KAPPIE VEERTIG EERSTE PRIJZEN OP ZEEUWS SOLISTENCONCOURS ,0 WALCHEREN VOORSCHOTTEN PLAATSELIJKE SCHOLEN VASTGESTELD SPORT EN WEDSTRIJDEN ETHER □□□□□□□□□□□□□□□□□O bekwame eerste verkoopster en de geheime vlootmanoeuvre MAANDAG 1 APRIL 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT f U itslagen De uitslagen van de 2e dag van het solistenconcours luiden: Derde afdeling solisten: le prij zen: Jacques Laroes, Excelsior, Middelburg, 67 punten, Rie den Toon der, Excelsior, Kloetinge, 67, Rina den Toonder Excelsior, Kloetinge 65, W. P. van der Heyden, Voorwaarts, Koudekerke 64, J. K. Radder, Excel sior, Middelburg 64. P. Slabber, OKK Westkapelle 64, Govert Wielemaker, Voorwaarts, Koudekerke 64; 2e prij zen: Wieneke van Doorn, Voor waarts, Koudekerke 62, Lia Lauer, Excelsior, Middelburg 62, Sientje Vos, Voorwaarts, Koudekerke 62, P. Wielemaker, ONDA, Middelburg'61, K. Cijsouw, OKK, Westkapelle 60, Abr. Davidse, ONDA, Middelburg 60, Ad. Davidse Azn., ONDA, Middel burg 60, P. Ton, ONDA, Middelburg 60, Andr. Boogaard, ONDA, Middel burg 59, L. Davidse. ONDA, Middel burg 58, Ria van Noppen, Voor waarts, Koudekerke 58, Marga van Wezel, Excelsior, Middelburg 58, J. J. den Toonder, Excelsior, Kloetinge 58, Frida Verschuur, Excelsior, Mid delburg 58; 3e prijzen: Leo den Toonder, Excelsior, Kloetinge 55, A. Davidse. ONDA, Middelburg 54, Wim Bazen, Excelsior, Kloetinge 51. Derde afdeling trio's: le prijs: J. van Rooijen, J. Cijsouw, P. Minder- houd, OKK, Westkapelle 67. Derde afdeling kwartetten: le pr.: P. Willeboordse, A. van Rooijen, A. Kaland, H. Huibregtse, OKK, West kapelle 66. Tweede afdeling solisten: le prij zen: D. Pouwelse, OKK, Wemeldin- ge 67, S. J. Christiaanse, Voor waarts, Koudekerke 64, J. H. B. van Kamer, ONDA, Middelburg 64; 2e prijzen: P. J. Baan. ONDA. Middel burg 62, K. Cornelisse, ONDA, Mid delburg 61. M. Veerhoek, OKK, We meldinge 58. Tweede afdeling duetten: le prijs: D. de Visscher en P. Duinkerke, Mo zart, Yerseke 65. RITTHEM „Oranje Boven" hield jaarvergadering. De Oranjevereniging „Oranje Bo ven" te Ritthem hield in „Ons Dorps leven" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Joh. de Visser, opende de bijeenkomst. De heer J. H. Vink, secretaris gaf in een kort jaar verslag een overzicht, wat de vereni- fing in 1956 deed. Het aantal leden leek gestegen te zijn. De penning meester kon mededelen, dat het batig saldo is gegroeid tot f 192,40. De kas voor de reizen van ouden van dagen bevat thans f 149,30. Als bestuursle den, werden herkozen de heren Joh. de Visser en Adr. Poelman. Daar de heer Poelman al geruime tijd in het ziekenhuis wordt verpleegd zal hem een bloemenmand worden aangebo den. In juli hoopt men met de ouden van dagen een reis door Zeeuwsch- Vlaanderen en naar Gent en Brugge te maken. In de eerste week van mei zal een feestavond worden gehouden, waartoe de medewerking van het to neelgezelschap „ContacP uit Sou burg is verzocht. Op de verjaardag van H.M. de Koningin zullen des mid dags kinderspelen worden gehouden. DOMBURG Collecten. In Domburg bracht collecte f 122,80 op. Eerste afdeling solisten: zen: W. J. van Boven, Vlijt en harding, Souburg 68, A. Wielema ker, ONDA. Middelburg 67 W. P. Falet, ONDA, Middelburg 66. M, Sanderse, Excelsior, 's Heer Arends- kerke 66, P. Minderhoudt