Belgische regering ziet voorlopig af van Antwerpen-Rijn Kanaal Zeeuwse Almanak ZWITSAPLAST de betere pleister HERSTEL ZWAKKE PLAATSEN IN ZEEUWSE ZEEWERINGEN Itvin Als U keelpijn hebt... RUIM ZEVEN JAAR STRIJD TEGEN DE SMOKKELHANDEL Agenda PROVINCIA O OURANT DONDERDAG 14 MAART 193T UITVOERING WATERSTAATSPLAN WEST-BRABANT Overeenstemming over Stop Ternaayen en verbinding Gent-Westerschelde van De Belgische regering Is ten aanzien van de ScheldeRUnverbindlng van mening, dat z(| door de komende veranderingen door het Deltaplan geen standpunt in kan nemen met betrekking tot het graven van een waterweg tussen Antwerpen en het Hollands Diep. Mocht het Deltaplan de bestaande waterweg ongunstig wüzlgen, dan wl| z|j hierover spreken op grond van de dan bestaande feitelijke situatie. De aanbeveling ln het rapport Steen- berghe-Van Cauwelaert I» ten aanzien van het Moerdykkanaal van de baan. De Belgische en de Nederlandse regering z|jn het er over eens, dat het opheffen van de Stop van Ternaayen r|jp ls voor een verdrag. De verbinding van Gent met de Westerschelde (kanaal GentTerneuzen) wordt nog nader bezien en zal ook In principe in een verdrag resulteren. West-Noord-Brabant behoeft met z|jn ontwikkeling dus niet op een even tueel kanaal te wachten. Dit verklaarde minister Luns woensdag ln de Eerste Kamer. Minister Luns verklaarde nader in de Kamer: Toen het rapport-Van Cauwelaert-Steenberghe verscheen, was in dat rapport uit de aard der zaak geen rekening gehouden met de plannen, die onder de naam Delta plan bekend zlin. Het is te begrijpen en ook te billijken dat de Belgische regering zich op het standpunt heeft gesteld, dat noch België noch Neder land met zekerheid weet, hoe ln feite de situatie na afloop van de Delta werken zal zijn. Van Nederlandse zij de wordt het standpunt ingenomen dat dan de tegenwoordige verbinding tussen Antwerpen en de Rijn zal zijn verbeterd. Niet zeker van De Belgische regering hoopt dat ook, maar zegt: ik ben daar niet ze ker van. Het standpunt van de Belgi sche regering is dus, dat Nederland moeilijk kan vragen aan België om thans definitief een uitspraak te doen over het kanaal, zoals dat door de he- - ren Steenberghe en Van Cauwelaert is voorgesteld. Van de andere zijde kan de Neder landse regering niet een ongelimiteer de tijd blijven wachten, totdat België al de factoren en al de bewijzen heeft hoe zich de route tussen Antwerpen en de Rijn heeft ontwikkeld. De Ne derlandse regering heeft behalve na tuurlijk de verplichting, die zij al sinds de originele verdragen van af scheiding tussen Nederland en België op zich heeft genomen, dat de Ant- werpen-Rijn-verbinding blijft zoals zij is en dat de Nederlandse regering moet zorgen dat zij,even goed blijft, in BSm al lang op het oog in West-Brabant werken uit te voere Wanneer de Belgische regering zegt: op dit ogenblik kunnen wij nog geen definitieve beslissingen nemen, ls de Nederlandse regering verplicht te zeggen: wij zullen Advertentie) MINISTER LUNS: België wacht voorlopig af werken uitvoeren, die waarschijn lijk de feitelijke situatie in West- Brabant zullen veranderen. Wanneer nu België te zijner tijd, tot de conclusie zou komen, dat de vaarweg van Antwerpen naar de Rijn als gevolg van de Delta-plannen niet meer aan redelijke eisen voldoet of in betekenis verminderd is en België der halve toch op een andere verbinding zal aandringen, zullen uit de aard der zaak eventuele besprekingen, die tus sen beide landen worden gehouden, moeten worden gehouden op basis van de alsdan bestaande feitelijke situatie. Overleg vertrouwelijk Voor wat betreft het overleggen van stukken ter vertrouwelijke Ken nisneming, waarop ook de geachte afgevaardigde de heer Sassen heeft aangedrongen, zal men mij toestem men dat ik daarover met ae Belgi sche regering van