3.4. TTT RIJWIELPAD LANGS DUINEN VERBODEN VOOR BROMFIETSEN 00K ZEEUWSE SCHOOLJEUGD WERKT IN BEDRIJVEN DATA EN DESKUNDIGEN VOOR EINDEXAMENS IN ZEELAND PHiLlPS„lnfraphil" nog dagen autotentoonstelling DONDERDAG 4 APRIL 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IS KANTONGERECHT MIDDELBURG Overtreder werd volgens tariefbeboet Vele mensen van buiten Middelburg (en trouwens ook talloze hoofdstede lijke ingezetenen zelf) zjjn blijkbaar nog niet op de hoogte met het eenrich tingsverkeer, dat op donderdagen op de Nieuwe Burg van kracht is. Niette min geldt het reeds geruime tyd. Er kan evenwel geen zitting van de Mid delburgse kantonrechter voorbijgaan of er staat iemand voor de groene ta fel, die op een donderdag op de Nieuwe Burg richting Markt gereden heeft. l En dat mag nu eenmaal niet. Ook woensdag was dit het geval tijdens de zit ting van kantonrechter mr, W. J. E. Crommelin. Mej. J. J. B. uit Oranjezon (gemeente Vrouwenpolder) had op donderdag 14 maart, in de richting Markt gereden en nog wel „met een in werking zijnde" bromfiets, zoals het proces-verbaal deftig vermeldde. „Ik heb dat bord helemaal niet ge zien", vertelde mej. B. Na een uitvoe rige uiteenzetting harerzijds werd het de kantonrechter wel duidelijk, dat er auto's voor gestaan hadden. De kan tonrechter wees mej. B. er op dat men er goed op moet letten wat er aan verkeersborden „te koop" is. Naar aanleiding van het zo lang zamerhand ontstane tarief eiste ae officier van justitie, mr. Th. Lebret, een boete van 6 of 2 dagen. De kan tonrechter maakte er 5 of 1 dag van. De Souburgse inwoner P. den B. maakte met zijn bromfiets gebruik van de grote weg, omdat hij enkele op het fietspad spelende kinderen wilde ontwijken. De kantonrechter wees de man er op, dat hij had moeben afstap- Een en lopen de kinderen dan had unnen passeren. „Als de kinderen op de ryweg spelen, gaat de automobilist toch ook niet op de stoep of het fiets pad rijden", wees mr. Crommelin ver dachte terecht. De officier eiste voor deze overtreding 10 of 2 dagen. De kantonrechter veroordeelde de Sou burger tot de helft er van, oftewel 5 of 1 dag. Zwarte specie Een ding begreep de kantonrech ter niet zo goed, toen de metselaar (zo stond tenminste in het verbaal zjjn beroep vermeld) A. C. J. P. 't G. uit Middelburg binnenkwam. HU was namelijk bijna zo zwart als roet. „Metselen jullie met zwarte specie", wilde mr. Crom melin weten. Deze jongeman deed de zaak echter spoedig uit de doe ken door mee te delen, dat hy thans overgegaan was tot het gil de der kolenhandelaren. Vak- en ambachtsschool in Goes hebben ruimtegebrek Jaarverslag over 1956 Het tempo van de nieuwbouw van de vakschool voor meisjes te Goes is in 1056 uiterst langzaam geweest. Het is te hopen, dat dit jaar ae bouw aanzienlijk zal worden versneld, daar anders de vakschool met de ruimte in nog grotere moeilijkheden zal ge raken dan thans reeds het geval is, zo wordt verzucht in het jaarverslag over 1956 van de vereniging „De Am bachtsschool". De directrice van de vakschool voorziet reeds, dat men zich nog wel het gehele jaar zal moe ten behelpen in het tegenwoordige ge bouw, aangevuld met twee lokalen in het Chr. Lyceum. Ook voor de ambachtsschool Is de toestand door het gebrek aan lokaal ruimte langzamerhand geheel on houdbaar geworden. Er zijn thans dependances van de school gevestigd in de Couwervestraat voor de prak tijklessen autotechniek en landbouw- werktuigherstellen, in de Marconi straat voor de praktijklessen metse len, terwijl voor de v.g.l.o.