OKK, Oost- kapelle 65, A. Melis Jr., Voorwaarts, Koudekerke 65; P. Wielemaker, Voorwaarts, Koudekerke 65; 2e G. M. den Toonder, Excelsior tinge 60. Eerste afdeling duetten: le prijs met lof: Jan den Toonder en L. Joos- se. Excelsior, Kloetinge 74; le prij zen: M. C. Steketee en Wim de Klerk Excelsior, Kloetinge 69, L. Zwarte- Eoorte en C. de Klerk, Excelsior, Joetinge 69, C. Willeboordse en P. C. Verpoorten, Vlijt en Volharding, Souburg 67. Eerste afdeling kwartetten: 2e prijs: A. Melis Jr., J. Brasser A. van Noppen en A. Melis Sr., Voor waarts, Koudekerke 62. Afdeling uitmuntendheid solisten: le prijs met lof: P. J. Mol. Excel sior, 's Heer Arendskerke 74; le prijzen: A. Kaland, OKK, Westka- Selle 69, Jopie Louwerse, Excelsior, tiddelburg 69, M. Mallekoote Eu terpe, Heinkenszand 67, A. Melis Sr., Voorwaarts, Koudekerke 65, J. Ou deman, OKK, Wemeldinge 64; 2e prijzen: H. Bliek. Excelsior, 's Heer Arendskerke 62. C. de Klerk, Excel sior Kloetinge 62, J. W. Net, Excel sior. Middelburg 61, C. Meijaard, OKK, Wemeldinge 59. Ere-afdellng solisten: le prijzen: Theo Onderman, OKK, Wemeldinge 66, C. Remijn, ONDA, Middelburg 66. J. W. Vogel, EMM, Serooskerke (W.) 66 Ere-afdeling duetten: le prijs met lof: J. J. Laroes en J. W. Net, Excel sior, Middelburg 73. Hoogste ere-afdeling solisten: le prijzen met lof: J. J. Laroes, Excel sior. Middelburg 78, L. Zwartepoor- te. Excelsior, Kloetinge 77, Jac den Toonder. Excelsior, Kloetinge 72; le Drijzen: M C. Steketee, Excelsior, Kloetinge 70, J. P. Christiaansen, Voorwaarts, Koudekerke 68, Jan dèn Toonder, Excelsior, Kloetinge 67 Hoogste ere-afdeling kwartetten: le prijs: J. Walhout, A. Geus, J. de Pündert en M. Hoek van Dijke, Eu terpe, Heinkenszand 66. Achilles-senioren lieten uitstekende indruk achter. Vereniging huldigde Jan Bal Nadat de leden van de Middelburg se gymnastiekvereniging „Achilles" vriidag hun directeur, de heer J. A. Bal, reeds op hartelijke wijze gehul digd hadden, heeft de gehele vereni ging dat zaterdagavond tijdens de uitvoering van de senioren even eens in het Schuttershof nog eens overgedaan. Bij monde van de heer C. Nieuwenburg werd de heer Bal nogmaals dank gebracht voor zijn veelomvattende arbeid, hetgeen ver gezeld ging met het aanbieden van een geschenk, terwijl vervolgens de directeur en mevrouw Bal nog een bestek aangeboden werd. Van alle kanten ontvingen „Achil les" en directeur Bal ter gelegenheid van de jubileumuitvoering, blijken van belangstelling. De beschermvrou we van de vereniging, mevrouw E. Hoegen van Hoogelande-Davis uit Den Haag, stuurde bloemen, terwijl er voorts een gelukstelegram geko men was van de „Achilles"-voorzit- ter, de heer K. de Vries, die de feest avonden wegens ziekte niet kon bij wonen. Er waren nog meer leden, dfe dank gebracht werd voor hun vele werkzaamheden. Dat waren Jan Ar- noldus, de leider van de signaalafde ling, penningmeester en leider van de wandelsportafdeling die een boe- kenbon ontving en de heer A. Koo- man, die eveneens zijn sporen reeds verdiende voor de gvmnastiek- en signaalafdeling. Na deze huldigingen en na de dreu nende opening van de signaalafdeling, kregen de vele toeschouwers een vlot afgewerkte uitvoering van twintig nummers te zien. Gracieus en char mant waren de vrije, ritmische, knots- en