SOLISTENCONCOURS HARMONIE- EN FANFAREVERENIGINGEN WALCHEREN VLISSINGSE SPIRIT ZORGDE VOOR TWEE OVERWINNINGEN VLISSINGER H. KOLK BOUWDE IN VIER JAAR EIGEN HUIS MAANDAG 11 MAART 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 OP 16 EN 30 MAART In Concertzaal te Middelburg Dc Bond van Harmonie- en Fanfa reverenigingen in Zeeland houdt op de zaterdagen 16 en 30 maart a.s. in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg een groot concours voor solisten, duetten, trio's en kwartetten. Beide dagen begint het coucours om elf uur des morgens en zal duren tot tien uur des avonds. Jurylid is de Rotterdam se Piet van Mever. Als begeleider zullen de heren Piet de Rooij en W. L. Harthoorn fungeren. Het aantal deelnemers is dit jaar groter dan voorheen, namelijk ruim 150. Het is verheugend, dat onder hen een groot aantal jeugdige muzikanten is. Hieruit blijkt wei, dat onder de jeugd nog animo bestaat voor goede en serieuze muziek. Het nut van deze concoursen is, dat de leden van de verschillende korpsen in de gelegen heid worden gesteld in het publiek op te treden als solist (met pianobe geleiding), voorts, dat er veel gestu deerd wordt en dat hun prestaties kritisch worden beoordeeld. Men werkt met het zogenaamde tien-puntenstelsel. De beoordeling ge- Zeeland Sport huldigde voetballer Wim Leijnse „Timmel" speelde meer dan 400 wedstrijden in het eerste. De Vlissingse sportvereniging Zee land Sport heeft zaterdagavond in Britannia een feestavond gehouden, die speciaal was georganiseerd om de bekende voetballer Wim (Timmel) Léijnse te huldigen. Reeds in 1934 werd Leijnse lid van Zeeland Sport, toen nog de Zeeuwen. Op zestien jarige leeftijd kwam hij in het sei zoen 1936-1937 in het eerste team. Daarna heeft hij altijd in dit team gespeeld. „Timmel" heeft in zijn sportieve carrière meer dan 400 wed strijden voor het eerste elftal van Zeeland Sport gespeeld. Ook werd hij heel wat keren opgesteld in het Zeeuwse elftal. Enige tijd geleden is hij, zoals bekend, naar Vlaardingen vertrokken. De voorzitter van Zeeland Sport, de heer P. Ventevogel, sprak de heer Leijnse, die vergezeld was van zijn echtgenote die uit Vlaardingen was gekomen, toe. Hij herinnerde er aan, dat „Timmel" altijd een bijzonder voorbeeld voor de jeugd is geweest; niet alleen door zijn grote voetbalca paciteiten, maar vooral ook door zijn sportieve houding. De heer Ventevo gel bood vervolgens mevrouw Leijnse een- boeket bloemen aan. De heer P. I.oekemeijer overhandigde, de heer Leijnse als woordvoerder van een feestcomité een prachtig radio-toestel. De huidige aanvoerder van Zeeland Sport, Ton van Rijswyk, had een fraaie tas voor „Timmel." De heer Jongepier, secretaris van Zeelandia, overhandigde namens zijn vereniging een foto van de Lange Jan. Namens de scheidsrechters werd nog het woord gevoerd door de heer Verkerk uit Vlissingen. Ook deze had alle lof voor de sportieve houding, die Leijnse altijd op het voetbalvela heeft aangenomen. „Je was een groot voet baller en voor unfair spel heb ik je niet eenmaal hoeven te straffen", al dus scheidsrechter Verkerk. De bekende Middelburgse humorist Wim de Graaf en zijn gezelschap heb ben daarna de talrijke aanwezigen een aantrekkelijk cabaretprogramma voorgeschoteld. Ook Wim de Graaf sprak Wim Leijnse, uiteraard in hu moristische bewoordingen, toe er kwam daarbij tot de slotsom, dat, in dien hij de sportman van het jaar moest kiezen, er maar één antwoord was: Timmel Leijnse. Een bijzondere attractie tgdens deze avond was het Vlissings jeugdaccordeonorkest, dat