PREDIKBEURTEN NIEUWS UIT DE KERKEN SOUBURGSE BADINRICHTING ZAL WORDEN UITGEBREID WALCHEREN ZATERDAG 30 MAART 1957 PROVNOlAhE ZEEUWSE COURANT RAAD KOCHT VERPLAATSBARE MUZIEKTENT De heer Leenhouts benoemd tot tijdelijk wethouder De Souburgse zwem- èn badin richting zal nog dit jaar belangrijk worden uitgebreid. Het gebouwtje, dat aan het kanaal door Walcheren staat, telt momenteel dertig hokjes, maar als de werkzaamheden een maal achter de rug zijn, zullen er in totaal zestig zijn. Er zal namelijk naast de bestaande inrichting nog precies eenzelfde gebouwtje ge plaatst worden met eveneens dertig hokjes. In deze hokjes zullen douche apparaten worden aangebracht, ter wijl de hokjes in het oude gebouw alleen zullen worden gebruikt door zwemmers, die zich daar kunnen om kleden. Met deze uitbreiding is een bedrag van ongeveer 1 60.000 ge moeid. Zonder ook maar één op- of aanmerking te maken is de raad van Souburg vrijdagmiddag akkoord ge gaan met een voorstel om de rente en aflossing van een geldlening, die nodig is voor deze uitbreiding, te ga randeren. De Souburgse raad heeft vrijdag middag zonder enige discussie nog meer belangrijke besluiten genomen. Na de opening deelde burgemees ter A. H. S. Stemerding mee, dat enige leden van de raad de wens te kennen hadden gegeven een tijdelijk wethouder te benoemen. „Dit is in derdaad verstandig", aldus de heer Stemerding, die er aan herinnerde, dat wethouder J. de Priester door zijn ziekte nog steeds verhinderd is, zijn .werkzaamheden voor het be stuurscollege te verrichten. Bij de stemming werden er daarna elf stemmen uitgebracht op de heer F. Leenhouts (p.v.d.a.), die zijn benoeming tot tijdelijk wethouder echter onder voorbe houd moest aanvaarden. „Hier voor moet ik eerst nog een offi ciële machtiging van de Raad van Arbeid hebben", aldus de heer Leenhouts. Algemeen werd echter aangenomen, dat dit wel in orde zal komen. De heer Leenhouts bracht dank voor het vertrouwen, dat in hem ge steld was. „Ik vind het echter jam mer, dat ik de plaats van de heer De Priester moet innemen, want hij heeft al zovele jaren zijn beste krach ten aan Souburg gegeven en hij heeft een prachtige staat van dienst". Besloten werd om een verplaatst- bare muziektent aan te kopen. B. en W. hadden eerst contact opgenomen met de plaatselijke muziekvereniging „Vlijt en Volharding" en deze ver eniging gaf ook de voorkeur aan een verplaatsbare tent. Deze muziektent kan zestig personen „herbergen". De raad stelde hiervoor een bedrag van f 8500.beschikbaar. Scholenbouw In Souburg wordt ernst gemaakt met de scholenbouw. Enige tijd ge leden kon een prachtige school voor het openbaar lager onderwijs in ge bruik worden genomen en het ziet er nu naar uit, dat ook het bijzonder on derwijs binnen afzienbare tijd de be schikking krijgt over een spiksplin ternieuwe „halschool". De tekeningen zijn reeds enige tijd gereed en het wachten is nu nog op de rijksgoed keuring. De aanbesteding van deze zes-klassige school zal dan spoedig volgen. De plannen voor de bouw van de school kwamen vrijdagmiddag weer wat dichter bij hun voltooiing, want de raad ging vlot akkoord met een voorstel om grond aan de Van Visvlietstraat aan de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van de School met de Bijbel te verkopen. Ook ging de raad akkoord met een voorstel tot onderhandse aanbeste ding van het bouwrijp maken van het terrein aan Padweg en de Van Visvlietstraat voor de bouw van 32 woningen, die bestemd zijn voor ma rinepersoneel. Bij het voorstel tot aankoop van de watergang te West-Souburg tus sen de Nieuwe Vlissingseweg en de Papegaaienburgse Sprink, dat ook werd aangenomen, sprak de heer A. W. Bouff (p.v.d.a.) de hoop uit, dat dit het begin zou zijn van de oplos sing van een onhoudbare toestand. Het filmtoestel, dat momenteel bij de lagere scholen in gebruik is, moet praktisch iedere twee it drie maan den hersteld worden, omdat