PROVINCIALE VERGADERING IN GOES VAN DE N.C.R.V. Agrb-gola ZEEMIJN IN VISSERSHAVEN.... VOOR HET EERST VROUWELIJK RAADSLID IN ZIERIKZEE MINISTER ALGERA BEREID OVER VEREN TE PRATEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 8 MAART 1957 NAAR DE 400.000 LEDEN In Zeeland kwamen er ruim 1000 leden bij „Het is de Nederlandse Christelijke Radio Vereniging in het afgelopen jaar niet slecht gegaan. Het leden tal bedraagt momenteel ruim 286.000 en men hoopt dit jaar de 400.000 te be reiken. Wat de Zeeuwse afdeling be treft zijn er in 1956 ruim 1000 nieuwe leden bijgekomen, zodat het provin ciale aandeel in het landelijk geheel thans 17.224 leden telt." Tot deze conclusie kwam de voorzitter van het provinciaal comité van de N.C. R.V., de heer J. W. van 't Hoff, van Sint-Laurcns, donderdagmiddag op de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Zeeuwse afdeling in hotel „Centraal" te Goes. Behalve het behandelen van huishoudelijke zaken, kregen de le den hier volop gelegenheid tot het stellen van vragen, over onderwerpen die hun radiovereniging raken. Hier op hebben de voorzitter van het al gemeen bestuur, mr. A. B Roosjen en de heer D. de Jong een duidelijk antwoord gegeven. Na in zijn openingsrede verder de heer D. Peereooom, hoofd van de pro- paganda-afdeling hartelijk welkom te hebben geheten, herdacht de voorzit ter met enkele woorden de heer P. Dourleyn uit Slui-skii, die vorig jaar is overleden en die gedurende> vele jaren zijn krachten aan het N.C.R.Vv werk heeft gegeven. Op een desbetreffende vraag ant woordde mr. Roosjen dat men nog steeds zit te wachten op de nieuwe omroepwet, waardoor een eind komt aan het bestaan van de Ned. Radio Unie. „Misschien komt er dan ook verandering in de onbevredigende si tuatie, dat de N.C.R.V. op zaterdag geen zendtijd heeft", zo voegde de heer Roosjen er aan toe. Duidelijk zette spreker vervolgens uiteen hoe het staat met de bijdrage die het Convent van Kerken, momen teel voor de uitzending van kerk diensten uit de luistergelden krijgt. Men heeft nu officieel zendtijd toe gekend aan het Convent, wat eigen lijk alleen maar een administratieve aangelegenheid is. De heer De Jonge deelde op een vraag dienaangaande mee, dat men het experiment met moderne muziek, in zoverre er tijd voor beschikbaar is, voortzet. Er zijn al vele reacties op binnengekomen. De heer L A. Stofkoper te Middelburg 80 jaar. De heer L. A. Stofkoper te Middel burg heeft dezer dagen ter gelegen heid van zijn 80e verjaardag een over stelpend aantal blijken van belang stelling mogen ondervinden. Hoewel hg ons vriendelijk verzocht hiervan geen melding te maken („Ik ben op mijn 75e geboortedag reeds geïnter viewd". zo vertelde hij) menen wij toch niet geheel aan zgn verzoek te kunnen voldoen. Het is immers een feit, dat de heer Stofkoper sinds 1913, toen hij zich te Middelburg vestigde, feitelijk bij de meeste economische aangelegenheden betreffende de pro vincie betrokken was. Hij bekleedde meer dan 20 jaar de functie van vice-voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden, was 20 jaar lid en voorzitter van de vereni ging „Handelsbelang", evenveel ja ren bestuurslid van „Handelsonder wijs", medeoprichter van het comité tot behoud van het garnizoen, mede bestuurslid van het Economisch In stituut voor de Middenstand te Den Haag, jarenlang commissaris van de N.V. Haven van Vlissingen, enz. Voeg daarbij dat hij zich buitenge woon verdienstelijk maakt als schrij ver en dat hij vele malen belangeloos lezingen hield voor charitatieve in stellingen en voor militairen enz. Zo als reeds gezegd, deze nog vitale en levendige Middelburgse burger had niet aan gebrek aan belangstelling te klagen. De gehele dag was het komen en gaan van deputaten vrienden en belangstellenden. Onder meer werd er verder een bloemstuk aangeboden door de directie van de S.H.V., waar van de heer Stofkoper nog steeds commissaris is, en een gelukstele gram van de K.L.M., waarvan hg ver tegenwoordiger was en medewerker aan de lijn Vlissingen-Haamstede- Rotterdam. Aanbesteding