Verbroedering in Middelburgs raad tussen rechts en links NeJÜDAMPO Zeeuwse Almanak WEERSPANNIGE ALGERIJN IN ASSENEDE (B) GEARRESTEERD van iMHn tot Uw Kunstgebit Aspirin*) KLEINKUNSTAMATEURS OP DE BRES VOOR P0LI0PAT1ËNTEN IN HAAMSTEDE LEREN MANNEN HUN POTJE ZELF KOKEN Agenda s PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT DINSDAG 2 APRIL 1957 NIET MET KANONNEN OP MUSSEN SCHIETEN Strijd voor tapverbod bracht oude tegenstanders samen ICR HEERSTE maandagmiddag in de Middelburgse raad tussen sommige heren van linker- en rechterzijde over één bepaald punt een opvallende eensgezindheid, namelijk over het tapverbod op koninginnedag en tjjdens de kermis. Do heer B. A. Hesselink van de V.V.D., die aan de raadstafel Juist op do grens van beide werelden is gezeten, blikte niet zonder verbazing naar links en rechts en sprak van een „verbroedering". Negen tap-verbie- ders van allerlei politieke kleur streden namelijk schouder aan schouder en wonnen zelfs de stryd. Het tapverbod tijdens de kermis en koninginnedag blyft dus gehandhaafd! wees er op, dat een verbod juist uitbreiding van het drankverbruik tot gevolg heeft. Bovendien: we leven heus niet meer in een tyd waarin de mens vluchtte in de drank Burgemeester Bolkestein verdedig de de opheffing van het verbod en sloot zich uiteraard bij de laatste sprekers aan. „Er zijn geen argu menten meer om het verbod te hand haven. Laten we niet met kanonnen op mussen gaan schietenEr is feen sprake van toeneming van het rankmisbruik." Bij de stemming bleken echter ne gen raadsleden bereid de kanonnen te bedienen: tegen opheffing stemden de heren Hubregtse, Schot, Meliefste, Hoek, Waffel, Berenpas, Kaland, Baars en Kögeler. De heer M. A. L. Hubregtse (p.v.d. a leidde de gelederen van de anti- alcoholisten en deed dit zodanig, dat zijn politieke togenstander J. S. Hoek (ar.) geroerd verklaarde „onder de indruk te zyn gekomen van de knap pe argumentatie." De woordèn van de heer Hubregtse waren de heer Hoek zelfs „uit het hart gegrepen!" En de sfeer werd helemaal sereen, toen ook de S.G.P-heer A. J. Schot verklaarde het met de heer Hubregt se van harte eens te zijn. Wat de heer Hubregtse dan toch wel gezegd had? Als opheffing van het tapverbod nodig is voor 't vreem delingenverkeer. zoals B. en W. on der meer hadden gesteld, waarom heeft V.V.V. de raad daarop dan niet gewezen? Nu deze zo actieve vere niging heeft gezwegen, zal het be lang van de opheffing wel niet zo groot zijn. „Schaf liever de kermis af!" riep de heer Hubregtse uit, „want die is een grote gokpartij met een tumult van geluiden. Zo'n ker mis bevordert het toeristenverkeer allerminst. Integendeel, ik ken men sen, die in de kermisweek Middel burg mijden, omdat het er dan zo'n lawaai is Het was duidelijk, dat deze woorden uit 'n llnker-mond recht se bijval zouden ontlokken. Maar toch'werden niét alleen toejui chingen gehooid: een partijgenoot van de heer Hubregtse bijvoor beeld, de heer L. J. Breel, distan- cieerde zich van het eensgezinde, gemengde gezelschap: „Dat tap verbod is ingesteld voor andére tijden dan de onze. Toen werd er voor de kermis gespaard en werd dat geld eens flink stukgeslagen. Maar tegenwoordig is misbruik immers uitzondering!" En de heer Hesseling (v.v.d.) f Advertentie) Matroos verdronken in Kanaal door Z.