„Folkloristische commissie" in Middelburg voor ringrijderijen Zeeuwse Almanak tot wijfie ZES WEKEN GEVANGENISSTRAF VOOR ERNSTIGE MISHANDELING MODESHOW IN „BRITANNIA" TE VUSSINGEN Agenda t PROVINOIALB ZBEUW8B COURANT WOENSDAG 3 APRIL 1857 CONFLICT V.V.V.—Z.R.V. GEËINDIGD Wedstrijden te allen tijde „open" Middelburg krijgt nog dit jaar een „folkloristische commissie", die de or ganisatie ral overnemen van de bekende rlngstekery met sjezen van „Han delsbelang" en van de eveneens befaamde traditionele ringrydery op het Molenwater, die tot dusver werd verzorgd door V.V.V. Deze belde verenigin gen hebben namelijk besloten In samenwerking met de Stichting Nieuw Walcheren tot instelling van deze nieuwe commissie over te gaan, waarby z'Ü kunnen rekeenen op de volledige medewerking van de „vakorganisatie" op dit terein, nameiyk de Zeeuwse Rlngrydersverenlglng. Deze mededeling deed dinsdagavond tijdens de jaarvergadering van de Middelburgse V.V.V., de voorzitter, de heer P. Blaauw, bij het agendapunt ..ringrijderö". De heer Blaauw toonde zich zeer verheugd over deze gang van zaken omdat daardoor mede een eind komt aan het reeds geruime tijd bestaande conflict over de Molenwa- ter-ringrijderij tussen V.V.V. en de Z. R.V.. terwijl bovendien tegemoetgeko men wordt aan een wens, meermalen geuit in vroegere V.V.V.-vergaderin gen, namelijk om te komen tot een be paalde instelling, die als voornaamste taak heeft belangrijke toeristische evenementen te organiseren. Deze nieuwe commissie zal dus bestaan uit bestuursvertegenwoor digers van de oprichtende verenl- Dr. Veldkamp twee dagen in Zeeland Dr. G. M. J. Veldkamp, Staats secretaris van Economische Zaken, zal vrijdag 26 en zaterdag 27 april een werkbezoek aan Zeeland bren gen. De eerste dag zal de staatsse cretaris zich hoofdzakelijk bezig houden met de problemen rond de industrialisatie en de recreatie. Daartoe zal hij verschillende ge bieden van Zeeland bezoeken. 's Zaterdags brengt hij een kort bezoek aan Breskens, waar hij zich op de hoogte zal stellen van de werk zaamheden aan de nieuwe veerhaven. Tevens zal de staatssecretaris kennis nemen van de moeilijkheden, waar mede de Breskense middenstand na de verplaatsing der veerhaven te ma ken krijgt. In het genieentehuis van Sluis zal dr. Veldkamp vervolgens om half twaalf verslag uitbrengen van hetgeen hij bij zijn werkbe zoek hpeft ervaren. Des middags om 2 uur zal de staatssecretaris de tentoonstelling „S.P.I." te Sluis officieel openen. Hierbij zul len voorts o.a. aanwezig zijn de commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot en de gouverneur van West- Vlaanderen (B.). gingen, die claarby tevens hun „eigen" evenement aks een soort aandelenkapitaal inbrengen. Uiter aard zyn daarby enkele voorwaar den gesteld, die met name voor de rlngrijdery van belang z\jn. Een van de belangrykste Is wel, dat de ze rlngryderü te allen tijde een „open wedstrijd" zal zijn, zodat deelneming ook kan geschieden door ringrtiders die geen lid van de Z.R.V7 zUn. Buiten competitie Bovendien zal deze rijderij geheel buiten het competitieverband vallen van de Z.R.V., maar wel mag gere kend worden op de volledige medewer king en de technische adviezen van de ze organisatie. Het feit, dat deze ring- rijderij zoals trouwens steeds het geval is geweest geheel „open" zal zijn, is vooral van belang voor de be kers. die geschonken zijn door de le den van het Koninkiyk Huis. De huidige bezitters van deze wis selbekers zullen hun bezit derhalve In een volkomen vrije wedstrijd kunnen verdedigen. Men kan dus reeds dit jaar rekenen op twee folkloristische dagen in Mid delburg. waarbij de hoofdmoot van de eerste dag de sjezenrijderij ln hoeren dracht zal zün en van de tweede dag de ringryderij op het Molenwater. Na mens de commissie van voorbereiding deelde de heer F. B. den Boer nog mee, dat het V.V.V.