CETAFLEX TfCT lijmt kond alle hont! ViCREM DRS. v. d. BEUGEL: EUROPESE TAKEN IN OVERZEES GEBIED Kilo's slanker BonKorets FRANKRIJK ZAL EEN PAAR ATOOMBOMMEN VERVAARDIGEN AANVAL OP HET PALEIS VAN PRESIDENT BATISTA DONDERDAG 14 MAART 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BUITENLANDSE ZAKEN IN EERSTE KAMER Minister Luns over streven naar krachtige positie De staatssecretaris van buitenland se zaken, drs. Van den Beugel, heeft gisteren in de Eerste Ki(mer ver klaard, dat de definitieve t«Skst van het verdrag voor de Europese econo mische samenwerking dinsdagavond In Den Haag is ontvangen en gisteren aan de Kamerleden is toegezonden. Spr. erkende, dat het later moei lijk zal zijn, met onwillige partners samen te werken, maar anderzijds dat een concreet verdrag eerder tot samenwerking zal leiden. Inderdaad is haast gemaakt, omdat het politiek getij in divei^e landen gunstig is. Drs. Van den Beugel deelde mede, dat de parlementaire controle en de rechtshandhaving voor de organisa ties van Euromarkt en Euratom zul len geschieden door hetzelfde parle mentaire orgaan c.q. gerechtshof. Ten aanzien van het buitentarief zeide spreker onder meer dat de mo gelijkheid van uitzonderlijke tarief contingenten met rompslomp, te ver kiezen is boven een voor Nederland te hoog tarief. Op het gebied van de minimum prijzen is de doelstelling van de rege ring niet geheel b.ereikt. Na acht jaar echter zal de autonomie te dien aan zien worden doorbroken. Monetair is Frankrijk, door de over waardering van de franc, een zwakke schakel in het geheel. Deze overwaar dering, gevolg van de interne politie ke situatie, zal niet altijd kunnen voortduren en mag bovendien geen rem vormen ap de ontwikkeling van de Gemeenschappelijke Markt. Over de relatie tussen de gemeen schappelijke markt en de overzeese gebiedsdelen zeide spreker onder meer, dat openstelling van deze ge- Jonge heethoofd weerstond 100 agenten en soldaten Een jonge Nigeriaan heeft woens dag in een Londense wijk enige op schudding verwekt, door gewapend met een priem, en een ijzeren staaf, meer dan 100 agenten, brandweerlie den en soldaten gedurende bijna 8 uur te weerstaan. Tevoren had de Nigeriaan een agent van politie en een politiehond gesto ken. De agent was door buren naar de woning van de kleurling geroepen, omdat zij hadden gehoord, dat hg krijgsliederen zong. Nadat hij de agent en de hond had gestoken, gren delde de Nigeriaan zijn deur en be gon het beleg. Op het ogenblik, dat de brandweer zich gereedmaakte machtige water stralen door het raam te spuiten en een peloton soldaten traangasbom- men in stelling had gebracht, gaf de Nigeriaan zich over. Inval bij tandarts te Rotterdam Op last van de "justitie heeft de Rotterdamse recherche woensdag een inval gedaan bij de tandarts J. B. A. T. aan de Claes de Vrieselaan te Rot terdam. Van de vele aanwezige pa tiënten werden er enkelen aan een nader verhoor onderworpen. Het in strumentarium werd in beslag geno men. Tot deze actie is overgegaan op vermoeden dat de arts, die vroeger aam het bekende Evipan-instituut ver bonden was, aan onbevoegden gele genheid geeft tot tandheelkundige Stulp. Advertentie Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest ponden per week. BonKorets werken volgens het principe van dehydratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet smelt weg. geen loomheid en verstop ping meer. Veroverende charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monter - een ander mens! Begin een nieuw leven - begin nog vandaag met BonKorets, ƒ3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES bieden een economisch zeer zware last is op Frankrijk. Niet is aanvaard, dat gemeenschappelijke investeringen alleen vaar Frankrijk zouden gelden. De politieke consequenties hier van zullen geen andere zijn, dan die, welke voortvloeien uit ons standpunt, in koloniale en be heerskwesties voor de Verenigde Naties. Naar de mening van de re gering ligt in de bedoelde gebie. den een Europese verantwoorde lijkheid voor de sociale en econo mische ontwikkeling, teneinde po litiek afglijden ta voorkomen. In dit licht moet ons deelnemen in 't gemeenschappelijk investerings plan worden gezien. Ook Nieuw- Guinea zal van deze regeling in belangrijke mate kunnen profite ren. Via conventies tussen de An tillen, Suriname en de Gemeen schappelijke Markt zal een bin ding kunnen worden gevonden. De regering ziet ook dit deel van het verdrag als noodzakelijk en goed. Minister Luns had tevoren ver klaard, aarzelend te staan tegenover de opvatting, dat in de Sowjet-Unie een politieke desintegratie aan de gang is. Pas wanneer de ideologie van wereldheerschappij zal zijn ver dwenen, zal een vreedzame coëxis tentie mogelijk zijn. In de praktische politiek moet men rekening houden met de situatie, die thans bestaat. Dit betekent streven voor een krachtige positie van het westen in ideologisch, militair en economisch opzicht. Tijdens een wedstrijd in Lyon is de 21-jarige Franse brunette Sylvie Nu- mez uit-de, bus gekomen als Miss Frankrijk 1957. Sylvie is mannequin in St. Etienne, maar vertoeft op het ogenblik in Parijs om die stad wat beter te leren kennen. Men ziet haar hier zittend op een verkeerszuïltje op de beroemde Champs Elysées. Op de achtergrond de Are de Triomphe. Tweede Kamer over landbouw problemen (Slot van pag. 3) Met name informeerde hg. of de agra rische export naar de ons omringende landen moellgkheden zal opleveren. Kleine bedrijfje* De her- en rullverkavelfhg leidt ook nogal eens tot moeilijkheden. Op het ogenblik is 100.000 ha grond in ruil verkaveling. De heer Engelbertink deelde dit mee. Doch hM voegde eraan toe, dat de laatste gebieden pas over 10 30 jaar geheel verkaveld zullen z^jn. Dat duurt veel te lang. Vooral de grotere gebieden, zo drong hU aan, moeten sneller tot uitvoering komen. Ook de heer Blewenga wenste spoed. De heer Egas waarschuwde tegen de frrote bedragen aan de ruilverkave- ing verbonden. HU achtte ze niet ver antwoord, als bUvoorbeeld over tien jaar opnieuw maatregelen nodig zyn. De kleine bedrijfjes verkeren in een lastig parket. Voor de heer Engel bertink betekende dit, dat zij zichzelf wel opheffen. Maar dat neemt toch niet weg, dat hij het minder juist vond dat zij, zolang ze bestaan, te weinig steun ontvangen, aangezien de minis ter uitgaat van het sociaal-econo misch verantwoorde bedrijf. De heer Egas was nogal tevreden over het grondbeleid van de minister. We zijn op de goede weg, constateerde hij. Hij verwachtte niet veel resulta ten meer van verdere intensivering. Het zal nodig zijn, aldus de heer Egas de kleine bedrijven te vergroten. Hier tegenover beweerde de heer Biesheu vel, dat de grondpolitiek van de rege ring kritisch moet worden bezien. Hij noemde het aantal kleine bedrgven in ons land groot. De laatste jaren is er een vrg willige sanering van 16 pro cent. Niet alleen