herverkaveling Namens de herverkavelingscommissle Zeeland heeft de n.v. „Grontmlj" don derdagmorgen in café Verbeek te Ove- zande in het openbaar aanbesteed bestek BD.BE. 65: het volledig complexwerk op complex 101 [oppervl. ca. 67 ha) ge legen in de Zak van Zuid-Beveland. De inschrijvers waren: iirma F. Dujjnhouwer ie Goes I 163.450; lirma J. D. Janse. Middelburg f 134.000: Aann. bedr. Joh. de Kroon te Rhenen 1 127.800; G. van Oord te Dordrecht t 120.000; n.v. gebr. Van 't Verlaat te HardlnxveLd f 114.300; n.v. gebr. Van Oord te Werkendam f 110.000. J. en K. T, de Oude te Biervliet f 107.000; n.v. HUlen en Roosen te Amsterdam f 106.500; aann. mij. „Zeeland'' te Middelburg f 104.900: firma Jos. Mulder en Zn. te Bergen (N.H.) f 97.400. De gunning is aangehouden. Al» lid van het algemeen bestuur van de N.C.R.V. werden de heren dr. C. Dekker uit Loosduinen, P. K. Domisse uit Katwijk, C. Duvekot Lzn. uit Goes, J. W. van 't Hoff uit Sint-Laurens en W. Nauta uit Sneek door de Zeeuwse a'deling met al gemene stemmen herkozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van prof. dr. A. H. Edel- koort stelde de afdeling als kandidaat voor het hoofdbestuur ds. J. Olieman uit Dordrecht. De provinciale commissie krijgt twee nieuwe leden, t.w. ds. E. Durk- stra uit Middelburg en P. Goossen uit Oostburg, resp. om te voorzien in de vacature van de heren J. W. van 't Hoff en P. Dourleyn. De heren J. Allewijn uit Middel burg en A. de Poorto uit Vlissingen werden als lid van de verenigings raad herbenoemd, terwijl de heer P. Goossen hier de plaats zal innemen van de heer P. Dourleyn. Aan het einde van de vergadering dankte de voorzitter, die deze provin ciale vergadering voor het laatst pre sideerde voor de medewerking, die hij gedurende de 31 jaren van zijn voorzitterschap mocht ondervinden. Des morgens werd een vergadering gehouden van het propaganda-comité Zeeland onder leiding van de heer D. Peereboom. Advertentie BLCócfie/tsnv kztijyy+i' rt-tJixnulAjUd, ()0 tidbttc*Q&cz+xfc Schipper Van de Kette- rij van het vissersvaar tuig ,+Arnemuiden 25" heeft zijn schip zelden zo behoedzaam in de Vlissingse vissershaven gemeerd als woensdag middag omstreeks half zes. Het binnenvaren en vastleggen ging alle maal uiterst voorzich tig! En daar was alle reden voor, want aan stuurboordzijde van het schip hing, half boven water, half onder water, en vastgesjord met en kele flinke kabels, een fors en plomp stuk oor logstuig. Mensen, die het weten konden, had. den het spoedig vast gesteld: ,JDat is een magnetische mijn", zei den ze, iedereendie niets bij het schip te maken heeft, kan zich beter uit de voeten ma ken." Vanzelfsprekend werden alle voorzorgs maatregelen genomen. Politie-agenten zorgden, dat er geen publiek in de buurt van het schip kwam, en inmiddels was ijlings de mynennprui- mingsdienst van de marine gewaar- sohuwd. De mannen van deze dienst hadden het al heel gauw bekeken: een mfjn was het inderdaad, maar het logge gevaarte was toch minder gevaarlijk, dan men gedacht had: het bleek namelijk een Engelse oefen, mijn te zijn! Maar^ risico's wilde men toch niet nemen en daarom liet men de „Amemuiden 25" uit de Vlissingse vissershaven praktisch in het cen trum van de stad naar de buiten haven varen. Daar demonteerde des kundig personeel van het marine vaartuig hercules" te myIn, die slechts drie kilo springlading bleek te bezitten. Bij het springen geeft zo'n oefenmijn maar een klein „klap je". Het was een akoestische mijn, die dus ontploft door het geluid van het schip. Schipper Van de Ketterij ver télde nog, dat, hj woensdagmiddag omstreeks kwart voor drie, toen de ,^A.rnemuiden 25" juist aan zgn laat ste trek bezig was, de mijn in de netten kreeg. Dat was bij de „West- put" ongeveer ter hoogte van West- kapelle. „We konden het gevaarte niet kwijt raken en haalden het daarom naar boven. Eerst dachten we helemaal niet aan een mijn. We hebben het maar meegenomen, om- dat we de netten, die per slot van rekening ongeveer achthonderd gul