▼TT Ged. Staten hoorden bezwaren tegen grenswijziging Hulst Zeeuwse Almanak OPA KIP IN AMSTERDAM nog J dag autotentoonstelling FELLE BRAND LEGDE SCHUUR MET STRO GEHEEL IN DE AS ■mm\ Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 5 APRIL 1957 OPENBARE VERGADERING IN HULST De Tragel (St.-Jansteen) veel omstreden gebied In een openbare vergadering van Gedeputeerde Staten van Zeeland, don derdagmiddag in hotel „De Koning van Engeland" te Hulst gehouden, heb ben afgevaardigden van gemeenteraden van Hulst, St. Jansteen, Honténlsse en Cllnge hun bezwaren naar voren gebracht Inzake de voorgenomen grens wyziging van de gemeente Hulst. Daarbjj voerden verscheidene sprekers 't woord, die de belangen van hun gemeente verdedigden. Over het algemeen was men van oordeel, dat Hulst uitbreiding van zyn gebied behoeft, maar enige afgevaardigden uitten de mening, dat de grenswijziging voor de ge meente St. Jansteen te Ingrypend is. Het meest omstreden gebied was de buurtschap De Tragel, die tot St. Jansteen behoort, en die by de voorgeno men grenswyziging aan Hulst moet worden afgestaan. Aan het slot van deze vergadering bracht de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot dank voor de wyze, waarop de discussies waren verlopen. HU zeide toe, dat Gedeputeerde Staten de bezwaren aan de minister van binnenlandse zaken zullen voorleggen. De vergadering, die om tien uur zou beginnen, nam pas om ongeveer 1 uur een aanvang, omdat de gedepu teerden door de mist enkele uren wa ren opgehouden. Aanwezig waren be halve jnr. mr. De Casembroot, de ge deputeerden mr. A. J. J. M. Mes, ir. G. P. M. DikÖtter. C Phllipse en M. J. van Poelje, alsmede de neer A. P. Stufkens, waarnemend griffier. Voorts werd de vergadering bljge- woond door dc burgemeesters van Hulst, St.-Jansteen. Cinge, Graauw en Langcndam en Hontenisse en afge vaardigden van de raden dier ge meenten. Namens de gemeente St.-Jansteen voerde mr. Ch van Haren uit Den Haag het woord Deze spreker was van mening, dat dc verlangens van Hulst om zijn gebied uit te breiden alleszins gerechtvaardigd zijn. Maar Hulst kan ruimte krijgen, zonder dat andere gemeenten in het hart worden getroffen, aldus mr. Van Haren, die er op wees, dat met het afstaan van deze buurtschap aan Hulst geen en kel algemeen belang gebaat js. Spreker vestigde er de aandacht op, dat de grenswyziging voor St. Jan- steen 'n vermindering van 10 procent van de totale bevolking van 4280 zie len betekent. Het doel is toch niet, dat. het inwonertal van Hulst groeit ten koste van een andere gemeente, zo zeide hy. Mr. Van Haren vond het logischer om de spooriyn Hulst Axel als grens aan te houden. Daarby komt nog, dat De Tragel praktisch aan het einde van zUn ontwikkeling Is, zodat er nog maar weinig kan wor den gebouwd. Kapellebrug Sprekende over het sinds 1947 be staande plan tot grenswijziging zeide hij, dat men toen Kapellebrug by St. Jansteen wilde voegen. Deze opzet vond hij beter, temeer daar dit ge hucht cultureel en maatschappelijk op St. Jansteen is aangewezen. Burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst zette het standpunt van zijn gemeente uiteen. Hij wees er nog op, dat de grenswijziging niet uitgaat van Hulst, maar van Ge deputeerde Staten en van de mi nister van binnenlandse zaken. Overigens vond hH de uitbreiding niet voldoende, «et eerste plan beoogde 811 ha grond by Hulst te voegen, «n thans moeten wy ge noegen nemen met 421 ha, aldus de burgemeester. Spreker was van mening, dat De Tragel meer op Hulst was aangewezen dan op Sc. Jansteen, hetgeen hy met en kele cyfera staafae. Voorts spraken nog de raadsleden van St. Jansteen, de heren P. Stevens en F. Dobbelaer, die zich niet konden verenigen met het afstaan van De Tragel aan Hulst. Laatstgenoemde zeide, dat Hulst en St. Jansteen