kent de landbouw het euvel van de kleine bedrgven, maar ook dat van wat de heer Egas noemde de „krotboerderijtjes". Hg moedigde de minister aan het gebouwenpro bleem krachtig aan te pakken. Kredietvoorziening De heer Egas, die ook de tegen stelling stad-nlatteland ter sprake bracht en enfcele onderwijszaken behandelde, maakte duidelijk, dat er behoefte in de landbouw be staat aan een niet te dure krediet- voorziening voor uitrustingskre diet, voor kortlopend liquiditeits krediet en voor hypothecair kre diet. Zeer duidelijk liet deze afge vaardigde zgn misnoegen blijken over het loslaten door minister Mansholt van de voorwaarden voor de deblokkering van de eigenaars- lasten. Hij had nu grote bezwaren tegen pachtverhogi'ngen en wel, omdat er geen zekerheid meer be staat, dat de gelden ten goede ko men aan de vernieuwing en de ver betering van bedrijfsgebouwen. Advertentie 10.000 op lot 19.731 In de 534ste staatsloterij is gisteren een prijs van f 10.000,gevallen op lot nummer 19.731. Een prijs van f 5000,viel op lot nummer 13.054. VIJFJARENPLAN VOOR EURATOM Gezamenlijke „pot" van plm. 800 miljoen gulden De zes landen van de Europeso ge meenschap voor kernenergie, Eura tom, hebben een vyf-jarenplan opge steld voor het gezamenlijke kern onderzoek, dat bekostigd zal worden uit een fonds van omstreeks 215 mil joen dollar (ongeveer 800 miljoen gul den Dit werd bekendgemaakt In een rapport van de Belgische senator Fer- nand Dehousse, voorzitter van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa, aan de Belgische Senaat. Naar verluidt zullen de kosten van hfcL program als volgt worden ver deeld: Frankrijk en West-Duitsland elk dertig procent, Italië 23 procent, België 9,9 procent, Nederland 6,7 pro cent en Luxemburg 0.4 procent. Dehousse deelde voorts mee, dat Frankrgk volgens zijn program voor het militair gebruik van kernenergie, naar men verwacht, tegen 19601961 één of twee atoombommen zal hebben vervaardigd. „Dit bescheiden doel in vergelgking met de prestaties van andere grote mogendheden zal echter aanzienlijke offers vragen", aldus het rapport. Volgens Dehousse heeft West- Duitsland „de Frane stelling aan vaard, omdat het bevreesd is voor een zeker Amerikaans isolationisme en voor de terugtrekking van de Britse troepen uit Duitsland. „De veiligheid van Duitsland kan door het bestaan van Franse atoombommen slechts zgn gediend", aldus de Belgische senator. schom/ieüi Endocil, de HORMOON crème van Organon, wekt de huidcellen tot nieuw leven. De huid wordt zacht en soepelrimpels en ongaaf heden verdwijnen. De hormoonwerking van Endocil gaat 'dag en nacht door. Gebruik Endocil dus ook overdag als basis voor poeder of make-up, Ontsluier uw schoonheid met hormooncrême van Organon-O» per tube f 2,90 „Tarzan van de Rivièra" voor de rechter geleid „Gentleman-dief" Dario Sambuco, alias Dante Spada, is woensdag voor de rechter geleid, beschuldigd van 14 gewaagde diefstallen aan de Franse Rivièra. die hem meer dan honderd duizend gulden lli geld en juwelen opleverden. De 28-jarige „Tarzan van de Ri vièra," berucht vanwege een reeks roekeloze ontvluchtingen uit de ge vangenis, werd onder strenge politie bewaking voor een rechtbank ln Ge nua geleid. Spada was in 1953 door de Italiaan se politie gearresteerd, nadat hij uit een Franse gevangenis was ontsnapt. Hij kwam in het wereldnieuws toen hij zeven jaar geleden een reeks ge durfde diefstallen'.pleegde in de villa's