-bestuur heeft be sloten het bezit van de vereniging aan boerenwagens, dat thans opgeslagen staat in de Grote Kerk van Veere, voor deze dagen in bruikleen af te staan aan de nieuwe commissie voor het houden van optochten enz. Spre ker zag een breed werkterrein voor de nieuwe instelling en hoopte, dat zij belangrijk en nuttig werk zou kunnen verrichten. De heer Den Boer wees er nog op, dat de nieuwe organisatievorm In houdt, dat de V.V.V, evenals trou wens „Handelsbelang" zich niet rechtstreeks meer met de rlngrijdery bemoeit. Aan het werk van de z.g. „Boerencommissle", die tot dusver V. V.V. technische hulp verleende en ad viezen verstrekte, komt nu automa tisch een eind. Tijdens een onlangs ge houden bestuursvergadering is de le den van deze commissie dank ge bracht voor hun werk, dat zij gedu rende zovele jaren belangeloos in het belang van het vreemdelingenverkeer hebben verricht. VAN 3>H)in SCHOENEN WEG In een hotel te Oostburg verdwenen de schoenen van één der reizigers, die daar de nacht had doorgebracht. De man had zich 's-avonds niets vermoe dend ter ruste begeven en by het ont waken ontdekte hy, dat zyn schoeisel zoals gebruikelijk had hy de leder- produkten in de gang geplaatst onvindbaar was. Aanvankelijk werd aan een aprilgrap gedacht, maar de schoen waren weg en bleven weg. Ten einde raad stelde de directie Aan het hotel de politie van het gebeurde in kennis. De dienaren van de wet onder zochten de bagage van alle gasten, zonder resultaat evenwel. De directie vergoedde de schoenen van de reizi ger. In mei leggen alle vogels een et, zo luidt een bekend gezegde. De lijster, die een prachtig nest hart gemaakt in een heg van een tuin BEGIN Op velerlei gebied kan men tel kens neer opnieuw ervaren, dat alle begin moeilijk is. In Oostkapelle woont althans een wan. die ons dat op het ogenblik gaarne zal toegeven, want hij ondervond sulks nog on- htnga op twee nogal uiteenlopende gebieden. Het begon met de tech niek. die hem parten speelde. Z'n motorfiets weigerde nogal eens en tenslotte nam hi) het kloeke besluit om het geval uiteen te nemen en grondig na te zien. Tot veler verba zing slaagde hg er vervolgens zelfs iu 'om het voertuig weer in elkaar 1c zetten ook. maar toen begon de narigheid. Er bicven wat schroefjes en moertjes over en de motorfiets weigerde halstarrig dienst, 't Werd een uitputtend gemorrel, om de fout te ontdekken, maar 't was tenslotte toch nog een verrassing. De benzi netank was namelijk leeg... Nu leefde de man misschien een ■weinig in de zevende hemel, want zijn huweljjk was aanstaande en dat was ook de oorzaak van zijn tweede conirontatie met dat aloude spreek woord va» het begin, dat moeilijk is. Ditmaal lag z'n ervaring op huishou delijk gebied. Tezamen met z'n bruid wierp hy zich met bezemen, vegers en blikken op hun toekomstige wo ning om die van kelder tot zolder te reinigen. Wolken stof vlogen op, maar na enkele ureflink aanpak ken was de zaak torh letterlijk in het reine. Samen bliezen ze wat uit en toen herinnerde de man zich plot seling, dat zich iu hun uitzet een stofzuiger bevond.... te Heinkenszand, trok zich daar evenwel niets van aan. De vogel legde namelijk vier eieren, die tij dens het snoeien van de heg door de heer W. Nijsse werden aan getroffen. GOUD Morgen donderdag is het 50 jaar geleden, dat de heer en mevrouw L. Kaaisteker-Wagenaar, Oude Rijks weg 26 te 's-Heer Hendrikskinderen in het huwelijksbootje stapten. Dit heuglijke feit zal zeker niet onge merkt voorbijgaan. TROUWRING TERECHT. De heer P. M. te Oudelande verloor 24 jaar geleden zyn trouwring. Jaren gingen voorby en hij vergat langza merhand het kostbare verlies. Dezer dagen werd de ring tijdens het eggen gevonden. De inscriptie was nog dui delijk te lezen en het goud had nog niets van zijn glans verloren. De landbouwer M. S. T. te Oude lande vond zijn trouwring, die hy ruim acht jaar geleden tijdens werk zaamheden verloor. MOOI RESULTAAT Ds. P Westland, Ned. herv. predi kant te St.