KAPPERS IN MOEILIJKHEDEN MET PRIJS EN SLUITINGSUUR Chefarine A WALCHEREN PRIJSWINNAARS VAN DE KAPELSE PAASVEILING MARKTBERICHTEN WOENSDAG 1U APRIL 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG Deed veehouder water in de melk? Voor do economische politierechter te Middelburg, mr, P, van Empel, stond dinsdagmorgen en -middag onder meer een aantal kappers terecht, die de winkelsluitingswet en de prysbeheersingswet overtreden hadden. Reeds ja ren leveren het ministerie en het bedrijfsleven in dit geval de kappers een langzamerhand vriendschappelijk geworden strijd om de verhoging van de pryzen. De herenkapper A. E. uit Sint-Phllipsland was In januari j.l. ge verbaliseerd, omdat hij eveneens te hoge prijzen berekend had na de afkon diging van de kappers-prijzenstop. Deze verdachte verklaarde, dat In 1954 de Nederlandse kappersbond voorgesteld had om de prijzen op te trekken tot 1.waarmee het ministerie schijnbaar akkoord gegaan was. Men hoorde tenminste van deze zijde geen tegenwerpingen. gen en aanvaard een betaling van 20 pet. van de koopprijs. De eis was 40 of 8 dagenmr. Van Empel veroor deelde tot 30 of 6 dagen. De winkelier L. van D. uit Oud-Vos- semeer had onder andere overhemden verkocht zonder daarvoor een ver gunning te bezitten. Wel had hij een vergunning voor werkhemden. Het Er waren echter kappers, die de sprong van 75 cent naar een gulden te hoog vonden. Zij verhoogden daarom hun prijzen in twee etappes: Van 75 tot 85 en van 85 tot 100 cent. Ook E. was op deze wijze te werk gegaan. Een controleur van de belastingdienst stipte aan, dat de kappers te werk ge gaan waren door middel van een soort kartel, waarbij zij aan het ministerie te kennen hadden gegeven, dat de prijzen verhoogd zouaen worden. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, ver klaarde echter, dat de kappers niet boven de prijzen mogen komen van november 1956, De officier eiste een geldboete van 25 of 5 dagen. De raadsman van E., mr. H. D. J. Wol- fensberger, betoogde, dat deze kapper thans de dupe was geworden van zfln tactische overwegingen om de prns in twee etappes te verhogen. Mr. var Empel zal over acht dagen schrifte lijk vonnis wijzen. Ook de herenkapper A. W. B. uit Zierikzee had na 1 november zijn prijs naar boven gebracht. Tot ziin verde diging verklaarde B., dat hii bij de klanten, die het niet zo best konden betalen, niet zo erg op de puntjes let te. Zo knipte hij bijvoorbeeld kinderen in plaats van voor 60 voor 50 cent en heren in plaats van 90 voor 85 cent. Hij legde echter een lijst over met een groot aantal handtekeningen van Klanten, die allen reeds voor de pry- zenstop 90 cent betaalden. Als getui ge werd gehoord een gemeenteambte naar, die tot 12 maart 85 cent betaal de en na deze datum 90 cent. Tussen 23 oktober en 1 november had hij dus alle prijzen naar boven gedaan, hoe wel dat voor de betreffende ambte naar sinds 12 maart gebeurd was. Mr. Schenkenberg van Mierop. acht te het tenlastegelegde bewezen en eiste een boete van 250, waarvan f 150 voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Mr. Van Empel sprak deze verdachte echter vrjj, om dat hij het tenlastegelegde niet wet tig bewezen achtte. Te laat geopend De herenkapper P. v. A. te Sint- Annaland had zijn winkel te laat voor de klanten open gehad. Er zijn vele klanten die in Rotterdam en op het land werken), die nooit voor zes uur de kapper kunnen bezoeken, verklaar de Van A. De politierechter riedt de kapper aan om er bij de gemeente raadsleden op aan te dringen om een verordening m het leven te roepen, die het knippen na zes uur inhoudt. Conform de