Vertragingen in herstel van de zwakke plaatsen onverantwoord Tweede veerboot kan niet langer wachten Soewirjo zag ook geen kans een zakenkabinet te vormen KLANKBORV WOENSDAG 3 APRIL 1957 PROVINCIALE EBBUW8B COURANT IR. GEUZE IN EERSTE KAMER i Twijfel aan de noodzakelijkheid van Schouwse delingsdijk (Van een speciale verslaggever). DERTIEN NAMEN bevatte gisteren het sprekersHJstje op het bureau van de voorzitter der Eerste Kamer: dertien heren namelijk hielden uitvoeri ge beschouwingen over allerlei vraagstukken rond de begroting van verkeer en waterstaat. Minister Algera liet geduldig de woordenvloed over zich heen gaan, even geduldig trouwens als zijn vele ambtenaren, die op de tribune de zitting volgden en die de bewindsman van advies zullen dienen by het formu. leren van zijn antwoord. Zoals gebruikelijk kwamen vele Zeeuwse zaken aan de orde: waterschapsbestel, delingsdijk Schouwen zwakke plaatsen. Delta plan en hoe kan het anders de veerdiensten. Reeds de eerste twee spre kers, mr. R. II. baron de Vos van Steenwjjk en ir. M. A. Geuze hielden over deze Zeeuwse onderwerpen gedegen beschouwingen, waarbij de heer De Vos woordvoerder van de V.V.D. uiting aan zijn ongerustheid gaf over de bezuiniging van acht miljoen op de post verbetering „Zwakke plaatsen". terstaat in deze kwestie gelijk had", maar zo zei hy gistermiddag „mjjn geloof is niet rotsvast! Ik ben aan het twijfelen!" In dit verband wees de heer De Vos erop, dat het college van Ged. Staten in Zeeland al evenmin voor do delingsdijk voelt. Weliswaar heeft dit college destijds de op grond van de waterstaatswet vereiste goedkeuring voor de aanleg verleend, maar het had toch liever de zeeweringen versterkt gezien. Ged. Staten hebben dit laatste standpunt ingenomen nadat zij zich Deze spreker ging vervolgens na der in op de békende controverse tussen de polder Schouwen en rijks waterstaat. Het heeft hier gehaperd aan het overleg tussen oppertoe zicht en polder, hetgeen de heer De Vos v. Steenwijk wel enigszins kon be grijpen. „Destijds was rijkswaterstaat zenuwachtig en de polder kon niet wennen aan de nieuwe toestand. Maar toen de noodwet-dijkherstel niet meer van kracht was en de dijk graaf van Schouwen naar rijkswater staat toog om er overleg te plegen, werd hem toegevoegd: „Dat moet U van mij niet verwachten!" Ingenieurs van de rijkswaterstaat kwamen bij de plaatselijke autoriteiten en zeiden: Zó moet het! En dat noemden ze dan overlegaldus de heer De Vos van Steenwijk. DRIE PUNTEN. Er is technisch verschil van inzicht inzake drie punten, zo zette deze spreker verder uiteen, namelijk inza- DS. M. A. GEUZE daadkracht in de streek ke zwakke plaatsen, voorts over de aanleg van een inlaagdijk aan de noordkant van het eiland en tenslot te over de delingsdijk. Deze drie punten onderwierp de heer De Vos van Steenwijk aan een nadere be schouwing. Daarbij wees hij erop, dat de minister zelf heeft toegegeven, dat de zeeweringen Scharendijke Den Otte en bij Burghsluis niet ideaal zijn. Maar daarbij verklaarde de mi nister, dat deze dijken toch niet als „zwakke plaats" kunnen gelden. Dat is dan weer eens een slag om de ministeriële arm!" riep de beer De Vos uit. „En als we dan tegelijkertijd horen van acht mil joen gulden bezuiniging op de zwakke plaatsen voor de investe ringsbeperking, dan is het duide lijk, dat zowel polder als bevol king ongerust zyn!" Van de motieven, die rijkswater staat bewegen een inlaagdijk te doen aanleggen achter de noordelijke zee wering van Schouwen, begreep dit kamerlid niet veel. „De minister zegt: omdat hier oever- en dijkvallen voor komen. Maar dan kan men op Noord- Beveland wel een inlaagdijk achter de hele zeewering leggen, want hier komen veel meer oever- en dijkvallen voor! Zo'n dijk is bovendien voor