Prof. Zijlstra: geen reden voor een prijsstijgingspsychose JIMMY als Marathonloper TREVOR FORD ZAG P.S.V. TEGEN AMSTERDAM IN HET VELD STORMACHTIG DUEL IN AXEL EINDIGDE ONBESLIST (1-1) STERKER DAN GELD MAANDAG 18 MAART 1057 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DE ECONOMISCHE POLITIEK IN 1957 IAdvertentie Duidelijke omslag merkbaar op grondstoffen- en vrachtenmarkt De minister van economische zaken, prof. dr. J. Zyistra, heeft In de aula van de Groningse universiteit voor de leden van de Commerciële Club en vele autoriteiten en genodigden een rede gehouden over de economische problemen en de economische politiek In 1957, Met nadruk wees hy erop, dat de overheid, die in eigen sfeer sterk gaat besnoeien, altyd snoeit In de bestedingen van de eigen burgers. Een beper king in de P.T.T.-sector bijvoorbeeld zal een vertraging opleveren ten aan zien van nieuwe telefoonaansluitingen, waardoor het bedrijfsleven en de burgerij getroffen worden. De overheid kan de pijn bij de burgers niet verhinderen door eigen pijn te vermeerderen. We moeten niet menen dat we 50 miljoen of meer by elkaar kunnen brengen door een overeenkomstig aantal ambtenaren ont slag te verlenen. Daarenboven worden niet alleen die gezinnen getroffen maar ontstaat er ook desorganisatie ln de diverse taken. Dieper ingaande op de kwestie van de bestedingsbeperking zeide minis ter: We moeten heel voorzichtig zijn met uitingen als die 700 mil joen ls niet voldoende De volkshuis houding reageert scherp op de wereld om ons heen. Als de toestand zich weer zo zou veranderen als in 1951, dan komt het ook nu weer terecht. In 1951 was er by een drastische beper king een omslag op de wereldgrond- •torfenmarkt en de wereldvrachten- markt, tengevolge waarvan de miport goedkoper werd. Ook op het ogen blik is er een omslag te constateren, die wel eens een duw in de goede rich ting zou kunnen betekenen. Er is duidelijk een omslag merk baar op de wereldgrondstoffen- markt. Dit is van groot belang voor de voortzetting van het prijsbeleid. Nodig is, dat de lonen en prijzen rustig gehouden worden. Dat is moeilijk omdat we niet een prijsbeleid kunnen hebben zoals dat direct na de oorlog was, na melijk een gedetailleerde prijsbe- heersing. Het moet een globaal prijsbeleid zijn met enkele algeme ne globale normen. In 1955 was het prijsverloop op de grondstoffen- markt rustig en waren er geen loonsverhogingen, zodat er geen redenen waren voor prijsverho- kon de norm worden aange houden, omdat de loonsverhoging ge schiedde onder voorwaarde, dat er geen doorberekening in de prijzen zou plaats vinden, maar eind 1956 jljillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll Zeeuwse clubs in het aanstaande weekeinde. Voor de K.N.V3.-competl- ties, waaraan Zeeuwse clubs deelnemen, zijn voor het aan staande weekeinde de volgen de wedstrijden vastgesteld: le klas C: MOC '17—Bra- bantia; TSCWH '16; Spc. EmmaVlissingen; Maurits Kimbria; RoermondAlliance. 2e klas B: InternosRoo sendaal; AxelUno Animo; Middelburg—Hulst; Rood Wit W—BSC. 3e klas C: VirtusHero; RWBRKDVC; Zierikzee— De Schutters. 3e klas D: RCSZeeland Sport; MetoOdio. 