eis werd Van A. veroor deeld tot 5 of 1 dag. De hotelhouder J. C. had een te ge ring alcoholgehalte in zijn jonge ge- never gehad, namelijk ongeveer 10 pet. minder dan normaal. De officier eiste een boete van 75 of 15 dagen; de politierechter vonniste met 60 of 12 dagen. De handelaar in aardappelen C. de W. uit Steenbergen had in 1956 in Sint-Maartensdijk aardappelen gekocht van een tussenpersoon. Conform de eis werd hij veroor deeld tot een bo^te van 25 of 5 dagen. L. uit Zierikzee had bij de belastin gen enkele onregelmatigheden ge pleegd. Van een zekere H. had hy be lastinggeld ontvangen en daarvan on geveer 280 achtergehouden en voorts had hij gelden gereserveerd uit een dwangbevelskwestie. Mr. Schen kenberg van Mierop achtte deze fei ten ernstig, hoewel de huiselijke om standigheden nog enigszins verzach tend werkten. De officier eiste een geheel voorwaardelyke straf van 3 maanden met een proeftyd van drie jaar. ondertoezichtstelling van de re- classerïngsvereniging van het Leger des Heils afdeling Zeeland en onder toezichtstelling van een psychiater. Nadat de raadsman van L.. R. Wie- ringa uit Utrecht e.- op gewezen had dat het gezin een belangrijke rol ge speeld had bij de karaktervorming van verdachte, vonniste mr. Van Em pel conform. De landbouwer-veehouder C. G. uit Zaamslag werd er van beschuldigd water in de melk te hebben gedaan. Daar verdachte aanstipte, dat de bus sen van de melkhandelaar in plaats van zijn emmers gecontroleerd waren, werd deze zaak voor nader onderzoek aangehouden. Afbetalingspercentage De smid B. J. H. te Goes had by af betalingsovereenkomsten niet bedon- Vier middelen die betrouwbaar zijn! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en ..doen wonderenI De vier geneesmiddelen van Chelarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wei xeer afdoende be wezen. Stuk voor stuk hebben zij mil- lioenen mensen baat gebracht. Tezamen in één tablei verenigd werken zij nóg beter en helpen vaak waar andere middelen falen. Chefarine „4" is een middel tegen pijnen en griep, dat Uw vertrouwen in derdaad waard is. jm legen pijnen en griep. Geschikl voor de gevoeligste m»»g, «anl die wordt beschermd door hel bestanddeel (helarox. ging thans om de vraag of de in voor- raai zgnde overhemden als bedrijfs kleding aangemerkt konden worden. Mr. Schenkenberg van Mierop meen de van wel en eiste daarom vry- spraak, welke eis door de politierech ter werd overgenomen. De landbouwer P. M. te Zoute- lande had zonder vergunning het aannemersbedrijf uitgeoefend. De verdachte beweerde, dat hH in be paalde gevallen vriendendiensten (Advertentie) dit msrk girandasrt U dl ftirksti matras tot op hidin namaakt. dankzij da gepatenteerd! binninverlng volgens het Amerikaanse systeem D.W.U.-SOUPLEX MATR ASSENFABRIEKEN, UTRECHT, AMSTERDAM, ROTTERDAM bewezen had en ln een ander geval in loondienst deze werkzaamheden verricht had. De officier achtte het bewtjs net wel geleverd en eiste 75 of 15 dagen. De politierechter daarentegen achtte het bewtfs net niet geleverd en sprak de landbou wer vrjj. De garagehouder A. J. van de B. had samen met zyn broer het bedrijf uitgeoefend in strijd met de vesti gingseisen van het g nad onder meer opgei repareerd en voor verkoop aangel den. terwiil hy voorts garantlewerk verricht had aan verkochte nog niet betaalde auto's. De els was 75 of 15 dagen, het vonnis 50 of 10 dagen. De rijwielhandelaar-smid B. M. te Middelburg had bromfietsen gerepa reerd zonder een vergunning er voor te hebben. Deze zaak werd aangehou den om de uitslag van een door M. volgde cursus af te wachten. t