den kosten niet wilden verspelen", zo zei hij. Op de foto kijken Van de Kette- rij en opvarende B. van Belzen met enig ontzag naar de mijn. In Hoedekenskerke ging brandweer met ontslag Dinsdagavond kwam het brand weerkorps van Hoedekenskerke bij een in 't gemeentehuis, om afscheid te nemen van een zevental leden, die vertrekken, daar er thans te Kwadendamme een volledige blus- eenheid is gestationneerd. Hoede kenskerke kan volstaan met een hulp-korps. Het gemeentebestuur heeft het aantal leden te Hoedekenskerke dientengevolge in overeenstemming gebracht met de nieuwe status van het korps. In zgn openingswoord sprak de scheidende commandant, de heer A. Jacobusse, een woord van welkom tot burgemeester mr. H. J. M. Stie- ger, die deze avond eveneens bg- woonde. Hg richtte woorden van dank tot de overige leden van het korps voor de prettige samenwer king gedurende de tfld dat hij com mandant was. Hierna schetste de burgemeester uitvoerig de redenen, die tot dit „massale" ontslag hebben geleid. Hg wees er speciaal op dat deze niets te maken hebben met de capa citeiten van betrokkenen, maar dat het ontslag een noodzakelijk gevolg van de inkrimping is. Het gemeente bestuur heeft in "de eerste plaats ontslag verleend aan hen, die de bij verordening gestelde leeftijd reed3 hebben overschreden, en vervolgens hen, die kunnen worden geacht niet steeds, speciaal overdag, beschikbaar te zijn. Tot slot dankte de burgemeester (Advertentie) RUWE HANDEN? Direct weer prachtig gaaf door t te vergelijken Yr^-e reeds vanaf f 1.35 commandant Jacobusse en de overi ge leden, voor het door hen verrichte werk en sprak de hoop uit, dat de blijvenden, onder leiding van hun nieuwe commandant, de heer A. Scheele, met ijver hun taak zullen blijven vervullen. Na het uitreiken van ontslagakten aan de heren A. Jacobusse, J. Looij, A. Marijs, H. W. Minderhoud, L. A. Minderhoud, M. v. d. Ree en M. Wieckardt, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. In Utrecht gepromoveerd Aan de rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde tot doctor in de genees kunde op een proef, getiteld „Purpu ra hypocoagula bilica" de heer J. Roos, te Utrecht, vroeger te Oost- kapelle. Universitair examen Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaats examen voor natuurkundig ingenieur de heer J. H. van de Ven te Middel-, burg. „Middenstand en Deltaplan". P. G. v. d. Weele sprak voor Avro-microfoon De heer P. G. v. d. Weele uit Colijnfe- plaat lid van het dagelijks bestuur van de Koninklijke Nederlandse Mid denstandsbond, plv. lid van de S.E.R., sprak gisteren voor de Avro-micro- foon over „Middenstand en Delta plan". De uitzending geschiedde in 't kader van de rubriek „Uit het be drijfsleven". De heer Van der Weele wees er o.a. op, dat het middenstandsaspect in dit plan nog niet veelvuldig onaer de loep is genomen en het niet licht valt hier over reeds concrete dingen te zeggen. Het voortbestaan van ae visserg in deze streken is voorshands verbonden aan een blijvende - open verbinding van de zeearmen met de Noordzee. Spreker bepleitte het vinden van een aanvaardbare oplossing om deze nij vere groep van zelfstandigen het voortbestaan bij afsluiting van de zee gaten toch mogelijk te maken. De heer Van der Weele schetste de mogelijkheid dat de koopkracht zich nog meer als thans gaat bewegen naar de randstad Holland en met na me naar Rotterdam en het is dus vol komen begrijpelijk, dat de plaatselijke middenstand zien zorgen maakt. Dit perspectief opent zich ln de wat ver der gelegen toekomst ook voor de middenstand van de steden Goes en Middelburg, alhoewel bij algehele verwezenlijking van het Deltaplan de middenstand van deze beide steden grote verwachtingen ten aanzien van Midden-Zeeland mag koesteren. Ofschoon er dus bezwaren zijn staan hier positieve zaken tegenover als de ligging tussen randstad .Hol land, dient bevolkt België en West- Duitsland, de toeneming van de va kantie-mogelijkheden en de grote be hoefte aan recreatie. Het antwoord daarop zal moeten worden