hoenoloefeningen van de dames, terwijl de heren en dames vaardige krachtmetingen van durf en lichaamsbeheersing leverden op brug, lange mat en ringen. Vermelding ver dienen onder meer de oefeningen in standen en de brug van de dam«s. terwijl de heren fraaie staaltlek 11e- ten zien aan ringen en hoge brug. Het was jammer dat de heren oo de lange mat bii de afwerking wel ee«R een steekie lieten vallen. Maar dit nam de uitstekende indruk van het geheel niet weg. De avond werd besloten met een gezellig bal. waarbij het Hammond kwartet van Jan Groenewoud de be geleiding on zich nam. Gentse ploegen verstevigen positie in schaaktoernooi In het clublokaal van Jean Jau- res te Gent werd voor de B.-groep de wedstrijd Jean Jaures en Ed. Colle gespeeld. Deze strijd eindig de in een puntenverdeling 22, waardoor de kopposities van de Belgische ploegen aanmerkelijk werden verbeterd. Gedetailleerde uitslag: Jean Jau res—Ed Colle 2—2; Verwilst—Wat teeuw 1—0, T. Thijs—Baert 1—1; De Sutter—De Corte 0—1; H. Thijs Criel 1—0. Standenlijst B-groep. Het Volk 4, 11%; Jean Jaures 4, 11 (1 afge- br.); Ed. Colle 4, 10% Ruy Lopez 4. 8%; Terneuzen 4, 7% (3 afge- br.); Landau 3, 3; VSV 3, 3; Het Witte Paard 4, 2 (afgebr.). Officiële publikaties MIDDELBURG. KAARTEN GENERALE REPETITIE K. ZANGVERENIGING ,,TOT OEFENING EN UITSPANNING". B. en W. van MlddelDurg brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 3 april a.s. des namiddags van 3I uur, In het gebouw van de Gemeentelijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg (kamer 1), Stadhuisstraat 5, alhier, kaarten 0.10 verkrijgbaar zijn voor on- en min vermogenden voor de generale repetitie van de Koninklijke Zangvereniging „Tot Oefening en Uitspanning" op woensdag 17 april a.s. des avonds om half acht in de Concert, en Gehoorzaal, Slngelstraat, Middelburg. Middelburg, maart 1937. VLISSINGEN. INENTEN EN HERINENTEN TEGEN POKKEN. B. en W. van Vllssrtngen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be- neden de lefetljd van twee Jaar gelegen- aan ringen en hoge brug. i held bestaat tot kosteloos Inenten tegen nmmer Hat do haran nn da po^en en Voor personen boven die leef tijd tot kosteloos herinenten op woens dag J april om vier uur n.m. in het ge bouw van het Medisch Centrum, Ju- lianastraat 4. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Middel burg zijn Inlichtingen te bekomen over ln het tijdvak van 12 tot 26 maart 1957 gevonden voorwerpen: diverse rijwielen, verschillende wanten, belastlngkaart en kentekenbewijs, geelbonte kanarie, br. balletje. portemOnnale. bruine portemon- naie, speelgoedhorloge, paar br. glacé dameshandschoenen, vulpen met alumi nium dop, 2 paar zwarte gummi laarzen (nw,), zakdoek, kindersehopje en -em mertje, paar grijze handschoenen, zil veren ring met steentje, ballpoint pen, metalen armbandje, glassnijder, zilver- bon, duimstok, grijze want, grijze cein tuur, paar bruine motorwanten, grijze vulpen, catalogus, bruine portemonnaie met Inhoud, llpssleutei no. 5237, 3 rollen behangselpapier, schooltas inh. boeken, witte sierduif, nikkelen kinderbril. bank biljet van 10, rol horregaas, grijze da- messtok, lichtbruin tabaksetui met rits sluiting, halssnoer met kameeltjes, grijs blauwe das. bruine herenportemonnaie, padvlndersriem, insigne bedrijfslab., ge