4e klas G: DHVSteenber gen; SC GastelBurgh; DE VOKaaise Boys. 4e klas H: BreskensClin- Se ;IersekeLuctor; Ria W ostburg. Res. 2e klas C: Middelburg 2Breskens 2; Corn Boys 2— Vlissingen 3; Hontenisse 2 Goes 2; Zeeland Sport 2Vlis singen 2; Terneuzen 2RCS 2. Illfllllfllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllll Oefenwedstrijd amateurs niet in Rotterdam De oefenwedstrijd tussen een ama- teur-bondsteam en de Nederlandse jeugdploeg (16—18 jaar) zal op woensdag 20 maart a.s. niet, zoals aanvankelijk was vastgesteld, te Rotterdam worden gespeeld, maar in het Utrechtse stadion. De wedstryd begint om 18.30. Axel op gelijke hoogte met Internos gekomen! Maar Zeeuws-Vlamingen speelden een wedstrijd meer.... In 2B, waarvoor een zeer aantrek kelijk programma was vastgesteld, kon vanwege de slechte gesteldheid der terreinen slechts één wedstrijd doorgang vinden. Een ontmoeting, die voor het Zeeuwse tweede klas-voetbal van grote importantie was, omdat hier degradatiekandidaat Axel bij be trokken was. De Zeeuws-Vlamingen slaagden er weliswaar niet in de rode lantaarn aan Internos over te doen, maar het gelijke spel, dat zij tegen Internos uit het vuur sleepten, bete kende toch in ieder geval weer een Sunt winst! Volgende week komt Uno nimo op bezoek en de voetballers uit Loon op Zand moeten ook als kanshebbers voor de laatste plaats worden gezien! Door het winstpunt, dat Roosendaal bij Axel behaalde, moest Goes de vijfde plaats aan de Brabanders afstaan, als gevolg van een slechter doelgemiddelde. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: Taxandria 19 14 3 2 31 5720 Taxandi RAC Hulst Middelburg; Roosendaal Goes Rood Wit WVO Uno Animo BSC Internos Axel 19 13 19 8 19 9 19 7 19 8 18 7 20 8 18 5 17 5 18 5 19 5 4 28 41- 5 6 21 42—34 3 7 21 43—39 5 7 19 41—38 3 8 19 44—45 3 8 17 32—37 1 11 17 3141 4 9 14 26—39 3 9 13 37—50 2 11 12 37—57 2 12 12 36—47 traden de prijsstijgingen op van de grondstoffen op de internationale markt. Alleen die stijgingen mochten in de prijzen worden doorberekend. Ditzelfde beeld treedt op voor 1957, maar op dit ogenblik valt te constate ren dat de globale norm weer han teerbaar wordt. Er is nergens meer een prijsstijging op de grondstoffenmarkt, slechts en kele sty gingen (melk-tarieven) als f;evolg van het regeringsprogram zul- en nog worden doorgevoerd. Er ls der halve geen reden voor een prijsstii- glngspsychose zo zelde minister Zijl tra met nadruk. Prysverlaglngen zijn eerder te verwachten. Met spanning vragen we ons af, aldus spreker, of we weer voldoende grond onder de voeten krygen ln de Nederlandse volkshuishouding om het groeiproces weer voort te zetten. Dan zal de be stedingsbeperking niet tevergeefs zyn geweest en zullen we er rype vruchten van plukke.n We moeten de bestedingsbeperking zien als een soort Intermezzo op een doorgaande lijn, de economische poli tiek op lange termijn. Het economisch beleid van onze volkshuishouding moet op de lange duur gericht zyn op een voortgaande expansie, samen te vatten in twee punten: meer en beter produceren en meer en profitabeler exporteren, en voor dit laatste is een goede loon- en prijspolitiek van es sentieel belang. Wim Roovers won de IJzeren Man-bosloop De IJzeren Man-bosloop te Vught, een wedstrijd over 4000 meter is ge wonnen door de Roosendaler Roo vers, in 11 min. 40 sec. Ondanks zeer slechte omstandigheden voortdu rende regen, een modderig parkoers en vrijwel geen toeschouwers heb ben ongeveer 200 atleten deelgeno men aan de,20e IJzeren Man-bosloop. De modder en de plassen