het „af geleefd" is. Het onderwijzend perso neel klaagt er soms zelfs over, dat tijdens het filmen de elektrische stroom door het toestel gaat, hetgeen voor de operateur nu niet bepaald 'n pleziertje is. B. en W. stelden dan ook voor een nieuw filmtoestel voor de openbare lagere scholen aan te kopen en hiervoor een bedrag van f 445.beschikbaar te stellen. De heer G. J. Janse sprak bij de behandeling van dit punt nog zijn te leurstelling uit over het feit, dat de bijzondere scholen nog niet de be schikking krijgen over een nieuw ap- SINT-LAURENS Vergadering C.B.T.B. De afdeling Sint Laurens van de C.B.T.B. vergaderde onder leiding van de waarnemend voorzitter de heer J- v. d. Bosse, die enkele woor den van waardering wijdde aan de nagedachtenis van t onlangs overle den lid de heer P. Gilde. Medegedeeld werd dat de in de vorige vergadering benoemde voor zitter, de heer A. Simonse Lzn., voor deze benoeming heeft bedankt. De heer M. Wattel uit Middelburg, hoofdassistent bij de tuinbouw, hield een interessante lezing over de vraag: „Land- of Tuinbouw." Spre ker gaf tal van nuttige wenken voor de teelt van tal van land- en tuin- bouwprodukten. (Advertentie) Zondagsdienst taxi's Middelburg: T.C. Walcheren. Tel 3200. v Doeselaar, tel. 2158 paraat. Burgemeester A. H. S. Ste merding deelde echter mee, dat er eenzelfde voorstel in de raad zal ko men als de bijzondere scholen een verzoek om een nieuw toestel indie nen. Overweg wordt verbreed Tot onderwijzeres aan de Pleter Louwerseschool werd benoemd me juffrouw C. Wisse uit Aagtekerke. De raad verleende medewerking voor verbetering en herstel van de Julla- naschool. De gemeente trad toe tot de nieuwe gemeenschappelijke rege ling inzake de verdeling van kosten voor de Zeeuwse Muziekschool. Een nieuwe verordening, die het verlenen van wachtgeld aan en de pensione ring van wethouders en gewezen wethouders regelt, werd vastgesteld. Enkele stukjes grond werden aange kocht en verkocht. De verkoopprijs van gronden in het uitbreidingsplan werd vastgesteld. Bij het aanbieden van de gemeen terekening en bedrijfsrekeningen 1955 werden de heren C. Potter (p.v. da.). W. Huson (a r.) en M. Ufkes (m.p.) benoemd in de commissie van onderzoek voor de rekeningen. Een kasgeldlening groot f 100.000 werd aangegaan. Tijdens de rondvraag vestigde de heer C. W. Visser (c.h.) de aandacht nog eens op de slechte toestand, waarin de overweg bij het kanaal verkeerd. Burgemeester Stemerding deelde mee, dat er niet alleen een tweede rijbaan zal bijkomen, maar dat oo,k het eerste spoor weer verbe terd zal worden. Mettertijd zal de overgang ook verbreed worden. RAAD DOMBURG OOSTKAPELLE Discussie over bepaling in politieverordening Busdienst doet St.-Jon ten Heere nu niet meer aan Dc raad van de gemeente Domburg kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr. W. J. E. Crommelln. Na langdu rige discussie werd een voorstel van B. en W. aangenomen een bepaling in de politieverordening op te nemen, waarin wordt gezegd, dat het zonder toestemming van 6. en W. verboden is open bluswater op te ruimen. Te gen het voorstel stemden de heren Jac. de Visser Lzn. (a.r.) en Joh. de Visser Wzn. (s.g.p.). die bezwaar hadden tegen de in de bepaling op genomen voorwaarde, dat de eige naars het open bluswater in een be hoorlijke toestand moeten houden. Aan de N.V. Bouwkas van Neder landse gemeenten werd een garantie verleend voor f 10.000. Aan de firma Pagter en Van Sluils werd verlen ging van de erfpacht toegestaan voor de tijd van 30 jaar. In de rondvraag vroeg de heer Joh. de Visser medewerking om tot een betere busregeling te ko men. Door verbetering van de Noordweg tussen Domburg en Oostkapelle is de buurtschap St Jan ten Heere van de busdienst uitgesloten. Spreker achtte dat onbillijk tegenover de bewoners De raad was algemeen van oor deel, dat hier van een ongewenste toestand gesproken kan worden De voorzitter zegde dan