-lessen en kele lokalen van de chr. uloschool zijn gehuurd. De urgentieverklaring voor de nieuwbouw van de ambachts school is ontvangen, doch het aan trekken van het benodigde kapitaal ondervindt thans moeilijkheden. Het aantal leerlingen op de am bachtsschool bedroeg op 31 decem ber 1.1. totaal 503. Er werden vorig jaar 213 getuigschriften uitgereikt en voor de cursus 19561957 lieten zich 291 leerlingen inschrijven, waarvan het merendeel voor de afdelingen timmeren en smeden-bankwerken. De avondnijverheidsschool telde bij de aanvang van de nieuwe cursus 1956/1957 totaal 277 leerlingen. Aan 56 leerlingen werd een eindgetuig- schrift uitgereikt. De cursus werd vorig jaar uitgebreid met een oplei ding voor gezel timmeren en pa troon loodgieten. De vakschool voor meisjes telde op het eind van het jaar 270 leerlingen, waarvan 82 uit Goes en 188 uit 41 andere gemeenten. Totaal werden vo rig jaar 117 schoolgetuigschriften uit gereikt. Voor het z.g. part-time on derwijs stonden eind 1956: 67 en voor de losse cursussen 20 leerlingen in geschreven. Het tweede jaar van de Mater Amabilisschool en van de Zon nebloemcursus werd aangevangen met resp. 41 en 26 leerlingen. Voor de vooropleiding voor lerares bij het N.O. en voor de opleiding lerares in de naaldvakken Na. is nog steeds veel belangstelling. De jonge leraressen, die in 1956 gereed kwamen, kregen onmiddellijk een betrekking bij het huishoud- en landbouwhuishoudonder- wijs in Zeeland. Bonte avond Philips Roosendaal. Het is werkelijk een bonte avond ?:eworden, die de lachspieren weer link in beweging heeft gebracht, toen de mondaccordeonclub „De White and Blue Stars" van Philips Roosendaal in het Goese Schutters hof met een vlot en vrolijk cabaret- programma op de planken verscheen. Vormde uiteraard het onderdeel mondaccordeonmuziek het belang rijkste programmapunt van de avond, ook de verschillende sketches en goocheltoeren brachten de stem ming er bij de maar matig bezette zaal al spoedig in. Het is de heer A. Vervaart en zijn fleurige groepje dan ook ongetwijfeld heel aardig ge lukt met een fris ontspanningspro- gramma voor de dag te komen. 't G. had bij de kruising Van Dis- hoekstraat-Paul Krugerstraat te Vlis- singen met zijn bromfiets geen acht fgeslagen op de stopstreep. En toèval- ig was er net een politieagent in de buurt. De officier eiste een boete van 15 of 3 dagen. Mr. Crommelin ver oordeelde hem tot 7.50, daarbij op merkend zeer clement te zijn. En zorg, dat het niet meer voorkomt, als U weer eens de bromfiets bestijgt". Evenals met het eenrichtingsver keer op de Middelburgse Nieuwe Burg, weten kennelflk ook nog ve le mensen niet, dat het verboden is met ingeschakelde hulpmotor van de bromfiets over het rijwiel pad langs de Walcherse duinen te rjjden. De kapitein van de Provin ciale Stoombootdiensten J. van R. uit Vlissingen had zich er op de 18e maart j.l. aan schuldig ge maakt. Tot zijn verdediging ver klaarde Van R. dat hij niet op de hoogte was van het feit, dat men en dan met name gedurende de wintermaanden niet op het rij wielpad mocht ryden. Bovendien bleek, dat hij evenmin op de hoog te was van de verkeersborden, want het juiste verbodsbord stond aan het begin van het pad en ook waar nodig, opgesteld. Volgens tarief Vyf gulden of een dag eiste de offi cier van justitie, eveneens volgens het geldende tarief, want tegenwoor dig komt het veel te dikwijls voor, aldus mr. Lebret. Mr. Crommelin maakte het nog scliappeiyk en ver oordeelde de kapitein tot een boete van van 3 of 1 dag. De Vlissingse metaalbewerker J. F. de S. had kennelijk nog al haast en tevens zin in de boterham, toen