onder leiding van de heer W. Meul- meester voor het eerst in het open baar optrad. De 33 jongens en meis jes speelden vlot en met grote vaar digheid enkele bekende melodieën. De 12-jarige Anneke Rose liet zelfs en kele solo's horen. Veel succes had de band „The Örpheans" met een pro gramma van dans- en amusements muziek. Verder trad de Middelburgse kunstfluiter Frans Burgs en de decla mator Maljaars voor het voetlicht. Na afloop was er een gezellig bal. Scheepvaart door kanaal van Zuid-Beveiand. In de maand februari 1957 passeerden er in totaal door het kanaal van Zuid- Beveland 5823 schepen, die een inhoud hadden van 2.843.734 ton. Daarvan waren 3918 schepen van 2,118,196 ton geladen en 1875 schepen van 727.538 ton waren ledig. Bij deze sche pen waren o.a. 3453 geladen motorsche pen van 1.512.636 ton en 1572 ledige van 510.578 ton en 485 geladen sleepschepen van 599.274 ton en 176 ledige van 204.087 ton. Verder passeerden ei 598 sleepboten en 36 coasters van welke laatste er 8 ge laden eri 28 ledig waren. Tot de Rijn vaart behoorden 216 geladen sleepsche pen van 271.244 ton en 5 ledige van 6060 ton en 672 geladen motorschepen van 384.468 ton en 66 ledige van b3.926 ton naar België en 114 geladen sleepschepen van 144.042 ton en 3 ledige van 2418 ton en 431 geladen motorschepen van 290.910 ton en 81 ledige van 39.403 ton van Bel gië. In totaal passeerden er naar België 2053 geladen motorschepen van 909.653 ton en 517 ledige van 136.365 ton en 308 geladen sleepschepen van 393.111 ton en 38 ledige van 28.653 ton en van België 1400 geladen motorschepen van 602.983 ton en 1055 ledige van 374.213 ton en 177 geladen sleepschepen van 206 163 ton en 138 ledige van 775.434 ton. In natlonfffiÉelt waren de schepen verdeeld ln 3688 Nederlandse, 1254 Belgi sche, 296 Franse, 229 Zwitserse, l Engel se, 341 Diutse, 10 Luxemburgse, 3 Oos tenrijkse en 1 Zweedse. In de maand februari passeerden er 106 schepen minder als in de maand ja nuari. schiedt in acht rubrieken, onder an dere opvatting, techniek, stemming en klankgehalte. Met een gemiddelde van zes wordt een derde prijs be haald, met een gemiddelde van ze ven een tweede prijs, met een ge middelde van acht een eerste, met een gemiddelde van negen een eerste prijs met lof en een tien (het maxi mum) geeft recht op een eerste prijs met een felicitatie van de jury. Het programma is zeer afwis selend, daar er ongeveer 125 ver schillende composities ten geho re gebracht zullen worden. Naast eenvoudige soli zijn er composities te beluisteren van W. A. Mozart (onder meer een hoorn- en klari netconcert), van C. M. von We ber, van J. Haydn, van Men delssohn en vele anderen. De bond heeft in vorige jaren met deze coucoursen steeds veel 6ucces gehad en men rekent ook thans weer op een flinke belanstelling. Overigens niet alleen uit Middelburg, maar uit geheel Zeeland. De deelnemers zijn afkomstig uit Walcheren, Zuid- en Noord-Beveland. Twee b.l.o. scholen voor West Zeeuwsch-VIaanderen De kring: „Het Land van Cad- zand" van de Vereniging voor Volks onderwijs hield in hotel „De Een hoorn" te Oostburg haar jaarverga dering onder leiding van de heer P. Vermeulen uit Waterlandkerkje. De ze gaf in zijn openingswoord een uiteenzetting over de toestand van de aangesloten afdelingen in West Zeeuwsch-VIaanderen, waaruit bleek, dat deze over het algemeen gunstig te noemen is. De heer M. Hoste bracht een jaarverslag uit als secre taris en de heer A. de Groote als penningmeester. De voorzitter gaf daarna een uit voerige toelichtng over de stand van zaken