Programma koninklijk bezoek voor De Ruyter-herdenking Zeeuwse Almanak van TIEN GEWONDEN BIJ BOTSING OP DE KREEKRAKDAM FEDERATIE VOLKSONDERWIJS ZEELAND BESTOND 10 JAAR DREISCHOR VIERDE VERJAARDAG VAR OPA KIP tot NED0-MEX Transparante klenrlak Kruidenkracht! Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE C OURANT DINSDAG 19 MAART 1957 VRIJDAG A.S. IN VLISSINGEN Dienst in de Jacobskerk, een kranslegging en een concert Hr. Ms. ..Jacob van Heemskerck" zal vrijdagmiddag om kwart over twaalf, wanneer H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard met hun gevolg aan de grens van V lissingen en Koudekerke (Lamme- renburg) zullen arriveren, 35 saluutschoten lossen. Dat zal dan het officiële begin betekenen van het koninklijk bezoek aan Vlissingen, dat zoals bekend gebracht wordt in verband met de De Ruyter- herdenking. Tijdens een maandagmiddag in hotel Noordzeeboulevard gehou den persconferentie hebben voor zitter (de heer G. W. Oskamp) en secretaris, de heer J. A. van de Sande van het werkcomité De Ruy ter-herdenking in Vlissingen 't. programma voor vrijdag 22 maart a.s. nog eens uiteengezet. Zoals bekend, zullen koningin Ju liana en prins Bernhard per auto naar Zeeland komen en via Middel burg en Koudekerke naar Vlissingen reizen. Vermoedelijk zal er in Middel burg nog een kort oponthoud zijn ten huize van de commissaris der konin- Si in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de sembroot. Aan de grens van Vlissingen, bij Lammerenburg, zal de koningin be groet worden door de burgemeester van Vlisingen, mr. B. Kolff waarna het koninklijk gezelschap zich via Koudekerkseweg. President Roose- veltlaan en Boulevard Evertsen naar café-restaurant „Britannia." zal bege ven, waar de lunch gebruikt zal wor den. Aan deze maaltijd zullen naast tal van hoogwaardigheidsbekleders uit den lande, onder wie de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Al- fera en de staatssecretaris van oor- >g en marine, vice-admiraal H. C. W. Moorman, ook aanzitten de commis saris der koningin in Zeeland met de leden van Gedep. Staten plus de vol tallige gemeenteraad van Vlissingen, met dames, leden van het nationaal De Ruyter-comité, het ere-comité en het werkcomité Vlissingen. Het ko ninklijk gezelschap zal ongeveer 12.25 uur in „Britannia" arriveren. In de kerk Intussen worden de genodigden voor de herdenkingsdienst in de Jacobs kerk (die om half twee voor het pu bliek wordt opengesteld) om twee uur bij de kerk verwacht, waar zij om 14.15 uur hun plaatsen ingenomen zullen moeten hebben. De koningin, die de kerk via de ingang tegenover de Jacobsstraat zal betreden, wordt hier om circa 14.28 uur verwacht, nadat zij om 14.20 uur uit „Britan nia" zal zijn vertrokken. Zij zal dan deze route volgen: Boulevard Ban- kert, Coosje Buskenstraat, Walstraat en Jacobsstraat. Aan de ingang van de kerk zal de 15-iarige Marjolein de Ruyter de Wlldt uit Den llaag, nazate van de grote vlootvoogd, gestoken in J7e eeuvvs kostuum bloemen aan koningin Juliana aanbieden. Een aantal zeevaartscholieren zal bij de ingang van de kerk een ere haag vormen. Voorts zal het da gelijks bestuur van de kerkvoog dij der Ned. Hervormde kerk, be staande uit de heren J. Mol, A. Sandcrse en J. Adriaanse de hoge gasten bij de ingang van de kerk verwelkomen. Zoals gemeld zal tijdens de dienst in de kerk het woord worden gevoerd door mr. B. Kolff, prof. dr. T. H. Mi- lo uit Leiden, ds. J. A. I. Zéborskv, Hongaars predikant te De Bilt, e'n door ds. J. W. Sepmeijer, hoofd-vloot- predikant. De dienst in de kerk zal worden omlijst met muziek door de Marinierskapel en met orgelspel door Plet Broerse. Naar Lampsinshuis Rond 15.20 uur zal de dienst in de kerk beëindigd zijn, waarna H.M. de koningin zien met haar gevolg te voet zal begeven naar het Lampsins huis aan de Nieuwendijk, alwaar zij ontvangen zal