hy zich op de 6e februari jl. op de fiets naar huis spoedde na afloop van de dagelijkse werkzaamheden. In de van Dishoekstraat wilde hij een voor hem rijdende wielrijder passeren, waarbij hy evenwel teveel links aanhield. Bo vendien had verdachte niet gemerkt, dat de wielrijder naar links de Van Spieghelstraat wilde inslaan. Deze gaf dit vroegtydig te kennen. Het gevolg was, dat De S. tegen de wiel rijder opreed, zodat beiden kwamen te vallen. De laatste brak er onder meer een arm by. Nadat de officier een boete geëist had van 10 of 2 da gen, kwam mr. Crommelin tot een veroordeling van 7.50 of 3 dagen. Conflict met tandartsen. Do Zeeuwse ziekenfondsen nemen voorlopig een afwachtende houding aan inzake het conflict over de beta ling aan de tandartsen. Zij houden zich aan de algemene richtlijnen van de landelijke organisatie en volgen het voorbeeld niet van het algemeen ziekenfonds ,,'s-Ilertogenbosch en omstreken". Het bestuur van dit zie kenfonds heeft nameiyk besloten aan zyn verzekerden de kosten voor tand heelkundige hulp te vergoeden op ba sis van het oude tarief. Volgens de bepalingen, die ten aan zien van de gewpne premie door de ziekenfondsraad gesteld zfjn, zullen de vergoedingen worden uitgekeerd uit het aanvullingsfonds, waarover het ziekenfonds vry beschikken kan. Dit fonds is niet voor onbeperkte tyd toereikend, maar het bestuur in Den Bosch hoopt, dat het conflict tydelijk zal zhn. Ook in Middelburg en Vlissingen vertrouwt men dat een en ander bin nen afzienbare tyd geregeld zal kun nen worden. Op de administratie van het ziekenfonds Walcheren in Vlissin gen wordt aantekening gehouden van de kwitanties, die de patiënten van tandartsen kunnen overleggen. In Middelburg geeft men de verzekerden het advies deze kwitanties goed te be waren, opdat later het bedrag, dat de verzekering moet betalen, ook inder daad aan de verzekerden ten goede komt. Men stelt zich op het standpunt dat de verzekerden in geen geval schade mogen lijden van dit conflict. Overigens hebben zich tot dusver nog niet veel tandartspatiënten tot de ziekenfondsen gewend met vragen over het conflict of met aanbiedingen van kwitanties. Commissie huishoudelijke- en gezinsvoorlichting in 1956. Uit het jaarverslag van de plaatse lijke commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting te Middelburg blijkt onder meer, dat in 1956 zeven lezingen verzorgd werden, waarvan er twee niet zo heel best, drie vry goed en één (nameiyk 100 deelneem sters) zeer goed bezocht werden. De opkomst is dus niet geheel bevredi gend, aldus de secretaresse, en er wordt dan ook gezocht naar een mo- geiykheld om de ongeorganiseerde vrouw te bereiken. Er werden verder 9 cursussen en 8 lessen gegeven in naaien en patroon tekenen, die tezamen door 155 cur sisten bezocht werden. Op 12 juli werd er een openbare les gehouden van deze cursussen in de Industrie- en Huishoudschool. De vervaardigde kledingstukken werden tentoonge steld, waarbij tevens de film „Moe ders handen" vertoond werd. De ver koop van vouwbladen van de voe dingsraad en de stichting stond na genoeg stil. Weliswaar werd aan alle bestuursleden een lijst van versche nen vouwbladen toegezonden met het verzoek hieraan bekendheid te geven, maar er kwam geen enkele reactie binnen bij het dagelijks bestuur. Er circuleren onder de leden drie portefeuilles, die door de gemeente worden verzorgd. In de plaatselijke commissie zijn twaalf instellingen, bonden en verenigingen vertegen woordigd. Uit het financieel verslag bllikt, dat er over 1956 een nadelig saldo was van 256.40. (Slot