KAPPIE en de geheime vlootmanoeuvre Heeft Nederland aan Luxemburg slechts een „zacht eitje"? SORRY BEHAALDE ONGESLAGEN ZEEUWS KAMPIOENSCHAP STERKER DAN GELD PROVINCIALE ZEEÜW8E COURANT DINSDAG 19 MAART 1957 MET VEEL DOELPUNTEN VERSCHIL Deze felle tegenpartij mag zeker niet onderschat worden (Door ir. A. van Emmenes). Het zou struisvogelpolitiek zyn, te ontkennen dat de belangstelling voor de wedstrijd NederlandLuxemburg maar hoogst matig Is. Voor wedstrijden als FeijenoordSportclub Enschede en FeiJenoord—Fottuna '54 Hepen de mensen harder naar het Rotterdamse stadion dan naar deze toch hoogst officiële en zelfs dubbel belangrijke landen wedstrijd. Belang rijk vooral immers, omdat hy gespeeld wordt in het kader van het toer nooi om het wereldkampioenschap, waarvan in 1958 in Zweden de eindfase wordt gestreden. Waaraan dTt tekort aan belangstelling hetwelk toch wel niet zal beletten dat het stadion vol zal zijn ls toe te schrijven is duidelijk, afgezien van het feit dat de wedstrijd op een woensdagmiddag wordt gespeeld. Het is namelijk een feit dat men er niet veel van ver wacht. Luxemburg staat laag genoteerd onder de voetballende naties en men neemt algemeen aan, dat het Ne derlands elftal er „een zacht eitje" aan zal hebben, een tegenpartij dus waar men zo maar even overheen zal wandelen. Nu kan men zich daarin heel lelijk vergissen en wij hopen vurig dat de spelers die vergissing niet maken en de leiders van het elftal even min. Want slechts een op volle kracht spelend en mentaal goed voor bereid Nederlands elftal zal in staat zijn, deze zogenaamd gemakkelijke tegenpartij met enigszins sprekende cijfers te kloppen. Men moet hier bij bedenken, dat een kleine over winning een nietszeggende prestatie zou betekenen. Het doelgemiddelde is weliswaar van slechts secundaire betekenis, want bij gelijk eindigen van twee landen en dat zouden dan, naar men aanneemt, Nederland en het eveneens in deze voorronde igedeelde Oostenrijk kunnen zyn is een beslissingswedstrijd nodig. Eerst als die, eventueel na een half uur verlenging, in gelijk spel zou eindigen, zou het doelgemiddelde wèl beslissen. En als men dan bedenkt dat Oostenrijk dit toernooi al begon nen is met een 7O-zege op Luxem burg, voelt men wel dat het bij voor baat al heel moeilijk zal zijn met de doelcijfers de Oostenrijkers te over treffen Het ligt echter voor de hand, dat ook daarnaar, indien enigszins mogelijk, moet worden gestreefd. Wie van mening mocht zjjn dat de Luxemburgers dat zo maar zullen toestaan, is kennelHk een vreemdeling in het voetbal-Jezu- lem. Want al mag hun spel van er nog altijd met afgrijzen aan terug hoe ons elftal In het Stadion Feijen oord met 5—4 ten onder ging tegen de geestdriftige roodhemden. Ons na tionale team speelde toen één van de zwakste partijen nlt zijn gehele historie, speciaal de verdediging stel de bitter teleur. Wij haasten ons hieraan toe voegen dat Luxemburg overigens nooit enig sucses tegen Nederland bereikte. In 1920, ter gelegenheid van het Olympisch voetbaltoernooi, won Nederland met 30 van de be woners van het Groot-Hertogdom, In 1937 ontmoetten beide landen elk aar, evenals nu, in de voorronde voor het wereldkampioenschap en toen was eveneens het Stadion Feijenoord het toneel van de strijd. De onzen wonnen, o.m. door een hattrick van NEDERLAND matig gehalte zijn, ze geven moed nimmer op en de m hebben in hun voetballoopbaan reeds op merkelijke resultaten geboekt. Luxemburg heeft, om maar wat te noemen, zelfs