gegeven door de komende generatie, die woont in het Deltagebied. Deze gedachte werd door spreker verder uitgewerkt, waarna hij wees op de mogelijkheid van industrialisatie. Zgn conclusie was dat het midden- en kleinbedrijf in het kader van het Deltaplan een goede toekomst tegemoet kan gaan. Verwarming stadhuis vraagt 85 mille Voor het eerst is in de geschiede nis van Zierikzee in de raad/aal een vrouw doorgedrongen tot de raad. Alle ogen waren donderdag gericht op dit nieuwe raadslid, mevrouw J. P. van der WêrveSchouls, toen zij vulpei iw Van der WerveSchouls was x korte plechtigheid, waarin burge- •ester F. T. Dijckmeester enkele vrouw een meester welgemeende woorden lot haar richt te en haar een bos fraaie bloemen aanbood. Mevrouw Van der Werve dankte voor de prettige ontvangst. Zij sprak de hoop uit op een goede samenwerking. De zesde begrotingswijziging was eigenlijk het enige punt waarvoor de raad van Zierikzee aanvankelijk bij een zou komen. In de vorige verga dering werd door een aantal raadsle den bezwaren gemaakt over het feit, dat men zich in een dwangpositie ge plaatst voelde door de wijze waarop dit voorstel toen ter tafel werd ge bracht. Deze begrotingswijziging betrof de goedkeuring van een extra krediet van 85.000 voor het aanbrengen van een centrale verwarming in het te verbouwen stadhuis. Hoewel alle raadsleden thans met het voorstel van B. en W. konden meegaan, werd toch van verschillende kanten op gemerkt, dat indien men een vrije inschrijving zou houden, men zeker aan de helft van f 85.000 zou komen. Men gaat alleen af op het advies van Ir. De Witte te Rotterdam, aldus de heer J. J. van der Doel (a.r.). Het voorstel tot het verlenen van een krediet voor de bouw van 27 wonin gen door de vereniging „Beter wo nen" werd zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Wel heeft het enige tijd gevergd de oppositie te overtuigen van de juistheid van de gang van zaken. Plannen om te ko men tot de bouw van nog 31 wonin gen zuilen zo spoedig mogelijk wor den uitgewerkt. Van deze 31 woningen zullen er tien De heer J. G. L. Sim- I Slot van pag 11 zijn met de toezegging, dat er niets zal gebeuren buiten de Staten om. „In alle vrijheid kunnen wij dan te zijner tijd een beslissing nemen". De heer D. Kodde van de s.g.p. had evenmin behoefte aan een uitspraak van de Staten. „Er is al veel rumoer rond deze zaak geweest en we moe ten de onderhandelingen nu aan U over laten zonder U te binden", zei deze afgevaardigde tot het college. „Laten we dus zwijgen en geen uit spraak doen. En ik zou willen, dat ook het Zeeuwse volk zich nu van uit spraken zou onthouden, zolang al thans het college met de minister onderhandelt". De chr. historische mr. W. F. ba ron van der Feltz verklaarde, dat hij het niet vaak met de heer Van Oor schot eens was. „Nu echter wel: Ge deputeerden hebben thans de vrijheid gekregen met de minister te confe reren. Later kunnen wij over de re sultaten een uitspraak moeten doen". De heer Hommes (a.r.) en mr. »J. F. G. Schlingemann (v.v.d.) spraken in gelijke geest. Van de zijde der k.v.p. kwam ech ter enige oppositie, namelijk van de heren P. V. M. Vercauteren en A. L. S. Lockefeer. De laatste verklaarde somber: „Het kwaad is geschied. Ik betreur deze ln haast geschreven brief van het college. Ik geloof, dat Ged. Staten zo hebben gehandeld om dat zij bevreesd waren. En vrees is nu eenmaal een slechte raadgever. Er wordt nu wel gezegd, dat Zeeland met meer betalen een tweede boot zal krijgen, maar de regering heeft dit nog nooit zó gesteld. Laat de minis ter het dan eerst maar eens zeg gen Het lid van Gedeputeerde Sta ten, de heer M. J. van Poelje, ging met name op de woorden van de heer Lockefeer in. „Wij hebben niet in haast gehandeld" zei hij verontwaardigd. „Wij konden niet anders, nadat de Staten de motie van 3952 op volkomen le gale wijze hadden ingetrokken. Als er iets te betreuren valt, dan dient dat te gebeuren over de eerste stap in 1950, toen de vrije veren voor het grootste deel zijn losgelaten. De heer