in de loop der eeuwen vele twisten heb ben gehad. Pas de laatste halve eeuw is daarin een gunstige wending gekomen. De situatie zal er na de grenswyziging niet op verbeteren, al dus de heer Dobbelaere. De heer P. V. M. Vereauteren, burgemeester van Cllnge zag de grenswijziging als een noodzaak en hy kon er dan ook vol ledig mee akkoord gaan. Hy wilde er evenwel voor oppassen een stedeiyke gemeente veel agrarisch gebied te geven. Wat de kwestie Kapellebrug betreft zeide hy, dat dit gebied een deel van Clinge uitmaakt. Hij wees er op. dat in de gehele gemeente, zowel ln Clln ge zelf als ln Nieuw-Namen en Ka pellebrug industrieën zyn gevestigd. Overigens beoogt het voorgestelde wetsontwerp niet de toevoeging van Kapellebrug by St. Jansteen. De heer A. Vyiders sprak tenslot te als bewoner van De Tragel. Tach tig procent van de bevolking daar geeft do voorkeur aan St. Jansteen, zo zeide hy. Ook op het gebied van de industrie hebben wH liever met St. Jansteen dan met Huist te ma ken. De commissaris der koningin bracht aan het slot de vergadering dank voor de uitstekende verhouding en de zakelijke discussies tydens de ver gadering. Brand in landbouwschuur was snel bedwongen In de landbouwschuur van de heer P. de Visser te Biggekerke ontstond brand, hetgeen waarschynlijk was te wyten aan zelfontbranding van kunstmest, die in de schuur was op geslagen. De brand liet zich aanvan- keiyk ernstig aanzien, maar de brandweerlieden hadden het vuur spoedig onder de knie. Slechts een fredeelte van het interieur ging ver oren en er ontstond een gat in het dak. (Slot van pag li maakt je volgens zijn woorden maar oud. Daarna heeft men het in het zwart geklede, grijze mannetje met de stok in de hand uit de auto geholpen, wadrbij de loco-burgemeester, wet houder W. Steinmetz, geflankeerd door een keurig geüniformeerde ge meentebode, ter begroeting gereed stond. Met filosofische gemoedsrust hoor de opa de verschillende speeches aan. Webhouder Steinmetz gewaagde ervan, dat hij zeer bejaarde mensen toegesproken had, maar nog nooit boven de 100 gekomen was. Grote eer Natuurlijk was zijn welkom warm gestemd en hij sprak van een grote eer voor Amsterdam. Tenslotte bood hij opa Kip een kistje sigaren aan en aangezien men als 106-jarige zich wel een beetje boven al dat „jonge ge doe" verheven mag achten, nam nie mand het hem kwalijk, dat het ant woord familiair „dank je" luidde. VAN ut TOT lijfje E.H.B.O. „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst" dacht het E.H-B.O.-bestuur in Kattendijke wellicht, toen het op het idee kwam aan de kinderen van de hoogste klassen der openbare lagere scholen E.H.B.O.-onderricht te geven. Dezer dagen kregen 28 jongens en meisjes van de o.l. school in Wilhel* ntinadorp hun eerste les van de heer P. W. A. Kranendonk, de secretaris van de afdeling Kattendijke der E.H. B.O. Het enthousiasme van de jonge cur sisten tijdens de eerste les was zo groot, dat zij na afloop hun kennis wilden luchten door elk met een arm in een draagdoek, die zij zelf hadden aangelegd, naar huis te gaan. Daar aangekomen, mocht toen het hele ge zin „slachtoffertje" spelenAls de zaak in Wilhelminadorp eenmaal op EEN DRIE... De yangen der technici zijn voor leken volslagen ondoorgrondelijk. Dat werd ons nog eens duidelijk uit het bericht, dat met ingang van 1 mei alle telefoonnummers met drie cijfers in Vlissingen een vierde cijfer zullen krijgen. Een „drie" komt er ej:tra voor te staan. Na het lezen van zulk een bericht rijzen er allerlei vragen. In de eerste plaats vraagt men zich af waarom er nu zo nodig een cijfer bij moet. Met drie cijfers redeneert men als leek met drie cijfers ging het toch ook bestt Beter zelfs dan met vier het geval zal zyn. Drie cijfers onthoudt men gemakkelijker en .draait men sneller. Twee