Slechtziende thans werkzaam als telefonist bij „De Schelde" Ofjuteda Zeeuwse Almanak IN WESTKAPELLE SLUIMERT VERZET DER AMBONEZEN :mn DIPLOMA-UITREIKING AAN DE FRUITTEELTVAKSCHOOL Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 APRIL 1951 OPMERKELIJKE SUCCESSEN Gewestelijk Arbeidsbureau bemiddelt bij plaatsing gehandicapten liet is verre van algemeen bekend, dat het Gewesteiyk Arbeidsbureau tc Middelburg- zicll sinds enkele jaren intensief bezighoudt met het verionen van bemiddeling bij de plaatsing van werkzoekenden, die lichamelijk of geestelijk gehandicapt zijn. Het Arbeidsbureau streeft uiteraard naar in schakeling in het arbeidsproces van de juiste man op de juiste plaats. Dit standpunt, waaraan 611 in liet belang van de niet-gehandicapte werknemer, én in dat van du werkgever, niet te tornen valt, brengt moeilijkheden mee en het zal duidelijk zjjn, dat deze zich In versterkte mate voordoen, wanneer de werkzoekende lichamelijk of geestelijk gehandicapt Is. Bovendien krijgt men in vele gevallen te maken met mensen, die zich reeds voor het leven afgeschreven hebben. De heer Glerum, die zicli speciaal met de bemidde ling van de gehandicapten bemoeit, vertelde ons echter, dat er voor som mige mensen, die dachten geen uitzicht meer te hebben, toch nog een levenspositie te bereiken Is. De gunstigste leeftijd voor diegenen ligt echter tussen de 20 en S5 jaar. Wil het arbeidsbureau zijn taaie naar behoren verrichten, dan zal het over kennis enerzijds van de werk zoekende, anderszijds van de beroe pen (er zyn er in ons land ruim 4200) moeten beschikken. De bemiddelaar, die de belangen van de persoon in kwestie krijgt to behandelen, zal van diens lichamelijke toestand op de hoogte moeten zijn, en moeten weten over welke beroepservaring de werk zoekende beschikt, hoe zijn intellec tueel niveau is, voor welke werk zaamheden hij in het bijzonder ge schikt wordt geacht, alsmede welke wensen hij op het arbeidsgebied koes tert. Tevens moet (Te bemiddelaar op de hoogte zijn van de in zyn ge west voorkomende ondernemin gen, de eisen, dio daarin aan de uitoefening van de verschillende beroepen worden gesteld, en zeer zeker ook van de mogelijkheden, dio de arbeidsmarkt al dan niet biedt. Do heer Glerum is zijn veel omvattende taak op Walcheren begonnen, omdat hjj hier nog de meeste ondernemingen kan vin den, waar een gehandicapte even tueel te werk gesteld kan worden. Allereerst wordt de betrokkene door de afdeling beroepskeuze getest, waartoe de man in staat is. Na deze keuring wordt hy of te werk gesteld in een rijkswerkplaats voor vakont wikkeling of in de bedryven zelf, waar hy een trainingstoeslag kan verkrijgen. By langdurig herstel van de gehandicapte bijvoorbeeld voor t.b.c.-patiënten in Davos kan de persoon in kwestie een opleiding vol gen, die speciaal op de praktij) toetst is. In dit verband verzekerde ons de heer Glerum, dat de samen werking met de doktoren wat de be middeling betreft, uitstekend is. Ge steund door deze medewerking en de verschillende hulpmiddelen als onder zoek, scholing, herscholing, beroepen- voorlichting enz., heeft de heer Gle rum reeds een aantal verheugende successen bereikt. Als treffend voorbeeld noemde de heer Glerum ons de tewerkstelling sinds 1 april j.l. van de heer M. J. M. Dhaenens Uit Aardenburg, die slecht ziende is, bij de N.V. Kon. Mjj. „De Schelde" In Vlissingen. Nadat de heer Dhaenens aan het opleidingsinsti tuut te Grave de diploma's typist en telefonist behaald had, is lid sinds maandag i.l. werkzaam op de tele fooncentrale van „De Schelde", waar hy alle binnenkomende