omtrent het bJ.o. Thans staat vast dat er twee b.!.o. scholen komen, n.l. een openbare en een rooms-katholieke. Over de plaats van vestiging kon hij geen nadere mededelingen doen, daar dit een zaak van de gemeenten zelf is. Met genoegen kan de organisatie van Volksonderwijs terugzien op de afgelopen onderhandelingen en er zal hard voor gewerkt worden dat nog dit jaar de scholen kunnen begin nen. Wethouder in Groede nam ontslag. De heer C. W. Cijsouw (c.h.), wet houder van de gemeente Groede, heeft om gezondheidsredenen zijn ontslag ingediend als wethouder en als raadslid. MIDDELBURG Niet alledaags watertransport Vorige week passeerde in Middel burg door het Kanaal door Walche ren, op weg naar Vlissingen, een niet-alledaags watertransport n.l. 'n viertal enorme drijvende cilinders, getrokken door een sleepboot. De bijzondere cilinders bleken drijvende tanks te zijn, die worden gebruikt voor het lichten van schepen. De on gewone gevaarten trokken veel be langstelling. Hervormde mannenvereniging hield jaarvergadering. De afdeling Middelburg van de Her vormde Mannenvereniging ..In Dienst der Kerk" hield haar jaarvergadering in één der zalen van het Kerkcentrum aan het Koorkerkhof. De vergadering stond onder leiding van de afdelings voorzitter, de heer H. J. Ikkink die een openingswoord sprak. Onder de ingekomen stukken bevond zich het jaarverslag van de landelijke organi satie. Voorts was er van de landelijke vereniging een schrijven over de op 26 en 27 maart a.s. te Apeldoorn te hou den nationale toogdag, tijdens welke o.m. prof. dr. E. L. Smelik te Am sterdam het woord zal voeren. Het thema van de toogdag luidt: „Vindt de prediking weerklank? Als afgevaardigde naar deze toog dag wera aangewezen, de heer P. J. Maartense. Het door de nieuwe secre taris, de heer W. Key, uitgebrachte- jaarverslag gaf blijk vanëen opge wekt verenigingsleven in het afgelo pen jaar. Het vertrek van de secre taris, de heer A. J. Lievaart naar Brielle betekende voor de afdeling een groot verlies. De penningmeester de heer R. A. Stenhuis, verblijdde de leden met de mededeling, dat het ver enigingsjaar met een batig saldo ein digde. In verband met het vertrek van dhr Lievaart en werd dhr. A. Pro voost, tot bestuurslid gekozen. Na de pauze werden enige mooie films (We reldjournaal) vertoond over Indone sië, over land en volk in Amerika, de beroemde Tennesse-dam (in USA), het National Park in Amerika, als mede van het bezoek van de koningin aan Amerika. De vertoning van deze films maakte de jaarvergadering voor de leden, waarvan er verschillen den met hun dames aanwezig waren, tot een succes. De heer Ikkink sprak een slotwoord. VLISSINGEN Raadsleden bezochten noodgebouw M.T.S. Zaterdagmiddag brachten B. en W. van Vlissingen, vergezeld van de ge meenteraadsleden een bezoek aan 't nood-M.T.S.-gebouw aan de Hobein- straat. Het gezelschap werd opge wacht door de directeur der school, ir. C. J. A. Bax, die in de leraars kamer doel en eisen der M.T.S. na der uiteenzette. Hf bracht dank aan de raad voor de ondervonden steun. Spreker constateerde een -'grote bloei van de M.T.S., iets waar men in hogere kringen aanvankelijk zeer sceptisch tegenover stond. Startte men met ongeveer dertig leerlingen, thans telt de school ruim 170 leer lingen. Aan de school zijn momenteel 25 leraren verbonden, zo deelde de heer Bax mede. Vervolgens werd on der leiding van de directeur de school bezichtigd, waarbij de bezoekers uiting gaven aan hun waardering. Burgemeester mr, B. Kolff sprak tenslotte een woord van dank tot de