worden door de huidi ge bewoner, de directeur van het Ned. Loodswezen in Vlissingen, kapitein ter zee C. ter Poorten. Langs dc te volgen route Jacobskerk, Kerk straat, Bellamypark, Nieuwendijk zullen zeevaartscholieren voor een af zetting zorg dragen. (Indien de weersomstandigheden minder gunstig zouden zijn, zullen de af te leggen trajecten van kerk naar Lampsins huis en van deze woning naar het standbeeld vermoedelijk per auto worden gemaakt). Intussen zullen de genodigden zich naar het standbeeld van Michiel Adriaansz. de Ruyter kunnen bege- ven', ,^aar H koningin Juliana rond 16.20 uur een krans zal leggen, die zal worden aangedragen door twee leerlingen van de zeevaart school. Van Nieuwendilk tot aan het standbeeld zullen zeeverkenners een erehaag vormen. Nabij het stand beeld zullen koningin Juliana en prins Bernhard een erewacht van de Ko ninklijke Marine inspecteren. Om 16.45 uur zal het koninklijk ge zelschap Vlissingen weer verlaten via Beursplein, Bellamypark, Spuistraat, Coosje Buskenstraat, Badhuisstraat, Paul Krugerstraat en Nieuwe Vlis- singseweg. M arinierskapel In de avonduren, aanvang acht uur, zal de Marinierskapel in de Jacobs kerk een concert geven voor de Vlis- singse bevolking, waartoe kaarten ter beschikking worden gesteld. Voorts omvat het programma voor deze dag nog een thee voor genodig den in „Britannia" en vermoedelijk n maaltijd voor een aantal nazaten van De Ruyter in het Strandhotel. Rest nog op te merken, dat vrijdag do oorlogsschepen gepavoiseerd zul len zijn, dat met oranje getooide schoolkinderen langs de verschillen de, door het koninklijk gezelschap te volgen routes opgesteld zullen wor den en dat vanzelfsprekend verwacht wordt, dat heel Vlissingen zal vlag gen! AUTO REED LINKS, GEVOLG WAS: Acht inzittenden in ziekenhuis opgenomen. Op de grens tussen Brabant en Zeeland, onder de gemeente Ril- land-Bath, zijn zondagavond op de rijksweg twee personenauto's op elkaar gebotst. De aanrijding kwam zo hard aan, dat alle tien in zittenden van beide wagens werden gewond. Acht van hen, onder wie de familie J. H. uit Hulst, moesten ter verpleging in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom worden opgenomen. Een personenauto, bestuurd door de heer C. L. M. M. uit Leiden, kwam uit de richting Zeeland en raakte door onbekende oorzaak plotseling op de linkerweghelft. Hij botste daarbij op de vanuit de richting Bergen op Zoom komende auto, bestuurd door de heer J. M. uit Hulst. Alle tien in zittenden van de beide auto's werden met twee ziekenwagens naar het Al- femeen Burger Gasthuis overge- racht, nadat dokter J. A. Kamps uit Rilland-Bath de eerste hulp had verleend. Hier bleek dat de heer M. uit Hulst inwendige kneuzingen had opgelopen, doordat hij met zijn borst tegen het stuur' was ge botst. Zijn vrouw en twee doch- tertjes van respectievelijk 13 en 15 jaar hadden een lichte hersen schudding en, evenals het 11-jarig zoontje, diverse verwondingen door glasscherven bekomen. De Leidse automobilist C. L. M. M. en zijn 17-jarige zoon kregen even eens een lichte hersenschudding, ter wijl de medepassagier F. B. uit Lei den, eeh bovenarm brak. De echtge note van de heer C. L. M. M. en zijn 13-jarig zoontje konden na verbonden te zijn, huiswaarts keren. Beide auto's weïden zeer ernstig beschadigd en moesten met een ta kelwagen naar Woensdrecht worden gesleept. Eerste kievitseieren in Zeeland gevonden Ook in Zeeland zijn de eerste kievitseieren gevondenDit verheugende nieuws werd ons maandagavond verteld door burgemeester D. M. Vermet van 's-Heer Arendskerke, die ons met enig enthousiasme bel de, omdat twee inwoners van zijn gemeepte de gelukkige vinders zijn geweest. Jachtop ziener Melis de Jong ontdekte tussen het gras twee groene eitjes met bruine spikkeltjes en de landbouwer S. Wisse uit Le- wedorp vond er ook één. „We