ook zijn volle medewerking toe. De heer W. Bos (gem. bel.) verzocht een onderzoek te laten instellen naar de drainage op het sportveld, daar deze volgens hem niet meer werkt. Ook hier zegde de voorzit ter een onderzoek toe. MIDDELBURG Slechthorenden bijeen De afdeling Middelburg vap de ver eniging van slechthorenden hield haar maandelijkse bijeenkomst, waarop de heer Junius Ingerman uit Haarlem vertelde over zijn bezoek aan dr. Albert Schweitzer in Lambo- rene. Op boeiende wijze sprak de heer Ingerman over het idealisme, 't praktisch Christendom en de eenvoud van deze grote geleerde. De nu 82- jarige man is nog met bijzonder gro te werkkracht bezig onder de zieke en melaatse negers in Afrika. Lantaarnplaatjes gaven een beeld van de ellende onder de bevolking en het werk in de hospitalen. Enkele grammofoonplaten van door Schweit zer gespeelde Bach-muzlek waren eveneens te beluisteren. Voor deze mooie avond bestond buitengewoon grote belangstelling. Biljartwedstrijd A.L.M.K.O.T. In het tijdvak van 29 maart tot en met 13 april a.s. wordt een bil jartwedstrijd gespeeld tussen de Mid delburgse verenigingen A.L.M. en K. O.T., beide aangesloten btj de K.N. B. B. Zestien leaen van elke vereni ging nemen aan de ontmoeting deel. De pai-tijlengte varieert van 60 tot 175 caramboles. A.L.M., dat aan de top zeer zeker wat sterker is dan zijn tegenstander, zal waarschijnlijk in de lagere regionen weer wat ver lies lijden, zodat het aantal gewon nen partijen van beide teams elkaar niet veel zal ontlopen. Alle deelne- mehrs spelen eenmaal „thuis" en eenmaal „uit", waarby dan ook de rol van „op eigen tafel" spelen zeer zeker gewicht in de schaal zal leg gen. Voor de winnende vereniging is een mooie prijs beschikbaar gesteld, terwijl ook de beste prestaties van de spelers zullen worden beloond. Christelijke handelsreizigers hielden feestvergadering In het gereformeerd jeugdgebouw aan de Singelstraat te Middelburg, hielden de hoofdstedelijke handels reizigers vrijdagavond hun jaarver gadering, die men, zoals gewoonlijk, een feestelijk tintje gegeven had ter vergroting van de opkomst. Nadat de voorzitter, de heer A. de Klerk, een openingswoord had gesproken, bracht de secretaris, de heer F. Baan, het jaarverslag uit, waarbij o.m. kwam vast te staan, dat de afdeling dertien leden was kwijtgeraakt aan de on langs opgerichte afdeling Goes <?er N.C.H.V. Het aantal leden bedroeg nu aan het eind van het verslagjaar 29. De heer T. Walhout, hoofdbe stuurslid uit Bergen op Zoom, drukte zijn tevredenheid uit over de gang van zaken jn de afdeling Zeeland. Hij drong er echter op aan alles in het werk te stellen om tot een verhoging van het ledental te komen. De heer A. Joosse, die sprak als afgevaardig de van de Chr. Besturenbond, wees er op, dat het contact met de Bond ver stevigd dient te worden. Namens de N.C.B.B. voerde de heer A. F. Klaver nog het woord. Na het huishoudelijk gedeelte der vergadering, waarvoor redelijk goede belangstelling bestond, verzorgde het gezelschap van Wim de Graaf het vrolijke gedeelte van deze avond. NW.- EN ST.-JOOSLAND Ouderavond openb. lagere school De ouders van de leerlingen van de openbare lagere school te Nieuw en Sint-Joosland kwamen in verga dering bijeen in het schoolgebouw, onder leiding van de waarnemend voorzitter, de heer Iz. Meliefste, die de aanwezigen welkom heette. Het hoofd der school, de heer Kramer, deelde mede, dat het begin van het schooljaar is verzet van 1 april op 1 juni voor wat betreft het volgend jaar en daarna op i september, welke da tum in de toekomst zal worden aan gehouden. De verdere avond werd ge vuld met voordrachten en muziek door de leerlingen. Aan het eind van de avond werd afscheid genomen van de onderwyzeres, mej. Van Varik, die met ingang van 1 april de school gaat verlaten. Zij werd toegesproken door de heer Kramer het vroegere hoofd der school, thans hoofdonderwijzer te Souburg, de