-Beveland In het Kanaal door Zuid-Beveland, even benoorden de spoorbrug, is maandagmiddag de 23-jarlge Joego slavische matroos I. N. van het Duit se sleepschip „Klucknér 17", tijdens de vaart van Hansweert naar Weraeldln- ge overboord gevallen en verdronken. Na drie uur te hebben gedregd vond de rijkspolitie te water het stoffèlyk overschot, dat voorlopig naar Hans- weert is overgebracht. VermoedelUk zal het slachtoffer in deze plaats wor den begraven. De heer A. du Bois benoemd tot ridder Oranje Nassau De heer A. du Bois. secretaris van het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier te Alkmaar en geboortig uit IJzendijke, is zater dag, bij zijn afscheid wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd, benoemd tot ridder in de Or de van Oranje Nassau. De dijkgraaf, mr. A. F. Kamp, heeft de heer Du Bois aan het slot van de algemene vergadering, die aan de afscheidsbijeenkomst vooraf ging, voorts de zilveren legpenning van het Hoogheemraadschap over handigd. HANDELAAR IN BLANKE SLAVINNEN? Rijkspolitie in Sas van Gent gaf aanwijzing Op aamvyzing van de rijkspolitie te Sas van Gent heeft de Bijzonde re Opsporingsdienst te Gent de hand kunnen leggen op een reeds lang gezochte Algerijn, de 26-jarlge Ab- delkader Kouachi. De man wordt, ver dacht van diefstal met braak en van bedreiging met een revolver. Tevëns vermoedt de Belgische po litie, dat Kouachi relaties onderhoudt met handelaren in blanke slavinnen. Bjj zijn. arrestatie In Assemede (B.) ongeveer 3 kilometer van Sas van Gërit gélëgen, vëfzëtte de donkere Algerijn zich zo krachtig, dat de po litiemannen gedwongen waren hem buiten gevecht te stellen. Momënteel ligt hij in een ziekenhuis te Gent. IETS AAN DE HAND Daverende knallen, gierende gfa- Jiaten, fikse rookgordijnen en ont ploffende parachuteprojectielen in de omgeving van het recreatie-oord te Axel deden by de inwoners van deze Zeeuws-Vlaamse plaats het vermoe den ontstaan, (kit er Iets aan de hand was! Honderden mensen renden dan ook llchteiyk geschokt, maar niette min hoogst nieuwsgierig naar een terrein ten zuiden van de Kanaalkade. Toen tenslotte de rust was weerge keerd en de kruitdampen waren opge trokken ontdekte men leden van de nationale reserve, die een oefening hadden gehouden. Het was voor velen een raadsel, dat er geen gewonden waren gevallen, maar Ja, de oefening it'as dan ook ten volle geslaagd ENKELE JAARTJES OUDER De heer Cent de Heer in Tholen heeft een belangrijke vondst gedaan.. Naby de stortplaats vond hij een zil veren penning, die uitgereikt was door de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw en Veeteelt aan net mu- BOEKENWEEK Zo is ook in Zeeland de boeken week met enig plechtig en speels vertoon ingeluid. Weliswaar niet met een grootscheeps boekenbal, maar dan toch wel met een heuse boeken markt, gehouden in Middelburg, al waar enige auteurs op voortvarende wijze hun waren aan de man tracht ten te brengen. Dat was dan het be gin en voor het vervolg zorgt o.a. Den Doolaard, die in Vlissingen en Goes lezingen houdt over sfjn werk. Voor het overige is er dan nog het befaamde ..geschenk" cii de rest... Wel voor dc rest zult ge zelf moe ten zorgen. Wunl dat is dc opzet van die vereniging met dc langademige naam, die zorgvuldig waakt voor de belangen des "bockhandels en hoewel het bestuur nu niet verwacht, dat iedere Nederlander onmiddellijk met een boekske in een hoekske kruipt; hoewel dat dus niet verwacht wordt gaat het verlangen toch wel in die richting. Een nobel verlangen, een streven dat onze aandacht verdient en dat gelukkig verder .reikt dun de loutere reclamestunt. TVant het gaat hier immers om het stimuleren van het lezen en dat nu is het nobele van. het hierboven geschetste