wel eens vanNe derland gewonnen. Dat was het ge val op 81 maart 1940 en wjj denken Pupillencompetitie van de VC Vlissïngen De V.C. Vlissingen heeft op het ogenblik een pupillenafdeling van meer dan 125 jongens. Deze jeugdi ge leden van tien tot twaalf jaar, die nog niet mogen deelnemen aan de juniorencompetitie, moeten het hebben van wat training en af en toe een „partijtje". In dit laatste gaat de jeugdcommissie van de V.C. Vlissingen nu lijn brengen door het organiseren van een pupillencompe titie. Er zijn acht teams van onge veer 15 jongens samengesteld en ieder team krijgt armbanden in een bepaalde kleur. Iedere woensdagmiddag zullen vier wedstrijden worden gespeeld, zodat er in totaal 14 weken nodig zullen zijn. Er zullen telkens twee wedstrijden tegelijk over de breed te van één voetbalveld worden ge speeld, waartoe vier wegneembare doelen van verkleinde afmetingen zijn vervaardigd. De competitie be gint op woensdag 3 april. Twee punten in mindering voor 2e klasser Axel Naar de „Sportkroniek" meldt, is de Zeeuwse voetbal-tweede-klasser „Axel" twee winstpunten in minde ring gebracht, omdat de Axelse ploeg in de wedstrijd van 27 januari j.l. tegen WVO het veld verlaten heeft. Deze wedstrijd moet niet als ge speeld worden beschouwd. In het gc- valdat de uitslag nog van beslissen de invloed zou zijn op het verloop van de competitie in verband met de degradatie dan zal deze ontmoeting alsnog worden gespeeld. Ondertussen is de situatie voor de Zeeuws-Vlaam- se ploeg er wel zeer slecht op gewor den. De stand in de staartgroep is WV0: 19 7 1 11 15 30-41 Uno Animo 18 5 4 9 14 26-39 BSC 17 5 3 9 13 37-50 Internos 5 2 11 12 36-57 Axel x) 18 5 2 11 10 Jo-4o x) is twee punten in mindering. de KFC-mlddenvoor Plet de Boer, met 40. Direct na de oorlog, op 10 maart 1946, kreeg Nederland in Luxemburg zyn revanche voor de smadeiyke 5—-4-nederlaag en won met 62. Debutanten waren o.a. Piet Kraak, Kees Rijvers en.... Faas Wil kes, die liefst vier doelpunten voor zijn rekening nam. Een heel wat inniger contact is er geweest tussen Luxemburg en Zuid- Nederland, die elkaar tot dusver 28 maal hebben ontmoet. Daarvan won Zuid-Nederland er precies de helft, dus 14, verder eindigden 6 wedstrij den in gelyk spel en Luxemburg be haalde 8 overwinningen, waarvan er, merkwaardig genoeg, zelfs 6 op Nederlandse bodem werden geboekt. Het zou een kostbare, zelfs onver geeflijke fout zijn als men woensdag deze tegenstanders zou onderschat ten. Het komt ons voor dat het Ne derlands elftal momenteel nog lang niet in vorm ls. De 51 nederlaag die het in nuari tegen Spanje leed, mocht men normaal noemen, gezien <le kracht van het Spaanse voetbal. Althanszo meende men, maar als men ziet dat Zwitserland het de vorige week In hetzelfde Ma drid in een wedstrijd, die voor 't wereldkampioenschap meetelde, tot een bijzonder eervol gelijk spel (22) bracht, komt de Ne derlandse nederlaag In een ander licht te staan. In de oefenwedstrijd tegen de Duls- burger S.V, werd schrikbarend slecht gespeeld, vooral door de voorhoede, die dan ook moest worden gewijzigd. De vorm kan natuurlijk geleidelijk groeien, vooral het ploegverband kan beter worden, maar voorlopig is er nog geenszins de waarborg aat het tegen Duitsland en België om van Oostenrijk maar niet eens te spre ken wel goed zal gaan. WIERSMA (P.S.V.) NOTERMANS (Fortuna '54) DE MUNCK (Fortuna '54) VAN DER HART (Fortuna '54) KTJYS (N.A.C.) KLAASSENS (V.V.V.) DILLEN (P.S.V.) BRUSSELERS APPEL BOSSELAAR (P.S.V.) (Fortuna '54) (Sparta) VAN DER GIJP (Feyenoord) HALSDORF LUXEMBURG Cas Mulder won ook in Vught bij IJzeren Man-loop Mondeel had zijn dag niet. Aan d edoor de atletiekvereniging „De Adelaar" te Vugbt georganiseer de bosloop, die in de prachtige bos sen rond de „IJzeren Man" werd ge houden. hebben ook drie XJOL-atle- ten deelgenomen. Bij de 32 A-junioren, die het eerst van start gingen bevend zich ook Ri- nl Mondeel. Da afstand, die daze lo pers moesten afleggen bedroeg onge veer 2000 meter. Mondeel, die blijk baar zijn dag niet had, lag aanvan kelijk in derde posjtie, maar deze plaats kom hij niet handhaven, wan* hij finishte tenslotte als 6de. Cas Milder, die bij de B-junioren van start ging, deed het beter dan zijn clubgenoot, want van de 25 deel nemers behaalde hij een prima eerste plaats. Mulder das reeds direct bij de kopgroep te vindan en hij liet het dit keer ook niet op zijn eindspirnt aan komen. Op 250 meter voor het einde maakte hij zich van zijn grootste ri vaal Vroomans (G.AC., Hilversum) los en na een snelle eindrush finishte hij onbedreigd met bijna 9 seconden voorsprong op de tweede aankomen de. De derde E.M.M.-er bevond zich bij de 40 senioren klasse D, die een tra ject van ongeveer 4500 meter moesten afleggen. Hij speelde geen rol bij de strijd om de eerste plaats, maar weerde zich toch goed tegen zijn Bra bantse tegenstanders. Christiaanse be haalde tenslotte een zeer verdienste lijke 14de plaats. Met wat meer wed strijdroutine had hij zeker een plaats onder de eerste tien kunnen behalen. De winnaar in de groep was de Roo sendaler De Bruin van T.H.O.R. Trainingsweekeinde van de K.N.A.U. op „Hedenesse". Het district Zeeland van de K.N.A.U. hield in het jeugdcentrum Hedenesse bij Cadzand een jeugd-weekend on der leiding van de heer W. S. Mijn heer uit Vlissingen en mevr. A. Mijn heerRijkeboer. Er waren ongeveer 80 deelnemers. Vertegenwoordigd waren de vereni gingen A.V. '56 uit Goes, E.M.M. uit Middelburg, Marathon en Zeeland Sport uit Vlassingen, Marathon uit Sohoondijke en „Het Zwun" uit Re- tranöhem ent—Cadzand. Zaterdagavond hield de heer Groo- tewal uit Zeist, bondscoach van de K.N.A.U. een lezing, toegelicht met instructiefilms van diverse atletiek- onderdelen. Tengevolge van het slechte weer kon het voor zondagmorgen vastge stelde programma niet doorgaan. Na de morgenwijding, die geleid werd door wi'ka Wasterval, volgde een traimdngsloop in de omgeving. Voetbalduel zaterdagteams van Zeeland en Brabant Op zaferdag 4 mei a.s. Het vertegenwoordigend zaterdag middagelftal van de K.N.V.B., afde ling Zeeland, zal op 4 mei a.s. te Ka- pelle Z.-B.een wedstrijd spelen te gen het zaterdagmiddagelftal van de K.N.V.B., afdeling Noord-Brabant. TAFELTENN1SCOMPETIT1ES Wilno II bracht V.S.V. eerste nederlaag toe De strijd in de eerste klas van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie is ge- stredea, in «overre, dat Sorry met 20 punten uit 10 wedstrijden onbereik baar is voor de overige teams. Spirit de enige club, die nog een bedreiging vormde voor Sorry, is er nl. niet in geslaagd de kampioenen In de thuis wedstrijd te kloppen. De eerste partii tussen Jacobs en De Poorter werd een gemakkelijke zege voor laatst genoemde, maar Kamerbeek bracht de stand op 1—1 door De Waal in drie games te verslaan. Haarsma van Sorry had weinig moeite met Engel se en won met 2 maal 1521. In een uitermate spannend gevecht trok De Poorter tegen Kamerbeek aan het langste eind, waarna Haarsma met 1021 