PREDIKBEURTEN KLOETINGE TREEDT TOE TOT REGELING MUZIEKSCHOOL WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 6 APRIL 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O ONDANKS BEZWAREN Gemeentehuis wordt te klein De gemeenteraad van Kloetinge be sloot vrijdagavond om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling inzake de verdeling van kosten van de Zeeuwse muziekschool. De heren waren wel wat huiverig, omdat zij nog niet precies weten, wat hiervan de financiële consequenties zullen zijn. B. en W. zagen die bezwaren ook, maar zij waren van mening, dat Kloetinge als groeiend wooncentrum hierbij niet kan achterblijven. „We zijn het aan onze stand ver plicht", zo drukte wethouder M. Reijnhoudt zich uit. Er komen steeds meer inwoners, die muziekonderwijs voor hun kinderen wensen. Juist het feit, dat de ouders dan een aanzien lijke reductie op het lesgeld krijgen, zagen B. en W. van Kloetinge als mo tief om over de bezwaren heen te stappen. Wat tenslotte de raad ook deed, nadat de toezegging was ge daan de zaak over een jaar nog eens te zullen bekijken. De heer J. Q. C. Lenshoek (v.v.d.) was de eerste, die zijn bezwaren had laten horen dat de financiële conse quenties zo weinig omschreven wa ren. De heer J. Leijs (p.v.d.a.) was het daarmee eens. Omdat deze ook nog wel iets meer had willen weten over de wijze waarop het bestuur wordt gevormd, was hij aanvankelijk er meer voor geporteerd om „de kat nog eens uit de boom te kijken", al was hij er op zichzelf niet tegen. Dit laatste was ook met de heer R. Bui tenhuis (a.r.) het geval, die het ech ter niet juist vond in deze tijd van bestedingsbeperking, nieuwe ver plichtingen op zich te nemen. De rest van de voorstellen ging vlot onder de hamer door. Zo werd o.a.' afwijzend beschikt op een verzoek van de Hervormde kerkvoogdij tot het ruilen van de pastorie met de ge meentewoning Kerkplein 6. onder bij betaling door de gemeente van 13.000. Zoals burgemeester mr. H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oye verklaarde, zoekt het gemeente bestuur reeds lang naar een moge lijkheid tot uitbreiding van het ge meentehuis. Mede omdat een verbou wing van de pastorie tot dit doel ook nog grote bedragen zou vergen, ach- - ten B. en W, deze oplossing niet ver antwoord. De heer Leijs gaf in over weging om, wanneer de woning naast het gemeentehuis vrijkomt, deze niet direct te verkopen, maar onder ogen te zien of hiermee pen uitbreiding kan worden verkregen. Daar bleken B. en W. ook aan te denken, zo deelde de burgemeester mede Voor verbreding van het trottoir in de Kon. Julianastraat werden eni ge percelen grond geruild en gekocht van mej. A. Koppejan en de heren J. J. Francke en L. de Neef. Bij het voorstel om twee perceeltjes tuin grond in Groenedaal te verhuren, kwam de burgemeester met het voor de jeugd verheugende nieuws, dat B. Opheffing Centrale Dienst Bevelantlen in 1959 Het ziet er naar uit, dat in 1959 de Centrale Dienst Bevelanden zal gaan verdwijnen. Nu over twee jaar de termijn afloopt waarvoor de Be- velaudse gemeenten, met uitzonde ring van Goes en 's-Heer Abtskerke, de gemeenschappelijke regeling zijn aangegaan, is bij verschillende van deze gemeenten de vraag gerezen of zet'6 regelin8: ,noet wor«en voortge- Enkele raden hebben zich reeds uitgesproken om de samenwerking in de huidige vorm te beëindigen. Als een der voornaamste bezwaren tegen de dienst wordt aangevoerd, dat de kosten van hot centrale bu reau te 's-Heer Arendskerke met de topambtenaren, te zwaar drukken. In een vrijdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes gehouden ver gadering van het bestuur met de col leges van B. en W. der aangesloten gemeenten, is onder leiding van bur gemeester A. C. Willemsen, uitvoe rig van gedachten gewisseld over wat er na 1959 dient te