strövèn. Dat die boekhandelaren allen gezamenlijk, eendracht en vereniging met onze vaderlandse auteurs, nog eens eert appél houden voor de leeskunst, die zoals ge weten kunt - de geest kan verrijken. ziékgezelschap iderheid was, dat deze penning dateerd was 14 juni 1849. D» De bij- ge- 'eze vondst is voor het bestuur van „Con cordia" aanleiding genoeg geweest, om nu eens precies na te gaan wan neer dit muziekgezelschap is opge richt. Tot nog toe werd namelijk al tijd het jaar 1884 als oprichtingsda tum aangenomen, maar deze theorie kan men nu moeilijk langer staande houden. Men ontdekte, dat de oude notulenboeken van het nutsdeparte- ment als oprichtingsdatum 8 februari 1844 aangeven en dus bestaat „Con cordia" al 113 jaar DRIFT Mén kan er vast op rekenen, dat er enorm veel belangstelling zal bestaan voor een byeenkomst voor leerlingen van de openbare ulo donderdagmiddag a.s. In Oostburg. Het onderwerp, dat behandeld wordt Is namelijk bijzonder inte ressant en nog altijd actueel: „De drift van rock 'n roll"! Inleider Is ds. Van Dalen uit Oostburg, die zijn lezing zal toelichten met grammofoonplaten en geluidsfilm. BRAND Er ontstónd bij het kanaal te Hans- weert een helè consternatie, toen en kele schippers ln het vooronder van het tanksfchip „Diamant" brand ont dekten. Onmiddellijk sloeg men rilarrii. Dë ruiten van het schip wer den verbrijzeld om reeds met het blus sen te kunnen beginnen, en toen ook nog de brandweer van Krulnlngen en Hansweert gearriveerd was, werd het vuur spoedig gesmoord. Het schip kan weliswaar de reis voortzetten, maar er bleek toch eën flinke schade te zijn ontstaan. FEEST In Philippine was het feest. Daar vierde de neer A. Rammelo een jubi leum: htj was 40 jaar bij de P.T.T. als besteller. Er was veel belangstelling voor het feest. r Advertentie? iit de gehele dag stevig op zijn plaatsl Thans Is het niet meer nodig, dat Uw kunstgebit bij het spreken, eten, lachen of niezen losschiet of verschuift. Een weinig DENTOFIX-poeder op de gebits plaat, en deze ongemakken bestaan voor U niet meen DENTOFIX geeft U één ongekend gevoel van zekerheid én welbehagen. Aangenaam en hygië nisch in het gebruik. Tevredenheid ge- garandeeid. Sléchts f 2,35 pet strooibus, bij apotheken en drogisterijen. Abdelkader Kouachi werd voor het eerst in Sas van Gent gesignaleerd in het najaar van 1955. Op 30 sep tember van dat jaar kwam hij de grens over, waarna hij in Sas van Gent een voorlopige verblijfsvergun ning kreeg met een geldigheidsduur van drie maanden? Tijdens zijn ver blijf in dit Zéeuws-Vlaamsè grens- dorpje werkte Kouachi ongeveer een maand bij een schilder, maar het me rendeel van zijn tijd voerde hy niets uit. Begin febru&ri verdween hij wéér naar België, want zijn verblijfsver gunning was toen reeds enige tyd verlopen. In dat land pleegde hij daarna -met hulp van een vriendin een inbraak in een woning te Mariakerke, hètgeen hem slechts enkele honderden francs opleverde. Pogingen om een brand kast te forceren mislukten. Kort daarop bedreigde hy met een revol ver iemand in Körtryk. De Belgisch» politie die van de antecedenten van Kouachi op de hoogte was gebracht door zyn vriendin uit Mariakerke, heeft enige tijd geleden een arresta tiebevel tegen de Algeryn uitgevaar digd. Hoewel de internationale poli tie niet in de arm werd genomen, was de rijkspolitie in Sas van Gent sinds enige dagen op de hoogte van het bevel tot in hech tenis nemen. Kouachi werd zater dag in het fabrieksstadje gesig naleerd en het was toen voor de Belgische