in de derde game Jacobs on der de voet liep. Zo voerde Sorry de stand op tot 1—7 waarmede tevens het kampioenschap was behaald. Jacobs en het dubl •bel Kamerbeek brachten de eindstand op 4 1 5 9 47—53 2 1 5 5 30—50 1 0 8 2 32—58 0 18 1 2664 spanning was niet aanwezig, daar V.S.V. met 37 aan duidelijkheid niets te wensen overliet. De stand in de tweede klas: V.S.V. 14 12 1 1 25 9842 M.T.T.C. Wilno II 13 W. v. Zoel. Hl 13 P.Z.E.M. 12 Spirit II 13 Sorry Hl 12 R.T.C. 13 Be Fair n 10 2 18 7446 3 18 76—54 3 17 68—62 5 12 64—56 6 12 66—64 9 5 50—70 1 2 10 4 45—85 1 0 9 2 18—82 In de derde klas zorgde Luctor II voor een grote verrassing door het nog ongeslagen reserveteam van de P.Z.E.M. met 46 z'n eerste neder laag toe te brengen. Will van Zoelen IV won met 64 van het bezoekende Spirit IV, waardoor Sorry IV geheel alleen met slechts 2 punten op de laatste plaats staat. 8—7 Sorry H verzekerde zich van de vierde plaats door het bezoekende Sla Raak met 73 te ventaan. De stand luidt nu als volgt: Sorry 10 10 0 0 20 74—26 Spirit 12 9 1 2 19 7842 W. V. Zoelen n 8 4 2 2 10 43—37 Sorry II 10 Sla Raak 8 Luctor 9 Be Fair 9 In de tweede klas zorgde Wilno II deze week voor een grote verrassing door het nog ongeslagen V.S.V.-team een 64 nederlaag te bezorgen. Voor al De Nooler van Wilno was goed in vorm en bleef in deze wedstrijd on geslagen. V. d. Leek verloor alleen van Lutgerhorst en ook het dubbel spel leverde een overwinning op voor de Vlissingers waardoor V.S.V. z'n eerste nederlaag te pakken had. Het eerste drietal van de P.Z.E.M. is Spi rit n op de ranglijst gepasseerd dank zij twee overwinningen waarvan de 8—2 zege op R.T.C. niet verwacht was. Sorry m verloor met 73 van de P.Z.E.M. en ook het bezoekende Will van Zoelen IH nam de punten mee naar huis (46). Het bijzonder wisselvallig spelende Spirit n bond thuis de strijd aan tegen V.S.V. maar de verwachte P.Z.E.Mk H Luctor II Rodelaja Spirit III Wilno III Spirit IV W. v. Z. IV Sorry IV 12 11 0 1 22 92—28 12 9 0 3 18 79—41 10 8 0 2 16 61—39 9 5 1 3 11 47—43 12 3 2 7 8 46—74 12 2 1 9 5 45—75 10 2 0 8 4 32—68 0 2 7 2 28—62 In de vierde klas zorgde Rodelaja n er voor, dat de spanning in de kop groep blijft voortduren, daar de P.T. T.-mensen bij Sorry V een verdiende 28 zege bevochten. De eindstrijd gaat nog steeds tussen M.T.T.C. II, Luctor III en Rodelaja H met de M.T.T.C.-reserves als favorieten voor de titel. 12 n i 11 9 2 -en ffuozftaC/ eé&e abzg SANOSTOL Zaalhandbal Het derde herenteam van Mara- thomf is zaterdagavond in de Middel burgse veilinghal kampioen van de derde klas geworden door een 72 overwinning op Tomdo III. EMM III bleek met opgewassen tegen Wal cheren en eindigde de competitie met een 74 nederlaag tegen Walcheren. In de tweede klas heren heeft Vol harding de leiding van Tonido II weer overgenomen door de ploeg met 105 te verslaan. In de dames tweede klas won Olympus met 64 van Tonido, terwijl Hontemsse Marathon II een 1—1 gelijk spel afdwong. Ook bij de dames-junioren viel de beslissing, want Tonido behaalde het kampioen schap door een 21 overwinning op Olympus. De heren-junioren van Olympus bleven met 96 de baas over Tonido. KERKNIEUWS Benoeming vicaris Tot vicaris bij de Nederlands Her vormde Kerk te Biezelmge is be noemd de heer D. W Koelman, kan didaat te 's-Gravenhage. De heer Koel man zal de plaats van ds. D Schnei der innemen gedxirende de tijd, dat deze legerpredikant zal zijn. Op 28 april a.s. zal de heer Koelman in zijn werk ingeleid