direct al in het oog springende voordelen, waar ec-n telefoonnummer met vier cijfers niets, maar dan ook absoluut niets tegenover kan stellen. Tenslotte vraagt men zich af waarom er nu juist een „3" voor moet: waarom geen 7 of 8 f Wat ons betreft zou het met een acht ook voortre. "eflelijk gaan. Maar ongelwijJ hebben de telefoondeskundigen 'n afdoende reden voor de drie, maar dat zal voor ons leken wel een mys terie blijven, dat kinderlijk aanvaard moet worden. Om met Godfried Bo- mans te spreken. Enfin, ge weet het. Er komt een drie voor. rolletjes loopt, zal ook de schooljeugd van Kattendijke E.H.B.O.-onderricht krijgen. NAAR DE SPEELTUIN! In Sas van Gent wordt wij meld den dit reeds op een andere wijze iets voor de schooljeugd gedaan. Van gemeentewege is er aan de Sportka- de een speeltuin aangelegd, waar de hinderen zich naar hirtelust kunnen uitlevenBij gunstig weer zal dit „do rado voor de jeugd" aanstaande zater dag (om drie uur 's middags) in ge bruik worden genomen. Het gemeen tebestuur zou gaarne alle schoolgaan de kinderen bij deze opening zien, maar dit is pertinent onmogelijk. Het zou een invasie betekenen van meer dan vijfhonderd kinderen! De leer lingen van de eerste klas en van de kleuterscholen mogen er echter wel bij zijn. Zij worden om kwart voor drie van de scholen gehaald door de harmonie „De verenigde vrienden" en marcheren gezamenlijk naar de speel tuin. Als de officiële opening achter de rug is, kunnen de kinderen profi teren van de verschillende speeltui gen, die er zijin opgesteld; zij kunnen ravotten op de grote speelwei, schaat sen over de rolschaatsbaan of spelen in één van de twee enorme zandbak ken. Er is dus in de toekomst voor de Sasse jeugd vertier genoeg IN HET NIEUW. Rilland-Bath heeft binnenkort weer een representatief muziekkorps, want de muzikanten beschikken thans over geheel nieuwe uniformen. Onvoorzie ne omstandigheden voorbehouden zal „Rillandia" zich op koninginnedag (30 april) voor het eerst „in 't nieuw" presenteren. Ontloop dit pijn pan brandend maagrnnr. Neem Bennies! Alsof de maag uit uw lichaam brandt, zo'n pijn veroorzaakt over tollig maagzuur. De remedie is een voudig en afdoende: Renniea. Die helpen dadelijk. Gewoon, zonder wa ter of wat ook, op de tong laten smelten, 't Kan niet missen, de brand is gedoofd! Eet onbevreesd waar U trek in hebt, maarsteeds Ren- nies bij de hand Zijn dochter, de weduwe Van der Velde, kreeg een fraaie bloemenhul de, waarbij ze geluk werd gewenst met het bezit van zo'n geestvolle va der. Met het kistje sigaren luisterde hij vervolgens naar de speech van de burgemeester van Dreischor, die naar voren brajcht, dat de naam Am sterdam in zijn gemeente een bijzon dere klank heeft, gezien de adoptie van Schouwen-Duiveland na de wa terramp. Vele goede gaven uit Amsterdam zijn ook naar Dreischor gevloeid en de burgemeester hoopte in de toe-, komst op meer tastbare wijze vam zijn dankbare gevoeiens tè laten blij ken. De redacteur van „Vrij Nederlarïd" zei daarna dat hij zijn rede kort zoti maken, aangezien opa Kip de laatste 100 jaar waarschijnlijk reeds voldoen de speeches gehoord had, maar hij wenste wel te accentueren, dat de hoogbejaarde in een stad, die zoveel opa's heeft, zich op deze middag stel lig als de eerste burger mocht be schouwen. Daarna werd de thee ge serveerd en was de tijd gekomen, dat opa een meer persoonlijk woord kon uiten. Drinken doet hij weinig. „Ik heb in mijn leven meer water dan wijn gedronken", vertaalde burgemeester Vermeulen opa's woorden, die in Zeeuws dialect werden uitgesproken. Maar een kopje thee ging er nog wel Een sigaartje Wethouder Steinmetz vertelde hij" over de oorzaak van de oor log van 1870 „dat was ook een stommiteit om een protestantse koning in het katholieke Spanje te benoemen" tn de