de bewoners tussen de buitenkering en de achterliggende dijk funest. Bij een eventuele calamiteit verdrinken ze als ratten!" Over de beroemde delingsdijk had leze spreker vorig jaar in de Kamer erklaarde „te geloven dat rij'kswa- HETTIBOMEN. Terwijl com- ror Richard Dimbley vertelde i wonderen van Italiaanse en -fce spaghetti-boerderijen, za- dejBritse televisiekijkers maan- klnfilm van in kleurige kleding kor boeren die de spaghetti uit molukten en in de zon te drogen gen]en woordvoerder van de BB moee. dat honderdën kijkers na de k?in» hebben opgebeld om en st?len dat spaghetti niet aan met iei** Toen geantwoord werd 1-aprilgrap was, legden Hy .de hoorn neer zonder nog gezichien* den'CVlGGEN- Hugh Molson, De reus" van. nijverheid: „Alle knetterent11 koesteren een diep neemt de F °Pzichte wat alle on arf -R.mdigen denken of oo ton^of ^cathcoat Amory, Horo i^?on hfndbOUW: "Wij Pr0* i'wse boerderijen bemerkl^ntetr^ntiende-eeuw- mannen bezig zUi^Ing". in soms met ze- hadden laten adviseren door hun pro vinciale waterstaat, die toch heus wel deskundig is. Men kan moeilijk volhouden, dat rijkswaterstaatsinge- nieurs knapper zouden zyn dan die van provinciale waterstaat, zomin 'n raadsheer uit een gerechtshof knap per is dan een rechter van een arron dissementsrechtbank. „Maar bovendien", zo riep dit ka merlid uit, „heeft professor Thysse aan een redacteur van het Algemeen Handelsblad verklaard, dat deze de lingsdijk voor de bevolking een ramp zou betekenen." Minister Algera (Interrumperend): „Hebt U geverifieerd of prof. Tbysse inderdaad deze woorden gebezigd I heeft?" De heer De Vos van Steenwijk: „Neen. Maar ik heb ook geen rectifi catie gelezen. Daarop zou prof. Thijs- «e zeker aangedrongen hebben wan neer hy verkeerd wa9 geciteerd!" IR. GEUZE. D8 tweede sprekr was ir. M. A. Geuze (c.h.), die op zyn bekende, ge degen manier allerlei waterstaatspro blemen behandelde. Daarbij besteedde hy in de eerste plaats aandacht aan de wegenbouw, onder meer de vraag stellend, of de wegaanleg in Zelana niet teveel wordt opgehangen aan het Deltaplan. In dit verband noemde hij liet gedeelte GoesMiddelburg, dat reeds nu verbetering behoeft. (Vervolg op nag 8) TIJDENS de behandeling van de begroting van verkeer en waterstaat in de Eerste Kamer heeft ir. >1. A. Geuze uitvoerig aandacht geschon ken aan de moeilijkheden rond de Zeeuwse veerdiensten. Vanzelfspre kend kwam daarbij ook de weige ring van de minister ter sprake een tweede nieuwe veerboot voor de Wes- terscheldeveren te doen bouwen. De heer Geuze toonde aan, dat alle maat regelen rond de veerdiensten in elk aar grijpen, zodat men er niet komt met incidentele verbeteringen, zoals bijvoorbeeld de nu voorgestelde ver lenging van de „Koningin Wilhelmi na Want wanneer geen tweede nieuwe veerboot wordt gebouwd, dan heeft dat ook consequenties voor de ko mende verbinding De ValNoord-Be veland. Immers zonder een tweede nieuwe boot op de Westerschelde kan geen bestaand schip aan de Wester- scheldeveren worden onttrokken. Dat houdt dus in, dat er een nieuwe boot met koplading voor de toekomstige verbinding Noord-BevelandSchou wen op stapel moet worden gezet, ook al zegt de minister nu in zijn memorie, dat met de bouw van een schip voor deze verbinding nu nog geen rekening behoeft te worden ge houden. Trouwens, wanneer men de „Koningin Wilhelmina" verlengt een plan, dat Ged. Staten overigens hebben opgemaakt op instigatie van rijkswaterstaat dan geldt hetzelf de: de „Koningin Wilhelmina" is dan immers te groot voor de verbinding Noord-BevelandSchouwen. Als men de „verlengingspoli- tiek" voor de oplossing van de veerproblemen blijft nastreven zij is overigens economisch gezien het duurst dan zal ook de „Willemsdorp" groter gemaakt moeten worden, maar dat houdt