmeester speelde remise tegen Van den Bergh door eeuwig schaak en tegen Kramer na een kor te party. Orbaan is dus sterk ge zakt. Wy houden het op Van den Bergh (Advertentie) Een „meester9'\\)Vz advocaat WYNAND FOCKINK ADVOCAAT per fles f 4.75 66. Schout-biJ-Dag Jhr. Pa- tee de Mtjzon stond op de commandobrug van zijn „Zielerust XI" en tuurde m de verte, waar de strakke lijn van de horizon werd onderbroken door de grilli ge rotsvormen van een eiland: Lutjewieroog! De bevelvoerende opper- officier voelde zich ln zijn element. Hij had de Maat uit de cel laten halen en, samen met Kappie, had hij van de stuurman een ver ward, maar toch voldoende duidelijk beeld gekregen van wat zlclj rond de ver dwijning van de XY—1 had afgespeeld Daarop had de doortastende vlootvoogd t gehele convooi met volle kracht doen opstomen naar het eiland. Manschappen en materiaal werden ln aller ijl gereedgemaakt voor een 'aanval. De schepen waren nu on der de kust aangekomen. „Beman de boten!" beval de Schout-bij-Dag. „Laat de luchtlandingstroepen starten!" De anders zo rustieke omgeving van het eiland Lutjewieroog was nu vol krijgsrumoer. Zwermen vliegtuigen gierden laag over de golven in de richting van de kust; stormboten voeren met knet terende motoren de branding in. Aan de boeg van de voorste boot stond bootsman Satein, de karabijn over de schouder. Naast hem. iets voorzichtiger met het oog op mogelijke tegen acties van de bende, bevond zich de Maat. die ln de hoedanigheid van gids deze Invasie meemaakte en Donner. Van de eerste Is het pro gramma iets gemakkelijker. De afgebroken partij uit de vierde ronde van het toernooi om het per soonlijk schaakkampioenschap van Nederland tussen Donner en Van den Berg is geëindigd in een overwinning voor Donner. Spanjaard won de afge broken party uit de achtste ronde te gen Van Scheltinga. De uitgestelde partij Roessel—Ba rendregt uit de vijfde roode is afge broken. De afgebroken partij uit de zesde ronde tussen Van Scheltinga en Roes sel is door Van Scheltinga gewon nen. Graaf v. d. Bosch won voorts zjjn afgebroken partij uit dezelfde ronde tegen Visser. De stand is nu: 1 Donner. 6 punten plus 1 afgebroken party2 Van den Berg, 5M- pnt; 3 4 Bouwmeester en Spanjaard, 5 pnt: 5 Barendregt, 4 punten plus 1 afgebroken party6/7 Cortlever en Van Scheltinga. 4 pnt; 8f) Kramer en Orbaan. 3 pnt; 10 Roessel. 21a partijen; 11 mt. plus 3 afgebroken [traaf v. d. Bosch. 2% pnt. plus 1 afgebroken partij. 12 Vis ser. ifc pnt. Verwacht wordt, dat Roessel zjjn afgebroken partijen tegen Donner en Barendregt zal winnen. In de afge broken party tegen Graaf v. d. Bosch zyn de kansen voor Roessel daaren tegen ongunstig. Rapid JC SC Enschede een week uitgesteld De wedstrijd tussen Rapid JC en Sportclub Enschede, die op vandaag zou worden overgespeeld (de „nop- pen-kwestie), is een week uitgesteld. De reden is, dat Sportclub Enschede (vandaag) twee spelers, Oonk en Janssen, moet afstaan aan het Nederlands militair elftal, dat op die datum te Eindhoven tegen de Bel gische militaire ploeg speelt. KERKNIEUWS Prof. dr. S. F. H. J. Berkelbach v. a'. Sprenkel 75 jaar. Vandaag (woensdag) viert de Utrechtse emeritus-hoogleraar, prof. dr. F. S. H. J. Berkelbacn v. d. Spren kel. zijn 75ste verjaardag. Prof. Berkelbach werd 10 april 1882 te Nederhemert geboren Hij studeer de theologie te Utrecht en te Berlijn er. werd m 1907 kandidaat in Noord- Brabant. 