Ohm Gezette vrouwen meer in trek dan „dunne sprieten"? jf u KOEL TERWIJL O SCHEMT ~ötöHii)en/paq'ma U wilt „in overleg betalen..." D {ïg ZATERDAG 16 MAART 1957 PROVIN01ALE ZEEUWSE COURANT 11 „CLUB DES FEMMES FORTES" IN PARIJS Huwelijksperikelen.. ,Ja", zegt madame Cournou-maar zelf weegt zij dan ook 115 kilo „Mannen vinden plompe vrou wen veel aantrekkelijker dan haar tengere zusteren", zegt de voor zitster van de parijse „Club sym- dat de club de in Frankrijk be staande manie om een dieet te volgen, uit de wereld zou helpen. „Wij comfortabel geproportioneer- pathique des femmes fortes", de I de vrouwen weten hoe te leven", indrukwekkende blonde madame Mag Cournou. „Houdt dus in vredesnaam niet aan een dieet!" De club die twee maanden gele den is opgericht met het doel „het moreel van de zwaardere Franse vrouw omboog te brengen" heeft zojuist bet duizendste lid geboekt. Madame Cournou, een mannequin voor buitenmodel kostuums, die zelf 115 kilo weegt, zei te hopen, Leniemodeshows in Zeeland Het seizoen der modeshows is ook voor Zeeland weer aangebroken. De volgende voorjaarsshows worden in de komende weken in onze provincie gehouden: in hotel „De Burg" te Middelburg brengen twee Middel burgse modehuizen een collectie vaorjaars- en zomerkleding op dins dag 19 en woensdag 20 maart, beide dagen 's middags en 's avonds. De zelfde show is op donderdag 21 maart (ook 's middags en 's avonds) t« zien in hotel „Du Commerce" te Oostburg. Vlissingse firma's houden op maandag 25 maart ('s avonds) en dinsdags 26 maart ('s middags en 's avonds) hun traditionele show in het Strandhotel, waar zoals gewoon lijk niet alleen dameskleding, maar ook hoedjes, schoenen en verdere accessoires te zien zijn. In hotel „De Korenbeurs" te Goes vindt een modeshow plaats op don derdag 28 maart, alleen des avonds. Tenslotte wordt in Vlissingen op dinsdag 2 april ('s middags en 's avonds) door Vlissingse firma's de langzamerhand ook al traditio neel geworden show van kleding en hoedjes gehouden in de congreszaal ran „Britannia". verzekert zij, „juist onze omvang doet ons vrolijk zijn en goed uitge balanceerd". Zij geeft blijk van haar zachte na tuur door alleen maar vriendelijke woorden over te hebben voor de Pa rijse ontwerpers, die snijbonen-sil houetten prefereren boven zulke om vangrijke contouren als men in de „Club des femmes fortes" tegenkomt. „De losse coupe staat dikke dames uitstekend, omdat er bijna geen lijn in zit", constateerde zij. „Dit seizoen zal het gemakkelijk vallen, elegant te zijn". Madame Cournou en haar vier „ge zellige" bestuursleden geven aan de leden van de club advies over ele gance, het reserveren van plaatsen (één plaats is dikwijls niet voldoen de) in het theater en zij publiceren verder een klein krantje lang niet zo omvangrijk als zij zelf zijn voor haar overal in het land versprei de leden, en dat allemaal voor niet meer dan 500 francs per jaar. De club zal daar zeker niet vet van worden... In haar vrije tijd modelleert de bedrijvige Mag kleren voor een sjieke winkel aan de Champs-Elysees het enige adres in Parijs voor haar, die „gezegend zijn met appetijtelijke rondingen en lijnen". De gemiddelde prijs voor de lichte wollen en zijden kostuums (trois-pièces) bedraagt ongeveer 17.500 frcs, dat is een 175 gulden. De mannequin geeft toe, dat dit een groot bedrag is voor het bud get van elke vrouw, die niet in het geld zwemt, maar de club is er van overtuigd, dat zij op de duur prijsverlagingen 'zal kunnen krij gen van andere japonnen-winkels, evenals van de winkel aan de Champs-Elysees. Mag, die haar leeftijd niet wil be kennen. ruadt jonge kleuren en stij len aan voor de leden. „Wij blijven immers langer jong", beweert zij. De faam