vergden het uiterste van de atleten en het bleek, wel dat de z.g. „crossers" hierdoor in het voordeel waren. Wim Roovers nam direct in het begin de kop. Ondanks verwoede pogingen van Anton Jonkers om de Roosenda ler in te lopen, moest hij tenslotte met 5 sec. verschil in Roovers zijn meerdere erkennen. De uitslagen luiden: A-klas: 1 Roo vers (Thor-Roosendaal) 11 min. 40 sec.; 2 Jonkers (Sprint-Breda) 11 min. 45 sec.; 3 Veldhuizen (Orlon- Oirschot) 11 min. 47 sec.; 4 Damman (Sprint-Breda) 12 min. 04 sec.; B.-klas: 1 De Lange (Hellas- Utrecht) 11 min 47 sec. Deze week gaat hij op bezoek bij Valencia Trevor Ford, de oud-internationaal van Wales, heeft van Eindhoven en P.S.V. een goede indruk gekregen. Dat was althans de conclusie, die hy via derden liet mededelen, zelf had hii er namelijk geen tyd voor. Het zijn voor Ford drukke dagen gewor den. Zaterdagavond maakte njj een kort© tocht door de stad, gevolgd door een praatje met de trainer van P.S.V., Brocic, aanvoerder Steiger en nog enige bestuursleden van P.S.V. en enkele personen van de n.v. Phi lips. Zondagmorgen volgde een auto tocht door Eindhoven en 's middags de wedstrijd P.S.V.Amsterdam, waarbij Ford doorlopend geflankeerd werd door een reeks bestuurders en H. Popeyus kampioen ereklas g.b. driebanden. Door Teegelaar ln de laatste partij van het toernooi te verslaan heeft de Rotterdammer Herman Popeyus voor de vierde maal in successie het kam pioenschap van Nederland ereklas groot biljart driebanden behaald. De eindstand van het toernooi is: Popeyus 12 375 451 10 0,831 De Ruyter jr. 10 376 490 7 0,767 Van Gils 10 353 540 7 0,653 Teegelaar 8 331 481 6 0,688 Sweering 8 354 547 7 0,647 Broekhuizen 3 337 530 6 0,635 Van Bommel 3 357 581 5 0,614 Stikkelman 2 265 488 7 0,543 Het t oernoolgemid del de bedroeg 0,668. Sweering, Broekhuizen, Van Bommel en Stikkelman zijn beneden de degradatiegrens van 0,650 gebleven en zijn dus voorwaardelijk gedegra deerd. Aan het Europees kampioen groot biljart libre, dat van 5 tot en met 8 april a.s. m Antwerpen wordt gehou den, zullen drie Nederlanders deel nemen, te weten C. van Oosterhout, P. van de Pol en H. Schol te. Van de overige vijf plaatsen zijn er drie voor België en twee voor Duitsland. Aan het Europees kampioenschap groot biljart driebanden, dat van 10 tot en met 13 april a.s. in Antwerpen worden gehouden, zullen voor Neder land deelnemen de nationale kam pioen H. Popeyus en H. de Ruyter jr., een broer van Kees de Ruyter. geen kans kreeg om tot een gesprek met een ander te komen. Van de wedstryd zelf zei Ford, dat het spel hem wel wat was tegenge vallen, In Engeland en ook in Wales, speelt men juist graag op modderige velden. Hier bleek, dat men daar een afkeer van had. Het tempo vond de ex-Cardiff-City speler laag, maar dat zou zyns inziens wel veroorzaakt zijn door het zware veld. Ford zal nog een gesprek met trainer Brocic hebben en een informeel onderhoud op de afdeling arbeid van de n.v. Philips. Maar een contract tekenen, dat doet Ford voorlopig nog niet. Dat staat wel vast. Maandagmiddag gaat hij namelijk naar Spanje om er Va lencia te zien spelen. Zyn de condi ties en omstandigheden daar gunsti ger, dan zal hij vermoedelijk wel ln Spanje bljjven. Men verwacht in Eindhoven, dat Ford wel naar Nederland terug zal komen, omdat daar ook op maat- schappelyk gebied beste