gebeuren. De algemeen opinie blijkt te zijn de beslissing ligt uiteraard bij de onder scheidene gemeenteraden dat tot liquidatie van de bestaande regeling dient te worden overgegaan. De ge meenten zullen de dienst van ge meentewerken dan zelfstandig of in kleiner verband moeten regelen. Men denkt daarbij aan een samenwerking van enkele gemeenten, die dan geza menlijk een opzichter in dienst ne men. Het welstandstoezicht dat nu bij de Centrale Dienst berust, zou men dan aan de Prov, Schoonheids commissie opgedragen willen zien. Zoals enkele weken geleden in de raad van 's-Heer Arendskerke werd medegedeeld, blijken B. en W. van deze gemeente alsmede die van Wol- faartsdijk geen stappen te willen doen voor opheffing van de dienst. Zij zien in net algemeen de voorde len van deze dienst groter dan de na delen. Zeeuwse schooldag van de prot. chr. onderwijzers Op vrijdag 24 mei aanstaande zal in „De Prins van Oranje" te Goes de jaarlijkse schooldag annex expositie van leermiddelen, schoolbehoeften en films, uitgaande van de Prot.-Chris- telijke Onderwijzersvereniging, wor den gehouden. In de morgenvergade ring zullen spreken prof. dr K. Dijk te Amsterdam en de heer D P. Bot hof, secretaris van de P.C.O.V., te Den Haag, over de aansluiting van onderwijzers en leraren bij het C.N V. (resp. contra en pro). Tijdens de middagvergadering zal het woord worden gevoerd door ds. S. J. Kalf, Ned. hervormd predikqnt te Bennebroek, over „Het humanisme en de school". Bevorderd tof arts. Aan de rijksuniversiteit te Gronin gen is bevorderd tot arts A. E. Vonk, Middelburg. en W. de strook weiland, grenzende aan de school, willen bestemmen tot speelweide, zodra de afrastering van het schoolplein gereed is. NIEUWE MUZIEKTENT Aan J. L. Cok, Goes, werd 720 m2 grond aan de Kon. Wilhelminastraat verkocht. Zonder hoofdelijke stemming werd ook besloten tot aanschaf van een verplaatsbare muziektent voor 7250.—. De op een ban denwagen gemonteerde tent zal voorlopig in de brandweergarage worden opgeborgen. Het bestuur van dé plaatselijke muziekvereni ging bleek aanvankelijk geen en thousiast voorstander te zijn van een verplaatsbare muziektent, doch het heeft er zich uiteinde lijk bij neergelegd, vertelde de burgemeester op een vraag van de heer Van Liere. Verder besloot de raad het zoge naamde Bijleweidje (8030 m2) aan te kopen van de heer C. Trimpe Burger te Goes voor 28.434. Aan de Oranje vereniging werd een subsidie van 100.toegekend. Ook werd beslo ten de gemeentewerkman een belo ning van 100.per jaar te ver strekken voor het luiden van de to renklokken op zondag De Hervorm de kerkvoogdij zal hiervan de helft voor haar rekening nemen. Nu het cursuslokaal van het ver enigingsgebouw gereed is en ook de foyer gedeeltelijk kan worden ge bruikt, ging de raad akkoord met een voorlopig te heffen huur van 1.— per morgen, middag of avond. Nu de gemeente alles doet om dit gebouw zo aantrekkelijk mogelijk in te richten, hoopte de burgemeester alleen, dat men het meubilair nu niet zal gaan vernielen. Er was namelijk dezer dagen juist geconstateerd, dat een nieuwe tafel met een hamer was bewerkt en daardoor vernield. (Advertentie) Zij die iveten wat het betékent goéde elas tieken kousen te dragen bij spataderen of vermoeide benen, halen die' In GOES In de be kende speciaalzaak AC. van der Rest Lange Kerkstr. 42. Telcf. 