Vlissingen moest tegen SC Emma toch nog genoegen nemen met 2-2 Weinig hoop voor Eindhoven en Willem II HEIN CUJÉ OPPERMACHTIG IN WALLENCR0SS TE HULST AXEL BENUTTE ZIJN KANSEN TEGEN UNO ANIMO EN WON MAANDAG 25 MAART 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 ZEEUWEN LEIDDEN EVEN VOOR TIJD NOG Maurits liep een punt uit op MOC '17. Van Wezel maakte beide doelpunten uit voorzetten van Van der Schraaf VHsnlngen, dat destijds op eigen veld tegen Sportclub Emma een neder laag leed, heeft zich zondagmiddag in de uitwedstrijd niet volledig kunnen revancheren, want in Treebeek moesten de Zeeuwen de helft van de winst achterlaten (22). Toch heeft het er lang naar uitgezien, dat Vlissingen de zege zou behalen. Pas zeven minuten voor tijd slaagde Emma er in de stand gelijk te maken! Voortreffelijk voetbal hebben de ploegen niet laten zien. Zowel bij Vlissingen als by Sportclub Emma was vooral het plaatsen slecht. Het onregelmatige terrein was hier voor een deel schuld aan, want de ballen sprongen op de oneffen grond vaak met het vreemdste effect weg- mee Van Wezel weer een voortreffe lijke kans. Deze speler benutte de kans goed en met een fel sohot bracht hij de stand op 12. Sportclub Emma viel onmiddellijk Direct na de aftrap trok Vlissingen al ten aanval. Jan de Nooijer zette de bal gevaarlijk voor en Van Wezel schoot goed in, maar doelman Kuit stopte het schot prachtig af. Aan de andere kant moest Baart een fantas tische safe verrichten om een schot van rechtsbinnen Peyerabend, hoog in de hoek, te keren. De ploegen wo gen goed tegen elkaar op en beurte lings kwamen beide doelen in gevaar. Produktiviteit was echter in ae aan vallen zoek. Na ongeveer een half uur spelen kwam het eerste Vlissingse succes. Pierre van der Schraaf lanceerde van af de rechtervleugel een prachtige voorzet, waaruit de bal precies op het hoofd van Hennie van Wezel beland de. Deze 6peler kopte de bal onhoud baar langs doelman Kult (01). Sportclub Emma wilde kennelijk nu ook een doelpunt maken, viel fel aan en vijf minuten later kwam mldvoor Dierx op drie meter voor Baart te staan, hetgeen vanzelfsprekend een doelpunt betekende (11). Onmiddellijk na de rust zette Sport club Emma een offensief in, waar door Vlissingen even in de verdruk king kwam. Maar juist in die periode kwam het doelpunt aan de kant waar het niet verwacht werd. In de tiende minuut rende Pierre van der Schraaf langs het lijntje, gaf één van zijn be faamde voorzetten en schonk daar- Smyslov won de achtste partij van Botwinnik. De achtste partij van de twee kamp om het wereldkampioenschap schaken tussen Smyslov (wit) en Botwinnik (zwart), welke zaterdag na 40 zetten werd afgebroken, is zonder verder spelen door Botwin nik gewonnen gegeven. Smyslov heeft thans de leiding met 4% punt Botwinnik heeft 3% punt. Nederland B-elftal speelt Het Nederlands B-voetbalelftal, dat woensdag a.s, op het terrein van Rot- weiss to Essen tegen Duitsland B speelt Is als volgt samengesteld: Doe): Pleters Graafland (Ajax), achter: Walhout (N.O.A.D.) en Veld hoen (Fcijenoord)midden: N. N. van der Hoek (Fejjenoord) en Van Wissen (M.V.V.), voor: Van der Kuil (Ajax). Krulver (K.F.O.), Blejjenberg (Ajax), Timmermans (A.D.O.) en MouHjn (FeHenoord). Reserves: Van der Voort (R.C.H.), Coenen (M.V.V.), Janssen (Spel. Enschede) en Tol (Vo- lendam). Een haïfspeler zal nog nader wor den aangewezen. Voor