gesprekken afhandelt. Tevens is hy van plan om Frans, Engels en Duits te gaan stu deren. Vermeldenswaard was ook het voorbeeld van de timmerman, die zyn beide duimen verloren had en zodoen de voor zyn vak uitgeschakeld was. Nu beschikt de heer Glerum over een voortreffelijk boekwerkje, waarin de kwalificatie der beroepen is opgeno men. Een timmerman is technisch en handvaardig en deze kwaliteiten wa ren ook van toepassing te brengen op het beroep crasseur of afschrijver. De heer Glerum trad in contact met een Vlissings bedrijf en het gevolg was, dat de gewezen timmerman als crasseur geplaatst werd. Na een week proef ging hij op kosten van het be drijf naar de avondschool om zich verder te bekwamen. Zo zijn er nog enkele voorbeelden op te noemen. Dat van de bakker, cHe wegens t.b.c. zyn beroep niet meer mocht uitoefenen, maar thans zyn brood verdient als opticien. En dat van een inwoner uit Souburg, die niet voldoende in zijn onderhoud icon voor zien, omdat zyn onderlichaam ver lamd was. Door bemiddeling van de president der rechtbank te Middel burg heeft deze man thans zyn werk gevonden op de griffie der rechtbank. Hoewel dus met name in Zeeland vooral wat betreft de plaatsingsmo- geiykheden vele problemen aanwezig zijn, zet de heer Glerum zijn dank baar werk onvermoeid voort. Het be hoort, niet zozeer tot zyn taak na te gaan, welke vermogens de persoon in kwestie verloren heeft, als wel welke hy heeft behouden. Deze toch vormen de grondslag voor een verantwoorde [«laatsing in het maatschappeiyk even. Kameel sclireeuivde als een bezetene. Juist op het moment, dat de circus- trein passeerde, stortte - op de weg van Palermo naar Messina - een tun nel in. Er ontstond een paniek. Hulp geroep weerklonk in het donker olifanten trompetterden, leeuwen en tijgers brulden. Het was een chaos... Gelukkig bleek er maar één gewonde te zijn: de dompteur Gert Simoneit. Des te groter was echter de materiële schade: vier wagens, waaronder die met de belangrijkste onderdelen van de nieuwe tent, bleken zwaar bescha digd. Tijdens hét opnieuw inladen van de clrcustrein barstte een hevig on weer los: een kanonnade van donder slagen, oogverblindend weerlicht en een kletterend geweld van hagelste nen. Als men aan voortekenen geloofde, kon het niet erger. De olifanten dreigden zich los te rukken en in een panisch geweld alles te verpletteren, de roofdieren sprongen tegen de wan den van hun wagens omhoog, een kameel schreeuwde als een bezetene. Ieder was op zijn post, sjouwde en zwoegde door, geen droge draad meer aan het lijf... Belééf die spanning van lief en leed achter de schermen van het circus. Lees de boeiende en afwisselende geschiedenis van het circus van vóór onze jaartelling tot heden. De circuskenners J. v. Doveren en Fred Thomas schreven 't voor Uhet standaardwerk „De bonte droom van het Circus". Met lèuke pentekeningen en prachtige kleurenplaten. Voor slechts f 2.50 kunt U dit boekwerk kopen bij uw roomboterleverancler of rechtstreeks bestellen bij het Kantoor „Roombotefalbum", Postbus 47, Den Haag. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden, on der rembours. Er Is ruimte voor nog meer kleurenplaten en treffende foto- reprodukties, die U gratis krijgt voor rijksbotermerken. Op elk pakje room boter treft U zo'n merk aan. Neem 'n pakje extra voor de zondag! Aanbesteding verzwaring zeedijk Krabbendijke. Woensdagmiddag werd in café „De Koophandel" te Krabbendijke aanbesteed het uitvoeren van wer ken tot verzwaring en verhoging van de zeedijk van de Karei en Oost polder bij de haven te Krabbendijke met bijkomende werken gelegen in de gemeente Krabbendijke. De inschrijving verliep als volgt: Joh. de Kroon, Rhenen, f42.900; Fa. A. de Bourgraaf en Zn., Wilhelmina- dorp, t 44.000; Fa. Duynhouwer en Zn., Goes, f46.195; Fa. C. D. de Ruysschcr en Zn., Biervliet, 1' 49.850; J. A. Leijs, Kapelle, f50.000; K. Lu- kasse, Walsoorden, f 50.000; J. F. Warrens, Ossenisse, f52.500; J. Hoo- gesteger, Wemeldinge, f56.987; Fa. P. A. Remeeus en Zn., Kats, f 56.987; M. Uil. Middelburg, f57.400; Fa. W. van Vossen en Zn., Sint-Annaland, f 57.500; G. A. Sponselee, Klooster- zande, f 57.800; Aannemersbedrijf Geerdink, Rotterdam, f 58.700; Gebr. Van 't Verlaat, Hardinxveld-Giessen- dam, f 59.700; Gebr. Geldof, Seroos- kerke, f63.500; N.V. A. J. van Haat ten, Den Haag, f67.500; N.V. v/h J. M. Dekker en Zn., Papendrecht, f 75.200. De gunning werd aangehouden. Telefooncentrale in Dreischor automatisch. Dinsdag 16 april a.s. te één uur des middags zal de automatische telefoon centrale te Dreischor, waarop dan ook de aansluitingen van de telefoonnet ten Noordgouwe en Zonnemaire wor den geconcentreerd, ia dienst worden gesteld. Bewoners willen niet werken. De Ambonezen in het woonoord Westkapelle hebben de nieuwe uitke ringsregeling aanvaard en er zün geen ongeregeldheden meer voorgekomen. Voor enkele weken werd de politie bewaking opgeheven. Schynbaar is dus alles volkomen rustig en in orde in het woonoord maar de werkelijk heid leert toch wel iets anders Begin maart werd op aanwyzing van de partijleiding het verzet tegen de nieuwe uitkeringsregeling in zo verre opgegeven, dat de Ambonezen zich bereid verklaarden om de verels- te formulieren te tekenen, waarop de uitkeringen in ontvangst werden ge nomen. Deze bedragen voor man en VAN TOT LUCHTHAVEN. Zeeland heeft weer een „vliegveld"! Dat is belangrijk genoeg om er even met enige trots in dit ruhriekje mel ding van te maken. Want per slot van rekening moest deze provincie het al lange tijd doen zonder lucht haven. Maar het begin is er nu weer. Op een stuk land van de heer P. Ha- verbeke in de Clarapolder te IJzen- dijke landt en stijgt vele keren per dag een vliegtuigje. Het is de P.H.— N.G.B. Piper, eigendom van het com- binaiie-luohlvaartbedrijf „Nederland", dat in Breda gevestigd is. Het vlieg tuigje, dat bij IJzendijke gestatio neerd is, wordt gebruikt om de ge wassen te besproeien tegen ziekten en insecten. Op het ogenblik worden koolzaadvelden „onder handen geno men" en hierna krijgen nog vele an dere gewassen een beurt. „Het zal dan ook niet lang duren of dit vlieg tuigje is in IJzendijke een normale verschijning geworden", zo voorspelt onze correspondent. TOERISME. Het. is beslist belangrijk voor het toerisme, dat het grenskantoor in Re- tranchement weer open is op zater dagen, zondagen en maandagen voor VEEL ASPECTEN... Rond dertig leerlingen van een la gere school in Oocs zwermden dezer 'dagen door het P.Z.C.-gebouw in Vlissingen, zoals ge ook elders in dit nummer kunt lezen. Pupillen van het voortgezet lager onderwijs, het v.g.l.o., die onder 'meer de P.Z.C. als studie-objectplegen te gebruiken. Tot besluit van hun excursie was er een-korte bijeenkomst in een hotel- restaurantalwaar de jeugdige da mes en heren de thee konden gebrui ken. Een plechtige en deftige be doening.' Tevoren had een der onder wijzers de knapen en meisjes dan ook. op het hart. gebonden, zich vooral netjes te gedragen. Ze hebben het Ier harte genomen. Een hunner, een jongeling, was bij het betreden van het hotel zelfs zo onder de indruk, dat hij sclmohter tot de meester sprak: ,'t Is hier zo mooi en deftig. 