heer Alberts, en door burgemeester F. S K. Graaf van Randwijck. Tot slot dankte de voor zitter allen voor .de getoonde belang stelling, waarna hg de vergadering sloot. VLISSINGEN Frans Naerebout-school De openbare lagere school, de Frans Naereboutschool, te Vlissingen heeft dinsdagavond een drukbezochte ouderavond gehouden, die werd ge opend door de voorzitter van de ouder commissie, de heer P. Roelse. Ver schillende schoolzaken werden daar na besproken door de heer Bil, hoofd der school. Veel aandacht was er voor de De Ruyterfilm. By de bestuursver kiezing werden de heren P. Roelse en B. Anthoenisse herkozen als voorzit ter en secretaris. In de pauze werden aan de ouders cake koffie en sigaret ten gepresenteerd. Na een geanimeer de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Film over „Vrederust" De afdeling Vlissingen van de Ver eniging tot Christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zee land hield woensdagavond in de Jo- hanneskerk een propaganda-avond, waarin werd vertoond de film „Der Zeeuwen trots op Erabants bodem". Deze kleurenfilm, waaraan o.a. me dewerkte de heer Piet van Egmond voor de muzikale omlijsting, geeft een beeld van het werk van boven genoemde vereniging en de van haar uitgaande Psychiatrische inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. De predikant der Btichting, ds. v. d. Berg, sprak een opwekkend woord om door gave en gebed de stichting te steunen en sloot de avond met ge bed. Examens Geslaagd voor scheepswerktuig- kundige, diploma A, H. M. Roeting, J. A. Warmerdam; voor 2de stuur man G. H. V. Th. van Bavel, allen leerlingen der „De Ruyterschool". Vlissingen heeft nieuwe stationsrestaurateur Met ingang van heden heeft Vlis singen een nieuwe stationsrestaura teur gekregen in de persoon van de heer P. Verbeek. De heer H. Lan- jouw, die tot nu toe het restaurant van het station dreef, vertrekt name lijk over enige dagen naar Hoorn, waar hij eveneens voor de Nederland se Spoorwegen het restaurant zal ex ploiteren. De heer Lanjouw kwam ruim drie jaar geleden naar Zeeland, nadat hij eerst Woerden, Emmen en Almelo als standplaats had gehad. Zijn opvolger, de heer Verbeek, is oud-Vlissinger. Het openluchtspel De opvoering in Vlissingen van het openluchtspel „Bestevaer MJichiel" vergt een groot aantal figuranten. Het comité „openluchtspel" speurt op het ogenblik dan ook ijverig naar gegadigden. Rond honderd medespe lenden, die ouder dan achttien jaar moeten zijn, heeft men nog nodig en dan voornamelijk in de manlijke sec tor. Voor amateur-tonelisten is er dus nog een kans! KOUDEKERKE Wijkgebouw „Het Groene Kruis" in Koudekerke aanbesteed De vereniging Het Groene Kruis omvattende de gemeenten Koudeker ke. Biggekerke. Meliskerke en Zou- telande hebben de aannemers uit deze vier gemeenten laten inschrij ven voor de bouw van een nieuw wijkgebouw te Koudekerke aan de Weststraat. Ingeschreven werd door: J. W. Christiaansen, Koudekerke voor 38.500; firma A. Janse en Zoon, Zoutelande 37.933: P. Flipse, Koudekerke 36.950; fa. J. de Kroo en Zoon. Koudekerke 35.980; J. Gabriëlse, Zoutelande 35.975: fa. J. Dingemanse en Zoon. Zoutelande 35.920; fa. C. v. Noppen en Zoon, Koudekerke 35.480; fa. J. Huisman en Zoon, Koudekerke 35.375. ZOUTELANDE Jaarvergadering „Onesimus". De studievereniging „Onesimus" der gereformeerde gemeente te Zoutelan de kwam in algemene vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester D. Kodde. De heer J. Kod de hield een Bgbelinleiding en de heer L. Dekker sprak over Floris V. Op beide onderwerpen volgde een le vendige discussie. N.C.V.B.