aBJXlja üïa 131 UjXba EU IR AFD. ZEELAND VAN N.I.V.E. BIJEEN IN TERNEUZEN WALCHEREN Van onze adverteerders OFFICIËLE PUBLIKATIES DONDERDAG 4 APRIL 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE OOÜBANT V (Advertentie) \lNSDAJ^BÊF^f^£tN5S^^^^ÊI DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG JF®"^HrVoNE>A^j|^^®^^ MAANDAG DINSDAG DON Df8 DAG 11 APRIL SECRETARIS WERKGROEP SPRAK Leerzame lezing over „typebeperking" Voor de afdeling: Zeeland van het Nederlands Instituut voor Efficiency hield de heer N. J. Kooper, secretaris van de „Werkgroep Typebeperking" uoensdagmidag in Grand Hotel Rot terdam in Terneuzen een interessan te lezing over het onderwerp „Kost- K'js bij verschillende seriegrootte", spreker zette daarbty de hoofdza ken van de door de werkgroep ont worpen methodiek voor het verkrij gen van resultaten in het bedrijf op dit gebied uiteen, welke uiteenzetting door een toepasselijke film werd toe gelicht. De heer Kooper wees allereerst op het verschil tussen typebeperking of zoals hij het liever wilde noemen as sortimentsbepaling en normalisatie. Zo dient men bijvoorbeeld bij assor- tissementsbepallng zelf de conclusies te trekken in de individuele bedrijven op commercieel, economische basis, terwijl normalisatie nog dieper en breder gaat en op technisch-weten- schappelijke wijze verticaal voor de gehele branche "wordt bezien. Uitvoerig besprak de heer Kooper aan de hand van grafieken vervol gens de zogenaamde 20-80 regel, waarbij bleek, dat veelal 1/5 deel van het assortiment 80% van de totale omzet haalt en dat door iets prijs te geven van de omzet in tal van geval len dwinst met 6 k 7% kan worden verhoogd. Verder bracht spreker het nut van het klein- en middelgroot be drijf in de Nederlandse economie on der de aandacht, waarna hij uitvoerig inging op het uitermate grote belang voor handel en industrie van een goed kostenbesef, een juiste berekening van de indirecte kosten per order, van de kosten van het omstellen van de machines, de voorraadkosten en een goede bepaling van het assorti ment. Met nadruk wees de heer Kooper er op, dat de huidige kostprijs- methodiek in vele bedrijven een volkomen verkeerd beeld geeft. Door een juiste bepaling van het assortiment kan hier groter ren dement ontstaan, maar voor dit laatste is, eveneens voor wat de Zeeuws Drankweercomité in Middelburg bijeen In ..De Gouden Pnnrtp" te Middel burg vergaderde het .Zeeuwse Drank- weer-comité onder leiding van de heer J. Castel te Vlissingen. De voor zitter herdacht mevrouw Everse Slager te Goes, die veel gedaan heeft in de „Blauwe beweging" en die gere geld de vergaderingen bezocht. De secretaris deed mededelingen over door het Middelburgse Drankweer comité gevoerde actie met tekenpla ten voor de leerlingen van onderwijs inrichtingen. De le en 3e prijs wer den gewonnen door leerlingen van de b.l.o.-school en de 2e prijs door een leerling van een chr. school op 't Zand. Besloten werd in te gaan op een aanbieding van een chocoladefabriek voor het vertonen van films, waarbij toespraken kunnen worden gehouden over de drankbestrijding. Voorts kon worden medegedeeld, dat deze zomer, zodra de goedkeuring van de betrok ken minister is verkregen, het consul tatiebureau voor drankzuchtigen te Middelburg kan worden geopend. Tot directeur is benoemd de heer R. Vis ser, adjunct-directeur van een derge lijk bureau te Leeuwarden. Breed voerig werd de actie in de z.g. Blau we Week besproken. De secretaris, de heer M. A. L. Hu- bregtse te Middelburg, memoreerde de werkzaamheden in het verslag jaar. waarna de penningmeester, de heer i. Boogaard te Aagtekerke. zijn jaarverslag met een klein batig saldo kon afsluiten. Als bestuurslid werd de hepr J. Boogaard, herkozen. Tenslotte kon nog worden medege deeld. dat er te Goes een volledig Drankweer-oomité kon worden herop gericht. Marktberichten VEILING BERGEN OP ZOOM 3 april. Andijvie 55. Rodekool 19. Wit- tekool 60. Pre! 13—15, Radijs 15—22. Sla 6—16. Stoof sla 10—37 Spinazie 30—39. Ra barber 17—31. Witlof 10—61. Raapstelen 5—8. Peren: Saint Remy U—27. EIERNOTERINGEN Eicrnotering van de Co5p. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom, Ingaande donderdag 4 april 1957. Klasse 0 17 cent: klasse I 16 cent: klas se II 15 cent: klasse III 14 cent: klasse IV 13 cent: klasse V 12 cent VEILING V.V.Z B. GOES 3 april. Groenten: Witlof B I 35. Krop sla A I 12—13. A II 8—9.50. Spinazie I 39—40. Prei I 10—11. Bloemkool A II 39, B II 42, C II 20—34. Andijvie I 58. Rabar ber 7—14. Radijs 13—18. Rodekool 7. VISMIJN VEERE 3 april. 1805 kg. Exportgarnalen 1.15— 1.59. 54 kg. Schar 3152 128 kg Bot 21— 39. 85 kg. Middel tong 193—2 23 202 kg Rog 43—65. 4 kg. Ongesorteerde vis 51. VEILING „WALCHEREN- G.A. MIDDELBURG 3 april. Aardappelen Bintjes, grote 10.50. Koopmans Blauwe, grote 10.60. Fruit: Jonathan 55-60 23—24 60-65 32— 34, 65-70 40—52 70-75 54—60, II 18—26. K 15—30. Groenten: Bloemkool A 36—68, B 23—55, C 8—26. Kropsla A 7—13. B 6—10. C 5—8 Bosradijs 19—27. Rabarber 13—23. Spina zie 24—34 Andijvie 53—64 Prei 10—11. Witlof 14—57. Uien per kg. 10—14. Was- peen 52. Rodekool 7. Inkoop betreft, ook een goede kostprijs noodzakelijk. Nadat de heer Kooper nog een korte uiteenzetting had gegeven over de wijze waarop de Werkgroep Typebe perking voorlichting geeft en daad werkelijk hulp biedt, volgde de ver toning van de film over typebeper king. Na de pauze werd vervolgens door de heer Kooper een aantal vragen, onder meer over de commerciële ge volgen van typebeperking, beant woord. De vergadering stond onder leiding van de neer G. N. van Ginkel uit Vlisingen, die een kort openings woord sprak. Daarin deed hij enige mededelingen ove de laatste verga dering in dit seizoen, die op donder dag 2 mei a.s. te Middelburg zal worden gehouden. In deze vergade ring zal de adjunct-directeur van de Nederlandse Middenstandsbank te Amsterdam, de heer J. Modderkolk, spreken over do betekenis van de ad ministratie voor de kleine en middel grote bedrijven. Verder wees de heer Van Ginkel on het nut van het wederzijds bedrijfs bezoek, waaraan thans door een vier tal bedrijven in Zeeland wordt deel genomen. Aan het einde van de bij eenkomst bracht hij de heer Kooper dank voor diens leerzame causerie. Expositie in Middelburg over moderne schilders Na de zeer geslaagde tentoonstel lingen over Italië en Rome, heeft de heer H. Pieters thans in de leeszaal van de Provinciale Bibliotheek te Middelburg een expositie van boek werken ingericht over de hedendaag se moderne schilderkunst. Het moet gezegd, weer even voortreffelijk als haar beide voorgangsters. Deze expo sitie is in de eerste plaat; opgezet om de belangstellenden kennis te doen maken met de werken van mo derne kunstenaars, zodat zij een glo baal inzicht verkrijgen :n de moderne kunst. Reeds eerder werd een dergelijke tentoonstelling gehouden, maar deze is uitgebreider. Van de aanwezige werken noemen wij onder meer het voortreffelijke boek van Paul Klee „Das bildnerische denKen", waarin de schrijver een uiteenzetting geeft van de werkwijze der moderne schilders. Van de Nederlandse kunstenaars zijn onder meer werken aanwezig van Van der Leek en Piet Mondrian Vervolgens dient genoemd het nieuw ste boekwerk van Pablo Picasso, ter wijl voorts