-Annaland, bezocht ruim de helft van zyn gemeenteleden om ?elden ln te zamelen voor het bouw- onds. Thans is de 30.000,bijna bereikt, hetgeen een mooi resultaat kan worden genoemd. STAKEN Ongeveer zeventig speelzaal bedienden van de „Kursaal" te Oostende zün reeds enige dagen in staking. Zij kunnen niet tot over eenstemming komen voor wat be treft de verdeling der fooien. Al dus meldt men ons van even over het Zwin. i Advertentie beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen! Tegen pijnen en griep. Geschill voer de gevotliqsle maag, «Ml wordt bucherjid door Kei bestanddeel Cbeleta- Tenslotte werd nog medegedeeld, dat aan de Z.R.V. verzocht is ae nog bestaande schorsing voor kampioens wedstrijden van deze vereniging voor de „Molenwater-ringrijdera' onge daan te willen maken. Paardenfokdag te Goes voor Zuid-Beveland Op woensdag 19 juni a.s. houdt de Zuid-Bevelandse bond van paarden fokkers, gelijk met de provinciale pre miekeuringen, weer een fokdag te Goes. Verwacht wordt dat, zoals ieder jaar. een driehonderdtal paarden zal worden aangevoerd. Zeeuwse in finale van „d'Oprechte Amateur" Mevrouw J. Koehorst uit Goes is uitgenodigd om Zeeland te vertegen woordigen in de landelijke finale van de stichting ,,d' Oprechte Amateur". Zy zal daartoe met enkele zangnum mers uitkomen in de afdeling cabaret op 12 april aanstaande te Amster dam. Als begeleidster treedt op mevr. A. TammingaButhfer. Universitair examen De heer C. Ribbens Hzn. te Ter- ncuzen slaagde aan de vrije universi teit te Amsterdam voor het doctoraal examen scheikunde. Echtpaar slachtoffer van kolendampvergiftiging Vrouw overleden; toestand van man ernstig Het bejaarde echtpaar K„ wonen de in de Nyverheidsstraat in Vlis- singen, Is dinsdag het slachtoffer ge worden van kolendampvergiftiging. De vrouw, 79 jaar oud, is Inmiddels overleden in het ziekenhuis „Bcthes- da" en de toestand van de nian, 80 jaar, is zorgwekkend. Een familielid kwam gistermorgen op bezoek ln de Nijverheidsstraat, waar zy evenwel op herhaald bellen en kloppen geen gehoor kreeg. Daar na werd de politie gewaarschuwd, die zich toegang tot het huls verschafte door een ruitje in te slaan. Men trof het echtpaar bewusteloos op bed aan en uit 't onderzoek kwam vast te staan, dat de kachel de avond tevoren geheel gevuld en afgesloten werd, terwijl de deur naar de slaapkamer geopend was. Blijkbaar is er kolen damp ontstaan, waarvan het echt paar het slachtoffer werd. De man was ziek en men had zich vroeg naar bed begeven. Dr. Bouman verleende de eerste hulp en de slachtoffers wer den naar het Bethesda-ziekenhuls overgebracht. Daar ls de vrouw later aan de gevolgen overleden; terwijl de toestand van de man zorgwekkend is. Burgemeester 's Heerenhoek met eervol ontslag Bij K.B. is aan de heer C. F. A. M. van Horsigh op zyn verzoek met in gang van 1 mei 1957 eervol ontslag verleend als burgemeester der ge meente 's-Heerennoek, met dankbe tuiging voor de langdurige diensten door hem als zodanig bewezen. De heer Horsigh, wiens ontslagaanvrage wy reeds meldden, was sinds 1923 burgemeester van 's-Heerenhoek. POLITIERECHTER MIDDELBURG Inwoner uit Koewacht maakte onjuist gebruik van zijn kracht Wegens ernstige mishandeling van de 46-jarige fabrieksarbeider H. van