Lockefeer kan nu wel zeggen, dat vrees een slechte raadgever is, maar met dergelijke opmerkingen is hij be paald niet origineel. En boven dien is het zeker geen misplaatste vrees, wanneer we zeggen, dat we op de huidige manier niet verder kunnen, en is het evenmin mis- Niet-alledaags geschenk voor burgemeester van Vlissingen De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, kreeg donder dagmorgen ten ge meentehuize een niet- alledaags geschenk aangeboden, n.l. een badhanddoek. Deze ge beurtenis was evenwel minder vreemd dan men aanvankelijk zou denken, omdat op de handdoek het wapen van Vlissingen, de Sint Jacobstoren en het standbeeld van Michiel de Ruyter staan afge beeld. De baddoek werd de burgemeester overhan digd door één der fir manten van Filius' manufacturenbedrijf in Vlissingen en de heer Kolff was met dit ge schenk aangenaam verrast. Hij vond het een lofwaardig initia tief om een dergelijke handdoek te ontwer pen, omdat de Schelde- stad dit jaar mèt het gehele land de geboor tedag van De Ruyter herdenkt De heer Filius zocht vorig jaar reeds naar 'n mogelijkheid om in te haken op de komen de feesten. Men wilde hierbij in de brancc blijven en zodoende kwam men op dit denkbeeld. Er werden alle mogelijke ansicht kaarten en foto's ver zameld, die betrekking hebben op de Vlissing se zeeheld, en aan de hand hiervan deed men zijn keus. In septem ber 1956 al werd con tact opgenomen met 'n textielindustrie, waar de badhanddoeken ge maakt werden. Zij zijn uitgevoerd in vier kleuren: oranje, groen, rood en blauw, en voorzien van een „ju- bileumrand." Behalve Vlissingens burgemeester kreeg ook de directeur van de provinciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp, een handdoek aange boden. Beiden ontvin gen een oranje exem plaar. Verwacht mag wor den, dat nog wel meer bedrijven er toe zullen overgaan de herinne ring aan De Ruyter op een dergelijke manier levendig te houden. plaatst, als we zeggen dat we be vreesd zijn voor de huidige ont wikkeling der veren". Hierna verklaarde de heer Van Poelje, dat de minister bereid was de algehele situatie opnieuw met de provincie te bespreken. In de brief van de minister waren de woorden „algehele situatie" onderstreept! Er waren nog wat replieken. De heer Lockefeer zei „met reserve de toekomst af te wachten". (De heer Stemerding: ..Niet met vrees??") en verklaarde, dat hij ln 1950 toen hij zelf gedeputeerde was de ontwik keling van toen met een bloedend hart nad gevolgd. „En nu het kan U onvriendelijk in de oren klinken hebt U de weg gekozen tot een ver der illusoir maken van het recht der vrlle veren". Mevrouw Van den BroeckeDe Man (p.v.d.a): „Ook nu doen we de ze stappen met een bloedend hart..." Hierna sloot de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot de discussies en gingen de Staten over in afdelingen ter behan deling van de concentratie van pol ders en waterschappen. On 15 april komt men in openbare zitting bijeen. Driejarig ventje aangereden Het driejarig zoontje van de land bouwer A. D. te Sint-Annaland stak woensdagmiddag plotseling de Bie- rensstraat aldaar over en werd op dit moment aangereden door een juist passerende personenwagen. Het ven tje werd een eind meegesleurd en raakte ernstig aan de hals gewond. Dokter Van Es constateerde een lich te hersenschudding. mers (k.v.p.) merkte 0& dat de ge meente misschien over enkele jaren met een aantal onrendabele woningen kan blijven zitten, wanneer niet meer huizen voor grote gezinnen worden febouwd. Burgemeester Dijckmees- er meende, dat gezien de huidige woningnood, hiervan wel geen sprake zal zijn. Bernard Shaw's Pygmalion door Goese lyceïsten „Astra" de scholierenvereniging van het christelijk lyceum voor Zeeland te Goes, heeft ditmaal voor haar jaar lijkse uitvoering een oud paardje van stal gehaald dat het overigens mits goed voorgeleid nog altijd aardig doet. Het was namelijk de Neder landse bewerking van Bernard Shaws blijspel „Pygmalion", waarop men de keus had laten vallen als hoofdschotel voor de