weer in, dat deze pont niet ge schikt zal zijn voor ZijpeJaco- bapolder, waar de minister blij kens zijn memorie deze boot wél wil gebruiken. En de capaciteit van dit veer is nu al veel te ge ring Om aaft de vervoersbehoefte tege moet te komen, komt men er niet met verlenging van de „Koningin Wilhelmina", zoals nu is aangekon digd. zo stelde de heer Geuze na drukkelijk vast. „Het spijt me", zo zei dit Kamerlid, „maar de argumen tatie van de minister op het stuk van de veerdiensten komt me niet ge slaagd 'voor. Door deze handelwijze lijdt Zeeland structureel en econo misch schade!" Zinspelend op de nieuwe onder handelingen tussen minister Alge ra en Zeelands provinciaal be stuur, waarbij ook de tarieven op de Westerscheldeveren oen punt van discussie uitmaken, zei de lieer Geuze: „Ik hoop, dat de dwangpositie, waarin het Zeeuw se bedrijfsleven thans is gebracht, niet uitgebuit zal worden. Dat zou bovendien niet moreel zijn met 't oog op de Zeeuws-Vlaaruse be langen. Wanneer er een akkoord moet komen, dan dient er van beide zijden gegeven en genomen te worden". Tenslotte vroeg de heer Geuze of het waar is, dat België niet meer meewerkt aan de verbetering van de voor het hoefijzerverkeer zo belang rijke verbinding via Vrasene. Ook andere Kamerleden brachten de veerdiensten ter sprake. De heer Diepenhorst (a.r.) stelde, dat de tweede nieuwe boot er dient te ko men. De overheid heeft de zorg voor deze veren te aanvaarden, zo meende hij. En ir. H. Vos (arb.) zei, dat de minister de moeilijkheden rond de veren wel erkent, maar niet aangeeft, hoe de oplossing ligt. In Utrecht opende 68ste Jaarbeurs haar poorten In Utrecht is gisterochtend de 68ste Jaarbeurs geopend. Tot en met 11 april zullen ruim 2800 firma's uit binnen- en buitenland ln de Jaar beurshallen op het Vreeburg en aan het Croeselaanterreln exposeren. Meer dan 1400 ondernemingen zul len een overzicht geven van de Ne derlandse produktiemogelijkheden, terwijl daarnaast buitenlandse ar tikelen van bijna 1400 firma's, af komstig uit 23 landen op de beurs zullen worden getoond. De totale ex positieruimte van deze Voorjaars- beurs beslaat 44000 m2. Onder de buitenlandse inzendingen neemt W.- Dultsland met een aantal van 546 de belangrijkste plaats in. Daarna volgen Engeland met 252, de Verenigde Sta ten en Zwitserland met 90 en Frank rijk met 72. In de technische sector van de Jaar beurs, op het Croeselaanterrein vraagt ditmaal de bijzondere aan dacht de afdeling scheepsbouw, een nieuwe groep, die de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs ln het leven ge roepen heeft met het oog op de grote betekenis van deze tak van nijverheid voor het Nederlandse economische leven. Aan binnen- en buitenlandse reders en scheepvaarttechnici wordt op de Utrechtse Jaarbeurs, gezien het uit gebreid internationaal aanbod van machines en materialen voor de scheepsbouw, gelegenheid geboden zich op de hoogte te stellen van de technische ontwikkeling op scheep vaartkundig gebied. Onassis-schip zal Makarios ophalen De Griekse regering heeft met de Griekse reder Onassis een regeling getroffen voor het afhalen van aarts bisschop Makarios van de Seychel- len-eilanden. Eén van de schepen van Onassis, dé „Olympic Thunder", zal donderdag in Mahé aankomen om Makarios op te halen, zo is dinsdag in Athene of ficieel bekendgemaakt. De Britse regering maakte de vo rige week bekend, dat de aartsbis schop, die vorig jaar maart naar de Seychellen verbannen werd omdat hij weigerde de anti-Britse gewelddaden op Cyprus te veroordelen, vrijgelaten zal worden. Makarios mag echter niet naar Cyprus terugkeren. f Op de Paaswemarkt te Goes ontving I de heer W. P. Verhuist uit Kamper- I land uit handen van burgemeester Ten Kate de beker voor de door hem aangevoerde vaars, die 