gedachten wissel, alvorens hierop in positieve zin te antwoorden. Een aantal van deze communicaties edaan in de stellige en ook be- "ike verwachting, dat die ult- I en alleen voor de regeringen bestemd waren. Ik kan mij voorstel len, dat, wanneer de vrij openhartige gedachtenwlsseling, die heeft plaats gevonden, hoe dan ook bekend zou worden, dat noch de Belgische noch de Nederlandse regering buitenge woon aangenaam zou zijn, althans de zaak niet zou dienen. Ik zal mij ter zake met de Belgische regering ver staan en hoop, dat ik ln staat zal zijn, deze stukken ter vertrouwelijke ben- nisneming ter griffie neder te leg gen". Opa Kip 106 jaar De feestelijkheden, die de oranje vereniging te Dreischor organiseert ter gelegenheid van de 106de verjaar dag van Opa Kip op maandag 18 maart, omvatten o.a. een traktatie van half twee tot half drie voor alle schoolkinderen te Dreischor. Van half drie tot en met half vtjf wordt een ontspanningsmiddag geor ganiseerd voor alle 65-jarigen en ou deren. Vermoedelijk zal opa Kip hier bij ook aanwezig zijn. Van half vijf tot half zeven zal een draaiorgel het dorp doorkruisen. Om kwart over zes wordt een fakkel- en lampionstoet geformeerd, welke door het dorp zal trekken, voorafgegaan door het harmoniekoros „Crescendo" uit Dreischor. Tijdens de rondgang zal een serenade gebracht worden aan Opa Kip, terwQl de schoolkinde ren een speciaal gecomponeerd feest lied zullen zingen. PER 1 JANUARI 1957 Van het provinciaal bestuur van Zeeland kregen wH toegezonden een staat over de zwakke plaatsen in de hoogwaterkeringen ln de provincie, waarvan de versterking op 1 januari 1957 gereedgekomen was en 'n staat over de zwakke plaatsen, waarvan de versterking op 1 januari 1957 in uit voering was. Hieruit bleek onder meer, dat voor 1 januari j.I. in de Polder Walcheren uitgevoerd waren de verbetering van de zeew-ring te Zoutelande, de ver- VAN c TOT DRUMBAND. De potten en de pannen, waarmee de jeugd van Sluis langs de straten pleegt te trekken, zullen ln de toe komst wellicht langer meegar eliil ders, want het Instrumentarium voor keukens van de respectiev el de nieuwe drumband een „echte' drumband is gearriveerdTwaalf kleinere en drie grote trommels zijn binnen de wallen van het Zeeuws- Vlaamse stadje gebracht, benevens de „scepter" van de tamboer-maltre. Tij dens de eerste repetitie in de openba re lagere school schudden de muren van dit gebouw op hun grondvesten en het bleek, dat de Slulsse jeugd de drumkunst al aardig machtig is. MOED In Kloetinge woont een aantal mensen van middelbare leeftijd, dat blijk heeft gegeven van een bewon derenswaardige ondernemi: want zij (allen fruitkwekers) hebben de afgelopen winter een cursus ge volgd voor de kleinfruitteelt. Dat er FRITSJE De Benjamin uit een gezin in een d6r Zeeuwse steden, een vierjarige, nogal ondernemende kleuter was weer eens zoek. Gróót was de con sternatie «i* direct niet, maar toen het tijd voor de dagelijkse gang naar de kleuterschool begon te worden, besloot men toch huis en erve maar na te zoeken. Daarbij kregen de huis genoten spontaan assistentie van de schilders, die in het huis aan het werk waren en die Fritsje al goed hadden leren kennen. En het ivas tenslotte een schildersknecht, die Fritsje vond. In de kelder, alwaar hij zich reeds geruime tijd en met suc ces schuil had gehouden. Toen bleek, dat Fritsje op zijn beurt ook de schilders had leren ken nen, want toen hem gevraagd werd wat hij toch in die kelder uitvoerde, terwijl hij naar de kleuterschool moest, antwoordde hij in tcerkne- merstaal. „Ik wou een snipperdag nemen", verklaarde Fritsje eenvoudig hard is gestudeerd, kwam vast te staan bij de eindles. die dezer dagen werd gehouden. D? dertien deelne mers slaagden n.l. allemaal. Op deze laatste les, die o.a. werd bijgewoond door