van pag 1) De spreker hield zijn gehoor voor vooral eeriyk te zyn; het bedrijf dus te tonen zoals het is en niet zoals byvoorbeeld de Marine dit doet, met een romantisch plaatje met palmen en een Oosterse stad op de achter- frond het marinebedryr tonen, zoals et beslist niet is. V erantwoord elijkheids- gevoel Maar het voornaamste blijft: de jeugd verantwoordelijkheidsgevoel bij brengen. Men zal ook moeten wij- op aanknopingspunten met het schoolleven. Spreker besloot met te zeggen, dat het een belang van het bedrijfsleven is in bovengeschtste zin het probleem te benaderen. De heer Van Gent zette voor- en nadelen tegenover elkaar. In grote trekken zag hij dezelfde voordelen als de eer ste spreker, maar hij achtte het niet wel mogelyk de jeugd verantwoorde lijk werk te geven. Hij somde als bezwaren op: het feit dat de vakan tie nodig is, de verruwing, de té jeug dige leeftijd en de gezagscrisis in het gezin, die ontstaat omdat de jeugd zelf wil uitmaken wat er met 't ver diende geld wordt gedaan. Deze na delen achtte hij niet onoverkomelijk. Er zal een tijdslimiet moeten worden gesteld. De heer De Bree had reeds geadviseerd: eerst een week vakan tie, dan de stage fen daarna nog drie weken vakantie. Ouders, school en bedrijfsleven zouden tezamen moeten komen tot een bemiddelingscentrum, meende de heer Van Gent, waardoor de nadelen kunnen worden voorko men. In de discussie, die daarna volgde, werd vastgesteld, dat een (lergelyk centrum geen succes zal hebben, de jeugd gaat daar werken waar het meeste verdiend wordt in zo kort mo- gelyke tyd. Bij de ouders ligt de eer ste en voornaamste controlerende taak. Over hetzelfde onderwerp voer den nog een aantal andere inleiders het woord, terwijl donderdag in aan sluiting op het vandaag besprokene bedryven in Breda zullen worden be zocht en ook nog de introductie in het bedry'fsleven van nieuwe arbeids krachten even aan de orde zal ko men. Pools tijdschrift over Michiel de Ruyter In het tijdschrift der vrye Polen, dat onder de naam „Polak" in Qua- kenbrück in Duitsland wordt uitgege ven, verscheen onlangs een artikel over Michiel de Ruyter. De auteur, de in Vlissingen wonende Poolse journa list, Billy Strenk, wijst in dit artikel o.a. op het feit, dat De Ruyter, die zo als bekend in 1659 in Denemarken oorlog tegen Zweden voerde, daar de gevreesde Poolse ruiters ontmoette, die door de Poolse koning Jan Casi- mir naar Denemarken werden gezon den, om aan de zijde van de Neder landers tegen de Zweden te stryden. Er volgt verder een ooggetuige-re laas van een zeegevecht van een Pools officier en kroniekschrijver. Jan Chryzoston Pasek, die op een zondag door De Ruyter voor een diner aan boord van het admiraalsschip werd uitgenodigd, dat echter werd ver stoord door een aanval van een Zweeds eskader. Ondanks het feit, dat de Nederlandse schepen (die de Poolse troepen naar het eiland Funen moesten transporteren) vrijwel onbe mand waren, werd de Zweedse aan val afgeslagen. Provinciale bijdrage voor industrieterrein Tholen Ged. Staten stellen 12.000 voor Ged. Staten van Zeeland stellen aan de Provinciale Staten voor om aan de gemeente Tholen in de aan legkosten van het industrieterrein *n bydrage te verlenen van 12.000. Ged. Staten w(Jzen er In hun voorstel op, dat het college gemachtigd werd om in daartoe leidende gevallen aan ge meenten subsidie te verlenen In de aanlegkosten van industrieterreinen. Als voorwaarde werd gesteld, dat het rijk eveneens in de aanlegkosten moet bijdragen. In het verzoek om subsidie van het gemeentebestuur van Tholen is echter niet