-afdeling vergaderde De afdeling Oostkapelle van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond vergaderde onder leiding van de pre sidente mevr. LantsheerHoeufft. Mejuffrouw Strubbe, voorlichtings- ofneier te Den Haag sprak over .Milva" en „Luva". Deze interessan te inleiding, toegelicht met een film. droeg er in belangrijke mate toe bg. dat vele bestaande misvattingen om trent deze diensten weg werden ge nomen. Verkeersdiploma's uitgereikt In Oostkapelle werd in het vere nigingsgebouw in tegenwoordigheid van de commissaris van politie te Middelburg, de heer M. A. Reneman en mevrouw Mazure. bestuursleden van de afdeling Middelburg van de Vereniging voor Veilig Verkeer, aan een aantal deelnemers aan de ver- keerscursus het verkeersdiploma uit gereikt. Onder de geslaagden was de echtgenote van burgemeester F. G. Sprenger, die het diploma ontving uit handen van commissaris Rene man. De burgemeester reikte hier na de diploma's uit aan de overige geslaagden, waaronder 14 personeels leden van het zeehospitium Zonne veld. De heer Carriere, hoofd der school te Zonneveld richtte namens de cur sisten woorden van dank tot de bei de docenten, opperwachtmeester C. Verhage en wachtmeester J, VV. Menheere. Namens de overige cursis ten sprak de heer J. Aalewgnse. Bel de instructeurs werd een aandenken en hun echtgenoten een bloemstukje aangeboden. Tot slot vertoonde bur- femeester F. G. Sprenger enkele ilmpjes en speelde mejuffrouw Son- ja Verhage enige stukjes op de ac cordeon. Door oefening kracht De gymnastiekvereniging „Door oefening kracht" te Oostkapelle gaf in het verenigingsgebouw haar jaar- ïykse uitvoering voor donateurs en genodigden. Een uitvoering voor be langstellenden was hieraan voorafge gaan en een derde en laatste avond volgt zaterdag a.s. De voorzitter, de heer P. J. de Voort heette allen wel kom, in het bgzonaer de erevoorzitter, dokter Bom. Onder leiding van de heer J. de Kegzer voerden de leden de oefeningen uit. Daar ditmaal een zaal uitvoering werd gegeven konden de toeschouwers ook genieten van het werk. aan rek en ringen. Vooral dé vrge oefeningen vielen bg het publiek in de smaak, met name de „Tango", die door de dames in prachtige Kos tuums werd uitgevoerd. Turners en turnsters en allen, die deze vereniging financieel en moreel steunen kunnen met voldoening op deze avond terugzien. Dokter Bom sprak een slotwoord. SEROOSKERKE (W.) Toneeluitvoering. De Reciteerclub te Serooskerke (W.) bracht vorige week het toneel stuk „Een vliegtuig vermist" in het gem. verenigingsgebouw. Het in grote getale opgekomen publiek kon genieten van het zeer goede spel van deze amateurs. De regie was in handen van de heer ,M. de Pagter, terwijl het décor was samengesteld door de heer J. L. Passenier. De technische verzorging was ln handen van de heer J, YVflleboordse e.a. Jaarvergadering N.C.V.B. De Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Serooskerke (W.), hield in het gem. verenigingsgebouw haar jaarverga dering. Na het jaaroverzicht van de se cretaresse kregen de leden een solo zang te horen van mevrouw Reij- nierse. Na de pauze werd het leke- spel „Totdat de oogst komt" door de leden van de geref. meisjesvereni ging en jongelingsvereniging opge voerd, waarin vooral het spel van mej. A. van Keulen opviel. Mevr. WattelVersluys sloot deze avond. Filmavond Zaterdagavond 30 april a.s. om half acht vertoont de afdeling Se rooskerke (W.) van de Chr Film Actie de film „Jeugd in de bran ding" in het gemeentelgk vereni gingsgebouw te Serooskerke (W.) ZATERDAG 30 MAAKT KerkceniMitM happen der Zevendedag» Adventisten: Middelburg 10 Bijbel studie; 11 ds. Smit; Vluuilngen 9.15 ds Smit; 10.15 Blybclstudie. Interkerkelijk Avongebed: Middel burg: Koorkerk 8 -8.30: Vllsstn- j gen: Engelse Kerk 7.308. ZONDAG 31 MAAKT. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Wagener, 2.30 da. Theunlssen; Arnemuiden 10 ds. Vcrwey, 2.30 da. Verwey <HJJ,); Domburg 10 en 7 ds. v. Willenawaard; Gapinge 2 da. de Boer; Grypskerke 10 da. Wiaae, 2.30 ds. Richard; Klcverskerke 2 da. Otte; Koudekerke 10 da. Hoffman iH.D.1, 10 jeugdkerk, 2 30 da. Durk- i stra. Vlias. str. 7 da. Durkatra; 't i Zandt 10 ds. Durkatra, 10.15 Jeugd kerk. 7 ds. Hoffman; Meliakerke £30 ds. v. Duyne; Middelburg Ooatkerk geen dienst; Engelae Kerk geen dienst; Nieuwe kerk 10 ds. Don, 5 da. v. Woerden; Koorkerk 10 ds. v, Houte; Nieuw- en St. Joosland 10 ds v. Haarlem, 7 ds. Döckmeeater (jeugdd.): Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 da. Don (eugdd.)Concordia 9.30 jeuedkerk; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 da. Wisse: Ritthem 10 en 2.30 da. v. 