garagebedryf. Hfl gekochte auto's ge verkoop aangeoo- 1. ge- MIDDELBURG De heer Maas 45 jaar in dienst bij één firma. Vele gelukwensen. Een der lokaaltjes in liet grote pakhuis van liet graan- en kunst mesthandel S. van Enennaam aan de Kinderdijk te Middelburg was dins dag vroljjk versierd met guirlandes en bloemen en vlaggen. Zelfs buiten hing het rood wit en blauw vrolyk te wapperen. Daar was dan ook wel re den voor, want bij deze firma was er een jubilaris. Vijfenveertig jaar heeft de heer Jan Maas de heer Van Enennaam met inzet van al zijn bes te krachten gediend. Op zijn twintigste jaar trad Jan bij deze Middelburgse firma in dienst en in al die volgende jaren heeft hy het bedrijf helpen opbouwen. De heer Maas, die op Walcheren in de graan- en kunstmesthandel en allen die daar mee te maken hebben geen onbekende is, is verleden zondag 65 jaar gewor den en gaat thans van een welver diend pensioen genieten. De heer Maas is de hulde gebracht, die hem toekomt. Tijdens de receptie in de morgenuren en ook nog 's mid dags zijn zeer velen uit geheel Wal cheren de jubilaris komen gelukwen sen. Tijdens de receptie des morgens, werd hy op hartelijke wijze toege sproken door de heren S. en P. J. van Enennaam, die hun personeelslid hartelijk dankten voor alle goede zorgen, die hij in de loop van deze 45 'aar aan het bedryf besteed heeft, literaard waren er vele geschenken ■oor Jan, die tevens de gebruikelijke enveloppe met inhoud aangeboden kreeg. ..verder was er veel drukte", ver belde de heer Maas ons. Onder die be zoekers waren byna alle molenaars van het eiland, de boden, de graan handelaren en vele persoonlijke vrien den van de jubilaris. Uren lan®1 kan Jan vertellen over de vroegere tijden, toen hij nog zo'n 75 uur in de week werkte! Hoeveel zakken graan hij in die 45 jaar versjouwd heeft weet hij niet, maar het loopt zeker in de mil joenen. De gehele dag was het in het bedryf een gezellige drukte. Jaarvergadering afdeling Walcheren van de N.R.V. Het ledental van de afdeling Wal cheren van de Nederlandse Reis Ver eniging steeg in 1956 van 1062 tot 1255, aldus bleek uit het jaai-verslag van de secretaris, dat voorgelezen werd tijdens de jaarvergadering te Middelburg. Zoals bekend werd aoor de algemene ledenvergadering te Am sterdam spontaan de afdeling Wal cheren aangewezen het congres 1957 te organiseren. Dit zal gehouden wor den van vrijdag 24 tot en met zondag 26 mei a.s. Het afdelingsbestuur is thans druk bezig met het treffen van de voorbereidingen. De afdelingsvoor- stellingen werden in 1956 op een na alle door een groot aantal leden en belangstellenden bezocht. Ook de le zingen van de Z.V.U. werden door de N.R.V.-leden goed bezocht. Voorts werd een autotocht georganiseerd voor ouden van dagen, een filmvoor stelling gegeven voor de kinderen van het zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle, alsmede een tocht naar Rotterdam voor de kinderen van de vereniging „Kinderzorg te Middel burg. De aftredende bestuursleden, de da mes F. Pieters en H. A. van Visvliet en de heer I. C. Pluïjmers, de secreta ris, werden allen herkozen. Voorts zal getracht worden om in de plaats van de heer Constandse. liet bestuurs lid uit Vlissingen, die uit dit bestuur wenst te treden, een ander Vlissings lid te vinden om zitting te nemen in het bestuur. Voorts ging de vergade ring er mee akkoord, dat de voorzit ter en de penningmeester afgevaar digd werden naar het landelijk con gres in Middelburg. Als afgevaardig de naar de raad van afgevaardigden werd de heer C. A. van Herwijnen ge kozen. Een bestuursvoorstel om de tege moetkoming in de