aan deze voorwaarde voldaan. Aanvankeiyk was voor de aanleg van het industrie terrein een DACW-subsldie toege zegd, maar in verband met de inve-s- teringsbeperking is deze toezegging ingetrokken. Ged. Staten menen echter, dat, ge zien de belangstelling, die de Staten aan de dag leggen voor het eiland Tholen en ornaat hun er veel aan gelegen is de werkgelegenheid op het eiland zoveel mogelyk te bevorderen, zy voor dit geval een uitzondering willen maken. Rekening houdende met het geste- fen prijspyl ginds het opmaken van e begroting van kosten voor het in dustrieterrein zou het DACW-subsl- die ongeveer 24.000 hebben bedra gen. Het komt Ged. Staten alleszins redelhk voor, dat de provincie hier van de helft voor haar rekening neemt en dat de gemeente Tholen de andere helft betaalt. In het voorstel wordt nog opgemerkt, dat eind febru ari van dit jaar op Tholen 125 werk lozen waren, waarnaast dan nog 23 personen geplaatst waren op aan vullende werkén. iiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiioiiiiiiiiininiiiiiiiniiiiiiiinmii De warme lente in Zeeland. H Zoals bekend, beleven wij tot op heden in ons land een der vroegste en warmste lentes H (met die van 1750 en 1938) M welke de laatste 250 jaar zijn H waargenomen. Maart heeft H kans gezien het warmterecord te slaan en nog steeds heeft het voorjaar ook In de natuur een voorsprong van ongeveer een maand vergeleken bij verleden 1 jaar. 1 Onze waarnemer te Aarden- burg, die temperatuurwaarne- H mingen verricht op 10 cm bo- ven de grond voor nachtvorst- metingen, nam in maart slechts drie keer nachtvorst waar De hoogste temperatuur in Vlissin- gen gemeten bedroeg 18° C. op 13 maart. De zon scheen in De Bilt te weinig nameiyk 116 uren tegen normaal 133 uren. s Vrijwel overal in Zeeland viel meer regen dan 38 mm, de nor- s male hoeveelheid in maart. Vlissingen kreeg 51 mm, Aar- denburg en Sas van Gent 46, Aagtekerke 58. Middelburg 60, Kats 48, Goes 55, Renesse 59. H Of ook april en mei tot een vroeg voorjaar zullen bydragen is vooraf niet te zeggen, maar het is een gunstig verschijnsel dat het water van de Noordzee voor onze kust een temperatuur van ongeveer 9° C. te zien geeft. Dit is ruim vier graden H hoger dan verleden jaar in be- gin april. Wat betekenen nu die vier graden vraagt men mis schien. Maar dit warmere wa ter heeft een gunstiger en be ll langrijker invloed op het tem- peratuursverloop in een kust- s provincie als de onze, dan men misschien wel veronderstelt. Illllllllllllllllllllllllllllllll! Chr. Geref. Vrouwenverenigingen De Christelijk Gereformeerde Vrou wenverenigingen te Middelburg, Vlis singen. Goes en Biezelinge hielden dinsdagavond in de Gasthuiskerk te Middel ourg een contactavond. De druk bezochte bijeenkomst stond on der leiding van djj presidente der Mid delburgse vereniging, mej. C. den Hollander, die na de gebruikelijke opening in haar welkomstwoord er haar vreugde over uitsprak dat deze avond een zo groot aantal belangstel lenden aanwezig was. Mevr. M. de Jager te Biezelinge hield een inleiding over „Gij vrouwen", waarop een druk ke bespreking volgde; voorts werden bydragen geleverd door mej. J. Fraan- je te Goes met „Daar is een stille kracht" en mevr. A. Fraanje-Bruijn- ooge te Biezelinge met „Een dorstige ziel gelaafd". Mevr. M. Slawinskie-Nieuwenhuize te Vlissingen trad op verdienstelijke wijze als zangeres op met o.a. „Als ik in gedachten sta" en „Jezus, onze troost en leven". Een declamatorium, gevormd door Middelburgse dames, vertolkte „Pasen 1957". Mevr. C. van der Stel-Bolier te Goes behandelde een maatschappelyk onderwerp: „Als wij ouder worden". Besloten werd in het najaar de vol- Sende contactvergadering in Goes te ouden. Mevr. M. de Jager-van Weele besloot de genoegelijke en leerzame avond. (Advertentie) met dieptewerking Spit ...I Philips „Infraphil" weg pijn! PHILIPS „Infraphil" zo gemakkelijk in uw gezin Dit infrarood bestra- lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- liek, verstuikingen, ver wondingen, Bicenpuis ten, verkoudheid, win terhanden en -voeten. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft in het bijvoegsel van de Nederlandse Staatscourant van maandag 1 april de data van en de na men der deskundigen voor het monde ling deel van de eindexamens der ho gereburgerscholen, gymnasia en middel bare scholen voor meisjes In 1957 be kendgemaakt. Voor de Zeeuwse scholen zUn deze data en namen als volgt: „Goese Lyceum" te Goes, afdeling h.b.s. A, mondeling examen op 24 en 23 Juni. deskundigen mevrouw H. C. Llef- tlnck-Aldershoff, Rotterdam, mr. J. 3. G. Jas, Soestduinen en C. J. Franssen, 's-Gravenhage, afdeling h.b.s. B. monde ling examen op 19, 20 en 21 Juni, des kundigen ir. c. van Drooge, Delft, mej. W. H. ten Bosch, Utrecht, ds. J. H. En gel, Rotterdam, „Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes, afdeling h.b.s. A, mondeling examen op 20 en 21 Juni, des kundigen zie afdeling h.b.s. A. van „Goese Lyceum": afdeling h.b.s. B. mon deling examen op 22, 24, 25 en 26 Juni, deskundigen zie afdeling h.b.s. B. van „Goese Lyceum". R.-k. hogereburger school te Goes, afdeling A. mondeling examen op 4 en 5 Juli, deskundigen zie afdeling h.b.s. A. van „Goese Lyceum" afdeling B. mondeling examen op 24, 25, 26 en 27 Juni, deskundigen dr. K. W. Walstra, Utrecht, Ir. A. Jacobs. Roosen daal en P. A. ter Veer, Oosterbeek. Janseniuslyceum te Hulst, afdeling h.b.s. B., mondeling examen op 17, 13, 39, 20 en 21 juni, deskundigen J. A. Hauer, Woerden, mej. J. S. M. L. 's-Gravesande, Lelden en ds. G. van Veldhuizen, Rot terdam. Rijkshogereburgerschool te Middelburg afdeling A, mondeling examen op 3. 4. 5 en 6 Juli. deskundigen dr. Th. J. Pla- tenburg. Voorburg, J. Schaafsma, 's-Gra venhage en dr. D. P. Oosterbaan, Delft, afdeling B. mondeling examen op 17, 18, 19, 20 en 21 Juni, deskundigen zie afde ling B. R.-k. hogereburgeschool te Goes „Koningin Wilhelmina Lyceum" te Oost burg, afdeling h.b.s. A., mondeling exa men op 24 en 25 Juni, deskundigen mr. W. Spronk, Gorkum, mr. A. C. van Epenhuijsen, Vlissingen en mevrouw A. M. Mullié-Vogelenzang. Oosterbeek; af deling h.b.s. B. mondeling examen op 13, 14 en 15 juni. deskundigen zie afde ling h.b.s. B. van het „Janseniuslyceum" te Hulst. R.-k. hogereburgerschool voor Zeeuwsch-Vlaanderen „St. Eloy", afde ling A., mondeling examen op 21 en 22 Juni, deskundigen zie afdeling h.b.s. A. van „Koningin Wilhelmina Lyceum" te Oostburg: afdeling B. mondeling examen op 1, 2 en 3 Juli, deskundigen lr. J. Ph. van Dalsum, Middelburg, lr. K. J. B. de Kleermaeker, Maastricht en mevrouw B. T. Klewlet de Jonge-Je:gersma. 's-Gra venhage. „Openbaar Lyceum" te Terneu- zen, afdeling h.b.s. A. mondeling exa men op 27, 28 en 29 Juni. deskundigen zie afdeling h.b.s. A. van „Koningin wilhelmina Lyceum" te Oostburg, afde ling h.b.s. B., mondeling examen op 13, 14 en 15 Juni, deskundigen Alb. Smits. 's-Gravenhage, dr. P. H. J. Slmonis, 's-Gravenhage en mr. J. Reuser, Sint Jansteen. Rijkshogereburgerschool te Vlissingen, afdeling A. mondeling examen op l, 2 en 3 Juli, deskundigen zie afdeling h.b.s. A. van „Goese Lyceum", afdeling mondeling examen op 24, 25, 26, 27, en 29 Juni, deskundigen zie afdeling h.b.s. B. van „Janseniuslyceum" te Hulst. „Prof. Zeemanlyceum" te Zlerlkzee, deling h.b.s. A. mondeling examen op 8 en 9 Juli, deskundigen dr. Th. J. Pla- tenburg. Voorburg, J Schaafsma. 