verslagge vers, dat hij dagelijks nog altijd een sigaartje paft. In 1953 werd hij door de koningin op Soestdijk ontvangen, omdat hij de oudste van de watersnood was. Voor de fotografen nam hij vervolgens 'n 2-jarige op de knie en voor de ra dio- en televisie-mensen vertelde hij met het slapen nog niets geen last te hebben. „Ik had nog zo graag het Concert gebouw-orkest gehoord, maar dat is er helaas niet, het moet zo prachtig zijn", ging opa daarna verder, waar na de burgemeester van Dreischor verklaarde, dat hij zal trachten opa Opa Kip ontvangt uit handen van de keurig geüniformeerde gemeente bode een kistje sigaren. Aanbesteding „Grontmij". Dinsdagmiddag is namens de N.V. Grontmij te De Bilt ln hotel „Het Wapen van Burgh" openbaar aan besteed het volledige complexwerk op complex 18 ged., oppervlakte 3!) ha. onderdeel van het waterschap Schouwen ten behoeve van de her verkaveling Schouwen-Duivcland. De raming was f 154.000. Er werd Ingeschreven door: Brand en Barendregt, 's-Graven- dcel, f 104.588; N.V. Bakker v. Gel deren Fa. Gebr. Klarenbeek, Huis ter Heide, f 107.000; W. van Baarsen, Haamstede, f 123.900; P. Broeken, Breda, f135.500: N.V. Gebr. C. en Th. Wijnands, Werkendam, f 141.900; N.V. Maas-Jonker. Roosendaal, f145.000; Fa. Gebr, Hakkers en G. Schermers. Werkendam, f 146.400; M. de Oude en K. T. de Jonge, Zie- rikzee, f 148.000; N.V. Gebr. Van Oord, Werkendam, f150.150; Fa. J. D. Janse, Middelburg, f150.900; Fa. H. de Jager en Co., Sliedrecht, f152.200; C.V. v/h J. van 't Verlaat en Zn., Hardinxveld, f 155.000; J. Meijer, Zeelst, f 155.608; Fa. A. v. d. Marei, Hoofddorp, f 159.000; S. A. Sanders, Delft, f160.000; N.V. Aan nemers- en Handelsbedrijf Van Oord, Werkendam, f 160.800: E. Blok, Rot terdam, f162.000; Gebr. De Koken, Nieuw-Vennep, f164.700; A. C. Smit en Fa. Groenewoud en Zn., Hoofd dorp, f190.350. in DE GRAANBEURS Grote Markt, Goes, van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Gratis toegang. Vlissingse jongen speelde met vuur Donderdagmorgen omstreeks half elf brak brand uit in de schuur van de 84-jarige Vlissingse uitvoerder J. J. van Luijk, wonende Bosweg 170. Ip korte tijd werden de gehele stro- voorraad in de schuur en de schuur zelf voor het grootste deel in de as gelegd. De brandweer slaagde er in het. vuur te doven en de aan de schuur gebouwde woning te vrij waren voor brandschade. De politie heeft de 7-jarige Vlissingse jongen J. aangehouden, die in de schuur met lucifers had gespeeld en on deze wijze de brand had veroorzaakt. AA*i*VS*VVVVVVVVVVVVVWSA Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 7 en 10. V\WAVVVV\VVV\WWVVVV de volgende dag vooral Amsterdam te laten horen, van de straatgeluiden en de pierementen tot 't carillon toe. Met liet speldje van Amsterdam op zijn borst en zijn dochter, die slechts één keer in de hoofdstad was en wel op haar twintigste jaar aan zijn zijde, maakte opa zich daarna gereed voor de terugtocht. Maar de zakdoek, waarop hei woord diacones- senhuis geborduurd stond en die tijdens het gehele ceremonieel zo dikwijls voor de rood betraande ogen gebruikt werd deed geen dienst om ten afscheid te wuiven. Opa nam stil in de auto plaats en verdween met dezelfde onbewogen kalmte, waarmee hij gekomen was. Vandaag laat men hem de hoofd stad horen. Het pierement en de po- litiefluitjes, de carillons en het knar sen en gieren der trams in de boch ten, dat horen gaat beter dan het Voordat de brandweer arriveerde hadden omwonenden en in de omge ving werkende arbeiders in enige ogenblikken de gehele inventaris uit het woonhuis op het terrein voor de woning gebracht. Zij deden dit met het oog op mogelijke uitbreiding van de brand. Tussen de schuur en de woning bevond zich echter een brand muur, waardoor uitbreiding onmoge lijk was. Van het woonhuis