Na magistrale race werd Hein Cujé Zeeuws veldloopkampioen BEREN WERD KAMPIOEN IN 2 F DOOR 3-2 ZEGE OP HOEK II Even wachten REIS VAN MIDDELBURG NAAR ROOSENDAAL WERD FIASCO STERKER DAN GELD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 1 APRIL 1957 ALLE TITELS NAAR E.M.M. Rini Mondeel en Kas Mulder nummer één bij A- en B-junioren Atleten van de Middelburgse atle tiekvereniging E.M.M. hebben zater dagmiddag gezegevierd op alle af standen van de Zeeuwse veldloop kampioenschappen, die op het terrein „Modderoord" In de Zeeuwse hoofd stad gehouden werden. Hein Cujé ging hoe kan het anders bij de senioren als eerste over de eind streep, bij de A-junioren ging de titel naar Rini Mondeel en Kas Mulder toonde zich de sterkste B-Junior. Van geen der kampioenen is de over winning ook maar één ogenblik in Jevaar geweest. Misschien dat Mon- eel zich nog even bedreigd gevoeld heeft door P. J. Plcavet en W. Bies- broeck (beide R.K.H.A.V.), maar toen de Middelburger in de laatste ronde het tempo opvoerde, bleek geen Hulstenaar in staat de E.M. M.-er nog langer te vergezellen. Hein Cujé liep weer een prachtige race. Hij draaide zijn rondjes van 1 kilometer in soepele stijl en in een hoog tempo en hij finishte in de voortreffelijke tijd van 14 min. 24 sec. H. Bostelaar, die ook ditmaal de moed opbracht een duel met Cujé aan te gaan, moest zijn clubgenoot na een ronde reeds volledige vrij heid van handelen geven. Er begon zich nu alleen een strijd te ontwik kelen voor de bezetting van de twee de plaats, welke J. Plcavet (R.K.H. A.V.) uiteindelijk in zijn voordeel besliste. H. Bostelaar moest genoe- §en nemen met een derde plaats, wartepoorte werd vierde. Voor de meeste spanning zorgden de A-iunioren, die 3000 meter lie- Het begon al bij de start, die pen. WH '16 bracht SC Emma een 2—1 nederlaag toe. Spanning in staart neemt toe WH '16 zorgde in de le klas C ondanks het feit, dat de ploeg thans definitief onderaan geëindigd is, voor een voortreffelijke prestatie door het bezoekende SC Emma met een 2-1 nederlaag naar huis te sturen. Kini- bria en Alliance sloten de strijd af op 2—2, terwtfl TSC met 2—1 klop kreeg van Brabantia, waardoor de Elndhovenaren een flinke sprong naar de veiligheid maakten. Overi gens biyft de spanning In de staart er nog ruimschoots in en met nog drie wedstrijden te spelen is er nog van alles mogelijk. VSV '34 had het ene puntje tegen De Spechten ook hard nodig (22), hoewel voor De Spechten de kans nu wel verkeken is. Maurits. 39 13 3 3 29 43-18 De Spechten 21 9 10 2 28 50-31 MOC '17 19 12 3 4 27 44-27 Vlissingen 20 10 4 6 24 50-36 Sportcl. Emma 20 8 4 8 20 48-46 Roermond 19 7 4 8 18 44-39 VSV '34 19 7 4 8 18 27-36 Brabantia 19 6 4 9 16 36-42 Alliance 20 6 4 10 16 31-35 TSC 19 6 3 10 15 26-34 Kimbria 19 6 3 10 15 36-50 WH '16 18 2 2 14 6 24-65 Tijdens de gesluagdè jaarlijkse uitvoering van de gymnastiek vereniging „V.Z.O.S." te Yer- seke, die saterdagavond ge houden is. liet de liner M, Smit f'eze fraaie handstand op de boogbrug zien. FOTO P.Z.C., zij tot vijf keer moesten overdoen. Toen het eenmaal gelukt was en men één ronde „weg" was, namen Mondeel, P. Picavet en Biesbroeck de kop. De lopers passeerden ten slotte in doze volgorde de finish. Voor zijn zege bij de B-junioren (2000 meter) heeft Mulder niet veel strijd behoeven te leveren; zijn overmacht was (nog?) te groot. De uitslagen zijn: B-junioren: 1. C. Mulder, E.M.M., 5.54,2; 