worden, terwijl ds. Schneider op 29 april wegens militaire dienst vertrekt. NED. IIERV. KERK Beroepen te Za3mslag (toez.): van Ieperen te Wemeldinge Bedankt voor Waarde: J C wagen te Hil legers berg. G. 43. „Wwat beddoel je?" stotterde de Maat. „Nou, die andere vent natuurlijk", herhaalde de man-met-de-bolhoed. „Waar is die gebleven?" ..Bewusteloos, geloof ik", sprak de Maat. ..HIJ zakte gewoon in elkaar". „Goed gedaan!" was het antwoord. „Mooi geluid loos werk, dat is Jou wel toevertrouwd, nietwaar? Nou, dat zal dan een hele herrie geven als die weer bijkomt!" De man stapte naar een wereldbol die op tafel stond. „Wat denk Je, Justus, wanneer ben Je in staat om de kist naar dit eilandje hier te vliegen? Daar wordt ze dan opgehaald door on ze klant." Zijn oogjes be gonnen te schitteren. „Tien miljoen, Justus, tien mil joen! Een hoop geld, Jon gen!" .,Ja ehda's te zeg genik weet het nietstamelde de Maat, wien de schrik om het hart sloeg bij de gedachte, opnieuw de lucht in te moeten. „Ik begrijp het!" stelde de ander hem gerust. „Je bent nog wat vermoeid en zo. Ga nou eerst die vermomming maar eens uittrekken. En dan, een M.T.T.C. n Luctor Hl Rodelaja n W. v. Z. V P.Z.E.M IH Luctor IV Sorry V Spirit V W. v. Z. VT 0 23 99—21 0 20 85—25 1 17 80—20 4 11 55—45 4 10 4248 7 10 48—82 7 6 33—67 4 38—72 13 0 0 13 0 9—121 goed maaltje, een lange nacht en Je bent weer he lemaal de oude!" Even later liep de Maat door de lange rotsgang. Zijn jongste belevenissen begonnen hem nu tot na denken te stemmen. „Wat kan dit nou weer zijn?" mompelde hij mismoedig. „Zijn die lui allemaal gek? Ik moet hier weg. Hier kan alleen maar narigheid van komen. Zo'n troep onder de grond, da's onnatuur lijk...." In de verte zag hij daglicht schemeren. Spoedig stond hij aan de voet van een trap, die de onder grondse gang verbond met de buitenwereld FEUILLETON DOOR SONIA DEANE CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuwpoort: E. ma te Maassluis. Ze haalde haar smalle schouders op. ,,'t Is even beroerd voor hem als voor mij .rnaar het is nu eenmaal niet anders". „Waarom", vroeg Claudia plechtig, ben je eigenlyk met vader getrouwd Helen Lomond streek haar glacé handschoenen glad. Haar bewegingen waren even afgemeten als haar woor den. „Je zou kunnen zeggen, dat je grootouders daar de schuld van zyn", zei ze kalm. „Of dat wy beiden, je vader en ik, zonder dat wij het in de gaten hadden in het huwelijksbootje werden geduwd. Je vaders familie was al even erg gesteld op het huwe lijk, als die van mij". „Maar waarom zijn jullie dan later niet gescheiden?" Helens lach had een metaalachti ge, ongenaakbare klank. „Een ge brek aan moed. misschien", zei ze „Het huwelijk wordt een sleur, Clau dia, een gewoonte. Het is een kooi waaruit je maar heel moeilijk kunt ontsnappen. Trouwens, ik had jou er i dat maakte veel goed, En... een ge broken huwelijk is niet bepaald een Vene- erg fraaie erfenis voor een Kind". 1 Die woorden maakten niet veel in druk en Claudia die voelde, dat twee tehuizen, met in ieder een zorgzame en gelukkige vader of moeder heel wat beter voor haar zouden zijn ge weest, dan dit ene, met ouders, die te veel van karakter verschilden en te slecht met elkaar konden opschieten om onder één dak te kunnen wonen. Dan zou zij, als kind die kostbare vrijheid hebben leren kennen, die ze nu zo miste. Ze maakte zich er geen illusies over: haar vader zowel als haar moeder richtten hun leven geheel op haar. Ze bouwden dat als het ware om haar heen. Ze veroorloofden zich als compensatie voor het mislukte hu welijk een zelftuchtige opdringerig heid, om toch vooral maar haar ge negenheid voor zich te winnen. Helen Lomond was door Claudia's .