directeur, waarin hij nog wees op de mogelijkheid van uitbreiding. SINT-LAURENS Gemeenteavond Herv. Kerk. Vorige week werd in het vereni gingsgebouw te Sint-Laurens een ge meente-avond van de Ned. Herv. Kerk gehouden die onder leiding stond van ds. W. A. Kalkman. Na de gebruikelijke opening werden de re keningen van 1956 en begrotingen voor 1957 van de kerkvoogdij en dia conie besproken, terwijl ook verslag werd uitgebracht over het Fonds bij zondere noden en kerkewerk. Na de pauze, waarin handwerken, vervaardigd door de hervormde vrou wenvereniging werden verkocht, werd een gebarenspel, getiteld „Van de morgen tót de avond" opgevoerd door de kinderen van de zondags school onder leiding van de heer J. W. Davidse en mevrouw Z. Nijpjes van Slooten. Gehuld in kleurige oos terse kledij, werd het dagelijkse le ven van het Israëlitische volk tijdens de bijbelse tijd uitgebeeld op zoda nige wijze dat het aller bewondering had. Ds. Kalkman sloot na woorden van lof tot alle medewerkenden met dank gebed deze drukbezochte bijeen komst. MELISKERKE Voortgezet lager onderwijs Onder grote belangstelling hebben in Meliskerke de v.g.l.o.-klassen van de christelijke school een openbare lë3 gehouden. Na een welkomstwoord I van de voorzitter, de heer W. de Buck, woonde het gezelschap een les I bij van de heer De Beer en daarna deel van de Schouwenaren. van de heer Franckc, beiden onder wijzer in dc v.g.l.o.-klassen. Na ook dc handenarbeinprodukten te hebben bekeken, gemaakt onder leiding van de heer De Bokx, maakte men een kookles mee. gegeven door mevrouw De Vries. Hierna kon men in „Ons Huls" de resultaten bewonderen van het handwerkonderwijs, gegeven door mejuffrouw Bommeljé. Niet minder genoot het gezelschap van muziek, zang en voordrachten, die door de leerlingen ten gehore werden ge bracht. Het hoord der school deelde mede, dat dit jaar zowel per 1 april als per 1 september inschrijving van nieuwe leerlingen zal plaatshebben. O.- EN W.-SOUBURG Jaarvergadering gereformeerd evangelisatiekoor. Dezer dagen hield het gereformeerd evangelisatiekoor te Souburg zijn jaarvergadering onder leiding van de heer P. van Boven, üit het jaarver slag van de secretaris bleek o.m., dat het koor thans 42 leden telt. Het koor verleende in het afgeiopen jaar ver schillende malen medewerking aan zangdiensten, e.d. De rekening van de ifenningmeesteresse gaf een batig saldo van 48.09 te zien. Het koor bracht deze avond onder leiding van de dirigent, de heer Leijnse, enkele nummers ten gehore. Het programma werd afgewisseld met voordrachten, solozang, een impro visatiewedstrijd en mastklimmen. Toneelavond Volksonderwijs. Zaterdagavond werd in de slechts gedeeltelik bezette zaal van „De Zwaan" te Souburg een propaganda- avond gegeven door de plaatselijke afdeling van Volksonderwijs. Het hoofd der openbare lagere school, de heer H. K. van Duivenvoorde, open de de bijeenkomst en hield vervol gens een propagandistische toe spraak, waarin hij doel en streven van Volksonderwijs uiteenzette. Hierin gaf hij ook de vorderingen van Volksonderwijs in Souburg aan, In welke gemeente zoals bekend on langs een tweede openbare lagere I school geopend werd. Vervolgens werd het toneelstuk „Het witte le gioen" door de Middelburgse toneel vereniging „Mercurius" ten tonele gevoerd. In dit toneelstuk waren de bezoekers getuige van de spannin gen, die kunnen ontstaan in een mi- itair hospitaal, wanneer, één der ver- ZEEUWSE TAFELTENNISCOMPET1TIE Rodelaja I wederom door P.Z.E.M. II verslagen. Spirit behaalde deze week In de eerste