van beroemde persoonlijkheden aan de Franse Riviera. Onder zijn slacht offers telde hij o.a. de Nederlandse industrieel Joseph van Ende. De Franse politie wist hem uitein delijk te arresteren en op 27 februari 1953 werd hij door een rechtbank in Nice veroordeeld tot een gevangenis straf van acht jaar. Daarvan diende -hij slechts zes maanden uit,, want op ,26' augustus van hetzelfde jaar slaag- -de hij erin uit de gevangenis te ont- snanpen en naar Italië te vluchten. Hij werd kort daarop in Genua ge arresteerd door de Italiaanse politie. Prof. dr. R. Casimir te Voorburg overleden Te zijnen huize in Voorburg is dins dagnacht overleden prof. dr. R. Casi mir, de grondlegger van ljèt school type Iyceurir, Prof. Casimir, die 79 jaar is geworden, was geboren te Kollum. Van 1896 tot 1899 was hij onderwijzer te Groningen en Sappe- meer, daarna leraar aan een cursus voor de hoofdakte en aan de kweek school te Groningen. Inmiddels was hij letteren, en wijsbegeerte gaan stu deren aan de rijksuniversiteit te Groningen, waar hij in 1910 promo veerde. In 1919 werd hij hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden en m 1919 rector van het eerste lyceum hier te lande, het Nederlands lyceum te Den Haag. De oprichting van dit schooltype had hij voorbereid in sa menwerking met de pedagoog Jan Ligthart. Tot 1930 is prof. Casimir rec tor van het Nederlands lyceum ge weest- Prof. Casimir heeft zich mede grote bekendheid verworven op het gebied van de drankbestrijding, voorts sprak hij regelmatig voor de V.P.R.O. en was hij actief op het gebied van de volksuniversiteiten. Vuurgevecht in Havana Naar schatting twintig tot vijf entwintig jongelui, hoofdzakelijk studenten, hebben woensdagavond met lichte vuurwapens en handgra naten een aanval gedaan op 't pa leis van president Fulgencio Ba tista in Havana. Enkelen slaagden er in tot de voorvertrekken van het palels door te dringen, zg werden echter spoe dig door de paleiswacht en politic, die zich op de daken van de omlig gende gebouwen Installeerde en door filings opgeroepen tanks van het le ger verdreven. Een correspondent van United Verdrag over Russische troepen in Oost-Duitsland Tass heeft woensdag de tekst ge publiceerd van de dinsdag JJ. te Ber lijn door de Sowjet-Russische en Oostduitse ministers van buitenland se zaken Gromyko en dr. Boiz gete kende overeenkomst betreffende bet legeren van Russische troepen in Oost-Duitsland. Hierin wordt verklaard, dat de Rus sische troepen zich niet in zullen la ten met de binnenlandse aangelegen heden van Oost-Duitsland op zijn maatschappelijke en politieke leven. Over elke wijziging in de sterkte der Russische troepen of verplaatsing hunner basis, moet door de Oostduit se en Russische regeringen worden be raadslaagd. Voor het houden van oe feningen door de Russische troepen zal met de bevoegde Oostduitse au toriteiten overleg worden gepleegd. De Sowjet-Russische militairen en hun gezinnen moeten de Oostduitse wetten naleven en eerbiedigen. Indien de veiligheid van de Rus sische strijdkrachten in Oost- Duitsland zou worden bedreigd, is het Russische opperbevel gerech tigd maatregelen te nemen, om deze bedreiging teniet te doen. echter in „gereed overleg" met de Oostduitse regering en rekening houdend met maatregelen der Oostduitse autoriteiten, om aan de toestand het hoofd te bieden. De heer Aghina zal N.S. verlaten De heer J. F. I. M. Aghina, hoofd van de afdeling voorlichting der