BEED De eerste oogst van de lente C JIMMY als Marathonloper "k DIPLOMA VOOR 49 CURSISTEN AVONDNIJVERHEIDSSCHOOL Z.L.M.-EXPOSITIE ZAL VELE BEZOEKERS TREKKEN STEMMEN UIT DE KERKEN PROVINCIALE ZEEUWS COURANT ZATERDAG 30 MAART 1957 Veel is er al veranderd We zullen ons later misschien herin neren, dat er een jaar is geweest, waarin we minder naar de lente hebben verlangd dan dat gewoon lijk het geval is. Niet omdat we minder blij waren dan anders, toen de lente haar in trede deed, maar eer, omdat we het gevoel hadden, dat de lente reeds lang bij ons was. Nu nog slechts enkele dagen res ten voor april ons het tweede kwar taal doet binnengaan, nu de lente juist een week haar scepter heeft ge zwaaid staan we verwonderd over de grote veranderingen, die reeds hebben plaats gehad. BAREND ZWERFMANS Naast de voorjaarsvroegellngen, de kleine witte kruisbloerapjes van onze dijken staan ook de herderstasjes en de boerenkers In volle bloei en schiet het look-zonder-look ook reeds de bloemstengels uit. De heer vyverberg uit Noordgouwe meldt ons. dat het hem reeds is ge lukt drie kievitsnesten met eieren te vinden, waaronder er twee met een legsel van drie. De heer en mevrouw Kleinepier uit Zoutelande berichtten ons, dat zij op 24 maart plm. 9 uur de eerste zwaluw hebben gezien. Ook zijn er weer enkele meldingen van koekoeken: Een lid van de vogel wacht de heer Griep te Borssele ver meldt 'een waarneming van 5 maart jj. te 10.15 uur, toen hij een koekoek zag in het weiland van de heer A. Quist te Borssele; mevrouw Bakker te Goes hoorde een koekoek op 13 maart plm. 10.30 uur aan de eenzame weg naar Wolphaartsdijk en uit Cad- zand bericht de heer Lourens ons, dat hij een koekoek waarnam nabij de hofstede van de heer Bruijnse, en wel 's morgens plm. 11 uur. Weer een heel andere verrassing ondergingen de employees van de aannemer Wiskerke bij Oost kapel- Ie, die bemerkten, dat een geneel nest jonge wilde eendjes, en wel dertien stuks tegelyk in een door hen gegraven sleuf waren terecht gekomen. Natuurlijk hielpen de mannen de diertjes de tocht naar het natte element voort te zetten en ze gaven meteen even de aardi ge gebeurtenis door. Ook dit is een gebeurtenis, die thuis behoort on der de vroege oogst van onze pril le lente. Er komen nog steeds berichten bin nen over bonte spechten rondom Goes en zelf zagen we er een drieste berg- Advertentie) Belangrijk bericht CCCCOOOCCOÖCCCCO Binnenkort hoopt de Firma ELEKTRO- en RADIO- TECHNISCH BUREAU GEBR. KUNST, Lange Delft 68, telefoon 2471, MIDDELBURG, haar nieuwe radio- en televisieshowroom te openen waarin Is ondergebracht hun moderne luisterbar voor grammofoonplaten. Erkende Philips radio- en televisieservice. WVWVWVVV>AA/VWVWVVVV van de vroege pruimen, en overal vin den we het fraaie blauw van de ere prijs tussen de witte sterretjes van de vogelmuur in de begroeiing van de slootkanten. De vlieren staan meest al geheel groen en de essen laten hier en daar ook reeds hun dikke zwarte knoppen openspringen. Bramen en frambozen lopen uit, terwijl de bessen hun groene bloemtrosjes lustig in de wina doen slingeren. De bonte kraaien zijn echter nog niet verdwenen, al zal hun verblijf wel niet lang meer gerekt kunnen worden. Te gelijk zullen dan de trekkers uit het zuiden met sneller opeenvolging ko men binnenvallen, zodat we ons bin nenkort weer zullen mogen verheu gen op de terugkeer van