hebben er wel ons best voor gedaan, dat de eerste in 's-Heer Arendskerke gevonden zouden worden", zei burgemeester Ver met, „en voor zover ik weet is er in de andere Zeeuwse ge meenten nog niets gevonden". Waarschijnlijk vanmiddag nog zullen deze eerste kievitseieren aangeboden worden aan de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Ondertussen blijkt, dat 's-Heer Arendskerke met Terneuzen zal moeten dingen om de eer van het vinden van het eerste kievitsei, want daar vond de heer S. Hoogsteen twee eitjes en overhandigde ze inmiddels al aan burgemeester P. H. W. F. Teilegen van Terneuzen.... Onderzoek door L.E.I. naar „afvloeiing" in landbouw Voor beroepsvoorlichting aan plattelandsjongeren Binnen niet al te lange tijd zal het Landbouw-Economisch Instituut in meer dan zestig gemeenten in Neder land een onderzoek instellen naar de afvloeiing naar andere beroepen en de beroepskeuze van boeren- en tuin- derszoons. Dit gebeurt, omdat niet alleen het aantal boeren- en tuinders- zoons, dat in verband met de stabiele of wellicht teruglopende werkgele genheid in de landbouw veel te wen sen overlaat, maar vooral daar de manier, waarop deze „afvloeiing" ge beurt. veelal met minder gewenste verschijnselen gepaard gaat. Voor dit onderzoek werd een aan tal gemeenten gekozen, welke repre sentatief geacht mogen worden, zo wel voor het gehele land als voor de verschillende delen van het land. In Zeeland worden Heinkenszand Krab- bendijke, Nieuwerkerk, IJzendyke en Zaamslag bij dit onderzoek betrok ken. Van de medewerking der bedrijfs- hoofden het is de bedoeling slecnts diegenen bij het onderzoek te betrek ken. die kinderen hebben van 12 jaar en ouder zal het afhangen of later aan de hand van de van hun verkre gen gegevens belangrijke conclusies kunnen worden getroKken, welke van belang zijn bij de beroepsvoorlichting aan plattelandsjongeren. TE WEINIG PERSONEEL Secretaris besprak de actuele problemen. In een door de afgevaardigden ran bijna alle afdelingen bezochte jaar vergadering herdacht de federatie Zeeland van „Volksonderwijs" zater dag in de „Prins van Oranje" te Goes haar 10-jarig bestaan. Na een uitvoe rig openingswoord van de voorzitter, drs. J. v. d. Woude uit Goes werden in de morgenbijeenkomst de huishou delijke zaken afgedaan. De jaarver slagen van secretaris en penning meester, evenals de begroting voor 't komende jaar, werden behoudens een enkele opmerking en een korte toe lichting, vastgesteld. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Tot lid van de raad van ad vies werd benoemd de heer J. Robijn, hoofd der openbare school te Brés- kens. Hierna verenigden allen zich aan een gemeenschappelijke broodmaal tijd. Na de pauze hield de secretaris, de heer H. v. d. Veen uit Goes, een rede ter herdenking van het 10-jarig bestaan, waaruit o.m. bleek, dat het ledental In deze periode is verdubbeld en nog regelmatig stijgt. Het aantal afdelingen is met 11 vermeerderd. Bij de bespreking van de moeilijkheden en mogelijkheden werden tal van suggesties gedaan, welke ter nadere uitwerking aan het bestuur werden opgedragen, waarbij tevens de pro paganda werd geregeld. Het hoogtepunt van de middag was de toespraak van de algemeen secre taris der vereniging, de heer P. van Thuijl uit Amsterdam. Spreker begon met er op te wijzen door tal van voorbeelden gestaafd in welk een grote nood het onder wijs verkeert: te grote klassen, te weinig onderwijzend personeel. In grote steden als Amsterdam, Rotter dam en Utrecht moeten bijna dage lijks klassen naar huls gestuurd wor den, omdat er in geval van ziekte geen reserves zijn. óp het platteland kan na herhaalde oproepingen niet in vacatures worden voorzien. De heer Van Thuijl sprak er zijn „Rhenus 25" kon nog niet gelicht worden. De maandag ondernomen pogingen om het Duitse motorschip „Rhenus 25", dat zoals gemeld