deze wedstrijd waren geen spelers beschikbaar van Amsterdam en Fortuna '54, die woensdagavond in het Olympisch stadion te Amsterdam een competitiewedstrijd spelen. Het Duitse B-team. is als volgt sa mengesteld: Doel: Tilkowski (Westfalia, Hernel, achter: Mechnig (Wormatia, Worms) en Keck (1 FC Saarbrücken), mid den: Borutta (Schalke '04), Hesse (Karlsruher SC) en Semmelmann (S. P.V.G., Bayreuth). voor: Waldner (V.FJ3.. Stuttgart), Müller (1 FC Nürnberg) Seeler (Hamburger SV). Jagielski (Schalke '04) en* Vollmar (SV St. Ingbert), reserves! Görtz, (DÜsseldorf '99). Dimmel (Karlsru her SC.) en Siedl (Karlsruher SC). De enige speler die deel uitmaakte van het Duitse B-team dat op 21 maart 1956 te Enschede met 01 van Nederland B verloor, is rechtsbuiten Waldner. K.N.V.B.-clubs in het a.s. weekeinde Voor de competities van de K.N.V.B., waarbij Zeeuwse hubs betrokken zijn, is voor a. s. zondag het volgende pro- gramma vastgesteld: le klas O: WH '16 Sport- chib Emma; Brabantia TS C; Kimbria Alliance; VSV '34 De Spechten. 2e klas B: Taxandria In- e ternos; BSC Middelburg: Rood Wit Axel; Roosendaal Uno Animo. i 3e klas C: Heusden Virtus; WSC Hero; RWB Veerse Boys; VES '35 RKC; - ühutters De m RKDVC. 3e klas D: RCS RKFC; Zeeland Sport Terneuzen; Zeelandia Hontenisse; Corn Bovs Grenswachters. 4e klas G: Noordhoek Steenbergen; RSV Nieuw Borgvliet; DEVO Halste ren; Burgh Kaaise Boys; SC Gastel DHV. 4e klas H: Oostburg Hans- weertse Boys; Koewacht Ria W's-Heer Arendskerke Clinge; Luctor Aardenburg; Terseke Sluiskil. Rcs. -o klas C: Breskens II Vlissingen III; Middelburg III Hontenisse IIVlissin gen IT Goes II; Middelburg II Zeeland Sport II; Axel II - RCS II. drang, maar wist tenslotte toch koste van een corner redding te bren- fen. BH een goede voorzet van Jan e Noorjer verzuimden Korf en Henk de Noojjer de bal ln te koppen, zodat doelman Kuit de voorzet verder kon onderscheppen, Voor het doel van Baart ontstond nog een hachelijke situatie, toen Barten juist buiten het zestien-meter-gebfed hands maakte. Uit de vrije schop ging de bal welis waar over het muurtje heen, maar Baart wist het leer te onderscheppen. Vlissingen was ln die periode echter onmiskenbaar sterker en liet zag er dan ook niet naar uit, dat dë voorsprong verloren zou gaan. Wijghman moest echter nog redding brengen toen linksbuiten Lempers alleen voor het doel kwam. Dit betekende uitstel van executie. Lempers kreeg do bal daarna nogmaals in het bezit, plaatste door naar de vrijstaande America, die da bal langs Baart knalde (2—2). In de laatste fase van de strijd brak Jan de Noojjer nog een keer goed door, maar op het beslissende moment kwam hjj met de keeper in botsing, zodat er geen doelpunt maar een cor ner ontstond. Met de 22-stand kwam dus het einde in deze laatste uitwedstrijd van Vlissingen. Hoewel het In feite reeds lang vast stond, is het door de uitslagen van zondag definitief zeker geworden, dat Vlissingen niet meer oj» de eerste plaats kan komen. De Zeeuwen moe ten namelijk nog twee wedstrijden spelen en hebben nu vijf punten ach terstand op leider Maurits. Onder tussen komt Manrits steeds dichter bij het kampioenschap. De ploeg nit Geleen versloeg namelijk Kimbria met 51 en liep daardoor nog een punt verder weg van MOC '17. Deze ploeg verloor één pnnt aan het be zoekende Brabantia (22). Voor Maurits is de positie hierdoor bijzon