recherche geen moeily- ke taak meer de Algeryn in As senede te arresteren. De heer C. P. de Jongh ter aarde besteld Op de algemene begraafplaats te Middelburg is maandagmiddag het stoffelijk overschot van de heer C. P. de Jongh, die vrijdagmorgen vroeg plotseling overleed, ter aarde besteld. Velen van zijkn vrienden en belang stellenden begeleidden de heer De Jongh naar zijn laatste rustplaats. In de aula'van de begraafplaats wérd het woord gevoerd door dë heer Boogaart, een der familieleden, die woorden van troost sprak tót rrie- vrouw De Jongh. Notaris J. A. Janse dé Jonge, by wié de heer De Jongh werkzaam was, schetste de overledene als eeti volijverig en nauwgezet medewerker. De heer Janse de Jonge sprak te vens naméns mevrouw Van dér Harst, daar de heer De Jongh ruim' 35 jaren wijlen notaris Van der Harst met grote plichtsbetrachting heeft gediend. Namens de collega's sprak de heer. A. Minderhout, die het prettige? humeur en de hulpvaardigheid van de lieer De Jongh in herinnering bracht. Namens zijn vrienden werd het woord: gevoerd door de heer De Nood. De heer Th. Wijtman sprrik na mens de commissie van bjjstarid van de C.J.M.V.. waarvan de heer De Jongh jarenlang administrateur ge weest is. In deze functie gaf hy meer malen zijn gewaardeerde adviezen., Tevens bracht de heer Wijtman in herinnering, dat de heer De Jongh ln de dertiger jaren veel gedaan hééft voor de C.J.M.V., waarvan liy velé ja-, xen voorzitter was. Tot slot las ds. J. van Woerden, Ned. herv. predikant te Middelburg,' een gedeelte uit psalm 103. Aan de groeve bad ds. Van Woerden het On ze Vader, De heer Boogaart dankte voor de betoonde belangstelling. Examens De heer P. C. van Oosten te Yèrseke slaagde aan de 3and- en tuinbouwHoge- schoól te Wagêningen voor land- én tuin bouw werktuigenkéniils. Collecten. i De .opbrengst van de ln Middelburg I gehouden bazaar en de op Walchérën ge- i houden collecten, ten bate van hét christelijk blindeninstituut „Öartjmêüs bedraagt 3.930.95. (Advertentie) #0(/0HiVD is één van de weinige middelen die helpen bij verkoudheid. Elk tablet Is voorzien van het merk t (H« Aspirin*.ronder tifirkru'n Afscheid de heer Beekman bij arrondissementsparket Ruim 46 jaar bij dezelfde tak van dienst werkzaam De heer W. J. P. Beekman, admini stratief ambtenaar van het parket vari de officier van justitie te Middelburg, heeft afscheid genomen van zijn werk kring tvegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftyd. In de zit tingszaal van het kantongerecht wa ren véle justitiële autoriteiten, colle ga's en andere belangstellenden aan wezig. Na een inleidend woord van de kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, bracht de substituut-officier van jus titie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mlerop, dank aan de heer Beekman voor de wyze, waarop hy meer dail 46 jaar het werk vöör deze dienst heeft gedaan. De officier van justitie, hoofd van het parket, mr. G. J. B. van der Dus- sen had alle waardering voor de staat van dienst van de heer Beekman. Ook namens de substituut-officieren van justitie, de kantonrechter, de griffier van het kantongerecht en de vice-pre sident van de rechtbank bood mr. Van der Dussen de heer Beekman een boekwerk aan. Mr. P. C. Adriaanse sprak woorden van dank en afscheid namens de balie. De heer Engelsman, bureelchef van het parket, die meer dan 33 jaar met de. neer Beekman heeft samenge werkt, sprak namens alle collega's, „We hebben zoveel jaren met elkaar kunnen praten", aldus spreker, „dat