nachtegaal 'en wielewaal. De grote oogst van de eerste lente dagen doet wel iets verwachten van de eerste helft van april. In elk geval kunnen we nu reeds, dus In de laatste week van maart, prachtig bloeiende tulpen bewonderen van de koude grond en dat mag zeker vroeg heten. Nog een behoorlijk aanbod van appelen. Op de fruitveilingen in Zeeland is op het ogenblik elke week opnieuw weer een zeer behoorlijk aanbod van appelen. Het zijn nu enkel nog de ap pelrassen goudreinette, jonathan en golden delicious die het veilingbeeld beheersen. Daan an nam deze w eek de goudreinette nog de grootste plaats in maar dat zal nu weldra, voor wat Zeeland betreft, voorbij zjjn want liet wordt t\jd dat de Zeeuwse goudrei nette wordt opgeruimd. Tot op heden is de kwaliteit nog steeds goed geweest maar nu begint het uitvalpercentage groter te wor den. De laatste weken heeft vooral Frankrijk goede belangstelling voor de goudreinette. Deze week had de veiling in Goes een aanbod van 34 ton voor export geschikte goudreinette. Voor de grootste maat lag de prijs tussen 50 en 53 cent per kg, voor de kleinere maat huishoud kwaliteit lag de prijs rond 32 cent per kg. De prijs van de jonathan en de gol den delincious was deze week iets la ger dan in de voorgaande week, maar toch werd voor de goede kwaliteit jo nathan nog rond 50 cent per kg be taald. Voor de grote maten golden de- li cous werd ook een prijs van 80 cent per kg besteed. Vooral het binnenland neemt flinke kwantum? van deze ap pels af. Van Zeeland uit gaan verder geregeld behoorlijke zendingen ap pelen naar België. De export naar West-Duitsland is voor Zeeland van minder betekenis. eend, die zich heel goed langs de oe vers van de vest scheen te vermaken. Overigens is de bloei van de vrucht bomen begonnen, en tegelijkertijd heeft ook de sleedoorn zijn eerste bloe sems geopend, terwijl de meidoorn bij na overal geheel groen staat. Van daag 28 maart, heDbcn ook verschil lende kastanjes al de „handjes" ge opend. hoewel er ook nog zyn, die nog slechts wat rek in de knoppen verto nen. Uit schuilhoeken De voskleurige voorjaarsbijen zijn nu volop begonnen en allerlei spin- nensoorten. slakken, voorjaarsvliegen zijn weer uit hun schuilhoeken te voor schijn gekomen; de hommels zijn nu in diverse soorten vertegenwoordigd en we zagen ook reeds een wespen koningin. die haar winterverblijf had vaarwel gezegd. Wat ons vooral opvalt is de grote rijkdom aan bloemen, die de wilde planten ons te zien geven. Vooral waar de maartse viooltjes goed kun nen uitstoelen pronken ze met honder den bloempjes en is op een zwoele avond een heerlijke geur waar te ne men aan de dijken, waar ze staan. Over de grote rijkdom aan speen- kruidbloemen spraken we reeds eer der. Ook de voorjaarsbloemen in de tuintjes schijnen deel te nemen aan een wedstrijd zoveel mogelijk bloemen voort te brengen; Arabis, Forsythia, Ribes. Mahonia en wat niet al doet er aan mee. In de sloten vinden we al he le veldjes waterranonkels tussen de reeds afvallende witte kroonblaadjes Nieuwe wei voor het loodswezen aanvaard. Prettig overleg over arbeidsvoor waarden voor personeel (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vrijdag middag zonder hoofdelijke stemming, doch niet aantekening, dat de C.P.N. tegen was, een wetsontwerp aangeno men, dat nieuwe bepalingen invoert betreffende de loodsdienst voor zee schepen. Het hult de bijna 