2468 Levering aan Juiste maat Op aanvraag ook bezoek aan huis Schelde bouwt woningen in Heinkenszand De N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen zal in Heinkenszand voor haar arbeiders, die daar woonachtig zun, een dertig tal woningen bouwen. Vanaf de Sta tionsstraat zullen daarvoor twee nieu- we straten worden aangelegd. Wan neer alles volgens plan verloopt zul len dit jaar in totaal 50 woningen in Heinkenszand gebouwd worden. Dit werd medegedeeld in een vrijdag avond gehouden vergadering van ae gemeenteraad van Heinkenszand. Verhoging van de pacht schelpdierpercelen Dc publikaties van het bestuur der Visserij op de Zeeuwse' Stromen, waarin visserijpercelen ter pacht worden aangeboden en die periodiek verschijnen, trekken deze week de aandacht door het grote aantal per celen dat wordt aangeboden, voorna melijk op de Yerseke Bank en in de zgn. Broek en Oosterschelde. oostelijk deel. Het visserijbestuur maakt blijk baar ernst met het in cultuur bren gen van de schelpdierpercclcn. Pach ters, die hun oercelen braak lieten lig gen worden, nu de pachttermijn ein digt. niet in de gelegenheid gesteld opnieuw te pachten. Voor degenen, die nog wel mogen inschrijven is de pacht verhoogd. MIDDELBURG „Schooltandverzorging" Middelburg vergaderde. De stichting „Schooltandverzor ging" tc Middelburg vergaderde on der voorzitterschap van de heer A. J. Berenpas. Uit het jaaroverzicht bleek, dat over het schooljaar 1955 1956 door twaalf scholen aan de schooltandverzorging werd deelgeno men, waarvan 10 scholen met 6 klas sen, 1 school met 3 klassen en de b.I.o. met 8 groepen, omvattende 1863 leerlingen. Het onderzoek had plaats op de scholen, de behandeling in het me disch centrum. Bij het eerste onder zoek werden 788 kinderen behan deld; 1125 hadden 'n goed gebit. Het aantal vullingen bedroeg 942, het aantal extracties 20. Bij het tweede onderzoek waren de cijfers als volgt: behandeld 785, goed gebit 978, aantal vullingen 948, extracties 75. Het vullingsgetal bedroeg 1,01. Aan de bij een ziekenfonds ver zekerde kinderen der zesde klassen werd bij de laatste ronde een sane- ringskaart voor eigen tandarts uit gereikt, met vermelding van de da tum waarop zij zich voor controle bij eigen tandarts moeten vervoegen. Aan alle deelnemende kinderen werd voorts een folder met bijzondere raadgeving verstrekt. Nu deze kin deren de school met een gesaneerd gebit hebben verlaten is het de taak van de ouders tc zorgen dat zij tweemaal per jaar voor controle naar eigen tandarts gaan. Verder maakt het verslag melding van het feit dat nog vele ouders weigeren om hun kinderen aan de schooltandverzorging te laten deel nemen. De samenwerking met de ziekenfondsen en hoofden der scho len was goed. Leerlingen Zuidsingelschool traden voor het voetlicht De leerlingen van de Hervormde school aan de -Zuidsingel te Middel burg zijn niet voor een kleintje ver vaard. Dat bleek duidelijk tijdens de jaarlijkse ouderavond, die vrijdag avond in de grote Schouwburgzaal gehouden werd. Geen schriften met (veel) krullen en (weinig) strepen boden zij hun vaders en moeders aan, maar tweemaal een programma van toneel, muziek en declamatie. Dit laat ste werd op aardige wijze verzorgd door een viertal leerlingen, namelhk Wim Steketee, Jozien de Nood, Thil- ly Addink en Ineke van Boven. De muzikale omlijsting van het geheel heeft Ad de Priester op zich genomen. Als een rasaccordeonist speelde Ad een keur van liedjes, waarvoor hij door de aanwezign beloond werd met een hartelijk applaus. De hoofdschotel van deze ouder avond bestond uit een opvoering van het toneelsprookje in drie taferelen van Leonard Roggeveen „Prinses Desiree lacht niet mee". In dit aardig geschreven sprookje gaan de koning en zijn gevolg op zoek naar de tove naar, die prins Pedro en prinses De siree betoverd heeft. Dat de adspi- rant-tonelisten inderdaad niet voor een kleintje vervaard waren, bleek tijdens het tweede bedrijf van de eer ste voorstelling, toen de gehele zaal de „kriebel" op de keel kreeg vanwe ge de „sneeuw", die op het toneel werd uitgestrooid. Maar als „echte" arties ten trokken de scholieren zich hier niets van aan en op bewonderens waardige wijze brachten zij het geheel tot een goed eind. Bijzonder aardig werden de rollen