71c zal maar naast de loper lopen!" Kijk, als ge nog in dat prille sta dium verkeert, dan biedt het leven nog verrukkelijk veel onvermoede aspecten! het verkeer van alle nationaliteiten. Dit geldt ook voor derde paasdag en Hemelvaartsdag met de dag ervoor en erna. Met ingang van 1 juni is het kantoor zelfs dagelijks open „voor al le nationaliteiten". Dat duurt dan tot 1 oktober. Om misverstamden te voor komen, kunnen we nog opmerken, dat Nederlanders en Belgen dit grens kantoor gedurende het gehele jaar dagelijks kunnen passeren. STUDIE. Er is nog meer nieuws uit Retran- chement. De vogelbeschermingswacht voor West Zeeu-wsch-Vlaanderen wil de vogelstand in dit plaatsje bestu deren. Voor dit doel zullen op ver schillende plaatsen in Retranchement ncstkastjes worden aangebracht. GEEN KIJKJE. Voorlopig zullen de toeristen geen kijkje mogen nemen in het natuurreservaat „Het Zwin", want nu de broedtijd van de vogels is aangebroken is dit natuurreser vaat afgesloten voor het publiek. Na 15 juli a.s. kan men er echter weer terecht. VRIENDELIJK. In Sirjamsland was weer eens een bizarre speling van moeder natuur te zien. Eén van de kippen van de heer A. C. Hoogerhuis was namelijk zo vriendelijk een ei van niet minder dan 120 gram 1e leggen. De familie Hoogerhuis heeft er verbluft naar staan kijken. FEEST. Onder grote belangstelling heeft het echtpaar Slager—Van Luijk in Sint-Annaland dc gouden bruiloft ge vierd. Onder meer was het voltallige personeel van de school met de bijbel aanwezig. De heer Slager is namelijk pog steeds penningmeester van deze school. vrouw dertig gulden per week, even tueel vermeerderd met de kinderby- slag. Wanneer de betrokkenen zich niet laten inschryven bij het arbeids bureau, wordt de uitkering met 10 procent en de byslagen met 25 pro cent verminderd. Geen der Ambonezen heeft zich echter by het arbeidsbureau ge meld. Een Ambonees, die zich op gaf als kamphulp om te helpen ae verontreinigingen te bestrijden* trok zich terug nadat was geble ken dat zyn kameraden ook die hulp niet wensten te tolereren. Overigens is er niets dat het beeld van de schijnbare rust verstoort. De Ambonezen gedragen zich volkomen correct, maar het sluimerende verzet komt in vele dingen tot uiting. In de woonvertrekken is bijv. het licht dag en nacht aan, want het stre ven van de bewoners is er op gericht om de zaak voor het rijk zo duur mo gelijk te maken. De vervuiling van net kamp neemt toe omdat de bewo ners weigeren hun medewerking te verlenen aan het schoonhouden. Voor de functie van kampoudste (beloning zestig gulden per week) of corveër (vijftig- gulden per week) is geen der Ambonezen te vinden. Zy slijten hun dagen in nietsdoen behal ve dan dat er in vrijwel elk woonver trek een aantal eendagskuikens wordt opgefokt (soms 15 per gezin), waarvoor dan nog eens een extra- lamp van 150 Watt wordt ingeschar keld. De Ambonezen weten zich aan de hand van de wet koningen in eigen huis en de kampleiding kent in West kapelle de beperking van haar rech ten. zodat alles vredig lijkt. Maar dé Ambonezengeschïedenis kost het ryk handen vol geld. Doorvaartbreedte bij Souburg in Kanaal door Walcheren Wegens het uitvoeren van werk zaamheden voor het leggen van een zinker en een kabel in het Kanaal door Walcheren op 175 meter ten noorden van de draaibrug te Oost en WestSouburg, zal de doorvaart breedte ter plaatse zijn beperkt: le. Van 8 april 1957 te 12 uur tot 12 april 1957 te 7 uur tot 18 m.; 2e. Van 12 april 1957 te 7 uur tot 13 april 1957 te 7 uur tot 12 m. 3e. Van 13 april 1957 te 7 uur tot 14 april 1957 te 