reiskosten op een voudiger wijze at' te rekenen, werd goedgekeurd. Dit voorstel hield te vens in een dr astische verlaging van de tegemoetkoming in de reiskosten voor hen, die buiten de plaats van de voorstelling wonen. Jeugdige scholieren zagen de wonderen der natuur. De directeur van de stichting „Na tuur en Jeugd", de heer C. H. Voor- hoeve, was dinsdag in hoogst eigen persoon naar Middelburg gekomen om de jeugdige hoofdstedelingen iets te laten zien en te vertellen over de wonderen van de natuur. Het betrof hier een groot aantal leerlingen van de 4e en 5e klas der Middelburgse lagere scholen, die tijdens vier voor stellingen in de Bogardzaal met grote aandacht geluisterd hebben naar de heer Voorhoeve en Levens met even grote aandacht keken naar de prach tige kleurenfilms, die de directeur van de stichting „Natuur en Jeugd" meegebracht had. Zo kregen de jongens en meisjes het leven van de bloemen, van de bijen, de slakken, de watervogels en nog vele andere dieren te zien. Bij zonder fraai waren de vergrote beelden van het leven onder water, waar de leerlingen zagen wat nu eigenlijk plankton is en hoe het wier op de bodera en in sloten in „elkaar zit". En bijna nog maakten zij een gevecht mee van een slang en een egel. Zij vonden het kennelijk jam mer, dat de slang op de vlucht ging. De tweede film heette „Aquamarijn- tjes wondere reis", een voortreffelij ke rolprent over de levensgeschiede nis -fran een druppeltje water, dat een grote reis in het luchtruim gi<ng ma ken. Met veel aandacht hebben de jongens en meisjes de avontuurlijke reis van Aquamarijntje cn haar broertjes en zusjes gevolgd. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Kampeertentoonstelling van Vroom en Dreesmann. Ook in Middelburg wonen onge twijfeld vele kampeerders, die aan staande zomer weer hun tentje met toebehoren zullen inpakken om er op uit te trekken. Maar er zullen er ook velen zijn, die dat willen doen, maar helaas niet in het gelukkige bezit zijn van een tentje met toebehoren. Welnu, wanneer deze lieden in de komende dagen vanaf vandaag (woensdag) de sociëteit „De Verge noeging" binnentreden, zullen hun harten wellicht een tikkeltje sneller gaan kloppen. Want Vroom Drees mann heeft hier een tentoonstelling ingericht, die ook deze aspirant-kam peerders een onvergetelijke vakantie kan bieden. In twee grote zalen met een geza menlijke oppervlakte van 270 vier kante meter, worden alle kampeer- artikelen tentoongesteld. Er is een grote sortering. De hoofdmoot wordt gevormd in de grootste zaal, waar een grote variëteit van tenten voor één persoon tot een geheel gezin de kampeerder een gemakkelijke keuze waarborgt. Ook zijn hier opvouwbare veldbedden, elf soorten tafels, een grote sortering opvouwbare stoelen en verder alle bij de tenten behoren de benodigdheden, zoals een asbak, een kapstok, zelfs een vlaggestokje. Verder zijn eet- en drinkgerei uit gebreid vertegenwoordigd Fietstas sen, zij- en rugzakken, plunje- en slaapzakken, rubbermatrassen, water en wasbakken, al deze onmisbare ar tikelen zijn in grote hoeveelheden voorradig en aangepast aan de nieuw ste verlangens van ae kampeerders. Alleen al 't successtuk van de R.A.I.