gebracht van koning Gonzago (Ab Verhage), de kamerheer Maharakoff (Mathieu Jacobse), minister Documi- ni (Freddy Stevense) en Kriebel Die- bel, de lakei (Ferdi Steutel), terwijl ook de andere medespelenden hun uiterste best gedaan hebben om het spel te doen slagen. Een bijzonder woord van lof mag neergeschreven worden voor de kostuums en voor het kap- en grlmewerk. welk laatste ver zorgd werd door de heer I. Lorier. De regie was in handen van de heer P. Vlieger, een der leraren. Diploma's uitgereikt aan brandweerpersoneel. In tegenwoordigheid van wethouders en raadsleden, brandweerautoriteiten uit Middelburg en genodigden reikte burgemeester W. Baas van St.-Lau- rens aan de elf geslaagden voor brandwac/t 2e klas van de vrywillige brandweer te Sint-Laurens de diplo ma's uit. Hij wenste hen namens de raad geluk en dankte de docent, de hëer Th. Schuitemaker uit Middel burg voor het vele.werk onder aarde ding van een brandemmer, zoals vroe ger bij de brandweer van Sint-Lau rens in gebruik was. Verder werd het woord gevoerd door de heer A. J. W, Matthijssen, voorzitter van de kring Walcheren van brandweercom mandanten namens de hoofdstedelij ke brandweer, de beer N. C. van Oost namens de Ned. vereniging van brandweerpersoneel, de heer J. W. Davidse. plaatselijk commandant, die verschillende wensen had, de heer J. Koole Jr. die namens de gediplomeer den de heer Schuitemaker een ge schenk en de dames Schuitemaker- Zandbergen en Davidse-Janse bloe men aanbood. De heer Schuitemaker dankte voor de prettige samenwer king en het geschenk. Daarna volgde een gezellig samenzijn. MiddelburgVlissingen op bevrijdingsdag. De jaarlijkse ontmoeting tussen de voetbalelftallen van „Vlissingen" en „Middelburg" ten bate van „Sport steunt Zonneveld" zal op 5 mei wor den gespeeld op het gemeentelijk sportterrein te Middelburg. Hoewel Vlissingen aan de beurt was voor de thuiswedstrijd zal in Middelburg worden gespeeld in ver band met een op 5 mei in Vlissingen te houden atletiekwedstrijd. (Advertentie) Zondagsdienst taxi's Middelburg: v Doeselaar. tel. 2158 TRIO-TAX, tel. 2600. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter C. F. Frumau, Groenmarkt 17. tel. 2635. Vlissingen: dok ter H. C. A. Detmar, Badhuisstraat 25, tel. 2233. Veere, Serooskerke en Oostka- pelle: dokter M. A. van der Sluijs, Veere, Markt A 155, tel. 01181—271. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter H. Prima, Duinweg 59, Zoutelande. tel. 01186 -282. Apotheek Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12. tël. 2789. Vlissingen: apo theek Van de Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. Aantrekkelijke bazaar van „Middelburg" Vrijdagavond is in de bovenzaal van ae sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg een bazaar geopend van dc M.V. en A.V. „Middelburg Het moet gezegd de contactcom missie „Groen-wlt" heeft eer van haar werk gehad, want er is een aan trekkelijk geheel Ingericht met ver schillende nieuwe vondsten. De voor zitter van de contactcommissie, de heer S. J. G. van Leeuwen, sprak aan het begin van dc avond 'n Kort openingswoord, waarin hi1 speciaal dank bracht aan de leden van dc con tactcommissie en verdere medewer kende dames en heren, die al hun krachten cn fantasie Ingezet hebben om het geheel te doen slagen. Voorts stak de heer Van Leeuwen een pluim op de hoed van de junio ren, die een lawine van prijzen voor do verloting bijeengebracht hadden. Met een bijzonder geestig speechje opende de voorzitter van „Middel burg", de heer S. Simonse, vervol gens deze bazaar. De bezoekers kunnen er schieten (wanneer men driemaal in de roos schiet verdient men 25), vissen, de naam van een pop raden, vogelpiek- werpen, terwijl cr voorts „gewerkt" kan worden aan het rad van avontuur en met een mitrailleur, die vliegtuig jes