X. te Koewacht heeft de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, dinsdagmorgen de chauffeur-vlashandelaar A. A. de N., eveneens uit Koe wacht, veroordeeld tot een "gevangenisstraf van zes weken. Het gebeurde op de 23e februari j.l. De N. hield zich ln gezelschap van enkele anderen op in een caf£. Hy was onder invloed. In het café gaf verdachte Van V. reeds een paar stompen en sleurde hem vervolgens mee naar bulten. Hier sloeg hy Van V. een blauw oog, een gebroken neusbeentje en een hersenschudding. Ruim 25 dagen moest de mishandelde in het ziekenhuis verbiyven, waarvoor een rekening aangeboden werd van een flinke 300. Hiervoor zal De N.'s verzekeringsmaatschappy wel moeten opdraaien. De officier van justitie, mr. J, L. Andreae, kenschetste De N. als een heftige ruziezoeker, die prat gaat op zijn kracht en hiervan een onjuist ge bruikt maakt. Mr. Andreae vond het een laffe en kwalijke mishandeling, waarvoor hij een maand onvoorwaar delijke gevangenisstraf eiste. De N. ontkende echter, dat hy er iets mee te maken had. De bewijzen van zijn daad vielen echter als rijpe vruchten op de groene tafel, zodat de politierechter de verdachte veroor deelde tot een gevangenisstraf van zes" weken. „Maak nu maar, dat U als een haas wegkomt", aldus mr. Van Em pel, „want anders ben ik nog geneigd om U direct in het gevang te stop pen". De grondwerker A. J. de H. uit Schoondyke had in zijn woonplaats dronken op de fiets gereden, waarbij hij het gehele dorp op stelten gezet had. Hef was een oud liedje, aldus de politierechter, dat verdachte al vaker gezongen had. Wanneer De H, ge dronken heeft, vertoont hij de neiging om iedereen tot zelfs de burgemeester toe, uit te schelden. Er zyn echter „kameraden" van De H., die deze eigenschap kennen. Zy beginnen hem dan te „voeren", aldus speculerend op het effect van hun „vriendendaad". Later gaan zy aan de kant van de weg staan, om zfch op de knieën te slaan van het lachen De officier stipte aan. dat verdachte nog een maand voorwaardelyke ge vangenisstraf te goed heeft en vroeg twee weken gevangenisstraf. De poli tierechter vonniste conform, zodat het zes weken in totaal werd. De 18-jarige matroos C. F. van H. uit het Belgische plaatsje Burgh had op de 17e februari j.l, de boel in Hans- weert op stelten gezet. Hy gooide na melijk een grote kei door een ruit. Hy heeft inmiddels een bedrag van 105 als schade betaald. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 30 of 6 dagen: De chauffeur-opperman A. T. M. uit Hulst had op 18 februari j.l. in zijn woonplaats zijn broer in een procedure gewikkeld, waarbij A. J. F. M. in gebreke bleef zijn ver plichtingen na te komen. Op de be wuste dag werd deze dan ook door zyn byzonder driftige broer met een broodmes bedreigd. Alles is echter nogal goed afgelopen en daar verdachte een blanco strafre gister had, eiste de officier een voorwaardelyke gevangenisstraf van een maand alsmede een geld boete van 75 of 15 dagen. De voorwaardelyke straf vonniste mr. Van Empel conform, terwyl hij door de geldboete een streep haal de. De Goese inwoner S. B. had op de 18e maart j.l. des avonds om ongeveer half twaalf op de Stationsstraat te Hulst zijn auto bestuurd onder invloed van drank. Verdachte was zich echter niet bewust van het feit, dat hy zijn wagen niet kon besturen. Zyn manier van ryden was echter zo vreemd ge weest. dat het de aandacht van de po litie getrokken had. Naar drank rook hij evenwel niet. De officier vond de getuigenverklaring van de verbali sant zeer overtuigend. Bovendien had B. nog een voorwaardelijke straf lo pen. De officier vond verdachte dan ook geen voldoende verantwoordelijk heid bezitten om een auto te besturen. Mr. Andreae