enkele litho's van deze kunstenaar aandacht trekken. Tevens is er een prachtig werk over de Oos tenrijkse schilder Oskar Kokoschka, terwijl van Duitse zijde een herinne ringsboek van de kunstenaars uit de „Sturmkreis" en de „Brücke" aanwe zig is. Vermeldenswaard zijn ook nog werken over Van Gogh en Mare Cha gall („Bibli"). Deze expositie is geopend tot en met donderdag 24 april op de gewone openingsuren van de bibliotheek. MIDDELBURG Lezing van dr. De Jager over „kometen en meteoren" In het Schuttershof te Middelburg hield dr. C. de Jager voor de afdeling Zeeland der Nederlandse vereniging voor Weer- en Sterrenkunde en voor het Natuurkundig Gezelschap een le zing over „Kometen en meteoren". Dr. De Jager stipte aan, dat men in het begin van de vorige eeuw nog niet wist, wat een meteoor was. Een twee tal Duitse studenten begon gewapend met papier, potlood en kaarten de baan der meteoren tussen de sterren op te tekenen, terwijl zij zich een der tig km van elkaar bevonden. Uit de aldus verkregen gegevens was het een klein kunstje te berekenen, dat de me teoren op een hoogte van ongeveer 80 km oplichten. Vervolgens vertelde spreker wat precies een meteoor Is, namelijk een stukje metaal of steen. De aarde nu, aldus dr De Jager, beweegt zich door een wereldruim, dat gevuld is met „gruis". Dit „gruis" wordt gevangen en dringt met een snelheid van 10 tot 70 km per seconde in onze dampkring, waardoor het verbrandt en verdampt. Spreker vertelde over de amateurs, die met het blote oog meteoorwaarne mingen deden en wees er op, dat deze manier echter niet erg nauwkeurig kan zijn. Fotografische waarnemin gen deden daarom hun intrede. Hierdoor was echter in het begin veel geduld nodig. Whipple trof inder tijd slechts één meteoor per honderd waarnemingsuren aan op zijn plaat. Tegenwoordig gaat het met de super Schmidt-camera sneller. Dr. De Jager vertelde uitvoerig over de verschillen de meteoorzwermen en over het ont staan van diverse kometen hieruit. Als intermezzo nam spreker de kort gele den ontdekte komeet Arend-Rol and onder de loep; deze komeet zal bin nenkort voor ons zichtbaar worden. Na nog over de kometen het een en ander verteld te hebben en de samen stelling der meteorieten besproken te hebben, eindigde dr. De Jager zijn le zing met het beantwoorden van di verse vragen. Nadat drs. J. Scheltens, de voorzitter van het Natuurkundig Gezelschap, spreker bedankt had voor zijn interessante uiteenzetting, was er tot slot nog gelegenheid om een stuk metaalmeteoriet te bekijken. Actie verhoging vrijwillige bijdragen. Dank zij de actie welke door dc geref. kerk te Middelburg werd ge voerd tot verhoging van de vrijwil lige bijdragen harer leden is het to taal-bedrag met f 10.000 gestegen. Voor 1957 mag nog op f 4000 worden gerekend. De opbrengst van de col lecten steeg bovendien met een be drag, groot f 8000. Aanwinsten openbare leeszaal. Aanwinsten openbare leeszaal: Baardman: Jachthond op de Oce aan; Baardman: Het kwade gerucht; Bordewijk: Tien verhalen; Van Bre da: Door dik en dun; Broersen: Dorp in de mist; Conrad-Koen: Een, die anders was; De Munck: Olie in het veen; Norel: Bestevaer; Ren- kum: Er kon nog meer bij; L. Schmidt: Inspecteur Kielstra; Ver burg: Testament aan toonder; Ba ker: De pastorie van'Hinton; Brink- ley: Prijs de zee, maar blijf aan wal; Cesbron: Gij zult de hemel open zien; Erdman: Haar eenzame reis; Hulme: Zuster Luc; Igazy: Aan de rode Donau; Kirst: Tokio-Sorge ant woordt niet: Luctzendorf: De don kere jaren; Mauriac: De wegen zee waarts; Monsarrat: Kasteel Garac; Rachmanova: De rivale van de Cza rina; Rayner: Duel op de Atlantic; Slaughter: Ruth; Undset: Gelukkige dagen; Kenyon: The emperor's lady; Llewellyn; Mr. Hannsh Gleave; Lofts: Afternoon of an autocrat; MacLcan: The guns of Navarone; Morgan: Challenge to Venus; L Shaw: Lucy Brown; Aafjes: Capric cio Italiano; Blok: Michiel Adriaans- zoon de Ruyter; Constandse: Mexico en Midden-Amerika; Van Hoesel: Zindelijk denken; Jonckheere: Kon go zonder buks of boy; Kokkelik: Wij vochten in het bos; Ortega Y Gasset: Cris"o in leven en liefde, kunst en historic: Van Peursen: WegwMs in de wijsbegeerte; Vrie zen: Het nabije Oosten in de bran ding. Geslaagd optreden van „De jonge spelers". In het Middelburgse „Schuttershof" gaf de toneelgroep „De jonge spelers" uit Vlissingen dinsdagavond een op merkelijk goede opvoering van Hans Nesna's toneelspel „Erik en Irene". Deze groep, die voor het leeuwendeel uit jonge tonelisten bestaat de naam zegt dit trouwens al speelde met een frisheid en een hoeveelheid durf, die plezierig aandeden en men slaagde er in de aandacht van het tal rijke publiek in de zaal gedurende de gehele avond te boeien. Tot dit succes droeg het spel van student Frank in niet geringe mate bij. Frank, die onder de naam F. van Willigen door dit leven gaat, gaf in zijn spel juist dat tikkeltje openhar tigheid mee, wat de anderen misten. Mej. G. Eekman benaderde hem wat dit betreft nog het meest, al dreigde zij bij tijd en wijle wel eens wat te weinig afwisseling in de intonatie te brengen. Aan dit zelfde euvel leed overigens ook de andere hoofdrolspe ler, medisch student Erik (C. Gun- ter), maar al met al was zjjn optre den geslaagd. C. Schout gaf op vaak geestige wijze een bejaarde pension houder gestalte, mevrouw R. le Feber- Eckhardt speelde haar moederrol uit stekend en ook het optreden van mej. M. Flipse als de huishoudster mocht er zijn. Regisseur H. M. Harinck mag met de wijze, waarop zijn pupillen voor het voetlicht traden, best tevre den zyn! Het betrof hier een liefdadigheids toneelvoorstelling, die gegeven werd voor het algemeen sociaal fonds „Draagt elkanders lasten". De heer Joosten sprak voor de aanvang der voorstelling een propagandistisch woord. Bevoegdheid godsdienstonderwijs lagere scholen. Na gehouden colloquium te Mid delburg werd het Testimonimum I,c.q. het I.K.O.S.-diploma, dat de be voegdheid geeft om ingevolge art. 26 der L.O.-wet godsdienstonderwijs te geven op de lagere school uitgereikt aan de volgende personen: mej. A. Janse te Kfoetinge, mej. C. W. Groen te Vlissingen, mej. .J E. Hubregtse. Oost-Souburg, N. L. den Boef, Krab- bendijke, G. de Beer, Vlissingen, J. Heijt, Vlissingen, W. Kruidenier, Vlis singen, P. Memelink, Leiden, J. A. v. der Plassche, Goes. Walcherse jongerenafdeling N.O.B. hield voorlichtingsavond. De Walcherse jongerenafdeling der NOB-wegtransport hield te Mid delburg een technische voorlich tingsavond. Het onderwerp, dat In deze goed bezochte bijeenkomst aan de orde gesteld werd, was het veel besproken vloeibare gas als brand stof voor auto's. De heer F. Sikkens uit Den Haag zette in een uitvoerige lezing uiteen, hoe dit vloeibare gas verkregen en getransporteerd wordt. Vervolgens ging hij uitvoerig de vele mogelijkheden na, alsmede de voorde len, die deze brandstof voor de eige naren van auto's oplevert. Een en ander werd verduidelijkt met fotodia's en een kleurenfilm. In de op de lezing volgende geanimeer de bespreking weraen tal van pun ten nader onder de loep genomen. De heer L. F. Boon leidde ae bijeen komst en verwelkomde naast de heer Sikkens nog in het bijzonder de grovinciaal voorzitter, de heer A. C. aljouw. Vooraf vertoonde de heer C. Kars, de districtssecretaris, nog