kla* van de Zeeuwse tafelten- niscornpetitfe een benauwde 6—4 overwinning op Luctor. Kamerbeek van Spirit was goed In vorm en wist zijn partijen In winst om te zetten. Jacobs zorgde voor twee punten door van A. Bos en W. Mes te winnen. En gels zag zich geklopt door de gebroe ders Bos. Spirit kreeg ook Sla Raak op be zoek en won met overtuigende cij fers (91). Wondergem redde ae eer voor de Middelburgers door winst op Kamerbeek. Sorry II rukte op naar de vierde plaats door het bezoe kende Luctor met een 73 nederlaag naar huis te sturen. De stand ln do eerste klas is nu als volgt: Spirit 11 9 1 1 19 75—35 Sorry 9 9 0 0 18 67—23 Will v. Zoelen II 8 4 2 2 10 4337 Sorry II 9 3 1 5 7 40—50 Sla Raak 7 2 1 4 5 2743 Luctor 9 1 0 8 2 3258 Be Fair 9 0 1 8 1 2664 In de tweede klas liet Wilno n zich verrassen door Will van Zoelen III en moest genoegen nemen met een gelijk spel. Hierdoor zal Wilno n danig op moeten passen voor z'n derde plaats, daar Will van Zoelen III slechts één verliespuntje meer heeft! Spirit II heeft weer eens kans gezien de pun ten binnen te halen, al was het tegen M.T.T.C. II Luctor UI Rodelaja II W. v. Z. V P.Z.E.M. III Luctor IV Sorrv V Spirft V W. v. Z. VI Sorry III maar op het nippertje ("6 'ana blijkt, dat 4). Uit onderstaande stam V.S.V. nog slechts 4 punten nodig heeft om de kampioensvlag te hijsen: V.S.V. MT.T.C. Wilno II v. Z. Hl Spirit II P.Z.E.M. Sorrv Hl R.T.C. Be Fair II 12 11 1 0 23 12 8 2 2 18 12 7 2 3 16 12 6 3 3 15 12 5 2 5 12 10 3 2 5 8 2 17 5 12 9 4 10 9 2 12 87—33 74—46 70—50 62—58 63—57 49—51 43—57 43—77 18—82 In de derde klas werd druk ge- pleegsters verliefd wordt op een pa- speeld. Het meest opvallend is wel de tiënt en wanneer een andere ver- J grote nederlaag van Rodelaja tegen P-Z.EJd. n (82). Hierdoor schakel- pleegster zich achteruitgesteld voelt ten opzichte van haar collega's. De toneelavond werd met een geani meerd bal besloten. Badmintonteam Zierikzee won van Bergen op Zoom In de gymnastiekzaal van het prof. Zeemanlyceum te Zierikzee is zater dag een stedenontmoeting gehouden tussen de badminton'-eams van Zierik zee en Bergen op Zoom. Er werden twaalf wedstrijden gespeeld. Negen daarvan leverden winst op voor Zie rikzee. Alle partijen hebben zich ge kenmerkt door een sportieve strijd. De einduitslag was 9—3 m het voor de P.Z.E.M. II zijn grootste concur rent praktisch uit en staat met 22 punten uit 11 wedstrijden onbedreigd op de eerste plaats. Luctor H had 'n .goede week en behaalde drie overwin ningen. Het bezoekende Sorry IV werd met 8—2 het slachtoffer en Will van Zoelen IV verging 't evenzo met dezelfde cijfers. Spirit IV kon even min iets uitrichten en moest met 7—3 het onderspit delven. Sorry IV lever de een mooie prestatie door bij Wilno ZEEUWEN ALS EMIGRANTEN Schaakgongwedstrijd Vorige week had de personeelsver eniging der P.Z.E.M. in de conferen tiezaal der centrale Zeeland aan de Edisonweg te Vlissingen een schaak gongwedstrijd georganiseerd. Er werd door 16 personen aan deelgeno men, die. al naar gelang hun speel- sterkte, in vier groepen waren inge deeld. Iedere deelnemer speelde totaal 6 wedstrijden. Het speeltempo was vastgesteld als volgt: 30 zetten van 15 seconden, 9 zetten van 10 secon den en 12 zetten van 5 seconden. De uitslag was als volgt: Groep 1: no. 1. J. M. de Koning. Middelburg; 2. Z. Hofman, Vlissin gen; groep 2: 1. J. Jansen, Middel burg; 2. P. Loekemeijer, Vlissingen; groep 3: 1. W. Izeboud, Middelburg; 2. A. J. Wouters, Middelburg; groep 4: 1. M. J. van Hercules. Middelburg; 2. H. van