der rooskleurig geworden. In de ach terhoede wordt echter nog fel ge streden om aan degradatie te ont komen. TSC, Alliance, Bnbrantia en Kimbria zijn alle nog kandidaat voor de tweede degradatieplaats. TSC be haalde ditmaal de volle winst tgene WH '16. Alliance deed het nog beter door in de moeilijke uitwedstrijd met 21 van Roermond te winnen, het geen wel eens zeer kostbare punten kunnen blijken. Iloe spannend de strijd in de ach terhoede is, blijkt we! uit onderstaan de rangHjst: Maurits MOC '17 De Spechten Vlissingen Sportcl. Emma 19 Roermond VSV '34 TSC Alliance Brabantia Kimbria WH '16 20 10 4 8 4 17 3 29 43—18 4 27 44—27 2 27 48—29 6 24 50—36 7 20 47—44 8 18 44—39 7 3 8 17 25—34 6 3 9 15 25—32 6 3 10 15 29—33 5 4 9 14 34—41 6 2 10 14 34—48 1 2 14 4 2264 Met een If1 zege vertrok de Hulst- ploeg gisteren uit Middelburg. Ook Piet Weststrate, die hier in actie is, ken er niets aan veranderen. Hulst was nu eenmaal de snellere en betere ploeg. (Foto P.Z.C. Lewed. Boys hees in 1 e klas A kampioensvlag. Door een 31 overwinning op Ko- bur ia Lewed. Boys gisteren kam pioen geworden van de le klos A van het zondagvoetbal. Dit gebeurde ech ter niet eerder dan na een uitermate spannende strijd met concurrent Noormannen, dat eerst in de laatste wedstrijd een misstap mnakie. De kampioenen leden in deze competitie slechts één nederlaag, namelijk tegen Robur. Nieuw Nederlands record 4 x 100 meier wisselslag. In het sportfondsenbad te Dor drecht is Jan Jiskoot (Merwcde) er in geslaagd het Nederlands record 4 x 100 meter wisselslag persoonlijk te verbeteren. Hij liet een tijd van 5 min. 19 sec. noteren, hetgeen een verbete ring van niet minder dan 10,1 sec. betekent. Het oude record stond met 5 min. 29.1 sec. sedert 26 mei 1956 op naam van Charles Ritton (D.J.K.). Nederlands dames-elftal won te Antwerpen. De Nederlandse dames-hockeyers hebben te Antwerpen een overwin ning behaald op het Belgische hoc keyteam, maar deze landenwedstrijd was er helaas geen om met genoe gen op terug te zien. De gehele middag regende het en op het slech te, modderige veld was het moeilijk behoorlijk spel te ontwikkelen. On ze meisjes bleken technisch beter te spelen dan de tegenstandsters, waardoor de 10 zege ook ver diend genoemd kon worden, maar 't veld leende zich er niet toe om meer profijt uit dit technische overwicht te trekken. VEEL PUBLIEKE BELANGSTELLING Tijdens de zondag op het Nadorst- veld te Middelburg gespeelde toed- strijd, tussen Middelburg en Hulst deden zich vele gevaarlijke inomen- ten voor de hoofdstedelijke vest* j voor. Ook dit spectaculaire „gevecht I was er te zien. Hoog opspringend weef doelman Minderhoud het gevaar echter le bezweren. Foto P.Z.C.) E.M.M.-atIeten wonnen drie afstanden Honderden toeschotnrers waren er getuige van hoe Hein Cujé, de Mid delburgse atleet, de derde interna tionale wallencross, ln Hulst op zijn naam bracht. Met het parcours van de Cross des Nations nog in de benen begon de EJMJILer aan de vijfduizend meter, die de A-, B- en C-senioren moesten afleggen, waarbij hij weer eens zijn superioriteit aan de dag legde. Met een voorsprong van 42 sec. op nummer twee, Van Eekelen van het Roosendaalse Thor, ging bij als eerste over de eindstreep. Cnjé, die er reeds onmiddellijk na de start tas sen uit trok. kon alleen maar gevolgd worden door zijn clubgenoot Hans Rostelaar. Deze moest eohter ook