een aan tal fraaie fotodia's van een reis in Zweden, terwyi hij tevens opriep tot deelname aan de landelijke jonge rendag op 23 mei a.s. te Utrecht. Verkeerscursus voor buurtvereniging De Middelburgse buurtvereniging „Over de Seisbrug" nam het initiatief tot het houden van een verkeerscur sus. Opperwachtmeester N. V. Eek man van de Verkcersgroep der Rijks politie te Middelburg verklaarde zich bereid de cursus te leiden. Men begint volgende week woensdag te acht uur in „Suisse". Na afloop van deze cur sus kunnen de deelnemers, indien zij dit wensen, nog een examen afleggen •waarna zij het desbetreffende diploma ontvangen van de Bond voor Veilig Verkeer. VLISSINGEN Verpachting badpaviljoen. Naar gemeld zullen B. en W. van Vlissingen op 9 april a.s. des morgens om 11 uur in het openbaar verpachten het badpaviljoen aan de Boulevard Evertsen. In dit bericht werd vermeld dat ook de cabine nr. 2 van de winkel- falern aan het badstrand voor het adseizoen 1957 zal worden verpacht. Dit behoeft aanvulling, want niet al leen cabine nr. 2 wordt verpacht doch ook andere cabines van deze winkel galerij. Benoemd tot onderwijzeres. 3enoemd tot onderwijzeres aan de Prins Wi'.lemschool, Grote Markt, Vlissingen mejuffrouw M. H. Labruyère te Vlissin gen Hoofd r.-k. ulo in Vlissingen. Op 1 september a.s. zal het on derwijs beginnen aan de r.-k. ulo school te Vlissingen. Tot hoofd is be noemd de heer J. G. Baeten, die af scheid zal nemen als hoofd van de r.-k. St.-Paulusschool aan de Adr. Coortelaan. „De kerk op Nieuw-Guinea" Ds. Durkstra, Ned. herv. predikant te 't Zand zal hedenavond om acht uur in de Noorderkapel te Vlissingen voor de zendingscommissie der Ned. Herv. Gemeente spreken over: „De kerk op Nieuw-Guinea". GRIJPSKERKE Jan Cevaal werd kampioen jeugddammen Grijpskerke. Dameskapsalons Kotoun belangrijk uitgebreid Zaterdagmorgen zal dc heer G. Kotoun, eigenaar van dc dame»kap salons Kotoun te Vlissingen, de uit breiding van zijn bedrijf in de Wal- straat officieel in gebruik nemen. Slechts drie weken heeft men er voor nodig gehad om de nieuwe ruim te naast de bestaande salon in te rich ten en het resultaat is een geslaagde combinatie van kleuren geworden, waar het een genoegen zal zijn ge kapt te worden. Imrr.ers, er is hier een vrolijke mengeling van frisse kleuren en aantrekkelijke pasteltin ten te zien in een ruimte, waar een zestal nieuwe cabines aangebracht is. alsmede een droogbank waar vijf dames zich tegelijkertijd het haar kunnen laten drogen. Ook de wandbckleding, de vloerbedekking en de verlichting zijn volledig in over eenstemming gebracht met bet mo derne interieur, zodat het geheel zo wel een aanzienlijke als een aantrek kelijke uitbreiding van het bestaande bedrijf betekent, waar de heer Ko toun en zijn acht man personeel on getwijfeld met plezier zullen wer ken. Door deze uitbreiding is het mogelijk geworden, dat twintig da mes tegelijkertijd geholpen kunnen worden, zodat de heer Kotoun thans eigenaar is van een der grootste da meskapsalons in Zeeland. Nog dit jaar hoopt de heer Kotoun voorts nog een ruimte achter zijn salons te openen, die dan als schoonheidssa lon Ingericht zal worden. Firma De Klerk richtte op smaakvolle wijze woning in In de nieuwe woningen op de hoek van de President Roosevelt laan en de Bonedijkestraat in Vlissingen Grijpskerke luidt als 18 14 1 S 29 18 14 1 3 29 18 12 I 5 25 18 12 I 5 25 18 12 1 5 25 18 7 1 10 15 18 5 3 10 13 18 5 2 11 12 18 2 2 14 6 18 0 1 17 1 Om de eerste pleats werden vier beslis singswedstrijden gespeeld. Na een span nende strijd werden deze door Jan Ce- vaal gewonnen met 5—s Ook tussen de nummers 3, 4 en 5 worden nog beslis singswedstrijden gespeeld. pioenschap volgt: 1 Jan Cevaal 2 Piet Sinke 3 Adri Sinke 4 Jan Rotte 5 Krijn Dekker 6 Johan de Kam 7 Wlm v. Baaien 3 Henk Louws 9 Arnold Boogaard 10 Dirk Ridderbos MIDDELBURG. MEDEWERKING INGEV. L.O.