Boven, Vlissingen. Wedstrijdleider was de heer J. M. de Koning. Voor de winnaars waren enkele aardige herinneringen ter be schikking gesteld. Het was een uit stekend geslaagde en geanimeerde wedstrijd. GESLAAGD Geslaagd voor 2de stuurman G.H.V. A. v. Fraassen, leerling der „De Ruy- terschool" te Vlissingen. Bankwerker kon geen bomen snoeien (Van onze correspondent in Australië) In 1950 verliet de heer H. Kolk met zijn gezin de woning aan de Anjelierenlaan te Vlissingen. Hij was in Indonesië geweest en zijn terugkeer in Nederland kon de heer Kolk niet meer wennen. „Er waren te weinig mogelijkheden om een goed bestaan te scheppen", verklaarde hij ons. Wel, Australië bood kansen genoeg voor iemand die vooruit wilde komen. De heer Kolk heeft daar een ruim gebruik van gemaakt, want hij heeft het best naar de zin in zijn nieuwe va derland. De familie kwam terecht in het 1 kamp Bathurst, waar het beeld be heerst wordt door de Blauwe Ber gen. De mogelijkheden in het gebied van Nieuw Zuid-Wales aan het werk te komen waren evenwel voor im migranten niet bijster groot. De heer Kolk arriveerde bovendien op het verkeerde moment, want juist waren de zomervakanties aangebro ken. Dat maakte het dubbel moeilijk om werk te vinden. Het gevolg was, dat hij vijf weken in Bathurst bleef, zonder uitzicht op een baan. Toch had hij als bankwerker voldoende vakbekwaamheid. Kale boom „Ondanks de moeilijkheid om aan de slag te gaan, hadden we toch het gevoel alsof we met vakantie waren", vertelde de heer Kolk, „We genoten veel van al het nieuwe en van het zomerse klimaat". Op zeke re dag echter kwam het arbeidsbu reau hem een baan aanbieden: tuin man voor het gouvernement in de regeringsstad Canberra. De reis naar die plaats duurde twee dagen, maar dat had de familie Kolk er graag voor over. De heer Kolk had geen enkel bezwaar om als tuinman te beginnen, want een Immigrant moet nu eenmaal van alle markten thuis zijn Maar het liep fout, toen hij bo men moest snoeien! „Weet U, het ging zoals bij een kapper, die zijn vak niet verstaat. Je begint met wat weg te knippen, knipt tel kens iets meer, totdat er niets meer te knippen valt„Van de boom die ik snoeide was al thans niet veel meer over dan al leen nog de stam-" „En, eerlijk gezegd, het verwonderde me eigenlijk helemaal niet, dat ik spoedig daarna mijn ontslag kreeg". Goede baan Na het geval van het bomen- snoeien kwam de heer Kolk in zijn eigen vak terecht. In een fabriek te Melbourne werd hij geplaatst als bankwerker en kort daarop kon hij zijn positie wederom verbeteren als draaier in een vliegtuigfabriek. Hij had het daar best naar zijn zin, ge tuige het feit, dat hij er ruim vijf jaar bleef. Tenslotte kreeg hij een aanstelling als assistent op een se rum-laboratorium. Toch waren er nog moeilijkheden voor de familie Kolk, namelijk op het gebied van de huisvesting. „De enige manier om dat probleem op te lossen is om zelf een huis te bou wen", zo Inidde het oordeel van im migrant Kolk. In elk geval, hij sloeg zich door de moeilijkheden heen, zij het dan, dat er vier jaar mee ge moeid waren. „Ik wilde het zo goedkoop moge lijk doen", betoogde de heer Kolk. „Ik voelde niets voor al die houten of fibro huizen". In Australië kos ten stenen nogal veel en daarom bakte hij ze zelf. Klei was er genoeg en telkens bakte hij een nieuwe voorraad om daarmede aan het met selen te gaan. Op enkele onderdelen na bouwde de heer Kolk zijn eigen woning, waaraan hij vier jaar lang zijn vrije tijd offerde. De meeste immigranten, die hun eerste lustrum hebben ge vierd, maken