kreeg al leen de keuken waterschade. De om vang van de schade is nog niet be kend. Het huis was verzekerd. Reeds vaker hadden enige jongens in de schuur en in de omgeving daar van met vuur gespeeld. Een der jon gens, die gistermorgen ln de schuur was gegaan, had lucifers bij zich. Hij stak net doosje ln zijn geheel brand, ondanks het feit, dat zijn vriendjes hem waarschuwden. Toen hij de grote vlam zag, schrok hij en gooide het doosje in het stro met het bekende gevolg. Het huls is sinds 1947 eigendom van de gemeente. Het was reeds voor de sloper aanbesteed en eerstdaags zou tot de gunning van de sloop over gegaan worden. De woning moest reeds lang ontruimd worden, maar de heer Van Luijk was er tot op heden niet ln geslaagd een andere woonge legenheid te vinden. Duitse firma probeert „Achilles" te bergen Nadat Nederlandse bergers de po gingen, de enige weken geleden bij Westkapelle gestrande Duitse coaster „Achillea" te bergen, hebben opge geven, zal de Duitse firma Ottar Harnistorf und Söhne uit Hamburg het proberen. Uit Hamburg zijn inmiddels twee bergingsvaartuigen, de „Ottar Harmstorf I" en de „Ottar Harms- torf III" vertrokken. Zij zijn onder weg door de mist opgehouden maar zouden vannacht in Westkapelle aan komen. Zo spoedig mogelijk na hun aankomst zal met het voorbereidende werk worden begonnen. Men zal eerst het zand uit de „Achilles" moeten zuigen. Maandagmorgen vroeg zullen nog een bergingsvaartuig en een sleepboot uit Hamburg vertrekken. Deze kunnen woensdag in Westkapel le zijn. Als agente van het Duitse bedrijf zal optreden de n.v. Scaldis te Vlissingen. KUNST „Pygmalion" Middelburg, Schouwburg; Toneelgroep „Theater." DE TONEELGROEP „Theater" heeft onder regie van Cruys Voor- bergh het aloude „Pygmalion" van G. B. Shaw op het repertoire genomen en er een geheel eigen interpretatie aan gegeven, die uiteraard voor het frootste deel voor rekening komt van e regisseur. Voor de velen, die ..Pyg malion" al eens in een „meer belegen versie" hebben gezien, moet het wel een verrassend om met te zeggen verbysterend toneelgebeuren zyn geworden. Cruys Voorbergh immers heeft kans gezien van Shaws satire een modern getint, heel gemakkelijk aansprekende klucht te maken, waar bij veel, zo niet alles draait om dé fi- §uur van professor Higgins, vertolkt oorjawel, door Cruys Voor bergh persoonlijk, In de vertolking van die rol heeft hij dan ook heel zijn niet geringe to neelroutine gelegd; althans, zo was het in de gisteravond onder auspiciën van de Z.V.U. in de Middelburgse Schouwburg gegeven voorstelling. Gladjes, luchtig en met zwier, dat dient gezegd, dartelde de veelzijdige Voorbergh door deze opvoering. Alles en een ieder overspelend met deze, wel heel eigen opvatting van de door Shaw geschapen hooggeleerde heer Higgins, van wie Voorbergh het laat ste bedrijf helemaal een soort „gekke Gerrlt" maakte. Met excuses onzer- zyds voor deze uitdrukking. Lies Franken had de alleszins on dankbare taak om hier een overtui gende Eliza Doolittle tegenover te zetten en dat zij daar niet geheel en al in slaagde, kan men moeilijk de ac trice verwyten. Men kan slechts be wondering hebben voor de manier waarop zij haar tegenspeler toch nog partij gaf. „Hartveroverend", zoals Cruys Voorberg zelf schreef over de ze rol, kon Lies Franken haar bloe menmeisje niet maken, maar dat was nogmaals in deze interpretatie dan ook een onmogelijke opgave. Klaarblijkelijk waren Hetty Beck en Willy Haak beter bestand tegen de wervelende activiteiten van hun regisseur. De eerste maakte althans een kostelykc rol van Higgins' huis houdster, strak, evenwichtig en met een sterk persoonlyk accent en Willy Haak was een «...a. mante, verstandi ge en zeer mcr.s.iyke mama. Wim Hoddas zoi gde voor een rus tige, weinig opvallende, correct ver tolkte kolonel Pickering. De familie Hill werd overtuigend op de planken gezet door Peronne Hosang, Anne-Marie Heyligers en Carl v. d. Plas, maar Bernnard Droog was evenmin ontkomen aan de op vattingen van Cruys Voorbergh. Zijn papa Doolittle leed evenals de professor van Voorbergh aan een „te veel." Louki van Oven was een keu rig dienstmeisje en de bijrollen volde den. Dit alles wil overigens niet zeg gen, dat de talryke toeschouwers zich niet vermaakt zouden hebben, maar het ging meer ten koste van G. B.