le want, zakdoek, voetsteun van brom mer, gouden gladde ring. speelgoeddier tje, zilverbon, glacé dameshandschoen, rode wollen want, koperen sleutel, bankbiljet van 25, grijszwarte dames handschoen, lege plunjezak, contact sleutel no. 227216. zwaxt balschoentje, donkerblauwe wollen handschoen, zlfe- kenfondskaart, zakschaartje in étui, RAAD WISSENKERKE Subsidie van 50.voor te houden voordrachtsmiddagen De raad der gemeente Wlssekerke kwam in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van burge meester J. van Halst. De jaarwedden van de wethouders werden verhoogd tot f 780.Ten behoeve van de ver schillende scholen in de gemeente werden de volgende voorschotten op de gemeentelijke vergoeding vastge steld: geref. school le Kamperland f 3102,03; Ned. hervormde school te Kamperland f 4829.geref. school te Geersdijk f 2122,03: christelijke school te Wissekerke f 5385,07chris telijke u.l.o. te Wissekerke f 4427,03. Het voorschot voor het onderwijs in de vakken gymnastiek en hand werken werd bepaald op f 1179.79. De voorschotten voor de kleuterscho len werden als volgt bepaald: chris telijke kleuterschool te Wissekerke f 69.75; christelijke kleuterschool te Kamperland f 1784.15; christelijke kleuterschool te Geersdijk f 828.50. Aan de christelijke u.l.o. werd voor de aanschaffing van vier nieuwe ban ken een bedrag van f 365.40 be schikbaar gesteld. Een subsidie van f 50.zal worden verstrekt voor de te houden voordrachtsmiddagen voor de lagere en u.l.o.-scholen op Noord- Beveland. De heer J. van Halst werd met algemene stemmen herbenoemd als lid. van het burgerlijk armbe stuur. Op verzoek van de N.V. Bouw- kas Nederlandse gemeenten be sloot de raad een garantie te ver lenen van f 10.000 voor de rente en aflossing van door de bouwkas te sluiten geldleningen tot een maximum van f 7 miljoen. Het sportterrein te Kamperland werd voor de tijd van 10 jaar onder de zelfde voorwaarden als voorheen weer aan de heer C. J. Schipper verhuurd. De huurprijs bedraagt f 260.per jaar. Aan de heer A. Jurrlën te Wisse kerke werd een stukje grond, gele gen achter zijn woning, verkocht voor f 1.25 per m2. Bij de goedkeu ring van het raadsbe§lüit tót het aan gaan van een kasgeldlening van f 50.000 bij de R.P.S. stelde G.S. de voorwaarde dat het krediet bij de N.V. Bank Nederlandse gemeenten verlaagd moest worden tot f 60.000. De raad ging met deze verlaging ak koord. Aan de plaatselijke afdeling E.H. B.O. werd voor hot jaar 1957 een subsidie van f 200.— toegekend. Het verzoek van de heer K. L. van Lie ren om toekenning van een premie voor krotopruiming en voor de bouw van een nieuwe woning werd ingewil ligd. De raad besloot toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool, voorlopig voor de tijd van één jaar. De heer M. J. Bustraan (s.g.) wenste geacht te worden te hebben tegengestemd. In het Voorjaar 1956 werd door de vereniging van burgerlijke armbe sturen van Zuid- en Woord-Beveland een commissie gevormd ter bestude ring van de voorziening in de behoef te van verpleeghuisbedden. Deze commissie is verdere onderhandelin gen begonnen met het bestuur van de stichting „Verpleeg- en Rusthui zen Walcheren". Het is nu de be doeling, dat het bestuur van deze stichting wordt uitgebreid met enkele mensen van burgerlijke en kerkelijke