vroeg drie weken gevan genisstraf en ontzegging van de rybe- voegdheid voor vier maanden, waarby verder rekening moet worden gehou den met de tenuitvoerlegging van de voorwaardelijke straf. De raadsman van B. mr. P. C. Adri- aanse, betoogde, dat de geweldige woordenvloed, waarover zijn cliënt be schikt, hem noodlottig geworden is. Als hij zich rustig gedragen had, zou alles heel anders afgelopen zyn. Mr. Van Empel veroordeelde tenslotte de verdachte tot 2 weken gevangenis straf plus een ontzegging van vier maanden. Verzorgde expositie van goede kleding (Van onzé redactrice) In alle modeshows van dit voor jaarsseizoen zijn twee kleuren terug te vinden: de tinten beige en bruin die al sinds vorig najaar bijzonder „<»n vogue" zijn. Het is intussen wel bewezen, dat deze kleuren ook voor de zomermode vele mogelijkheden in zich bergen, maar in verscheidene Nederlandse kledingcollecties worden dit seizoen de „beiges en bruinen" dermate veelvuldig toegepast, dat 'n bepaalde eentonigheid ontstaat en dat is iets, wat op een modeshow in de eerste plaats moet worden verme den! Op de gistermiddag in „Britannia" te Vlissingen gehouden modeshow heeft men dit gevaar gelukkig weten te omzeilen. Het beige en bruin was weliswaar in diverse schakeringen aanwezig, maar het werd afgewisseld door vele zomerse tinten zoals ze jaar na jaar terugkeren in elke zo- mergarderobe. Zo zag men in deze collectie, sa mengesteld door het modehuis Bobbe (kleding) en maison Van Dalen (hoe den) onder meer de geraffineerde twvt rood, welke men „flamenco" noemt, in een wollen deux-pièces met een klein beige hoedje. Het pied-de- poule-dessin, het kleine ruitje, dat momenteel weer belangrijk is, was er in een grijs tailleur met de mo derne korte revers en een fluwelen kraagje, bekroond door een witte hoed van Italiaans stro. Zo'n fluweel kraagje was er ook op een wit met blauw gestreepte mantel, gedragen over een japon in marineblauw de kleur die zich jaar-in, jaar-uit weet te handhaven in bijna alle Eu ropese zomercollecties en die natuur lijk ook op deze show evenmin ont brak; er was in deze tint onder meer een „grote maten-tailleur", ook weer met de korte revers, en een linnen complet waaronder een wit vest ge dragen werd. Voorj aars kleding bij uitstek die men vele seizoenen ach tereen kan blijven dragen. Dan wa ren er japonnen en ensembles in de reeds eerder genoemde beige en brui ne kleuren; de japonnen vaak met het bijpassende jasje, dat in lengte varieert van de korte caraco (eigen lijk meer een bolero dan een jasje) tot de lange mantel, en waarbij ook Dior's nieuwe „vareuse" even om de hoek kwam kijken. Onder de <naam „Piccadilly werd een praktisch reiskostuum in tweed getoond, bestaande uit een japon met cape, waarbij een hoed met teruggeslagen rand werd gedragen. Een model dat niet bij ieder gezicht past maar Definitief bestuur voor Zeeuwse Visserijschool Naar wij vernemen is in één dezer dagen gehouden vergadering het de finitief bestuur van de Zeeuwse Vis serijschool samengesteld, Het zal be staan uit de volgende heren: J. A. Eekhout, Breskens, voorzitter; W. H. van der Heide, vice-voorzitterW. Poppe, Vlissingen, secretaris-penning- meester, J. Post, Vlissingen, M. J. van Poelje, Vlissingen (namens Ged, Staten), L. P. van Oorschot. Vlissin gen, C. Kosten, Breskens, J. Siere- veld, Arnemuiden, en drs. R. Cam- bier. Goes, leden. De vier laatstge noemden krijgen zitting namens „Ze- vübel". Het dagelijks bestuur wordt ge vormd door de heren Eekhout, Van der Heide, Poppe, Siereveld en Cam- bier. Er is reeds een subsidieaanvraag voor de exploitatie van de school ver zonden. Het ligt in de bedoeling in september 1958 te starten. Waar schijnlijk