neerschiet. En zo zijn er nog meer aantrekkelijkheden die ervoor zor gen. dat een bezoek aan deze bazaar een'prettig tijdverdrijf waarborgt. Vandaag (zaterdag) en zondag ls de Middelburg-bazaar geopend van respectievelijk half vier tot half twaalf en van half vier tot elf uur. VAN ONZE ADVERTEERDERS „Stoffenhof" geopend De heer J. M. Kooien weet alles van stoffen. En dat hfl aan zfjn nieuwe zaak de naam „Stoffenhof" gegeven heeft, is helemaal niet vreemd, want er zijn zo ongeveer een kleine duizend soorten stoffgn in allerlei kleuren en schakeringen te vinden in dit winkel pand, dat de heer Kooien in het vroe gere pand van de boekhandel Ros kam naast het Schuttershof te Mid delburg inrichtte. Zoals de naam van deze winkel het al zegt: men vindt er niets anders dan stoffen. Stoffen voor mantels, japonnen en blazers, waaruit de dames een ruime keus kunnen maken. De Middelburgse huisvrouwen kun nen thans ook hun japonnetjes ma ken uit de nieuwste stoffen uit de Belgische fabrieken. Men vindt er tinneroy, merita waaruit men een keus kan maken uit precies 39 kleu ren yersella en astragana. Yersel- la ies weer iets anders dan yersey. Deze laatste stof is gebreid, terwijl yersella geweven is. waardoor de stof niet kan „doorhangen." In de astragana-soorten vin den de dames aardige impri- mé's in half nylon-half katoen, ter wijl ook de andere stoffen het aankij ken ten volle waard zfln. En nog is niet alles binnen, zo verzekerde ons de heer Kooien. De winkelruimte heeft van bin nen «en fris nieuw aanzien gekregen, waarin het gezellig kopen is. De kleu ren zijn zachtgrijs gehouden, hetgeen een voortreffelijke tegenhanger vormt voor de felle stofkleuren. Modern en aantrekkelijk ingericht zijn de twee etalages, waarin ruim tewerking ls aangebracht. VLISSINGEN „Pygmalion" opgevoerd in Vlissingen Voor de Zeeuwse Volksuniversiteit en het Nut-departement Vlissingen voerde vrijdagavond in een nagenoeg uitverkochte zaal van Britannia de toneelgroep Theater het blijspel „Pyg malion" van G. B. Shaw op. Wij gaven reeds een recensie van dit stuk na de opvoering in Middelburg en volstaan nu met te vermelden dat het dankbare publiek door intensief applaus hulde bracht aan de artiesten, die deze opvoering tot een opmerkelijk succes maakten. BEVORDERD. De heer C. Dronkers te Vlissingen technisch ambtenaar bij de Rijkswa terstaat is bevorderd tot technisch ambtenaar le klas. Walcheren ZATERDAG 6 APRIL Kerkgenootschap der Zevendedag» Adventisten: Middelburg 10 Bijbel studie; 11 ds Smit; Vlissingen 9.15 ds. Smit; 10.15 BHbclstudic. Interkerkelijk avondgebed: Middel burg: Koorkerk 8, cn 8.30: Vlissin gen Engelse Kerk 7.30 tot 8 uur. ZONDAG 7 APRIL 1957. Geref. Kerk. Amemulden 10 ds. Poelman (Voorber. H.A.). 2.30 ds. PoelmanDomburg 10 ds. Van Til, 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9.30 en 2 kand. Vlaarciingerbroek; Grdnakerke 10 leesd.. 2.30 as. Meister (Voorber. H.A.i; Koudekerke 9.30 cn 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9 30 ds. De Groot (Voorber. H.A.), 2.30 ds. De Groot; Middelburg Hofplelnkerk 9.30 ds Meister (H.A.), 2.30 ds. Pontier IH. A.) 5 ds. Meister (Dankz.); Noorder- kerk 9.30 ds. De BOer (Voorber. H.A.), 5 ds. De Boer; Rusthuis 9.30 ds. Pon tier (HA.); Luth. Kerk 7.15 ds. Pon tier; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2 30 ds. Brederveld (Voorber. H A. i Oostkapelle 10 ds. De Groot. 2.30 ds. Verschoor; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 ds. Streefkerk (Voorber. H.Aj. 2.30 ds. v. d. Wal; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 ds. v. d. Wal. 2.3Ó ds. Streefkerk; Westkapelle 9.30 ds. Dondorp, 2.30 ds. Van Til. Gerei. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30. 2 en 6 leesd.; Meliskerke 0.30, 2.80 en 7 lees- dienstMiddelburg 9.30, 2 en 6.30 lees. dienst, 10 april ds. Heerschap; Oost kapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst. Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 lcestL; Vlissingen 9.30 en 5 prof. Van Genderen. Ver. \an Vrijz. Herv. Vlissingen 7 ds. Bloemendaal Evang. Lutherse Gemeente. Middel burg 10 dienst; Vlissingen 5 ds. Jo hannes. Doopsgezinde Gemeente. Middel burg geen dienst; Vlissingen 10 ds. Vis. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) lil cn 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstr. 5) 10 en 5 dhr. Van Bemmel. Leger des Hells. Middelburg 10 Heil. dienst. 4 openl. saraenk.. 7.30 Vcrloss. samenkomst o.l.v. maj. v. d. Vesse; Vlissingen 10 Heil.dienst. 6.45 openl. samenk., 7.30 Verloss. samenk. o.l.v. majoor A. Hak uit Rotter dam. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 ds, Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij; Biggekerke 9.30 ds. Haitlcma, 2 ds. Abbing; Domburg 10 en 7 as. Willemswaard: Gapinge 10 ds. d. Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 10 ds. Otte; Kou dekerke 10 ds. Abbing, 2.30 ds. Durk- stra; Vliss. str. 7 ds. Durkstra; 't Zandt 10 ds. Durkstra (H.D.); 10.15 jeugdkerk; 7 ds. v. 't Hoff; Oostkerk 10 ds. Don (H.A.); Engelse Kerk 10 ds. d. Groot; Nieuwe Kerk 10 ds. v Woerden (H.D.), 7 ds. Dijckmeester; Koorkerk 10 ds. v. d. Wall; Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 ds. v. Haar lem (H.D.); Concordia 9.30 ds. Dijck meester; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duijne, 7 ds. Haitjema; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. d. Ru, 7 ds. Hoffman; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 2 ds. Otte; St -Jacobskerk 10 ds. Kloosterman. 5 ds. Hoffman; En gelse Kerk 9.30 Kerk voor jongeren; Havendorp 10 ds. Wegener Voorber. H.A.jJohannes Kerk 7 ds. d. Groot- Vrouwenpolder 2 ds. d. Roer; West kapelle 2 ds. d. Boer; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Oosthoek; Zoute lande 9.30 ds. Hoffman, 2.30 ds. We gener. Eglise Walloune: Middelburg 10.30 Eglisc Mepnonite le pasteur Blom- maert. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 en 5 ds. Grocncwegen. G.G.N.: Middelburg 9.30 en 2 leesd; Arnemuiden 9.80, Zei blok. Steen- In Gent aangereden en ernstig gewond. De heer M. A. uit Overslag werd bij de „Joris"-garage te Gent aangereden door een auto. Met zware inwendige verwondingen, een ingedrukte borst kas en diverse uitwendige kneuzin gen moest de heer A, in het stedelijk ziekenhuis te Gent worden opgeno men. De toestand van het slachtoffer was ernstig. Examens Voor het te Slootdorp (Noord-Oost polder) gehouden examen tractor- en landbouwwerktulgenkennis slaagde de heer P. Kindt, te Lamswaarde (gem. Hontenisse). VEILING V.V.7 B. GOES 5 april. Groenten: Witlof A II S3—53, B I 17—2!, afw. 25—39. Kropsla A I 12— 15, A li 10. B I 8—12. Spinazie 40—43. Prei 10. Rabarber 13—14. Radijs 16—30. Wttte- kool 6—11. Lamsoren 49—55 Knolselderij 56. Bosselderij 5—8. VEILING BERGEN OP ZOOM 5 april. Andijvie 4553. Rodekool 19 Wittekool 6. Prei 10—14. Radijs 17— 22. Sia 8—16, Stoofsla 26—31. Spinazie 24— Rabarber 19—30. Witlof 10—51. Asper ges 60—6 80. Appelen: Jonathan 14—33. Goudreinette 10—25. Peren: Saint Remy 12—31. VEILING „KAPELLK BIEZELINGE EN OMGEVING" Groenten Radijs 1517 Aardappelen 8 8'.2, Rabarber 16—19. Sialotten: 10. Prei 10. Rodekool 7. Kropsla 5—7%. uien 10. BELGIR EN LUXEMBURG ZETTEN INVOER VAN KROPSLA STOP. België en Luxemburg zullen met In gang van 6 april tot nader order de In voer van kropsla uit ons land stopzet- De Nederlandse velllnge. mogen met Ingang van deze datum dan ook geen uitvoermachtiglngen voor kropsla naar deze landen verstr«kk«n. VISMIJN VEERE 5 april. 170 kg. Exportgarnalen 67— 1.05. 33 kg. Bot 17—23. 34 kg. Middel tong 1.96—2.34. 