2. P. Lossle, R.K.H.A.V., 6.04; 3. L .de Jager, A.V. '56; 4. W. Blok- poel, E.M.M.; 5. H. Frederiks, E.M.M. A-junioren: 1. R. Mondeel, 9.01; 2. P. J. Picavet, R.K.H.A.V., 9.06,1; 3. W. Biesbroeck, R.K.H.A.V.; 4. J. Nijsse, A.V. '50; 5. R. Swint, Zeeland Sport. Senioren: 1. H. Cujé, E.M.M., 14.24; 2. J. Picavet, R.K.H.A.V. 14.54,5; 3. H. Bostelaar, E.M.M.4. P. Zwarte- poorte, E.M.M.; 5. J. P. van Doorn, A.V. '56; 6. A. de Bel, E.M.M.; 7. D. Jeras, E.M.M.; 8. S. Christiaan- se, E.M.M.; 9. F. Brouwer, E.M.M.; 10. A. Bostelaar, Zeeland Sport. Strijd om persoonlijke schaaktitel begonnen. Te Amsterdam is zaterdagmiddag het toernooi begonnen om het per soonlijk schaakkampioenschap van Nederland. Als eerste van de zes par tijen in de eerste ronde werd die tus sen C. B. van den Berg en dr. J. T. Barendregt beëindigd. Na 22 zetten werd tot remise besloten. De overige uitslagen van de eerste ronde zjjn: J. H. Donnermr. E. D. Spanjaard, afgebroken; N. Cortlever mr. dr. J. H. O. Graaf van den Bosch, afgebroken; C. OrbaanT. D. van Scheltinga, afgebroken; H. Kra merF. Roessel, afgebroken; H. BouwmeesterJ. Visser, remise na 41 zetten. 0 De burgemeester van Delft, de heer D. de Loor, is bij koninklijk besluit benoemd lot commissaris van de koninklijke graf kelder ln de Nieuwe Kerk te Delft. ZATERDAGVOETBAL Veere en Wolphaartsdijk maakten geen (out. HET AFGELOPEN weekeinde heeft in het zaterdagvoetbal weer een kampioen opgeleverd, namelijk Be ren, dat door een overigens benauwde 32 zege op Hoek II de kampioens- vlag in de 2e klas F mocht hijsen. In de 2e klas D is (le spanning aanmer kelijk toegenomen, omdat liet kanslo ze Burgh III zijn sportieve plicht ver vulde en het reeds als kampioen ge doodverfde Mevo II uit Zierikzee een 32 nederlaag toebracht, waardoor het leidende Dulveland nu weer alle kansen on de titel heeft. Mevo II zal nu namelijk alle wedstrijden moeten winnen, terwijl het verlies van één Kunt een beslissingswedstrijd bete ent. Veere en Wolphaartsdijk maak ten geen fout en zijn thans bijna ze ker van de hoogste eer. In de le klas werd ook het lot van VCK vrijwel beslist, daar de Wal- cherse voetballers een gevoelige 40 nederlaag opgediend kregen bij Ril- landia. Tem. Boys had met veel me delijden met Zaamslag en ook hier werden de cijfers 40. Aan de stand veranderde door deze uitslagen niets. In de 2e klas A toonde Colljnspl. Boys II zich een waardige kampioen door zijn voornaamste belager Krab- bendijke II in eigen huis met 10 te verslaan. Zoals reeds opgemerkt, Veere maak te geen fout en behaalde in het hol van de Zoutelandse leeuw een 42 zege op Meeuwen. Nog twee punten (uit twee wedstrijden) en het is zover.. Middelburg II begon iets te laat aan herstel en opmars, want de goede 42 zege op Arnemulden II brengt de hoofdstede lingen geen baat meer. Serooskerke sprong van de vijfde naar de tweede plaats door een gemakkelijke 50 overwinning op RCS IV. Nummer drie is thans Zeeland Sport VI, dat Oostkapelle aan zijn zegekar bond (31). Nieuwland besliste de strijd om de laatste plaats in zijn voordeel, want VCK II had niet veel kans (3 7). Veere 18 12 4 Serooskerke 17 9 2 Zeeland Sp. VI 15 Arnemulden II 16 Meeuwen 17 Oostkapelle 16 Middelburg IV 12 Nieuwdorp II 14 Nieuwlana 18 RCS IV 12 VCK II 15 8 3 7 4 6 1 3 5 3 3 12 4 0 2 28 53—22 6 20 50—28 4 19 46—34 6 19 5140 7 19 51—45 5 18 40—37 5 13 36—28 11 36—45 29—72 20—33 2 2 11 6 21- Geen misser Ook