wethouder D. Schipper en ir. J. J. van Hennik, de rijkstuinbouwconsu- lent, bleek overduidelijk, dat het ge leerde in de praktijk van veel nut kan zijn. TRAKTATIE Een droevige mededeling langs deze weg voor de heer L. Reyn- houdt in Kamperland, die vorige week door één van zyn kippen ge trakteerd werd op een ei van 160 gram. Want ln Kapelle ls een kip, die met nog grover materiaal werkt! Het is een dier van de heer F. K. Rijnberg, dat het presteerde 175 gram aan schaal, dooier, eiwit en wat dies meer zij in 't nest te deponeren. Daar zijn gewoon geen woorden meer voor te vinden... LICHT De bewoners van de huizen aan de Tuinstraat in Sint Annaland kunnen weer rustig slapen. Bracht de mate riaallevering in het begin moeilijkhe den met zien mee; de nieuwe masten voor de elektrische verlichting zijn thans geplaatst! Deze twee-armige masten zullen voorzien worden van T L.-lampen. Als de werkzaamheden beëindigd zijn, wordt de noodverlich ting op de hoek Tuinstraat-Curee- straat opgeheven. lenging van de Westkapoelse zeedijk, en tijdelijke voorzienipgen aan de dijk vakken te Zou "-de. Een verster king van de zeedijk of zeewering is aangebracht in de Reigersbergsche polder, de waterkering der Calamiteu- ze polders Oost-Beveland en Wilhel- mina en het waterschap De-Breede- Watering-Bewesten-Terseke. Een muur was geplaatst op de diiken van de Molenpolder, de Oostpolder en 't waterschap De-Bathpolders. Op Schouwen-Duiveland waren de dijken verhoogd, verzwaard of ver sterkt in de gemeente Zierikzee, in het waterschap Ooster- en Sirjans- land, in de waterkering calamiteuze waterschap Bruinisse en in het wa terschap Gouweveer-en-Zelke. Op Tholen waren werkzaamheden aan de dyken uitgevoerd in het waterschap De-Vrije-Polders-onder-Tholen, het waterschap Poortvliet, het water schap Stavenisse en de waterkering calamiteuze Suzannapolder. Op Noord-Beveland werden zeewe ringen verbeterd of verhoogd met 'n kistdam in de waterkering calamiteu ze polders Onrust, Jacoba en Anna- Friso, de Thoornpolder, het water schap Oud-en-Nieuw-Noord-Beve- land, de waterkering calamiteuze polder Jonkvrouw-Anna, de Adriaan- polder en Stadspolder en de Willem- Adriaanpolder. In Zeeuwsch-Vlaan- deren werden de zeeweringen her steld ln het waterschap Het-Vrjje- van Sluis en de waterkering calami teuze waterschap Oud- en Jong-Bres- kens. In uitvoering op 1 januari 1957 was de verbetering of de versterking van dijken in het waterschap De- Breede-Wa tering-bewesten-Y erseke en het waterschap Kruiningen, het waterschap Waarde, "het waterschap Ellewoutsaijk, het waterschap Schou wen, in de gemeente Brouwershaven het maken van een keersluis in het havenkanaal, in de polder Borren- brood, in het waterschap Nieuw- Bommenede, gemeente Zonnemaire en de polder Zonnemaire. Voorts waren werkzaamheden aan dnken in uitvoering in het water- scnap De-Vrije-Polaers onder Tholen, de waterkering het calamiteuze wa terschap Scherpenisse, de Thoornpol der en de waterkering de calami teuze polder Leendert-Abraham. 85 ct F' n1- Inspecteur Van Soest vertrekt uit Zeeland RAUDEBESTRIJDING" is de enigszins plechtige be naming voor de jacht op smokkelaars, zoals die in Zeeuwsch-Vlaanderen nog altijd intensief beoefend wordt. Aan die jacht heeft de heer P. J. van Soest, inspecteur van de Dienst Invoerrechten en Accijnzen te Terneuzen, sinds zijn komst naar dit gewest in november 1949, een froot deel van zijn tijd besteed, er 1 mei 1957 zal dit afgelopen zijn; dan vertrekt hij naar Venlo, naar welke grensplaats in zijn ge boortestreek hij op zijn verzoek werd overgeplaatst. „Eindeloos geduld is een eerste vereiste voor een douaneman, ein deloos geduld, dan doorzettings vermogen en tenslotte moet nij ook nog beschikken over verbeel dingskracht. Telkens als er een krijgslist mislukt, is