zondagnamid dag in zinkende toestand op de Von delingenplaat (Oostersohelde) aan de grond werd gezet te lichten, zijn vooralsnog niet gelukt. Met behulp van vijf motorpompen is men bij laag water begonnen het sohip leeg te pompen. Reeds was rnen hiermee een flink eind gevorderd toen de vloed weer opkwam, doch het bleek nog onvoldoende te zijn geweest. Rond 4 uur dook het schip, dat reeds wat om hoog was gekomen, weer onder wa ter. Alle moeiten waren dus vergeefs geweest. Vandaag zal de berging wor den hervat. MOLEXPRACHT. Overal in ons land en niet in het minst in Zeeland! wordt er naar gestreefd de aloude molens van de ondergang te redden. Met het leggen van een nieuwe vloer hebben ook de werkzaamheden aan de mo len in Oosterland een aanvang geno men. De heer Van der Hamer, een Brouwershavense molenmaker, voert het werk uit. Er zal o.m. een nieuwe kap op het bouwwerk worden ge plaatst, niet alleen omdat de huidige geheel versleten is, maar bovenal om dat het model afwijkt van de oor spronkelijke vorm. De Oosterlandsc molen, die eigendom is van de am bachtsheer, baron Schimmelpenninck van der Oije, dateert uit 1752. WEERZIEN. Het was al bijna 33 jaar geleden dat de heer Jacobus van der Have door de oudere dorpsbewoners kort weg Koos genoemd Oosterland liet voor wat het was en naar Ameri ka vertrok. De heer Van der Have. PLEZIER In een dorp ergens op de Beve- landen hielden leden van de B.B. plus de plaatselijke brandweer een gezellig avondje, 't Werd een opge wekt feest en het kwam dan ook beslist niet van de karnemelk, toen een der mannen desgevraagd plotse ling verklaarde: „Nog teel op zijn hoofd op tafel te kunnen staan". Dat was een overmoedige verkla ring, want onmiddellijk tartte men hem die bewering ivddr te maken. H\j deed het. 't Ging aanvankelijk vrij aardig, maar he)emaal „vast ter hoofd" was de man toch niet meer. Dat bleek glashelder, toen hij met rinkelend 'geweld met de benen floor een ruit sloeg 't Plezier is er overigens niet min der om geweest. die nu 71 jaar is, keerde dezer dagen naar Nederland terug om nog eens een kijkje te kunnen nemen :n zijn geboorteplaats, die geschonden door oorlog en watersnood zo'n geheel an der aanzien had gekregen. Hij toog reeds als jongeling naar de nieuwe wereld en keer de in 1920 terug naar Scliouwen- Duiveland. Hij werd er boer, maar zijn hart ging uit naar de overzijde van de Atlantische Oce aan, zodat hij een viertal jaren nadien met zijn pasverworven vrouw opnieuw naar de „States" emigreerde. Lange tijd heeft Van der Have daar gewerkt in een torpedofabriek, waar nu ook zijn beide zoons werkzaam zijn. IN 'T GOUD. Het echtpaar A. BurgelDen Dek ker, dat sinds korte tijd in Hoede- kenskerke woonachtig is, vierde on der grote belangstelling zijn gouden bruiloft. Onder de gasten bevonden zich o.m. mr. H. J. M. Stieger, de burgemeester van Hoedekenskerke, en ds. S. J. M. Hulsbergen, Ned. hervormd predikant. „Con Amore" bracht het gouden paar een serenade. HONDERD GULDEN Zolang kinderen maar naar harte lust kunnen spelen, zijn zij tevreden on zullen zij het niemand „lastig" maken. Zij zoeken hiervoor bij voor keur plaatsen uit, waar zij van de „grote" mensen de minste moeilijk heden zullen ondervinden en met dit feit voor ogen, begaven enkele jeug dige inwoners van Retranchenient zich naar de vuilnisbelt. Nadat zij er heerlijk een poosje rondgeneusd hadden, vond één van hen een busje waarin zich tot hun grote verbazing een' bankbiljet van honderd gulden bevond! Het werd bij de politie in geleverd. OPA KIP (106) werd wel verwend „Ik ben nou 106 jaar en dat is nog nooit in mijn leven gebeurd", grapte opa Kip maandagmiddag te Dreischor tijdens de bijeenkomst voor ouden van dagen, die ter gele- genhed van zijn verjaar dag, in het gymnastiek lokaal van de openbare lagere school werd ge houden. Temidden van bejaar