- tentoonstelling, namelijk de Wevo- Camper de Luxe een platte laad bak op wielen, die m drie minuten tot een prachtige tent omgebouwd kan worden is een bezoek aan deze tentoonstelling ten volle waard. Deze expositie is geopend op woens dag, donderdag en vrijdag van twee tot half zes en van half acht tot half tien en op zaterdag van twee tot half vijf. De entree is vrij. VUSSINGEN KOUDEKERKE Ledenvergadering en ouderavond christelijk hervormde school Onder voorzitterschap van de heer Js. Vos werd de jaarlijkse ledenverga dering: van de christelyke hervormde school te Koudekerke gehouden. In deze vergadering bracht de penning meester, de heer J. Jasperse, .verslag uit over het jaar 1956. De heer A. Ai- Brouwer werd tot bestuurslid geko zen. De heer Chr. de Schipper, het hoofd der school, sloot deze vergade ring met dankgebed. Hierna werd de ouderavond gehouden, die door ds. J. H. J. Hoffman geopend werd. Onder de aanwezigen bevonden zich burge meester J. L. Dregmans en zijn ecl genote en de gemeente-secretaris L. Splun" w een overzicht over het afgelopen jaar, De secretaris gaf A. van S: waaruit bleek, dat het aantal leerlin gen enigszins daalde. De heer J. Huysman, directeur van de lagere technische school te Middelburg, hield in deze vergadering een toespraak over het onderwijs op deze l.t.s., waar na hy een aantal vragen beantwoord de. Na de pauze beantwoordde een fo rum enige vragen. Afdeling Rode Kruis vierde twintigjarig bestaan. Vorige week werd tijdens een fees telijke byeenkomst in het vereni gingsgebouw het twintigjarig be staan gevierd van de afdeling Koude kerke van het Rode Kruis. De byeen- komst werd geopend door de voorzit ter burgemeester J. L. Dregmans. Dokter L. Sloos speldde J- 3 speldde de voorzitter een meaaiue op de borst op grond van 20-jarig voorzitterschap, waarna de kringsecretaris, de heer A. D. Con standse uit Middelburg, een stimule rend woord sprak. In de pauze werd een geslaagde verloting gehouden, waarna de Rode Kruis-spelers uit Middelburg voor de 27ste en laatste maal een opvoering gaven van het to neelstuk in drie bedrijven „Het witte legioen". OOSTKAPELLE Bazaar voor pianofonds. Ten bate van het pianofonds van het christelyk gemengd koor „Sur- sum Corda" en het kinderkoor „Jon- fe Stemmen" te Oostkapelle zal op e paasdag een bazaar gehouden worden in het verenigingsgebouw. De door deze verenigingen aange kochte piano wordt ook door diverse andere verenigingen bij uitvoeringen e.d. gebruikt. TERNEUZEN-RCS 2-0 Terneuzen behaalde op RCS een ver diende 2-0 zege. In de eerste helft wogen beide partyen vrywel tegen elkaar op. De aanvallen der thuis club waren weliswaar iets talryker, maar die van de bezoekers daarente gen zo nu en dan gevaarlijker. De verdedigingen bleven meester van de situatie en voor de rust kwamen bei de ploegen dan ook niet tot scoren, daar een door Wissel in de 35e minuut gemaakt doelpunt wegens buitenspel werd afgekeurd. Na de hervatting trok Terneuzen dadelyk fel ten aan val en ofschoon de RCS-defensie aan- vankelyk stand hield kon Koch na goed opbrengen van Leunis zich in de 13e minuut vryspelen en de score openen (1-0). Terneuzen bleef aan dringen, maar verscheidene kansen gingen door over of naast schieten verloren. Toen na een half uur na goed samenspel tussen Van der Hooft Koch en Wissel laatstegenoemde de stand op 2-0 bracht, begon RCS een heftig offensief, dat tot Kort voor het einde aanhield. De Terneuzen verde diging stond echter pal en wist ge holpen door paal en lat stand te hou den. IStut van pag i) Delicious vele malen kort by de honderd staan. De standaardkwa liteit Golden Delicious noteerde prijzen vun 63 tot 91 en de ver pakte huishoud grove liet pryzert zien van 78 tot 93. fijnere maten van 56 tot 66 cent. Ook dc Jonathan deelde in <1 feestvreugde, want de verpakte grove maten noteerden van 42 tot 67, fyne- re sorteringen van 47 tot 52. Goud- reinette was byzonder pryshoudend nameiyk van 53 tot 78 voor het ver pakte. Ook het losse exportfruit en zelfs de keukenkwaliteit