107 kg. Rog 43—56 5 april. Aardappelen Bintjes, grote 5.60—6.10. Furore, grote 10.50—10.80. Fruit: Jonathan H I 10-75 56—63 65-70 41—45, 60-70 33. 60-65 JJ—42. 55-60 22—24, H II 27, K 20—39. F 21. Groenten; Kropsla A 7—12, B 5—9, C 5. Bloemkool A 37—73, B 18—27, C 12— 22, D 4—9. Spinazie 16-28. Prei 10—Jl. Radijs 21—28. Rabarber 19—25. Witlof 32— 53. Andijvie 27—50. Rodekool 7. VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A, TERNEUZF.N Sla A 8.50—13, B 8.50—10.40, C 5—5.70. Bloemkool A II 67—70, B II 35—41, C II 11—28, afw. 4—22. Knolselderij 3—4. Sel derij 9. Radijs 19—24. Eigenheimers 8. Furore 19.10. Glnneken a Andijvie 48— 53. Breekpeen II 4%—5 Prei A 10—12. B 10. Witlof B I 27-33. B II 17-29. Rabar ber 27. Spinazie 11 35—48. Asperges B II 2.10. Vlissingse adviesraad hield jaarvergadering. De adviesraad voor de sport is nog niet tevreden over de samenwerking met het bestuur van de stichting Sportbelangen. Dat kwam duidelijk tot uiting door een motie, welke tij dens de dezer dagen gehouden jaar vergadering van ae adviesraad, met algemene stemmen werd aangeno men en waarin het bestuur van de stichting Sportbelangen wordt ver zocht, jaarlijks haar concept-begro ting aan de leden van de adviesraad voor te leggen, opdat deze raad ook bij de samenstelling van dit zo be langrijke document desgewenst ad viezen kan uitbrengen. De rechtstreekse aanleiding tot het indienen van de motie was de mede deling van het bestuur, dat de agen da weliswaar het punt „begroting" vermeldde, doch dat het bestuur van de stichting had verzocht, deze be groting niet te behandelen met uit zondering van twee posten, namelijk de bedragen, welke zijn uitgetrokken voor subsidiëring van de sportuitwis- seling en het jeugdwerk in de sport verenigingen. Dat net hierbij tot een motie kwam heeft echter een diepere oorzaak. De adviesraad wenst mee te praten over alle zaken, welke het doel" der stich ting of haar werkprogramma betref fen, welk recht haar reglementair is verleend- Zij voelt zich echter her haaldelijk beknot in dit recht en verschillende sprekers gaven als hun mening te kennen, dat onder de hui dige omstandigheden de raad alleen maar dient als uitlaatklep voor de Vlissingse sportverenigingen en tot medewerking aan constructief werk in het belang van de Vlissingse sport - gemccnschap niet kan komen. Bij ontstentenis van de heer Oreel werd de vergadering od voortreffe lijke wijze geleid door de heer G. de Pagter, Deze deelde in zijn openings woord mede, dat de zaalsporten wat meer armslag hebben gekregen door het gereed komen van een vijfde gymnastiekzaal. Voor de buitenspor ten kwam in het afgelopen jaar nog geen verruiming, doch waarschijnlijk zullen in september twee nieuwe vel den in gebruik genomen kunnen wor den. In dat geval zullen er echter mogelijk een of twee van de huidige velden uit de circulatie worden ge nomen, zodat het nog lang niet zeker is. of er inderdaad enige verruiming van spoelgelegenheid komt. Voorts wordt verwacht, dat thans spoedig een begin zal worden gemaakt met de aanleg van het half-verharde sportveld. De aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden, de heren G. de Pag ter, L. Blind, M. Nieuwpoort en W. A. M. Jacobs, werden allen herkozen. De heer A. C. Kole werd opnieuw kandidaat gesteld voor het Stich tingsbestuur. ZUID-BEVELAND GOES Jonge Kerk gaf filmavond De leden van de Goese Jonge Kerk werden donderdagavond in het „Slot Ostende" geconfronteerd met het vraagstuk van dc onderontwikkelde gebieden en hetgeen de Unesco op dit terrein doet. Voor hen werd na melijk de film „De wereld wacht" vertoond, die een beeld geelt van dit hulpwerk in Mexico en Thailand. Verder kwam nog op het witte doek .de tekenfilm „Dc schoenmaker cn de hoedenmaker", waarin de Europese eenheid wordt gesymboli seerd. De voorzitter van de Jonge Kerk, de heer