't Hof; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Kalkman; St. Laurena 10 da. Kalkman. 2M> da. v. d. Wind; Veere 10 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobs- kerk 10 ds. Kwast, 5 da. de Groot; Engelse kerk geen dienst; Haven dorp 10 ds. de Groot; Johanneakerk 9.30 ds. Kloosterman (Jeugdd.), 7 ds. Kwast: Vrouwenpolder lö ds. de Boer: Wcstkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Theu nissen. 7 ds. Wagener Jeugdd.) Eglise Wallonne. Middelburg geen dienst. Evang. op G.G. Vlissingen Willem III kazerne 10 en 5 de heer Kroon. G.G.N. Middelburg Vellinggeb.) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Eringa; Domburg 10 ds. Dondorp, 2 30 ds. Homburg; Gapinge 9.30 en 2 kand. v. d. Breugcl; Grypskerke 10 cn 2.30 kand. v. Asselt; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds Elshout; Meliskerke 9.30 dienst. 2.30 ds. v. Til; Middel burg Hofplein kerk: 9.30 ds. v. Til; Voorber. (H.A.) 2.30 en 6 ds. Meister; Middelburg Noorderkerk 9.30 ds. Meister, 5 as. v. Til; Middelburg Luth. Kerk geen dienst; Oost- en West-Sou burg 9.30 en 2.30 ds. v. Wouwe; Oostkapelle 10 en 2 30 ds. d. Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Breder- veld; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlis singen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrou wenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds Dondorp. Geref. Gem: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 lecsdicnst; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 lecsdienst; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesdienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10. 2.30 en 7 dhr. Hofman; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst; Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesdienst. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 prof. v. d. Schuit; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hoogendoorn. Officiële publikaties VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEKEN OM VERLOF A. B. en W. van VlLsingen gelet op arti kel 45 der drankwet, doen te weten, dat bg hen de volgende verzoeken zijn inge komen en wel v»n: P. J. VERBEEK alhier, om verlof tot de verkoop van zwak-alcoholtsche drank m het klein (verlof A) voor de Stations restauratie; J. H. KOONING alhier, om verlof tot de verkoop van zwak-alcohollsche drank tn het klein (verlof A) voor de cantlne. Staande op het terrein van de vereniging voor watertoerisme „Schelde" aan de Prins Hendrtkweg; dat van heden af gedurende twee we ken tegen het verlenen van he* gevraag de veriof schriftelijke bezwaren kunnen worden Ingebracht bi) hun college. Vlislangen, 27/28'JO maart 1957 J. ZIJL alhier, om verlof tot de ver koop van zwak-alcohoUache drank ln het kle'.n (verlof A) voor de beneden-voorlo- kaliteU van het perceel Nleuwendljk 81; Ds. G. de Ru herdenkt te Ritthem zijn 25-jarig ambtsjubileum. Ds. G. de Ru werd 17 april 1907 te Vinkeveen geboren, waar zijn va der destijds hoofd van de christelij ke school was. Toen het gezin naar Zwolle verhuisde, bezocht hij daar het gemeentelijk gymnasium. Door dat zijn vader hoofd der school te Scheveningen werd, kwam hij op het stedelijk gymnasium in Den Haag om in 1926 zijn eindexamen te ha len. Daarna studeerde hij theologie in Leiden tot 1932. Op zondag 10 april van dat jaar deed hij zijn intre de te Ritthem. Hier bleet hij tot 20 maart 1938, toen hij naar Almen in de Achterhoek vertrok. Na een ver blijf aldaar van 4 jaar deed hij op 2 augustus 