den, gezeten op een po dium en vergezeld van zijn enige dochter heeft Nederlands oudste inwo ner een groot deel van de middag het feestpro gramma dat ter zijner ere werd gegeven, bijge woond. Vele cadeaus en felicita ties heeft opa Kip ont vangen. De commissaris der konir.gm in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot. stuurde een gelukstelegram. De feestelijkheden wer den georganiseerd door de plaatselijke Oranje vereniging en begonnen des middags om half twee met een traktatie aan de schoolkinderen. Daarna werd gedurende enkele uren een gezellig samenzijn gehouden voor de bejaarden van de ge meente Dreischor. Een aantal, dat ongeveer een vijfde deel van de be volking beslaat. Deze bij eenkomst heeft opa Kip zelf gedeeltelijk bijge woond. Om 3 uur werd de krasse baas door de burgemeester, de heer A H. Vermeulen, de zaal binnengeleid, terwijl de aanwezigen het alom be kende lied „Lang-zal-hij- leven" zongen. Onder hen was Dreischors op- één-na-oudste-inwoner, de 96-jarige heer L. Hey- boer. Opa Jan kreeg 'n plaats op het podium tezamen met zijn dochter en ach ter hem werden de kin deren van de kleuter school opgesteld. Symbo lisch werd hier een eeuw mensenleven uitgedrukt. Burgemeester A. H. Ver meulen opende de rij van sprekers. Hij felici teerde de jarige; vertel de voorts, dat hij had ge hoord over opa's scheer mes, dat tijdens de ramp verloren was gegaan en dat dit trieste voorval voor een firma aanlei ding was geweest om hem 'n elektrisch scheer- apparaat te schenken. Opa Kip was wel blij met het geschenk. „Maar 't is niet nieuw voor mij hoor. Ik ben al eens elektrisch geschoren." De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer J. de Later, compli menteerde Neerlands oudste ingezetene met zijn goede gezondheid. Namens dc vereniging bood hij een grote fruit mand aau, met nog een aantal kleinere cadeau tjes. De fruitmand werd overhandigd door de twee jongste leerlinge- tjes van de kleuterschool te Dreischor, de 4-jarige Marianne Blois en de evenoude Johan van der Linde. Gezamenlijk werd door de leerlingen van de kleuterschool vervol gens het speciaal door 't hoofd der school, de heer M. van Immerzeel, gecomponeerde feestlied gezongen. Ds. G. H. Duyvendak richtte nog enkele vrien delijke woorden tot de heer Kip. Verrassend was de feli citatie, die de bejaarden uit Zierikzee kwamen brengen. Zierikzee's oud ste inwoners, tussen de leeftijd van 86 en 91 jaar, kwamen in hoogst eigen persoon opa Kip een enorme bloemenmand aanbieden, welke was opgevuld met een grote hoeveelheid levensmid delen. Van de kleuters uit Zonnemaire kreeg opa Kip ook bloemen. Het programma werd voortgezet met een aan tal schetsjes van de heer Van Imnierzeel. Om half vijf klonk in het dorp draaiorgelmuziek; om half zeven werd een fak kel- en lampionstoet ge formeerd, die voorafge- gaan door de plaatselijke harmonie „Crescendo" naar opa's woning trok, om hem een serenade te brengen. misnoegen over uit, dat oude en verouderde schoolgebouwen in ve le plaatsen van ons land niet mo gen worden vervangen door nieu we, omdat er geen geld voor be schikbaar is. Wel wordt toege staan bioscopen en andere inrich tingen van vermaak te verfraaien en te moderniseren. Uit de me morie van antwoord van de minis ter van O.K. en VV. haalde spre ker de plannen aan, om over te gaan tol het bouwen van nood- scholen en barakken. Verantwoord onderwijs Hij vestigde verder de aandacht op uitingen van de nog aanwezige schoolstrijd en wees op het wanbe grip, dat er nogheerst ten aanzien van het openbaar onderwijs. Spreker herinnerde verder aan de offerzin van de voorstanders van het openbaar onderwijs, welke is geble ken bij de jubileum-actie '55-'56. Men had zich ten doel gesteld f 250.000 in te zamelen, doch het eindresultaat was zelfs f 375.000. Het aantal leden steeg tot bijna 157.000. Een