100 jaar oude wet in een nieuw kleed, zoals de heer Van Leeuwen van de V.V.D. opmerkte. De loodsdienst blijft bij de marine en gaat -niet over naar waterstaat en de tarieven zijn zodanig verhoogd, dat de opbrengst van de loodsgelden met 50 procent toeneemt. Er ging een kort debat aan de goed keuring van het wetsontwerp vooraf tussen enerzijds de heren Van Leeu wen V.V.D.Van Rijckevorsel K.V.P. en Westerhout P.v.d.A. en anderzijds de staatssecretaris van marine, de heer Moorman. Op desbetreffende vragen deelde laatstgenoemde mee, dat er wat de salariëring en de verdere arbeids voorwaarden van het loodspersoneel betreft een prettig contact is en dat op het ogenblik in voortreffelijke sfeer onderhandelingen worden ge voerd over de dienst- en rusttijden. UITREIKING TE GOES Directeur C. J. Buurman: doorstuderen noodzaak Voor 15 leerlingen van de drie jarige cursus in de afdelingen tim meren, metaalbewerken en schilde ren en 24 deelnemers aan de twee jarige vervolgcursus in deze vakken aan de Avondnijverheidsschool te Goes, was vrijdagavond het grote moment aangebroken, dat zij uit han den van de directeur van de school, de heer C. J. Buurman, het getuig schrift mochten ontvangen. „Hiermee zijn jullie weer een stap verder naar het maatschappelijke doel. dat jullie je hebt gesteld", zo merkte het be stuurslid, de heer P. de Munck, aan. het begin van deze bijeenkomst in een der lokalen van de ambachts school op. Hij sprak zijn waardering uit vodr dit soort studie-na-het-werk. waar aan in de meeste gevallen enkele ja ren dagschool is voorafgegaan. Ook wenste hij de leraren die in groot aantal aanwezig waren, geluk met de behaalde resultaten. Voordat de heer Buurman daarna de jongens persoonlijk het getuig schrift ter hand stelde, wees deze er op. dat het karakter van de avond school enigszins is veranderd. Men leidt thans in veel gevallen op voor diploma's, die buiten het schoolver band behaald kunnen worden, zodat het aantal leerlingen is toegenomen, maar het aantal getuigschriften is gedaald. Toen allen het waardevolle papier in hun bezit hadden, gaf de heer Buurman zijn leerlingen enkele woorden voor de toekomst mee. Daar bij stelde hij nadrukkelijk de zin van hét leven op de voorgrond en spoorde de jongens aan hun koers te bepalen volgens de opdracht, die ieder van God op zijn eigen plaats heeft mee gekregen. Doorstuderen noemde spr. noodzakelijk om zich voldoende te kunnen aanpassen aan de snel veran derende structuur van het leven. Nadat de voorzitter zijn erkente lijkheid aan de directeur en het do centenkorps van de school had uitge sproken, dankte Leen van Brecmen met een enkel woord namens de leer lingen voor het genoten onderwijs. De onderstaande cursisten zijn be vorderd naar een hogere klas. terwijl hierbij ook de jongens, die een ge tuigschrift ontvingen, zijn vermeld: Afdeling timmeren. Bevorderd van klas A 1 naar A 2: M. Corstanje te Borssele. H. Walrave te Goes. J. Wijnands te Goes. Bevorderd van k!as A 2 naar A 3: j. v. Bremen te Goes. M. J. Capello te Goes. E. P. v. Dalen te Goes J. J. de Jonge te Goes. H. M. C. de Pan te Goes. Getuigschrift 3-jarige cursus: C. J. J. Braamse te Nieuwdorp. C. J. Korstanje te Goes. J. Kraak te Wolfaartsdijk. W. v. Maasdam te Goes. A. A. Oosthoek te Lewedonp. A. de Vos te Lewedorp. M. de Vos te Lewedorp. Bevorderd van klas B l naar B 2: J. v. d. Berge te Goes. J. C Pekaai