plannen om met vakantie te gaan. Het zal dan nu niet meer zo lang duren voor dat het echtpaar Kolk naar Ne derland komt, voor een welver diende rustperiode. Wanneer het daarna weer terugkeert naar het plaatsje Eltham, ongeveer 30 km van Melbourne, staat er ditmaal een huis gereed. „We zullen het dan heel wat gemakkelijker heb ben", zo besloot de heer Kolk III thuis een gelijk spel te bewerk stelligen. Tenslotte kreeg Rodelaja Wilno ni op bezoek en wist met 64 de baas te blijven over de Vlissin- gers. De stand luidt: P.Z.E.M. II Rodelaja I Luctor II 11 11 11 0 0 22 8 0 2 16 8 0 3 16 5 1 3 11 3 2 7 8 2 18 5 10 8 2 0 2 7 2 12 Spirit III Wilno m Spirit IV W. v. Z. IV Sorry IV In de vierde klas boekte M.T.T.C. H twee grote overwinningen, waar- 88—22 61—39 73—37 47—43 46—74 41—69 26—64 28—62 door de Mlddelburgcs ongeslagen de eerste plaats behouden. Het bezoe kende Luctor IV leed een 9—1 neder laag, terwijl Will van Zoelen VI het nog Blechter deed door met 0—10 te verliezen. De grootste concurrent van M.T.T.C. (Luctor III) bleef goed vol gen cn sleepte bij Sorry V een 28 zege uit het vuur. Rodelaja II hand haafde zich op de derde plaats door Spirit V met 82 te verslaan, ter wijl Will van Zoelen VI voor do der tiende maal verloor, ditmaal van Luc tor IV, met redelijke cijfers (4—6). De stand in de vierde klas luidt: 7 1 5 1 5 0 4 2 3 0 2 0 0 0 13 0 23 0 20 1 15 4 10 7 10 6 6 99—21 85—25 72—18 5545 42—48 48—82 31—59 38—72 9—121 ZUID-BEVELAND lachend zijn verhaal. Vrouwen-Wereldgebedsdag. Met de christenvrouwen over de gehele wereld, kwamen vrijdag avond ook in Goes vele dames in een bidstond bijeen ter gelegenheid van de Vrouwen-Wereldgebedsdag. Het Vrij Evang. kerkgebouw was geheel bezet. Mevrouw Van Donk en mevrouw Waarts lezen de litur gie. VHEER ARENDSKERKE Raad komt bijeen. De agenda voor de raadsvergade ring van de gemeente 's-Heer Arends- kerke op vrijdagmiddag half twee a.s. vermeldt o.m. een voorstel van B. en W. om over te gaan tot de aanleg van een plantsoen met vijver, waarvoor een bedrag van 1700 begroot is. Ver volgens zal het uitbreidingsplan, na dat op verzoek een tweetal wijzigin gen zijn aangebracht, door de raad worden vastgesteld. Voor de plaatse lijke lagere scholen zullen filmprojec toren aangeschaft worden. RILLAND-BATH Chr. nationale school in jaarvergadering bijeen. Onder voorzitterschap van de heer W. Verschuurre kwam de christelij ke nationale school te Rilland-Bath in jaarvergadering bijeen. Het fi nancieel verslag toonde een batig saldo aan van 430,35. Bij de be stuursverkiezing werd in de vaca ture M. W. Lobbezoo gekozen me vrouw Walrave-Schram en in de va cature J. C. Meulenberg mevrouw Koole-de Hollander. Na de pauze sprak het hoofd der school, de heer J. A. Kooman, over Bijbelgebruik bij opvoeding in school en gezin. Tij dens deze vergadering werd een be spreking gehouden over eventuele uitbreiding van de school door de bouw van een derde lokaal. 's-GRAVENPOLDER Collecten. De te 's Gravenpolder gehouden bus collecte ten bate van het Zonnestraal fonds bracht 59.74 op. 12 maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+NAP. U.