gémeenten van de beide Bevelanden. Het voorstel van B. en W. om mede werking te verlenen aan de samen stelling van het bestuur voor de toe komstige stichting voor Midden-Zee land, werd goedgekeurd. In de rondvraag vroeg de heer P. G. A. de Lange (c.h.) de kinderen gelegenheid te geven op het sport terrein te spelen, zij het slechts op bepaalde uren. De voorzitter kon zijn toestemming hiervoor niet geven. Op een vraag óver het nut van aange sloten te zijn bij de Oenttale Dienst Bevelanden, verklaarde de voorzitter, dat daar in 1958 verandering in zal worden gebracht. schaarsleutel (loper), windjack, spring touw, trekpen, sierspeld, badhanddoek met washandje en zeep ring met 6 sleu tels, sleutel aan schoenlip bevestigd, rode step op luchtbanden, klein led. beursje, beige badhandschoen, groen schoolétul, paar donkergrijze dameshandschoenen, bruin kinderschoentje, zwart lederen dameshandschoen, grijsbeige regenjas (als nieuw), dasspeld, rode nonderiem, speelgoedauto, pr. kinderwanten, broche, zijstuk van houten led.kant, wit baby wantje, kastsleutel, groene step, dames rijwiel, houten kinderschopje. VLISSINGEN Jaarvergadering V.V.V. De V.V.V. in Vlissingen vergadert op woensdag 10 april a.s., des avonds om 8 uur in „Britannia". De agenda bevat, behalve de benoe ming van een kascommissie, de ver kiezing van een drietal aftredende bestuursleden. Het exploitatie-over zicht der vereniging over 1956 geeft een voordelig saldo te zien van f 44,89. De heer G. W. Oskamp, directeur der prov. Zeeuwse V.V.V., zal een causerie houden over het belang, dat de Vlïssingse middenstand bij de De Ruyterherdenking heeft. Oogst van de straat De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 20 maart 1957 tot 27 maart 1957 de navolgende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd- enige rij wielen en autopeds, diverse handschoe nen en wanten, bal, catechismus, paar turnschoenen, kinderfietsje (driewieler), snoer kralen, parapluhoes. portemonnaie met inhoud en een psalmboekje en dat Inlichtingen aan zijn bureau Zijn te be komen omtrent de adressen, alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: herenhoed, vulpen, ballpoint kinder bril. sjaal, portemonnaie met inhoud, diverse sleutels, diverse handschoenen en wanten, bril, foto in étui kindervegertje, kinderschoentje, kettinkje, polshorloge, zilveren ring, ceintuur van regenjas en een jongensjasje. VROUWENPOLDER Ouderavond chr. school De onderwijzer C. Joziasse hield tijdens de ouderavond van de chfis- telijk nationale school té Vrouwen polder een uiteenzetting over „Onze kinderen worden groot en hoe". Na de inleiding volgde een vruchtba re discussie, waarna het hoofd der school, de heer A. N. de Wolf nog enige praktische vragen beantwoord de. In de pauze was er voor de ouders gelegenheid het werk der kinderen te bezien. De voorzitter van de ouder- commissle. de heer A. van Sparren- tak, sprak een openingswoord. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: P. Riemens-Wagenaar z.; T. Zeeveld-Paardekooper d.; C. M. Kur- per&hoek-Moolb ro e k z P. van Huffel- van Oorschot z.; L. Eoone-Duvekot d.: E. M. Frankevijle-Westenberg d.; S. Grlms-Blanker d.; M. M. Hollebrandse- Verhage z.