Ne derlandse Spoorwegen, is benoemd tot directeur van een nieuwe organi satie, die zich ten doel stelt de finan cieringsmogelijkheden te verruimen van het rooms-katholieke hoger on derwijs in Nederland. De taak van de heer Aghina zal on der meer zijn, door de moderne me thodiek van public relations de be langstelling voor de idee van de ka tholieke universiteit en de katholieke economisch? hogeschool meer tot ge meengoed te maken van het rooms- katholieke volksdeel van Nederland. De achviteiten zullen zich met name richten op de r.-k. universiteit te Nij megen, de r.-k. economische hoge school te Tilburg, ae bijzondere leer stoelen door de Sint-Radboud-stich- ting aan neutrale instellingen van ho ger onderwijs gesticht, en de studen tenorganisaties. Mollet kan vertrouwens kwestie stellen Het Franse kabinet heeft premier Mollet gemachtigd de vertrouwens kwestie te stellen tgdens het debat over de algemene politiek van de re gering, dat vandaag in de nationale vergadering begint. De minister van buitenlandse za ken, Pineau, heeft op de kabinetsver gadering verslag uitgebracht van de recente Brits-Franse besprekingen. Een officiële woordvoerder ver klaarde, dat de regering met grote belangstelling de ontwikkeling in 't Midden-Oosten volgt en contact on derhoudt met de Ver. Staten en En geland. d. werden gedood en vier anderen werden gevangen genomen. Vijf sneuvelden reeds in de eerste minuten van de aanval. Twee ande ren werden gedood, toen zg van ach ter een vrachtwagen, waarmede zg tot vlak bij het paleis waren doorge drongen, handgranaten wierpen. De granaten werden geworpen naar de politiemacht, doch richtten betrek kelijk weinig scnadc aan. Een derde aanvaller, die uit zgn schuilplaats achter de auto vluchtte, werd eveneens getroffen, doch niet dodelgk. Komende mutaties in hoge legerfuncties Met Ingang van 1 juli 1957 zal voor dc functie van commandant van de nieuw te vormen parate le dlvinie. 7 december, worden bestemd brigade generaal van de generale staf A- V. van den Wall Bake, thans plaatsver vangend chef-staf van de noordelijke legergroep. Voor de functie van plv. comman dant van de 4e divisie wordt bestemd de tijdelijk brlgade-generan] F. O. B. Musch, thans plaatsvervangend sous chef van de sectie operaties bil het hoofdkwartier van de geallieerde landstrijdkrachten in de centraal Eu ropese sector te Fontalneblcau. Met ingang t zal voor ae functie van sous-chef van van 1 november 1957 de generale staf worden bestemd, gc- neraal-majoor der infanterie P. Gips, thans commandant van de 4e divisie, voor de functie van commandant van de parate 4e divisie zal worden be stemd de generaal-majoor der infan terie B. Koning, thans commandant van de 5e divisie. Voor de functie van commandant van de 5e divisie wordt bestemd, dc generaal-majoor der infanterie W. de Boer. thans commandant van de mo bilisabele 7de cember-divisie. Voor de functie van nederlands territoriaal bevelhebber zal worden bestemd, ais opvolger van luitenant-generaal D. C. Buurman van Vreeden, generaal- majoor der artillerie C. J. Valk. thans plaatsvervangend chef-staf voor lo gistiek en „administration" bij het hoofdkwartier van de geallieerde land strijdkrachten in de centraal Europe se sector te Fontainebleau. Hij zal hierin worden opgevolgd met ingang van dezelfde datum door generaal- majoor der genie M. de Boer, thans commandant van de 6e divisie. Achier hei stuur EEN INSPECTIE van een