de smokke laar met je taktiek op de hoogte en dan moet je maar weer iets nieuws verzinnen". De heer Van Soest, 33 jaar oud en een donker, wat zuidelijk type, heeft in zijn ruim zevenjarige Zeeuws-Vlaamse periode wel be wezen over die drie eigenschappen te bezitten. Onder supervisie im mers van zijn directe chefs, bracht hij eenheid in de bestrijding van de smokkelhandel, die juist bij zijn komst in 1949 een „bloeitijd in luidde. Met veel geraas van krachtige motoren in veelal ge pantserde auto's. „De tijd van „pungelen" (het vervoeren van smokkelwaar met een zak op de rug via vaak onbe gaanbare paadjes), drijven (van vee) en fietsen was voorbij. De smokkelaars gingen hun fraude gemotoriseerd bedrijven en dat vergde van onze dienst vanzelf sprekend de nodige aandacht. Ook w(j moesten overschakelen en zo kreeg Zeeuwsch-Vlaanderen als eerste grensstreek de Centrale Velddienstpost. Dat betekende het sluitstuk van het coördinatiewerk. Voor die tijd werkte iedere post afzonderlijk De eerste resultaten van dat coördinatiewerk De heer Van Soest hoeft er niet lang over na te denken. Data en feiten zijn hem uitstekend bijge bleven. „Dat was in 1951, twee pantserwagens kort na elkaar. De eerste op 6 juni en de tweede op 14 november. De laatste keer was er 3000 kg boter mee gemoeid". Nog glinsteren de donkere ogen, wanneer de inspecteur uiteenzet op welke wijze ae smokkelaars die tweede keer in de val gelokt kon den worden. Dank zij een voor treffelijk staaltje van combineren en deduceren. „Want kijk, dat maakt deze dienst ook zo bijzon der boeiend. Het zo scherp moge lijk toespitsen van de wetten en voorschriften om ook juridisch sterk te staan wanneer een smok kelaar eenmaal gepakt is. Het is voor ons veel belangrijker om een complot grondig op te rollen dan om van tijd tot tijd een succesje te boeken met het in beslag nemen van gesmokkelde boter". O P. J. V AN SOEST ....op die vraag was ik voorbereid Wel eens tegenslagen gehad? „Daar herinner ik me nog een mooi voorbeeld van. Op 28 juli 1953 kregen we onder Zuiddorpe eindelijk een pantserauto te pak ken, die bijna vier jaar lang geopereerd had. Vijf posten van ons nebben er maandenlang op ge jaagd, zes keer konden de heren in een val gelokt worden en zes keer ook wisten zij weer te ont snappen"! Hoe kon dat gebeuren? „Alleen door bruut geweld. Die wagens zijn uitgerust met uiterst zware motoren en daar hou je soms weinig aan. Dat is voor ons natuurlijk wel aanleiding geweest om het versperringsmateriaal te perfectionneren en sindsdien had den we meer succes". Bijzondere ervaringen in die af gelopen zeven jaar? p die vraag was ik voorbe reid. Ik heb er vanmorgen bij de kapper over na zitten denken, maar... ik heb ze niet! Of beter gezegd: er is zo'n overvloed van bijzondere ervaringen, dat het geen doen is om er zo maar wat uit te lichten. Wel herinner ik me 'n nogai grappig voorval. Dat was toen we een smokkelaar, die met zijn been onder een auto beklemd had gezeten, met grote zorg naar het ziekenhuis overbrachten. De volgende dag was hij verdwenen. De vent mankeerde niets, 't Was een oud-hospitaalsoldaat, die de kunst van het simuleren machtig goed verstond..." De heer Van Soest heeft altijd bijzonder veel plezier ln zijn werk gehad. Dat is duidelijk te merken. Hij offerde er zo nodig met vreug de zijn vrije tijd voor op. Toch was het lang niet louter zucht naar ro mantiek en avontuur, dat' hem dreef. Integendeel. Er komt een ernstige ondertoon in zijn stem wanneer hii getuigt van de ideële achtergronden van zijn werk. „Telkens wanneer een smokkelaar besloot dit werk er aan te geven, had ik de grootste voldoening. Want 't smokkelbedrijf heeft vele a-sociale aspecten. Met weinig werk wordt er grof geld verdiend, dat in negen van de tien gevallen weer verbrast wordt. Wat moet