reeds in de tweede ronde de strijd tegen de Zeeuwse kampioen opgeven en later Van Eekelen nog laten pas seren. Bij de A-junioren maakten een drietal atleten rich kort na het start schot los van de rest van het veld. Het waren Rini Mondeel (EMM), W. Biesbrouck en P. Picavet (beide RK HAV), die in deze volgorde door de finish gingen. Mondeel had hier een ruime voorsprong. Ook bij de B-junloren toonde een EMM-er zich het sterkst en wel Cas Mulder, die met een voorsprong van bijna 50 sec. op nummer twee finishte. De uitslagen luiden: Junioren B (1600 meter); l C. Mul der, EMM, 4.05,22 B. Lossi, RKHAV, 4.53,2; 3 J. Leenhouts, Het Zwin, 4.58.6; 4 Van Bladel, MOC, 5.02,7; 5 Plankaert, Sint-Niklaas, 5.08; 6 W. de Guoht, RKHAV, 5.10; 7 J. Schouten, RKHAV, 5.11; 8 Persoon, Sint-Niklaas, 5.15: 9 W. Blokpoel, EMM, 5.16; 10 H. Freaeriks, EMM, 5.24. Junioren A (2400 meter): 1 R. Mon deel, EMM, 7.23.4; 2 W. Biesbrouck, RKHAV, 7.40.5: 3 P. Picavet, 7.46.7; 4 W. Daenen, Sint-Niklaas, 7.51; 5 J. Nijsse, A.V. '56 8.00.8: 6 Feijter, Thor, 8.14; 7 V. d. Bosse, Thor, 8.23; 9 Theunissen, Thor, 9.28. Senioren D en E (4000 meter): 1 De Jong, KMA, Breda, 13.08.4; 2 J. Schil- leman, Olytnpin '47, 13.21; Van Aart, Thor, 13.31.04; 4 R. de Daad, Diome- dan, 13.46.1; 5 Kooyman, KMA, 13.48; 6 J. van Doorn, AV '56, 13.50; 7 Lou- kes. KMA, 14.29; 8 M. Brouwer, EMM, 14.37. Senioren A, B en C (5000 meter): 1 He:n Cujé, EMM, 12.03; J. van Eekelen, 12.45.4, Thor; 3 H. Bostelaar, EMM. 12.56.6; 4 J. Picavet, RKHAV. 13.12.3: 5 Kaits, Sint-Niklaas, 13.13; 6 Ven-aet, Sint-Niklaas, 13.17; 7 Hess, KMA, 13.30: 8 Van Hoeven, KMA, 13.45; 9 De la Rueile, Rieme, 15.26. Turnster Nel Fritz in de Nederlandse jeugdploeg. De Vüsslngse turnster Nel Frit* van V.T.V. zal deel uitmaken van de Nederlandse ploeg van Jengdturner*. die op 7 april a.s. In Helmond tegen Saarland aantreedt. De ploeg bestaat verder uit: Dolly van der Meuten Amsterdam). Liene-, ke Majolee (Heilo). Dintc van Eg- xnond Amsterdam), Riek Leibranrt (Amsterdam), Rie Wendrlch (En schede), Jannie van der Woud* (Hoorn) en Thea Hendriks (Eindho ven). KOSTBARE PUNTEN Spannend duel werd op 43 afgesloten Een op verschillende plaatsen ge wijzigd Axel heeft in een spannende en sportief gespeelde wedstrijd het bezoekende Uno Animo met 48 verslagen. Het was een duel, waar bij Axel dank zij een gezond door zettingsvermogen iets wat men cle laatste tijd bij de Zeeuws-Vla mingen tevergeefs zocht steeds de betere papieren had. De vecht lust bleef tot het laatste fluitsig naal gehandhaafd en dit had mede tot gevolg, dat men een tweetal ui termate kostbare pnntjes in de wacht sleepte. Tegen een achterstand heeft de thuisclub deze middag niet eenmaal aangekeken. Steeds weer nam men het initiatief in handen en dit leid de ln de tweede helft tot een duide lijk veldoverwicht. In het begin van deze periode veroverde Axel 'n 31 voorsprong. SC Enschede verspeelde een kostbaar punt. De situatie in de kopgroep van de ere-divisie is gisteren nauwelijks veranderd! De eerste vier ploegen haalden namelijk alle de volle winst binnen en de vijfde (Sportcjub En schede) speelde gelijk tegen nummer zes (V.V.V.). Aan de staart van de ranglijst werd de situatie echter heel wat duidelijker, want én Willem II én Eindhoven verloren weer, terwijl Elinkwijk daarentegen do volle winst behaalde op N.A.C. (21). De nek-aan-nek-raee