aantal motorfietsen en scooters zal U leren, dat by vele daarvan dc handrem (voorwiel) slecht werkt, verwaar loosd is en zelfs zit vastgeroest. Dat is het gevolg van het sprookje, dat de voorrem ,,gevaarl\jk" zou zijn. Maarkijkt U nu eens naar een auto, die remt: U zult dan zien, dat die auto „duikt". Met andere woor den: het gewicht van hel voertuig verplaatst zich naar voren en dat betekent, dat het voorwiel zwaarder belast wordt. Hoe zwaarder het ge wicht op het ict'el is, hoe minder kans er bestaat op blokkeren van de rem. En dat een blokkerende rem slippen veroorzaakt, is bekend ge- 'ieruit volgt en iedere erva ren motor- en scooterrijder zal dit bevestigen dat remmen onder normale omstandigheden, zelfs op een nat wegdek, steeds zal moeten beginnen met hét voorwiel, met de handrem dus. En dat de voetrem pas gebruikt wordt, als men snel tot ab solute stilstand moet komen, of in noodsituaties. FEUILLETON j£\e$de Mxfqejowilertll „Die heb je vanmorgen allemaal uitgewist", antwoordde ze rustig. ,Jk? Wanneer dan?" „Toentoen je zo lief over Bun ny sprak. Het was als een heerlijk zachte zalf op een akelig schijnende wond. Ik vergat alle nare dingen, die Je ooit tegen me gezegd hebt en ik :an ze me nu helemaal niet meer her inneren. Ik kan alleen maar denken aan wat je van Bunny gezegd hebt." „Dat komt alleen, liefste, omdat je zo vergevensgezind bent." Oliver zei het met een glimlach, maar was blgkbaar diep ontroerd. „O, vergevensgezind is mijns in ziens een nogal dwaas woord", her nam Erica. „Wat betekent het eigen lijk Als Iemand geen spijt heeft, valt er niets te zeggen. En heeft hij dat wèl, nu dan wist volgens mij echt be rouw zijn schuld voldoende uit." „Dat is een heel genadige opvat ting. Erica, maar gelukkig de enige waarnaar ik word beoordeeld." „Ik beoordeel je helemaal niet, Oli ver", zei ze vriëndelgk. door MARY BURCHELL „Neen? Dus je hebt geen behoefte om streng tegen me te zgn?" „Natuurlgk niet", glimlachte ze, „maar ik wil je wel een vraag stel len." „Nu, je hebt daarvoor op het ogen blik een mooie gelegenheid", klonk het toch ietwat angstig. „Zeg eens, Oliver, waardoor ben je zo veranderd watDreda betreft? Ik geloof, dat die verandering wel heel groot moet zgn." „Allereerst door jou", verzekerde hij. „En dan" hier kreeg zijn ge zicht een harde trek „door Dreda zelf." „O", hernam Erica heel ernstig. „En wanneerwanneer is dat ge beurd, Oliver?" „De dag, waarop ik thuis kwam en jouw brief vondantwoordde hij, eensklaps zgn wang tegen de hare drukkend. „Toen al? O. maar zó vroeg kan het toch niet zijn geweest", meende ze, terwijl ze zenuwachtig door zgn haar streek en andermaal zoals op de avond van het concert consta teerde. hoeveel grgzer het werd. „Waarom niet, Erica? Neen ga voort met over mijn haar te strijken. Daardoor begrijp ik, waarom Bunny je zo aankijkt." „WAt zeg je? O, Oliver, jij hebt me eens aangezien zoals Bunny dat doet", zei ze Devend. „Ik liefste? Wanneer heb ik in vre desnaam gekeken zoals Bunny?" „In Veronaantwoordde ze wat verlegen. „Die avond „O ja, nu herinner ik het me", riep hij, haar een kus gevend. „Ik denk, dat lk toen hetzelfde voelde als Bun ny nu", liet hg er met gesmoorde stem op volgen. „Wat bedoel je Oliver?" vroeg ze met trillende lippen. „Ik bedoel, kindlief, dat ik op dat ogenblik waarschgnlgk heb gevoeld, hoe jg het enige was, dat er iets toe deed: rust. tevredenheid en geluk. Maar lk, dwaas die ik was. vergat het