-WET 1920 B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad dezer ge meente in zijn vergadering van 1 april 1957 heeft besloten medewerking te ver lenen, als bedoeld in artikel 72 der Lagei Onderwijswet 1920, aan 1. het bestuur van de Ned. herv. schooi aan de Zuidsiogel ter aanschaffing V3n leer- en hulpmiddelen In verband met uitbreiding van het aantal leer lingen in klasse 4 en met het intensie ver lesgeven inzake het verkeersonder- wljs: 2. het bestuur van de Vereniging voor gereformeerd onderwijs ter aanschaf fing van leermiddelen in verband met de wijziging van het leerplan voor de handelsvakken. Middelburg, 2 aprU 1957. MIDDELBURG. BEKENDMAKING TOEPASSING ART. 50 KLEUTERONDERWIJSWET. In zijn vergadering van 1 april 1957 be sloot de raad dezer gemeente, met toe passing van artikel 50 van de Kleuteron derwijswet aan het bestuur van de Vereniging Chr. Bewaar- en Voorbereidingsschool 3 lo kalen van de v.m. Jongens-uloschool aan de Nederstraat tijdelijk In bruik leen te verstrekken ten behoeve van de door haar in stand gehouden kleu terschool, welke thans gehuisvest is in een pand in de Singelstraat: 2. aan het bestuur van de r.-k. kleuter school aan de Burgg3ng medewerking te verlenen tot het Inrichten van een speellokaal tot leslokaal in verband met de sterke toename van het aan tal leerlingen. Middelburg, 2 april 1957. OOST- EN WEST-SOUBURG. UITBREIDINGSPLAN IN ONDERDELEN TER INZAGE. De burgemeester van Oost- en West- Souburg maakt bekend, dat de volgende uitbreidingsplannen ln onderdelen in ontwerp voor een ieder ter Inzage liggen ter gemeente-secret3r:e gedurende het tijdvak van 3 april 1957 tot i mei 1957, op iedere werkdag, behalve des zater dags. van des voormiddags 9.00 uur tot 12 30 uur. des namiddags van 2.00 uur tot 5.00 uur, en des zaterdags van des voormiddags 9.00 uur tol 12.00 uur, t.w.: 1. het uitbreidingsplan achter de Ju- lianastraat; 2. het uitbreidingsplan „Nagelenburg"; 3. het uitbreidingsplan „Bezuiden de Zeewijksingel": 4. de daarbij behorende bebouwings voorschriften. Gedurende bovengenoemd tijdvak kun nen belanghebbenden bezwaren indie nen bij de gemeenteraad. Oost- en West-Souburg, 29 maart 1957. VLISSINGEN GEEN SPREEKUUR ie wethouder van bouwnijverheid en volkshuisvesting brengt ter algemene kennis, dat hij verhinderd is heden (don derdag april) spreekuur te houden. O.- EN W.-SOUBURG S.T.E.C. besloot seizoen met „Onder één dak" Het Souburgse Toneel en Cab.Vït (S.T.E.C.) heeft zich zo langzamer hand een zekere faam verworven en het is eigenlnk al min of meer zó ge worden, dat dc naam van deze vereni ging borg staat voor goed toneel. Het was daarom jammer, dat tijdens de laatste avond van het seizoen, die S. T.E.C. zaterdag in „De Zwaan" gaf. niet geheel aan de verwachtingen werd voldaan. Het was ook niet een voudig om hieraan te voldoen, want er werd niets minder gespeeld dan Jan Fabricius' „Onder één dak", een dramatisch toneelspel, dat heel wat vraagt van de tonelisten. Het spel van de heer J. Duyne. als Jacob de onder- Wijzer, was vrij zwak en de heer L. Bosechaart wist zijn notaris niet overtuigend gestalte te geven. Me vrouw Flipse bracht het er als Antje niet veel beter af. Jan de smid, de man van Antje (de heer J. Lammersi maakte echter veel goed. Hij was het uiteindelijk die, tezamen met de heren B. Reyerse (vader) en C. Vertregt (Wolter) en