zal de school in het voor malig Burger Weeshuis in de Bad huisstraat te Vlissingen worden ge huisvest. Men denkt met 20 a 25 leer lingen te kunnen beginnen Op bezoek bij de zeemansvrouwen Honderden granaten in De Linie bij IJzendijke. By het graven van het ultwate- ringskanaal De Linie, ongeveer een kilometer buiten IJzendyke, richting Philippine, stootte men met draglines van het waterschap „Het Vrye van Sluis" op een party munitie uit de oorlog. Over een afstand van 100 meter lagen in het kanaal enige honderden fosforgranalen en zelfs werd een landmyn aangetroffen. Omwonenden herinneren zich, dat de Duitsers daar in 1944 ongeveer 15 kisten munitie leegstortten. De mijnopruimings- dienst. die van de gevaarlijke vondst op de hoogte werd gebracht, zal een onderzoek in stellen. De werkzaam heden aan het kanaal worden ver richt met behulp van twee draglines, waarby acht man te werk zyn ge steld. ,JIet schip van de week" de uitzen ding van de Wereldom roep was het onder werp, dat de perschef van de Kon. Rotter damse Lloyd, de heer C. Knijff, dinsdag be handelde voor Zeeuwse zeemansvrouwen, bij een in het Vlissingse Strandhotel. Onder de aanwezigen bevond zich voorts ook de so ciale werkster van de Lloyd, mej. Söhngen. Het is de heer Knijff die mede zorg draagt voor een goed verloop van deze uitzendingen, wel toevertrouwd over een en ander een gezel lige causerie te hou den. Hij vertelde de be langstellende zeemans vrouwen hoe zij wor den ontvangen in hotel Gooiland op donderdag wanneer het program ma op de band wordt opgenomen. Elke vrij dag daarna volgt de uitzending, waaraan ook bekende radio-ar tiesten medewerken. Er kunnen 2 program ma's gemaakt worden: een voor het oostelijk en een voor het weste lijk halfrond. Daar de Wereldomroep nog tiief over eigen studio's be schikt moet men een beroep doen op de om roepverenigingen. Het initiatief tot het bren gen van deze program ma's is destijds uitge gaan van de heer Kal, die zelf vroeger geva ren heeft. Omroeper is Guus Weitzel, die het op een voortreffelijke wijze doet. Natuurlijk kan een dergelijk programma, dat zeer populair is bij de zeevarenden, niet alleen bestaan uit fa. mïliegroeten. Er is ';i gezellige sfeer bij de voorbereiding van deze uitzending en tegelij kertijd toch ook een in seconden verdeeld uit zending sschema. Tom Erichs scheepsorkest zorgt voor de muzika le afwisseling en er kunnen in iedere uit zending per schip tien opvarenden aan bod komen. De radiocentrale van de P.T.T. neemt vrij dagavond dit program ma over de enige gelegenheid om er in Nederland naar te luis teren en de erva ring leert, dat. er tal lozen in den lande zijn, die een en ander met plezier beluisteren. Juist door zjjn een voud en echte mense lijkheid is dit program ma zo in trek. Het feit, dat de schepelingen de uitzending over het al gemeen goed kunnen v>olgen, verhoogt deze populariteit. Uitvoerig ging de heer Knijff vervolgens in op de vragen, wie er nu precies aan de beurt komen en vóórc' hoe men zich moet ge dragen tijdens zo'n uit zending. Iedere familie kan een ontwerp-tekst maken van wat er ge zegd wordt en daarbij is het uiteraard ook zaak er op te letten dat men niet tienmaal hoort: „Nouik hoop dat je gauw thuis komtof een ander voorbeeld van een lief hebbende zuster, die belangstellend en aan moedigend informeer de of haar broer ook zo slecht in zyn siga retten zat...