30 november van dat jaar werd hij te Wijk aan Zee in het pre dikambt bevestigd. In 1915 vertrok hij naar Purmerend, welke stand plaats in 1919 met Haarlem verwis seld werd. In 1925 werd prof. Berkel bach predikant te Rotterdam en in 1933 te Amsterdam. In 1920 promo veerde hij te Utrecht cum laude op een dissertatie getiteld: „Vrees en re ligie". In 1935 benoemde de algemene synode der Ned. Herv. Kerk hem tot kerkelijk hoogleraar aan de rijksuni versiteit te Utrecht als opvolger van prof. dr. M v. Rhijn, om onderwijs te geven in de dogmatiek, de praktische godgeleo; dh"id en het Ned. herv. kerkrecht. Als zodanig Is hij werk zaam geweest tot zijn emeritaat, nu 5 jaar geleden. NED. HERV. KERK De heer C. Duvekot, wonende 's-Heer Hendrikskinderendijk, te Goes, heeft zich beroepbaar gesteld in de Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Veenendaal: L. Kie vit te Woerden. GEREF. KERKEN Benoemd tot geestelijk verzorger van de stichting Bloemendaal te Loosduinen: F. H. Vonk, te Ommen, die deze benoeming ook aannam. Feuilleton door Sonia Iteane 22 „Nee". Weer bekroop haar die zelfde angst. „Ik kan het niet... Nog niet, Allan. Ik moet zeker zijn van meze'f Er is zoveel, dat ik wil we ten. zoveel problemen en.. Goed dan", zei hij zacht. „Ik heb geduld. Maar je ogen vertellen me de waarheid..." Zonder dat ze het wilde, barstte Claudia plotseling uit: „Beloof me, Allan... Blijf van me houden Tot dat..." „Ik zal altijd van je houden, lief st» altijd", antwoordde hij hees. „Je ziet er betoverend uit, vanavond. Ik zou met je willen vluchten, vtr hi»r vandaan". „Als dat maar kon". Het was een zucht vol van hartstocht. „Als we maar met niets meer rekening hoef den te houden dan met onze eigen gevoelens..." Hij keek haar strak aan en wacht te, totdat zijn blik de hare ontmoet te. „Je gevoelens, die vormen de poëzie van het leven en je kunt er onmogelijk tegen vechten!" Weer raakten zijn lippen haar wang... vluchtig. Juist toen stopte de muziek en zei Marion, die hen met hoop in haar hart had gen: „Allan, help je vader je met het inschenken. Maar hou een ?en: help ie vader oogje op Claudia, want ze is te mooi om te verliezen". Raymond Winters verscheen schijn baar uit het niets. „Ik kon het on mogelijk met U eens zyn, mevrouw Russel". Hij glimlachte tegen Clau dia. „Mag ik je zolang bescherming aanbieden?" „Allans blik verstarde, maar Clau dia kon niet anders doen dan lachen en met hem wegwandelen, toen Allan verdween. „Laten we een ogenblikje naar buiten gaan", zei Raymond rustig. De grote schuur stond apart, iets hoger dan de rest van de boerderij, zodat zij, toen ze in de deuropening stonden, de omgeving als een mo- zaiek voor zich uitgespreid zagen. Het maanlicht viel daar op, als de stralenbundels van de toneellam pen op een stemmig toneel. Er was een intense stilte, die Claudia haar adem byna benam. „Ik wou dat ik een dichter was. Claudia", zei hij langzaam. „Slechts een dichter kan hier de woorden voor vinden". Hij keek haar aan en zijn blik werd heviger. Toen. plotseling, alsof de woorden hem uit de mond geperst werden, hijgde hij: „Ik ben krankzinnig verliefd op je. Claudia Lieveling, trouw met me... trouw met mij..." Een ogenblik keek ze vol ontzet ting naar hem op, maar voordat