voorstel op de agenda van de a.s. algemene vergadering om de afdracht per lid aan de centrale kas te brengen op f 2,50 moet er voor zorgen, dat deveren iging door ver meerdering van de inkomsten tot nog groter werkzaamheid in staat zal worden gesteld. Spr. wekte het kader en de afdeling op dit plan te doen sla gen. Na een woord van dank aan de spreker voor zijn goed gedocumen teerd betoog, sloot de voorzitter de vergadering. Geringde kolgans. Eerst nu ontvingen wij bericht, dat de door de heer P. Oosthoek te Elle- woutsdijk op 24 februari 1956 gevon den geringde vogel een kolgans was, die als jonge eerstc-jaars en vrouwe lijke vogel geringd was onder no. 304303 te Bunschoten (prov. Utrecht). Deze vogel had het daarna niet ver meer gebracht daar de ringdatum 15 februari 1956 bleek te zijn. De vogel heeft dus hoogstens negen dagen na het ringen geleefd. Men verzoekt opgave van de vind plaats. Z. Opening van school voor gezinsverzorgsters. Zaterdag a.s. wordt in Rotterdam door een vertegenwoordiger van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen de christelijke oplei dingsschool voor gezinsverzorgsters geopend. Een officieuze opening is hier al aan voorafgegaan, want de cursus is reeds begonnen op 1 maart met 23 leerlingen. Deze school is ge sticht op initiatief van de diaconieën der Gereformeerde Kerken in Zeeland Zuid-Holland, Noord-Brabant en Lim burg. Reeds eerder werd een derge lijke school geopend ln Amsterdam en Leeuwarden. De cursus, dfé zes maanden duurt, omvat de volgende vakken: opvoedkunde, kinderverzor ging, ziekenverpleging, huishoudelij ke vakken enz. Op 1 september denkt men een tweede cursus te starten. Na afloop van de cursussen zullen de meisjes te werk worden gesteld in één van de vier genoemde provincies. „Prins Bernhard" vervangt veerboot „Dordrecht" Het m.s. „Dordrecht" op de veer dienst Kruiningen-Perkpolder wordt vandaag uit de vaart genomen en gaat voor revisie naar de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. De werkzaamheden aan de veerboot zullen ongeveer drie we ken duren. De „Dordrecht" wordt ge durende die tijd vervangen door de veerboot „Prins Bernhard". Voor het vervoer op de veerdienst Vlissingen- Breskens betekent dit geen verminde ring van de capaciteit, want de „Ko ningin Juliana"' onderhoudt regelma tig de uurdiensten. Bij grote drukte is nog altijd de „Koningin Wilhelmi- na" beschikbaar. Zeeuwse klanken in de ether. Vrijdag a.s. wordt over het program ma van deK.R.O. tussen kwart over vijf en kwart voor zes (5.15-5.45 uur) een liedje uitgezonden, waarvoor Cor Romijn uit Vlissingen de tekst schreef en Ab Lichtendahl uit Middelburg de muziek. Het liedje heet „Voorjaar en het wordt gezongen door het kinder koor „De' Karekieten" van Willy Francois. In dit „Lenteprogramma" wordt echter drie maal een liedje over het „Voorjaar" gezongen. Het Zeeuw se liedje is te beluisteren na een kort intermezzo om ongeveer half zes (5.30 uur). t Advert entte) Lab 't zeil met Product ran Ceta-Bever COLLECTEN De collecte voor het Zonnestraal- N.V.V.-fonds, die op 4 maart j.l. in Middelburg gehouden werd, heett een totaalbedrag van 657,81 opgebracht. f Advertentie In kruiden zit de kracht van de natuur. En de natuur blijft voor mens en dier DE bron. óók van genezing. Klachten en kwaaltjes, zoalsmoeheid, hoofdpijn, puist- les. verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HERBESAN. Kruidenthee. Verkrijg baar bij Uw apotheker of drogist d f 1.79 per groot pak. voldoende voor maanden. VANDAAG. Middelburg Electro: „Bandeloos", (18 Jr.), 19 en 21.15 uur; Gouden Poorte: vergadering Bouwbedrijfsbond, 20 Vlissingen Alhanibra: „Ik was de vriendin van een gangster", (18 Jr.). 19 en 21 uur; Luxor ..Het laatste ge vecht". (14 Jr.). 20 uur. De Prins van Oranje: modeshow Sla-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2