-S. dan dank zy hem. Die „dank" had Cruys Voorbergh voor zich opgeëist. De naar zijn ontwerp gemaakte kostuums waren uiterst stijlvol, het geen ook geldt voor de decors van Ep- po Doeve. Vanavond gaat „Pygmailon" in Bri tannia te Vlissingen. VANDAAG Middelburg Electro: „Trapeze", (alle leeftijden), 7 en 9.15 uur: Kunstmu seum: Expositie Overijselse kunste naars, 17 en 19.30—21.30 uur. Vlissingen Alhambra: „Trapeze", (alle leeftijden), 7 en 9 uur; Luxor: „Het brandmerk dér zonde", (18 Jaar), 8 uur. Goes ,.De Prins van Oranje": Elndles Fruitteeltschool - Wilhelminadorp, 14.30 uur; Hotel „Terminus": Leden vergadering Ned. Handelsreizigers vereniging. 20 uur; „De Prins van Oranje": Jaarvergadering Alg. Bond van Ambtenaren. 20 uur. Grand: „Trapeze", (alle leeftijden), uur. Tweedaagse Maranatha- conferentie m Middelburg In de Bogardzaal te Middelburg is woensdag en donderdag, uitgaande van „Het Zoeklicht" een tweedaagse Maranatha-conferentle gehouden. Het algemene onderwerp op beide dagen was „De geestelijke en politieke ach tergrond van de tegenwoordige we reldgebeurtenissen", dat belicht werd door ds. J. Karelse uit Goes, ds. W. Oosthoek uit Westkapelle, de heer J. van Oostveen, evangelist te Drieber gen on ds. H. R. Timmerman uit Yer- seke. Deze Maranatha-conferentie, die onder leiding van ds. Karelse stond, was een voortzetting van de conferentie, die in oktober van het vorige jaar in Goes gehouden werd. Tijdens de eerste dag belichtte ds. Timmerman het „Modernisme" en het „Occultisme", waarna ds. Karel se een inleiding hield over het „Laodi- cea", ofwel het lauw-chnstenuom. Ds. Timmerman ging onder meer dieper in op de vraag, waarom vele mensen een vaag begrip hebben over de Ma- ranatha-verwachting. Het lauw-chris- tendom, waarover ds. Karelse sprak, is de grootste tegenstander van het Maranatha. Deze inleider stipte aan, dat er mensen zijn, die vroeger trou we kerkbezoekers waren, maar thans door de kritiek van anderen van de kerk verwijderd raken. Spreker riep de aanwezigen op, daartegen te age ren en deze mensen te vertellen, hoe veel zegeningen God de wereld geeft. Op de tweede manier sprak ds. Ka relse over de „Opname der gelovigen" waarna evangelist Van Oostveen over de „Opname voor de levenden" een 1 inleiding hield. In de avonduren van de tweede dag refereerde ds. Karei sen over „Israël, als het belangrijkste teken der tijden" en de heer Van Oostvcen over „Het herstel van het Romeinse rijk". Beide dagen werden voor de aanvang der avonddiensten getuigenisdiensten gehouden. Vanavond (vrijdag) zal in de her vormde kerk te Westkapelle een Ma- ranatha-avond gehouden worden on der leiding van ds. Oosthoek. Tijdens deze bijeenkomst zal gesproken wor den ovèr de onderwerpen „Troon der genade" en „Witte trbon". Het Moria- oor te Westkapelle zal zijn mede werking verlenen. Door kolendamp bedwelmd Melkboer W. Dake kreeg, toen hy bij de weduwe M. 'Geluk-Bruijnzeel in de BLerensstraat te Sint-Annaland aan belde, geen gehoor. Hij waarschuwde haar buurman, de heer C. Geluk, die een sleutel had van haar voordeur en na deze te hebben geopend vond men de oude vrouw bewusteloos op bed liggen. Zy was door kolendamp be dwelmd, maar in de frisse lucht kwam zy weer snel by.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2