er van die kerels terecht komen als de Benelux volledig werkt? Dan verliezen ze hun „bestaansmoge lijkheden", dan zullen ze voor hun brood moeten werken en evenals ieder ander genoegen moeten ne men met een sober bestaan. Hoe eerder ze hiertoe komen hoe be ter". Spijt het U om Zeeuwsch-Vlaan- derep én de fraudebestrijding vaarwel te moeten zeggen? „Ach nee. Een mens heeft af wisseling nodig in z\jn werk en bovendien: de fraudebestrijding trad hier wel op de voorgrond, maar was toch evenmin mijn hoofdtaak". Dat laatste zullen de smokke laars beslist nooit gemerkt heb ben. Onaangenaam avontuur op rij-examen Een Vlissingse dame heeft gisteren op het examen voor het behalen van het rijbewijs een onaangenaam voor val beleefd. Zij moest uit het Groene- woud komende de Walstraat in en diende dus voorrang te geven aan het daar voor haar van rechts komen de verkeer. In haar nerveusheid op dit examen remde zij niet vlug genoeg en de naast haar zittende examinator kon een botsing met een in de Wal straat rijdende auto niet voorkomen. De schade beperkte zich overigens tot enkele gedeukte spatborden. De politie ontdekte bij het onder zoek dat ook de bestuurder van de aangereden wagen nog geen rijbewijs had. Hij was zich juist aan het oefe nen, maar daar deze wagen niet inge richt is als leswagen, is dit niet toe gestaan. De politie maakte proces verbaal op van dit wat ongewone ver keersongeval. Nieuwe kleuterschool voor Colijnsplaat Dezer dagen ontving het bestuur van de christelijke kleuterschool te Colijnsplaat van de inspectrice voor het kleuteronderwijs de urgentie-ver klaring voor het bouwen van een nieuwe kleuterschool. Wellicht zal nog dit jaar met de bouw van de aahool worden begonnen. Mosselcultuur Waddenzee kan uitgebreid worden Met vijftig percelen In verband met de grote vraag naar mosselen, heeft de Visserij-inspectie de mogelijkheid onderzocht het aantal mosselpercelen ln de Waddenzee uit te breiden. Er zoudeu 50 nieuwe per celen kunnen worden uitgegeven, ge legen in het z.g. Oude Inschot, de Noorderbalg en ln het Botslenk-Oos- terom. Daardoor worden echter enkele vissers getroffen, die op garnalen vis sen, maar men wil hen schadeloos stellen door hen ongeveer 7 mossel percelen te geven. Deze vissers zouden dan moeten overschakelen op de mosselvisserij. De Visserij inspectie is van oor deel, dat uitbreiding van het mos- selkwekersbedrijf verantwoord is. Im mers, gerekend mag worden op een jaarlijkse vraag van ongeveer 600.000 tonnen mosselen. Hieraan kan mo menteel niet worden voldaan, vooral nu men verwacht, dat de produktie op de Zeeuwse percelen zal verminderen. De mosseladviescommissie even wel acht vermeerdering van het aan tal mosselkwekers niet verantwoord. Er wordt op gewezen dat overpro- duktie niet denkbeeldig is. De M.A.C. vestigt er voorts de aandacht op, dat toelating van garnalenvissers in strijd ls met de mosselverordening. KUNST „De vrouw met het rode haar" Middelburg, Schuttershof; „Nieuw Nederlands Toneel gezelschap. IN DE THRILLER „De vrouw met het rode haar" van Sam Locke en Paul Roberts komen slechts drie fi guren voor, maar van die drie zjjn er dan ook twee psychopaat; een broer en een zuster, van wie ge moogt raden in hoeverre ze erfelijk belast zouden kunnen zyn. De schrij vers hebben zich met élan op de mo gelijkheden geworpen, die ontstaan kunnen wanneer dergelijke mensen in de normale samenleving worden geplaatst en bovendien lieten zy dan nog in het midden in hoeverre de derde man in dit gezelschap een mis dadig; individu zou kimnen zijn. Wie overigens mocht menen, dat er met al die vraagtekens geen boei end, uitstekend speelbaar stuk kon ontstaan, vergist zich. Dat bewezen in de gisteravond in „Het Schutters hof" te Middelburg gegeven voorstel ling drie leden van het „Nieuw Ne derlands