Wolphaartsdijk maakte geen misser en de strijd gaat nu nog slechts tussen de leiders en Mevo, daar de andere ploegen een te grote achterstand hebben. Toch bood llcinkenszand nog flink te genstand bij de leiders, die slechts met 64 wonnen. Mevo won uit van Wissekerke met 72, terwijl Kat» derde werd middels een 80 zege op Goes IV. SVD had geeM medelijden met Kapelle (411, terwijl Kloetinge zich weer iets verder van de laatste plaats dis- tancleerde door met 63 van Be velanders te winnen. Mevo Kats SVD Kapiflle Wissekerke Goes IV De heeft -wringer plezierige voordelen Dit zijn ze: o Uiterst modern en aantrekkelijk van vorm o Door en door roestvrij: geheel aluminium o Gelijkmatige aandrijving door 4 tandwielen o Afneembare toevoerbladen Waswater kan naar 2 zijden worden afgevoerd o Zowel links- als rechtshandig te gebruiken o Voorzien van nylon lagering Prijs vanaf f. 68.-. ERRES-wringers 'sparen Uw kracht en.... Uw wasgoed. R.S. Stokvis Zonen N.V. Afdeling Electr. Huish. Toestellen. Tjoba bood hardnekkig tegenstand bij Togo (7—6). Korfbalcompetitie van start Afgelopen zaterdag is de Zeeuwse korfbalcompetitie met een record aantal van 93 twaalftallen van start gegaan. Nog niet alle ploegen kwa men in het veld, maar toch werd al een behoorlijk programma afge werkt. Veel verrassende uitslagen zijn er nog niet te noteren. In de le klas won Scampolo thuisspelend van Olympia met 54. Tjoba bood hard nekkig tegenstand bij Togo en de cijfers 76 voor de Goesenaren zijn veelzeggend. In de 2e klas speelden Vios II en Eendracht 3—3 gelijk, hetgeen van de laatsten meevalt, terwijl Tjoba II £een kans had tegen Vitesse (15). 1 2B gaf Elto aan De Poel te ver staan, dat het hard zal moeten aan pakken om niet verder af te zakken (4—1). Volharding n, gepromoveerd uit de derde klas, was te zwak voor Zeelandia, dat met 5—:2 won. In de 3e klas A liet BKC zoals ver wacht KVL met verlies zitten (53) terwijl Vedo een goede beurt maakte door Stormvogels te kloppen met 43. Animo II was te zwak voor Atlas (14). In 3B verloor AKC van Animo IH (1—3), terwijl Ondo ster ker bleek dan TOP H (4—2). Blauw Wit had in IHC geen kans tegen SSS (52), terwijl Vopo II Dlos af slachtte (9—0). In III E won Togo III met miniem verschil van WKV (21). Zeelandia II had niet da minste moeite met Voto (60). Adspiranten: A.: Scampolo won van Olympia met 10; in B zag Animo B de winst verloren gaan te gen Ondo (03), terwijl Zuidwes ters in eigen huis Vedo A te sterk af was (4—1). Atlas en Animo D speelden in C puntloos gelijk en Luc- tor A ging in D weer op het goede pad beginnen door Blauw Wit met 70 te verslaan. Vitesse was te sterk voor Vopo. In E ook al een puntloos gelijk spel, namelijk tussen Elto B en Luctor B. Kloetinge 15 14 0 1 28 55— 28 16 12 1 3 25 104— 34 16 10 1 5 21 66— 38 14 9 1 4 19 51— 33 15 9 1 5 19 59— 31 18 8 2 8 18 57— 64 13 6 1 6 13 29— 30 18 6 1 11 13 54— 72 14 4 1 9 9 30— 60 16 2 1 13 5 28— 83 15 0 0 15 0 22—102 De toegespitste situatie in de 2e klas D beschreven we reeds, hetgeen voornamelijk te danken is aan de foede prestatie van Burgh III. Zo- oende is Mevo II nog lang niet ze ker van het kampioenschap, want de ploegen in deze afdeling zorgen meer malen voor rare dingen. Zo ook Bru- se Boys II. dat te weinig spelers had en dus niet in het veld kon treden te gen Mevo III. Duiveland 12 7 3 2 17 64—30 Bruse Boys 12 7 1 4 15 55—31 Mevo II 10 6 2 2 14 62—33 Burgh III 11 7 0 4 14 