te Yer- seke -J. de Regt te Wolfaartsdijk. J A. Rooze te 's-Heer Arendskerke. A. Saa- man te Lewedorp. J. v. Schalk te 's-Heer Arendskerke. A. J. W. Slahbekoorn te Kapelle. B. P. A. Veen te Goes. J. A. Weststrate te Wemetdinge. C. N. de Winter te Ovezande. Getuigschrift 2-jarige cursus: L v. An- rooy te Yerseke. J. M. v. Baaien te Goes. M. Beenakker te Biezelinge. C. G. Borsboom te Hansweert. J. Braam te Kapelle. L. v. Breemen te Goes. J. Dekker te Goes. P. I. Dekker te Wolf aartsdijk. A. W. Deurwaarder te We- meldinge. J. Flipse te Goes. S. D. Mol te Baarland. C. H. Wisse te kapelle. Geen getuigschrift 1. Afdeling metaalbewerken. Bevorderd van klas A 1 naar A 2: J. H Jacobs te Goes. L. Rijnhout te Wolfaartsdijk. S. Sandee te Nieuwdorp. A. Strijd te Wolf aartsdijk. L. C. Tange te Kamperland, w. v. d. Weele te Goes. Niet bevorderd één. Bevorderd van klas A 2 naar A 3: C. Geys te Kwadendamme J. M. Harinek te Goes. J. Korstanje te Goes. J. C. Outermans te Goes. M. W. Slabber te Goes. C. J. Visser te Goes. P. J. de Wild te Colijnsplaat. Voorwaardelijk be vorderd l. Getuigschrift 3-jarige cursus: W. A. Eg- gebeen te Wolfaartsdijk. A. J. Fraanje te Goes. U. de Marco te Goes A. Nieu- wenhuyzen te Vlake. A. J. Pekaar te Yerseke. M. N. v. d. Ptasse te Krutnin- gen. Bevorderd van klas B 1 naar B 2: P. J. Bosman te Wolfaartsdijk. P. J. de Key- zer te Hansweert. D. Krijger te Goes. Getuigschrift 2-jarlge cursus: A. F. Bak ker te Goes, P. J. Hamelink te Goes, A. G. Paauwe te Goes. J. H. Th. Poort vliet te Goes. G. J. de Pree te Schore. D. J. Schipper te Wemeldinge. J. M. Stokx te 's-Heerenhoek. P. v d. Weele te Goes. A. P. Poortvliet te Hansweert. Afdeling schilderen: Getuigschrift 3- jarige cursus: P. J. Dijkwel te Yerseke. J. D. Veerhoek te Wemeldinge. Bevorderd van klasse B 1 naar B 2: J. Coomans te Kapelle. J. Geys te Goes. P. J. v. d. Schraaf te Wolfaartsdijk. H. Th. v. d. Velde te Goes. Getuigschrift 2-jarige cursus: J. Bui telaar te Vlïsslngen. J. Cobben te Goes. A. S. Poortvliet te Hansweert De zomerzegels, welke in 1957 zullen uit gegeven worden door de Nederlandse P.T.T. z{jn gewijd aan de scheep vaart. De zegels, die zijn uitgevoerd in een kleu rige koperdiepdruk, wor den verkocht met een toeslag ten bate van culturele en sociale instellingen. 7*5Nt"ÖCHlAND pillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^l Droog weekeinde (Van onze weerkundige M H medewerker.) H De aanwezigheid van een M hoge drukgebied met het een- trum boven Zweden en een uit- loper, die zich tot boven onze omgeving uitstrekt, is er oor- zaak van, dat het 'een droog en zonnig weekeinde zal worden. H De noordoostelijke wind, die M geleidelijk meer naar zuidoost sj draait, voert droge lucht aan, s waarin overdag flinke perioden van zonneschijn verwacht mo- gen worden. De regenkansen blijven de eerstkomende dagen klein. Het zonnetje zal er in slagen de temperatuur overdag langzaam weer iets te doen m stijgen, maar veel hoger dan ongeveer 12 k 13 graden Cel- sius zal het kwik in de middag H niet komen. Tot nu toe is maart een bijzonder warme =s maand gebleven, want zoals uit voorlopige berichten blijkt, mag worden aangenomen, dat i§ de gemiddelde etmaal-tempe ls ratuur dit jaar te [De Bilt meer dan acht graden Celsius zou bedragen, wat een record bete kent over de laatste 350 jaar. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIlllllllllWilliIllllllllllllllll V Spoorwegbeveiliging Op 1 april a.s. zullen op de overweg in de Oude Vlissingseweg te Middel burg in de spoorlijn Roosendaal Vlissingen, automatische halve bomen met wisselende rode lichten in wer king worden gesteld. «Slot van oug i de belangstelling te trekken van agrariërs en niet-agrariërs van bui ten Zeeland, wat niet wil zeggen, dat inwoners van de provincie Zeeland niet in staat gesteld worden deze ex cursies mee te maken. Het is de be doeling, dat deze excursies vertrek ken van Zijpe en van Zierikzee. Deze rondtocht over het eiland zal schleden onder deskundige leiding, wordt een bezoek gebracht aan de Westhoek, de caissons bij Ouwerkerk, de werkzaamheden van de herverka veling en de nieuwbouw op Schou wen Duiveland. De tweede dag, vrijdag, wordt, zo wil de traditie, een rijtoer over het eiland gehouden voor leden van de Z. L.M. en echtgenoten. Alle gemeen ten van Schouwen Duiveland zullen met een bezoek-worden vereerd. Men verwacht dat aan deze tocht, welke niet wordt onderbroken,wordt deelge nomen door een stoet van 125 auto's en 30 bussen. De schooljeugd van het district Schouwen Duiveland zal hier bij eveneens worden betrokken. Een definitief besluit hieromtrent is nog niet genomen, doch de gedachten van de organisatoren gaan lyt naar een grote prijsvraag. Voor personen, wier belangstelling anders georiënteerd is, zij opgemerkt, dat op deze dag tevens de grote keu ringen worden gehouden van het aan gevoerde rundvee, paarden etc. De (Slot van pag. 3» het voorlopig karakter" van het dienstboek 1955 wil ontkennen. Men zou het hier „noodlottig" vin den als de N.H. Kerk zich niet meer zou losmaken van de publi catie van 1955. De commissie van samenstelling heeft zich „wat al te gemakkelijk van de geopperde bezwaren afgemaakt", nl. de De-, zwaren die in de bijdrage 1952 tot uitdrukking zyn gebracht. Dat is klare taal. Het gesprek over het dienstboek moet voortgaan en daartoe moet deze ,,Bydrager' een bij drage zjjn. Doch welke ernstige bezwaren heeft men dan van de zijde der Vrijzinnige Hervormden tegen het didnstboek 1955 Allereerst dat het te veel terug grijpt op het verleden. Wy kunnen dit bezwaar delen. Er zijn hier formule ringen ieder predikant weet dat van zijn catechisaties die moeilijk worden verstaan. Er moet althans ge poogd worden zo duidelijk mogelijk voor de mens van deze tijd tot uit drukking te brengen waarom het gaat bij de doop en het avondmaal en al hetgeen er in de kerk tijdens de eredienst geschiedt. Deze poging is in het dienstboek 1955 te gering. „Uit het oogpunt van Christelijke barmhartigheid" moet de kerkelijke liturgie zo zjjn opgezet, dat zy men sen van deze tyd kan aanspreken". „Wij stellen om des gewetens wil de eis, dat de kerk ook degenen die hier aan ontgroeid zijn, in staat stelt in een kerkelijk geordende dienst samen te komen, waar men zich ais christen an deze tyd, zónder „reservatio men- talis (geestelijk voorbehoud) thuis gevoelt". Hier raken we aan 't moei lijke punt. Heel de eredienst van de kerk is een stuk belijden in deze we reld en de kerk lüdt wat God geopen baard heeft. Belijden is altyd meer zeggen dan wij verantwoorden kun nen, merkt Augustinus op. Deze regel van de kerkvader vinden we ook vol op bevestigd in deze bijdrage tot de hervormde eredienst 1957. Wij hebben dit boekje aandachtig gelezen en ook met een zekere blijd