veel woorden by dit afscheid niet no dig zyn". Hij wenste de heer Beek man nog vele goede jaren toe en bood hem namens de collega's twee boeken aan. Namens de bond van ambtenaren bij de rechterlijke instanties werd nog het woord gevoerd door de heer A. H. Ver. beek. Voor mevrouw Beekman waren er bloemen Na afloop van de plech tigheid bleef men nog geruime tyd ge zellig bijeen. IN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG Nationaal fonds Wordt nu Prinses Beatrix Poliofonds ZO LICHT als een veertje danste de 9-jarlge Toette Heerebout op de mu ziek van Cen mennet van Beethoven maandagavond over het toneel van het Middelburgse Schuttershof. On de ze wyze droeg de kleine ballerina haar steentje by in de stryd tegen de kiu- derverlamming. Zy was een van de vele deelnemers. die, aangesloten bij de nog jonge Zeeuwse afdeling van de stichting „D'Oprechte Amateur" hun krachten hadden Ingezet om hef Prinses Beatrix Pollofonds een steun tje in de rug te geven. Vele lezers heb ben wellicht nog nooit van dit „nieu we" fonds gehoord. Prinses Beatrix heeft het namelyk goedgevonden, dat het nationaal fonds ter bestryding vftri de kinderverlamming met Ingang van 1 april j.l. haar naam zal dragen. De- Vogelbeschermingswacht ook in Midden-Zeeland In navolging van Sehotiwen-Dul- veland en Zeeimsch-Vlarinderen WH men ook in Midden-Zeeiarid kontoti tot de oprichting van eeti vdgelbe- schermingswacht. Dadrtoe zal op vrydag 26 april a.s. in café-restau rant „De Eendracht" te Middelburg des avonds om acht uur een byeen komst gehouden worden, Waarop te vens een film vertoond zal worden van het wintcrvocderingswerk id Zee land. Bij de voederingsactie van de hon ger ïydende vogels in februari 1956 is namelyk gebleken, dat er op zeer grote schaal belangstelling bestaat voor praktische vogelbescherming. De vogelstand wordt echter niet al leen bedreigd door periodiek optre dende strenge winters, maar er zyn nog tal van andere gevaren, zoals snelverkeer, stookolie; het uithalfen van hëstjes, laridbóuwfatlonahsatle enz. Vele van deze factoren worden in groter vaak internatlohaal verband bestreden door de Neder landse vereniging tot bescherming van vogels te Amsterdam. Intussen kan er ook in de plaatselijke en re gionale sfeer veel gedaan worden, 't Doel is te komen tot een eenvoudigé organisatie voor het vogelbescher- mingswerk. Meri rekent op een zó groot mogelijk aantal enthousiaste medewerkers, die ervaringen kunneri Uitwisselen op 't gebied van de prak tische vogelbescherming. Jaarlijks kunnen bovendienop verschillende plaatsen in Midden-Zee land filmavonden worden gehouden; terwyi er 's zomers excursies kunneri worden gemaakt. Middelburgse zingende huisvrouw werd zevende De talentrijkste zingende hulsvrou wen van Nederland ?hebben zondag avond in Amsterdam op het podium van de Huishoudbeurs gestaan. Daar werd namelijk de finale gehouden van „de zingende huisvrouw 1957". Zee land \yerd vertegenwoordigd door mevrouw N. Kunst uit Middelburg. Deze zingende huisvrouw werd zeven de. De hoogste titel. „Zingende huis vrouw 195 ging naar mevrouw J. de BoerSpóelstra uit Harlingen, die met een melodieuze stem het liedje „De Clivia" zong. Voor deze prestatie kreeg zij een televisietoestel. Mevrouw S. DeutekomEngel uit Amsterdam (aria uit de Grosse Messe van Han del) werd tweede en de derde plaats was voor mevrouw C. P. van Ling Tervoort eveneens uit Amsterdam, die hét nieuwe Nëderlandse liedje „Net als toen" zong". ze mededeling deed de heer J. Prang, de voorzitter