deed een goede markt, waarvan het voornaam ste werd gekocht voor het binnen land. Van exportzijde was er vraag voor Golden Delicious en Jonathan voor België en Frankrijk. Maar ook voor de goede kwaliteiten verpakt 1 had het Dinnenland interesse, zodat het geheel een zeer prijshoudend ver loop had. Zowel voor de aanvang van de vel ling als by de pryBuitreiking aan de kwekers die een uur voor de aanvang der velling nlaats vond.sprak de vtce-voorzitter, de heer J. Burger Fzn. te Wemeldinge een kort woord Prijswinnaars Kwekers: Jonathan standaard: te prtjs Fa. N. Eversdtjk Man., Kapelle. gouden medaille Centraal Bureau van Tuin bouwveilingen, 81'A pnt; 2e prijs M Veerhoek-Verheule. Kapelle. «oLi pnt.; 3e prijs C. Eversdljk, Kapelle. 88 pnt.: te prijs A. S. de Vlsser-Klaassen. Ka pelle. 87 pnt. Golden Delicious standaard- ie prijs mevrouw Wed. P. J. Buysrogge. 's-Gra- venpolder. zilveren medaille Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen. 80 pnt.; 2e prijs Fa. C. v. d. Vliet en Zn.. Bieze- tlnge. W pnt- 3e prtjs W. visscher-Jan- sen. Schore. 86 pnt.; Ie prtjs A C. Bur ger, Goes. 85 pnt. Jonathan huishoud: ie prijs C. Traas. Blezellnge, 80pnt.: 2e prijs P. J. J Dekker, Wemeldinge, «7 pnt.: ïe prijs Fa. L. Eversdljk Lzn.. Kapelle. 86 pnt Je prijs A. Eversdijk-Slnke Schore. 86 pnt.; 5e prijs Gebr. De Jager Kapelle 85',4 pnt.; 5e prijs A. C Burger, Goes 85',pnt: 7e prtjs A. Glerum en Zn.. Wemeldinge. 85 pnt.; Be prijs Wed. P. J Buysrogge. 's-Gravenpolder 84K<i pnt.; 8e prijs B. M. Blok. Krulnmgen. 84 pnt prijs Gebr Jobse. Wemeldinge. 84 pnt. Golden Delicious huishoud: le prijs Joh, Nellsse, Tholen. 89 pnt.: 2e prijs Wed. P. J. Buysrogge, 's-Gravenpolder 83 pnt.; 3e prijs J. Hermes. Kapelle. 87 pnt.: 4e prijs A. Glerum en Zn.. Wemel dinge, 66Va pnt.: 4e pnjs A Eversdljk- Sinke. Schore. 86l/a pnt.: 4e prijs P. J J Dekker. Wemeldinge. 8314 pnt.: 4e prijs A. Zandee. Wemeldinge 86»4 pnt.; 8e prijs S. de Keijzer. Schore 85 pnt.: »e prijs Jos. de Jager-Burger. Kapelle. 3414 pnt.; 10e prijs M. Brulnooge-Lenshoek. Kloetinge, 84 pnt. Goudrelnette: le prijs C Traas, Bleze llnge. 81 pnt., zilveren medaille Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen: 2e prijs Fa. N. Eversdljk en Co.. Kapelle. 881b pnt.: 3e prtjs Fa. L. Eversdljk en Zn.. Kapelle. 85 pnt. Winston: le prijs C. Wisse en Zn.. Ka- pelle, 7814 pnt.; 2e prijs A Eversdljk- Slnke. Schore. 78 pnt.; 3e prijs Wed. M- Baas-Dorrepaal. Kapelle. 77 pnt. De door de gemeente Kapelle beschik baar gestelde beker «oor de aanvoerder Zeeland kreeg in februari 185 nieuwe woningen. In februari van dit jaar zhn eni ge bouwrecords gebroken. In dit maand kwamen volgens de gegevens van het centraal bureau voor de sta tistiek 6106 woningen gereed, zodat eind februari in totaal sinds de be- vryding 520.460 nieuwe woningen ge reed zyn gekomen. In Zeeland wer den in deze maand 185 nieuwe wo ningen gebouwd, in tegenstelling tot in de maand januari, toen hier 165 woningen gereedkwamen. GRIJPSKERKE Successen op slagersvakwedslrijd. Op de 15de internationale slagers- vakwedstrijd en -tentoonstelling die in het RAI-gebouw te Amsterdam gehouden wordt, behaalde de heer D. Koets te Grijpskerke. drie eerste prij zen en een tweede prijs in de rubriek fijne vleeswaren en etalageschotels. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 9 april. Aanvoer ln totaal 6385 Week- totaal 8307. Vette koeieu en ossen 780; ge- bruiksvee 2028; vette salveren U0; gras kalveren 304; nuchtere kalveren 2165; var kens 156; biggen 334, paarden 210; scha pen of lammeren 148: welde'zulglamme- ren 96; bokken of gelter, 64 Vette koelen le kw. 3*6—356. 