schap, omdat wij er ons meer in thuis kunnen gevoelen dan in publikaties van deze zijde van vroeger, zeg maar van vóór de laatste wereldoorlog. Wij behoren niet tot degenen die het dienstboek 1955 zouden willen inrui len tegen deze bijdrage 1957. Maar zal de moderne mens, de mens die van de kerk vervreemd is, deze litur- staan tot een nieuw léven Zal het het verstaan, wanneer er in het doop formulier van deze „bijdrage" sprake is van „met Christus sterven en op staan tot een nieuw leven?" al het hem duidelijk zijn wanneer er op de Goede Vrijdag gebeden wordt: „Leid Gij ons binnen in de wijsheid, die ver borgen ligt in de dwaasheid van het kruis" of wanneer er sprake is van de Heilige Geest, „die ons leven ver nieuwt?" Zal hrj het verstaan wan neer er in het formulier van het Avondmaal van Christus gezegd wordt: „Hij immers, die zich offerde tot in de dood aan het kruis, verzoent de mens met God en overwint door zijn liefde alle vijandschap", of wan neer er gedankt wordt „dat Gij ons in de gemeenschap met Christus gespij zigd hebt met het brood des levens en de wijn der eeuwige vreugde?" Zo zijn er van bijna iedere bladzijde uit drukkingen bijeen te garen, waarbij zulke vragen~kunnen worden gesteld en waar dit niet het geval is, lijdt de- ze bijdrage aan vervlakking. Het boekje is er en zal ook wel wor den gebruikt. Laten we hopen dat het dan veel „christelijke barmhartig heid" moge bewyzeii aan mensen van deze tjjd, die aan oude liturgische for muleringen ontgroeid zijn. 71. Jimmy Brown nam de Jongen mee naar de can- Une, waar hij een glas limonade voor hem bestelde. „Hoe heet Je?" vroeg hij. ,en hoe oud ben Je?" De jongen nam een flinke slok en zei; „Ik heel Jan van Zessen, meneer Brown, en ik ben elf jaar uit". Jim my zat tegenover hem aan het tafeltje. „JU hebt mij een geweldige dienst bewezen. Jan", zei hij. „Ik had al een sterk vermoeden, dat er iets oneerlijks gebeurd was en nu heb jij mij daar door je oplettendheid het bewijs voor geleverd" De jongen begon te glimlachen. „Maar hoe ls 't nu mogelijk?" vroeg hij, „dat die Ja panner de wedstrijd verliet en tóch winnaar werd' Want 't was toch nummer 33 die als eerste binnen kwam Jimmy knikte. „Er ls maar één oplossing Jan" zei hij. „Die Japanner Hlro Daro had een twee lingbroer of iemand die als twéé droppels water op hem geleek. Wat denk je daar van?" Jan van Zessen sprong van zijn stoel. „Dat moet het zijn. meneer Brown!" riep hij geestdriftig uit. „Zo is het gegaan Oh. wat ts dat een gemene streek. Dat is gewoon het grootste bedrog, dat ooit in een sportwedstrijd is ge beurd". Jimmy stond op. „Ga mee", zei hij. „Ik breng je naar Je school terug en ik zal Je directeur vertel len wit er gebeurd is. Vermoedelijk zal jij dan wel geen straf krijgen. En ik zelf ga eens poolshoogte ne men in de villa Mon Repos grote fokveedag op Schouwen Dui veland valt samen met deze tentoon stelling, zodat een zeer grote aanvoer wordt verwacht. Naast de keuringen van vee, wor den de voorkeuringen gehouden van de landelijke rijverenigingen en wel land en West-Brabant. De middag van dezelfde dag wordt een show ge houden van de geprimeerde dieren, welke wordt afgewisseld met een concours van de landelijke rijvereni- ging en waarschijnlijk gymnastiek- demonstraties door leerlingen van de huishoudscholen op Schouwen Duive land. De show, het concours en de demonstratie zullen