43—34 Zierikzee IV 12 4 2 6 10 37—41 Bruse Boys II 9 2 0 7 4 18—70 Mevo III 10 1 0 9 2 24—64 AZVV II en Tern. Boys II wissel den in de 2e klas E van plaats, want de eerstgenoemde ploeg won met liefst 40 van de laatstgenoemde. Het kampioenschap van Beren rele veerden we reeds. De stand in deze afdeling Is: Beren Driewegen II Tern. Boys II Spui II AZW IH Hoek II SVD H 11 8 1 2 17 41—29 11 6 2 3 14 38—20 12 7 0 5 14 41—29 12 5 3 4 13 33—39 12 4 2 6 10 31—34 11 3 0 8 6 2638 11 3 0 8 6 21—43 (Advertentie) B.S.C. WON MET 5—1 Onmachtige voorhoede liet Jieid om fn te grijpen. Middelbur; tal van kansen onbenut. Een over alle linies falend Middel burg heeft in Roosendaal een ver diende 51 nederlaag geleden tegen een hardwerkend BSC. De hoofdste delingen kregen hiermee hun tweede grote nederlaag te slikken in veer tien dagen tyds. De stryd ging over het algemeen gelyk op, maar de voorhoede der gasten was dc ge woonte getrouw onmachtig van de le gio kansen gebruik te maken. Het samenspel werd tot in den treure doorgevoerd en de achterhoede van Uitstekende prestaties van Theo van Wijchen en De Roo. Theo van Wijchen, de renner uit Goes, reed zondag in de internatio nale ronde van Vlaanderenuitste kend. Bij de onafhankelijken wist hij samen met vier Belgen een voor sprong te nemen op de rest van het deelnemersveld. In de laatste kilo meters konden de Belgen Meuleman en Van Rijssel, die vorige week Gent Wevelgem won, zich nog afschei den en in deze volgorde finishen. Op 200 meter volgden de Belgen Sae- lens, Van Avermaet en de Zeeuw Theo van Wijchen, die dus vijfde werd. Bram van Sluis werd in deze cate gorie door een val uitgeschakeld. Bij de amateurs zette Jo de Roo uit Schore zijn successenreeks voort door in de kopgroep van negentien renners, waarin ook Piet van Steen voorden reed, de zevende plaats te bezetten in dezelfde tijd van de win naar Noyette (België), die de 138 km aflegde in de tijd van 3 uur 20 min. Jaap Huissoon reed in deze wedstrijd zeer onfortuinlijk; na onge veer twintig kilometer werd hij be trokken in een valpartij, waardoor zijn band van het wiel liep. Terug in het grote peloton moest hij door een lekke band toch nog de strijd sta- I ken. j Bij de profs werden Jan Westdorp en Jaap Bruggenkamp beiden door j materiaalbreuk uitgeschakeld. FEUILLETON DOOR SON1A DEANE „Barbara en Winifred komen thee drinken. Ik zou graag willen, dat je dan kwam helpenJe ziet er wer kelijk allerliefst uit in die japon, schat", ging ze verder. „Fijn, dat we zo goed geslaagd zijn". Claudia begreep, wat ze met die opmerking bedoelde. „Ik zal zorgen op tijd thuis te zyn om te helpen, moe der", zei ze recht op de man af. Helen straalde. Ze ging er prat op, dat ze Claudia absoluut vrij liet in haar doen en laten, maar in feite liep het meisje altijd aan de leiband. Allan wachtte voor het hotel. Zijn blik hield Claudia een ogenblik om vat, voordat hy iets zei. „Hallo, schat". Het was, alsof de woorden haar streelden. „Hallo". Claudia voelde een golf van opwinding door haar heen gaan; een opwinding, die even snel weer verdween, toen de koude adem van de herinnering er over heen streek. Was ze maar zoals die undere meisjes, vry haar eigen toekomst te bepalen, zon der angst en zonder dat anderen haar uei UllgC-L CJl üUHUtl urn. UI1UCIC1I imni Mlt, probeerden te beïnvloeden. Was haar loofd vroeg thuis te komen", moeders toekomst tenminste maar „Kun Je niet even opbellen verzekerden had die verschrik- stem klonk dringend. l|lll,,,|nBlinl|||inil[!!;!