van Mag en haar charme zijn al dusdanig bekend geworden, dat zij zojuist uitgenodigd is om de oceaan over te steken, teneinde Ca nadese vrouwen te laten zien, wat werkelijk comfort is. Overal, waar de leden van „Club sympathique des femmes fortes" ver schijnen, nemen zij een belangrijke plaats(-ruimte) in. Het zijn dames, die zich uiteraard gewichtig voelèn! De opzienbarendste huwelijks- en echtscheldlngsanekdoten komen nog altijd uit Amerika, Daar kwam, in de provincie Illinois, een bekend televi sie-omroeper de rechterlijke macht verzoeken, zijn nauwelijks vijf weken oud huwelijk te willen ontbinden. Als reden voor dit verzoek gaf hij op dat hij door de scheiding van zjjn eerste vrouw nog zo in de war was geweest, dat hij niet besefte wat hij deed door zich onmiddellijk in dit tweede liuwe- i. De rechtbank zag h in echter geen aanleiding, om zyn hicr- ...ver zoek in te willigen In Californie werd het verzoek van Nellie Davidson om echtscheiding van haar man wel ingewilligd. Talryke ge tuigen kwamen daar namelijk beves tigen dat de heer Davidson zjjn vrouw jaar-in, jaar-uit gedwongen had, om zes van de zeven weekdagen 's avonds met hem uit te gaan en dan tot diep in de nacht te dansen. „Dat word ik nu langzamerhand beu", klaagde Nellie en dat is geen wonder, want ze is eenentachtig jaar. Goulash van vlees is ook ln Neder land een vrij bekend gerecht, maar hebt U al eens goulash van vis gemaakt? Wij hebben het recept voor U opgezocht. Hier volgt het: 350 gr. of meer vis moten, 2 uien. onge veer i eetlepel paprikapoeder, zout, bo- I ter. margarine of olie, bloem of maizena. I De vis wassen en met zout inwrijven. De uien schoonmaken, snipperen en in r variëteiten tentoongesteld. Een aar dig nouveauté in de huishoudafdelüijt is deze drankenkoeler die op flea of kruik kan worden beveatfgd. De koe- lor doet zijn werk tijdens het door dromen van de drank: het apparaat je bevat namelijk leidingen welke worden omstrooind door water, waar- J in een soort IJspoeder wordt ge- i mengd. 'n Schoonheidstip van Adrienne Op de afdeling „huisraad en Ijzer- waren'' van de voorjaarsbeurs te - Keulen worden op een oppervlakte ..Boven alles ter wereld heb ik jou van zeventigduizend vierkante nieter lief", schreef Adriënnc Lecouvreur door 1157 firma'* huisraad en jjzer- aa" Graaf Moritz von Sachacn. zon- waren in alle mogelijke vormen en der te vermoeden, dat deze liefde la- ter tot Jiaar ondergang en haar dood zou leiden. Adriënnc speelde „Phèdre" in liet Théatre Francais in Parijs en hier was het, dat graaf Moritz von S&cb- sen haar voor dc eerste maal zag en onmiddellijk verliefd op haar werd. Een tydiang betekende dit voor hen beiden hun grote liefde, maar de avontuurlijke graaf kon niet aan een rustig leven wennen. Toen by plotse ling besloot, regerend vorst van Koerland te worden, verkocht Adrien ne al haar juwelen en gaf hem het geld om hem daarmee dc samenstel ling van een leger mogelijk te ma ken. Dit bewijs van haar liefde ve de boter lichtbruin bikken. De vis ln blokjes snijden en deze aan alie kanten lichtbruin en eaar bakken. De paprika op het laatst even meebakken zonder donker te laten kleuren. Zoveel water toevoegen, dat de vis half onder staat. Het geheel tegen de kook brengen en pim. 10 minuten zachtjes laten stoven. Het vocht binden met aangemengde bloem of maïzena'. Het geheel op smaak afmaken en geven bij rijst of aardappel puree en gekookte of muwe groente. f Advertentie) Goed voorbeeld doet... Zekerhaar grootmoeder en ook haar moeder gebruikten reed MAÏZENA DU RYE A en zij volg. de dat goede voorbeeld. Vandaar haar lekkere groenten, smakelijke soepen en smeuïge sausen. En als haar vriendinnen vragen hoe het komt dat zij zo lekker