2e kw. 390 —325, 3e kw. 285—295; vette kalveren le kw. 320370, 2e kw. 306—320. Se kw. 270- 290. belde ln ct. per kg. Pr. p. st. In gld. te 2e 3e kwaliteit 500 400 300 BENOEMING Do heer J. Meerman te Vlissingen, p,nken is benoemd tot bureel-ambtenaar bij de Provinciale Stoombootdiensten tc Vlissingen. Examen De heren H. C. Kleinlook en C. van Langeraad, leerlingen der „De Ruy- terschool" te Vlissingen. slaagden voor het examen radiotelegrafist tweede klas. Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Slachtpaarden Schapen Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen PREDIKBEURTEN WOENSDAG 10 APRIL Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 7.30 ds. Theunissen (ingebruik neming ge restaureerde kerk). 54 48 44 58 50 44 260 240 230 ISO 125 100 1180 990 780 1180 990 780 906 800 670 850 750 550 600 SOO 400 Vette koeien aanvoer groter hande. soed. prijzen als gisteren, prima's bo ven notering; vette kalveren aanvoer iets kleiner, handel vlot. prijzen stabiel, graskalveren aanvoer als vorige week handel willig, vast ln prijs: nuchtere kal veren aanvoer korter, handel goed. prij zen even hoger; biggen aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen constant; slacht, paarden aanvoer ruim, handel redelijk, prijzen vooral niet lager; schapen en lammeren aanvoer Iets minder, handei vlot, prijshoudend; weide/zulglammeren aanvoer flink, handel levendig wat stij ver in prijs: vare koe»en aanvoer ruim handel tameltjk. prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel kalm. ruim prijshoudend. BEURSBERICHT GOES 9 april. Aardappelen- De pryzen van klei-aardappelen bedro-.gen. Bintjes. 35 mm opw.. binnenlands sort7.50; Be velanders, Idem, 1212 50; Alpha. idem. 7—7.50; Furore, idem, 9--9.50. Alle prijzen gelden per 100 kg. gele verd aan de sorteerinnchtlng. sorteer- kosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 2.50 per too kg. Voor export bestond praktisch geen vraag. Stro van ruwvoeder: stro van tarwe per ton, draadgeperst af bedrijf, 40; gerst. idem. 30; haver. idem. 25; Kleine groene erwten, idem. 60; Schokkers Idem, 50. Granen en peulvrucnten: Tarwe, boe- renschoon. basis 17 vocht, et ooerderij. 26—27,25; Gerst. Idem, 19—20.50; Haver Idem. 15 1. 1819.50; Kleine groene erw ten, hoerenschoon. af boerdery. 25—33: Schokkers. Idem. 40—5-»: Bruine bonen Idem, 3046: Maanzaad 130—157.50, Lijn zaad. slag. 40—44: Kar wij zaad 72. Vlas: Er bestond een dringende vraag naar vlas. De prijzen waren- goede kwa liteit gerepeld vlas per kg 17—22: afw kwaliteit 10—17; goede kwaliteit onge- repeld vlas per kg 14—;5; afw. kwaUteti 8—14. VISMIJN VEERE. 9 april. Aangevoerd 1908 ka export- garnalen 141—199: 89 kg schar 25—51; 141 kg bot 23—39; 57 kg tong (middel) 130 —249; J95 kg rog 32—71; 2 kg griet 97; I 9 kabeljauw 95—9S. 1 van de grootste kwanta verpakt fruit, ging naar de kweker P. J J Dekker te Wemeldinge. met een eanvoer van 7016 kg. De tweede pro» werd gewon nen door Wed. P. J Buyarogge te 'a-Gra venpolder met een aanvoer van 6372 kg en de derde prtjs ging naar A C. Bur ger te Goea met 4197 tg. Dc prijzen voor de noogste prtji per kg btj aanvoer van min»ten» vqf krat ten vielen toe aan: Jonathan. J. F. Via- scber. Schore: Golden Delicious, Wed. P. J. Buyarogge. a-Gravenpolder; Goud relnette. Fa N. Eversdtjk en Co.. Ka pelle en Winston Fa. N Eversdljk en Co., Kapelle. Kopers: Prijswinnaars bij de kopert voor het hoogste factuurbedrag (pro- duktbedrag) zijn: commissionairs: le prijs Fa. L. J. van Langweidc Krabben- dUke; 2e prijs J. Hoogjifate-dc Bad. Ka pelle: 3e prtji J. J Ganseman Kapelle. Groothandel: le prijs Fa L Bexspoor, TUburg. 