't kampioen schap van de afdeling vetvee van veehouders icon. FOTO P.Z.C.) inntiiiiiiiiinniiintiiiiniiiiiiiiinii Eerlijk duurt 't langst Zoals gemeld, zijn zondag avond twee gedetineerden uit de Scheveningse strafgevange nis ontsnapt. Maandag heeft de broer van een der ontvluchten de gevangeniskleren aan de ge vangenis terugbezorgd Snellere afgifte bepleit van bouwvergunningen. De Raad voor de woningbouw heeft een onderzoek ingesteld naar de fac toren, die een vlot afgeven van bouw vergunningen kunnen vertragen. Do raad is hierbij tot enkele conclusies gekomen, die hij in de aandacht van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft aanbevolen. De raad is van oordeel, dat het aanbeveling verdient naast de unifi catie van bouwvoorschriften ook te streven naar grotere eenvormigheid en vereenvoudiging van de formulie ren, die bij een aanvruag voor bouw vergunning moeten worden ingevuld. \erder acht de raad het gewenst, dat in bepaalde gevallen voorlopige bouwvergunningen worden afgege ven, indien met redelijkheid kan wor den verwacht, dat een definitieve vergunning zal worden verleend. De ze voorlopige bouwvergunningen zou den dan voor rekening en risico van de aanvrager moeten worden afgege ven. Het hanteren van deze mogelijk heid zou er niet toe mogen leiden, uat de aangifte van de definitieve ver gunning wordt vertraagd. Tenslotte is de raad van oordeel, dat gewaakt dient te worden te gen net achteraf stellen van nade re eisen waarvan het belang niet evenredig is aan de tijd en de kos ten, welke met de effectuëring daarvan gemoeid zouden zijn. Voorts moeten belanghebbenden regelmatig kennis kunnen nemen van aanvullingen op de bouwver ordeningen. In vlaag van waanzin vader vermoord In de nacht van maandag op dins dag heeft de 54-jarige T. R. te Venlo zijn vader, de 85-jarige J. R., van het leven beroofd. T. R. is weduwnaar en woont met drie ongetrouwde kinde ren en zyn vader In een woning aan de Kleine Heide te Venlo. De ver standhouding met de vader was goed, maar maandag was de zoon ongewoon onrustig en nerveus, en sprak hij war taal. Een ontboden geneesheer adviseerde opneming in het ziekenhuis, zo de toestand mocht verergeren. Niets wees er maandagavond ech ter op dat zijn optreden gevaarlyk zou kunnen worden, maar In de nacht heeft hij plotseling een aanval van krankzinnigheid gekregen en sloeg zijn v%der enige malen met het hoofd tegen de betonnen vloer. De oude man is nierna overleden. De zestienjarige dochter des huizes heeft eerst geprobeerd haar grootva der te bevrijden. Daarna heeft zij de politie opgebeld. OPDRACHT AAN SOEKARNO TERUGGEGEVEN Het Wereldgebeuren Uitstel Generaal Leon Bengoa zit In Buenos Aires te brommen, zo wel in letterlijke als ln figuur- I Hike zin. In november 1955 trad nij af I als minister van oorlog. Dat gebeur de onder druk van Jonge legerofflcle- I ren, die hem ervan beschuldigden, dat luj dc anti-Peronistische zuivering van het Argentijnse leger vertraagde. En nu bevindt bij zich in een cel. Vei - *eheidene maanden geleden beeft men hem daarin ondergebracht. Hij werd toen ervan beschuldigd, dat hij tegen de staat gerichte handelingen zou hebben gepleegd. En daar moppert hij dan momenteel over de toestand. Niet alleen binnensmonds, maar zelfs schriftelijk. Tot president Pedro Arambum beeft hij maandag een open brief gericht om aan te dringen op spoedige algemene verkiezingen en afgelasting van de stemming die Aramburu op touw wil zetten voor de benoeming van een grondwetgevend® vergadering. Bengoa ia niet de enige die er zo over denkt. Ook Julio Cesar Krause heeft al voor sjioedige verkie zingen geijverd. Die vond déze kwes tie zo belangrijk, dat hij zelfs zijn ministeriële portefeuille beschikbaar stelde. resident Pedro Aramburu. ook M