vermoedelijk op worden geluisterd door de Johan Wil lem Frisokapel uit Assen. Voetbalwedstrijd Naast de excursies die op zaterdag worden gehouden vermeldt het pro gramma voor deze dag o.m. provin ciale schoolkampioenschappen voor alle huishoudscholen van de provin cie Zeeland, waarna 's middags als attractie een voetbalwedstrijd geor ganiseerd zal worden tussen twee eerste klas voetbalelftallen. Een van de teams zal de v.v. Elinkwijk zijn. De sparringpartner is nog niet bekend. In de avonduren zal er in Zierikzee voldoende ontspanning zijn. De dag en de tentoonstelling worden*besloten met een groots vuur werk. De tentoonstelling zal vermoedelijk open zijn: donderdag van 1219 uur, vrijdag van 921 uur en zaterdag van 1018 uur. Hoewel de Z.L.M. met de plaatselijke organisaties geen contact heeft, hoopt men toch, dat ook de stad Zierikzee van deze gele genheid gebruik zal maken om be paalde festiviteiten te organiseren. De inzendingen voor de tentoon stelling worden geregeld door een speciaal voor dit doel ingestelde com missie-groep. Elke commissie heeft de aangesloten verenigingen uit Zee- de opdracht een bepaalde inzending te verzorgen. Vast staat reeds dat de landbouw- huishoudscholen samen met de plat telandsvrouwenverenigingen en de jongeren organisaties van Schouwen Duiveland een inzending zullen ver zorgen, die een gehele tent zal be slaan. De groep landbouwwerktuigen heeft een speciale prijsvraag uitge schreven, n.l. wat volgens de leden de meest ideale werktuigeninventaris is voor de bedrijven, variërend van 21, 30 en 50 ha. Voor de bekroonde inzendingen wordt een bedrag van ongeveer f 1000 gereserveerd, welk bedrag onder de prijswinnaars zal worden verdeeld. Pluimvee, konijnen en duiven zul len in groepsverband deelnemen, ter wijl ook de bijeencultuur met een aparte stand vertegenwoordigd zal zijn. De inzending van schapen en geiten beloofd zeer bijzonder te worden. Zo wel binnen- als buitenshuis wil men een weide inrichten, waarin vooral het jongvee vertegenwoordigd zal zijn. De tuinbouw neemt een aparte tent voor haar rekening. Samen met de fruittelers en de bloemen-industrie zal deze inzending verzorgd worden. De zuivelstand wordt ingericht samen met de V.Z., de C.M.M.C. en de con trol ev er eniging. Als bijzonderheden kunnen nog ver meld worden, dat men aangevraagd heeft om het rijdend postkantoor op deze tentoonstelling vertegenwoor digd te zien, terwijl men tevens voor nemens is ter gelegenheid van de ten toonstelling een speciaal stempel te laten vervaardigen, zodat ook phila- telisten aan hun trek kunnen komen. Rijkswaterstaat heeft men gevraagd om vertegenwoordigd te willen ziin met de grote maquette van de dak dichting van Ouwerkerk. De Cultuur technische dienst is gevraagd om op een meer uitgebreide wijze de werk zaamheden ten toon te stellen die op Schouwen-Duiveland worden verricht. Met betrekking tot het vervoer werd medegedeeld dat tussen Zierik zee en Katseveer'extra boten zullen worden ingelast, terwijl de R.T.M. medewerking heeft toegezegd oin te Zijpe-St.-Annaland een pendeldienst in te stellen. Bank voor Zeeland N.V. Naar wij vernemen zal op de eerst volgende vergadering van aandeel houders der Bank voor Zeeland N.V. te Goes, worden voorgesteld over het afgelopen boekjaar een dividend uit te keren van 10 procent (onv.). de warmste matras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6