\ M. den Hollander-Jobsé d.; W. Huwae-Halawane z. Ondertrouwd. J. Brugge, 20 Jaar en C. J. de Wolff 19 jaar; J. de Waele, 21 Jaar en N. Nortier 19 jaar; C. de Wolf, 28 jaar en N. M. Dekker 21 jaar; A. Kerk- hove, 32 Jaar en A. de Vos, 23 Jaar; M. de Witte, 25 jaar en M. E. Wolf, 21 Jaar. Getrouwd: E. Ringelberg 84 jaar en J. C. Scherp, 24 jaar; A. H. S. Commelln, 24 jaar en W. de Bruijn. 22 Jaar; F. Bui telaar, 23 jaar en .T. B. van Kamer, 24 jaar: G. van Boven. 25 jaar en A. M. Fiegen, 22 jaar: M. A. Koldenhof. 28 jaar en M. B. Bolier. 31 jaar. Overleden: L. Bliek, 73 jaar, wede P. Mulder; K. C. de Baare, 83 Jaar, geh. met J. de Klerck; J. J. Holthuijzen, 84 jaar wedn. A. de Wolff; W. J. Hoencamp, 78 jaar, geh. met M. Molhoek: G. Dinge- manse. 93 jaar wede. L. J. de Rijke: W. Klinkenberg, 71 jaar, geh. met J. Prins: C. Brasser, 57 jaar: J. Baart. 73 Jaar. geh. met J. Janse; G. van de Kreke, 69 jaar, geh. met G. W. van der Plank. VLISSINGEN. Bevallen: G. S. Verkerk—Roelse, z.: A. F. J. van Doesum—Janssen, d,: S. H. SieberichsJacobs, z.; A van Oorschot Theune. z.; T. G. W. Oostendorp—Van den Eerènbeemt. d.; M. Snvidt—Fedde- ma, d.; M. W. Peters—Van de Klok, d.: R. Pattipeilohlj—^Mochldoen, z.; M. J. Lockefeer—Reijtenbach, d.; F. W. C. J. Geerts—van der Laak, d.; A. Schipper— Tingen, d. Ondertrouwd: J. G. de Rtjcke. 30 J. en J. J. op 't Hof. 24 j.; J. Th. D. te Groen, 30 j. en M. Nieuwenhuijze; A. Lokker, 23 j. en P. M. Guerénd. 21 j. Getrouwd: M. K. de Nooijer, 22 j. en D. L. Kervink, 21 j. Overleden: C. Luijk. 78 J., echtgenoot van J. Weijberg; P. J. Franchimont, 87 j., weduwe van J H. Casteleijn; W. Mink, 54 j., echtgenoot van F. J. Cou- zijn; D. Verkerk, 2 dagen. Scheidsrechter ontbrak bij Hulst—Internos... Thuisclub won vriendschappelijk partijtje met 5—2 „Middelburg en Hulst kannen Axel de hcipendc hand bieden". Deze woor den stonden met vette letters boven onze voorbeschouwingen voor het in middels verstreken weekeinde. Mid delburg en Hulst konden helpen, in derdaad, maar geen van beide heeft het gedaan. De Hulstenaren zagen hun duel met Internos uitgesteld, om dat de scheidsrechter niet kwam op dagen: Middelhurg liet zich in Roosen daal door BSC met huid en haar op eten en trok zich van het lot van pro- vineiegenoot Axel dus weinig aan. Axel zelf tenslotte zag zich de winst tegen Rond Wit op het allerlaatste moment ontnomen en het degradatie spook kan nu ieder ogenblik zijn klauwen naar de Zeeuws-Vlamingen uitslaan. ïn de hoogste regionen vochten RAC en Taxandria een duel uit, dat in een gelijkspel (22) ein digde. Met deze uitslag Is Taxandria het meest gehaat en de Oisterwi jkers hebben nu nog slechts £én puntje no dig om zich kampioen te kunnen noe men. De stand luidt: Taxandria RAC Hulst Rood Wit Middelburg Gces Roosendaal Uno Animo ESC WVO Internos Axel Bridgewedstrijd in Zierikzee In „Mondragon" te Zierikzee werd een bridgewedstrijd gespeeld ter ge legenheid van het feit. dat 25 Jaar ge leden een commissie werd gevormd, die bridge-drives organiseert. De heer J. Th. Brouwer, voorzitter, sprak een welkomstwoord. Hij gaf een kort overzicht van hetgeen in de afgelopen jaren is gebeurd. De wedstrijdleider, de heer A. Paauwe kreeg een boek werk Namens de Nederlandse bridge bond bracht de heer Van Nieuwen- huyzen zijn gelukwensen over. De heer M. de Regt prees de activiteit van de voorzitter, die reeds 