een generaal, bevindt zich dus temidden van hooggelopen poli tieke moeilhkheden. Sinas hy in no vember l95o zjjn voorganger Etloar- do Lonardi opzij duiktc 'vooral om dat die het peronlsme niet drastisch genoeg bestreed i heeft hij in de zor gen gezeten. Vorig jaar juni werd deze leider van een staatsgree> ook zelf door een revolte bedreigd én wel op een ogenblik, dat by per rivierboot op weg was van Rosario naar Buenos Aires. Maar vice-president Isaac Rojs* zorgde ervoor, dat de opstand tijdig werd onderdrukt. Hardnekkiger dan deze rebellie waren echter de econo mische voetangels en klemmen, waarmee de generaal geen raad wist. Vooral in het begin van zijn bewind kon hij de schuld nog grotendeels op de in september 1955 verdreven dic tator Peron schuiven, maar langza merhand zijn er allerlei nieuwe facto ren in het moeizame spel gekomen. Er was tenslotte Iemand, die zei, dat het mes erin moest. Dat was dr. Ro bert Verrier. Als minister vaif finan ciën heeft Verrier onlangs de ernst van de situatie beschreven in een toe spraak tot de leiders van de twaalf grote politieke partijen. „Als er niet wordt ingegrepc-n". zo betoogde hy. „zal voor het eind van dit Jaar de laatste dollar zijn uitgegeven." En Aramburu voegde er krijgshaftig aan toe: „De Argentijnse zakenlui zijn egoïsten, wie het belang van het land niet ter harte gaat en de arbeiders denken, dat alle sociale vooruitgang moet uitlopen op goedbetaalde lui heid." Een uitgebreid programma tot „bestedingsbeperking" zou onvermij delijk zyn. Maar voor het aanhalen van de buikriem voelden de mannen die naar de vergadering wa ren gekomen niet dc minste sympa thie. Helemaal niet nodig, vonden zij. In hun hart huldigden zij echter de opvatting, dal zijzelf en hun politieke groepen meer konden winnen met felle kritiek op Verriers programma, dan met steun aan de ..bestedingsbe perking" die «ie economische moei lijkheden wellicht zou kunnen keren. De snode plannen van de regering werden dan ook van alle kant en ln elke krant danig afgekraakt. Verrier nam ontslag, toen Aramburu hem in zijn hemd het staan door het pro gramma prijs te geven. Aramburu was evenals zijn tegenstander bedacht op de toekomstige uitspraak van de kiezersHij vond, dat hij al genoeg veren had gelaten door de plannen van Verrier te steunen. Heel Argentinië ljjdt dus onder het feit, dat binnenkort verkiezin gen zullen komen. Men mag aannemen, dat de mannen van de op positie. zoals Bengoa, ook alweer uit eigenbelang, die vraag tot bespoedi ging van die verkiezingen stellen. Maar die vraag heeft op zichzelf alle reden om in de aandacht van de „voorlopige regering" te worden aan bevolen. Pas nó de stemming immers zal werkelijk regeren mogelyk zijn. Aangedrongen op vrijlating gearresteerde bankdirecteuren Kabinetsformateur Soewirjo heeft dinsdag zUn opdracht tot vorming van 'n zakenkabinet aan president Soekarno teruggegeven, nadat zijn pogingen om met de Islamietische partyen tot overeenstemming te komen over de samenstelling van het nieuwe kabinet op het laatste moment zyn mislukt. De Islamietische partijen hadden het opnemen van links georiënteerde fi guren, waaronder de w innaar van de Slallnprjjs professor Pryono, die door Soewirjo voor deelneming aan het kabinet waren uitgenodigd in de plaats van de communisten, van de hand gewezen. Soewirjo bracht dinsdagmiddag een bezoek aan president Soekarno. Na een gesprek van ruim een uur maakte de president bekend, dat Soewirjo tot de conclusie was gekomen dat hy niet kon slagen in de vorming van e*n zakenkabinet, dat snel en rechtvaardig zou kunnen handelen en dat In staat zou zijn een Nationale Raad in te stellen, ln overeenstemming met de plan nen van de president. Soewirjo heeft daarom zijn mandaat terugegeven, aldus de president, die