met mej. J. Boogert als Dora in iets mindere mate, de aan dacht van de zaal geboeid wist te houden. Het was opmerkelijk, dat het spel in het laatste bedrijf veel beter was, dan in de voorgaande bedrijven het feval was. De ontknoping kon zo- oende toch nog op een aanvaardbare wijze worden weergegeven en het tal rijke publiek toonde zich hier aan het einde dankbaar voor, Zjj nog vermeld, dat de heer A. C, Jansens uit Vlissin- fen dc regie voerde. Jo den Hollan- er's Clavioline-ensemblc zorgde er tenslotte mede voor, dat het samen zijn na afloop genoeglijk was, SINT-LAURENS Vergadering A.R.-kiesvereniging De AJt.-kiesvereniging te Sint- Laurens vergaderde onder leiding vair de heer P. Boon sr. In deze bijeen komst sprak de heer J. Goedbloed over „Europese integratie". Reeds voor de oorlog drong de A.R.-partij aan op samenwerking in breder ver band. Na de oorlog werd een en an der verwezenlijkt zoals in het Pact van Brussel, Benelux, Kolen- en Staalgemeenschap. Een drukke be spreking volgde op dit onderwerp. Tenslotte werd de wenselijkheid van wederoprichting van een A.R.J.O.S. club besproken. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Sint-Laurens van de N.C.V.B. kwam bijeen o.l.v. de pre sidente mevrouw D. H. Baas-Kemp. In deze bijeenkomst sprak mej. M. A. Strubbe, voorlichtings-officier bij de Luva over het werk van Milva en Lu- va. toegelicht met een film. Het le dental nam met 3 toe en bedraagt thans 65. In de vergadering van 25 april a.s. hoopt mevrouw N. Johan- nes-v. d. Brink te Vlissingen te spre ken over „De Kerk achter 't IJzoren Gordijn". Chr. kiesvereniging bijeen. In de dezer dagen gehouden open bare vergadering van de ch. kiesver eniging te Sint-Laurens werd het woord gevoerd door de heren C. Phi- lipse, lid van Gedeputeerde Staten en C. F. van der Peyl, lid van de Twee de Kamer. De heèr Phiiipse sprak on der meer over de woningbouw, de concentratie van polders en water schappen en over de nieuwe indeling van de gemeenten. Hij riep de aan wezigen op te trachten de jeugd aan te trekken tot de C.H.U. Tot slot be steedde hij aandacht aan het Delta plan. De heer Van der Peyl besprak hierna de nota over de bestedingsbe perking, die hij een diepe ingreep in het volksleven noemde. On een en an der volgde een zeer uitvoerige discus sie. Tot slot dankte de voorzitter dhr. H. v. Langevelde beide sorekers en bood hij hen een kleinigheid aan, waarna de heer Van der Peyl deze vergade ring, die door veel geestverwanten uit omliggende gemeenten werd bijge woond, met dankgebed sloot. 1 heeft de firma H. H. de Klerk en Zonen op smaakvolle wijze een mo delwoning ingericht om clifintèle en belangstellenden een indruk tc ge ven. hoe de door hen verkochte meu belen het „doen" in een moderne omgeving. Reeds vaker heeft deze firma dit experiment ondernomen ln Vlissingen of Souburg en steeds werden dan de nieuwste vondsten op het gebied van de woninginrichting op overzichtelijke en attractieve wij ze uitgestald, zodat het ook thans geen wonder is, dat vooral de Vlls- singse dames veel belangstelling to nen. Ook momenteel Is in deze vijf- kamerwoning een keur van prak tisch meubilair in velerlei kleuren, degelijke en aantrekkelijke vloerbe dekking en kleurige wandversierin gen te oczlchtlgcn. Van 10 tot 12 uur in de ochtend en van 2 tot 6 uur In de middag worden de Vlissingcm in staat ge steld deze modelwoning te bezich tigen, waarbij zij uiteraard door de firma De Klerk van advJes gediend worden inzake de woninginrichting. Men heeft voorts medewerking ver kregen van enige vooraanstaande Nederlandse bedrijven, die zich op een bepaald onderdeel van