25 jaar de be langen van de bridgesport behartigt. Vierenzestig dames en heren, verdeeld over twee groepen, namen aan de wedstrijd deel. De uitslagen waren: Groep A (even): 1. LeupenVan Heusden uit Goes 84 p.; 2. A. van Toorn f Breda)P. Wiervols (Zie rikzee 87% p. Groep A (oneven)1. Van Nleuwen- huysePolderman (belden Middel burg) 97 p.; 2. J. Kik—M. Frenk (bei de- Haamstede) 99% p. Groep B (even): 1. J. v. d. Valk A. J. van Leeuwen (belden Zierikzee) 83 p.; 2. mevr. v. d. ValkZevler mevr. HoltijUltee (belden Zierik zee) 105% p. Groep B (oneven): 1. Hendriks (Goesi—Van Goor (Goes) 84 p.: 2. A. RatelbandA. Rodoe (belden Zie rikzee) 93 p. Bovendien werden nog; enkele troost prijzen toegekend. Deze uitstekend geslaagde wedstrijd werd besloten met een gezellig samenzijn. 20 14 4 2 32 59—22 20 13 3 4 29 43—23 20 9 fi 6 23 46—35 20 9 3 8 21 38—39 21 9 3 9 21 4548 19 8 3 19 44—45 21 7 5 9 19 44—44 19 6 4 9 16 32—45 19 6 3 10 15 42—54 20 7 1 11 15 30—41 19 6 2 11 14 40—58 21 6 2 12 12 42—52 Marktberichten VEILING „WALCHEREN" GA. 29 maart. Aardappelen: Bintjes, grote 4—6. Furore, grote 10 80. Meerlanders, grote 10—10.70. Fruit: Golden Delicious 60-85 48, 63-70 54. II 42—43, K «0—53. Goudreinetten 88- 75 34—35. Jonathan 60-65 35—44 85-70 45— 53. 70-75 57-58. II 17—34. K 20—35. Saint Remy K 27. Groenten: Bloemkool A 47—«4. B 26— 54, C 11—35, D 8—17. Kropsla A 10-10, B 511, C 5—9. Bosradijs 18—28 Spinazie 22—24. Rabarber 4—27. Sladunsel 10-26. Snijsla 10—15. Andijvie 12—49. Prei 6—11 Middelburgse hockeyers wonnen van MEP met 10 De Middelburgse hockeyploe* speel de zön laatste wedstrijd in ae com petitie tegen MEP. een van de twee hekkesluiter» en behaalde hierin een 1—0 zege. Voor Van Heel. Francke. Van der Post en de gebroeders Bo- Biert stonden opgesteld Van Opdorp, ietkerk. Kalkman. Klejjn en Roy- aards. MEP speelde met groot ent housiasme en in de eerste helft had den de bezoekers dan ook een kleine meerderheid. Maar in de cirkel geko men bleken zjj de kunst doelpunten te maken niet te verstaan. Bovendien vonden zij een uitste kende Rlvière ln het doel staan, die van geen wijken wist en zijn heilig dom schoon hield. Na de thee kwam de jeugdige Middelburgse voorhoede er boter ln, goed gesteund door Van Doornik, die een goede partij mtdhalf speelde. Vooral ook rechtsbinnen Royaards was zeer actief en zag zijn harde werk beloond met een goea doelpunt, uit een scrimmage voor het MEP-doel gescoord. MEP rooide het spel nog meer op de aanval, maar de thuisclub zag weer kans het spel te verplaatsen. De laatste tien minuten vooral was de Middelburgse voorhoede er uitste kend in en werden goede aanvallen opgezet, die echter geen doelpunten opleverden. Daar ook Hopbel de andere degradatiekandidaat van 's-Hertogenbosch verloor, zullen MEP en Hopbel in 'n beslissingswed strijd uitmaken, wie er naar de 2e klas verhuist. UT DE DINSDAG 2 APRIL. HILVERSUM L 462 tn 746 kc.'t. 7.06— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en HL kal. 8.00 Nws en weer- ber. 8.16 Gram. 8.50 Voor de hulsvrouw. 9.35 Watefst. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolra dio 11.00 Voor de vrouw 11.10 Gram. 11.50 Ais de ziele luistert. 12 00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.15 Voor de boeren. 