J. M. Schipper, deelde in zijn openingswoord nog mee, dat de paaszang op de morgen van zon dag 21 april verzorgd wordt door tie oecumenische kring. H(j wekte de le den op, hieraan zoveel mogeiyk deel te nemen. Zeeuws schoolhandbalfoernooi Op 18 april aanstaande wordt op de gemeentelh'ke sportvelden te Goes Het jaarlijkse Zeeuwse school- handbaltoernooi, georganiseerd door de Goese Lyceumvereniging „Vlam", gehouden. Er zpllcn dit jaar tussen s morgens half r.cgen en 's avonds half zes een zestigtal wedstrijden worden gespeeld door 38 ploegen van 22 scholen. Gezien de overweldigende belangstelling voor dit traditionele toernooi, zal het volgend jaar waar schijnlijk over twee dagen worden uitgesmeerd. Inituifavond Herv. Jeugdraad De voor heden (zaterdag)avond vastgestelde instuifavond van de herv. jeugdraad te Goes, waar leden van de Goese Opercttcvcrcniging zouden optreden, moet worden uit- festeld tot 27 april a s. Er ls nu 'n ont programma Ingelast. Gouden en zilveren N.V.V.-insigne uitgereikt Twee leden van de Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Goes t.w. de heren W. yan Ginkel en J. J. v. d. Sande, kregen vrijdagavond tijdens de jaarvergadering in de „Prins van Oranje" te Goes uit handen van de dis- trictsbestuurder. de heer C. Hoek. het gouden N.V.V.-insigne. daar zij veer tig Jaar lid zijn van deze vakorgani satie. Er was ook een zilveren insigne voor het 25-jarig lidmaatschap van de heer P. Kest. De heer Hoek sprak hierbij een hartelijk fcllcitaticwoord. Het jaarverslag van dc secretaris, de heer J. W. Godeschalk. gewaagde van een stijging in het ledental met 37 tot 256. De penningmeester, de heer J. van Paassen kon zijn financieel overzicht afsluiten met een batig saldo van ruim 900. In de vakature P. K. v. d. Berge werd tot bestuurslid benoemd de heer K. J. Schipper. De voorzitter, de heer A. C. Kil, werd met algemene stem men herkozen. In de kascontrolecommissie zullen het komend jaar zitting hebben, de heren Th. A. Brusket. M. Hoogeste- ger en P. Kest. COLIJNSPLAAT Christelijke kleuterschool komt aan West-Havenstraat. In de consistorie van de Ned. herv. kerk te Colijnsplaat werd een be stuursvergadering gehouden van de christelijke kleuterschool. De voorzit ter, de heer M. v. d. Wcele opende de vergadering en na het lezen van de notulen, kwamen de plannen van de te bouwen nieuwe kleuterschool ter tafel. Zoals reeds gemeld is de urgen tie-verklaring van de inspectrice van het kleuteronderwijs reeds ontvangen en men hoopt nu binnenkort toestem ming uit Den Haag te ontvangen om tot aanbesteding van de school te kunnen overgaan. Met algemene stemmen werd besloten dc nieuwe school te bouwen op een stuk grond aan de West-Havenstraat. Ook de burgemeester der gemeente Kortge- ne. de heer A. A. Schuit was by de bespreking van deae plannen aanwe zig Enkele zaken met betrekking tot de a s. ledenvergadering werden nog besproken en nadal de rondvraag was gehouden sloot ds. F. Joh. Veld man deze vergadering met dankge bed. KORTGENE Jeugdkoor „Zanglust" gaf uitvoering Evenals vorige jaren was de uitvoe ring van het jeugdkoor „Zanglust", die in de „De Korenbeurs te Kortgc- ne werd gegeven een groot succes. Er was voor het optreden der zan gertjes. waaraan b(J de voorbereiding veel aandacht was besteed, zeer veel belangstelling en de dame3 Hoek. Dc Jong en Markusse hebben eer gehad van hun maandenlange arbeid. Kos tumering, belichting, grime eri mu ziek alles was uitstekend. De rol vastheid bij de kinderen was verbluf fend. Achtereenvolgens traden de jong ste leden met enkele leuke liedjes de middengroep en de oudste leden met het zangspel „Zigeunerleven" voor het voetlicht. Mevrouw Schuit sprak een openings- en slotwoord. Dit optreden I xal vr.navond worden herhaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3