kansen voor hem liggen. Luxemburgs elftal voor strijd tegen Nederland. Het elftal van Luxemburg, dat op woensdag 20 maart a.s. in het eta- dion-Feijenoord te Rotterdam tegen Nederland speelt, is als volgt samen gesteld: Doel: Michaux; achter: Brenner en Brosius; midden: Fandel, Mond en Schmidt; voor: Halsdorf, Cirelli, Letsch, Kettel en Schaack. Reserves: Steffen, Lettal, Jann en Rongoni. In vergelijking met de ploeg, die zondag j.l. te Oost-Berlijn met 30 van Oost-Duitsland verloor, zijn er ln het team drie wijzigingen aange bracht. Spil Lettal werd vervangen door Brosius (Mond fungeert nu als spil), rechtsbuiten Meurisse door Halsdorf en linksbinnen Konter, die in de wedstrijd gewond raakte, door Letsota, die nu middenvoor speelt. Vier spelers van dit elftal speelden op 6 maart j.l. voor het Luxemburgs militair elftal op Houtrust in Den Haag tegen de Nederlandse militai ren: Brosius, Halsdorf, Cirelli en Schaack. „Theo Middelkamp" reed le rit clubkampioenschap. Voor nieuwelingen en adspiranten Zaterdag reden nieuwelingen en as piranten te Hoedekenskerke de eerste rit voor het rlubkampioenschap van de Zeeuwse ren- cn tourclub „Theo Middelkamp". Kees Raas, één der fa vorieten, leverde een huzarenstukje door ruim 1 minuut achterstand, die hij tengevolge van een lekke band opgelopen had, na 20 kilometer ver beten achtervolging goed te maken. Hij overschatte echter zijn krachten door meteen de leiding van de kop groep over te nemen, zodat hij na 32 kilometer niet kon beantwoorden aan de vinnige demarrage van Piet van Hees. Met Korstanje, Rijn en Naessens in zijn kielzog wist deze laatste renner een beslissende wending in de wed strijd te brengen om tenslotte in een solorush van 10 kilometer onbedreigd door de finish te gaan. Het algemeen klassement na de le rit ziet er thans als volgt uit: Nieuwelingen A-klas: 1. Piet van Hees, Hoogerheide, 51,2 kilometer in 1 uur 25 mm. 44 sec.; 2. J. Korstanje, Goes, op 42 sec.; 3. P. Rijn, Schore, z. t.4. G. Naessens, Koewacht, z. t.; 5. J. van Espen, Axel, op 1,8; 6. C. de Schipper, Kapelle, op 2.1; 7. S. Verhoef, Goes, op 3 22; 8. C. Raas, 's-Heerenhoek, op 3,49. Nieuwelingen B-klas: 1. J. van Bel- zen, Arnemuiden, 51,2 kilometer in 1.27,44; 2. W. Willems, Terneuzen, z. t.; 3. M. Goethart, Arnemuiden, op 2.8; 4. A. de Haaze, Kamperland, op 2,46; 5. W. Caljouw. Grijpskerke. op 8.8 Aspiranten: 1. G. hamers, Kloelin- ge, 25,6 kilometer in 47.31; 2. C. Boon man, 's-Heerenhoek, z. t.3. P. West dorp, Ovezande, op 51 sec.; 4 G. We vers, Souburg, z. t E. F. Hollestelle, Goes, op 2,16; 6. F. Verbart, Goes, op 2.42; 7. P. Geensen, Goes, z. t.; 8. H. van Dalen, Goes, op 4,07. ROOSENDAAL PAS OM 4 UUR PRESENT Scheidsrechter moest twee spelerse uit veld sturen. Spookachtig loeide een stormach tige wind om het voetbalveld in Axel toen daar de ploegen van Roosen daal en Axel aantraden. De Zeeuws- Vlamingen zouden in de loop der strijd geen gebruik van deze zeer krachtige wind, die zij na de rust niee hadden, maken, want de 11 eindstand werd reeds in de eerste helft bereikt. Beide ploegen beperk ten er zich na de thee toe elkaar het leven zuur te maken, Iets wat scheidsrechter Scheffer honoreerde door aan iedere kant een speler uit het veld te zenden.... Het was reeds vier uur (de bus van de Roosendalers kon niet op de boot!) eer begonnen