tussen Feij- enoord en Ajax, die nu samen met 34 punten uit 26 wedstrijden leiden, gaat onverminderd voort. De Rotter dammers wonnen op eigen veld met 52 van NOAD, maar Ajax had in Tilburg alle moeite om tegen Wil lem II een 10 overwinning te be vechten. Fortuna'54 blijft de twee kop lopers echter op de voet volgen. Nu wonnen de voetballers uit Ge leen met 21 bij P.S.V. Het teura van Frans de Munck staat er in feite zelfs beter voor dan Ajax en Feijenoord, want Fortnna heeft met een wedstrijd minder ge speeld slechts één punt achter stand Ook M.V.V. is nog lang niet uit geschakeld. Ditmaal liep G.VA..V. in Maastricht tegen een nederlaag op (2-0). B.V.V,, dat zich enige tijd koest had gehouden, zorgde nu weer voor een daverende verrassing: D.O.S. kwam er in Den Bosch niet aan te pas en verloor met 40 Eindhoven bleef op de laagste plaats door een 21 nederlaag tegen Amsterdam, terwijl Rapid JC en Sparta in een spannende wedstrijd de punten ver deelden (00). WILEEM O—AJAX 0—1. Ajax heeft in Tilburg een zwaar bevochten 10 zege behaald op Wil lem II. De Amsterdammers kregen daardoor misschien wel iets meer dan zij verdienden, want Willem II was in het veld zeker niet de mindere. Het binnentrio van de Brabanders, met De Wit, Neefs en Brooilmans, weigerde echter hardnekkig, de tal rijke door de buitenspelers Koopal en De Jong geboden kansen, te be nutten S.C. ENSCHEDE—V.V.V. 0—0. Voor de derde maal in dit seizoen traden de ploegen van Enschede en V.V.V. tegen elkaar in het veld. De voorhoedes bleken evenwel volko men van slag, want doelpunten wer den er niet gemaakt. De Venloërs kwamen nog het dichtst bij een goal, toen FaasWilkes, die de beste man was van het veld, een goede kans kreeg. Hij knalde echter on houdbaar tegen de paal. P.S.V.—FORTUNA 1—2. De sterrenploeg van Fortuna '54 heeft tegen de ploeg van Philips geen fout gemaakt: het werd een kleine maar verdiende 2—1 zege. In de eerste helft had Fortnna een lich te veldmeerderheid, die door Rave» steijn in een doelpunt werd uitge drukt. Na de thee waren de aanval len van de Limburgers gevaarlijker en het was de robuuste Appel, die de stand op 20 bracht. Tien minuten voor tijd maakte schutter Dillen er uit een scrimmage 21 van. AMSTERDAMEINDHOVEN 2—1. Beide ploegen speelden een povere wedstrijd, die uiteindelijk een 21 zege opleverde voor de zwarte scha pen. Eindhoven paste de tactiek toe van eerst verdedigen en dan pas aanvallen. Dat deed het in het begin van de strijd goed, want door een doelpunt van Snoek namen de Bra banders in de 35e minuut de leidinj In de 35e minuut van de tweede heli bracht Kick de partijen in evenwicht en enige seconden voor tijd slaagde deze speler er in zijn ploeg, Am sterdam. de volle winst te schenken (2—1). ELINKWIJK—XAC 2—1. Een verdiende zege van de thuis club, bevochten in een overigens ma tig duel. In de eerste speeltijd werd niet gescoord. Elinkwijk maakte dat verzuim drie minuten na de thee goed, toen Van Beek een fout van international Kuys afstrafte (10). Zelfs liepen de Utrechters uit tot 20 door een doelpunt van De Jong, wederom na foutief ingrijpen van Kuys, die kennelijk zijn dag niet had. De spanning kwam weer terug in de wedstrijd toen Canjels er 21 van maakte. Dezelfde speler had bepaald pech, want enige minuten later be landde een loeiend achot van zijn voet tegen de paal. U itslagen. De uitslagen luiden: AmsterdamEindhoven 21; M. V.V.G.VA.V. 20; Rapid JC— Sparta 00; ElinkwijkN_A.C. 2— 1; Feyenoord—N.O.AX). 