-reemde gedrag van haar stuk ge bracht. Ze zou door dik en dun heb ben volgehouden, dat ze de meest on baatzuchtige moeder ter wereld was; een moeder wier enige verlangen er m bestond te zien, dat haar dochter alles kreeg, wat ze wenste en die zich nooit en op geen enkele manier met de pleziertjes van haar dochter be moeide of haar beperkingen oplegde. Geen ogenblik kwam het bij haar op, dat ze Claudia's leven langs de weg stuurde, die haar zelf het best paste; dat ze alleen maar de vriend schap aanwakkerde met jonge man nen uit haar eigen kring en zich ver zette tegen elke relatie, die Claudia van „Stoneways" het tehuis van de Lomonds zou kunnen weghalen. Dat was des te gevaarlijker, omdat Helen blind was voor haar eigen be moeizucht. Want een openlijke en agressieve tyrannie is gemakkelijker te bestrijden en te verslaan dan de vriendelijke, toegenegen toewijding van hen, wier liefde voor hun onge lukkig nageslacht zorgt, zowel voor een excuus, als een alibi. „Ik zal er voor zorgen, dat ik heel erg zeker van mezelf ben, voordat ik ga trouwen", zei Claudia nadenkend. „Natuurlijk", kwam het antwoord ad rem. „dat denken we allemaal als we jong zijn". En met een schier op merkbaar lachje: „maar je vader en ik sjokken verder in het gareel, zoals duizenden mensen doen". „Afschuwelijk, dat te zeggen". Helen voelde er klaarblijkelijk niets voor, op dit onderwerp voort te bor duren en stapte er daarom bruusk van af, toen ze meer vaststelde dan vroeg: „Je gaat toch zeker met mij in de stad koffiedrinken" „Vanmorgen niet, moeder". Het viel Helen op, dat in Claudia's stem een beslistheid doorklonk, die in overeenstemming was met haar ka- raktervastheld en doelbewustheid. Je kunt je verlaten op Claudia, ging het door haar gedachten. En die weten schap stelde haar gerust. Het was, alsof ze een sterke bondgenoot had in haar dochter en ze voelde maar al te goed dat ze zo'n morele steun nodig had om nog iets van haar leven te kunnen maliën. Daarom zei ze vlei end: „Ach werkelijk, Claudia, ik heb een hekel aan winkelen, als jij er niet by bent". „Ik ga vanmiddag eten op de boer- dery". „Cloverdell!" De vraag klonk als een schreeuw. „Ja". De uitdrukking in Helens ogen ver anderde. Ze werd opstandig, als ze Claudia dat „Cloverdell" hoorde noe men, omdat de Russels, die daar woorden, haar op een vreemde ma nier tegenstonden. Waarom, dat wist ze niet. maar het was zo. „Ik begryp niet, wat je in die men sen ziet, liefste", zei ze vermanend. „Boeren zyn zo saai...". Ze scheen zich te bedenken. „Zie je Allan vaak, als je er komt?" Als by intuïtie voelde Claudia, dat haar moeder Allan niet mocht, zoals ze trouwens iets had tegen alle man nen met wie zy vriendschap sloot. „Natuurlijk. Hij is altyd op de boer- dery. Hij hoort toch by de familie. Maar hoezo?" „Niets, liefste helemaal niets". Ze wachtte even. „Maar ik geloof niet, dat hy jouw type is". „Maar, eh... wat ik zeggen wou, men beweert dat die Raymond Win ters ie weet wel, die „Old Place" heeft gekocht byzonder charmant is en... eh... verschrikkelyk rijk". (Wordt vervolgd). Allonsius won overtuigend cross in Westdorpe De jaarlijkse cross in Westdorpe is dit jaar een zware wedstrijd gewor den, want er werd gelopen in de stro mende regeoi en op een modderig par koers. De wedstrijden