van het nieuwe Prinses Beatrix Pollofonds. De secretaris van de afdeling Zee land van „D'Oprechte Amateur", de heer H. Mennes, kon aan het begin van de avond een bijna volle Schut tershofzaal begroeten. Een speciaal welkomstwoord richtte de heer Men nes tot mr. H. Smedes, de landelijk voorzitter van de stichting „D'Oprech te Amateur", de heer Pirang, burge meester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg en tot de gemeente-secre taris. de heer J. Ph. Koene. Mr. Smedes brak vervolgens nog een lans voor de kleinkunstamateurs alsmede voor de bestrijding van de kinderverlamming. „De Zeeuwen" zijn niet enkêl eri alleen dijkenbou wers maar vanavond bouwen wij toch allen mee aan de dam, die wordt op geworpen tegen de gevreesde ziejtte", aldus mr Srhedés. Tenslotte bracht de heer Pirang dank voor alles, dat reeds gedaan werd voor de poliopa tiënten. Vervolgens kwamen de Zeeuwse kleinkunstamateurs aan het woord; het moet gezegd, zij hebberi hun beste beentje voorgezet. Het overigènè wel wat overladen programma van zang en muziek, van ballet en showdans, declamatie en conférence gaf elk wat wils en werd voor het voetlicht ge bracht zowel door oud als jong. Overigens bleek, dat onder de Zeeuwse kleinkunstamateurs enkele uitstekende krachten schuilen. Me vrouw A. TammingaButhfer uit Goes beschikt over een mooie süpraan- stem, die goed tot zijn recht kwam in „Letzter Frühlïng" van Grieg. Van geheel ander genre waren de eigen liedjes van Torinv van Verre. Ge steund doör een uitmuntende begelei ding bracht hij zijn programma met verve. Een donderend applaus verwierf ook dê heèr J. W. Verweij, die op vir tuoze wijze zijn chromatisch mondor gel bespeelde. Vermelding verdient ook het groepje zangers onder leiding vari de heer B. Lejjnse. Dit was slechts een zeer onvolledige greep uit dit pro gramma, maar zowel de prestaties van dë Goésë volksdansgroep als die van de declamator Simon Berrevocts en van allé anderen, het ging hierby tën bate van één doel: de bestrijding van de kinderverlamming. En ook het publiek „téèrkte" hieraan hard mee door spontaan zijn éft haar krachten in të zetten tijdens de verloting, waar. voor de Middelburgse middenstanders een laWirie aan prijzen tef besöhikking gesteld hadden. „Deze leerlingen zijn beter dan (le riieisjes", vertelde ons de direc trice van de protes tants-christelijke huis houdschool te Haam stede. Haamstede heeft namelijk de provincia le primeur voor het ge ven van kookles aan mannen. De heren zou den een beter opmer kingsvermogen hebben, terwijl ook het logisch redeneren meer in hun lijn ligt. Het is allemaal zo ge komen. Reeds in de- ceirfbcr was al eens ge vraagd of het niet mo gelijk was een kook cursus Voor mannen te geven. In januari en februari werd dit ver zoek herhaald, nadat de directrice had me degedeeld te willen be ginnen als men een gróep van minimaal zestien bijeen kon brengen. De mannen kWamèri er. Veertien maart is de eerste les gegeven en gisteravond hebben wij een les bij- Ejewoond. Mannen, fn eéftijd variërend van ruim 20 jaar tot onge veer 40 jaar. voorzien van schoi-ten in allerlei kleuren, wit, rood en bont, stonden achter grote elektrische en gasfornuizen in potten en pannen te roeren, met deegrollen te zwaaien waRt er werden ook koekjes gebakken en aard appelen te schillen. Mannen, die na afloop van tie cursus op een excellente manier hun vrouwen eventueel kunnen vervangen. Het dagelijks werk van deze lieren ver schilt nogal. Een met selaar, chauffeur en 'n technisch