werd. Inval- doelman Gommers van Axel kon voor de rust zijn talenten tonen, toen de Brabandei's loeiende kogels, nog versneld door de stormachtige wind, op zijn veste afvuurden. Dat ging hem overigens niet slecht af. Zoals gezegd vielen belde doel punten in de eerste helft. De gas ten kwamen het eerst aan bod, in de zeventiende minuut. Midvoor Broeren was naar een vleugel af gezwenkt, waar hij een hard schot loste, dat langs Gommers caramboleerde (01). Axel, door dit tegenpunt geenszins ontmoe digd, vocht dapper terug en een kwartier later schreef midvoor Jonkman de gelijkmaker op zijn naam. Hij scoorde uit een pass van M. Dieleman met een hard en onhoudbaar schot (1—1). Men had hierna beter naar huis 61. De start van de Olympische Marathonloop vond klokslag half twee plaats. De 42 deelnemers moesten eerst twee ronden in het stadion afleggen, voordat zij dit via de poort mochten verlaten. Het traject was bij zonder bochtig en leidde van de eerste tot de laatste kilometer over sterk geaccidenteerd terrein. De ene heuvel af en de andere weer op. Veel last van de wind zouden zij echter niet hebben, want de streek was bos rijk en open stukken waren er bijna niet. Jimmy had het traject van het begin tot het einde verkend en hij was tot de slotsom gekomen, dat het zwaar was. Het was hem niet meegevallen. Tenslotte was hij 't lopen op rellende wegen helemaal niet gewend. De lopers stonden in drie rijen opgesteld en het startschot werd gelost door het dochtertje van de Zwitserse Bondspresident, een aardig meisje van zeventien jaar, dat zich heel charmant van haar taak kweet. Jimmy stond op de derde ry en op de twee ronden in het stadion hield hij zich ln de achterhoede. Maar de rugnummers van zijn voornaamste concurrenten had hij al lang in zyn hoofd geprent. Hiro Da-ro liep met nummer 33. Tonok- ka met 34. de Rus Draverov met 17 en de Brit Runaway met 4. Zelf liep Jimmy onder het nummer 23. Jimmy verliet als een der laatsten het sladion. Daar stond een heer langs de kant die hem plotseling toebeet: „Denk aan je vaderland, Brown. We willen nou ook wel eens goud zien!" „Die heeft gemakkelijk praten" dacht Jlmmy verstoord. FEUILLETON DOOR SONIA DEANE Claudia bleef kalm, maar haar stem klonk vragend toen ze zei: „Ik ben zaterdag jarig, vader". Een beetje verbaasd keek Charles Lomond naar zijn dochter. „Dat is waar ook. 't Is de zesde juni. Nu, dan is 't wat anders". „Als ik nog wat mag zeggen", viel Helen hem verontwaardigd in de rede, „het is niet bepaald een complimentje voor mij, dat Claudia je moet overhalen, om met mij uit te gaan". Toen Claudia haar vader aankeek, zag ze, dat zijn geduld uitgeput raakte. „Lieve help, maak toch niet overal zo'n drama van, Helen", zei hij. Charles Lomond, die 52 jaar was, voelde op dit ogenblik al die jaren als een loden last op zijn schouders drukken. Zijn zenuwen waren ver sleten en hij was niet meer opgewas sen tegen die altijd voortdurende ruzie met zijn vrouw. Hij wist, dat Claudia dit instinctief had gemerkt. Wat zijn uiterlijk betreft, kon hij nog best meedoen. Zijn hoge voor hoofd en fijn besneden gelaat maak ten hem knap. Bovendien was hij froot en slank en getuigde zijn hou- ing yan een zekere voornaamheid, hetgeen bij Claudia altijd een gevoel van trots deed opkomen, als ze hem op straat zag naderen. Helen Lomond was 48 jaar, leek veel