vingen aan met de race van de kadetten. Voor de kadet- ten was de afstand achthonderd me ter. De uitslag hiervan was: 1 H. Hel- sens van Wippelghem (B.); 2 R. Dha- nis, Sint-Niklaas (B.); 3 L. Hamer- link, Sint-Kruis B.4 G. Geldhof, Kluis (B.);5W. Bettens (Gent); 7 E. van de Walle (Westdorpe). Hierna kwam de wedstrijd voor ju nioren B. over een afstand van 1500 meter. De Westdorpse favoriet Car los Allonsius ging direct na de start op kop. Hij hield het eén ronde vol, waarna De Meyer van „Gantoise" de leiding overnam. Dit duurde maar even, want Allonsius nam weer de kop tot 100 meter voor het einde. Hierna volgde een sprint, waaruit Carlos Allonsius als snelste tevoor schijn kwam. Tweede werd De Meijer en derde werd A. Persoon van Sint- Niklaas (B.). Verdere uitslagen: 4 W. Helwerweirdt (A.iax, Gent); 5 T. Blanokaert (Sint Niklaas). De junioren A. moesten lopen over een afstand van 2500 meter, in drie ronden. Hiervoor stonden favoriet De Dapper van „Gantoise", Moenaerd en De Buck van Rieme. Deze drie namen direct na de start de leiding, maar na een ronde zag men De Dapper en Moenaerd alleen aan kop gaan. De Dapper liet even daarna ook Moenaerd achter zich en eimdigJe onbedreigd als eerste met 17 seconden verschil. Uit slagen: 1 De Dapper („Gantoise"), 2 Moenaerd (A.iax, Gent); 3 De Greve (Ajax, Gent); 4 De Buck (A.S. Rie me); 5 Biesbroeck (Hulst); 6 Picavet (Hulst) en 14 Burm (Hulst) en 18 Verbraecke (Hulst). De wedstrijd senioren ging over 5500 meter. Hierin liep de plaatselijke fa voriet Eugène Allonsius, die eigenlijk 'n klas beter liep dan normaal. Twee honderd meter na de start nam Al lonsius de leiding en werd onmiddel lijk gevolgd door Sion (Ajax, Gent) en Reynierse-Ajax, Gent). Deze drie lopers trokken zich los van de groep en zo bleef de stand tot de tweede ronde. Allonsius, die steeds de kop deed, nam een voorsprong van enke le meters en deze voorsprong zou uit groeien tot bijna een minuut. Hij ein digde ruim 50 seconden voor zijn naaste rivaal Reynierse en zette hier mede de tweede cross-country, voor de tweede maal op zijn naam. Hij mocht voor deze schitterende presta tie een rooktafel met rookstel en een medaille in ontvangs' nemen. Centrale training voor zuidelijke amateurs Ook vijf Vlissingers. Vanavond begint in Roosendaal, op het terrein van Alliance, de gedecen traliseerde training voor de zuidelijke amateurvoetballers, die wordt gehou den In het kader van de voorbereidin gen op de interlandwedstrijden van het Nederlands amateurelftal. De training wordt geleid door bonds- oefenmeester Karei Kaufman. De volgende vijftien spelers zijn uit genodigd: C, de Rijk (doelverdediger), A. de Ryk (spil). Van Gaans (allen MOC), Baart, Barten. J. de Nooyer, H. de Nooyer. Stroo (allen Vlissingen), Van HaldcfM Baaten. Roovers (allen TS C). De Vette (Alliance), Lukken 'Brabantia Van der Burg en Diessen (De Spechten). Wallencross in Hulst. Zondag a s. wordt, in Hulst voor de derde achtereenvolgende maal de jaarlijkse internationale wallencross, georganiseerd door de r.-k. Hulsterse Atletiekvereniging (H.A.V.), gehou den. Deze cross, welke over de mooie stadswallen loopt, gaat over een sterk geaccidenteerd parcours en de lengte draagt 800 meter. Zoals bekend, komt de winnaar in het bezit van een wisselbeker, welke momenteel in handen is van Frans Künen van „Sprint", Breda, die vo rig jaar nationaal kampioen was. De start en finish zijn in het Doe len-bolwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 4