„ Het horen van een bekende stem is voor de zeevarenden vaak een zo grote emotie, dat zij soms niet eens horen, wat er wérkelijk gezegd wordt. Zo was 'een zeeman zeer ver baasd dat zijn makkers hem gelukwensten met het feit dat hy 'n woning had gekregen, want dit belangrijke nieuws, verteld door zijn vrouw, was niet eens tot hem doorge drongen. Maar ook voor de vrouwen en de kinde ren, die een uitstapje naar Hilversum mogen maken is een der gelij ke uitzending een bele venis. Of zoals een ka piteinsvrouw het zeide. „Het schip van de week was voor ons het snoepje van de week..." Het werd een gezel lige middag, waarop de zeemansvrouwen zich weer eens geheel één voelden Een witte nylon jurk met bijpassend cape-je was één van de japonnetjes, getoond op de gisteren in Britan niagehouden modeshows. Het was een jurkje dat de naam „Mon bijou" met ere droeg (FOTO P.Z.O.) wie een dergelijke hoed kan dra gen, ziet er beslist gedistingeerd mee uit! Een soortgelijk model was er in bleekblauw, gedragen bij een beige jersey japon met wijde geborduurde halsuitsnij ding. Voorts waren er veel lieve zomer jurkjes: een japonnetje van helrood linnen, een strapless strandjurk met stola in veelkleurige katoen, een pastelkleurig jurkje in genopte ny lon, en een gebloemde japon waar over een wijde pophnmantel werd gedragen in dezelfde lint rood, welke in de jurk voorkwam. En vanzelf sprekend was het slot van de s'how gewijd aan „de grote dag": er waren drie witte bruidsjaponnen, waarbij, zoals de mode dat tegenwoordig wil, ook een kort exemplaar dat een mooi geheel vormde met de grote ro mantische witte hoed Resumerend: een verzorgde show van goede kleding, waarnaar het bij zonder plezierig kijken was en waar voor medewerksters en organisatoren dan ook een welgemeend applaus ont vingen. Giste:avond is deze show, waarvan pianist Leen Zietse traditie getrouw de muzikale begeleiding ver zorgde, in „Britannia" herhaald. (Advertentie) Lijdt niet langer door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpynen. Neemt Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. By apotheek en drogist 0,95, 2,40 en 8,88. Chr. textielhandelaren waren in Goes bijeen „Het zal met het teruglopen van de omzet in de textielbranche nog wel meevallen", zo concludeerde drs. W. Overwater uit Amsterdam maan dagmiddag tijdens de vergadering van de Christelijke Textielbond, af deling Zeeland in hotel „Centraal" te Goes, waar hij een causerie hield over de gevolgen van de bestedings beperking in de textielhandel. Spreker meende namelijk in de gehele ontwikkeling van de iaatste maanden ook enkele lichtpunten voor deze bedrijfstak te mogen be speuren. Zo zag hij in de loonsver hogingen in de landbouw een ver betering in de afzet op het platte land. Ook was drs. Overwater van mening, dat het consumptie-niveau, ondanks alles, vrij vast ligt, zodat er niet veel wijziging in het volume van de omzet van textielgoederen zal komen. In zijn causerie schetste spreker eerst de ontwikkeling van na de oor log en wees daarbij op de „deuk", die het economische leven in 1951 heeft gekregen. In het vervolg van zijn overzicht stipte hij de restric tiemaatregelen van 1955 aan, zoals de temporisering van de vervroegde afschrijvingen en het remmen van de verkoop op afbetaling. Uit de bestedingsnota haalde spre ker ook enkele facetten naar voren, met name de verschuivingen van de niet-agrarischc naar de agrarische sector. „De prijsstabilisatie is de andere kant van de medaille", zo vervolgde de heer Overwater, waarbij hij wees op de moeilijkheden in de eigen sec tor. zoals de prijzen van breiwol en wollen dekens. Op deze causerie volgde nog een hesnreking, waarbij tal van prak tische vragen werden besproken. De "Pro-pdering, die maar matig be- -ccM was, stond onder leiding van i„ i-eer p. j Hamming uit Middel burg. VANDAAG Goes „De Prins van Oranje": Show van Mode en Allerlei, georganiseerd door Mlddenstandsvrouvvenverenl- ging, 26 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2