kan koken, dan zegt zij: „Goed voorbeeld doet goed volgen" en gebruik zoals ik MAÏZENA DURYEA voor het binden van groenten, soepen en sausen. Dan zijn mislukkingen bij voorbaat uitgesloten. Maar leesi U liever eersi die brochure eens (Van onze redactrice) Het kopen op afbetaling, vroeger voor elke eerzame huisvrouw een be grip dat ongeveer synoniem was met lichtzinnigheid en ondegelykheid, heeft In betrekkelijk korte tijd in Ne derland ingang gevonden. Men ge- Byzonder jeugdig is dit feestelijke zomerjaponnetje van glanzende Zwitser se katoen met een bloemmotief je. Het is geschikt voor een hete zonnige dag wanneer men in een zo luchtig mogelijk gewaad in de zon wil zitten of langs de boulevard flaneren; het is ook een alleraardigst modelletje voor een uitgangsavond in het zomerseizoen, maar het meest doet deze japon toch denken aan kleding voor een tuinfeest en tuinfeesten hebben we in Nederland helaas maar zo weinig.... De wijde rok met de aardige garnering komt het best tot haar recht, ioanneer er zo'n degélyk-gesteven pettycoat onder gedragen wordt. En de lintgarnering, afhangend uit het rugdécolleté, geeft dit jurkje dat vlin derachtige dat zo uitstekend past bij de meiskes, die de schone leeftijd van twintig zojuist of bijna bereikt hebben. bruikt niet graag liet woord „afbeta ling" want dat vindt men nog altijd een beetje ondegelijk klinken; men spreekt van „gemakkelijke betalings voorwaarden" of over „betaling in overleg Dat klinkt allemaal wat milder maar het komt op hetzelfde neer: men „koopt" iets zonder het onmid dellijk te betalen, men maakt dus in feite een schuld. Een onprettig woord dat de koopster-op-afbetaling uiter aard niet zo prettig in de oren klinkt; vandaar al die vervangingswoorden, welke de middenstand ervoor bedacht heeft. Er is al veel gesproken en geschre ven over dit nieuwe systeem. Veel mensen vinden het een bijzonder pret tige oplossing van het koopprobleem in deze dure tijden; veel mensen zijn er radicaal tegen. Dat zijn meestal de lieden die zelf ruim in „de slappe was" zitten, zoals men dit populair pleegt te betitelen. En dan is er nog een categorie die zelf geen gewoonte maakt van kopen-op-afbetaling, maar het toch wel een heel plezierig idee vindt dat er zoiets bestaat. De huis moeder met een groot gezin, wier stofzuiger plotseling de stryd tegen de ouderdom opgeeft op een moment, dat er beslist geen honderdvrjftig gulden gemist kan worden voor een nieuw exemplaar, behoeft zich niet een jaar lang te behelpen met stoffer en blik totdat er een spaarpotje is ge maakt waarvan zo'n onmisbaar ap paraat betaald kan worden. Ze kan de nieuwe stofzuiger laten thuisbe zorgen en in een aantal termijnen be talen. Nee, het afbetalingssysteem is niet helemaal uit den boze; het kan in een behoefte voorzien in deze dure tijd... mits er een ver standig gebruik van gemaakt wordt. Maar slechts sterke benen kunnen de weelde dragen en heel veel zwakke zusteren gaan door de knieën wanneer ze van week tot week in de radiogidsen al die aanbiedingen zien: van ra dio's, bromfietsen en kleding tot keukenuitzetten toe, die allemaal in drie, vier of meer termijnen be taald kunnen worden... En voor ze het weten zitten die zwakke zusteren tot de oren in de zorgen, omdat ze zich hebben laten verleiden tot het bestellen van veler lei aantrekkelijke zaken... die echter binnen een bepaalde tijd allemaal be- taéld moeten zijn, waardoor het we kelijks of maandelijks b zwaar belast blijkt te w Bij het Gezinsbegrotingsinstituut is nu een brochure verschenen waar in de voor-, maar vooral de nadelen van het kopen volgens dit moderne systeem uitvoerig belicht worden. Het geschriftje heet „Kopen op afbe taling" en is samengesteld door me