12J0 Land- en tutnbouwmeded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram 14.30 WIJ vrouwen van het land. 14-40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekonlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17+0 Beursber. 17.45 RegeringsuUz.: Nederland en de wereld. Toenemende emigratie uit Europa, door mr. J. A, U. M van Grevenstein. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatie. 18.30 R. V-U.: Een psychologische benadering der wereldproblemen door dr. C J. Schuur man. 19.00' Nws 19.10 Uit het boek der boeken. 13.20 Klarinetxwintet 19.45 AcL 20.00 Lijdensmeditatie. 21.00 La Flnta Sempliee. opera (le acte). 22.00 De kerk van heden en de wereld van morgen, caug. 22.20 Omr, ork. 23.00 Nwa. 23.15— 24.00 Nouveauté'ï. HILVFRSUM n. 29» m 1007 kc/«. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00 -24.30 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw, t.io De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10 50 Voor da kleu ters. 11.00 Lichte muz 11.30 Bopr. en piano. 12.00 Lichte muz 11J0 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Meded of gram. 13.20 Theaterork. en solUL 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio »5,00 Voor de vrouw. 15.30 Planoduo 18 00 Gram. 16.30 Voor de jeugd 1* 30 Nieuw# gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18 30 Zang, gitaar en bas. 18.40 Amns. muz 1I.M Pa ris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.06 AmateursuiU. 19.45 Toneelbe schouwing. 20,00 Nws. 20-05 Gevar. pro gr. 22.15 De Antwoordman. 22 20 Experi mentele muz. 22.55 Ik geiool. dat 23.00 Nws. 23.15 Beursber. van New York. 33 16 Act. 23.35-24.00 Gram. HOOG EN LAAG WATER 2 april Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. 3.04 3.30 4.15 4.40 4.54 2.20 2.34 2.45 1.33 1.61 15.23 15.50 16.41 17.02 17.14 2.16 2.30 2.45 1.45 1.72 9.38 10.08 10.43 10.11 10.28 2.26 2.39 2.56 1.85 2.11 21.38 22.07 22.45 22.15 22.38 2.26 2.11 2.28 1.58 1.82 /niitcop Drukt 7 kleuren tegelijk. 1000 afdrukken e*t moederblad. Zonder sten ts eils, zonder inkt •vflp- c, Slechts f.135.- JeJa geheel J ,V INTERNATIONAL IMPORT CENTRAL compleet J Selterik.mpweg 14 Bennekom - tel. 08379-977.C Gevraagd tegen 1 mei voor damesconfectie. Aanmelden: MODEHUIS MIDDELBURG □□□□DpnpnnnrrDDEsaaa 58. Een iaat middagzonnetje bescheen het marine-con- vooi, dat rustig zijn weg vervolgde over de kalme zee. Een vreedzame aan blik, maar een zeer be drieglijke' Want In een vertrek op de slagkruiser „Zielerust II" ging het heet toe. Daar zat de arme Maat en werd aan een scherp kruisverhoor onder worpen door enkele mirl- ne-autoritelten, die onze goede stuurman nog steeds aanzagen voör een gevaar lijke intern. Spion Beur telings vuurden Schout bij-Dag Jhr. Patee de Mij- zon. kapiteln-lultenant-ter- zee A. J. Fluljstermans en bootsman Sateln hun strik vragen af „Waar heb Je de gehei me superrake» XY—1 heen- gevlogen?" ,vIn wlen3 opdracht heb le gehandeld?" „Wat Is je ware naamT" „Wat waren de plannen met de superraket?" „Wie zijn je medeplichtigen?" „Als je nu dadelijk bekent, som j« er misschien het had. D« toestand was hem volslagen duister en van ce vragen. o:e nem werden gesteld, begreep hy niets. In zyn hoofd dreunden de onophoudelllke vragen als mokerslagen,...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7