ze een woord uit kon brengen, sloeg hij zijn armen om haar heen. Zyn lippen vonden de hare. En op dat ogenblik voegde Allan zich bij hen. HOOFDSTUK IV. Claudia slaagde er in, zich uit Raymond Winters' opdringerige om helzing los te maken: ze snakte naar adem en was niet in staat een ant woord te vinden op de stormachtige, beschuldigende en verachtende blik in Allans ogen. Ze hoorde zijn stem flauw en onnatuurlijk alsof die uit een diepe put opklonk, toen hij zei: „Neem me niet kwalijk... Ik geloof, dat ik op een heel ongeschikt ogen blik kom". Met die woorden draaide hij zich om en haastte zich zo vlug hrj kon .aymond voelde zich eigenaardig vas helemaal niet van geweest", zijn gevoelens voor opgelucht, plan gewt Hij x Claudia al zo gauw te verraden, maar deze samenloop van omstan digheden kon zijn plannen slechts goed doen. Allan was jaloers en kop pig en wat hij zojuist had gezien zou voor zijn verhouding tot Claudia wel eens fataal kunnen zijn. Allan, berekende vlug, wist, dat hij lang niet tegen hem op kon. wat geld en positie betrof. Bovendien leek hij precies zo iemand, die de moed op zou geven, als hjj in zag, dat hij in vergelijking met zijn tegenstander niets had aan te bie den. Het leed geen twijfel: Alan en hfl waren beiden verliefd op Clau- (Advertentie) dia... En zy? Hij keek haar aan en zei met hese stem: „Ik wacht op een antwoord... Wil je -met me trou wen?" Claudia bedwong de neiging om weg te hollen en Allan op te zoe ken; in haar hart kon ze moeilijk een gevoel van boosheid en teleur stelling over zyn houding onderdruk ken. Hij had klaarblijkelijk een totaal verkeerde conclusie getrokken. Mis schien dacht hij, dat zij Raymond had aangemoedigd. Vreemd, hoeveel in enkele seconden kon gebeuren. Hoe veel, dat van beslissende betekenis kon zijn voor haar verdere leven. Ze had er een voorgevoel van. dat het allemaal nooit weer zou worden ais vóór dit ogenblik, en dat dit nog maar een schaduw was, die Ray mond Winters vooruitwierp. Zacht, maar vastbesloten zei ze: „U zou moeten weten, dat dit onmogelijk is". Onverzoenlijk en krachtig stond hy daar. haar doordringend aankijkend. „Niets is onmogelijk' „Ik geef niets om U". antwoordde ze kordaat. ,.Oh, dat weet ik heel goed". Hulpeloos spreidd' ze naar han den uit. „Waarom dan..." „M'n lieve, dwaze kindje", zei hij zacht. „Ik ben er geen ogenblik bang voor. dat dat lang zo zal bly- Je zult wel spoedig van mening anderen. Claudia. Hij scheen het effect van zijn woorden te be studeren, voor hij verder ging. „Ik heb nog nooit een vrouw gevraagd met me te trouwen en ik ben gewend te vechten voor wat ik wil hebben... (Advertentie) weerstand /O/ ■M En het te krijgen ook". Het was een uitdaging en zij ac cepteerde die. ..Mensen zijn niet zo kneedbaar als klei, meneer Winters". „Akkoord, maar jij bent nog vrij en ik houd van je. Bovendien, mijn ver zoek heeft het voordeel, ernstig be doeld te zyn. Ik mag wat te impul sief geweest zijn, maar dat is nu af gelopen. Ik zal wachten, niet gedul dig. maar..." Hij lachte. .Alsjeblieft", zei ze bijna wanho- stem?" vroeg hij cynisch. „Ben je pig. „Wat U vraagt is onmogelijk en..." „Hoor ik iets van angst in Ie misschien bang voor jezelf? „Neen". Claudia worstelde tegen alle problemen, die nu op haar aan stormden. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9