vrouw E. J. Wilzen-Bruins. Voor een kle'n bedrag kunt U het kopen bij spaarbanken, boerenleenbanken en commissies voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting. Mocht U plannen hebben tot „betalen in overleg", lees dan deze brochure eerst eens goed. Als U daarna tot kopen-op-afbetaling U het tenminste met S \^&vse\s mpse\s 31JH weer e Maitres Guillaume, Alex Tonio en Pierre Jacy, de beroemdste kappers van Parijs, bij wie een permanen tje inclusief spoelinkjes en wassinkjes zo'n honderd gul den kost, zijn \-an de dwalin gen huns weegs teruggekeerd. Zij immers hebben een paar jaar geleden de mode gelan ceerd van het korte cn het slordige haar; kort omdat het haar dan vaak bijgeknipt moest worden, en kwasi slor dig, omdat dat kwajongens achtig stond, maar dat heeft verkeerd uitgepakt. Want slor dig bleek een woord dat de jeugd rechtstreeks lot het hart 'sprak: heerlijk slordig, dat was de mode en dus gingen ze helemaal niet meer naar de kapper voor lotions en voor golfjes. Ze kamden gewoon hun haar niet meer en het stond wild en piekerig om hun hoofd, of werd af en toe plat gestreken met een natte hand, met een lokje op het voor hoofd. En de meeste kappers verdienden geen droog brood, meer. Ze staken dus de koppen bij elkaar, want ze wilden wat nieuws bedenken, iets wat ook weer tot het hart van de jeugd zou spreken en toch wat meer geld in het laatje zou brengen. René Bourgeois een van de jonge maitres-coiffeurs vond de oplossing. Bourgeois was, zoals zijn naam wel aan duidt, burgerlijk genoeg om in de onvergankelijkheden en de tijdeloosheid te geloven van.... de romantiek En als kapper geloofde hij in gewoon mooi haar en veel haar en lang haar. Zo is dus thans de mode lang haar, over de oren vallend en van achter tot- in de nek, in zachte golvingen, zodat men van de ,gwanen- lijn" in de coiffure spreken kan. Het haar is weer omlijs ting geworden van een lief ge zichtje, en ook dat kan de kap per er in zijn schoonheidssalon bijleveren. Hij bepaalt dan voor elke cliënte de make-up. Om te beginnen de wenkbrauwen: verlengd in een sierlijke gol ving en puntig uitlopend om hoog naar de slapen. En de ogen, ook iets verlengd naar opzy, met een scheef streepje ogenzwart. En de oogleden een beetje groenig of blauwig aan zetten, dat kleurt mooi bij het lieve rose van de wangen en bij de schittering van de ogen. zeggen de kappers, en zegt Barbara Gould, die behalve schoonheids-specialiste ook een dichteres moet zijn, Natuurlijk bevredigt zo'n kapsel en zo'n make-up niet alle voruwen. Er zijn bijvoorbeeld vrouwen die van mening zijn dat zo'n lang kapsel tot in de nek geen recht doet wedervaren aan het dia manten collier of het parel snoer, dat weer tot mode ver klaard is. Voor zulke vrouwen is dan het opgestoken kapsel; het haar is dan nog altijd half lang, doch wordt, sterker ge kruld en van de nek af om hoog geborsteld. We hebben dan de lieve vrouwen tevreden gesteld en de sjieke mevrou wen, resten nog de vrouwen die coute que coute willen op vallen. Dat zijn de vrouwen die vrijwel dagelijks het kassa-bel letje van de kappers en schoon hetdsspedaUstm doen rinkelen en dus hebben Bourgeois en GuUame e-,i hun confrères iet heel speciaals voor hen be dacht: het haar dat sluik en geplakt als een helmpje om het hoofd zit en daarbij hoort dan een lijkbleek gezichtje, dat Barbara Gould weer kan leveren. Om te beginnen moe ten de wangen wat uitgehold worden: men brengt dan eerst over het hele gezicht een laag lichte en desnoods bijna witte poeder aan en er overheen in de wangholten een plekje don kere poeder vooral bij kunstlicht ziet men er dan bij zonder spookachtig uit. Heel bijzonder is het dan om de ogen niet zijwaarts naar de slapen