feestavond, welke donderdag in een geheel bezet Schuttershof werd gehouden. Met de vertolking van dit stuk dat, zoals bekend, handelt over een Amster dams bloemenmeisje, dat uit haar milieu gehaald wordt en door een spraakleraar tot dame geformeerd wordt, hebben de Astra-tonelisten dit maal wel een tikkeltje te hoog ge grepen. Niet dat er over het algemeen geen aardig spel is geleverd, doch doordat het stuk door jeugdige spe lers moest worden gebracht en het hulpmiddel van de grime niet ten volle werd benut, liet de juiste type ring van enkele figuren wel wat te wensen over. Bovendien kon aan de moeilijke opdracht om de wat lang gerekte dialogen, vooral in het laat ste bedrijf, vlot en met overtuiging te brengen niet ten volle worden voldaan, wat men deze jeugdige ama teurs ook weer niet te zwaar mag aanrekenen. Met deze enkele kriti sche opmerkingen zij het overigens niet gezegd, dat wij geen waardering zouden hebben voor wat de jongelui deze avond hebben geboden, integen deel, de enthousiaste wijze waarop zij zich van hun taak hebben gekweten, de goede toneelaantcleding en uiter aard het stuk zelf, hebben er voor gezorgd, dat wij, en ongetwijfeld velen met ons, weer enkele genoeg lijke, uurtjes aan dit toneelspel heb ben beleefd. Wanneer we nog een kleine greep uit de rolbezetting doen, moet zeker in de eerste plaats het optreden van Silvia Spangenberg als het bloemenmeisje worden genoemd. Vooral in de eerste bedrijven liet zij sterk, overtuigend spel zien. Hans Oranje, als haar tegenspeler in de rol van de spraakleraar sloot zich hierbij uitstekend aan, hoewel hij zich moet hoeden voor een soms wat te gefoi> ceerd spel. Noemen we verder nog de aardige vertolking van Greetje Velthuizen als mevrouw Hilgers, Pe ter Louisse als de vriend van de pho- neticus en Henk Slabbekoren als de (te jonge) vader van het bloemen meisje. Voordat het doek openging voor het eerste van de vijf bedrijven van Pyg malion, heeft, na het openingswoord van voorzitter G. ten Kate, eerst een orkestje en een koortje, onder leiding van de leraar J. Rijn nog enkele num mertjes ten beste gegeven. Verder liet Greetje Velthuizen met piano begeleiding van mejuffrouw G. Bik ker, enkele verdienstelijk gezongen soli horen, terwijl H. van der Peijl een paar aardige pantomimes gaf. De pauzes tussen de bedrijven wer den opgevuld met gitaar- en accor- deonmuziek. Aan het slot van de avond waren er bloemen en surprises voor de tonelisten, waarbij ook de regisseur, drs. A. P. Kornet en zijn echtgenote niet werden vergeten. Vanavond wordt een tweede opvoe ring gegeven. Mond- en klauwzeer op een bedrijf in Oud-Vossemeer Op het bedrijf van de veehouder L. J. van V. te Oud-Vossemeer wer den enige gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. Vijf koei en en drie kalveren moesten worden afgemaakt. Ere-bestuur voor St. Caecilia Tijdens een bijeenkomst van bestuur en leden der muziekvereniging „Sint- Caecilia" te Vlissingen, die donder dagavond in het gloednieuwe repe titielokaal aan de Samaritaanstraat bij insiders staat het reeds bekend als yjluïze Gezelligheid" werd ge houden, heeft de voorzitter, de heer C. H. J. van Erck, een ere-bestuur geïnstalleerd. Hierin hebben zitting de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, als ere-voorzitter, en de heren G. N. van Ginkel en TV. M. van Aller als ere-leden. Burgemeester Kolff zei na zijn in stallatie, dat hij gaarne aan het ver zoek van het bestuur had voldaan dit ere-bestuur zitting nemen. Mr. Kolf reikte aan verschillende le den der vereniging ere-medailles uit. In de eerste plaats aan de bejaarde heer A. van Overbeeke, die al sinds vele jaren lid is. Hij kreeg een gou den medaille, evenals de heren Tuin der en Mommaas, die reeds meer dan 1,0 jaar lid zgn. De heer Van Erck, de voorzitter, die ruim 25 jaar lid is, ontving een zilveren medaille en de heer li. Gijsels een bronzen. Op de foto: de heer Van Erck in stalleert burgemeester Kolff als ere-voorzitter. (Foto P.Z.C.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6