||B I kelijke Raymond Winters maar nooit I Claudia dacht snel na. Haar moe- haar levenspad gekruist. Ze voelde zich als iemand die boven een afgrond hangt en probeert de regenboog te grijpen om zich aan vast te houden. Direct herstelde ze zich echter en trachtte ze weerstand te bieden aan de zwakheid, die haar dreigde te over mannen. Ze walgde van mensen, die medelijden hebben met zichzelf en zelf had ze nog nooit toegegeven aan zelfbeklag. Maar er was iets met deze junidag, met dat tere briesje en die geheimzinnige nevel. Er was iets met Allan, met zijn welsprekende glim lach én zijn tedere blik, die haar met een smachtend verlangen naar geluk vervulde; een geluk, dat als een hel der licht in haar hart zou stralen en dat nooit weer zou verdwijnen. Ze keek Allan aan. „Ben je naar de markt geweest?" „Ja, ik heb een vaars gekocht". Hij grijnsde jongensachtig. „Erg roman tisch, vind je niet? Maarmoeder wacht op ons met de thee". Claudia zag de gezellige keuken van „Cloverdell" voor zich, maar ze zei: „Het spijt me, maar ik heb be- Zn i zich zeker erg teleurgesteld :n als ze thuis Kwam zou er der zou voelen en wel weer ruzie zyn. Ze wist, dat heel wat ruzie voorkwam door haar aanwezigheid. Zou ze vanmiddag wegblijven .Nee, dat kan niet. We krygen visi te", zei ze vastberaden. Ze ging het hotel binnen en toen hy Claudia over de tafel heen aankeek, voelde Allan zich erg onbehaaglijk. Ze was als kwikzilver, zo ontwijkend. Het deed hem pijn. Hy begreep de uit drukking in haar ogen niet en vroeg belangstellend: „Moeilijkheden?" Claudia speelde met het pootje van haar Sherryglas en scheen zich alleen daar op te concentreren. Toen, terwijl ze haar blik opsloeg, zoi ze: „Heel veel, Allan. Maar moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden". „Iets thuis?", vroeg hij bezorgd. „Ja". „Ik wou", zij hy onrustrlg, „dat ik je kon helpen". „Dat doe je, door je vriendschap". Hem strak aanziende voegde ze cr vlug aan toe: „Beloof me. dat ik die nooit zal verliezen, wat er ook mag gebeuren". „Wat zou er gebeuren?" Zijn stem klonk scherp en niet zonder wantrou wen. „Vriendschap", herhaalde hij, „is dat alles wat je van me verlangt? Het ontwapenende van zijn woor den maakte haar zwak, maar ze weer stond de neiging om hem in vertrou wen te nemen. Zijn reacties zouden haar besluit kunnen beïnvloeden. Voor alles moest ze eerlijk blijven. Ze moest niet toegeven aan een opwel ling, zichzelf niet zonder meer wijs maken, dat zy van hem hield. Het was best mogelijk, dat ze alleen maar ver liefd was op de liefde zelf of op de il lusie, alle verantwoordelijkheid voor haar moeder te ontlopen. Allan ver diende het beste wat een vrouw had aan te bieden en ze begreep, dat zij onzeker als ze, onder de gegeven omstandigheden, van zichzelf was hem dat onmogelyk zou kunnen ge ven. „Voor alles wil ik eerlijk tegenover je blyven. Allan", zei ze ernstig. „Betekent dat, dat je niet mét me wilt trouwen?" vroeg hij hees* „Laten we vandaag niet zo ernstig zijn", probeerde ze. Over zijn vriendelijke, bezorgde ge zicht viel een schaduw. Hij had ge hoopt. dat ze haar houding zou veran deren. Nu vocht hy tegen het verlan gen haar in zijn armen te nemen. „Best", antwoordde hij echter zo vriendelyk mogelijk. „Vertel maar eens, wat je vanmiddag allemaal ge kocht hebt". „Een nieuwe japon". „Avondjapon?" „Ja". „Voor