2c Prijs Fa. H Sierc en Zn.. Leiden; Je prijs Fa. A. P Louter. Rot terdam. Kleinhandel: le prtjs L. de Rtjkc. Vlta- singen. 2e pnjs Fa. Gec-r Vroegop. Ber gen op Zoom; Se prtja Fa. A. Poppe cn Zn.. Middelburg Verder waren er voor dc kopers nog aan prijzen 59 doosjes met elk dertien eieren op onwillekeurige koopnummers, alsmede enkele taarten. De jury bestond uit dc heren W. J. Robijn. M. J. Noordhoek beiden te Goes, en M. Paardekoper te Eist. Geslaagde Zeeuwse première handpoppen theater „Lappenland". Yerseke bezit sinds enkele maan den een bandpoppentheater, dat zich f>resenteert onder de naam „Lappen- and". Het is het onderwyzersechb- paar N. J. Bosma. dat zich onder deze naam aan het eeuwenoude poppenspel wydt En met succes zoals dinsdag avond in zaal Nolet te Yerseke bleek, toen het voor het eerst In Zeeland in het openbaar optrad. Deze uitvoering voor de plaatselijke afdeling van de bond van plattelandsvrouwen werd een dubbele première. Het was name iyk tevens de eerste maal, dat zn het spel „Karei ende Elegast", een Mid deleeuws verhaal, dat de heer Bosma zelf in twee jaar moeizaam werken omzette in de taai var heden, opvoer den. Met alle waardering overigens voor de wijze, waarop de heer Bosma zich van deze zware taak heeft gekweten, is het hem helaas niet gelukt deze „vertaling" te brengen, zonder hier en daar de sfeer wat geweld aan te doen. Het streven, dat heeft voorgezeten, om een dergelijk Middeleeuws verhaal in zo bevatteiyk mogelijke taal tot de grote massa van de twintigste eeuw te brengen, dient echter anderzyds ook weer te worden toegejuicht, zodat pen. zowel als de boeiende v van de heer Bosma, verdienen alle lof. Misschien kan een volgend maai nog wat meer aandacht aan de belichting worden besteed zodat het geheej als kijkspel nog verder aan aantrekkelljk- heic. Kan winnen. Na de pauze werd nog de geschiede nis van Jan Claesz op vlotte en gees tige wyze vertolkt, waarmee deze eer ste kennismaking met „Lappenland" ongetwijfeld voor velen een van zeer aangename aard is geworden Mejuf frouw Oom sprak een dankwoord tot het echtpaar Bosma. dat we zeker ln de toekomst nog wel eens meer op Zeeuwse podia zullen zien. Bestuursverkiezing van verpleeg- en rusthuizen. Tijdens de algemene bestuursverga dering van de stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren is de heer A. de Kam. burgemeestei van Vrouwen polder. gekozen tot !:d van het dag&> lijks bestuur De heer J van der Meu- !en, directeur van de Amsterdamsche Bank te Vlissingen, werd benoemd tot lid van de financiële commissie. Vrachtauto in de sloot bij Krabbendijke. Onder de gemeente Krabbendijke, circa 500 meter ten oosten van het zogenaamde bolwern. is maandag nacht omstreeks half eèn, een expe ditieauto van de firma R. uit Goes en bestuurd door zekere H R., langs de rijksweg in de sloot terechtgeko men. De wagen liep nogal enige scha de op, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor De rijkspolitie, die spoedig ter plaatse was. stelt een nader onderzoek naar de oorzaak in. (Nagekomen advertenties) Met groie vreugd en dank baarheid berichten wy de geboorte van CARA (CATHARINA Wil.HELMIN A M. F. BOERWINKEL— ONNEN A. W. BOERWINKEL ANNEKE ONNO ARNOUD en MIRJAM. „Woelwljck". Sint-Laurens 9 april 1957 in plaat* van kaarten. Heden overleed, zacht en kalm. onze geliefde broer, zwager en oom, de heer MAKJLN ÜS VAN DE KREEKE in de ouderdom van 76 jaar. (Jit aiier naam: Familie VAN DE KREEKE Wotphaartsdijk. 9 april 1957.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3