1942 zijn intrede te Rot terdam. Ds. G. de Ru heeft veel voor het kinderbeschermlngswerk gedaan. In Zeeland was hij secretaris van de vereniging Kinderzorg in de classis MïddeFourg. In de classis Zutfen werd hij voorzitter van een zelfde vereniging en later in Rotterdam se cretaris van een gelijke inrichting. Verder is hij bestuurslid van de Martha stichting te Alphen aan de Rijn en lid van de voogdijraad. Van 19461953 was nij predikant- directeur van het Rotterdamse Dia- konessenhuis. daarna weer gewoon predikant. Ds. G. de Ru moet een merkwaar dige zin voor talen hebben. Indien nodig gaat hij voor in een Waalse kerk, preekt wel in de Engelse kerk ei is net Zweeds zo machtig dat hij ook in Zweden op de kansel stond. Voor het jaar 1956 was hy praeses van de Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk. Ofschoon 10 april a.s. de feitelijke datum is voor de herdenking van zijn 25-jarig jubileum als predikant, zal hij zondag 7 april in zijn eerste gemeente Ritthem in de morgen dienst zijn jubileum herdenken. Kerkeraad ongerust over kaartspelen op zondag De kerkeraad van de gereformeer de kerk van Barneveld heeft zijn ver ontrusting en afkeuring uitgesproken tegen het zich in toenemende mate bezighouden met het kaartspel op zondag door gereformeerde gezinnen. Ver. van Vrjjz. Herv.: Vlissingen 7 ds. Elseman. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 5 d«. Johannes; Vlissingen 10 ds. Johannes. Doopsgcz- Gein.: Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker 'H.D.); Vluwlngan 10 mej. ds. d. Boer. Hrr»t. Apost. Zending*gem.: Vllaaln- gen Bakkersgang: lö en 4.30 dienst. Leger des Hells: Middelburg 10 Heil. dienst. 4 Open!, samenkomst: 7.30 Verlos», samenkomst; oJ.v. mej. v. d. Vosse; Vlissingen 10 Hell d.. 6.45 Openl. samenk.. 7.30 Verlos», samenk. o.l.v. kapt. Eikenaar. WIJZIGING PREDIKBEURTEN Biggekerke. 9-30 dr. Van Duyne. Aagtekerke, 10.00 ds. Kloosterman. Meliskerke, 2.30 ds. Hofman. ZOND AG DIENST ARTSEN. MkJdertKirg: dokter J. Z. S. Pel. Roo- •wu« Km: :t. lei. 2585. VUtsmgen: dok ter A. J. Bouwman, Koodekerkacwtg 78. tel. 2523. Veere. Serootkerke en Oost kapelle: dokter J. Schep. Dorpsstraat 44, Serooskerke. lel. 312. Koudeker ke, Zoute linde en WetUapelle: dokter H. Frima, Duinweg M, Zoutelande, tel. 0118S—382. Apotheken: Middelburg: Nonbebei, L. Deirt 133. tei. öm. Vlissingen: Apotheek J. M. H. van de Bande. Badhulaetraat 22-24, tel MM. Marktbe» ichten VEILING GOES 29 maart. Groenten. Witlof Al 3531. All 27—30. BI 18—25. Bil 21. afw .8—32. Kropsla AI 12—15. BI 8-9. Spinazie I 48. II 34—39. Andijvie 21—2». Uien 4. Prei 10—12. Rabarber 18—21. Wlttexool 18—11. Gr. savooiekool 18—12. Radijs i*33. Ros- seiderU 4—10. VEILING TER NEUZEN 29 maart. Sla A 7—10.70. B 5.48—7.60 Bloemkool AH 55. BI 31—45, Bil 16—28. Cl 10—20. CII 0—IJ afw. 4—« Selderie 4—5. Radijs 15—19. Bintjes Eigen heimers 8. Andijvie 51—52 Prei All 8—1». B 6—10. Rabarber 28 —28. Knolselderie 5 Spinazie 27—34. Witlof B 11. Golden Delicious fabr. 7—23. VEILING BERGEN OP ZOOM 29 maart. Rodekool 7—18. Wlttekool 6. Savooiekool 17. Pret 18—15. Sla 5—13. Stoofsla 3313. Spinazie 27—34. Witlof 611. Radijs 818. Raapstelen 3—4. Ra barber 17—37. Asperges 10—60 Appelen: Jonathan 10—32. Goudrelnette 8—31. Golden Delicious 20—74. Winston 14—79. Peren. St.-Remy 10—33. VISMIJN VEERE 29 maart. Exportgarnalen, aanvoer 900. prijs per kg 1.08—2.17 Bot 17—19. Middel tong 17, 2.18—2.24. Rog 47. 