met een streepje ogen- zwart te verlengen, doch juist naar binnen, tegen de neus op. Wie het nog op kan brengen bij zo'n gezichtje een rood of een gifgroen jurkje te dragen ziet er werkelijk uit als een achternichtje van Beëlzebub. li/elk kapsel men ook kiest, yy veel belangrijker is ei- genlijk dc verzorging van het haar, en daarover wil len de kappers in hun ernstige ogenblikken dan ook weieens praten. Allereerst het wassen. Alstublieft met shampoo en niet en nooit met de moderne synthetische wasmiddelen, die, dank zij een bleekmiddel, uw was witter dan wit wassen doch ook van uw haar een soort touwpluksél maken. Ook alstublieft niet en nooit uw haar zelf verven of zelfs maar bijverven, U hoopt dan op een rood glans je of een blauw tintje, maar als de oplossing maar eventjes verkeerd is of de temperatuur er maar even naast, dan moet met een groen of een lila hoofd de i;e- reld in. Wel kunt U zelf hor monen-crèmes gebruiken voor uw haar. Maar het belangrijk ste trucje om mooi golvend en stralend en glanzend haar te krijgen had U van uw grootje kunnen leren: borstelen hor stelen en nog eens borstelen. Minstens honderd streken per dag! hinderde hem trouw te zyn: de hertoging later weer ter: zich te wreken, priester- om, di< üchter niet. haar on- a e<-n verhouding met in Bouillon kwam hij I bij Adriënne. Om kocht de hertogin een Adrienne moest ver giftigen. De eerste poging mislukte. Toen echter Adriënnc kort daarop stierf, fluisterde men dat de hertogin er tenslotte toch' in geslaagd was, haar plannen in de daad om te zetten. Adriënne. die in haar tyd de man nen met haar talent, haar expressief gezicht en haar prachtige stem beto verde. was volgens de begrippen van haar dagen te slank om als een vol maakte schoonheid te gelden. Zij deed te krijgen en dronk iedere morgen 'n in citroensap geklutste eierdooier, daar deze drank liet lichaam voller maakt en bovendien een gunstige uit werking heeft op de stembanden. Een blousetje voor uw mantelpak ?Z M W5Ó O Z 10 /<3/} 30 3134 B-.W. 95arv Blouse en rok zjjn nog steeds zeer gewild, maar vooral als het voorjaar ae tijd van mantelpakjes inluidt, be reikt de belangstelling voor de blouse haar hoogtepunt. I' vindt hierbij het patroon voor een hooggesloten kraag- loos modelletje, dat zowel van een dunne wollen stof als van zijde of katoen gemaakt kan worden. Een aparte noot vormt het strikje, dat ilc deelnaden onder de buste verbindt. Ons patroon beeft driekwart mouwen en voorsluiting, maar zoals II ziet kunt U het model ook met een korte mouw »-n rugsluiting maken. Het beleg van du voorpanden kan men desgewenst aanknippera Voor "t Btrikje heeft U nodig 2 einden van dubbele stof van 45 bij 3 cm. U maakt ze van dezelfde stof. al zal bij een bed*ukte stof een effen strikje in één van de kleuren zeker aardig staan. U verbindt het voorpand met het voorzijpand dat op borsthoogte iets ingehouden wordt Tussen de teken tjes stikt l" in de derlnadc-n een strikdeel mee In het f-grand de fi- guurnaadj es taille een - schouder de rug.se"!' halsrand v.» zanten naait h werkt de 1 geknipte bi Het spli: F maakt, onderkan' dubbele s'. aanhr oh' men. Zij- en waarbn men '.houdt. De beleg te: li-v. rekken. U ,T togen !r voorkant en hals met een in vorm van 3 em breedte af. •Ie ïouw wordt ge- uwnnad gesloten en de Gerimpeld tussen de an de manchet gestikt. Bij het inzetten van de mouw over de kop iets inhouden. De korte mouw staat in het patroon aangegeven. De ze wordt met een 3 a 4 em breed manchetje van dubbele stof afge werkt. Voor de rugsltilting laat U de over slag naai voren vervallen en tekent leze op de rug aan, tenzij 17 aan een rits de voorkeur geeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7