weer en ik moest door bittere erva ring alles opnieuw leren. Bunny daar entegen is een verstandig kind: hg wist het eens en voor altgd. Ziedaar het verschil tussen je man en je zoon. Bunny heeft iets van jou en dus is hij veel verstandiger en liever dan ik ooit zal zijn." „Voor mij zul je altijd het liefste zijn wat ik bezit", zei Erica eenvou dig. ..of je dat wilt of niet „Ik wil het", zei hij op dezelfde toon, „en lk zal het altijd willen. De gedachte alleen, dat je me weer zou verlaten, maakt me reeds bang." „Daarvoor behoef je nooit weer bang te zgn". verzekerde ze, „maar vertel me nu over Dreda." Even maakte hij een onrustige be weging. Toen zei hg eensklaps als een kind: „Ik haat Dreda." Onwillekeurig moest Erica lachen. „Jij groot kind", zei ze, hem dicht naar zich toe trekkend. „Is ze erg slecht tegen je geweest in enig opzicht?" „In alle opzichten", fluisterde Oli ver, „maar als ik niet zo'n grote gek was geweest zou ik al lang hebben begrepen wat rne te wachten stond. Het begon dat weekeind toen ik, zoals je weet, naar Londen zou gaan. Eigenlijk had ik ten slotte niet veel zin in, maar het was een soort dwaas gëbaar van zelfverze kerdheid. Ik vermoed, dat ik niet be paald aangenaam ben opgetreden..." „O, waarschijnlijk was je gewoon weg ongenietbaar: arme Dreda". merkte Erica grootmoedig op. „Zeg dat niet" riep hij uit en voegde er met een grimmig lachje Advertentie aan toe: „Je vindt me zeker een dwaas, nietwaar?" „Ja, wel een beetje", erkende Eri ca, maar haar kus nam alle bitter heid uit die verzekering weg! „Nu, hoe dan ook", hernam hij, „ik kreeg mijn straf. Het was een afschuwelijk weekeind. Ontgooche ling en afkeer van mezelf zonder ophouden. Toen ik weer huiswaarts ging, dacht ik heus vol dankbaar heid aan jou. Ik piekerde erover hoe ik je mijn spijt, mijn berouw zou betuigen, maar natuurlijk wist ik toen niet. op welke manier ik dat zou aanpakken". „Hij meent, dat hij 't nu wel weet", dacht Erica geamuseerd. „O, Oliver, wat ben ik blij dat je feite lijk zo weinig veranderd bent". „En toen ik thuis kwam", ging Oliver voort, „was je weg en vond ik alleen je brief". „Arme schat! Het spijt me zo". „Neen, mij niet", zei hij lang zaam. „De les is moeilijk en hard geweest, Erica, maar toch ben ik blij, dat ik er sommige dingen uit geleerd heb". Bij deze woorden keek hij haar zo nederig en berouwvol aan, dat ze hem snel in de rede viel: „Stil, beste jongen, ik heb óók het een en ander moeten leren". „Jij?" riep hij uit. „Jij had niets te leren: jij was altijd al zo lief en zo goed!" „O, neen", ontkende ze lachend, maar vroeg toen, aan een plotselinge ingeving gehoorzamend: „Heb je daarna Dreda niet nog eens ont moet?" „Ja. maar hoe wist jij dat? Na die ontmoeting ben ik haar pas goed gaan haten". Erica zette grote ogen op. „Vertel me alles", fluisterde ze. „Ik was naar dat concert gegaan, om Lamm te horen", vertelde Oli ver. „en misschien ook ten dele om mijzelf te tonen, hoezeer Dreda mij koud liet. Na 't concert ging ik Lamm opzoeken „Ja, dat weet ik". „Wéét jij dat ook al? Hoe dan?" vroeg hij snel. „Ik was op het concert". „O, lieveling, was je daar heus? Hoe wonderlijk, want ik heb bijna de hele avond aan je gedacht". „En ik heb bijna de hele avond naar jou gekeken. Ma-r dat doet er niet toe. Ga voort alsjeblieft". (Wordt verrold) I Advertent te) H a. a r^c r e m i Grote pot 1.65 - tub* 120

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 11