54-41. VEILING KAPELLF 29 maart. Radijs 17—ia. Kropsla 8—12. Aardappelen C—7. Uien 2—7.5 Rabarber 22—36. Prei 18—14. Witlof 32 Spinazie JJ—24. ARNEMUIDEN Abel Tasmanbibliotheek De Abel Tasman bibliotheek te Ar nemuiden bood genodigden een cultu rele avond in de raadszaal van het gemeentehuis te Arnemuiden. De voorzitter, de heer W. H. van der Heyden, burgemeester van Arnemui den kon vele aanwezigen welkom he ten. inzonderheid de neer A. J. Car- pentler, directeur van dc Nederlandfee Middenstands Bank te Goes als ver tegenwoordiger van de adopterende vereniging cn de heer B. P. Carrière uit Middelburg. De bibliothecaris van de Abel Tasmanbibliotheek, de heer A. Buns, vertelde vervolgens het een cn anucr over de bibliotheek aan de hand van praktijkgevallen, waarin een humoristische noot was verwerkt. De Abel Tasmanbibliotheek te Arne muiden werd in 1954 gesticht met gelden beschikbaar gesteld door de Abel Tasmanvereniging „Tasmanlë" uit Australië en groeide uit tot wat het nu geworden li. namelijk een flin ke bibliotheek met vele boeken. Na deze causerie bracht de penning meester, de heer J. Theune verslag uit over het afgelopen tijdvak. De heer B. Carrière hield hierna zijn le zing over het onderwerp „Achter d$ schermen van boekhandel cn uitge- verg". Het boekwerk door hem be schikbaar gesteld voor de prgsvraag die deze avond werd gehouden ging naar mej. C. Geldof te Middelburg ambtenaresse ter secretarie van Arne muiden. Na de pauze werd een aantal films vertoond waarvan het konink lijk bezoek aan de West en „Schot te Boord" bijzonder in de smaak vielen. De burgemeester sloot deze gezellige avond. MELISKERKE Eindles landbouwwintercursus In Meliskerke werd de eindles ge houden van dc meerderjarige land bouwwintercursus in tegenwoordig heid van de rijkslandbouwconsulent, het college van B. en W. van Melis kerke en de commissie van toezicht. Deze eindles had een zeer vlot ver- loon. Burgemeester G. A. A. Adelaar reikte met een erkentelijk woord de diploma's uit. Voorts sprak ir. J. Versteeg waarderende woorden, als ook de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer W. de Buck. De leerling Abr. Kluijfhout Azn. dankte de cursusleider, de heer G. Beukelman, voor zijn lessen en bood hem uit naam van alle leerlingen een fototoestel aan. De namen der geslaagden ziin: Abr Kluijfhout Azn.. Koudekerke, L. W. de Visser, Grijpskerke, J. Sin- kc. Domburg, Abr. Kluijfhout, lzn., Koudekerke, Jan Poppe Joh.zn., Oostkapelle. Jac. Barentsen, Vllssin- Sen. Aor. Bommetje, Meliskerke, P. ekker lzn., Meliskerke en Anth. Fruijtler, Vlissingen. Diploma's, voor cursisten landbouwwintercursus Te Meliskerke werd de laatste les gegeven van de 2-jarige landbouw wintercursus. De leider van de cursus de heer G. Beukelman stelde de cur sisten tai van vragen, die over het al gemeen vlot werden beantwoord, waarna burgemeester G. A. A. Ade laar de diploma's uitreikte. De heer J. Versteeg, rijksconsulent voor 't land bouwonderwijs sprak hierna woorden van waardering tot cursusleider en cursisten. Namens de commissie van toezicht werd het woord gevoerd door de heer W. dc Buck. De leerlingen dunkten bg monde van de heer J. Kluyfhoud Azn. uit Koudekerke de docent, die een kleinigheid als aan denken in ontvangst mocht nemen. De namen der gesiaagden zijn: de he ren A. Kluyfhoud Azn.. A. Kluyfhoud lzn.. beide uit Koudekerke; A. Bom- meljó en P. Dekker uit Meliskerke; A. Fruintler cn Jac. Barentse uit Vlissingen: L. W. de Visser. Gryps kerke; J. Poppe. Oostkapelle en J. Slnke uit Domburg. WESTKAPELLE C.H.U.-kiesvereniging bijeen Als waarnemend voorzitter leidde de heer J. Boogaard de vergadering van de chr.-hlst.-kiesvereniging te Westkapelle, die gehouden werd in het Ned. hervormd jeugdgebouw. De heer P. Lievense Jzn. werd tot voor zitter gekozen en de heren S. Minder- houd en P. K. van Rooijen tot be stuurslid. Voorts werd de leden werfactie besproken en beantwoord de wethouder P. Lievense verschil lende vragen over gemeente-aangele genheden. RITTHEM Gezellige avond De winkeliers in Ritthem boden ge zamenlijk hun cliënten een gezellige avond aan ln „Ons Dorpsleven". Een groot aantal dames was aanwezig. Er werden verschillende ..proefjes" aan geboden. terwyi een conferencier, te vens goed goochelaar, het publiek op gezellige wgzc vermaakte. Het was een geslaagde avond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15