jonger en was vroeger een al lerliefst, tenger vrouwtje geweest. Hoewel het haar al een beetje grijs werd, had haar wat doorschijnend bleke gezicht nog die frisheid en charme bewaard, die leeftijd onbe langrijk maakt. Claudia zag echter maar al te goed, dat hun beider gezicht de kal me en vriendelijke uitdrukking mis te, die bij mensen van deze leeftijd past. „Alleen de glans van geluk zou die gezichten tot leven kunnen bren gen zei ze in zichzelf. „Zal ik", zei ze in de hoop, dat de woordenwisseling daarmede tot het verleden zou behoren, „de plaatsen maar vast bespreken, paps?" „Goed", stemde hij lachend in. „Als Je er prijs op stelt, zouden we na afloop ergens nog wat kunnen gaan eten. Maar bepraat dat liever met je moeder". Later op de morgen zei Claudia door een plotselinge, onweerstaanba re opwelling gedwongen: „Je weet, moeder, dat ik eigenlijk een baan zou moeten zoeken. Dat beetje werk, dat ik in huis doe is niet voldoende om m'n leven inhoud te geven Bovendien heb ik een hekel aan niets doen". Helen stond juist voor de spiegel. Ze draaide zich bruusk om en op haar gezicht tekende verwarring zich duidelijk af. „Maar dat kun je niet doen, Claudia. Wat zou er van mijn leven overblijven, zonder jou. Ik word al ziek, als ik er aan denk, dat je weg zou kunnen gaan. Boven dien, dan zou ik het werk dat jij nu doet er nog bij moeten doen. Dat al leen rechtvaardigt je thuis zijn al. Maarhoe kom je zo plotseling op die gedachte?" „Och, ik heb er al lang over nage dacht", zei Claudia rustig. En adem loos voegde ze er aan toe: „Veron derstel eens, dat ik ging trouwen". „Laten we niet aan zulke sombe re dingen denken, kind", antwoord de Helen zoetsappig. Het antwoord maakte Claudia ze nuwachtig. Ze wist heel goed, dat haar moeder zo gewend was geraakt aan de bestaande toestand, dat de gedachte aan een verandering haar alleen al de stuipen op het lijf joeg. Ze verzette zich dan ook altijd te gen iedere zinspeling op iets nieuws. „Maar een vrouw hoort toch een vak te leren", hield Claudia vol „Niemand weet wat de toekomst voor haar zal brengen en „Voor jouw toekomst wordt wel gezorgd, lieveling", luidde het haas tige antwoord. „We zijn weliswaar niet wat je noemt rijk, maar toch zeker ook niet arm en ik ben altijd van het standpunt uitgegaan, dat we in de eerste plaats aan jouw ge luk moeten denken". Ze schuierde nog vlug een stofje van haar hoed, nam een paar handschoenen uit de la van de kaptafel, stond op en zei: „Maar laten we hier alsjebleift niet meer over praten. Jij bent alles wat ik bezit, Claudia; en zonder jou zou ik een hopeloos verloren schepsel zijn". „Maar je hebt vader toch ook nog". De uitdrukking op Helens gezieht veranderde, zodat ze er bijna wreed uit ging zien. „Je vader en ik bete kenen absoluut niets voor elkaar. Als jij het huls uitgaat, wordt dat zoiets als een grafkelder voor mij". (Wordt vervolgd). (Advertentie) Cast van zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. kunnen gaan. Ten eerste zag men er in het resterende uur geen kans meer voor doelpunten te maken en uit verveling ging men het toen blijkbaar elkaar maar lastig maken. Hier kwam nog bij, dat de arbiter af en toe ook geen gelukkige beslis singen nam en door dit alles raakte de stemming ver beneden pell. J. Dieleman, die op een gegeven mo ment werd gehaakt, ging toen voor eigen