het verjaardagsfeestje?" Claudia voelde een rilling over haar rug gaan, alsof ze koorts had. Ze begreep, dat Allan het partijtje in de grote schuur bedoelde. Op dat ogenblik kwam Raymond Winters dc eetzaal binnen. Zijn blik zwierf langs de tafeltjes en bleef toen op Claudia rusten. (Wordt vervolgd) BSC 1 lieid om Tn te grijpen. Middelburg- scoorde niet eerder dan nadat de Roo- seitdaalers een 50 voorsprong had den genomen De groen-witten trokken met twee invallers naar het Brabantse land. Stopper Goossen en rechtsbinnen Wisse konden niet van de partij zyn. Nadat BSC in de tiende minuut mid dels de uitblinkende midvoor Voets de leiding had genomen (10), ver kreeg de thuisclub een licht veld- ovenvicht. Met goed open spel werd de Middelburgse achterhoede onder zware druk gezet. Na een half uur profiteerde Voets van een dekkings- fout en hij joeg nummer twee in de touwen. De rest van de eerste helft namen de gasten 't heft in handen, maar het veelvoud van kansen werd niet benut. Ook in de tweede helft was er sprake van een veldovenvicht van de Middelburge ploeg. Hoe het deson danks mogelijk was, dat BSC nog driemael scoorde en de groen-witte voorhoede maar tot één treffer kwam, begrijpt waarschijnlijk nie mand! De Roosendaalse linksbinnen vond tweemaal het net en Voets drukte een kwartier voor het einde nummer vijf achter Minderhoud. Pas toen het zover was, zag Carol er kans voor de eer te redden. Vogel pres teerde het kort voor tijd nog een pe nalty in de handen der BSC-keeper te schieten. Provinciaal wieler kampioenschap. (Slot van pag. 3) blijven. Een valpartij even na half Koers op ue Senenkeidijk bracht de race m een beslissend stadium. Bij ueze valpartij brak Willerns uit Ter- neuzen een sleutelbeen. Na medische hulp kon hij per personenwagen naar nuis worden gebracht. Negen renners spurtten na de val partij weg en vormden een kop groep. Maar enkele ronden later was er op de Schenkeldijk weer een val partij. Van Hees zag zijn kans en ging er alleen vandoor. Vooral Kor- stanje en Raas hebben nog vele po gingen in het werk gesteld om de uitloper in te halen maar het bleek nutteloos. Van Hees ging tenslotte als eerste over de eindstreep, maar omdat deze renner een Brabander is, was het kampioenschap niet voor hem. Dat was voor Korstanje, die zich in de laatste ronde ook los had weten te rijden. Hij reed de afstand van 75 km in 2 uur 10 min. 8 sec. Raas uit 's Heerenhoek werd tweede. Van Sluis winnaar Voor de profs en onafhankelijken was er eea clubrït. De deelnemers waagden rich niet aan uitlooppogin gen, zodat het op een sprint aan kwam tussen Bruggenkamp, Van Sluis, Westdorp en San Wijchen. De Vlissinger Van Sluis bleek over de scherpste sprint te beschikken en won (1e 81 km in 2.2.55 voor Jan Westdorp. Ook de rilten van de amateurs en nieuwelingen telden mee als club- wedstrijd. Boelkcr uit Philippine won de race voor adspiranten. Op de uitslagen van deze wedstrij den komen we nog nader terug. Na afloop werd de Zeeuwse verte genwoordigende ploeg bestaande uit renners van de ren- en toerclub „Theo Middelkamp", di^ zal deelne men aan de van 24 tot 29 mei te houden Olympia-toer, als volgt sa mengesteld: Jo de Roo (Schore), Jaap Huis soon (Heinkenszand), E. Verstrae- ten (Eede), K. van der Zande (Hal steren), Theo van Wijchen (Goes), Bram van Sluys (Vlissingen) en J. de Poorter (Hoek).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 4