de inrich ting gespecialiseerd hebben, zodat ook in andere opzichten een bezoek aan deze woning, die uit een woon kamer, een salon en een drietal slaapkamers bestaat, alleszins de moeite waard is. Hotel-café-restaurant „Riche" geopend In Vlissingen werd woensdag het hotel-café-restaurant „Riche" aan de Boulevard Bankert geopend. De heer en mevrouw G. A. Harmsen. die hier thans de scepter zwaaien, mochten van verschillende zijden gelukwen sen in ontvangst nemen. Vroeger was alt het hotel Ter Mculcn. Hef geheel verbouwde hotel telt thans 18 bedden (vroeger 12) en het is een genoegen in het nieuwe restaurant plaats tc ne men om vandaar uit het drukke scheepvaartverkeer op de Schelde ga de te slaan. Een kijkje in het hotel zelf geeft dc prettige zekerheid, dat niet alleen alles geheel nieuw en modern werd ingericht, maar dat bovendien ook terdege acht geslagen werd op hy giëne en de nodige verzorging voor de komende hotelgasten. Juist in de midden-prijsklasse zal dit hotel aan een behoefte voldoen vooral in het toeristenseizoen en de verwach ting is gerechtvaardigd, dat onder lei ding van het energieke echtpaar Harmsen dit bedrijf een goede toe- kpmst tegemoet gaat. V'olley baluitslagen afdeling Walcheren. De uitslagen van de volleybalwed strijden, die zaterdag gespeeld wer den voor de afdeling Walcheren van de NeVoBo, luiden: VCU—Zuidwes ters 0—3: MTS—Marathon 2—2; MV C II—NMVC 3—0; Michiel de Ruy ter II—MTS II 1—3; Zuidwesters II MVC II 3—1;; Michiel de Ruyter II NMVC afgelast. De wedstrijd EV VC mEMM II eindigde Banvanke- ljjk in een 22 gelijk spel. Maar na een protest van EVVC II werd de stand 3—0 in het voordeel van deze club, die nu kampioen ls geworden van de derde klas. RCS—RKFC I—0 De eerste helft van deze wedstrijd had gezien het vertoonde spel met een ruime RCS-voorsprong afge sloten moeten worden. Dat er tenslot te maar één doelpunt viel. was te danken aan het uitstekende spel van dc RKFC-doelman, die op sublieme wijze zijn heiligdom heeft verdedigd. Het beste deel van de wedstrijd was zonder enige twijfel de eerste helft. Met open spel trachtten de Souburgse voorwaartsen de Bergen op Zoomse defensie uit elkaar te spelen, maar de aanvallen strandden steeds weer op de snel reagerende doelman, waarbij paal en lat hem bovendien enkele ma len een handje hielpen. Pas na ruim een half uur spelen kon RCS ziln meerderheid in een doelpunt tot uit drukking brengen. Bij een aanval over links kwam Van Roseveldt ln het bezit van de bal. hij gaf keurig aan Van den Dries, die met een kei hard schot de roos trof (1—0). De hardwerkende RKFC-ploeg speelde kennelijk op verdedigen om op die manier' de score laag te houden om na rust. met de wind als bondgenoot, zich wat meer te kunnen doen gelden. Twee minuten voor de rust kreeg RCS nog een kans de voorsprong te vergroten, toen o.i. ten onrechte een strafschop werd toegekend. Het har de schot van P. de Kraker werd ech ter schitterend door de doelman tot hoekschop verwerkt. Wat RCS in de tweede helft vertoonde was het aan kijken nauwelijks waard en een te- eenpunt zou voor de Bergenaren ze ker niet onverdiend zijn geweest. Dat dit niet ontstond was louter te wij ten aan schutters gebrek, want kan sen waren er zeker voldoende. De laatste 10 minuten zakte het peil nog lager en van opbouwend voetbal was geen sorake meer. Een wedstrijd om gauw te vergeten. (Nagekomen advertentie) Heden overleed, zacht en kalm. onze geliefde man. vader, behuwd- en grootvader. J. NOTEBAART, In de ouderdom van 72 jaar. Breskens: Familie, weduwe NOTEBAART. kinderen en klein kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15