rechter spelen en het gevolg was, dat hij wegens natrappen uit het veld gezonden werd. Dit veroor zaakte een hevige deining en er vie len nog verschillende klappen. De rust keerde pas weer, toen ook mid voor Broeren van Roosendaal naar de kleedkamer verwezen was. Beide ploegen speelden met tien man de wedstrijd uit. Axel verzuim de na de thee om de geboden kansen te benutten, ondanks het feit, dat men vele malen gevaarlijk voor het vijandelijke doei kwam, hetgeen dan ook slechts met de nodige hulp van vrouwe Fortuna aan doorboring ont kwam. Het bleef gelijk en de Zeeuws-Vlamingen werden zodoende weer een uiterst kostbaar puntje rij ker! Nederlands b-hockeyers wonnen van Belgen (1—3) De hockeywedstrijd tussen de he ren b-teams van België cn Neder land, die te Brussel is gespeeld, is door de Nederlandse ploeg gewonnen met 31. Bij de rust was de stand 20 in het voordeel van onze land genoten. De hockeywedstrijd tussen de da mes b-teams van Engeland en Ne derland, die te Ipswich is gespeeld, is door de Engelse dames gewonnen met 10. Bij de rust was de stand 0—0. Fles III uit Vlissingen kampioen le klas bridge. MiddelburgOostburg om hoofdklastitel onbeslist Dc negen winnaars van de vorige week te Vlissingen gehouden open- parenwedstrijden bridge kwamen vo rige week in 't „Strandhotel" te Vlis singen bijeen voor het spelen van de tweede ronde. De uitslag luidt als volgt: 1. heren G. en C. Dockheer 4214 pnt.; 2. da mes Matzinger en Aarnoutse 41 pnt.; 3 .heren Kroon en Cranenburg 40's pnt.; 4 de heer en mevrouw v. d. Kreeke 40 pnt.: 5. mevr. Bruynoge en de heer Groen 36 pnt.; 6. heren Klink en Corveleyn 35bi pnt.; 7. heren Mat zinger en Gommers 34 pnt.; 8. heren Minkiewicz en v. d. Mark 32!4 prit. 9. dames Schermer en Priester 223,i pnt. Aanstaande zaterdag komen in ho tel „Du Commerce" te Middelburg de Middelburgse Dridgers aan de beurt. Ook in Zeauwsch-Vlaanderen wor den deze wedstrijden gehouden. In Terneuzen waren niet minder dan 92 deelnemers. Op 21 maart volgt daar nog een zitting in Sas van Gent. In de viertallencompetitie zijn nu praktisch alle beslissingen gevallen. In de hoofdklas A was daarvoor een driehoeksbeslissingswedstrijd nodig tussen Middelburg I. V B.C II en Zuid-Beveland I Na een interessant duel kwam Middelburg I als overwin naar te voorschijn Zuid-Beveland 1 punt en V.B.C. II 1 punt) In de hoofdklas K verloor Luctor I tegen de verwachting in van Terneu zen I (3042) en daar Oostburg I een ruime zege behaalde op Hulst I (5333), viel het kampioenschap hier ten deel aan Oostburg I. De eindstand van deze afdeling was 1. Oostburg 12 uit 8Hulst I 10 uit 8; 3. Luctor I 10 uil 8; 4. Terneuzen II 4 uit 8; 5. Terneuzen I 4 uit 8. Terneuzen I en II zullen in een be slissingswedstrijd moeten uitmaken wie degradeert HOOFDKLAS. Intussen Is dc wedstrijd om het hoofdklaskampioenschap van Zeeland tussen Middelburg I en Oostburg I reeds gespeeld. De uitslag was 4413 (onbeslist). De beide le klaskampioenen Sas van Gent I en Fles III speelden de beslissende wedstrijd tc Breskens. De Vlissingers gingen hier met de titel 9trijken (5135). Uitslagen van promotie-degradatie wedstrijden: Hoofdklas: V.B.C. I Fles III 55—37 (V.B.C I blijft in de hoofdklas le klas: Roobers 1—V.B.C. V 20 60 (V.B.C. V promoveert naar de le klas

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6