ambtenaar staan naast elkaar met evenveel enthousiasme dc spinazie af te zoe ken als dc monteur, dc man van gemeentewer ken en de tuinman, De cursus wordt gegeven onder leiding van juf frouw J. *K. la Gasse en onder supervisie van directrice M. Nie- hof. De reactie van de he ren is volkomen man nelijk. Met twee lin kerhanden wordt pud ding in een schaaltje gegoten en de höudin- Sen, dié bij deze én an- eie werkzaamheden worden aangenomen, doen soms denken aan werkstukken van Pi casso. Na verloop van tijd wordt dat wel be tel-, rneenden de leer krachten! Buurtverenigingen solidair met Hulster Reinaert-comité Nogmaals zullen bemiddelings pogingen worden aangewend. In hotel „Het Bonte Hert" te Hulst is het Reinaert-comité in vergadering bijeeri geweest met afgevaardigden van de buurtverenigingen. De bespre kingen gingen over het conflict tus sen het college van B. en \V. en het Reinaert-comité. Nadat de heer J. H. Stolte deze moeilijkheden had be sproken, verklaarden de buurtvereni gingen zich solidair met 't Reinaert- comité. Besloten werd. dat zes afge vaardigden van (1e buurtverenigingen een onderhoud zullën hebben niet B. en VV., waarbij getracht stat worden in deze zaak te bëtiiiddelen. Indien deze pogingen geen succes hebben, zal aan de erevoorzitter van het Rei naert-comité, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris der konin gin in Zeeland, verzocht worden zijn bemiddeling te verlenen. De heer J. H. Stolte, die namens het Reinaert-comité het woord voer de, bracht naar voren, dat door dit geschil het belang van Hulst in het gedrang komt. In de Reinaertdagcn ligt een uitstekende kans voor de propaganda voor Hulst. De heer Stol te betreurde het, dat door misver standen, vooroordeel en valse aantij gingen tegen het Reinaert-comité de plannen kans lopen te mislukken. Het Reinaert-comité toonde zich bijzonder beledigd door een brief, die aan een lid persoonlijk werd toege zonden. Het betrof hier een schrijven, waarin B. en W. aan het Reinaert- comité mededelen, dat „door gedra gingen aan ons adres geen basis voor verdere samenwerking meer aanwe zig wordt geacht". De brief sprak verder van de door het Reinaert-co mité „in het openbaar gebezigde uitdrukking en platvloerse, cultuur loze scherts in de richting van het college of van leden individueel". Ondanks alles, zo verklaarde het Reinaert-comité. was de wil om het conflict op te lossen toch aanwezig. Tot tweemaal toe trachtte het comi té tot een vergelijk te komen, maai de pogingen faalden. Er werd zelfs aan een lid van Gedeputeerde Staten, mr. dr. A. J. J. M. Mes, verzocht te bemiddelen, maar men kreeg als ant woord, dat de burgemeester van Hulst geen bemiddeling wenste. Hierna werd nog geruime tijd over de moeilijkheden gediscussieerd, waarna meri tenslotte tot bovenge noemd besluit kwam. VANDAAG. Middelburg - Electro: ..Rlgoletto", (14 jr.), 13 cu.51.15 uur: ScbUtterêhbf liefdadigheids toneelvoorstelling „D. E.L.", dcor ..De jonge spelers",IMS uur: Ned. Koffiehuis: ledenvergade ring VVV. 20 uur, Kunstmuseum: opening tentoonstelling Overijselse kunstenaars, 19 uur. Vlissingen Alhambra: ..Port Afriyue", (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor. „Destry", (18 jr.), 20 uur. Goes Grand: „Oclongo", (14 Jr.). 20 uur: Beestenmarkt: Paasveetentoon- stelling en -markt, lu uur: ..De Prins van Oranje": Lezing A. den Doolaard over „Het land achter Gods rug". 20 uur: Schuttershof: Bonte avond. „Philips Roosendaal2C *ur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2