19 uur, waarbij de door vaart volledig zal zijn gestremd; 4e. Van 14 april 1957 te 19 uur tot 15 april 1957 tot 12 a. 18 m. Voorts moet er rekening mee wor den gehouden, dat het tijdens de uit voering der werkzaamheden moge lijk of noodzakelijk kan blijken om de hierboven genoemde perioden te bekorten of te verlengen. Advertentie Duitse bergers arriveerden bij wrak van „Achilles" Voorbereidende werkzaamheden zijn in volle gaang By het wrak van de onlangs even ten zuiden van Westkapelle gestran- dee kustvaarder „Achilles" liet gis termiddag om precies kwart voor vier een tweetal Duitse berglngsvaartul- gen het anker vallen. Het zijn sche pen van de Hamburgse firma Ottar Harmstorf und Söhne. die alsnog wil trachten de „Achllles" te bergen. Zo als bekend besloten de Nederlanders enkele weken terug de bergingspogin gen te staken. Zodra de beide bergingsvaartuigen de „Ottar Harmstorf I" en en de „Ottar Harmstorf m. die in de nacht van donderdag op vrydag in Vlissin gen ligplaats Kozen bij het wrak waren aangekomen, werd een sloep uitgezet, die, bemand met vyf Duit sers, naar het strand werd geroeid. In het drijfzand bouwden zij daar, zo goed en zo kwaad als dat ging, een houten stellage, waaraan de bergins- vaartuigen verankerd moeten worden. Wanneer de voorbereidende werk zaamheden achter de rug zijn, wil men althans by hoog water het zand in en om de „Acnilles" wegzui gen. Het ligt in de bedoeling om met laag water met een grijper het zand in de nabyheid van het wrak te verwyde- ren. De heer Harmstorf vertelde nog, dat het grote werk pas begint als nog een derdbergingsvaartuig by het werk is ingeschakeld. Voorts zal nog een sleepboot uit Hamburg vertrek ken om te kunnen assisteren. Steeds meer bloesem in Zuid-Beveland In de Zuid-Bevelandse fruitboom gaarden komen steeds meer bloesems. Vorige week gingen de knoppen van de vroegbloeiende peren reeds open en ook de pruimen toomTen toen reeds hun bloesempracht. Op het ogenblik zyn daar steeds meer peren bijgeko men en ook van do kersen kan wor den gezegd dat ze vrywel in bloei staan. Het komende weekend zullen overal in Zeeland de kersenbomen vol op bloeien. Alles bloeit dit jaar even ryk en de Ziiid-Bevelandse boomgaarden welke vooral te vinden zyn rond Goes en Kapelle-Biezelinge, zullen weer een prachtige aanblik bieden, vooral om dat er nu zoveel bloesem tegelijk is als gevolg van het zachte en zonnige weer van de laatste tijd. Waddenzee open voor het vissen van mosselzaad De Waddenzee zal voor het vissen van mosselzaad op de banken en droogvallende plaatsen van het wes- telijk deel van deze Waddenzee wor den opengesteld van 30 april tot 17 mei. Met dit mosselzaad zullen de perce len in de Waddenzee, die daar door de vissers In cultuur worden gebracht, kunnen worden bevolkt. Reeds nu zijn de meeste mosselkwe kers uit Zeeiand naar de Waddenzee vertrokken om hun percelen ln ge reedheid te brengen of om netten uit te zetten, waaraan het mosselzaad naar men hoopt zal aanslaan. Dit laatste is een werkwijze die dit jaar voor het eerst wordt toegepast. IN WILHELMINADORP In Zeeland nu. rond 600 oud-leerlingen Alle 23 leerlingen, die sinds januari 1958 hebben deelgenomen aan de l/%- jarige cursus op de Fruitteeltvak school te Wilhelminadorp, mochten vrydagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes uit handen van de directeur van de school, ir. J. J. van Hennik, het getuigschrift ontvangen. Vooraf hebben drie van hen met een korte inleiding een proef afgelegd van hun opgedane kennis. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer J. Kakebeeke, heette aan het begin vaji deze eindles allen hartelijk welkom en gaf daarna het woord aan ir. Van Hennik, die een overzicht gaf over deze negentiende cursus, waarmee het totaal-aantal oudleerlingen van 1936 af, is geko men op 466. Tezamen met de fruit- teeltscnolen ln Haamstede, Phlippine en Steenbergen komt men in Zeeland en West-Brabant momenteel reeds boven de 600 afgestudeerden. Hoewel,volgens ir. Van Hennik, alles rustig is verlopen, is er toch veel gebeurd. Het aantal leerlingen werd verdeeld in twee groepert. Er zyn verder enige mutaties gekomen in het lerarenkorps. De directeur kon nog meedelen, dat men dit jaar hoopt te beginnen aan de bouw van een nieuwe school, zodat men dan de ou de behuizing de zolder op de schuur van het proefbedryf vaar wel kan zeggen. Drie van de gediplomeerde cursis ten spraken vervolgens over de op- fedane leerstof. Zo vertelde de heer Ruissen uit Kapelle een en ander over bemesting, die hy de noodzake- lyke cultuurzorg noemde. De heer J. Mosselvissers in vlet op drift Donderdagmiddag zyn twee Brui- nisser mosselvissers naby Vlieland met een motorvlet in een mistbank ge raakt en de koers kwytgeraakt. Na urenlang zwalken en nadat zy nog vastgemaakt hadden aan een boei, werden zy in de nacht van donderdag op vrydag opgepikt door de „Yerseke 82". De beide mannen, de 35-jarige P. Kik van de „Bru 42" en de 17-jarige W. Okkerse van de „Bru 68", werden in Harlingen aan land gezet. Intussen was op de uit ongeveer acht schepen bestaande mosselvloot, die aan de Noordzeekant van Vlieland la&. grote ongerustheid ontstaan. De beide manne ■oviande den, wnt tHieland. is daarop varen, maar intussen waren de onfÓr- (e mannen waren uitgezonden om nzV me ingl Jee" is daarop nog uit Vlieland ultge- «e te provianderen en toen z\| niet teruj keerden, waarschuwde men de po"' op Vlieland. De reddingboot „Rt tuiniyke mosselvissers al aan boord van de „Yerseke 82" genomen. Vanuit Harlingen hebben zy toen hun colle ga's op de vloot van het gebeurde in kennis gesteld. Vlissingse handelaars leggen weer het juiste gewicht in de schaal 20 - 22 - 27 - 51 en 5$ In het liandenarbeid- lokaal van de r.-k. St.- Jozefschool te Vlissin gen klinken deze week af en toe dreunende slagen. Het is het ge luid, dat gepaard gaat met het aanbrengen van een stempel in ma ten en geivichten van yiissingse zakenmen sen. De maten en ge wichten zijn door 'een ambtenaar van 't IJk wezen tevoren goeflge- keurd. Vóór 1 oktober van dit jaar moeten al le maten en gewichten gestempeld zyn met de letter „X" en de Vlis- singers krijgen de ge legenheid om hun meetapparatuur te la ten herkeuren. Bij deze herkeuring wordt gebruik ge maakt van uiterst nauwkeurige instru menten, die niet nala ten zelfs maar een mi nuscuul verschil in ge wicht te registreren. Voor het onderzoek moet keurloon en jus- teerloon worden be taald, maar de hande laren hebben dit er best voor over. Im mers, als de politie vandaag of morgen in de ivinkel een onjuist heid bij een maat of een gewicht gewaar wordt, zijn zij verder van pad! Het merendeel der ge wichten blijkt bij de herkeuring te weinig te wegen. Een stukje lood, dat in de holte van het gewicht aan de onderkant wordt ge slagen, vult dan het te kort aan. De gewich ten van een bakker wogen echter teveel, omdat zich in de holte van het gewicht ivat bakkerij-ingrediënten hadden opgehoopt De maatkannen van de melkboer worden ge controleerd op samen stelling, hoogte en mid dellijn. Overigens be gint het er naar uit te zien, dat het herijken van maatkannen in de toekomst van onderge schikt belang wordt, aangezien