+NA..P. U.N.A.P 10.42 11.09 11.35 11.51 12.05 1.42 1.60 1.73 1.14 23.18 23.46 1.48 1.65 4,21 4.44 o.09 5.05 5.11 1.60 1.72 1.90 1.34 1.57 17.07 17.31 17158 17.44 18.01 1.76 1.32 1.55 Nederlands vrachtschip „Amor" zinkende Het Nederlandse vrachtschip „Amor" (2817 ton) van de Koninklijke Neder landse Stoomboot Maatschappij te Amsterdam verkeert volgens een noodberleht van radio Athene, opge vangen in de nacht van zondag op maandag, ten westen van Kreta in de Middellandse Zee in nood. De Italiaanse tanker „Ernesto Fas- sio" (12.915 ton) seinde omstreeks kwart voor twee. dat de „Amor" zich in zinkende toestand bevindt en dat men een reddingboot heeft waargeno men. Frans vissersvaartuig wordt vermist Het Franse vissersvaartuig „Nor- mandië", waarmee men vrijdagmid dag voor het laatst contact via de ra dio heeft gehad, wordt vermist, aldus ls zondagmiddag vernomen. Volgens de laatste radlomelding was het schip lek en begaf het zich naar Dieppe aan de Franse kust van Het Kanaal. Looneis van K.L.M.- gezagvoerders De Vereniging van K.L.M.-vliegc. en de International pilots association of K.L.M. (buitenlanders) hebben Mn de K.L.M.-directie looneisen ge steld, waarover in de loop van deze week gesproken zal worden De heer F. Peetoom heeft als voorzitter en lid van de eerstgenoemde vereniging bedankt omdat hij de eisen te ver vindt gaan. De piloten zouden een loonsverhoging van niet minder dan 50% wensen en aan sancties denken wanneer hun eisen niet worden in gewilligd. K.L.M.-piloten ontvangen een jaarsalaris van f 36.180. Daaren boven betaalt de maatschappij voor hen een pensioenpremie van gemid deld f 10.000. De KLM. heeft 626 vliegers in dienst, waarvan 168 bui tenlanders. Huzarenstukje van Schotse redders In een dikke mist, een echte Engel se, met geen halve meter zicht heeft de bemanning van de reddingboot van Campbel Town, Schotland, zaterdag ochtend de gehele tien leden tellende bemanning van een zinkende kust vaarder gered. De kustvaarder „Gracehill", van 452 ton, uit Belfast, was vrijdagavond op een rif gelopen en lek geslagen. De machinekamer liep onder water, en het schip begon te zinken. Op de noodseinen van de „Grace hill was de reddingboot van Camp bel Town uitgevaren. Radiografisch was afgesproken dat de bemanning van de kustvaarder, die nog muur één vuurpijl over had. dit noodsein eerst zou afvuren als de reddingboot heei dichtbij was op roepafstand. Want zicht was er immers in het ge heel niet De kustwacht zei dat de mannen in de reddingboot de vuurpijl alleen maar zouden kunnen zien als ze bij wijze van spreken tegen de „Grace hill" aanlagen. En toch, zonder radar, heeft men kans gezien de tien mannen van die zinkende kustvaarder te redden. Jeugdkerken hebben sterk evangeliserende functie Een door de Hervormde jeugdraad ingesteld onderzoek betreffende de arbeid van de jeugdkerken, heeft uit gewezen. aldus de resultaten van het onderzoek, dat de jeugdkerk 'n sterk evangeliserende functie vervult. Ruim 30 procent van de jeugdkerk- bezoekers komt uit kerkelijk niet- meelevende gezinnen en in sommige gemeenten stilgt het percentage „bui ten-kerkelijke" jeugdige bezoekers zelfs tot 80 en 95 procent. Eisenhower ondertekende Midden-Oosten resolutie. President Eisenhower heeft zater dag de door beide huizen van het Amerikaanse congres goedgekeurde resolutie, waarin zijn voorstellen met betrekking tot het Midden-Oosten waren vastgelegd, ondertekend. In een schriftelijke verklaring, die de president bij deze gelegenheid af legde, verklaart hij onder meer: „De Amerikaanse regering is. nu zü over deze machtiging beschikt, beter ln staat het communistische gevaar in het Midden-Oosten te bestrijden en meer stabiele toestanden in dit ge bied teweeg te brengen". Bij koninklijk besluit is benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden: prof. mr. Ch. J. J. M. Petit hoogleraar aan de rooms- katholieke universiteit te Ntlmegea.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3