Toneelgezelschap". Onder auspiciën van de Arbeiderskunst- kring in Middelburg brachten Andrea Domburg, Ton Kuyl en Louis Borel, welke laatste tevens de regie voerde, deze thriller dermate overtuigend over het voetlicht, dat men het ver haal b|jna als aanvaardbaar zou ac cepteren. En dat wil heel wat zeggen, want een tikkeltje ongeloofwaardig is deze historie van liefde en moord en van moord en liefde wel. Maar één ding heeft hij ontegenzeggelijk: spanning. Spanning van begin tot en met het dramatische einde, spanning door de lugubere, onheilsoellende sfeer, die er in en rond het apparte ment van Kathy Horner (Andrea Domburg) heerst, waar voortdurend de mysterieuze „vrouw met het rode haar" doen en laten van de drie pion nen in dit zielkundig schaakspel be- invloedt. Andrea Domburg wist die sfeer met haar subtiele, sterk doorleefde spel voortreffelijk te accentueren. Zij maakte van de geteisterde, hyper nerveuze vrouwenfiguur een wel bij zonder knappe creatie. Met als waar dige tegenhanger overigens 'n min stens even goed gespeelde pathologi sche broqr van Ton Kuyl. die we meer in dit soort rollen zagen excelleren. Louis Bore! tenslotte bleef een enigs zins vage, zo op het oog wat ongeïn teresseerd gespeelde figuur. Maar die „vaagheid gaven de schrijvers hem mee. De talrijke toeschouwers hebben kunnen genieten van gaaf, sterk spel in een ietwat vreemd, maar voor al les spannend stuk. v. B. f Advertentie) Verlicht Baby's KOU terwijl hij slaapt! „Zeeuws Tijdschrift" met aantal actuele artikelen. Het eerste nummer van het „Zeeuws Tijdschrift" in 1957 is voor een be langrijk deel afgestemd op de actuali teit en in verscheidene artikelen wor den hedendaagse en ook wel toe komstige problemen behandeld. Zo schreef mr. T. Lebret een uit voerig en voor de natuurliefhebber ongetwijfeld interessant betoog over „De Avifauna van enige Zeeuwse oeverlandschappen in het heden en in de nabije toekomst", waarin hij ook enige aspecten belicht van de afge sloten Braakman en van Veeregat en Zandkreek na afdamming. Drs. M. C. Verburg schreef, zoals gewoonlijk weer uitstekend gedocumenteerd, over het bevolkingsverloop in Zeeland, met als conclusie dat „de toekomst dichterbij ligt dan het Deltaplan". In een artikel onder de kop „Cijfers over de studenten uit Zeeland" geeft drs L. Turksma deze cijfers, uitvoe rig en zeer gedetailleerd. Vele cij fers zijn ook te vinden in een be schouwing van de heer A. J. Kruide nier over de P.Z.E.M.-centrale in Westdorpe, die stil werd gelegd en voorts is er dan een artikel van ir. R. N. Hemmes, hoofd van het district IV van de Dienst Aanvullende Civiel technische Werken, over voorberei ding en uitvoering van aanvullende werken. Met een gedetailleerd over zicht van in D.A.C.W.-verband uitge voerde of in uitvoering zijnde wer ken. Folkloristische bijdragen van Jac. R. W. Sinninghe en mej. Luc. Montigny completeren dit nummer, dat ongetwijfeld interessante bijdra gen bevat, maar dat wij toch gaarne iets gevarieerder hadden gezien. Met zo mogelijk wat minder cijfers en wat boeiender tekst. VANDAAG Middelburg Electro: „De vrouw zijner dromen", (a.l.), 19 en 21.15 uur; R.H. B.S.: ouderavond 19 *5 uur. Provinciale Bibliotheek: expositie over Rome, 1012.30 en 13.30—18 uur. Vlissingen Alhambra- „Kinderleven ln gevaar", (13 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Misdaad ln duplo". (18 jaar), 20 uur; Strandhotel: jaarvergadering „Gemeenschappelijk Belang". Goes Grand: „Gunsteling des konlngs" (18 Jaar), 20 uur. Schuttershof: Propaganda-fllmavond Kon. Ned. Zwembond. 19.30 uur; Slot Ostende: Filmavond Ned. Chr. Reis- verenlglng. i9.30 uur; C.J.M.V.-ge- bouw: Israél-avond, 20 uur; „De Prins van Oranje": Toneelavond Ned. Rode Kruis: „Het Witte Legioen", 30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2