's-Gra venhage en dr. D. P. Oosterbaan, Delft, afdeling h.b.s. B.. mondeling examen 13, 14 en 15 juni, deskundigen zie afdeling h.b.s. B. van „Goese Lyceum". „Goese Lyceum" te Goes, afdeling gym nasium. mondeling examen op 26 en 27 juni, deskundigen prof. dr. G. Qulspel, Bllthoven, lr. J. G. W. Baron Sloet van Marxveld, Doetinchem. „Christelijk Ly ceum" voor Zeeland te Goes, afdeling gymnasium, mondeling examen op 27, 28 en 29 Juni, deskundigen prof. dr. M. .1. Dresden, 's-Gravenhage, dr. F. W. H. Hugenholtz, Oegstgeest, dr. w. Euwe, 's-Gravenhage en prof, dr. A. w. H. van Herk, Amsterdam op 27 en 28 Juni. „Jan seniuslyceum" te Hulst, afdeling gym nasium, mondeling examen op 25 en 26 Juni. deskundigen dr. J. P. Chr. de Boer 's-Gravenhage en prof. dr. H. Robbers, Nijmegen. Gemeentelijk gymnasium te Middelburg afdeling gymnasium monde ling examen op S, 6 en T Juni, deskun-1 dlgen dr. J. M. van BuIJtenen, Amers foort, prof. dr. H. Smitskamp, Amster dam, prof. dr. F. van der Blij, BUtho- ven en proL dr. H. J. Lam, Leiden, op 6 en 7 Juni. „Koningin Wilhelmina Ly ceum" te Oostburg, afdeling gymnasium, mondeling examen op 20 en 21 juni, des kundigen dr. J. de Kort, S. J. Castel Gandolfo (It.), dr. J. P. Chr. de Boer, 's-Gravenhage, prof. dr. H. Robbers, Nijmegen en J. H. Bannier, Wassenaar. „Openbaar Lyceum" te Terneuzen, afde ling gymnasium, mondeling examen op 22 en 24 Juni. deskundigen dr. J, P. Chr. de Boer, 's-Gravenhage, prof. dr. H. Robbers, Nijmegen en J. H. Bannier. Wassenaar. „Zierikzees Lyceum" aldc- ling gymnasium, mondeling examen op 28 en 29 Juni, deskundigen prof. dr. J. J. Koopmans, Hilversum, prof. dr. S. W. Visser, De Bilt en prof. dr. E. Visser, Groningen. „Goese Lyceum" te Goes, afdeling m.s.v.m., mondeling examen op 12 en 13 Juli, deskundigen A. D. Baert, 's-Gra venhage. mgr. mr. Fr. Op de Coul, 's-Gravenhage en mr. J. Riphagen, 'a-Gravenhage. „Christelijk Lyceum" voor Zeeland te Goes, afdeling m^.v.m„ mondeling examen op 17 en 18 juni, des kundigen zie afdeling m^.v.m. „Goese Lyceum". „Janseniuslyceum" te Hulst afdeling m.s.v.m., mondeling examen op 29 juni en l Juli, deskundigen ds. W. J. Couvèe, Steenbergen, mevrouw B. Koop- man-Sissingh, Amsterdam en mr. D. BliJ- dendijk, 's-Gravenhage. Rijkshogere burgerschool en middelbare school voor meisjes te Middelburg, afdeling m.s.v.m. mondeling examen op 14 en 15 juni, des kundigen dr. Jos. P. Chr. de Boer, 's-Gravenhage, mgr. mr. Fr. Op de Coul, 's-Gravenhage en mr. J. Riphagen, 's-Gravenhage. R.-k. hogereburgerschool „St. Eloy" te Schoondijke, afdeling m^.v.m., mondeling examen op 27 en 28 Juni, deskundigen zié afdeling m.«.v.m. „Janseniuslyceum" te Hulst. Afscheid van Hongaren. Door het gemeentebestuur van Biggekerke is een bijeenkomst be legd. waarop afscheid zal worden J;enomen van de Hongaarse vluchte- ingen, die naar Canada vertrekken. De bijeenkomst zal worden gehou den in de kantine van het woon oord te Biggekerke op donderdag 4 april des avonds om 8 uur. Examen Te Den Haag slaagde voor het voorlopig diploma seheepswerktulg- kunde de heer A. Steegers te Voor^ burg, leerling van de machinisten- school te Middelburg. Advertentie in DE GRAANBEURS Grote Markt, Goes van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Gratis toegang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9