daaraan toevoegde: „Zo God het wil. zal ik binnen twee of drie dagen maat regelen nemen". Op het Londense Piccadilly en |f in de Strand maken de Haar- lemse bloemenmeisjes, die zondag j.l. naar Londen ver. trokken om daar de aandacht M op de Nederlandse bloemen- pracht te vestigen, duizenden voorbijgangers 'blij met Neder- landse voorjaarsbloemen. Deze foto laat zien hoe twee bloe- menmeisjes een ernstig zaken- man, die even tijd nam om zijn schoenen te lalen poetsenon- der handen namen iTïïinnminnnnmnmnniirimniinmnnniiiiiiiiHiiiiiiiinimnmiiiiiiiiiiÏÏ In politieke kringen durfde men zich niet aan een voorspelling wagen w*ie de nieuwe formateur zou kunnen zijn, doch zij achten het mogelijk dat president Soekarno ditmaal de Nah- datoel Oelama met de kabinetsforma tie zal belasten. Het hoofd van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging in Indonesië, de heer Hagenaar, heeft dinsdag een bezoek gebracht aan het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken en de spoe digst mogelijke invrijheidstelling verzocht van de president-direc teur van de factorij der Neder landse Handelmaatschappij in Djakarta, de heer H. A. Knook, lie zondagavond door militaire autoriteiten in Djakarta werd aangehouden. De Engelse ambassadeur in Dja karta Modermot ondernam een soortgelijke stap ten behoeve van de heer Edward Curray, de direc teur van de Engelse Chartered bank. De beide bankdirecteuren wer den, zoals gemeld, aansprakelijk gesteld voor de aanwezigheid in hun banken van een drietal vuur wapens, dat tijdens de jongste razzia's in de banken werd ge. vonden. Hun aanhouding heeft bezorgd heid gewekt onder de Engelse en de Nederlandse gemeenschap in Djakarta. Opzienbarende arrestaties De derde viee-voorzitter van <le Nahdatoel Oelama, de heer Djama- loeddin Malik werd maandagavond fearresteerd, toen hij een ontvangst ijwoonde in de studio's van de film- onderneming Persari in Djakarta, waarvan hij directeur is. De arresta tie geschiedde op last van de plaatse lijke militaire commandant van Dja karta, luitenant-kolonel Dachjar. Dc woordvoerder van het leger liet doorschemeren, dat de aanhouding verband houdt met de recente bekend making van de chef-staf over het ne men van krachtige maatregelen tegen corrupteurs en profiteurs. Een andere arrestatie, die de aan dacht trok, was die door de politie van Zoeber oalam, die kandidaat was gesteld voor de functie van Indone sisch zaakgelastigde in de Soedan. Volgens radio Palembang heeft de militaire commandant van Z.-Suma- tra, luitenant-kolonel Barlian maan dagavond de onderbevelhebber van 't vijfde regiment majoor Doeliartono die zondag tegen hem in verzet kwam >ost ontheven. lans is gebleken, werd Doe- hartono, toen hij zijn post verliet door slechts 100 man vergezeld. De legerwoordvocrder in Djakarta deelde dinsdag mede, dat de chef-staf van de landmacht, gcneraal-majoor Nasoetion, maandagmiddag in Pa lembang is aangekomen. Men veron derstelt, dat hij de twee partijen in Palembang heeft opgedragen te allen koste bloedvergieten te voorkomen. Japanners uitgewezen Een ploeg Japanse deskundigen heeft van de provinciale overheid op dracht geKregen. de opstandige pro vincie Midden-Sumatra te verlaten, aldus het in het Midden-Sumatra ver schijnende blad „Haloean". .r.^Sze JaPanse missie vertoefde in Midden-Sumatra op verzoek van een Indonesische handelsfirma te Djakar ta. Zij stelde een onderzoek in, in mijnen in de streek van Moeara Lem- boe. doch zij deed zulks zonder in het bezit te zijn van een vergunning van de revolutionaire „Bantengraad" die in december 1.1. het bestuur in de pro vincie op zich heeft genomen. Deze raad neeft de Japanners medege deeld, naar Djakarta terug te keren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5