5—2; Wil lem H—Ajax 0—1; B.V.V.—D.O.S. 40; Sportcl. EnschedeV.V.V. 0 0; P.S.V.—Fortuna '54 1—2. Circa duizend bezoekers omzoom den het veld, toen er werd afge trapt. Bride doelen ontkwamen aan doorboring. In de achtste minuut was keeper Aussums van Uno Ani mo echter kansloos bij een schot van Stockman, die ditmaal tezamen met Jansen de rechtervleugel vorm de (10). Het duurde echter niet lang of L. de Meijer had de partijen op gelijke voet gebracht, na een aarzeling in de Axelse defensie (1 1). Aanvoerder Jonckman droeg er zorg voor, dat zijn ploeg met een voorsprong ging rusten. Hij lapte de gehele Brabantse voorhoede aan zijn laars en de doelman kreeg al even weinig kans (2—1): De aanvalswoede der gasthe ren ontlaadde zich eerst goed na de rust. Uno Animo kreeg bel even te kwaad en rechtsbniteri Jansen zag er me* een schot van ongeveer 20 nieter afstand kans voor de vijandelijke defensie ten derde male te passeren. De be zoekers sloegen nu fel terug, hetgeen een vijftal minuten na dien resulteerde in een doelpunt van midvoor Van Noye bij een scrimmage voor het Axelse doel (32). Dc Zeeuws-Vlamingen waren zich evenwel goed bewust van het nade rend gevaar en Uno Animo werd in de verdediging gedrongen. Enkel* corners leverden in de 24ste minuut Axels vierde goal op. waarvan Deij de producent was. Dat de bezoekers er vijf minuten voor het einde nog 43 van wisten te maken, was van weinig betekenis meer. Met Axel sterk in de aanval en een schot van Jonckman tegen de lat, kwam het einde van deze alleszins aantrekke lijke wedstrijd. Stand Feyenoord 26 14 6 6 34 67-40 Ajax 26 15 4 7 34 48-85 Fortuna '54 25 15 3 7 33 59-36 M.V.V. 25 12 8 5 32 39-24 S.C Enschede 23 11 9 5 31 62-37 V.V.V. 26 13 5 8 31 39-36 P.S.V. 26 13 2 11 28 67-55 D.O.S. 26 13 1 12 27 63-58 N.A.C. 26 10 7 9 27 45-48 Amsterdam 25 10 6 9 26 37-43 Rapid J.C 26 10 5 11 25 50-52 Sparta 25 7 10 8 24 48-49 N.O.A.D. 25 8 6 11 22 38-45 B.V.V. 26 9 8 14 21 56-62 G.V.A.Y. 25 6 8 11 20 35-47 Elinkwijk 26 8 3 15 19 44-70 Willem II 5 4 16 14 40-62 Eindhoven 26 4 4 18 12 25-63 Voor a.s. zondag Voor a.s. zondag zijn voor de ere divisie de volgende wedstrijden vastgesteld: Eindhoven—M.V.V.G. V.A.V.—Rapid J.C.; Sparta—Elink wijk; N.A.C.—Feijenoord; N.OA.JD. Willem H; Ajax—B.V.V.D.O.S. —S.C. Enschede: V.V.V—P.S.V.; Fortuna '54Amsterdam. Simic verbeterde het wereldrecord 10 km Tijdens een onderbreking van de zes daagse te Zurich heeft de Oostenrijk se amateur Simic het wereldrecord over 10 km met staande start op over dekte banen verbeterd en gebracht on 12 min. 52.2 sec. Het otide record stond op naam van de Italiaan Muso- ne met een tijd van 13 min. 23.4 sec. Ook Lincoln beneden vier minuten-grens Mervyn Lincoln. de Australisch* midden afstandloper, is tijdens wed strijden van de universiteit van Mel bourne op de mijl beneden de 4 minu- tengrens gebleven. Hii liet 3 min 59 sec. voor zich afdrukken en bleef hierdoor slechts 1 sec. .boven het we reldrecord, dat met T min. 58 sec. op naam van zijn landgenoot John Landv staat. Op de wereldranglijst van de mijl Is Lincoln door deze prestatie geklom men naar de vierde plaats, die hij deelt met de Hongaren Istvahn Ro?- zavolgyi Laszlo Taborl en de I*r Ronnie Delaney.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5