hun bestaan ernstig bedreigd wordt door de meetkranen, die al op menige melk- slijtersfiets zijn te vin den. Het gebruik van meetkranen verdient bovendien aanbeveling, daar de mogelijkheid van ontregeling prak tisch gesproken nihil is. De meest uiteenlopen de gewichten en ma ten hebben de afgelo pen dagen de stan daard,maten in de Sint- Jozefschool gepasseerd. Het gold hier echter alleen de meetappara tuur van de Vlissingse handel, Een vrouw van één der Walcherse dor pen had d,il blijkbaar niet zo goed begrepen, want zij' kwam liet lo kaal binnengestapt met de bedoeling wat ge wichten te laten her keu/ren. Waarop de dienstdoende ampte- naar van het IJkwezen haar meedeelde, dat zij hiervoor naar het kan toor jn Middelburg diende te gaan. ,.Da's te ver, dat doe *ik niet!" e 1 veront waardigd verliet de vrouw h?.t lokaal. Ach, het kan alleen maar in haar eigen nadeel zijn. Brouwer uit Kapelle gaf een korte verhandeling over fruittelen in het algemeen en de heer P. Slabbekoovn uit Zaamslag bepaalde zich bij de ziektebestrijding, waarby hij speci aal de aandacht vestigde op het leven van de mieren. Alvorens de heer Van Hennik over ging tot het uitreiken van de diplo ma's, legde hy nog eens de nadruk op het belang van deze cursus en de stand, die de oud-leerlingen van de Fruitteeltschool op him terrein op houden. Hij wilde de praktijk niet overschatten en een jarenlange erva ring zeker met een flinke dosis the oretische kennis gepaard laten gaan. De drie bestgeslaagden, t.w. J. Ruissen, A. van Hakken en L. Evers- dijk kregen van de heer Kakebeeke een cadeau aangeboden namens 'het 'schoolbestuur. Tenslotte dankte de heer Van Hakken voor het genoten onderwys en stelde de leraren als blyk van waardering een boekenbon ter hand. De 23 geslaagden zyn: J. Ruissen te Kapelle, A. van Hakken te Kortgene, L. Eversdyk en J. Brouwer te Kapel le, W. Steenpoorte te Schore, I. J. Spruit te Kapelle, P. Engelse te Krab- bendyke, P. A. Boudeling te Goes, P. H. Zweemer te Krabbendijke, C. de Meester te Rilland, J. Fierloos, F. Ha- rink en C. J. Fierloos te Goes, P. Slabbekoorn te Zaamslag, P. Saai te Wognum, H. G. Bomhof en J. P. C. Langeveld te Goes, H. M. v. d. Vrede te Krabbendijke, C. W. Zee te Mid delburg, J. Meulpolder te Kapelle, M. J. van Burg te Kruiningen, J. Meyei' te Biezelinge en M. Slabbekoorn te Kloetinge. Advertentie R Brei aan de gezondheid van uw gezin met de nieuwe anti-reuma wolNeveda Reumanon. Let op de „R" op de omband! VANDAAG. Middelburg Electro: „Trapeze", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „On der spervuur", (18 jr), 20 uur; Schut tershof: cabaretavond ,,'t Over schotje", 20 uur; idem voorjaars ka dervergadering chr. besturenbonden op Walcheren; gem. kwekerij „Over- water": uitreiking Floraliapliantjes, 14 —16 uur; Nadorstveld: mixed hockey- toernool „Middelburg"; Kunstmu seum: tentoonstelling Overijselse kunstenaars, 14—17 en 19.30—21.30 uur. Vlissingen Alhambra: „Trapeze", (a. 1.), 19 en 21 uur; Luxor: „Het brand merk der zonde", (10 Jr.), 19 en 21 uur: Britannia: jaarvergadering Fe deratie Zeeland Woningbouwver.; ld. feestavond! Hendelsiavondscihool, 20 uur. Goes Grand: „Trapeze", (a.I.j, 19 en 21 uur. Schuttershof: Kamwkring Middel burg chr. Historische Unie spreker: H. w. Tilanus, 14 uur. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur; Nadorstveld mixed hockeytoernool „Middelburg"; Kunstmuseum: tentoonstelling Overij selse kunstenaars, 14—17 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: als vandaag, 15, 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2